Goede start jeugd Florida Tennistitels Tenniscentrum Waddinxveen Nationale zwemtitel M. van Hooft Rentokil weer op goed spoor RESTAURANT FLORIDA NU OOK ’S AVONDS GEOPEND! INSCHRIJFFORMULIEREN AFHALEN OP WOENSDAG 8 MAART A.S. "H Be Fair- FKRIDk voetbal doet ’t goed KWIEK 1 VERLIEST HAVO-Atheneum in halve eind strijd Nashua- basketbaltitel Club wedstrijd Reigersburgh Meer bewegen Voetbaljeugd Be Fair en WSE Zaterdag 21e Langs de Gouwe- loop Antilope Klaverjassen W’veen-voetbal Jeugd PIET VAN DEN NIEUWENDIJK Programma Waddinxveen-za Voorjaarscompetitie Be Fair WSE Speedo Ki K /Ss, zijn wij geopend van maandag tot en met zaterdag. Restaurant HET BESTUUR STICHTING LUILAKVOETBAL I A.P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-14886/14283 Beheerder: C. W. Dufais Vanaf 2 maart kunt u van donderdag tot en met zaterdag 's avonds gezellig eten in ons restaurant. Voor een uitgebreide lunch BESLIST ALLÉÉN VANAF 7 UUR ’S AVONDS TOT 8.30 UUR BIJ: TUINSTRAAT 83, TELF. 13756 1 .-U A 1 Pagina 19 SPORT RECREATIE I 1 l l I,-dressuur eigen pony’s: 1. Marjolein Bonte op Puck (134 pnt), 2. Nina Hölzcl op Billy (128 pnt), 3. Pauline van Rhijn op Blitslicht (126 pnt). M-dressuur: 1Leonie van Rhijn op Blitslicht (116 pnt). B-dressuur eigen pony’s: 1. Jennifer de Wagenaarop Raipzes (122 pnt). L-dressuur manege pony’s: 1Petra van Es op Fresco (122 pnt). Z-dressuur: 1. Kim Born op Ratnzes (182 pnt). WADDINXVEEN - Voor het derde seizoen loopt de wintercompetitie in het Tenniscentrum Waddinxveen aan de Sniepweg ten einde. Dinsdag, don derdag en vrijdag spelen de dames, za terdag de heren en zondag de mixed- teams. Dinsdag 28 februari werd de eerste Boskoop met ais captain Jaap Prins voor de derde keer kampioen. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 3 maart vindt de twaalfde ronde van de klaverjas- en jokercompetitie plaats bij Waddinxveen-voetbal De kaartwedstrijden worden gehouden in het clubgebouw op het sportcomplex De Sniep. Om 8 uur zullen de wedstrij den aanvangen en de kantine is vanaf half 8 open. WADDINXVEEN - Zaterdag 4 maart houdt de Waddinxveense sportclub An tilope in de omgeving van de Alber- dingk Thijmlaan de 21e Langs de Gou- weloop. Het programma ziet er zo uit: 13.00 uur: wedstrijdloop over 10 km. 14.00 uur: prestatieloop, afstand 1,8 km. 14.15 uur: prestatieloop, afstanden 3,6 - 6,8 km -10 km -13,2 km en 16,4 km. Iedere deelnemer ontvangt een herin nering. Er is een verloting op alle start- nummers. Inschrijfgeld 1,8 km 4,-, overige afstanden 6,-. werd gewonnen van het Goudse ISV-1, waardoor Kwiek zich op de 2e plaats nestelde Kees Vos speelde sterk en won 3 x. Kwiek 4 gaat in klasse 3 aan de leiding na de 9-1 winst op het Haastrechtse TOP-8. Kwiek 9 staat bovenaan na winst op het Lekkerkerkse Eldos 5. Kwiek 12 is zich nadrukkelijk aan het revancheren op de degradatie van vorig jaar. Dick Sol, Arie Fokker en Jaap Hardendol lieten het Bodegraafse Dok- 8 met 10-0 merken dat ze terug willen naar de le klasse. Kwiek-l heeft het in de landelijke jeugd-competitie niet gemakkelijk. Te gen het Goudse Ilac-2 werd met 7-3 ver loren, waarbij alleen Ronald Commis saris 2 x winst boekte in het enkelspel. In klasse 4 speelt het 6e jeugdteam sterk. Afgelopen zaterdag werd met 10- 0 gewonnen van het Goudse Vrienden schaar 10. Het team van Paula Daalhof, Carin Loef en Judith Bosman nestelde zich hiermee op de 4e plaats. 