Geslaagd! Diefstal van Eerste Waddinxveense Vistournooi en bridgedrive in Sportweek modeshow Funky Models kleding uit twee modezaken O Drie weken lang werk Klaas de Vriesschool voetbalwinnaar AFGEWERKTE OLIE OOK NAAR AUTO- Sportmiddag Theo Thijssen en Pinkeltje Belangstelling in Het Trefpunt viel wat tegen Felicitaties voor W’veense geslaagden BEDRIJVEN aan wegen In zes dagen tijd van Nederland naar Oostenrijk Rotterdammers rijden voor Vink Verzekeringen 1056 km Michiel van Harskamp (11) wint dagtrip POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Vistournooi St. Antoniuscollege HAVO Coornhertgymnasium Aan het Coornhertgymnasium in Gou da slaagden uit Waddinxveen Frans van Cammel, Hanneke Kuijntjes, Huug de Vries. Zwaarste etappe Atheneum Fantastisch KonWilhelminaschool Bridgedrive Aanrijdingen Positiekleding HAVO Prof. Kohnstammschool Vlot Geen rijbewijs WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 JUNI 1985 IIITITlW—Ill|F~ Hl |l II •3 De ploeg die verantwoordelijk was voor de dinsdagavond in Het Trefpunt gehouden exanienmodeshow. Rechts ge- Na de drie jaar aaneengesloten over- winningsreeks van de van de voetbal lende Klaas de Vries-meisjes, was het nu de beurt aan de jongens. Het sterk spelende Klaas de Vries-team was in de finalewedstrijden te sterk voor de teams van de St. Paulus- en de St. Jozef school. De felbegeerde Inge Rehorst wisselbeker kwam daardoor voor een jaar in de prijzenkast van de school. Het tournooi was, zoals gewoonlijk,.uitste kend georganiseerd. De vele toeschou wers genoten van het sportieve spel en het prachtige weer. De sportweek staat deze week nog in het teken van een aantal sportieve ont moetingen. Vertegenwoordigende te ams van plaatselijke verenigingen, club huizen en buurtschappen zullen elkaar in verschillende takken van sport ont moeten. Deze sporten zijn atlethiek, badminton, basketbal, hockey, kortf- bal, schieten, tafeltennis, volleybal, wielrennen en zwemmen. Het Sportweek-vistournooi, dat dit jaar alweer voor de 9e keer plaats vindt op vrijdagavond 8 juni. Gevist wordt in de Gouwe tussen Burg. Trooststraat en St. Victorstraat. Aanvang wedstrijd 19.00 uur precies. Melden en in ontvangstne- men plaatsnummers vanaf 18.15 uur aan de Gouwe bij de Apollolaan. Einde wedstrijd 21.30 uur. Er zijn prijzen: t.w. 1 wisselbeker en 3 bekers voor de te ams, maar de individuele resultaten van teamleden tellen ook volledig mee voor de individuele wedstrijd. dwigshöhe” nog een glas bier te hebben gedronken ging de ploeg voor een ver diende nachtrust naar bed na 182 km. Aan het St. Antoniuscollege in Gouda slaagden voor de afdeling VWO Paulien Wolff, Ineke de Lange en Peter van den. Meerschaut en voor de afdeling HAVO Denise Molenaar. aangetroffen WADDINXVEEN - Vrijdag voor een week hielden de openbare kleuter school Pinkeltje (Van Mecklenburg Schweringlaan) en de openbare lagere school Theo Thijssen (kerkweg-Oost) een sportmiddag op het veld van de korfbalvereniging Korbis aan de IJser- manweg. Onder een stralend lentezonnetje werk ten de kinderen enthousiast de spelle tjes af. Deze spelletjes werden ’s mor gens door een aantal ouders uitgezet. Voor deze gelegenheid waren T-shirst bedrukt met Theo Thijssen. Doordat bijna alle kinderen zo’n shirtje droegen kreeg het hele sportgebeuren een extra feestelijk aanzien. Als afsluiting van een zeer geslaagde sportmiddag speelden alle kinderen en begeleiding diverse kringpelletjes n een hele grote kring. Daarna kreeg iedereen een lekker ijsje en voorzien vann een di ploma en vlaggetje als aandenken keer den alle kinderen moe, maar voldaan huiswaarts. van het midden staat organisator Jan de Bruijn van Funky Models uit Waddinxveen. Geheel links de Waddinxveen se theaterman Ron de Groot. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het jongensteam van de openbare Klaas de Vries school is winnaar geworden van het tijdens de 40e Sportweek Waddinx veen gehouden schoolvoetbaltournooi. De Sportweek resteert dezer da gen nog een vistournooi en een bridgedrive. zich (per paar) telefonisch melden bij de navolgende leden van het bestuur: H. Jenné, tel. 12292, W. Moons, tel. 12398, D.J. Schutte, tel. 13005. In ver band met de grote belangstelling en de beperkte speelruimte is spoedige aan melding dringend gewenst. Meester- punten zijn voor deze drive aange vraagd. Uit Zevenhuizen - C. Niveau: Jos Schmidt Afdeling Installatietechniek C-niveau Uit Waddinxveen: Dinco Ottevanger B-niveau Uit Waddinxveen: Erik-Jan Broer, Anita Bullee, Mees Cinjee, Arno Haan, Marcel Huizer, Edwin Snelleman, Johan Snelleman, Wilco Vermeij Uit Boskoop: Marcel Ferwerda, Marcel v.d. Horst, Leo Treep, Walther v.d. Vlies Uit Moerkapelle: Leen Hanse LTO-4 Afdeling mechanische techniek: klas 4M1 - C-niveau Uit Waddinxveen: Gertjan Brouwer Uit Zevenhuizen: Piet Neeleman Uit Moerkapelle: Eduart v.d. Veen Klas 4M1 - B-niveau Uit Waddinxveen: Bas Boonstoppel, Pieter Feenstra, Pe ter v.d. Flier, John Gelderblom, Dann- ny Heyboer, Jaco Hoogendoorn, Aart Kempers. Peter Rehorst, Ricky Roos- enhoff, Hans Verkerk, Patrick v.d. Vis. Uit Boskoop: Eelco Alink Uit Moerkapelle: Cees de Wilde Afdeling mechanische techniek klas 4M2 - C-niveau Uit Waddinxveen: Hans Boer, Peter van Eek, Henk v. In- gen Uit Moerkapelle: Sjaak Bakker B-niveau Uit Waddinxveen: Arjen v.d. Berg, Corina van Dijk, An drew van Es, Frans Gouw, Nico de Graaf, Rob van Noort Uit Zevenhuizen: Willem Boom Uit Boskoop: John de Jong Geslaagd voor het HAVO-diploma aan de Louise de Coligny S.G. te Leiden: Martin Heus. De geslaagden voor het Atheneum- eindexamen zijn: Ivo Aris, Peter Baas, Sandra Ben schop, John van den Berg, Marloe Bosch, Rikwouter Bosch, Arthur Bouwmeester, Anne Breimer, Jan Dirk Brinksma, Luco van den Broek, Lucienne Bulthuis, Connie Captein, Rob Dekker, Anne-Marie Delissen, Jan Dirkzwager, Ella Eindhoven, Jan Paul Favier, Nicole Gerts, Jeanette Hageman, Jan ‘t Hart, Wouter Hee- zen, Alex van der Heijden, Conny van der Heijden, Marloes Hogenelst, Robert Hoogendoorn, Bert Huizer, Ronald Janse, Ruud Jansen, Edwin Jansen van Rosendaal, Irene Jonger- den, Joost Jongerden, Simone van Klaveren, Marleen de Kok, Arnold Kooistra, Wim Koolhaas, Bartho van Leeuwen, Hans Looman, Dennis Maassen, Ruud Menken, Emielenne van Mil, Angelique Nieuwenhuyzen, Ronald Oort, Jacco van Oudheusden, Margreet van Oudheusden, Kristel Perreijn, Ellen Peters, Marjolein van Pinxteren, Marco Rodenburg, John de Ruiter, Gwendolynn Smit, Erica Sonneveld, Michiel van der Stam, Jeanette van Stijn, Menno Swier, Ro nald van Tilburg, Claudia Torenbeek, Marcus Vermeij, Miranda Vermeulen, Erwin van Vliet, Rolf van Vliet, Remko Vuurens, Ine Waterreus, San dra Wientjens, Laurine Windhorst, Jasja van Winkel, Heleen Zandee, Hendrik Zwambom. WADDINXVEEN De samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg hield eindexamens voor HAVO en Atheneum. De vierde etappe zou de zwaarste wor den van de hele rit. Het was zeer warm en er zouden nog veel beklimmingen komen. De start was om 8.15 uur. De rit begon met een afdaling in een mooie omgeving richting Michelstadt. Via rage De