Winst voor Be Fair-dames Weinig succes Aeolus WADDINXVENERS BIJ HONDENBIATHLON NOORDEINDE 311 Waddinxveen-zondag en WSE in middenmoot Flyers- jeugd volop bezig ;ték§9É Be Fair klimt met gelijkspel naar boven WSV-teams in competitie KWIEK Slechte vangst WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE MENSEN IN DE SPORT MAGER WERK Fors verlies Florida 1 De Gouwe verliest (11-12) niet verdiend Be Fair Al gelijk WADDINXVEEN - De voetbaljeugd- topper uit groep 1 van de KNVB-afde- ling Gouda tussen Be Fair Al en Gouda Al is in een 1-1 gelijkspel geëindigd. De wedstrijd die onder belangstelling van ca. 70 toeschouwers werd gespeeld, was spannend. In de eerste helft nam een beter spelend Be Fair Al de leiding door een goal van Jan Marten Houwe- ling, op een fabelachtige pass van Iman Smallegange. Tien minuten voor het eindsignaal scoorde Gouda échter de gelijkmaker, die op dat moment ver diend was. Triest was het voor de uitste kende verdedigers Gert Jan Houweling en Michel Glasbeek en voor keeper Wilco Vermeij, die zo kort voor tijd toch nog de tegentreffer moesten toe staan. Met 10 punten uit 6 wedstrijden staat Be Fair Al op de derde plaats. i i I I I I I I I I I I I I I I I I- WSE Be Fair HOPMAN KOOPWONING B.V. 079-219350 ZOETERJJIEER PRIJS f 109.000,- k.k. r r Onderlinge Hondenbiathlon Heren Waddinxveen-za. J. Gedeeltelijk geïsoleerde gevels, plafond van 1e verdieping geïsoleerd. 2 terrassen, houten berging, alsmede houtopslag. Vrij'gelegen woonhuis (aan de rand van de gemeente). Geheel verbouwde woning met 22 m. diepe achtertuin met achteruitgang, v.z.v. h.h. kozijnen en dubbel glas, vernieuwde keuken en badkamer. Verdieping: Ruime overloop met houten plafond en luik naar bergvliering, luxe badk. (vol betegeld) met ligbad, spatscherm en wastafel. Achterslaapk. (300 x 300) met 2 vaste kasten. Voorslaapk. (500 x 300) wastafel, dakkapel (h.h. met isol.glas) (voorheen 2 kamers). Indeling: Entree/gang, deels betimmerd, trap naar verd. Woonk. (480 x 420) afgewerkt met schoonmetselwerk en deel betimmerd, vrijstaande haard (ter overname). Kompleet verbouwde eetkeuken (420 x 200), massief eiken inrichting, houten plafond met inb. spots. Verdiepte kelderkast met plav. vloer en aansl. wasmach. Portaal met toilet/douche-kombinatie, deuren isol.glas. Oplevering: in overleg. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 OKTOBER 1980 WADDINXVEEN - Het eerste voetbalelftal van Be Fair heeft zaterdag Be Fair-volleybal I Nederlandse Bond voor de Diensthond namen 41 geleiders met hun hond deel. L A WADDINXVEEN - Zowel het tweede als het derde team van de Waddinx- veense Schaakvereniging WSV heeft wedstrijden voor de competitie ge speeld. Het tweede team van WSV heeft de eer ste competitiepunten binnen. De 2 afge broken partijen uit de bij de stand 4-2 afgebroken wedstrijd tegen Messema- ker III werden zonder verder te spelen door de Goudse tegenstanders van De Bock en Asscheman opgegeven. De einduitslag werd zodoende 6-2 in het voordeel van de Waddinxveense scha kers. Het derde team van WSV speelde een uitwedstrijd in en tegen Reeuwijk III en liep een 4-2 achterstand op. Twee parti jen werden afgebroken en zullen op 17 okt. a.s. worden uitgespeeld. Howel niet groot is de kans alsnog een gelijk spel uit het vuur te slepen zeker nog aanwezig. De topborden, bemand door Ket en in valler Van Egmond moesten de eer aan hun tegenstanders laten. Chris Roosen daal, ook in de onderlinge competitie goed op dreef, tekende wel voor een punt. Ritter kon zijn partij