Heel wat in te halen bij Waddinxveen-tennis Be Fair-voetbal vaster op de laatste plaats Trimsters in sportschool Vuurdoop van schaakcursisten Afgebroken partijen na forse regenbui Kampioenen WSE-voetbal WSE en Wadddinxveen-zondag speelden gelijk Kon. Juliana school wint De Sperwer BESTUUR BE FAIR COMPLEET WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Open tournooi Florida-badminton Clubwedstrijd Reigersburgh Hockeysters stapje dichter bij de titel Verlies Korbis Opmerkelijke resultaten Antilope-jeugd voetbaltournooi Flyers-dames ongeslagen kampioen 4 WSE Van Vuuren loopt in Zaterdag Senioren Leiden Schoonhoven Dames i Be Fair WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 1 MEI 1986 VA ■IS I, WADDINXVEEN - Zondag werd op de manege Reigersburgh aan de Pias weg de eerste clubwedstrijd gehouden. De uitslagen zijn als volgt: 1Ursula van de Made met Ginger 138 pnt). 2. Alet- ta van de Breggen met Hannes (137 pnt), 3. Tamar Born met Hannes (137 pnt). 4. Patty Paling met Ginger (134 pnt) en 5. Daniëlle Smit met Sonja (132 pnt). twee teams kampioen zien worden. In de sporthal van Nieuwerkerk aan den IJssel werd het derde zaalvoetbalteam kampioen na een afgetekende 5-1 winst WADDINXVEEN - Twee overwinnin gen op Pijnacker brengen de dames van de hockeyclub Waddinxveen weer een stapje dichter bij het kampioenschap. Op Koninginnedag kan de beslissing vallen. Dan speelt Waddinxveen tegen het twee punten achterstaande HDS. Door de vele afgelastingen ontmoetten Waddinxveen en Pijnacker elkaar dit weekeinde tweemaal: zaterdag in Wad dinxveen (3-1) en zondag op het kunst gras van Pijnacker (0-2). Zaterdag speelde Waddinxveen fanta sieloos tegen een sterk verdedigend Pij nacker, dat het van snelle aanvallen moest hebben. Voor rust scoorde Nico le Geerts (1-0) en - uit een strafbal - Eveline Ruiter (2-0). Na een rommelig tegendoelpunt was de organisatie bij Waddinxveen helemaal zoek maar sole rend kon Pauline Christoffels toch nog 3-1 scoren. De kunstgraswedstrijd in Pijnacker gaf In de 28e ronde van de onderlinge com petitie van WSV heeft Van Vuuren zijn afgebroken partij uit de vorige ronde te- Het zaterdag-competitie gebeuren valt uiteen in een morgen voor de jeugdte- WADDINXVEEN - Het eerste korf balteam van Korbis blijft niet alleen in de zaal, maar ook op het veld verliezen. Ditmaal werd met 8-3 het onderspit ge dolven bij Waterschip. In de eerste helft liet Korbis veel kansen liggen, met de rust was het dan ook 5-1. In de tweede helft zag Korbis zelfs tot vier maal toe geen kans om een strafworp te benutten en dat leidde allemaal tot een 8-3 neder laag. I l Een iets ander beeld vertoont, helaas, bij de senioren van de zaterdag: slechts vier van de tien wedstrijden waren win ners. Allereerst de oudste senioren: de veteranen. Zowel team 18 (vorige week met 4-1 winnaar) als team 19 (vorige week met 1-4 verliezer) wonnen deze keer. Team 18 met de heren Oosterom (alias W.O), Okkerse, T.Huisman, Van de Berg, Hasselbach zetten hun zegetocht voort met een 5-0 overwinning op TCR- OAZE8. Tegenstand werd nauwelijks ervaren: 7 van de 10 sets telden minder dan 10 ga mes. Het feest-diner daarna was ook een sukses. Team 19 heeft, na een slech te start, de kaarten opnieuw geschud, zijn opstelling gewijzigd, de gaten ge dicht. kortom: orde op zaken gesteld De heren