Titel voor eerste zondagteam W’veen Be Fair wint eigen tournooi Ponyconcours met 440 starts dW wf .vrfë' Manege Reigersburgh aan Piasweg Kringkamioen- schappen afgesloten D-tournooi De Gouwe Smash De Sperwer WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Uitslagen mini-honden biathlon B. en W. bij kaarsenfabriek DANSSCHOOL 0. WADDINXVEEN R J IR '1 SS Dames Kampioen Jeugd A WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 JUNI 1987 4 KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 7 i- H l a f L L - A” A- 4 ft* LZf» 11 A 5N 'I F de Piasweg hield zowel Kraats met Tristar. sterksten in hun poule bleken. o.l.v. José van Rijn 4 (Foto: Truus Moerel). WADDINXVEEN - In de afgelopen week werden door Be Fair-voetbal drie jeugdtournooien gehouden waarmee tevens een einde kwam aan het tournooi-seizoen. (lejaars (2ejaars) (3ejaars) hippique op Hemelvaartsdag: Dressuur klasse B: proef nr 7 ring 1: 4. Op de teams 17 en 18 rust de zware taak om van de 5e naar de 4e te promoveren. Immers het enige degraderende team, W’veen 16, zal uit de 4e klasse verdwij nen, ondanks een 3-2 overwinning op Triomf 17. Een ruil zou de vereniging niet ongelegen komen. Van de vijf zich handhavende teams was vooral het lot van team 12 tragisch. Hun grote rivaal voor de titel was Passing Shot 1 uit Rotterdam, maar deze had, volkomen reglementair, enige zeer ster ke reserves ingezet. Het werd een 1-4 nederlaag voor W’veen 12 terwijl van 2- 3 uitslag voldoende was voor het kampi oenschap: één punt tekort dus. de promotie behaald wordt, zich moe ten handhaven in de zeer sterke Hoofd klasse A. WADDINXVEEN - Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben vergezeld van enkele ambtenaren een werkbezoek gebracht aan de Stearine Kaarsenfabriek BV aan de Mercurius- weg 14 in Waddinxveen. De werkbezoeken van het college heb ben tot doel om de relatie gemeentelij ke overheid-bedrijfsleven te verster ken, alsmede om tot een uitwisseling van informatie te komen. Tijdens het werkbezoek is met de dage lijkse leiding en met de directie van het bedrijf nader kennis gemaakt en is het college geïnformeerd over het bedrijf en de knalpunten in de bedrijfsvoering. De kaarsenfabriek is een goed lopend bedrijf met 30 werknemers, welke ge richt is op de produktie en handel in ste arine kaarsen en geschenkartikelen. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se postduivenvereniging De Sperwer heeft deelgenomen aan een concours vanuit Venette. Afstand 321 km. In concours 279 duiven. Gelost om 8 uur. Aankomst le duif 11.43 uur. Laatste 12.11 uur. Snelheid le duif 1432 m.p.m. Uitslagen: J. Toor 1-5-9-15-37-41-47-49-57-58-65; N. Hoogerdijk 2-34-38-45-51JVerba- kel 3-19-29-42-52; M. Tollenaar 4-14- 33-48-68; A.H. Kivits 6; comb. C en J 7- 13-54; mevr. G. Twigt 8-39; D. Heeren 10-22-31-35-44-59-69; N. van Tol 11-53; C. Hofman 12-24-63; H. Metselaar 16- 17-18-20-26; E. v. Beek 21-30-40; H. Vink 23-46-66; F. Middelkoop 25-43- 50-55; J.W. Sekeris 27-56; P. Bonefaas 28-60; J. Troost 32-67-70; F. Rip 36; N. v.d. Vliet 61; D. Degenhardt 62; comb. Wibo 64. Het heeft er het gehele seizoen naar uit gezien dat het A-l elftal van Be Fair voetbal zou promoveren naar de