niet houden en moest zijn tegenstander feliciteren. Torenbeek brak af in een stelling die hem wat meer speelruimte geeft dan zijn opponent. Bovendien staat hij de passeerde .Het publiek en Radius zagen Be Fair met 15-3 winnen. Ook de 2e set was duidelijk voor Be Fair dat vooral ook blokkerend kracht toonde terwijl Koen Dukker (ex-Jodan Boys) een pui ke partij in het achterveld speelde. Via een 9-0 voorsprong werd deze set met 15-2 winnend afgesloten. Zoals zo vaak bleek ook nu de 3e set moeizaam te verlopen. Radius vocht te rug en de harde smashes van Jack van Dijk en de slimme ballen van Victor Jonker brachten Radius op de knieën (15-10). WADDINXVEEN - Twee Waddinxveense politiemensen en hun honden hebben zaterdag in het Gelderse Scherpenzeel meegedaan aan de voor de eerste maal in ons land gehouden Hondenbiathlon. Aan dit evenement van de organiserende werkgroep, de Politie Hond Dressuur Vereniging Unitas, de schietvereniging Scherpenzeel en de afdeling Barneveld van de kwaliteit tegen een pion voor. P. van Offeren en Alblas wisten hun partijen keurig remise te houden. Invaller Prins tenslotte brak zijn partij af in een zeer onoverzichtelijke stelling. Met aan weerszijden ongelijk materieel is er moeilijk iets te voorspellen. Zoals gezegd, de kans op een gelijkspel is ze ker nog niet helemaal verkeken. Voor het door invallers verzwakte team zou dat een buitengewoon goede prestatie zijn. In de vijfde ronde van de onderlinge competitie trokken vooral de top pers” van Philipse-Van Deelen en Wolfs-Van Vuuren de aandacht. Hoe wel het er allerminst vreedzaam aan toe ging eindigden beide partijen onbeslist. Dat D. van Offeren niet voor niets zo hoog op de ranglijst staat ondervond Eric Claassen. Weliswaar heeft hij in het afgebroken toreneindspel een pion meer, maar het zal nog wel enige moeite kosten dit Een hondenbiathlon is een wedstrijd waarin twee verschillende onderdelen tot uitdrukking komen. De eerste vorm is te vinden in de ski- en schietsport. Een traject langlaufen met op diverse plaatsen een schietproef. Voor de Ne derlandse schutters organiseert men hier (bij gebrek aan sneeuw) de loopbi athlons. De naam zegt het al. In plaats van skieën moet men al hardlopend een traject afleggen. De stap naar de hondenbiathlon is dan eenvoudig. Men legt dit traject niet al leen af maar in het bijzijn van zijn trou we bondgenoot de hond. Dus kort weergegeven een veldloop met hinder nissen die door baas en hond genomen moeten worden en daarbij nog eens en kele schietproeven. De aanleiding voor dit evenement vindt zijn oorsprong in de ervaringen opged aan in West-Duitsland die verschillende personen uit genoemde verenigingen hebben met dit fenomeen. Al drie jaar doen namelijk twee leden van de afde ling Barneveld van de Nederlandse Bond voor de Diensthond mee aan een hondenbiathlon in West-Duitsland die te Sennelager georganiseerd wordt door het Engelse legerkorps aldaar. Dit eve nement werd door hen als zeer boeiend en sportief ervaren en bracht hen op het idee om zo’n dergelijk evenement ook in Nederland te organiseren. De menin gen hierover waren zeer variërend van aard. Men zag goed dat zo’n evenement zeer veel voorbereiding en deskundig heid vereist. Ook zijn op zo’n dag zeer veel mensen nodig voor tijd- en hinder- niswaameming. Na de teleurstellende nederlaag van vo rige week tegen medetitelkandidaat Thor was het er de Be Fair-heren alles aan gelegen deze misstap goed te ma ken. Voor eigen publiek in sportzaal Groenswaard werd Radius 5 het