Waser, V.d. Vlies, Wempe, Batist en Brinkhuijsen hoefden slechts één partij aan Holy af te staan. Vooral de dubbel Batist/Waser had een span nend verloop en werd met een derde set door de Waddinxveners verdiend ge wonnen. Zeker een stimulans voor competitie-debutant Waser. Aanvoer der Piet van de Vlies kan tevreden zijn over 't team en zijn nieuwe opstelling. Uit de andere 8 wedstrijden vallen er nog slechts twee gewonnen te melden: team 10 met 3-2 (wat minder dan de 4-1 van vorige week) en team 12 (wéér met 5-0) Op naar promotie! Team 11 en team 15 girigen ten onder met 2-3. Voor beide betekent dit een op Bakker Sport 2. Het 7e seniorenteam wist diezelfde avond ook de titel in de wacht te slepen In de inhaalwedstrijd tegen Groeneweg 7 in Zevenhuizen werd de volle winst gepakt na een spannende strijd: 1-2. kes met een prachtige omhaal de lat trof. WSE wankelde maar bleef overeind. Een mooie aanval waarbij twee Capelse spelers alleen op het WSE-doel afgin gen liep mis doordat Hans Schop pro beerde Ton Kling té omspelen, hij ge raakte daarbij over de achterlijn. Het offensief van Zwervers liep echter dood en de WSE-verdediging kreeg de zaak meer onder kontrole. Vooral nadat trainer Douwe Oppedijk de boomlange Harrie Moerings had in gezet kwam er meer rust in de oranje- zwarte ploeg. Vlak voor tijd moest keeper Bert van Deventer nog gestrekt naar de hoek toen Rene Moons snoei hard inschoot. Het zou echter teveel van het goede geweest zijn als WSE de volle winst mee naar huis had genomen WADDINXVEEN - Het zaterdagelftal van Be Fair heeft zich nog niet van de laatste plaats in de tweede klasse kunnen losmaken. De Waddinx veners. die zaterdag met 0-1 van het Alphense ARC verloren, hebben 12 punten uit 19 wedstrijden. Be Fair bekerde op Koninginnedag tegen Quick Boys. Zwervers-WSE eindigde in een 1-1 gelijk spel De Waddinx veners, die op Koninginnedag inhaalden tegen PFC in Geervliet, speel den een levendige wedstrijd met een spannende tweede helft. De matige zondagwedstrijd Waddinxveen-Stolwijk eindigde onbeslist: 1-1. - WADDINXVEEN - Vorige week don dag ontmoet men vaker tegenstanders derdag heeft de voetbalvereniging WSE WADDINXVEEN - In de voor- jaarsledenvergadering zijn alle be stuursposten bij Be Fair weer be zet. Als voorzitter werd R. van der Brink herkozen. Ook J. Meyaard werd herkozen. Tevens kwamen voor de aftredende bestuursleden P. Glasbeek, M. Monster, Pj Roos en R. Verwey de voorgestelde kan didaten, te weten T. Glasbeek, B. Monster, R. Saarioos en als eerste dame mevrouw D. de Bruin-Pij- pers onder applaus van de vergade ring in het bestuur. die feitelijk hoger horen te spelen en die dan ook snel enige klassen promoveren. Maar ook dit is onderdeel van de com petitie. Tegen WSE begon Zwervers zeer over tuigend. Al in de eerste minuut kon keeper T<jn Kling de bal uit het net vis sen toen een hard schot van Paul Wen- nekes dwars door de WSE-verdediging heen vlak voor het doel stuiterde en in het net verdween: 1-0. WSE had trou wens veel moeite met de snelle voor hoede van de Capelse ploeg. De eerste helft verliep erg rommelig met weinig kansen voor WSE. Alleen Rob Verbakel kon een keer hard inkop pen maar de betrouwbare keeper Van Deventer keerde de bal vakkundig. Zwervers bleef meer in de aanval en vlak voor de rust dook Paul Bolomeij al leen op voor het