Kouwe Hoek (Zuidelijke Dwarsweg), fa. Herkoni (2e Bloks- weg), service-station Mobil (Chopin - laan), service-station Shell-Boon- stoppel (Oranjelaan) service-station Shell-A. Gouw (Henegouwerweg) en service-station Texaco (Sniepweg). Uit Waddinxveen: Jaap van Beek, Jacco van Bemmel B-niveau Uit Waddinxveen: Leo Disseldorp, Marco van Es, Arie Lam, Gert-Jan Oosterom, Peter Troost, Robert de Vries, Patrick Wem- pe, Sjaak Westdijk Uit Boskoop: Leon van Dijk, Edwin de Lang Uit Zevenhuizen: Gert Haan Uit Moerkapelle: Hans Hertog, Leo Verweij Uit Alphen aid Rijn: Marco Tromp (156 km). De terugreis werd in een auto gemaakt. Volgens de Waddinxvener N. Vink kon de fietstourtocht worden gemaakt na een behoorlijke voorbereidingsperi ode, die in het afgelopen seizoen was begonnen. Het weer was die meiweek goed en de ploeg barstte van de energie. Gestart werd in Rotterdam waar de Van Brienenoordbrug geen probleem gaf en zo ging het via Zwijndrecht en Dord recht richting Moerdijk. De eerste stop werd gemaakt in HilvarenbeekBij Val- kenswaard de eerste lekke band. Via Maarheese ging het richting Weert, Bel gische grens en Maaseik naar de Duitse grens. Om 16.00 uur werd deze grens bij Nieuwstadt gepasseerd. Na een paar be- LTO-4 Reijm*“san’dra ^Rietveld, "".Mida de Afdeling bouwtechniek, C. Niveau Rijk, Kees van Rijs, Rob Ritter, Richard Rodenburg, Carla Roverts, Mariëtte v.d. Schans, Hanneke van Schie, Peter Schmidt, Roland Schriek, Jacqueline Slob, Brent Spek man, Madelon van Tilburg, Edgar Timmermans, Hélène van Tol, Annet te v.d. Tol, Paulien Uhlenbeck, Linda Verhoeven, Léon Verlaan, Angela Vermeulen, Hans Visser, Rudi v.d. Vlies, Kees-Jan van Vliet, Fred van Vliet, Petra Vurens, Paul Wennekes, John v.d. Werf, Sandra van Wichen, Pauline Wijnen, Eduard Windhorst. Om 13.00 uur werd vertrokken voor het laatste gedeelte van de rit. Via Bad-Töls werd Lengries aan de voet van Achen- pas aangedaan waarna spoedig de Achen-pas werd genomen. Om 16.00 uur werd de Oostenrijkse grens gepas seerd en de mogelijkheid dat de ploeg alsnog, ondanks de pech, op de plaats van bestemming aan zou komen werd steeds groter. Na het beklimmen van de Achen-pas volgde een fantastische afdaling van 15 km lengte waar op sommige plaatsen de kilometerteller meer dan 70 km per uur aangaf. Via de dorpen Jenbach en Rat- tenberg ging heVrichting Wörgl wat nog erg zwaar was vanwege de harde wind. Uiteindelijk bereikten de renners om 18.30 uur Hopfgarten en de totale af stand van 1056 km was afgelegd. N. Vink: ”Het was een fantastische rit, niet eenvoudig, maar dat wisten de ren ners van te voren. Dat deze rit volgend jaar wordt herhaald is zeker want de af spraken hiervoor zijn al gemaakt. De ploeg zal dan wel groter zijn want ik heb toegezegd de ploeg nog wat uit te brei den. Ook zal dan een volgwagen mee gaan voor bevoorrading en met daarin een reparatieploeg. De Vink-verzeke- ringen-tourploeg bestaat nu nog uit vijf personen maar de gedachten gaan uit naar tien. Er worden hoofdzakelijk tourtochten gereden in Nederland en België, waaronder Luik-Basternaken- Luik en Parijs-Roubaix”. De protestants-christelijke scholen schap voor HAVO/LTO ’’Koningin Wilhelmina”, keerde de volgende ge slaagden: Uit Zevenhuizen: Martin Hoogerdijk, Ronald Roden burg, Theo Verweij Uit Moerkapelle: Janneke Zijderhand Uit Moordrecht: André Bos Uit Boskoop: Peter Kant Uit Nieuwerkerk a/d IJssel Arina Klein Uit Reeuwijk: Sandra Riedstra Uit Kapelle Gerben v.d. Vinne Uit Rotterdam Marco Kuipers Bij de individuele wedstrijd kunnen worden gewonnen: 1 