slach toffer. Zonder trainer/coach Dick van Diermen die vervangen werd door re- serve-speler Mark v. Yperen en met Eric Gelderloos op de bank maakte Be Fair korte metten met Radius. De eerste set kon het publiek genieten van het aanvalsgeweld van Be Fair dat de Radius-verdediging langs alle kanten WADDINXVEEN - Met de grote cij fers 1-7 heeft het eerste team van bad mintonclub Florida verloren van het Zoetermeerse Eridos 1 Eerste heer Erik de Frankrijker verloor zijn enkelspel met 2-15 en 7-15, Martien Kuijf met 9-15 en 11-15. Connyv.d. Hij- den met 4-11 en 2-11. Alleen Herma Schwiebbe kon er een derde set uitha len: 4-11, 12-10 en 1-11. Het enige te- genpuntje kwam uit de mix dubbel van Herma en Martien. Maar goed, volgen de week zijn er weer winstkansen in de uitwedstrijd tegen Duinwijk 5. Team 2 draaide beter en nam uit Rotter dam beide punten mee naar huis. Na 2-2 in de enkelspelen, ongewoon verlies voor Liesbeth van Bergeijk 11-12 en 9- 12, drukte men in de dubbelspelen door naar een 5-3 overwinning. Team 3 met invaller Ronald Struys als reddende kracht zegevierde met 5-3 over de Veste 2 uit Geertruidenberg, ondanks de wegens tijdgebrek afgebro ken mix-dubbel van Inchela Schenkels en good-old Arie Pieter van Nes, waar laatstgenoemde zeer verbolgen over was, maar tijd is tijd, de zaalbeheerder was niet te vermurwen. Team 4 behaalde in Delft een nipt ge lijkspel dankzij de gewonnen dames- dubbel van Magda de Frankrijker en Miranda v.d. Zijden. De teams 5, 6 en 8 verloren met 1-7, team 10 met 2-6, team 11 met 3-5, De zaterdagploeg van Waddinxveen heeft zich behoorlijk gerevanceerd voor de matige partij van vorige week. Dupe hiervan werden de reserve’s van Zwam- merdam. De dammers wisten echter toch een voorsprong te nemen, daar ve le kansen aan Waddinxveen-zijde ver prutst werden. Het duurde tot 10 minuten voor rust voordat de Waddinxveners daadwerke lijk hier iets tegenover konden stellen. Het was Erwin de Vrindt, die na een gladlopende aanval de gelijkmaker scoorde. Waddinxveen kwam nog voor rust op voorsprong, toen Arjan Brou wer tot aan de achterlijn doorging en diens teruggetrokken bal door de spits De Langen tot doelpunt verlengd werd. Enkele minuten na rust was het de ij verige Arjan Brouwer die Waddinx veen in veilige haven bracht. Binnen 8 minuten wist hij de score tot 4-1 uit te WADDINXVEEN - Het verjongde damesteam van heeft met 3-1 van RIVA gewonnen. De heren brachten Radius 5 op hun knieën. Beide Waddinxveners kunnen terugkij ken op een voor hén geslaagde dag waar geleider en hond het erg naar hun zin hebben gehad ondanks dat het een ware uitputtingsslag betrof. Voor het vol gend jaar zijn beiden weer van plan aan dit evenement deel te nemen. zaterdagderdeklasser Be Fair., Te- jn (je derde klasse gelijk gespeeld tegen Groote Lindt (0-0). De Waddinx- veners staan met 7 punten uit 6 wedstrijden op-de vierde plaats van boven. WSE won met 1-2 van SMV en is met 6 punten uit 6 wedstrijden een mid denmoter in de derde klasse zondag. In de zondagafdeling Gouda speelde Waddinxveen gelijk (0-0) tegen Oudewater. Met 5 punten uit 5 wedstrij den zit ook deze ploeg in de middenmoot. Waddinxveen-zaterdag won met 5-2 van Zwammerdam. WADDINXVEEN - De jeugdteams van T’ allemaal druk in hun competities ver wikkeld en naast goede overwinning zijn er ook al enige nederlagen geleden. Ook afgelopen weekeinde speelden di verse teams een wedstrijd. Meisjes-junioren 1 behaalden eerst een dikke overwinning op het Delftse DAS maar moest dit weekend op haar