Zonder de bus Vervoerders Poppentheater in tentweek Commissarissen bij NKF Kabel BV FL+RDk DE KADETT LS f 20.900 van paarden zijn bekeurd ’n hele klus Milieu- Binnenbad wordt dan uitgebreid panelen in raadhuis Thema-avond CDJA over werkloosheid Vinyl in huis De No-1 in Nederland. Illegale zender Themadienst POLITIENIEUWS WADDINXVEEN 1 rijklaar, incl. volle tank Dienstregelingen Periodieke keuring DRUKWERK en FOTOKOPIEËN van A4 tot formaat 43x61 cm snel en voordelig bij: reproseb uuaddinxveen DRUKKERIJ EN FOTOKOPIEER-SERVICE Noordkade 70 'Aan de slag” Najaar F VX^SCHEMAN Betrapt Diefstal Mishandeling Aanrijdingen Stoomboot Buitenbad dicht n e Restaurant T IS BIJ OOSTERMAN BÉTER ZAKEN DOEN GAAT U VERHUIZEN? OFFICIEEL GENERAL MOTORS DEALER VOOR OPEL EN ISUZU Alphen a. d. Rijn-Thortoeckestraat t.o. de Aarhof-Tel. 01720-76141 In 3-deurs uitvoering met o.a. - 1.2 S motor - open hoofdsteunen - intervalschakelaar - achter-wisser - aero-wieldoppen - etc. etc. OFFICIËLE PRIJS f 22.060,- bij A. ,P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte Wilt U informatie? 01828 - 18708 W WADDINXVEEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 JUNI 1987 De tentweek wordt besloten op zondag- Discussie over dicht buitenbad Dit is het persoonlijk commentaar van de koningin in Drenthe), drs. M.A.E. Laqueur en mr. B. Meijer. 4 1 da'sHM Ik vind het wel aardig deze dingen over dat Bert Woudenberg zaterdag in de rubriek "Waddinxveense kantteke ningen” voor de microfoon van de lokale omroep R TW uitsprak. Voor de komende jaren valt te verwach ten dat het aandeel van de glasvezelka bel in de telecommunicatie op de Ne derlandse markt zal toenemen en dat deze nieuwe kabel de vermindering van de vraag naar kabel met papierisolatie zal compenseren. Jongeren boven de 12 jaar zijn welkom in de kleine tent welke een loop-in ka rakter draagt. Programma-onderdelen zijn ondermeer: spel-computers en vi deofilms. Er zijn ook avondprogram ma’s voor jongeren en ouderen, zoals op maandag 10 augustus de Openlucht- zangdienst met ds. H. Schipaanboord; een optreden van Aad Peters met zijn poppentheater erwecn avond voor ou ders en kinderen met optreden van de "Dieren uit beestenboel". morgen 16 augustus met een thema dienst in de Brugkerk. Voorganger is ds. G.C. Kunz. De afgelopen week bleken drie pers onenauto’s niet de verplichte periodie ke technische keuring te hebben onder gaan. Tegen de eigenaars/bestuurders is proces-verbaal opgemaakt. (bij Filness-centrJv.d. Loo) Tel. 01828-18640 WADDINXVEEN - In Het Tref punt houdt de christen-democrati- sche jongerenorganisatie CDJA- Waddinxveen volgende week dins dagavond 9 juni om half negen een thema-avond over werkloosheid. Op deze avond zullen spreken Jo han de Leeuw (Tweede Kamerlid voor het CDA) en Gerda Verburg (voorzitter van de CNV-jongere- norganisatie. WADDINXVEEN - De toekomst van het Waddinxveense zwembad- complex in het sportpark ”de Sniep” is weer onderwerp van openbare dis cussie in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Voor dat doel is er door het college van B. en W. voor de gemeenteraadsleden meer informa tie op tafel gelegd. Uiteraard zullen de sprekers ook op de bestaande en de gewenste aanpak van de verschillende vor men van werkloosheid hun visie ge ven, waarna de mogelijkheid be staat voor het publiek om met de sprekers en onderling te discussië ren. het openbaar vervoer in Waddinxveen te vertellen, want afgelopen zondag morgen gingen weer de nieuwe dienst regelingen van de Nederlandse Spoor wegen en NV Verenigd Streekvervoer Westnederland in. Dat is gepaard gegaan met een aantal belangrijke wijzigingen. Het voert te ver om ze hier allemaal te bespreken. In de dikke dienstregelingen van de beide openbaar vervoer-bedrijven kunt u er alles over te weten komen. Want u moet wel weten wat er precies is veranderd. Wat de trein betreft zijn een groot aan tal vertrektijden met zo’n 1 a 2 minuten vervroegd. En dat is voor de forensen en de scholieren onder ons, die