wisselbeker, 3 be kers voor de 3 hoogst geklasseerden en een groot aantal keuzeprijzen al naar gelang de behaalde resultaten. De kos ten voor het inschrijven met een team bedragen 255,— per deelnemer). Individuele deelnemers betalen even eens 5,-. In het kader van de Waddinxveense Sportweek wordt ook dit jaar weer de traditionele bridgedrive georganiseerd en wel op woensdag 12 juni. Zoals ge woonlijk wordt de drive gehouden in ”Het Trefpunt”, aanvang 20.00 uur pre cies. Inschrijfgelld 12,50 per paar (aan de zaal te voldoen). In elke lijn (van acht paren) worden 3 prijzen beschikbaar gesteld. Men kan Peter Zuidlaan werd door de politie. Op dinsdag 28 mei omstreeks 8.30 uur raakte nabij de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg een 16-jarige bromfietster uit Boskoop gewond. Zij stak vanaf het fietspad de weg over richting schoolplein vlak voor een naderende bestuurster, die een aanrijding niet meer kon voorkomen. De bromfiet ster werd met een beenwond en een hersenschudding naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden overgebracht. Een 6-jarige jongen werd gewond bij een aanrijding, welke op donderdag 30 mei omstreeks 15.55 uur plaats vond op de hoek Sniepweg-Prunus- straat. De jongen werd naar het Bleulandziekenhuis te Gouda overge bracht. De jongen kwam in aanraking met een personenauto. Op dezelfde dag omstreeks 17.05 uur vond op de Henegouwerweg een kop- staart-aanrijding plaats, waarbij 3 personenauto’s waren betrokken. Een achteropkomende bestuurder had de voor hem stilstaande voertui gen te laat opgemerkt. Alle voertui gen moesten worden afgesleept. Op zaterdag 1 juni om 18.40 uur raakte een 15-jarige fietser uit Gouda licht gewond bij een aanrijding, wel ke plaats had op het fietspad langs de RW 12. 2 Fietsers reden achter elkaar en uit tegengestelde richting naderde een bromfietser. Bij het passeren kwamen de fietsers ten val. De Zoe- termeerder werd naar het Bleuland ziekenhuis overgebracht. Het niet verlenen van voorrang was weer eens de oorzaak van een aanrij ding, welke op dinsdag 28 mei om 17.40 uur plaats had op de kruising nabij het KW-plein. Zware materiële schade aan beide voertuigen was het gevolg. Persoonlijke ongelukken heb ben zich niet voorgedaan. heim in de buurt van Koblenz bereikt waar de tweede overnachting plaats vond na 134 km. Om 8.15 uur gingen de renners voor de derde etappe van start met één man minder. Langs de Rijn ging het in een behoorlijk tempo (42 a 43 km per uur) via Bacharach naar Bingen waar de Rijn werd verlaten om richting Wörstadt te Rijden. Daar begon de eerste klim wat toch wel wat moeite kostte. Via Alshef richting Gernsheim werd met de veerp ont de Rijn overgestoken richting Lin denfels. Hier werd om 17.00 uur gestopt na een zeer zware beklimming. Linden fels ligt in het Odenwald in een prachti- hoorlijke klimmetjes werd het eerste ge omgeving. Na in pension ”Zur Lu- tussenstation bereikt om 18.00 uur Lin- nich-Gereonsweiler. Er zat 230 km op. De volgende dag werd om 8.00 uur ge start voor de tweede etappe. Via Dü- ren, Euskirchen en Bad-Neuenahr ging het naar Sinzig aan de Rijn. Hier werd de ploeg geconfronteerd met de eerste tegenvaller. Eén van de renners had een spierblessure opgelopen en ondervond daarvan zeer veel hinder. Hij moest la ter de trein nemen. Na toch nog enkele uren te hebben doorgefietst werd Mül- gens wat tegen. Het heel mooie weer en het feit dat menige vrouw al over de no dige voorjaars- en zomerkleding be schikt deed niet iedereen besluiten dins dagavond naar Het Trefpunt te