WSE GELIJK EN W’VEEN ONDERUIT De Gouwe verliest Waddinxveense sportspetters Arie Vermeulen BE FAIR VERLOOR, Reigersburgh’s nieuwe man: Jacob van Weele speelt 250 maal EXCELSIOR 2 Betere Korbis haalde het weer niet WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE prestaties van Aeolus Waddinxveen- pupillen winnen beker HERFSTVIS- WEDSTRIJD HAALT UIT Carla Baan beste speelster bij Flyers Wolfs leidt onderlinge WSV Be Fair Jeugd Jeugdschaak WSE Onderlinge De Gouwe 2 I KAPPER(ster) Ben je 20 jaar Op de hoogte van nieuwe technieken Gemotiveerd voor vaktraining Bel dan, of kom langs bij: KAPSALON ’’INTER HAIR” Passage 17, Waddinxveen, tel. 01828-10753, vraag naar Ronald. Dames- en herenkapsalon INTER HAIR Wij willen met spoed ons team uitbreiden met een i J 0-0. Waddinxveen-zondag leed tegen Moordrecht een 4-2 nederlaag. alleen de laatste periode wat minder goed ging. Be Fair zag zich in de wedstrijd tegen het Alphense ARC al in de eerste mi nuut voor een 1-0 achterstand geplaatst, maar het doelpunt werd afgekeurd we gens buitenspel. De Waddinxveners - In de 35e minuut werd Ed v.d. Brink ge wisseld voor Ron Voerman. In het laat ste kwartier kwam Be Fair nog veel aan aanvallend voetbal toe. De rollen waren toen omgedraaid. ARC liet zien waar om het favoriet is in deze tweede klasse. Het verdedigde, het counterde en het scoorde in deze periode 4-1 wat tevens de eindstand werd. Niet alleen voor Be Fair 1 was er een ne derlaag ook Be Fair 2 en 3 verloren: Be Fair 2 verloor thuis tegen ’s Gravenzan- de met 0-2 en staat nu met 2 punten uit 4 wedstrijden in de onderste regionen. Vooral voor Be Fair 3 kwam de klap hard aan. De eerste nederlaag werd ge leden in Lisse tegen FC Lisse 3 (2-1). Met 5 punten uit 4 wedstrijden zakken zij nu een aantal plaatsen in de ranglijst. Zaterdagavond 12 oktober houdt de voetbalvereniging Waddinxveen in haar kantine in het sportpark ”de Sniep” weer een disco-avond met muziek van Tineke’s drive-in-disco-show. Begon nen wordt om half negen. De toegangs prijs bedraagt vijf gulden. Eerstebordspeler Jan Both gaf het goe de voorbeeld door de toch altijd moei lijk te kloppen Robbe van de Alphena- ren nu met een nederlaag naar huis te sturen. Naast hem wisten ook Gerrit van der Zijden, Gerrit Heeren, Dik Heeren I en Gert van Mannekes de volle winst te no teren. Sjaak de Wit leed als enige ver lies. De overige partijen eindigden in puntendelingen. WADDINXVEEN - Het tweede achttal van de damvereniging Ex celsior heeft in haar eerste wed- WADDINXVEEN - Ter afsluiting van alle zomerse competities houdt de hen- gelsportvereniging Waddinxveen HSW zaterdag 5 oktober, haar jaarlijkse herstdagviswedstrijd. Deze wedstrijd, die voor alle leden toegankelijk is, wordt gevist in het Aarkanaal met als al ternatief de Oude Rijn. Het vertrek is om 6.30 uur vanaf het N.S.-station. Gevist wordt 2xl'/2 uur, van 7.45 tot 9.15 uur en 9.30 tot 11.00 uur. De kosten zijn f. 6,- p.p iedereen heeft prijs. WADDINXVEEN - Tegen Jumpers 2 hebben de basketbaldames van Flyers (ex-Toos) hun tweede overwinning be haald: 57-37. De scores kwamen van Mirjam Akkerhuis (17), beste speelster Carla Baan (16) en Ineke Kuijpers (14). In de eerste helft was van het spel van de Flyers slecht. De verdediging, man-to- man, werkte niet en er werd ontzettend veel fouten gemaakt. Was de overgang van verdediging naar aanval al te lang zaam, die aanval liep ook nog bijna tel kens stuk op de Jumpers-verdediging. Flyers scoorde dan