hoog ste groep en wellicht ook kampioen zou worden, maar het moest wel bewezen worden. Ontzettend hard werken van de spelers, trainers en begeleiding is beloond: pro motie was al zeker, kampioen worden bleek pas op de laatste competitiedag definitief. In Reeuwijk bij CVC werd met 1-3 ge wonnen. Reeds na 6 minuten stonden zij met 0-2 voor, waardoor de Be Fair- vlag gehesen kon worden en naast de bloemen en attenties, de complimenten konden worden uitgedeeld aan een elf tal dat als voorbeeld heeft gediend wat betreft de werklust, mentaliteit en bege leiding. Tenslotte werd de estafetteploeg van De Gouwe op de 4x100 mtr vrijeslag bij de dames met Astrid v. Galen, Astrid Cornelissen, Diana v.d. Zijden en Gilli an v.d. Berg derde in 4.26.6. Verder zwom Astrid v. Galen zich bij de meisjes onder de 18 jaar op de 400 mtr vrijeslag naar een tweede plaats in de tijd van 4.59.0 en op de 50 mtr vrijeslag pakte zij de derde plaats in 0.28.8 bij de dames. WADDINXVEEN - Uitslag van de zaterdag door de hondensport vereniging Waddinxveen (HSVW) op het terrein aan de Middelburg- seweg gehouden mini-hondenbi- athlon. 1. Arie van Gijzel (HSVW) 20.09 min, 2. Jaap Groeneveld (DES) 22.33 min, 3. Annemarie v.d. Berg (DES) 22.58 min, 4. Door Haags- man (HSVW) 26.13 min, 5. Eric Schussler (DES) 27.45 min, 6. Frans v. Harten (DES) 2755 min, 7. Ton Vermeulen (Vijfsluizen) 28.31 min, 8. G. Sterkens (Vijfsluizen) 31.22 min, 9. Annemarie Broer (HSVW) 32.08 min, 10. G. Kooy (DES) 32.18 min, 11. H. Geeratz (Vijfsluizen) 32.53 min, 12. Toon v.d. Velden (HSVW) 33.04, 13. Conny Schreuders (Vijfsluizen) 38.20 min, 14. Ingrid de Bruin (Vijfsluizen), 15. Bert v. Dongen (HSVW). 7^. Zaterdag werden er aan het aantal me- dailleplaatsen nog eens acht toege voegd. Jan Willem werd op de 100 mtr vrijeslag jongens ’72 tweede in 0.58.6 terwijl hij op de 200 mtr rugslag onder de 16 jaar derde werd in 2.26.6 wat hem tevens een NK limiet opleverde. Mark veroverde zilver op de 200 mtr vlinder slag bij de jongens onder de 14 jaar in 2.44.8 terwijl zijn zus Annet v.d. Zijden op de 100 mtr schoolslag bij de dames 3e werd in 1.32.2. Bij de meisjes ’70 op dit nummer was het Astrid Cornelissen die eveneens als derde aantikte in 1.27.8 en Ilse v.d. Dussen leverde dezelfde pres tatie bij de meisjes ’75 in 1.28.8. op de banen van ”de Woerd”-promotie naar de 2e klasse bevechten. Team 22 en 23 (gemengd t/m 14 jr) be machtigden beide een uitstekende 2e plaats in resp. de le en 3e klasse. Ook team 25 eindigde in de 3e klasse t/m 17 jr op een goede tweede plaats. Zij kwa men slechts één punt tekort voor het kampioenschap. Team 26 wist zich in de 4e klasse te handhaven. Op woensdagmiddag werd het gemeng de team tm 12 jr kampioen. Willem Bloem, Michael Westerink, Justna Benschop en Manon Terpelle beginnen nu met de kampioensronde. WADDINXVEEN - Het eerste zondagteam van de tennisvereniging Waddinxveen is kampioen geworden van de tweede klasse van de tennis competitie. Op zondag 14 juni wordt de piomotiewedstrijd naar de over gangsklasse B gespeeld. Van de zaterdagseniorenteams waren het afgelo pen weekeinde elf teams uit en thuis in touw. Brons Zilver Goud Goudster (4ejaars) Wedstrijdtraining