WSE-doel maar Ton Kling dwong hem naar buiten waarop hij niet verder kwam dan een schot in het zijnet. In de eerste minuut na de rust deed WSE hetzelfde als wat Zwervers deed in de eerste helft, namelijk scoren. De op rechts vrijstaande Marcel Jaspers nam de bal aan. speelde zich vrij en knalde onhoudbaar in de bovenhoek. Even la ter stichtte Kees Mourits verwarring in de Zwervers-verdediging. Hij omspeel de een paar man, maar het beslissende schot was te slap. Hierna nam Zwervers het initiatief. Met snelle aanvallen werd de verdediging van WSE op de proef gesteld. Het was keeper Ton Kling die zijn ploeg op de been hield. Eerst stopte hij een hard schot van Paul Wenneks, daarna moest hij zich tot het uiterste rekken om een inzet van de doorgelopen Rick Hoek stra tot hoekschop te verwerken. WSE kwam toch goed weg toen Paul Wenne- WADDINXVEEN - De 100 leden tel lende damestrimgroep v an de Waddinx- veense sportclub Antilope bestond 4 jaar en dat werd gevierd met een speci aal trainingsprogramma. Dit jaar na men de trimsters een kijkje in het fit nesscentrum van Bert den Edel aan de Noordkade. Omdat de dames altijd buiten op de at letiekbaan aan hun conditie werken was het voor hen een leuke afwisseling om eens in een zaal bezig te zijn. Na de warming-up in de zaal, kregen de dames aan de diverse toestellen een cir cuit van allerlei oefeningen af te wer ken. De toestellen waarbij de beenspie ren een flinke beurt kregen waren bij de dames zeer in trek, zeker bij het groepje dat aan de sportweek-traithlon mee gaat doen Onder leiding van Bert den Edel en as sistent Eelco. konden alle oefeningen met veel plezier vlot afgewerkt worden. Na afloop konden de 4 dag- en 1 avond- WADDINXVEEN - Alweer bleek afgelopen zondag een enorme regen bui de grote spelbreker voor de competitiespelers van de tennisvereniging Waddinxveen op het tennispark "De Woerd” aan de Alberdingk Thijm- laan. ploeg onder het genot van een kopje koffie nog wat napraten. Omdat het bezoek van de trimsters aan WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se badmintonclub Florida houdt zater dag 3 mei en zondag 4 mei een open tournooi in sporthal "de Sniep”. Ge speeld zal worden in de klassen B, C en D voor dames- en herensenioren. B-klasse wil zeggen badminton van hoog niveau en nodigt derhalve uit een kijkje te gaan nemen tijdens dit evene ment. Ook in de andere klassen genoeg spektakel overigens. Daarvoor staan deelnemers van diverse verenigingen uit de wijde omtrek garant. De finales vangen zondagmiddag om circa 13.30 uur aan. gen W. v. Oort tot winst weten te voe ren, terwijl zowel Wolfs als Van Deelen hun partijen tegen respectievelijk As- scheman en V. d. Hoek deze keer moes ten afbreken. Daardoor is Van Vuuren wat ingelopen op het leidende tweetal en blijft hij in de race om het clubkampi- oenschap. Het drietal lijkt, met nog geen 100 punten verschil, dit seizoen een klasse apart te vormen. Zo’n 300 a 400 punten daarachter komt pas de subtop. Het puntenverschil tussen de nummers 4 t/m 10 is slechts 68 punten en met hun plaats op de ranglijst kan in de resterende drie wedstrijden nog van al les gebeuren. Ook hier dus nog volop spanning. De grootste sprongen in deze groep maakten Smitskamp en Philipse, die resp. Bloem en Ellers wisten te ver slaan. De afgebroken partij tussen Schroten en