4 J Dat geldt voor Florida C (ex-Florida 10) met Ed Slappendel, Piet Kleijn, Max Griebling, Anneke v. Veen en Karin Zalm, die tot nu toe slechts één punt uit 4 wedstrijden veroverden. Ook Florida D, dat geheel uit debutanten bestaat, 'heeft nog weinig succes geboekt (0 uit 3 w.), maar reeds veel geleerd. Florida B, kampioen van vorig seizoen, speelt nu ook weer erg goed. 8 p. uit 4 wedstrijden voor Jolande Bosman, José Het tweede team (12-14 j.) bestaat op één na uit leden van de jeugdselectie. Na 7-1 winst op Saturnus 5 (Woerden) en 4-4 tegen Rewic 3 zijn de verwachtin gen hoog gespannen. Dat geldt ook voor Florida 3 (11-14 j.), dat met 8-0 en 4-4 ook goed is gestart. De dit seizoen begonnen Jeroen v.d. Hoorn draait al verrassend goed mee. Florida 4 (9-12 jis relatief het sterkste team van de vijf. Alle spelers maken deel uit van de jeugdselectie. Helaas moest Sheron Schouten afhaken we gens een gebroken arm. Zij wordt vervangen door Chantal Knaapen. Na 8-0 (Woerden) en 4-4 (Bodegraven) werd zondag Rewic 5 overtuigend met 7-1 verslagen. De debutantjes van Florida 5 (9-11 j.) hebben na 2 nederlagen vorige week hun eerste winstpunt behaald in de thuiswedstrijd tegen Deo 5 (Nootdorp). Het werd 4-4 met Jeroen Jongejan als topscorer. Florida I (17/18 j.) kon zondag echter pas in de 3c wedstrijd dc eerste punten binnenhalcn. Nieuwkoop 3 werd met 7- I verslagen. Eerder werd met 3-5 en 1-7 verloren. Belinda Leunis en Rinaldo v.d. Velde zijn de succesvolste spelers tot nu toe. WADDINXVEEN - De jeugdteams van Florida-badminton, die aan de uit tien wedstrijden bestaande Zuidhollandse competitie deelnemen, zijn beter gestart dan verwacht. B.O. springen: 1. Nancy Both op Gin ger (stijl 71), 2. Carina van Rijswijk op Nancy (stijl 69), 3. Annemieke Uithol op Topsy (stijl 67), 4. Mira Verkley op Nancy (stijl 66), 5. Nanda Timmermans op Savage (stijl 65). B-dressuur manege-pony’s: IMirjam Smit op Savage (129 pnt), 2. Manuela Bikbergen op Moppie (124 pnt), 3. Hanneke Luder op Savage (123 pnt), 4. Tamar Born opTopsie(121 pnt). Voor aanstaande zaterdag staan de vol gende wedstrijden in het dorpshuis Swanla op het programma. Om 13.00 uur spelen de dames-junioren Rentokil A-l tegen Be Fair A-l. Om 14.30 uur de heren Rentokil-ZVH 2 te gen Leython, om 17.00 uur spelen de dames Rentokil-ZVH tegen Kalinko en om 19.00 uur sluiten de heren van Ren tokil 3 de wedstrijddag af tegen LUSV. In het dorpshuis Op Moer te Moerka- pelle spelen om 14.00 uur de teams van Rentokil 3 (dames) tegen VCH 2, en Rentokil 8 (heren) tegen Radius 9. Om 15.30 uur spelen de dames Rentokil 2 tegen Tonegido 2 en Rentokil-ZVH 6 (heren) tegen Fortune/Nivoc 2. Om 17.00 uur de dames junioren Rentokil- ZVH A-2 tegen Be Fair A-2. In de gymnastiekzaal spelen om 15.30 uur Rentokil-ZVH B-2 tegen ACCO/ DOS B-l (dames asp) en om 17.00 uur de heren Rentokil 9-Ussel vogels 3. t In de eerste set kon Bosta, Rentokil nog wat bijhouden tot 12-12, maar op de be slissende momenten scoorde Rentokil en werd het 15-12. De tweede en derde set gaf'een goed passend Rentokil te zien, die weinig problemen kreeg met de service van Bosta. Deze had juist wel veel moeite om de Rentokil-service te verwerken. Bovendien bleek de Zevenhuizense blokkering ook te sterk voor de Bosta aanvallen. Met resp. 15-7 en 15-8 werd de 3-0 overwinning binnengehaalde. Zodat Rentokil nu op een tweede plaats is gekomen, doordat Orion in eigen huis met 3-0 verloor van Deltalloyd/AMVJ. WADDINXVEEN - Op dc door dc gymnastiekvereniging TOOS in de Toos-soos aan dc J.W. Frisowcg op nieuw gestart cursus ’’Meer bewegen voor ouderen” is nog plaats. Op woensdagmiddag van 13.30-14.30 uur is iedereen van harte welkom om onder deskundige leiding te bewegen. Nadere inlichtingen, tel. 15576. Op de diverse damestrimgroepen is zo wel ’s avonds als overdag op diverse lo caties in Waddinxveen gelegenheid de spieren los te maken. Voor inlichtingen, tel. 16462. WADDINXVEEN - Evenals in de drie voorgaande jaren zijn de basketbal- ploegen van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniep weg erin geslaagd door te dringen tot de halve finale van het Nashua-basketbal- toumooi. Dit jaarlijks gebeuren wordt georgani seerd door de vakorganisatie van gymnastiekleraren. Dit keer werden de voorwedstrijden ge houden in Spijkenisse. De busreis heen was nogal rustig omdat de teams de wedstrijden met enige angst tegemoet zagen. Vooral het schoolteam jongens had, doordat er nogal wat goede basket- bailers met