gaan. Van de verwachte 200 belangstellenden waren er nog geen 100. DE geshowde kleding was overigens het aanzien waard. Modieus, draagbaar en meevallende prijzen bleken daarop van toepassing zijnde kwalifikaties. Een goede gedachte was het om ook positie kleding - verkrijgbaar bij Monique Mo de te tonen. Meestal is dit op modes hows een vergeten groep. Daarom viel het in de smaak dat ook aan dit facet aandacht was besteed aan de verder goed verzorgde en geslaagde examen modeshow. MAVO-4 Uit Waddinxveen: Nicolette Bazen, Astrid Benschop, Jan Boer. Judith de Bruin, Karin Burger, Ella Cramer, Edith Doornbos, Marco Dreesmann, Sigrid van Dijk, Angela Faber, Teresa Frontino, Karin Groe nendijk Jan-Maarten Houweling, Ja- WADDINXVEEN Brederolaan, Zwarteweg, Beethovenlaan, Tuin- bouwweg, Abraham Kroesweg, Dorp straat, Mercuriusweg, Kanaalstraat, Juliana van Stolberglaan en Chopin- laan zijn de wegen in Waddinxveen waar de komende drie weken allerlei asfalteringswerkzaamheden zullen worden verricht. Volgens het Wad dinxveense gemeentebestuur is het onvermijdelijk dat het verkeer hier enige hinder van zal ondervinden. Door het plaatsen van verkeerslichten of het aanwijzen van omleidingsrou- tes zal dit alles worden geregeld. De uit te voeren werkzaamheden zijn: het aan brengen van een slijt laag op een gedeelte Brederolaan, Zwarteweg en de Beethovenlaan; het aanbrengen van een asfalt-toplaag op de Tuinbouwweg, de Abr. Kroesweg (het gedeelte gelegen tussen de Bre- deweg en het gasregulateursstation), Dorpstraat (het gedeelte gelegen tus sen Kerkweg-West en Noordeinde); het verbeteren van de asfalt-toplaag van de Mercuriusweg; het uitvoeren van plaatselijke reparaties aan het as- falt-wegdek van de Kanaalstraat, Juliana van Stolberglaan en Chopin- laan. De geslaagden voor het HAVO-eind- examen zijn: Nancy van Aken, Mirjam Akkerhuis, Remco Bakker, Hans Bekker, Jos Benschop, Joost v.d. Berg, Michelle v.d. Berg, Ron v.d. Berg, Carin Bie- mond, Albert Bloem, Martijn de Boer, Yvonne Boeren, Hans Bonte- koe, Francine Braams, Peter v.d. Broek, Eric Broug, Agnes de Bruin, Toon Colpa, Petra Colpa, Bert-Jan Cornelissen, Pieter van Dijk, Piet van Dijken, Jolanda van Dodewaard, Pieter v.d. Dool, Pieter v.d. Drift, Leonard Ebens, Mireille Elberse, Ber nard van Elk, Dick Elsman, Edwin van Erk, Arman van Frankfoort, Mar cel van Fulpen, Paul van Gein, Edith Geurtsen, Sandra van Gog, Reimert de Graaff, Kees de Groot, Kees de Groot, Michelle Hardijzer, Manon v.d. Heijden, Andrea Helmers, Martin Hertog, Jolanda Hoogendoorn, Peter Hordijk, Rens Jacobs, Titia Jansen, Nicolette de Jong, Remco van Keste- ren, Ingrid Klinkenberg, Hendrik-Jan Koetsier, Paul Kooistra, Katja Kuper, Petra Keystermans, Remco Laan, Eric de Lange, Mijke van Leer, Moni que Lindhout, René Maertens, Ga- briëlle van Marrewijk, Diana van Meerveld, Carla Moerings, Amber Neeleman, Ellen van Nierop, Melanie v.d. Nieuwendijk, Frank Nieuwen- huys, Monique van Oijen, Jan Willem van Ommeren, Jos Oostdam, Robert Oudshoorn, Jeanette de Pater,Mariël- le Pelser, Bernard van Polanen, Ed win Quack, Merit Quartero, Wim Het heeft de jury heel wat hoofd brekens gekost om daaruit de mooi ste te kiezen. Natuurlijk werd er re kening gehouden met de leeftijd van de inzenders. Opvallend was het kleur- en materiaalgebruik. Viltstif ten. lapjes, beschuitmuisjes en zelfs bruine bonen werden toegepast. queline van Kempen, Jolanda Kerver, Peter van Kleef, Caroline Koetsier, Ja co van Leeuwen, Annelies Littooij, Anita Los, Annie Moons, Alice Paul, Johan v.d. Ree. Debby Roubos, Carin Ruiter, Edwin Scheurwater, Varola Schipper, Marco v.d. Sluis, Martin Smit, Arjan Stam, Kitty Steenwinkel, Esther Straver, Ivo van Strien, Rianne van Strien, Ellen Tijsterman, Marja Verkerk, Carla Vermeij, Karin Vink, Pieter-Jan Vis, Céline Vitalis, Marco Wessels, Peter Wubben, Everline van Wijngaarden, John Zijderhand. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Vink Verzekeringen van de Over toom sponsort een wielertourploeg van vijf Rotterdammers, die vorige maand van Rotterdam naar het Oostenrijkse Hopfgarten fietsten. Een af stand van 1056 kilometer. Juul Wareman, Jan v.d. Hengst, Frans v.d. Lin den, Koos Brevoord en Jannes Bos maakten de trip in zes dagen. De etap peplaatsen waren Linnich-Gereonsweiler 8230 km), Mülheim (134 km), Lindenfels (182 km), Crailsheim 164 km), Ibichl (190 km) en Hopfgarten De geslaagden van de Prof. Kohn stammschool voor openbaar MAVO zijn: Uit Waddinxveen: Olga Alberts, Gieta Baldan, Edwin Boss, Gerrit Jan v. Delft, Lidiana Greve, Hugo Groen, Mi ke Heerkens, Barbara Jansen, Lidy Kuyntjes, Inge Leunis, Arien v. Offe ren, Tjaarda Pruijs-v.d. Hoeven, Edward v. Rijnen, Carien Slegtenhorst, Margie Venema, Patrick Verburg, Hans Vergunst, Gerda Versluis, Karin Versluis, Rudi de Vreede, Miram v.d. Wees, Ferry v. Wijnen. Uit Zevenhuizen: Marianne v.d. Burgt, Cecile Lelieveld. Uit Moerkapelle: René de Hoog, San dra de Hoog, Susan Hubeek, Ingrid Landman, Ferry Onderwater, Léon Stormbroek. Uit Boskoop: Irene Kroese, Alice van Ommeren, Paula Verwoerd. Uit Gouda: Sandra Bes. WADDINXVEEN - Elf Waddinx veense autobedrijven en benzinesta tions helpen op initiatief van het Waddinxveense gemeentebestuur mee met het inzamelen van afgewerkte olie, zo laat men op het Raadhuis plein weten. Naast de mogelijkheid tot inlevering van afgewerkte olie in de gemeente lijke “oliebol” op het gemeentelijk terrein aan de Noordkade kan nu ook afgewerkte olie worden ingele verd bij de navolgende garage-/servi- cebedrijven: garage van Beynum (Brederolaan), garage Kool (Dorp straat), garage van Leeuwen (Pias weg), garage van Nielen (Dorpstraat), garage Noordegraaf (Staringlaan) ga- Walldürn ging het naar Tauber-Bi- schofsheim waar de lunch werd genut tigd. Daarna via Bad-Mergentheim richting Crailsheim, waar de rijders om 17.45 uur aankwamen. Door de zon wa ren sommige rijders behoorlijk ver brand waarvan de volgende dag nog hinder werd ondervonden. In een prachtig pension werd overnacht na 164 km. De vijfde etappe. Regen. Eerst werd nog gewacht, maar om 9.30 uur werd toch maar gestart. Na een half uur hield de regen op en het werd meteen weer mooi weer. Via Ellwangen, Nordlingen en Donauworth werd om 15.30 uur Augsburg gepasseerd. Het einddoel naar Fürstenfeldbruck bij München werd voorbij gefietst want deze plaats vond de ploeg te groot om er te over nachten, omdat het in een klein dorpje vaak veel gezelliger is. Het dorpje heet Ibichl 13 km van Starnberg. Daar werd onderdak gevonden om 18.30 uur na 190 km. Met nog 156 km voor de boeg naar het einddoel dacht de ploeg op de zesde dag een ’’makkie” te hebben. Via Starnberg naar Wolfrathausen. Bij de afdaling werd een knal gehoord en meteen zat er een slag in het achterwiel van één van de renners. Een gebroken spaak. Volgens de rijders niets aan de hand, bij de eer ste de beste rijwielzaak laten repareren. Nadat de reparatie was voltooid moest natuurlijk meegegeten worden en zo stond de ”Vink”-ploeg worsten te bra den inplaats van rijden. WADDINXVEEN - Na al grote mode- spektakels in Leerdam, Schoonhoven, Zoetermeer, Katwijk