Kardol uit de vorige ronde eindigde (door tijdnood ondanks twee pionnen voorsprong van Kardol in remise. Prins daarentegen wist zijn af gebroken partij tegen Ket in winst om te zetten. In de middengroep won verder Van Woudenberg (met een indrukwek kende pionnenopmars) van Goor, ver sloeg Versluis Torenbeek en zegevierde Littooy over J.P. Kleiweg, terwijl Claassen en J. v. Oort hun partij afbra ken. Stand aan de kop na de 28e ronde: 1. Wolfs 1931, 2. Van Deelen 1917,3. Van Vuuren 1837, 4.. W. v. Oort 1557, 5. Kardol 1538. WADDINXVEEN - Met zes pupillen heeft de Waddinxveense sportclub An tilope meegedaan aan de zaterdag door Sparta Den Haag gehouden pupillen wedstrijd. De jonge atleten waren ook te vinden bij wedstrijden in Leiden en Schoonhoven. Bij de Haagse meerkamp werden op merkelijke resultaten bereikt. C-pupil Rudi Ververs behaalde hier een 4e plaats. Al pupil Martin Groot een zes de. Bij de meisjes-A draaide Joyce Pommerel een goede wedstrijd en be zette hier de 6e plaats. Echter bij de jongens A2 begon het pas goed. Bas Hootsmans behaalde een 12e plaats. Jeroen Schildt was goed voor een uitstekende 3e plaats en het goud kon in ontvangst worden genomen door Jurjan de Vries. Ook bij.de 1.000 meter - het grote spektakel van de dag - liepen de Antilope-pupillen zich in de prijzen: Rudi Ververs 4.07.7 min. als 3e, Martin Groot 3.37.0 min. als 2e, Joyce Pomme rel 4.10.1 min. als 3e, Bas Hootsmans 4.04.0 min. als 9e, Jurjan de Vries 3.27.2 min. als 2e, terwijl Jeroen Schildt le werd in een tijd van 3.12.1 min. AV Holland hield een CD-junioren wedstrijd met daarbij een 1.000 meter. Voor deze laatste kozen de broers Hil berts. André Hilberts liep een goede re gelmatige race en eindigde zoals gep-’ land in 3.23 min. Mark Hilberts had een planning van 3 min. rond en hield dit schema tot 600 meter vol. daarna viel hij wat terug, wat toch een goede tijd van 3.08 min. op het klokje bracht. Mark wil dit zomersei zoen een aanval doen op het ruim 10 jaar oude clubrecord van Ed van Geme- ren (2.59 min). Beide broers waren met deze persoonlijke records tevreden. Op de gezellige baan van Avantri wer den zondag baanwedstrijden gehouden Bianca v.d. Sman behaalde hier bij de meisjes A een le plaats met het hoog springen. Bij de meisjes B was Mariska Boom'wel heel erg op dreef: een le plaats met 1.50 mtr. bij het hoogspringen, een le plaats met 27.52 meter bij het speerwerpen en een fraaie 2e plaats op de 800 meter in 2.34.1 min. WADDINXVEEN - De door de voet balvereniging Waddinxveen gehouden halve voetbalcompetitie is gewonnen door de protestants-christelijke Konin gin Julianaschool. Er werd drie vrijdag middagen gevoetbald door de oudste groepen. Op de eerste speeldag versloeg de Kon. Julianaschool de Klaas de Vriesschool met 2-0. De Leon, van Gelderschool deed hetzelfde tegen de Theo Thijssen- school met 4-0. Op de tweede speeldag werd er veel ges coord. De Theo Thijssenschool verloor met maar liefst 7-0 van de Kon. Juliana school en de Leon van Gelderschool won met 5-0 van de Klaas de Vries school. Op de laatste speeldag moest de beslis sing vallen. De Klaas de Vriesschool werd derde door de Theo Thijssen school met een monsteruitslag te ver slaan: 8-0. Om de le en 2e plaats tussen de Kon. Julianaschool en de Leon van Gelderschool was de Kon Juliana school beter en won verdiend met 2-0. Eindstand: 1. Koningin Julianaschool (6 pnt. 11-0), 2. Leon van Gelderschool (4 pnt. 9-2). 