beurt het Katwijkse Grasshoppers ruim voor laten gaan. Flyers speelde evenwel toch een be hoorlijke wedstrijd. Werd tegen Grass hoppers’ "press” weliswaar vaak bal verlies geleden, alle gecreëerde kansen werden toch goed benut. De eigen man- to-man verdediging kon het te sterke Grasshoppers niet van een hoge score afhouden. Eindstand: 49-98. Sabrine Duivesteijn was met 12 pnt. topscoor- ster. De jongens-junioren 2 hadden twee wedstrijden en, helaas, twee nederla gen. Tegen DAS 2 (Delft) speelde Fly ers pas na rust naar behoren zodat het 46-85 voor DAS werd. Scores: Lennart van Buitenen 14, Derk-Willem Deenik 10 pnt. Tegen Zoebas 2 (Zoetermeer) startte Flyers goed maar ze waren toch net de mindere: 69-91. Scores: Derk- Willem Deenik 14, Arjan van Zanten 10 pnt. (Bartje Beuk en Ralph Malph sa men 40). Meisjes kadetten 1 speelde tot halver wege de 2e helft redelijk naar haar kun nen tegen BVO 1 (Alphen) en de stand gaf dat ook weer: zo’n 12 punten vóóf. Daarna vervielen de Flyers in een vér benedenmaats, chaotisch gerommel en wisten maar net aan te winnen: 53-48. Scores: Babette Heerkens 19, Astrid Scholtes 10 pnt. Jongens kadetten 1 draait ook dit sei zoen weer op volle toeren en daar werd zaterdag MSV 1 de dupe van. In Noord- wijk pakten de Flyers een mooie 83-37 overwinning welke winst nog beperkt werd door het veel overtredingen ma kende MSV. Scores: Rudo van Loo29, Ralph Schouten 27 pnt. Het jongens-adspiranten team van Fly ers bestaat vrijwel geheel uit nieuwelin gen. Ze gaan natuurlijk steeds beter en leuker basketballen maar tegen meer ervaren ploegen komen ze nog te kort. Zo werd het zaterdag tegen BVO 1 26- 106. Voor Flyers scoorde Stefan Gielliet met 11 pnt. het meest. De Waddinxveense fietser ARIE VER- KLEY heeft dit weekeinde meegedaan aan de Midden-Holland-Toer, die voor de negende keer werd gehouden en 300 fietsers trok. Hij reed de 30 kilometer route in sneltreinvaart. Driebruggenaar RENE VAN DER WILK heeft na een lange blessuretijd weer meegevoetbald in het eerste team van gen Groote Lindt speelde hij tot 20 mi nuten na de pauze. Toen werd hij ver vangen door RENS OVERDIJK. Deze 41 koppels waren tevoren uit alle aanmeldingen geselecteerd. De gemid delde leeftijd van de geleiders bedroeg 28 jaar en die van de honden 5 jaar. De koppels kwamen uit geheel Nederland en drie koppels kwamen zelfs uit West- Duitsland. Toevalligerwijs waren twee koppels geselecteerd uit Waddinxveen. Dit betrof de hoofdagent/diensthon- dengeleider van de gemeentepolitie Den Haag J.C. van Breeden met zijn privé-politiehond Paco, een Mechelse herder van pim. 4 1/2 jaar en de wacht meester der rijkspolitie eerste klasse van de rijkspolitie uit Waddinxveen R B. Franken (voorzitter van de hon densportvereniging Waddinxveen) met zijn privé-politiehond Hunter, een Me chelse herder van 3 1/2 jaar. Na het vrij zware parcours te hebben voltooid (met uiteraard hun hond) hoorden de twee Waddinxveners om streeks 18.00 uur de uitslag aan. Van de in totaal 41 koppels waren er 3 uitgeval len. R B. Franken eindigde als 14e met een gecorrigeerde eindtijd van 37 minu ten en een puntentotaal van 158 punten voor de hond (maximaal te halen 180 punten). J.C. van Breeden eindigde als 3e in het klassement met een gecorri geerde eindtijd van 32 minuten en 165 punten voor de hond. SMV-WSE (1-2) was een rommelige wedstrijd waarin beide ploegen aan el kaar gewaagd waren. S(teeds) Moe dig) V(oorwaarts) uit Rotterdam was als thuisspelende ploeg wel meer in de aanval maar WSE hield de