ook bijna alleen maar uit échte vrije kansen. Omdat Jumpers aanvallen niets voorstelden leidde Flyers bij rust toch met 21-16. WADDINXVEEN - De onderlin ge samenwerking tussen de voet balverenigingen Be Fair, Waddinx veen en WSE met spelavonden voor de E- en F-pupillen is een da verend succes geworden. Afgelopen vrijdagavond werd de slotavond gehouden bij WSE. Na afloop hiervan reikte voorzitter In ge Rehorst in een bomvolle kantine de E- F-cup uit aan de aanvoerder van Waddinxveen dat met 15 pun ten eerste werd. WSE werd met 11 punten 2e en Be Fair met 4 punten 3e. Iedere deel nemer ontving ook nog een erelin- tje ter herinnering aan deze avon den. WADDINXVEEN - De zaterdagavond in de sporthal de Sniep gehouden Dik Roos-zaalvoetbaltournooi werd een succes voor de ploeg van Sporthal de Sniep. De ploeg van de gemeente, ge tipt als favoriet, moest genoegen nemen met de 5e plaats. Hier volgt de einduit slag: 1. Sporthal de Sniep, 2. Kok Bak kerijen, 3. Tokion, 4. P.T.T 5. Ge meente, 6. WSE, 7. Super de Bruin en 8. Herkoni. In de tweede helft gaf Be Fair goed par tij. De wedstrijd groeide voor het pu bliek naar een topper. Een aanvallend ARC en counterend Be Fair gaf veel ap plaus en genoegen van de toeschou wers, echter de goals waren van ARC. In de 5e minuut via een solo vanaf hun eigen helft, in de 20e minuut vanuit een op rechts genomen corner. Ineens ke ken de mannen van Be Fair naar een 3-1 achterstand. Plezier onder de voetbaljeugd van Waddinxveen, Be Fair en WSE. De beker van hun ontmoetingen kwam in handen van Waddinx veen. (Foto: Sjaak Noteboom). Op zaterdag 9 november wordt het To kion zaalvoetbaltournooi gehouden in Sporthal de Sniep. De volgende teams doen aan dit tournooi mee: Gemeente Waddinxveen, Sporthal de Sniep, Van dien Verzekeringen (Alphen a/d Rijn), Stad Rotterdam (Rotterdam), Z.V.V. de Jong (Ridderkerk), Vierhouten (Gelderland), Huyting (Utrecht) en To kion. Ongeslagen zijn naast Wolfs en Philipse ook Kardol, die in een zeer scherpe par tij Schroten de baas bleef, Ket, wiens partij tegen Smitskamp werd afgebro ken en Jeroen P. Kleiweg, die Toren beek wist te verslaan. Bloem, die in de 4e ronde Besemer versloeg, staat nu op de 3e plaats en V.d. Hoek, kwam, win nend van Ritter op de 5e. In opmars zijn nu ook Van Deelen en Claassen, die re spectievelijk Ellers en Van Sandijk met lege handen naar huis stuurden. De jongens-aspiranten hadden niet veel moeite met tegenstander Leiderdorp-2. Bijna de gehele wedstrijd konden de Flyers lekker vrij uit spelen. Het werd 91-35. Rudo van Loon 54 en Eric Zwaan 15 pnt. Zowel de meisjes als de jongens-welpen behaalden een mooie overwinning. Op vallend was dat bij beide teams het spel strijd in de clubcompetitie van de Dambond Midden Holland een voortreffelijke indruk gemaakt. In het Trefpunt werd het bezoekende ADC-2 uit Alphen aan de Rijn met 12-4 geklopt. In de 4e ronde van de jeugdcompetitie zijn verrassingen uitgebleven. Zo be hield Peter Moons de leiderspositie door de met wit spelende Jeroen Bonsel koelbloedig te verslaan. De inhaalrace van Renee Kleiweg op Peter Moons be gint gestalte te krijgen. Nu kruiste Ar jan van Dijk zijn pad. Door dit obstakel met verve te nemen, is Renee op de tweede plaats aangeland. Dik Doornebal overwon Arie Molen dijk en Iwan Kleiweg deed Sandor Poortman in het zand bijten, terwijl de partij tussen Hugo Hoogendoorn en Menno Houdijk een overwinning voor laatstgenoemde opleverde. In de tweede helft verdedigde