3. Klaas de Vriesschool (2 pnt. 8-7) en 4. Theo Thijssenschool (0 pnt. 0-19). Eerder vorige week werden de wedstrij den in de dames-competitie gespeeld. Waddinxveen trad hierin met 7 teams in het krijt. Het le damesteam in de hoofdklasse B. bestaande uit L. Keyser. W Hornes, L Koop M. Dolislager moest de meerdere erkennen in NLTC 20. Zij verloren met 1-4, een wat geflat teerde overwinning voor de tegenstan ders gezien het gewennings-voordeel op mateco-banen. Met dezelfde cijfers leed het 2e team (3e kl) een nederlaag tegen het sterk spe lende Holy 29. De dames Nederhof. Wekking. v.d. Berg, Albers kregen te maken met Dl tegenstanders; erg sterk spel -dus en gerechtvaardigde trots op het éne puntje. Ook het derde team (4e kl) moest (zij het ook met minimale ver schillen) het onderspit delven. Victoria 25 had een nipte zege tegen de dames Rouman. Verhey, van Vliet en v.d. Pol met o.a. 3 driesetters en twee tie-bre- aks. De return belooft wat! Team 29 kreeg een team tegenover zich "dat mepte als waren het mannen". De ze "mannen" van Zevensprong 26 (4e kl) "mepten" zich op een soort grasmat van kunststof naar een 5-0 overwinning. Slechts één van de elf gespeelde sets ging naar de Waddinxveense dames: Piers, de Vries. Kapaan en Derks. Het beste oefenen zij zich voor de komende return tegen mannen. Op gevaar eentonig te worden moet ook voor team 30 (het 5e damesteam, 5e kl) een nederlaag van 2-3 worden geno teerd. De ervaringen van de dames Wesselo, Clemeut. Looyen en Luyten kunnen worden samengevat met: een prachtige, zonnige dag met iets teveel wind en gezellige tegenstanders (Rijn mond 8) met weinig woorden. Dat het gezellig was wil zich doen gelo ven: het gemiddelde aantal games per partij was 23,8! Hiermee zij tevens de mond gesnoerd van iedere kwaadspre ker, die beweert dat damestennis meer stroopwafels en koffie dan tennis bevat. Ter afwisseling konden de laatste twee damesteams (beide 5e kl) een winst melden Team 31 met de dames V.d. Vlies. Engelsma. Moret en de la Croix en team 32 met de dames Kok, Werken dam. Akkersdijk, Van Wijnen en Nico- dem hielden beide hun tegenstanders (resp. SLTC 34 en TSN 30) met 3-2 on der de duim. Ook hier waren partijen met minder dan 20 games een hoge uit zondering. Er is fel gestreden en menige drie-setter moest de doorslag geven. Een verdiende winst. Leek aanvankelijk alles voorspoedig t gaan: lekker zonnetje, winstpartijei voor de thuisspelende teams en zeer ge animeerd publiek: omstreeks half vier barstte zondagmiddag de bui los en wa ren binnen 10 minuten de banen her schapen in complete binnenmeren waarop bij een nadere beschouwing zelfs enige golfslag viel waar te nemen. Afgebroken partijen waren hiervan het gevolg. Er zal op de inhaaldagen (gisteren) en 8 mei heel wat in te halen zijn. Een voor lopig overzicht geeft voor team 1 (2e kl) uit de wedstrijden van 20 en 27 april de tussenstanden 2-2 en 4-0. Voor team 2 is dat 4-0 en 3-2. Team 3 staat 1-3 en 2-1. Het 4e team noteert 2-3 en 1-4 terwijl voor team 5 met 5-0 en 4-4 en voor team 7 met 8-0 en 7-1 de eerste ontmoetingen meestal winst betekenden. Team 6 is een verhaal apart. Zoals eer der vermeld werd was dit team één van de weinige, die een week eerder alles