Privélessen Rock and Roll Inschrijving in juni, op dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag van 19.30 tot 21.30 uur, aan de dansschool of telefonisch. Een folder zenden wij u op aanvraag gaarne toe. Staringlaan 19-01 - Waddinxveen - Tel. 01828-16000 De parade na het spelen van het Wilhelmus tijdens het 22e jeugdconcours hippique van manege Reigersburgh aan de Piasweg op Hemelvaartsdag. AA Dagprijswinnares Leonie van Rhijn (klasse L). Ze is uitgeselec teerd door de NPC-kampioen- schappen in Kootwijk, evenals haar zusje Pauline (klasse B). (Foto: Truus Moerel). Het eerste damesteam (le klasse) van Wil Hornes houdt het vaandel hoog en gaat regelrecht op het kampioenschap af. Doordat met 5-0 van VLTC werd ge wonnen ligt de titel binnen handbereik. Team 28 (3e klasse) van Wilma Neder- hof liet het helaas afweten en wordt geen kampioen door de nederlaag van 4-1 op Ter Steeghe. Het enige punt van de wedstrijd werd door Gerda Bouman gehaald. Team 29 4e kl. van J. Wesselo staat ste vig op de 2e plaats en won de partij met 3-2 van Zevenhuizen. Gerda Kok ver loor haar single in 3 sets 1-6, 6-3 en 2-6. Maar Tini Piers won mat overtuigende cijfers (6-1, 6-0). De eerste en tweede dubbel werden ook met overmacht ge wonnen. Jannie Wesselo en Alie v.d. Pol moesten hun meerdere erkennen in Zevenhuizen en gingen in drie sets ten onder (6-1, 4-6 en 2-6). De competitie is voor Waddinxveen’s jeugd tennis succesvol verlopen. Hoe wel van de 9 teams er slechts 2 kampi oen werden, wisten alle andere teams zich in hun klasse te handhaven. Op zaterdag werd team 24 o.l.v. Elly Oostendorp kampioen. Uitkomend in de derde klasse t/m 17 jr wisten Roderik Kapaan, Rolf Oostendorp, Tjarda van Heek en Natasja van Wilgen op de laat ste wedstrijddag een 5-0 overwinning te behalen op Aeolus-Oledo, ruim vol doende voor het behalen van de eerste Op Hemelvaartsdag (donderdag 28 mei) werd door C-l en D-l elftallen ge speeld om de Deka-Sportprijzen wissel- beker, die werd gewonnen door Nieuw koop, terwijl Be Fair en WSE de tweede plaats deelden, op één punt verschil van de winnaar. Zaterdagochtend 30 mei werd gestre den om de Verzijl Sport wisselbeker, die als sportiviteitsprijs werd uitgereikt aan de pupillenteams van Bergam bacht. Alle spelers kregen een vaantje van Be Fair aangeboden, hetgeen ge schonken door de supportersvereni ging- Op zaterdagmiddag werd tenslotte een toernooi gespeeld door lagere junioren teams, met als inzet de Ernie bokaal. Dit toernooi werd glansrijk door de Be Fair-teams gewonnen, waardoor de mooie wisselbeker dit jaar in Waddinx veen bleef. Het B-2 elftal van Be Fair werd tevens poulewinnaar, terwijl Al exandria A-2 en Nieuwerkerk C-2 de Vorige week donderdag moest het eer ste zondagteam nog twee wedstrijden inhalen bij TIOD in Gouda en van de twee partijen moest gewonnen worden om al kampioen te kunnen zijn. De ge mengd dubbel van Yvonne Ivens en Ron Groot was als eerste klaar en met winst dus kampioen. Samen met de twee andere teamleden (Stephanie van Munster en Frank v.d. Berg) wordt nu hard getraind om op 14 juni de promo tie-wedstrijden tot een goed einde te brengen. Zondag is ook het 3e team kampioen geworden door een 4-4 