Flyers, middels zone, veel beter. Omdat ook de scheidsrechters wat evenwichtiger flo ten ging het een stuk makkelijker. Na een 33-29 stand in de 12e minuut kon Flyers de Jumpers inpakken. De dan goede verdediging had veel intercepties en ook steals zodat door breaks goed gescoord kon worden. Zodoende won Flyers toch nog ruim: 57-37. zonder Aart Bos, Peter Both en Fred Klomp - mochten daar blij mee zijn, want er was duidelijk geen buitenspel. In de 13e minuut kwam ARC opnieuw op voorsprong, maar ook nu werd bui tenspel geconstateerd en dit keer duide lijk. Be Fair werd gedwongen zeer verdedi gend te werk te gaan en slechts een en kele keer kon men counterend iets terug doen. Zoals in de 30e minuut toen een snelle combinatie tussen Erny Dieck- mann en René v.d. Wilk door de laatste keurig werd verzilverd en Be Fair tegen verhouding op 0-1 stond. Nog geen 5 minuten later was de stand gelijkgetrokken. Uit een scrimmage voor het Be Fair-doel werd door Nico Oosterlee de stand op 1-1 gebracht. En kele minuten voor rust kwam Be Fair weer op voorsprong, toen Hans Wouter Valk de bal uit een keurig genomen vrije trap maar net over de kruising zag verdwijnen. Marcel Straver behoedde echter Be Fair nog voor een achterstand bij de rust middels een formidabele sa fe. Ruud van Dijk was de eerste, die Janne- ke Terpstra met haar nederlaag wist te confronteren. Door de gelijke spelen van Piet Swart en Adriaan Blom (tegen Jaap van der Eist, wist hij zich naar twee laatstgenoemde aan de kop van de ran glijst te werken (allen 7 punten uit 4). Dik Schouten wist Crone aan de zege kar te binden. De twee overige partijen tussen Kramp-Teun Driesse en Piet van Gils-Wim van der Laan eindigden onbe slist. WADDINXVEEN - Na de matige start van vorige week presteerden de competitieteams van badmintonclub Aeolus (ex-TOOS) het afgelopen weekeinde heel wat beter. Het 3 e team gaf zaterdag in de uit wedstrijd in Ter Aar tegen het 6e team van Shuttle ‘74 het goede voor beeld. Zonder al te veel moeite werd de tegenstander met 8-0 aan de kant geschoven. Het 2e team speelde zondag in sport hal “De Sniep” tegen het 7e team van plaatsgenoot Florida. Het 2e team is dit seizoen samengesteld uit een mixture van talentvolle jeugd- spe(e)l(st)ers en ervaren kompetitie- spe(e)l(st)ers. Naast de ervaren men sen Dick van Ligten en Rietje Com peer (zij viel in voor Marjo Koster) bestaat het team verder uit Jolande de Heer, Hans van Grieken en Edwin Tollenaar. Het 2e team kwam alleen tot winst middels Jolande de Heer in de eerste damesenkel. Opnieuw ver loor men dus met 7-1. Het zal voor dit team dan ook een zware opgave worden zich te handhaven in de 4e klasse. De teams 1, 4, 5 en 6 speelden allen thuis in sportzaal “Groenswaard”. Het le team speelde een sterke wed strijd tegen het 3e team van ABC Zi- go uit Alphen a/d Rijn en won vrij gemakkelijk met 6-2. Het 4e team speelde tegen het le team van BC Smash ‘70 uit Woubrugge. Opnieuw droeg invalster Annie v.d. Stoel haar steentje bij aan de 6-2 overwinning. Het 5e team ontmoette het 5e team van BC Nieuwkoop uit de gelijkna mige plaats. Na aanvankelijk met liefst 4-1 achter te hebben gestaan, wist men uiteindelijk toch een gelijk spel te behalen. Het 6e team had aan het 4e team van BC Lobby uit Kou dekerk a/d Rijn haar handen meer dan vol. Liefst 5 van de 8 partijen werden in 3 games beslist. Toch wist men de partij met 5-3 naar zich toe te halen. Voorwaar geen slecht week einde voor