heeft kunnen afspelen. Het vijftal Mari on van Bemmel. Rudi v.d Vlies. Mar tin Derks. Patrick Wempe en aanvoer ster Marjolieke Schouten won toen met 7-1. Team 6 brak af op een 3-1 voor sprong. De zondag-heren-teams braken af op resp. 1-2 en 3-0. Beide teams zul len elk 3 partijen moeten afwerken. ams en een middag/avond voor de seni oren. Om met de jeugd te beginnen: 6 teams en net als de vorige week: 5 ervan gewonnen - alleen team 21 heeft het toch moeilijk. Was het vorige week net aan met 3-2, nu moest men genoegen nemen met 0-5. Ondanks goede tegen stand bleek Maas Vlaardingen 15 een te sterke tegenstander. Voor team 21 moesten de puntjes uit de derde ont moeting komen. Team 20 won van Tiod 19 met 4-1 De teams 22, 23 en 24 pak ten de tegenstanders (resp. Krimpen 26, Alexandria 21 en Victoria 20) alle met 5-0. Uit de setstanden van de gespeelde partijen bleek het Waddinxveense over wicht. Team 25 tenslotte won van Z’67 33 met 4-1. Na de twee gespeelde wed strijddagen blijkt dat de zaterdagjuni- oren van TV Waddinxveen een behoor lijke partij op de baan weten te zetten in hun klasse. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se postduivenvereniging De Sperwer heeft meegedaan aan een concours van uit Moeskroen. Afstand 175 km. In con cours 433 duiven. Gelost om 8 uur. Aankomst le duif 11.40 uur, laatste 13.49 uur. Snelheid le duif 793 m.p.m. Uitslagen: J. Toor 1-16-80-88-104; D. Heeren 2-14-20-24-77-90; H. Metselaar 3-18-33-71-83-101; J. Troost 4-8-70-85- 91-99-106; J.W. Sekeris 5-22-60; C. Hofman 6-11-23-26-55-93; C.A. Bode 7-73; A. Hofman 9-28-45-53; F. Middel koop 10-59-87; H. Vink 12-21-74; E. van Beek 13-15-17-49-69-75-103; J. Jan sen 19-27-32-48-105-108; Comb. C. en J. 25-29-36-68; J. Verbakel 30-43-56-58- 62-66-72-76; mevr. Twigt 31-57-92; N. Hoogerdijk 34-79; T. den Ouden 35-’ 102; M. Verbeek 37-39-50-81-96; N. van Tol 38-95; P. Bonefaas 30-44-54-61-89- 107; M. Tollenaar41-97; R. Hofman 42- 100; H. v. Dijk 46; A.H. Kievits 47-63; Th. Twigt en Zn. 51-64-65-82-98; J. van Erk 52-109; Comb. Wibo 67-78-84-86; F. Rip94. De met grote spanning tegemoet gezie ne wedstrijd tegen koploper ARC van de tweede klas KNVB bracht ruim 10(X) toeschouwers - waaronder ook sponsor G.van Wijk van de Eiken Meubelma kers - een spannende wedstrijd. De in zet en agressiviteit van Be Fair is echter niet beloond geworden. Ondanks dat men gedurende de hele wedstrijd - vooral op karakter de evenknie van de Alphenaren was gingen beide punten naar Alphen a/d Rijn. Be Fair, dat beide vleugelspitsen - Peter Loef (vakantie) en Rene v/d Wilk (ge blesseerd) - moest missen, had de jeugdspelers Marco Bakker en Ruud Willemstein in de basis staan. Zoals ge zegd pakte Be Fair de zaken stevig aan en dit resulteerde in de 5 min. tot een reële scoringskans voor Marco Bakker. Nadat HansWouter Valk de bal had voorgezet probeerde Bakker via een lobje keeper Prook te verrassen. Via de vingertoppen wist deze de bal - geschon ken door Glasbeek Autoschade - toch nog uit het doel te houden. Vooral het eerste halfuur had Be Fair een veldoverwicht op ARC maar de af ronding ontbrak, daar vooral laatste man Jelle Koolstra de verdediging van ARC goed organiseerde. Nadat Leon Konijn nog gevaar stichtte door een goed gerichte kopbal kwam ARC na een halfuur voor eerst tot scoringsmo- gelijkheden. Een