verdediging goed gesloten. Het moest tot de 14e minuut duren tot Flyers-basketbal zijn inmiddels ook de wedstrijd wat leven werd ingeblazen. De goed doorlopende André Hofstede dook voor het doel van Ton Kling op maar zijn schot ging net over de lat. Bei de ploegen hadden erg veel moeite met het slechte veld en dat kwam het spel niet ten goede. Tegen de rust kreeg WSE een vrije trap te nemen. De bal werd breed gelegd op Nico Uilenbroek die verwoestend uit haalde waarbij de bal verdween in de bovenhoek: 0-1. Uit een identieke situ atie had SMV in dezelfde minuut nog de kans op de gelijkmaker maar Luc Schmid schoot tegen het houtwerk. Na een half uur in de tweede helft stond de WSE-verdediging even niet op te let ten. De snelle buitenspeler Wil Lanser kon de bal geheel vrijstaand aannemen, met een rush langs de zijlijn kon hij uit zoeken waar hij de bal wilde hebben. De ongedekte Dick Gevaerts kon de bal beheerst intikken: 1-1. Nog geen twee minuten later trok Pim Sluijs op avontuur aan de linkerkant en omspeelde de verdediging. Zijn voorzet belandde bij de tweede paal alwaar Ni co Uilenbroek klaar stond om de bal in te knikken met het hoofd: 1-2. Het laat ste kwartier stond WSE met de rug te gen de muur maar hield stand zodat de twee punten mee naar Waddinxveen ge nomen konden worden. WADDINXVEEN - Ondanks een felle strijd van de AeolUs-badmintonteams het afgelopen weekeinde in de derde speelweek van de districtscompetitie waren de resultaten niet in overeen stemming met de getoonde inzet. Het 5e team, dat evenals het 3e en 4e te am zondag een thuiswedstrijd speelde in sportzaal Groenswaard, bleek als eni ge een ’’makkie” te hebben. Met 8-0 werd het 14e van ABC Zigo uit Alphen a/d Rijn moeiteloos aan de kant gezet. Het team, bestaande uit Marjo Koster, Jolanda Swart, Ricardo Lamberts, Ad Lafeber en Peter van Dorp, komt dit seizoen uit in de 8e klasse en toonde zich tot nu toe met drie overwinningen op rij een geduchte opponent. Het 3e team kwam tegen het 4e van BC Vederlicht uit Bodegraven tot een pun tenverdeling. In een boeiende wedstrijd zat het venijn duidelijk in de staart. Zo wel de herendubbel als de damesdubbel gingen verloren, zodat de tegenstander terug kon komen tot 4-4. Het 4e team speelde tegen het 12e van ABC Zigo zeker geen kansloze wed strijd. Het gemis van de geroutineerde mentor Dick van Ligten trachtte het jeugdige team te compenseren met een voorbeeldige inzet. Hierdoor kreeg de tegenstander het van tijd tot tijd knap benauwd. Desondanks was de zege met -6-2 voor het team uit Alphen. Het le team speelde zaterdag in Val kenburg (ZH) tegen het marineperson eel van vliegveld Valkenburg. Ook zij stuitten op hevige tegenstand van het le van MVKV. Met moeite wisten zij de tegenstander onder de duim te houden, hetgeen resulteerde in een 5-3 overwin ning. Het 2e team toog zondag naar Alphen a/ d Rijn voor de ontmoeting tegen het 7e van ABC Zigo. Alhoewel de 7-1 neder laag anders doet vermoeden liet men in het geheel niet over zich heen lopen. In valster Petra van Dijk zorgde samen met de eerste dame voor het enige te- genpunt en verzachtte daarmee tevens het gemis van de tweede dame. Het 6e team kwam zaterdag weliswaar met lege handen maar wel met opgehe ven hoofd terug uit Zoeterwoude. In een afmattende wedstrijd werd het 7e van BC Shuttlewoude zesmaal tot het spelen van een beslissende 3e game ge dwongen. Helaas kon men slechts in drie partijen de winst naar zich toe ha len, zodat de zege met 5-3 naar de te genstander ging. Be Fair