Aeolus. WADDINVEEN Be Fair had zaterdagmiddag geen schijn van kans tegen ARC, waarvan met 4-1 werd verloren. WSE was ommachtig tegen Zwervers: WADDINXVEEN - Na vier rondes in de onderlinge competitie van de Wad dinxveense schaak Vereniging WSV is Wolfs de enige, die in al zijn partijen het volle pond wist te krijgen. In de 4e ron de versloeg hij Goor, die hiermede zijn eerste verlies moest incasseren. Van Vuuren gaf donderdag zijn partij uit de 3e ronde tegen Wolfs zonder ver der spelen gewonnen, maar mocht daar na tegen Philipse uitkomen, hetgeen in deling van het punt resulteerde, waard oor Philipse nu met 3 'A uit 4 partijen met de 2e plaats genoegen moet nemen, en Van Vuuren, wiens score l'h uit 4 is, naar de 10e plaats is teruggevallen. haald maar kwam toch al tot de tweede ronde. In 1983 is hij gaan starten onder de NBVR. Half 1984 is hij met dit paard nationaal geworden, dat wil zeggen dat hij mocht deelnemen aan spring concoursen onder auspiciën van de NHS. Bij de NHS heeft hij gespron gen samen met zeer bekende spring ruiters zoals Henk Nooren, Emiel Hendrix, Rob Ehrens, Albert Voorn. Tijdens een nationaal concours te Weert in december 1984 heeft hij de finale gewonnen. Tijdens een inter nationaal concours te Etten-Leur in februari 1985 is hij 10e geworden in de finale. Na dit concours is zijn paard Tristan verkocht aan de beken de Belgische springruiterfaniilie Van Paeschen. Op het ogenblik wordt dit paard nog uitgebracht op internatio nale concoursen. In december 1984 is Jaco van Weele gaan rijden op het paard Titiaan, een 8-jarige schimmelruin van Rigoletto. Traditioneel begon WSE de wedstrijd tegen Zwervers uit Capelle aan den IJs- sel in het eerste kwartier sterk. Er werd goed gecombineerd en het leek erop dat Zwervers een moeilijke middag zou krijgen, maar naar mate de wedstrijd vorderde kwamen de Capellenaren sterk terug. Vooral de broers Hoekstra blken veel weg te hebben van hun meer getalenteerde broer André die de Fe- ijenoord-kleuren draagt. Het spel golfde heen en weer voor de beide doelen leuke en spannende mo menten. De eerste kans kwam pas na 25 minuten toen Camiel Absberg Marcel Jaspers in een goede schotpositie bracht, maar zijn schot ging net naast. In dezelfde minuut schoot Robert Ko rengevel vanuit een vrije trap keihard op de lat. Vlak voor rust kregen beide ploegen nog een kans. De tweede helft was wat rommeliger maar wel spannend voor het talrijke pu bliek. Voor beide doelen ontstonden veel gevaarlijke momenten waarbij het spel zich snel verplaatste. Rob Verbakel schoot keihard naast en aan de andere kant bleef Rick Hoekstra de WSE-ver- dediding bezig houden. Een kwartier in de tweede helft ontstond een misver stand tussen Ton Kling en Jan Verbakel waardor Mart van der Horst in de man gel werd genomen, een terechte straf schop dus. Joop Zwager plaatste zich achter de bal maar de geconcentreerde Ton Kling ranselde de bal uit de hoek. Deze opste ker had voor WSE het gevolg dat de ploeg het initiatief nam en de Oranje- Zwarten trokken massaal ten aanval. Echter de rots in de branding in de Zwervers verdediging was Menno Hoekstra die alle hoge ballen voor zijn rekening nam. Schijn bedriegt, dit kan men althans zeggen van de partij gedurende de vijf de ronde in de onderlinge competitie tussen voorzitter P. Swart en A. Zwa nenburg. De stand in het middenspel van deze partij is mogelijk voer voor analytici. Een op het eerste gezicht dui delijke voordelige stand voor Swart, die