wat lakoniek spelende Erny Dieck- man liet zich de bal afpakken door Nick Oosterlee. - tot dan toe uitgeschakeld door Eric Plaisier. Oosterlee liet een knallend schot los door Marcel Straver tot corner werd gestompt. Kort hierna was Arjan Blom de redder van Be Fair door de bal van de doellijn weg te halen nadat Straver al verslagen was. De rust brak dan ook aan met een 0-0 stand. Na rust kwam Be Fair in de 10 min. op achterstand. Uit een vrije trap werd de bal hoog voorgebracht Een in het nauw gebrachte Marcel Straver kon.de bal niet onder Controle krijgen eh Wilco van Leeuwen scoorde. Zo stond ARC op voorsprong wat gezien het spelbeeld zeker niet terecht was, maar de doel punten tellen nu eenmaal. Door middel van nog meer inzet trachtte Be Fair te rug te komen, een uitstekend schot van Marco Bakker (Prook pakt hem kleur vast) en een kopbal van Ruud Willem stein (Prook grijpt in) waren Be Fairs antwoorden. Door een dubbele wissel bij Be Fair (Rene v.d. Wilk en Peter Bos voor Ruud Willemstein en Marco Bakker en achterin weer een-op-een-spelen) pro beerde Be Fair het verdiende wedstrijd- punt alsnog te bemachtigen. Helaas kwam er uit het vuurwerk voor het Al phense doel geen voltreffer voor Be Fair en ook ARC dat aan het slot meer dere open kansen kreeg door de opge rukte Be Fair defensie wist het net niet meer te vinden. Voor ARC was het ook niet meer zo no dig, zij hadden gescoord en hiermee het kampioensschap op een punt na be reikt, voor Be Fair dat met lege handen een heel ander beeld. Hoewel keepster Annelies Veenemans diverse malen moest ingrijpen speelde Waddinxveen minder nerveus. In plaats van harde klappen naar voren werd vooral na rust het middenveld beter benut en werden er betere passes gegeven. De beide doelpunte in deze wedstrijd kwamen van Pauline Christoffels. WADDINXVEEN - Negen Waddinx veense deelnemers aan de schaakcursus voor, volwassenen van schaakleraar G.Bakker uit Reeuwijk hebben de gele genheid tot een "vuurdoop” gekregen bij WSV, waar zij mochten uitkomen tegen een aantal competitiespelers uit de lagere regionen. De cursisten zijn reeds in het bezit van het z.g. "pionnen diploma” en ’’torendiploma” en berei den zich voor op het "koningsdiploma". Hoewel de meeste cursisten een duide lijke gebrek aan wedstrijdervaring had den en dan ook spoedig in moeilijkhe den kwamen, wisten er toch twee met de wifist naar huis te gaan: de heer J. Hoof, die van J.C. van Sandijk won toen laatstgenoemde "door zijn vlag” ging en B. Molendijk, wiens tegenstan der D. v. Offeren zich gewonnen gaf. Al bij al was het een geanimeerde ken nismaking van de cursisten met het wed- strijdschaak, die voor sommigen hun ner wellicht aanleiding zal zijn om het ook in verenigingsverband te gaan be oefenen. WADDINXVEEN - Het eerste dames team van Flyers-basketbal heeft het be haalde kampioenschap extra laten glan zen door ook de laatste wedstrijd tegen Diok 1 (Boskoop) te winnen. Ze zijn zo doende ongeslagen gebleven. Een ongeslagen kampioenschap zit ook nog in voor de jongens-aspiranten, wel ke de titel vorige week overtuigend bin nenhaalden. Nét niet ongeslagen be haalden, óók vorige week, de jongens- junioren het kampioenschap. Een for midabele pré*ftatie want het betekent promotie naar de rayon-2e klasse, het hoogste niveau wat tot nu toe een Fly- ers-jeugdteam