tegen Hanen berg uit Den Haag. Dit team, bestaande uit Lia v.d. Pligt, Stephanie Harthoorn, Willem Frederiks, Mike Luiten en Peter Vrancker heeft een slechte seizoenstart omgezet in een goed einde en zullen op de 14e juni ook hun uiterste best doen. Het eerste herenteam was vorige week al kampioen maar maakte nu ook nog korte metten met Krimpen (6-0). Helaas zijn er ook enige teams gedegra deerd en wel het 2e, 4e en 6e gemengde team. Die moeten volgend jaar een klasse lager spelen. Bij de zaterdag senioren werden vij f van de zes nominaties in een titel omgezet, en met slechts één degradatie blijven er dus ook vijf teams in hun klasse gehand haafd. Allereerst de kampioenen: Het eerste klasse herenteam (W’veen 14) versloeg Lekkerkerk 14 met 4-1. Voldoende punten om straks te proberen de pro motie naar de Hoofdklasse te realise ren. De teams W’veen 17,18 en 19 waren vo rige week reeds niet in te halen door de. concurrenten. Weinig motivatie was wellicht de reden dat team 17 en team 19 met 2-3 verloren en alleen team 18, die tot nu tot alles met 5-0 won, heeft de se rie met dezelfde uitslag volgemaakt. De heren V.d. Vlies, Geers, Hornes en Be- tist hebben geen van hun tegenstanders ooit één punt gelaten. Het vijfde kampioensteam speelt in de Hoofdklasse B van de veteranen en hoefde in Brielle slechts 1 punt te ma ken voor de titel. Bij een 0-2 achter stand kwam dit punt na een zenuwslo pende driesetter van het dubbel Wem- pe/Brinkhuijsen. De druk was toen van de ketel. Voor alle zekerheid werd er nog een punt gemaakt, zodat er samen met te amgenoten Oosterom, Okkerse en Stel ling en echtgenotes/supporters verdiend kon worden gefeest. Dit vijftal zal, als plaats in hun poule. Op 13 juni zullen zij WADDINXVEEN - De tennisvereni ging De Gouwe Smash houdt van ko mende zaterdag 6 juni tot en met zon dag 14 juni op haar banen in het War- naarplantsoen het D-toernooi voor spe lers van 25 jaar en ouder. De wedstrijdleiding hoopt wederom op mooi weer en vele leuke en spannende partijen. Een hoop die niet onterecht is, gezien het gegeven dat in de laatste ja- ren het toernooi een sterke bezetting te zien gaf met vanaf de eerste ronden al erg spannende partijen. In de laatste jaren bleek eveneens dat deze spanning de gezelligheid niet nega tief beïnvloedde: juist die gezelligheid gaf het toernooi de naam die het nu heeft. De Gouwe Smash hoopt op basis hier van dit jaar eveneens weer vele tenni sliefhebbers en belangstellenden te ont moeten op het park. De sfeer zal goed zijn, het tennis spannend en de hapjes en drankjes uitstekend. WADDINXVEEN - Manege Reigersburgh aan de Piasweg hield zowel zondag als Hemelvaartsdag een groot concours. Het ponyconcours van Hemelvaartsdag kende maar liefst 440 starts. De dagprijzen gingen naar Manuela Bikbergen (B), Leonie van Rhijn (L) en Sandra van der Voort (M). •/- Waddinxvener Arie van Gijzel heeft met zijn bouvier Nikkie de zaterdag gehouden HSVW-mini-hondenbiathlon gewonnen. (Foto: Sjaak Note- boom). ^Wdxnxschool >■>4- WADD1NXVEEN/BOSKOOP Woensdag en zaterdag hebben de zwemmers van De Gouwe deelgeno men aan de laatste ronden van de kring- kampioenschappen in de kring Gouda- Rijnstreek. Bij aanvang