met wit speelde. Hij had veel meer zet- mogelijkheden dan zijn tegenstander, die aan zijn rechtervleugel geen enkele ontwikkeling meer mogelijk zag. Schijn bedriegt, want er blijken heel wat drei gingen in de stand te zitten en uiteinde lijk leidde dat voor Zwaneburg tot een grote afwikkeling met doortocht tot aan de damlijn. De resterende stand bleek remise te zijn. ^WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereni ging Korbis heeft het zaterdag net niet gehaald tegen ’t Waterschap. Onder drukkende admosferische omstandig heden werd een korfbal wedstrijd ge speeld die toch een hoog tempo kende. Hoewel het spel gelijk opging en Kor bis, door doelpunten van Cor Matse, Co Griffioen en Frits Visser, zelfs enkele malen op voorsprong kwam moest toch op het eind teveel worden toegegeven. De 6-8 nederlaag was vooral te wijten aan het wazige spel dat Korbis het laat ste kwartier speelde. Het hiermee gep aard gaande balverlies werd door ’t Wa terschip hard afgestraft. Arie Vermeulen (rechts ontvangt van Florida-voorzitter Dick van Gemeren een oorkonde als dank en herinnering aan 250 badmin- tonwedstrijden. (Foto: Florida). Eind mei 1985 is hij eveneens gaan rijden op het paard Thursday, een 8- jarige vosmerrie van Kompromis. Met dit paard eindigde hij bij de Neder landse kampioenschappen op de 2e plaats in de klasse M-springen, mo menteel start hij met dit paard in de klasse Z-springen. In juni van dit jaar is Viola gekocht, een 6-jarige vosmerrie van de hengst Lorenz en een Indiaan moeder (tuig- paard). Dit paard had toen nog geen enkele ervaring en op dit moment is het al aangereden tot M-springen. Iedere donderdag krijgt Jaco van Weele zelf nog les van de heer H. Pe tit, die zelf ook een bekende is op de nationale springconcoursen. Bepaalde aanvals- en verdedigingspa- tronen zijn er bij De Gouwe zo inge heid dat het voor welke coach dan ook bijzonder moeilijk is deze te ver anderen. Ongetwijfeld zal De Gouwe van deze waterpololes van Flevo heb ben geleerd en zal de volgende wed strijd met zeker meer inzet gespeeld gaan worden. Het tweede herenteam van De Gou we leed eveneens een nederlaag. Het verloor met 8-9 van DAW-Vliegende Vissen uit Alkmaar. Tot in de vierde periode had dit team, dat met ver rassend fris van lever waterpolo voor de dag kwam, alle kans de overwin ning naar zich toe te halen. Het te laat reageren op een aanval van de te genpartij plus het vergeten van wat waterpoïospelregels koste helaas de overwinning. Het eerste damesteam van De Gouwe begon daarentegen de competitie bij zonder goed. Met een 10-3 overwin ning werden de dames van Zian/Vi- tesse naar Den Haag gestuurd. Een overwinning die beslist niet geflat teerd genoemd mag worden. Als de dames op deze voet zullen doorgaan, zal zeer zeker een hoge plaats in de eindrangschikking hun deel zijn. WADDINXVEEN Manege Reigers- burgh aan de Plas weg in Waddinx veen heeft een nieuwe instructeur in dienst: Jaco van Weele uit Waddinx veen. Op de Nederlandse kampioen schappen voor springruiters is Jaco van Weele in twee verschillende klas sen geëindigd op de tweede plaats. Op 7-jarige leeftijd is Jaco van Weele begonnen met paardrijlessen bij ma nege Reigersburgh en kreeg toen les van de heer J.G. Hekker. Daarna heeft hij les gehad op de Goudse Hout en in Avifauna. Ongeveer 5 jaar geleden is Jaco van Weele met een paard van mensen uit België op ma nege Reigersburgh gekomen. Na eni ge tijd moest het paard wegens ziekte terug naar