moet zich schamen zatermiddag niet tot scoren te kunnen komen tegen het zwakke Groote Lindt. Het niet sco ren zal de Waddinxveners dit seizoen nog flink op kunnen brekenNiet alleen toeschouwers bij de thuiswedstrijden zullen veel iets anders op de zaterdag gaan bedenken. Verder dan een plaats in de middenmoot zit er ook niet in in dien de achterhoede en de goede keeper Marcel Straver de ”nul” achterin kun nen kunnen handhaven. Voor trainer Rozendaal het sein iets aan de voorhoede te gaan doen. Concurren tie is er uit de lagere elftallen en uit de jeugd. Tenslotte is de gehele vereniging van plan om tenminste zich in de derde klasse te handhaven en dan zijn doel punten broodnodig. Be Fair domineerde de gehele wed strijd. Met uitzondering van de eerste 10 minuten. Met René v.d. Wilk, enige weken afwezig in verband met een bles sure. Klaas Angenent en Fred Klomp in de basis had Be Fair het karwei moeten WADDINXVEEN - Met een niet ver diende nederlaag van 11-12 stapte het waterpolozevental van De Gouwe za terdagavond uit het water na de wed strijd tegen het eerste team van De Dol fijn. De goed zwemmende Waddinxve ners speelden tegen de Amsterdamse ploeg een bijzonder aantrekkelijke wa- terpolowedstrijd. Het begon voor De Gouwe bizonder onheilspellend. Immers, binnen 3 minu ten werd al tegen een achterstand van 0- 3 aangekeken. Het pleitte voor de men taliteit van dit team dat door doelpun ten van Jaco van Tol (2x), Niek de Leeuw en Marco Kraak de eerste peri ode eindigde in een 4-3 voordeel van De Gouwe. De tweede periode was eigenlijk een kopie van de eerste. Qua zwemsnelheid was De Dolfijn zeker in het voordeel, qua spelinzicht lag De Gouwe een leng te voor. Dat De Gouwe in deze periode de voorsprong niet kon uitbouwen lag voornamelijk in het onvoldoende ’’pressen” op de tegenstander. Het was Michael Renting die De Dol fijn naast De Gouwe bracht (4-4), ter wijl Erwin Pronk 4-5 aantekende. Met een geweldig afstandsschot bracht Jan Verweij de stand op 5-5. De Dolfijn ant woordde onmiddellijk met een goed op gezette aanval en Remco With bracht 5- 6 op het scorebord. Het was wederom Jaco van Tol die een man meer situatie uitbuitte en de stand op 6-6 bracht. In de derde periode moest De Gouwe tol gaan betalen voor het snelle spel. De concentratie liep terug, de passes wer den onzuiver en binnen een paar minu ten keek De Gouwe tegen een 6-9 ach terstand aan. Het was Kazik Czerwony die, toen Jan With voor de derde maal het water voorgoed moest verlaten de stand op 7-9 bracht. In de vierde en laatste periode zagen de vele toeschouwers een herrezen De Gouwe te zien. Erwin Pronk van De Dolfijn bracht de stand nog op 7-10, doch toen was het De Gouwe die de toon aangaf. Met veel inzet van het ge hele team werden door doelpunten van Niek de Leeuw (2x) en Marco Kraak de stand naar 10-10 getild. Het ontbrak echter De Gouwe toen om het karwei helemaal af te maken. Rem co With en Dennis Smits straften de te ruglopende concentratie van enkele Gouwe-spelers af (10-12). Het was Ed den Boon die de eindstand op 11-12 be paalde. Het was de De Gouweploeg, net als vorige week, niet gegeven in de laatste minuut De Dolfijn een gelijkspel of een nipte overwinning af te dwingen. De uitwedstrijd van de Be Fair-dames in Rijswijk was voor een viertal speel sters een debuut in de derde divisie van de landelijke volleybalcompetitie. In de brede selectie (10) van coach Gerard Lupgens ontbrak alleen Dory v.d. Meent zodat de jonge Cora Bos samen met aanvoerdster Jannie Zeeman de