en Capelle aan den IJssel georganiseerd te hebben heeft de aan de Henegouwerweg wo nende Jan de Bruyn (29) van Funky Mo dels zich ook in Waddinxveen gepresen teerd. Dat deed hij met de dinsdag avond in Het Trefpunt aan de Stations straat gehouden examenmodeshow. Op deze show kwamen een 20-tal leer lingen in actie die zich op zijn school in de lesstudio aan de Henegouwerweg, waar ook het theaterbureau van de Waddinxvener Ron de Groot is geves tigd, hadden bekwaamd in het onder meer kunnen deelnemen.aan een mo deshow. Wie mocht denken dat deze avond alle kandidaten zouden slagen heeft het mis, want sommigen moesten horen nog niet voor een certifikaat in aanmerking te komen. Aan de door Jan de Bruyn vlot en spraakzaam gepresenteerde modeshow namen deel het aan de Passage gevestig de Monique Mode, kapsalon Ronald Enger van de Kerkweg-Oost en het Ter Aarse Dart Fashion. Het muzikale ge deelte kwam van de Goudse Michael Jackson (Erik Krijgsman, die ook kle ding showde), Jim Astwood en een showballet. De belangstelling voor de eerste in Waddinxveen gehouden examenmo deshow van Funky Models viel overi- WADDINXVEEN - De 11-jarige aan de Alpherbrink wonende Michiel van Harskamp heeft de door Mode huis Verbakel BV van de Zuidkade uitgeschreven tekenwedstrijd ge wonnen. Hij kreeg een NS-dagtrip naar keuze voor twee personen. De wedstrijd werd door 15 toonaan gevende, zelfstandige kinderconfec- tiezaken in Nederland georganiseerd onder auspiciën van hun in- en ver koop organisatie Topkring-Ceniko te Hoevelaken. Daar kwamen honder den vaak schitterende tekeningen binnen. WADDINXVEEN Vorige week woensdag werd in twee Wad dinxveense modezaken, Cnrystelle Mode aan de Kerkweg-Oost/ Kanaalstraat en Papaya Mode aan de Nesse kleding ter waarde van enkele duizenden guldens ontvreemd. Dat heeft de Waddinxveense rijkspolitie meegedeeld. Het lijstje met diefstallen in de afgelopen week is overigens groter. Op vrijdag 31 mei werden twee Wad- dinxveners van 22 en 19 jaar oud, aangehouden wegens gepleegde dief stal van koper. Vanaf het terrein van de NKF-Kabel aan de Noordkade werd een hoeveelheid koper wegge nomen en door hen met een Volks- wagenbus afgevoerd. Het koper werd verkocht aan een opkoper. Daar één van de aangehoudenen militair was, werd deze verhoord door de Kon. Marechaussee. De auto werd inbe- slaggenomen. In de nacht van vrijdag 24 op zater dag 25 mei werd een rechterachter- wiel gedemonteerd van een personen auto, welke bij de flat aan de Wilgen horst stond geparkeerd. Op zondag 26 mei omstreeks 2.45 uur werd met een trottoirtegel de etalageruit van de fotozaak van Sjaak Noteboom aan de Passage ingegooid. Totaal 4 fotocamera’s werden uit de winkel ontvreemd. In het weekend van vrijdag 24 - maandag 27 mei werd uit een aan de Peuleyen geparkeerd staande auto een autoradio-cassetterecorder demonteerd en meegenomen. De afgelopen week werden twee fiet sen en een bromfiets ontvreemd. Eén bromfiets werd gevonden. Deze bleek vorig jaar te Gouda te zijn ont vreemd. Door een voordeur met een breek- voorwerp open te wrikken wist men op woensdag 29 mei een woning aan de Jul. van Stolberglaan binnen te dringen. Er werd een videorecorder ontvreemd. De afgelopen week werden twee jeug dige Waddinxveners aangehouden we gens diefstal uit winkels aan de Pas sage. Na verhoor door de politie wer den zij heengezonden. Op donderdag 2 mei werd een 17- jarige Waddinxvener bekeurd, toen hij rijdend op een motorfiets nabij de --JK k) #2

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9