een diploma op zak de school hadden verlaten, een aderlating ondergaan. Tijdens de wedstrijden bleek echter dat, onder andere door de inbreng van oud-leerlingen als trainers en coaches, de meeste teams sterk genoeg waren om de tegenstanders ruim te verslaan. Vooral de derde klas-teams (beiden uit klas 34) en het schoolteam meisjes be haalden zeer ruime overwinningen. Het schoolteam jongens, fanatiek bege leid door Robbert Kaufman en Wolter Zwijnenburg, overtrof zichzelf en be haalde, met zeer goed spel, ook een eer ste plaats. De eerste klas-teams behaalden een tweede, voor de meisjes van klas 15, en een derde plaats voor de jongens van klas 12. Zij zijn vast besloten om in de komende weken tot de halve finale hard te trainen en daardoor nog meer punten te behalen voor het schoolresultaat. Tegen het vierde elftal van Jodan Boys behaalden ’’Vink Verzekeringen”-ka- naries een belangrijke overwinning. De Gouwenaars, die al eerder een punt van de Waddinxveners hadden afgesnoept, bleek afgelopen zaterdag niet in staat deze stunt te herhalen. De Waddinxveners, aantredend zonder de geblesseerde Henk den Outer en Chris v.d. Stelt, mocht zich verheugen in een goede partij van de invallers Cor Honkoop en Ruud de Lange. De Waddinxveners, die een flinke vel- doverwicht hadden moesten echter tot 9 minuten voor het verstrijken van de eer ste helft, alvorens op voorsprong te ko men. Een verre inworp van Ruud de Lange belandde bij Edwin de Vrindt, die laag en hard de 1-0 op het score-bord bracht. Keeper Leo v.d. Berg, die halverwege de eerste helft een spierblessure opliep moest tot tweemaal toe in actie komen om een gelijkmaker te voorkomen. In de tweede helft bleek Waddinxveen, dat overigens helemaal niet briljant speelde, wederom de sterkste, maar vele kansen werden door de voorwaart- sen om zeep geholpen. 8 minuten voor tijd maakte invaller Cor Honkoop aan alle twijfel een einde, de doorgebroken Edwin de Vrindt werd neergelegd en de toegekende vrije trap werd door Cor Honkoop op een zeer subtiele wijze ver zilverd. De Waddinxveners hadden echter al eerder op 2-0 kunnen komen na we derom een foute afstopping van Edwin de Vrindt, helaas werd de toegekende penalty te zacht ingeschoten door Rein Kreuk. Het werd zelfs nog drie-nul. Vanuit het middenveld werd De Vrindt aangespeeld en die bediende de tot dat moment onzichtbare Peter Heeren, die weinig moeite had het buitenkansje te benutten. kampioen bekend, namelijk het team ”De Kievitten”, onder leiding van cap tain G. Kok. Er worden in totaal aan 12 poule-winnaars prijzen uitgereikt door de eigenaar van de tennishal, Ron Groot. Zaterdag 18 maart, wordt naar ver wachting, het team ”De All Stars” uit WADDINXVEEN - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft zaterdag met 2-8 verloren van Nieuw-Vennep 1. Het ongeslagen Nieuw-Vennep heeft het overigens moeilijker gehad dan de 2-8 eindstand doet vermoeden. Maar liefst vijf sets werden in drie games gespeeld. Wim van Wageningen en Gerard van Dam wonnen ieder een partij, Roanald Verboom moest tot driemaal toe de winst aan de tegenstander laten. In de landelijke competitie telt elke gewon nen partij mee voor het eindresultaat. Debutant Kwiek heeft met 10 gewon nen van de in totaal 30 gespeelde sets een alleszins redelijk resultaat. 5.13.6 zijn persoonlijk record met -6.1 sec en eindigde daarmee op de derde plaats. Tenslotte was er een zilveren medaille voor Bob d. Bruyn (’78) die op de 200m wisselslag met 2.54.2 een nieuw PR. (- 7.3) zwom. Ron Groot kijkt opnieuw terug op een bijzonder succesvol winterseizoen. Reeds nu al stromen de aanmeldingen binnen voor de nieuwe wintercompeti tie teams en vaste baancontracten. WADDINXVEEN - Het eerste voet balelftal van Be Fair heeft het zaterdag goed gedaan door met 1-0 van Scheve- ningen te winnen. De Waddinxveners staan overigens nog met 16 punten uit 16 wedstrijden op een gedeelde zevende plaats. Tóch kwam Sportlust na een