op het laatste nippertje plegen in te stappen, natuurlijk heel belangrijk. In de ochtendspits tot negen uur - er gaan dan naar Gouda en Alphen aan den Rijn 14 treinen - gaat een aantal treinen zelfs 3 a 9 minuten eerder weg. Ontzettend jammer is dat de Neder landse Spoorwegen één van de twee treinen die dan rechtstreeks via Gouda naar Den Haag gaan hebben geschrapt in de nieuwe dienstregeling. De 18 kilometer lange spoorlijn langs Waddinxveen is door de NS niet meer gekoppeld aan de lijn Leiden-Utrecht en leidt nu als nummer 14 een zelfstan dig leven. In het spoorboekje wordt over het station Waddinxveen gemeld dat dit is voorzien van een bewaakte fietsenstalling, parkeergelegenheid en van een taxi-standplaats. Doordeweeks gaan er 34 treinen naar Gouda en 35 treinen naar Alphen aan den Rijn. Ze vertrekken soms voor dag en dauw en rijden zelfs nog tot na mid dernacht. Volop mogelijkheden dus om er gebruik van te maken, ’s Avonds en op zon- en feestdagen is het overigens op onze spoorlijn wel de helft minder druk. Dat het aanbrengen van goed hang- en sluitwerk zijn nut heeft is wederom eens bewezen. Getracht werd in te breken in een woning aan de Overtoom. De scharnierpennen van de achterdeur wa ren uit de scharnieren gelicht. Een vol tooide inbraak is voorkomen kunnen worden, daar de bewoners de betreffen de deur hadden voorzien van dieven klauwen, waardoor deze deur niet kon worden uitgelicht. Uit twee kantoortjes van winkels aan de Passage werd ten nadele van 2 werkne mers portemonnees ontvreemd. In het ene geval werd de portemonnee uit een tas gehaald en in het andere geval uit een bureaulade. Tijdens de in Waddinxveen gehouden kermis aan de Sniepweg werd een Wad dinxveense vrouw haar portemonnee Met het rapport van de werkgroep vol doen Burgemeester en Wethouders aan het verzoek om meer informatie van de gecombineerde commissievergadering van begin dit jaar. Over het rapport hebben Burgemeester en Wethouders nog geen standpunt bepaald. WADDINXVEEN - Vanwege de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen wordt in de laatste week van de zomervakantie de jaarlijkse tent-evangelisatieweek gehouden. Voor dat doel zal op dinsdag 11, woensdag 12 en donderdag 14 augustus een tent worden neergezet aan de Overtoom in de Oostpolderwijk. ”Kom ga je mee?” is het motto van de tentweek 1987. den genomen en dat betekende de hond in de pot voor de stoomboot. De trein kwam er overigens tegen de wil van de Waddinxveense gemeenteraad, maar zou nooit meer uit dit polderlandschap verdwijnen. De toen opkomende auto bus en personenauto heeft dit "lokaal- spoorlijntje evenmin een strobreed in de weg kunnen leggen. Nam Waddinxveen vanaf 1923 het voor touw bij de pogingen om de aanleg van de spoorlijn, waar de Boskoopse boom kwekers toen zo om verlegen zaten, voorgoed te voorkomen (hiervoor voer de wethouder Herfst zelfs een felle cam pagne), de rollen zijn nu helemaal om gedraaid. Waddinxveen en de Waddinxveners profiteren het meeste van de 53 jaar ou de spoorlijn met zelfs twee NS-stations: Waddinxveen en Waddinxveen-Noord (in 1973 geopend door de toenmalige wethouder P. Lips). Ook de coaxiale kabel kan niet meer economisch wedijveren met de glasve zelkabel. Voor uitbreiding en verdere digitalisering van het interlokale tele foonnet is de PTT inmiddels geheel overgestapt op glasvezel en ook de elec- triciteitsmaatschappijen passen in toe nemende mate glasvezelkabel toe in hun eigen telecommunicatie. Binnen korte tijd werd voor de tweede keer de Boskoopse illegale radiozender Radio Thuisland, welke in een kas aan de Kromme Esse stond opgesteld en automatisch in- en uitschakelde, uit de lucht gehaald en in beslaggenomen. Dat gebeurde door de Waddinxveense rijks politie in samenwerking met de Radio Controle Dienst van de PTT. Nieuw is dat de bus naar en van Gouda nu ook de woonwijken Zuidplas en St. Victorwijk bedient. Dat gebeurt vanuit Leiden via Hazerswoude en Boskoop met twee lijnen (177 en 178), die alleen