spelverdeelsterstaak op zich mocht ne men. Ook Annemarie de Rooij stond bij Be Fair in de basis. Ondanks de zenuwen bleek in de eerste set al het krachtsverschil tussen Be Fair en Riva met name in de verdediging. Be Fair kon de tegenstandsters het spel op leggen en een 6-15 setwinst was het ge volg. Ook de 2e set was duidelijk voor Be Fair dat een fris en vrolijk spelletje speelde en op veel fronten de betere was (8-15). In de derde set kwam Riva met een be langrijk gewijzigde opstelling in het veld. Be Fair met Miranda Both in de plaats van Annemarie de Rooij was hierdoor duidelijk uit evenwichtig ge bracht en kon het ritme niet oppakken. Teveel persoonlijke fouten, óók van de geroutineerde speelsters, brachten deze set met 15-6 aan Riva-zijde. In de 4e set keerde Be Fair terug naar de basisopstelling waarmee eerste 2 sets gewonnen waren. Er werd meer agres sie in het spel gelegd en de Waddinx- veensen bouwden een 9-1 voorsprong op. Een verslapte concentratie aan Be Fair-zijde gaf Riva de gelegenheid langszij te komen. Toen vond Be Fair het welletjes en met de geroutineerde Joke Baans, die na 2 jaar afwezigheid haar rentree maakte, in het veld voor de moegestreden Cora Bos werd de 4e set met 15-10 gewonnen. voordeel te gelde te maken. V.d. Hoek en Egbert Schroten-P. van Offeren wer den overwinningen voor de witspelers. Hans van Woudenberg won tegen Ver sluis eerst een pionnetje, vervolgens een tweede en tenslotte de partij. Chris Roosendaal won, hierbij enigs zins geholpen door De Bock, die in het middenspel mistastte, hetgeen hem de kwaliteit kostte en later de partij. V.d. Starre ontmoette voor de zoveelste maal zijn oude opponent J. van Oort en kwam net één tempo tekort om hem van de zege af te houden. Smit en Bos boek ten hun eerste overwinning op resp. Van Bergeijk en Van Egmond. Smits; kamp, voor het eerst dit seizoen in de schaakarena, brak zijn partij tegen W. van Oort af in een stelling met bijna al les nog op het bord. Na lang tellen zal men ontdekken dat Smitskamp een stuk meer heeft tegen een pion. Goor kwam tegen Kardol al vrij snel voor onoverkomelijke problemen. Van Sandijk won met zwart van Ponsioen. De partij Ellers-Asscheman eindigde in een toreneindspel met elk 4 pionnen waarin voor geen van beiden winstkan sen aanwezig waren. Een in het eindspel ver opgerukte pion van V.d. Ree kon door Torenbeek niet van promotie afge houden worden en bracht V.d. Ree de winst. bouwenWaddinxveendat toch gehan dicapt de wedstrijd begon. Jaap Lips en Hans v. Offeren waren geblesseerd, ter wijl Jan Monster in Parijs verbleef, wil de doorgaan. Het gelukte maar gedeeltelijk. De in vallers Ed den Adel, Peter Krohn en de later ingevallen Wim Schakel sollici teerde echter naar een vaste plaats. Hef werd toch nog 5-1, toen de ingevallen A-junior Danny den Adel spits De Lan gen aanspeelde, laatstgenoemde re ageerde alert en dit betekende 5-1. Vlak voor tijd profiteerde Zwammer dam nog van een onoplettendheid in de achterwaartse n van Waddinxveen, doch dit telde slechts voor de startistiek. Waddinxveen won met 5-2 en blijft daarmee meedoen in de kopgroep waar aan het eind van het seizoen drie plaat sen zijn te verdelen voor de eerste klas se. afmaken, hetgeen met een blunderende voorhoede niet lukte, zij het dat Groote Lindt na de grote nederlaag van de week daarvoor het accent op de verde diging had gelegd en bovendien de ploeg uit Zwijndrecht ditmaal over een goede doelman beschikte. In de tweede helft kwamen Erik Ver kerk en Renze Overdijk in het