van deze laat ste serie wedstrijden stond De Gouwe in het voorlopig tussenklassement op de vierde plaats met 519 punten. De De Gouwe-zwemmers hadden tot dusver beslag weten te leggen op vijftien eer ste, veertien tweede en veertien derde plaatsen. Ook deze wedstrijden hebben hier nog weer een aantal aan toege voegd. Op woensdag behaalde de Gou- we-zwemster Marion v. Hooft het kringkampioenschap op de 200 mtr wis selslag bij de meisjes onder de 12 jaar en zaterdag deed zij dit nogmaals op de 400 mtr vrijeslag waarmee zij wel een van de meest succesvolste zwemsters van dit seizoen voor De Gouwe is geweest. Op woensdag behaalde Diana v.d. Zijden op de 400 mtr wisselslag een ereplaats. Zij werd derde in 5.38.2. Bij de jongens waren er twee medailles. Mark v.d. Zij den en Jan Willem v.d. Hoek werden beide tweede op de 400 mtr wisselslag in 5.34.8 en 5.19.1.Voor Mark was dit bij de jongens onder de 14 jaar en voor Jan Willem onder de 16 jaar. Notaris J. in ’t Hol trekt met deze jeugdige amazones de lootjes voor de door manege Reigersburgh gehouden loterij. De meisjes hadden samen 60 procent van de lootjes verkocht. (Foto: Truus Moerel). Reeds nu gelegenheid tot inschrijving voor het seizoen '87-’88. Jongeren 8t/m11jr. Jongeren 12 t/m 16 jr. Jongeren 17 t/m 30 jr. Paren-Echtparen 4,, - - Op deze dag werd ook bekend gemaakt pony-weekend aangeboden welke ruiters en amazones er naar de Ham. Nederlandse Kampioenschappen in Uitslagen van het 22e jeugdconcours Kootwijk op 4 en 5 juli mogen: hippique op Hemelvaartsdag: Dressuur klasse B: Marjolein Bonte; Dressuur klasse B: proef nr 7 ring 1: 4. Springen klasse B: Aletta v.d. Breggen, Githa v.d. Westeringh met Claudette Vincent Hölzel, Daniëlle Smit, Pauline 129 pnt, 4. e.a. Manuela Bikbergen met v. Rhijn; Sonja 119 pnt, 6. e.a. Pauline van Rhijn Springen klasse L: Simone Osse, Leon- met Rheinhilde 118 pnt; ie v. Rhijn. Zij krijgen gratis een lang ring 3: 2. Marjolein Bonte met Puck 128 pnt. Dressuur klasse B proefmr. 6 ring 1: 2. Marjolein Bonte met Puck 122 pnt, 4. Aletta v.d. Breggen met Lucky Boy 118 pnt; ring 3: 2. Nina Hölzel met Billy 128 pnt. Dressuur klasse L: proef 11 ring 4: 5. e.a. Karin de Graaff met mr. Azor 119 pnt. Dressuur klasse L proef 12: 3. Mischa v.d. Kraats met Tristar 125 pnt. Dressuur klasse M: proef nr 14: 2. Kim Born met Ramzes 125 pnt. Springen klasse B: 1. Aletta v.d. Breggen met Hannes, 4. e.a. Manuela Bikbergen met Sonja. Springen klasse L klassiek: 4. Simone Osse met Rodey, 7. Leonie v. Rhijn met Rakker. Klasse M klassiek: 2. e.a. Bianca de Jong met Ginger. Klasse M progressief: 4. Mischa v.d. Het kampioenselftal van Be Fair A-l, dat het volgende seizoen in de hoofdgroep van afd. Gouda zal uitkomen. Staand v.l.n.r.: Floor van Tol, Martin Houweling, Iman Smallegange, Jan Marten Houweling, Henk "an Dorp, Marco Leen, Richard Karsten, Johan Visser, Dirk Griffioen, Edwin Voskuilen, Wilco Vermei) en Kees Verb ree. Zittend v.l.n.r.: Ronald Bran dwijk, Gert Jan Houweling, Harold den Heijer, Erik Valk, Michel Glas beek, Rob Asscheman en Otto Kempkes. (Foto: Rien Saarloos/Be Fair). in Den X. J, X - ..T - a SA Kl

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 33