bereikte. Het duel tussen dames 1 en Diok 1 was er één waar méér dan het gewone winst- belangop het spel stond. Een Flyers-Di- ok (of v.v) -duel is vrijwel altijd een prestigeslag waar de sportiviteit nogal onder kan lijden. Het basketbal dat de wedstrijd te zien gaf was niet bepaald hetgeen het publiek boeide. Echt goed gespeeld werd er namelijk niet. Af en toe waren er natuurlijk wel goede en/of mooie acties, maar het was vooral de gaandeweg stijgende spanning die het 'm deed. De eerste wedstrijdfase was voor Fly ers. Vrij soepel kwamen ze 9 punten voor op Diok. De Waddinxveensen werden hierbij aangevoerd door de ju nioren Connie Captein en Mirjam Ak kerhuis. Hierna kwam Diok ook op gang waardoor ze goed tot 25-22 terug kwamen. Net voor rust maakte Flyers dankbaar gebruik van een verslapping bij Diok zodat de ruststand 31-22 werd. Nadat Diok, vooral door haar uitblink sters Lidewij Beckers en Sandra Rad der, dit gat na rust snel had gedicht ont ketende zich een steeds fellere strijd. Lange tijd kon Flyers mede door een goed op schot zijnde Addy Ruts, net voorblijven. In de 15e minuut was dat gebeurd: 45-45. Een één-punts over winning hing in de lucht en dat werd het dan ookDiok kwam nog even voor (48- 49) maar Flyers trok toch aan het mi niem langere strootje en won met 50-49. Een gelijkspel, hoewel niet mogelijk bij basketbal, had hier echt op zijn plaats geweest. Het minpunt van het duel was de vrese- lijk grote hoeveelheid overtredingen: er werden er al 41 geconstateerd. Scores: Addy Ruts 14, Connie Captein 13, Mir jam Akkerhuis 10. Heren 2 heeft de kans op de titel weer in handen gekre gen. Door vrijdag van koploper Popeye 2 (Bodegraven) te winnen schaarde Fly ers zich weer naast dat Popeye op de le plaats. Bij Flyers, dat na rust echte de betere ploeg was, was de uitblinker Dirk Rijnsburger. Flyers won met 68- 60. Scores: Dirk Rijnsburger 70, Rob v.d. Vaart 20 pnt. Pim de Koningh, Wint Compeer, Peter van de Klei], Jan Steen winkel, Jan van Es, Albert van Ardenne, Kees Dekker, Kees Hof man, Sietze Schimmel, Henk van de Linde, Cor de Vlieg, Arie van Herk, Ron Kleijn en Ricky Compeer (supporter). vooruitgang op de 0-5 nederlagen van vorige week. Vooral team 15 heeft het zwaar in de 3e kl. Team 13 moest nu zelfs met 1-4 het racket neerleggen. De heren moeten oppassen op deze wijze niet uit de hfdkl. B te geraken. Hier zal de derde ontmoeting cruciaal zijn Tenslotte de teams 14,16 en 17. Zij ver loren alle met 0-5. Van team 16 gingen enige partijen verloren na een 5-2 voor sprong in de sets. Onwennigheid of ze nuwen worden hier als oorzaak ge voeld. Met 3 driesetters kan men niet zeggen dat zijn zijn "weggeveegd Team 14 moet er voor waken niet het zelfde te doen als team 13,voorteam 17 (vorige week met 5-0 gewonnen) waren deze keer de tegenstanders (ex-le kl. spelers) duidelijk te sterk. In de zater- achtérbleef is het degradatiespook al leen maar dreigender geworden. Met nog drie wedstrijden te gaan (zaterdag tegen Sportlust, 10 mei thuis tegen Ro zenburg en 17 mei uit tegen ‘s-Graven- zande) zal men geen punt meer mogen verspelen om de reddingsboeien (Sport- lust en ’s-Gravenzande) nog in te halen. Den Edel zo prima is bevallen, zal de sportschool ook een trainingsbezoek brengen aan de atletiekvereniging.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 19