in Waddinxveen een verschillende rou te hebben. De één rijdt de huidige route over de hefbrug en de Henegouwerweg, de an der rijdt over de Prins Bernhardlaan (Huize Souburgh), de Dreef (Zuidplas) en de Kanaaldijk (St. Victorwijk) en de nieuwe Coenecoopbrug naar Gouda. De laatste wijziging gaat halverwege de maand juli in want dan zal de voormali ge rijkswegbrug over de Gouwe voor het verkeer officieel worden openge steld. Westnederland Iaat elke werkdag 58 bussen rijden naar Gouda en Leiden. Vanaf het station Waddinxveen-Noord rijden er dagelijks 15 bussen naar Zoe- termeer (lijn 176) en 16 naar Rotterdam (lijn 175). Het openbaar vervoer - en vooral de be vordering daarvan - is ook een politiek onderwerp in Waddinxveen. Dat blijkt uit de partijprogramma’s en het beleid sprogramma van B. en W. Vorig jaar zomer spraken PvdA, CDA en VVD bijvoorbeeld het volgende af: ”De Vic torwijk en de Zuidplas, «dienen betere aansluiting te krijgen op het openbaar vervoer”. In dit geval tekent Westnederland daar voor. Zonder de bus is het inderdaad een hele klus en waar zouden we ook in Waddinxveen zijn zonder de trein. Daarom een pluim op de hoed van het openbaar vervoer dat Waddinxveen niet vergeet met 160 treinen en bussen, elke dag opnieuw. WADDINXVEEN - Harwa Tapijtser- vice van de Groensvoorde heeft de aan dacht gevestigd op vinyl voor allerlei woonideeën. Vinyl is als vloerbedekking niet alleen praktisch; het is geschikt voor diverse toepassingen in huis en brengt sfeer in elk interieur. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat steeds meer mensen bij de inrichting van het huis voor vinyl als vloerbedekking kiezen. Om nu nog beter aan de verschillende woonideeën tegemoet te komen, is er bij de woninginrichter een nieuw assor timent vinyl met verrassende trends op interieurgebied verschenen. Een over zichtelijke collectie geschikt voor aller lei toepassingsgebieden in diverse kwa liteiten. Het bestuur van NKF Holding, waartoe de NKF in Waddinxveen behoort, con cludeert daaruit dat het 1987 met ver trouwen tegemoet kan zien ondanks de onzekerheid over het koersverloop van de Amerikaanse dollar. De directie schrijft dat in het jaarverslag over 1986. De netto-winst bedroeg over het jaar verslag 18,4 miljoen gulden. De netto- omzet steeg van 403 miljoen tot 431 mil joen gulden en het bedrijfsresultaat van 23,6 miljoen gulden tot 39,0 miljoen. mogelijkheid om het huidige overdekte bad uit te breiden tot een moderne ac commodatie. In dat geval zou het over bodige deel van het buitenbad afgesto ten moeten worden en zouden ook de technische installaties vernieuwd moe ten worden. Tenslotte gaat het rapport in op zaken als de beheersvorm van het zwembad en de wijze waarop de verwarming en de energievoorziening geregeld zouden kunnen worden. Zij zullen vier facetten van de werkloosheid belichten, zoals de grote verschillen in de werkloos heidcijfers die door de diverse or ganisaties zijn en worden gepubli ceerd, de werkloosheid onder etni sche minderheden, de jeugdwerk loosheid en de langdurige werk loosheid. Aan het einde van de avond zal de CDJA-Waddinxveen de door haar bewerkte en op de Waddinxveense situatie toegesneden versie van het jeugdwerkplan tegen langdurige jeugdwerkloosheid (”Aan de slag”) presenteren en nader toe lichten. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto, pakmaterialen en diverse hulp middelen. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. oOveege/nrHert... Fazantdreef2 - 2743 DC Waddinxveen WADDINXVEEN - In het ge- meentehuis is nu de tentoonstelling ’’Afval, wat moeten we er mee” te zien. Deze expositie, die duurt tot en met donderdag 11 juni, is een van de activiteiten van de gemeente in het kader van het Europees jaar voor het milieu. De door de provincie Zuid-Hol- land vervaardigde tentoonstelling informeert het publiek op tien pa nelen tekst en foto’s over de aard van afval in het algemeen en che misch afval in het bijzonder en de verschillen daar tussen. Duidelijk wordt gemaakt waarom chemisch afval uit de vuilniszak en het riool moet blijven en waarom het apart moet worden ingezameld. Vervolgens wordt in tekst en beeld uitgelegd wat met het ingezamelde afval gebeurt. Op het laatste paneel volgt tot slot een aantal tips die de bezoeker wijzen op alternatieven voor enkele milieu-schadelijke stoffen. Voor het publiek zijn verschillende folders beschikbaar over de afval- problematiek. De tentoonstelling is 'voor iedereen vrij toegankelijk op werkdagen van 08.30-12.30 uur en van 14.00-17.00 uur; op donder dagavond (koopavond) van 19.00- 20.00 uur. WADDINXVEEN - Op Hemelvaartsdag, toen de manege Reigersburgh een groots ponyconcours hield met maar liefst 440 starts, werd er door de Waddinxveense rijkspolitie in samenwerking met de bereden groep van het Korps der Rijkspolitie op de Piasweg een controle gehouden. Hierbij bleek dat, wat betreft het vervoer van paarden, niet iedereen over de ver eiste keuringsbewijzen beschikte. In enkele gevallen ontbraken de keu- ringsplaten op de achter de auto’s gekoppelde trailers. Tegen 4 bestuur- ders/vervoerders is procesverbaal opgemaakt. De groei van de economie in Nederland en in de belangrijkste exportlanden zal volgens de verwachting van de NKF-di- rectie dit jaar weinig afwijken van 1986. WADDINXVEEN - Tot de raad van commissarissen van de uit het Phi lips losgemaakte NKF Kabel BV van de Noordkade in Waddinxveen zijn toegetreden: drs. R.F.W. van Gordt (Hunter Douglas), ir. N.G. Ketting (voorzitter SEP), ir. M. Kuilman (Philips), dr. ir. A.P. Gele (commissaris Zij willen eerst de commissies zo volle dig mogelijk informeren om dan, met de reacties uit de commissies, te bezien op welke wijze de zwembadproblema- tiek het best aangepakt kan worden. In het najaar zal daarover de besluitvor ming plaatsvinden. De grote tent is op drie dagen in augus tus open van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Dinsdagmiddag 11 augustus om 14.30 uur zal Aad Peters met z’n pop pentheater aanwezig zijn. Woensdag middag 12 augustus heeft als thema "Beestenboel" en donderdagmiddag 13 augustus "Kapitein Zeebonk en de kro- kemikkers”. Omstreeks 20.50 uur uur werd een 30- jarige boomkweker uit Boskoop op he terdaad betrapt bij diefstal van 5 zakken grind. De man had de zakken grind bij een bedrijf aan de Henegouwerweg weggenomen en wilde die per auto ver voeren. Na verhoor is de man heenge zonden. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt. De laatste twee weken werden 7 fietsen ontvreemd in Waddinxveen. Totaal 4 fietsen werden gevonden. Twee daar van konden aan de respectievelijke ei genaren worden teruggegeven. Op diverse plaatsen zijn in Waddinx veen personenauto’s opengebroken. Uit 4 auto’s werden radio-cassetterecor- ders ontvreemd. Verder werd door on bevoegden meegenomen: een fototoe stel, een zonnebril, een vest en een re genjas. In één geval bleef het bij een inbraakpo- ging. Uit 3 van de opengebroken auto’s wordt niets vermist. De auto’s stonden geparkeerd bij de Passage, Heggewin- de, Groensvoorde, Sparrengaarde, Berkengaarde, Herman Heijerman- slaan, Schuberthof en de Lede. Ook werden de laatste twee weken en kele woningen bezocht door ongenode gasten. In de Stationsstraat werd ge tracht aan de achterzijde van de woning een openstaand raampje verder te ope nen. Dit lukte niet. Uit een woning aan de Nic. Beetslaan werd een helm ontvreemd. Aan de ach terzijde wist men zich toegang te ver schaffen. Een deur was slechts vergren deld met twee haakjes. Wanorde werd aangericht in het ge bouwtje van de postduivenvereniging De Sperwer aan het Stationsplein. Het biljart, een geluidsbox en diverse bars toden werden vernield. Ontvreemd werden een gouden duif van een bokaal en wat snoepgoed. ’s Middags werd ingebroken in een wo ning aan de Van Maerlantstraat. Via de achterdeur kwam men de woning bin nen. Ontvreemd werd een bankpasje en een hoeveelheid geld. In de nacht werd getracht in te breken in een woning aan de