België. In juli 1982 heeft Jaco van Weele zijn eerste paard gekocht: Tristan. Hij heeft dit paard zelf zadelmak ge maakt en ingereden. Bij een competi tie voor 5-jarige springpaarden heeft hij met dit paard de finale niet ge- WADDINXVEEN Het waterpolozevental van De Gouwe is de nieuwe competitie ingegaan met 3-7 verlies op het onbekende Fle vo uit Nijkerk. De Niikerkers vormden een team dat qua aanval verrassend veelzijdig bleek te zijn en waarop door De Gouwe niet adequaat gereageerd kon worden. In aanvallend opzicht deed de Gouwe het ook zeer zeker niet slecht, het mankeert echter aan een “afmaker”. De eerste periode werd dan ook af gesloten met een 1-3 achterstand. Doelpuntenmakers: Raymond Frie ser, Gert Bouw en Zeger Eyer. Voor de Gouwe wist tegen te scoren Eddy den Boon. In de tweede periode liep Flevo uit naar 1-4. Een man meer si tuatie voor de Gouwe leverde een doelpunt op van Niek de Leeuw: 2- 4. Met een goede stuiterbal scoorde Jaap de Vries 2-5 voor Flevo. Eric van Leeuwen maakte kort voor het einde van deze periode nog een doel punt, waardoor met de stand 3-5 de rustperiode werd ingeluid. De derde periode werd de periode van de missers voor De Gouwe. Man meer situaties konden niet worden uitgebuit en door het onvoldoende geven van pressing en onoplettend heid werd Jaap de Vries in de gele genheid gesteld nogmaals voor Fle vo te doelpunten: 3-6. In de vierde periode veranderde er weinig aan het spelbeeld. De Gouwe kreeg nog diverse kansen doch deze werden helass niet geeffectueerd. Aanvoerder Gert Bouw van Flevo bepaalde uiteindelijk de eindstand op 3-7 in het voordeel van Flevo. Gouwe-coach Nico Noordegraaf weet deze nederlaag aan het niet uitvoeren van door hem gegeven opdrachten. Met dit paard is hij op de laatste Ne derlandse kampioenschappen voor springruiters geëindigd op de 2e plaats in de klasse Z-springen. Met dit paard mag hij nu nationaal gaan star ten. WADDINXVEEN De Waddinxveense badmintonclub Florida heeft Arie Vermeulen in het zonnetje gezet omdat hij 250 wedstrijden voor zijn club had gespeeld. Dat dit toch wel een formidabele prestatie is blijkt wel uit het volgende rekensommetje: pas op zijn 24e lid gewor den van Florida, 18 jaar competitie gespeeld maal 14 wedstrijden per seizoen met slechts drie afzeggingen! De jubilaris werd door de voorzitter van Florida, Dick van Gemeren, toegesproken en geëerd om zijn sportieve prestatie. Ook zijn vrouw, Mary Vermeulen, deelde in de feestvreugde. Aangehaald werd onder andere zijn vele werk voor de vereniging, met name als voorzitter van de tournooieommissie, zijn sportieve gedrag en grote inzet. In het afgelopen weekeinde ging Florida 1 tegen het zeer sterke Oss 1 netaan ten onder met 3-5. Alle singles (vier) gingen verloren en merk waardig genoeg werden drie van de vier dubbelspelen gewonnen, waar bij de mix-dubbel van Herma Schwiebbe en Martien Kuyf genoemd moet worden: 15-11 en 15-10. Florida 2 ondervond zware tegenstand van hun Haagse tegenpartij. Na een 1-3 achterstand na de singles, slechts winst voor Liesbeth van Bergeijk, werd alsnog een 4-4 gelijkspel uit het vuur gesleept. Overige uitslagen: Team 4: 6-2 winst evenals team 6 en 8, tevens winst voor de teams 5 en 7 met respectievelijk 5-3 en 7-1, een 4-4 gelijkspel van team 9, ter wijl team 11 eervol ten onder ging, 3-5, tegen Don Quishuttle 3 uit Woerden. Plezier onder de voetbaljeugd van :ker van hun ontmoeting) (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 19