veld voor respectievelijk Klaas Angenent en Re né v.d. Wilk maar ook dat mocht niet baten. Weinig gevaar kwam ook van de kant van Razi Licoumine, die vooral in de eerste helft veel mee moest verdedi gen en in de tweede helft conditioneel zijn tol daarvoor moest betalen. Al met al een teleurstellend resultaat voor de Waddinxveners. Zaterdag speelt Be Fair voor de tweede ronde van de KNVB in Klaaswaal tegen SSS, dat in de tweede klasse uitkomt na een aantal jaren eerste klasse te hebben gespeeld. Be Fair behoeft daar beslist niet kansloos te zijn. Het is bekend dat de ploegen van de Zuid-Hollandse ei landen stug kunnen verdedigen en be paald ook niet veelscorend zijn. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar jaarlijkse herfstdag-viswed- strijd. Er werd gevist in de Oude Rijn nabij Koudekerk aan den Rijn. Hoewel het weer in geen geval herf stachtig was en de zon ook goed zijn be st deed was de vangst slecht: 21 vissers vingen slechts 15750 gr. vis. De grootste vis werd gevangen door A. van Leeu wen, een brasem van 40 cm. Hij werd eveneens winnaar van deze wedstrijd met 2940gr. vis, 2. M.C. Kers (2440gr), 3. M. Reichard (2080 gr), 4. D. Heeren (1800 gr) en 5. J. Dekker (1000 gr). Zaterdag 11 oktober begint de winter competitie weer. De eerste wedstrijd wordt gevist in de Zaan bij Zaandam. Vertrek hiervoor is om 6.00 uur vanaf het N.S.-station. De kosten voor deze wedstrijden tellende competitie bedra gen 12,50. Wedstrijd-programma’s kunnen afgehaald worden bij de lei ding, Acaciastraat 39. De jaarlijkse herfstmiddag wordt ge houden op zaterdag 25 oktober van 14.00 uur tot 16.00 uur in bar-bodega Royal-Inn op het K.W.Plein. Op deze middag worden alle prijzen die bij de competities behoren uitgereikt aan de winnaars onder het genot van een drankje. WADDINXVEEN - Ook de afgelopen week waren de resultaten van de tafel tennisvereniging Kwiek wat aan de ma gere kant. Kwiek 1 kreeg opnieuw een zware ne derlaag te slikken: 9-1 tegen Top 1 uit Haastrecht. Alleen invaller Adrie Berc- kenkamp wist een tegenpunt te scoren. Kwiek 2 moest, wegens een uitgestelde wedstrijd, tweemaal in het strijdperk treden’s maandags werd met 8-2 verlo ren van Gouda 2 met tegenpunten van Jacques Brand en Adrie Berckenkamp en vrijdags werd met 8-2 gewonnen van Smash 3, waarbij Jacques Brand door 3 zege’s bewees zijn zelfvertrouwen weer terug te hebben. Kwiek 3 won na een 4-3 achterstand toch nog met 6-4 van TT VN 3, waarbij game-uitslagen als 25-23,21-19 en 22-20 in de laatste 3 enkelspelen bewezen dat het Kwiek in de eindfase van de wed strijd niet tegenzat. Kwiek 4 moest met 6-4 de eer aan tegenstander TTVN 4 la ten. Kwiek 5 verloor met dezelfde cijfers van Vriendenschaar 11 en in Haastrecht kreeg Kwiek 6 eveneens een 6-4 neder laag te slikken tegen Top 6. Daar in ei gen huis Kwiek 7 een zware 9-1 neder laag leed tegen Top 4, betekende dit verlies voor 4 van de 5 - 3e klassers. De 4e klasteams deden het beter; een 7- 3 zege voor Kwiek 8 waarin Piet van Es met 3 overwinningen een groot aandeel had en Kwiek 9 dat in Lekkerkerk tegen Eldos 4 een 5-5 wegsleepte met een hoofdrol voor Jos Sterke. In de 5e klas se vervolgde Kwiek 10 z’n reeks succes sen door in de uitwedstrijd tegen Vrien denschaar 24 met een 6-4 overwinning terug te komen. Verder waren er in de 5e klasse nog suc cessen voor Kwiek 12 (8-2 tegen Reeu wijk 5) en Kwiek 15 (7-3 tegen Boskoop 4). Voor de 6e klassers waren er slechts nederlagen weggelegd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 19