Burg. Trooststraat. Uit het schuurtje van de benadeelde werd een voorwerp gehaald, waarmee men een ruitje trachtte te foreceren. Kennelijk is men hierbij gestoord. Er wordt niets vermist. In de nacht werd ingebroken in een wo ning aan de Alpherwetering. Toegang werd verschaft door de niet afgesloten achterdeur. Een microfoon werd ont vreemd. In de woning werd een soort dolkmes achtergelaten. Op vrijdag 29 mei omstreeks 21.10 uur raakte een 20-jarige Waddinxvener ge wond bij een vechtpartijwelke plaats vond op de Beukenhof bij De Bonke- laar. Een groep van 4 Waddinxveners kregen het aan de stok met twee andere Waddinxveners, doordat een woorden wisseling over een gestolen motorfiets, tussen twee van de aanwezigen wat uit de hand liep. Op een gegeven moment sloeg een Waddinxvener, die deel uit maakte van de groep van 4 personen, het slachtoffer met een metalen voor werp. De man moest zich onder dok tersbehandeling stellen. Hij kreeg 13 hechtingen. In het tussentijds rapport van de werk groep wordt allereerst een toelichting gegeven op het huidige exploitatiete kort. Daarnaast worden de consequen ties besproken van het eventueel sluiten en afstoten van de buijenbadaccommo- datie waarbij het huidige overdekte bad het gehele jaar functioneert. In die optie worden de bestaande tech nische installaties gerenoveerd en op het vereiste niveau gebracht en wordt de bestaande Wawa-glijbaan overkapt en benut voor het binnenbad. Vervolgens bespreekt het rapport de met f80,- ontfutseld. Bij de grijpkranen werd de portemonnee uit een open boodschappentas weggenomen. Tijdens het weekend werd bij het Mach- telderf (Zuidplas) een hoeveelheid lood weggenomen. Een week daarvoor was er ook al aangifte van looddiefstal ged aan. Het lood is van de daken gehaald. Twee Waddinxveense knapen van 11 en 13 jaar werden op heterdaad betrapt bij diefstal van twee horloges (elk ƒ20,-) in een zaak aan de Passage. Zij vluchtten de winkel uit, doch werden buiten in de kraag gegrepen en overgegeven aan de politie. Nabij rijksweg A 12 (onder viaduct Goudse Poort) is een kleine trekker, merk Goldini, ter waarde van ƒ30.000,- weggenomen. In de nacht werd in de Minervalaan een bruine Opel Ascona, kenteken 03-VR- 41 ontvreemd. Aangifte van diefstal is gedaan van een portemonnee met een giropas en ƒ60,-. De tas, waaruit de portemonnee was ge haald, hing tijdelijk onbeheerd aan het onderstel van een kinderwagen. Omstreeks 9.00 uur raakte een bestuur der en inzittende van een personenauto gewond bij een eenzijdig ongeval op de rijksweg A 12. Per ambulance werden de gewonden vervoerd. De auto moest worden afgesleept. Bij een inhaalmanoeuvre op de Kanaal dijk raakten twee personenauto’s licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Een automobilist moest nabij de krui sing Dorpstraat-Kerkweg West uitwij ken voor een andere auto en raakte daarbij de klokkenpaal op de Dorp straat. Lichte schade ontstond aan 3 auto’s op de Henegouwerweg. Bij de verkeers lichten stonden auto’s stil. Een derde achteropkomende bestuurder merkte dit te laat op en reed achterop. Op de Brugweg kwamen twee bestuur ders elkaar tegen bij een in de weg gele gen brug, waarbij de één de ander vrije doorgang moet verlenen. Beiden stop ten naast elkaar en gaven elkaar de schuld. Eén van de bestuurders reed weg en raakte daarbij de bumper van de andere. Deze tweede bestuurder werd kwaad en stapte uit. Echter, hij vergat de auto uit de stand "Drive” te halen, waardoor deze tegen het portier van een andere auto reed. Op de Dorpstraat vond een ongeval plaats tussen twee personenauto’s. Een auto kwam uit een uitrit en de op de Dorpstraat rijdende bestuurder kon de ze niet meer ontwijken. Lichte mate riële schade was het gevolg. Niet verlenen van voorrang op de hoek Kerkweg-West-Puttelaan was de oor zaak van een ongeval tussen twee pers onenauto’s. Er was alleen lichte mate riële schade en persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Wederom een eenzijdig ongeval op de Onderweg. Een Waddinxveense auto mobiliste was tegen een boom gereden en meldde dit ongeval bij de politie. Doordat geen vrije doorgang werd ver leend op de splitsing Beethovenlaan- Chopinlaan vond daar een ongeval plaats. De hierbij ontstane schade was zeer miniem. Op de Vondellaan reed een bestuurder uit parkeerstand weg en zag daarbij een naderende auto over het hoofd. De schade viel mee. Omstreeks 16.45 uur reed een bestuur der achteruit vanuit een parkeervak de weg op, waarbij een aanrijding ont stond met een naderende auto. Lichte materiële schade was het gevolg. Op rijksweg A 12 vond bij de oprit Goudse Poort een aanrijding plaats, waarbij twee voertuigen waren betrok ken. Een automobilist raakte door een lekke band in slip, raakte een andere auto en sloeg vervolgens over de kop. Een 27-jarige man uit Reeuwijk raakte gewond en werd naar het St. Jozefzie- kenhuis te Gouda overgebracht. Zijn auto raakte total loss. Beide auto’s moesten worden afgesleept. WADDINXVEEN - In Waddinxveen hebben we gelukkig een goed openbaar vervoer. Want waar zouden we zijn zon der de trein en zonder de bus is het een hele klus. Elke werkdag kun je in ons Gouwedorp maar liefst 70 treinen pakken in twee richtingen (Gouda en Alphen aan den Rijn) en welgeteld 90 bussen in vier richtingen (Gouda, Leiden, Zoeter- meer en Rotterdam). Dat is eigenlijk best iets om een keer bij stil te staan. Het woonklimaat wordt tenslotte bepaald door de bereikbaar heid van de plaats met het openbaar vervoer voor mensen zonder auto, de forensen en de middelbare scholieren die elders naar school gaan. Waddinxveen heeft eigenlijk nooit zon der openbaar vervoer gezeten. Het zijn nu de bus en de trein die deze gemeen ten met de rest van de wereld verbin den, in de tweede helft van de vorige eeuw trokken de Waddinxveners er al met de stoomboot op uit. Ik herinner me de oude prentbriefkaar ten met de gezellige boten van de ’’Vooruitgang”, welke stoombootmaat schappij van 1881 tot 1935 talloze passa giers tussen Boskoop en Gouda over de Gouwe vervoerde. Kennelijk ging de toenmalige burge meester van Waddinxveen P.A. Troost ook geregeld mee want hij vertrouwde daarover eens het volgende aan het pa pier toe: ”...Let gedurende den boot tocht Gouda-Waddinxveen op de heer lijke, malsche, met koeien fijn gestof feerde weiden aan de beide zijden van dit vaarwater. Verrukkelijk voor wie oog heeft voor natuurschoon. Welk 'n mooi polderlandschap wordt hier voor Uw oog getoverd”. In 1934 kon eindelijk de spoorlijn Gou da-Alphen aan den Rijn in gebruik wor- Woonwijken Ook NV Verenigd Streekvervoer West nederland komt met veranderingen. Die zijn uitgedacht in het hoofdkantoor dat in Waddinxveen staat. Bij Westne derland werken 1.650 mensen. Ze ver voeren 60 miljoen reizigers per jaar, hebben 600 bussen en 27 sneltrams en doen het werk in 11 vestigingen. I Volgende week woensdag 10 juni be spreken de raadscommissies voor de fi nanciën en voor openbare werken, be drijven en sportzaken opnieuw in een gezamenlijke vergadering zwembad- problematiek. Tijdens de vergadering zal het tussentijdse rapport van de amb telijke werkgroep zwembad besproken worden en zal zonodig aanvullende in formatie worden verstrekt. Op 20 januari van dit jaar was de zwem- badproblematiek al eerder onderwerp van gesprek in een gecombineerde ver gadering van de beide raadscommissies. Toen werd van gedachten gewisseld over de toekomst van het binnen- en buitenbad aan de Sniepweg aan de hand van een onderzoeksrapport van het ad viesbureau De Vries en Partners en het commentaar daarop van de ambtelijke werkgroep. Het onderzoeksrapport bestond uit een analyse van de bestaande problematiek en alternatieven voor de oplossing daar van. Tijdens deze gecombineerde com missievergadering verzochten de com missies om meer inzicht te geven in twee alternatieven voor de oplossing van de zwembadproblematiek en om de oplos singen ook visueel weer te geven.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 17