dekkings- fout terug tot 2-1 in de 61e minuut, paama is de zege niet meer in gevaar geweest. Zelfs niet toen twee spelers een vijfminuten-tijdstraf kregen wegens protesteren tegen de overigens soeve rein en consequent leidende scheids rechter Van Dooyewaard, aan wie goed te zien was dat hij jarenlang hoog heeft gefloten. Teleurgesteld verlieten de bezoekers het veld. Ze moesten echter toegeven dat ze terecht hadden verloren van een betere, maar ook fellere tegenstander. Door deze nederlaag staat de Woer- flense ploeg nu op 5 punten achterstand. Spirit kan, als het de twee inhaalwed strijden wint, op vier punten en dus op ;de tweede plaats komen. Vanzelfspre kend werd er in de WSE kleedkamer een klein feestje gevierd. In de voorjaarscompetitie komen de spelers aan bod, die met wedstrijd spe len willen kennismaken of die aan een kortere, minder strak gereglemen teerde competitie de voorkeur geven. Alleen spelers uit de laagste klassen van de gewone competitie mogen desge wenst óók aan deze competitie deelne men. ZEVENHUIZEN - De spelers van Rentokil-ZVH speelden zaterdag te gen Bosta/The Smash een van de degradatie-kandidaten. Rentokil wist, zelfs met een aantal niet fitte spelers, Bosta onder druk te zetten door een risicovolle service en zo een 3-0 overwinning te boeken. De Rentokil-dames speelden zaterdag in Nieuwkoop tegen de Waterlanders en moesten onverwachts toch een punt achterlaten. Het Zevenhuizense team begon met Sandra Droog als spelverdeelster in de basis voor Carin Nagtegaal. In de begin fase moest het team het juiste ritme nog zoeken, maar na 12-8 liep het beter. Deze set werd met 12-15 winnend afge sloten. In de tweede set liep het allemaal nog beter en door een sterke service werd een 3-15 setwinst geboekt. In de be kende derde set, kwamen de Waterlan ders sterk terug en namen een grote voorsprong. Tot overmaat van ramp, blesseerde Sandra Droog zich. Bij een verdedi gende actie kwam ze met een medes peelster in aanraking. Later bleek dat ze een rib gekneusd had. Deze set ging met 15-9 naar de thuis club. In de vierde set ging het gelijk op, maar Rentokil kon op het eind niet de wedstrijd naar hun hand zetten (15-12). Winst was er voor Kwiek 3. Met 6-4 De beslissende vijfde set zorgde met 15- 17 voor een terechte overwinning voor Rentokil. WADDINXVEEN - Manege Reigers burgh aan de Piasweg heeft weer de eer ste pony-clubwedstrijden gehouden. B.O. dressuur: 1. Nancy Both op Gin ger (139 pnt), 2. Sabrine van Rijswijk op Annemoon (133 pnt), 3. Danny v.d. Roovaart op Hannes (129 pnt), 4. Ja nine van Maaren op Sonja (127 pnt), 5. Carina van Rijswijk op Rodey (126 pnt). Tegen het op de derde plaats staande Scheveningen heeft Be Fair een uitste kende prestatie geleverd door beide punten in Waddinxveen te houden. In een zinderende wedstrijd, die bol stond van spanning en emotie, hebben beide elftallen alles uit de kast gehaald. Vooral Be Fair speelde op het scherp van de snede wat dan ook drie boekin gen opleverde. Na 10 minuten was het Marco Noord- hoek die een inzet van Scheveningen van de lijn afhaalde en Be Fair van ach terstand afhield. Vijf minuten later veerde al wat Be Fair was meters om hoog op de afgeladen tribune. Aart Bos gaf een schitterende dietepas waarop Arjan Groenendijk op randje buiten spel alert reageerde en alleen op de kee per afging en deze met een bekeken scheuver wist te misleiden. Een sterk aandringend Scheveningen drong Be Fair ver terug in de eigen gele deren, dit leverde veel hachelijke situa ties op voor het Be Fair-doel, maar echt doelrijpe kansen ontstonden er niet. Wel moest Otto Kempkes eenmaal de bal - geschonken door The Point - van de doellijn halen. Na rust kreeg Scheveningen de harde wind in de rug en werd de druk op het Be Fair-doel vergroot. Vele corners werden afgedwongen maar steeds weer kamen de Be Fair-verdedigers met Mar cel Straver aan het hoofd als winnaar te voorschijn. Via snelle tegenstoten, die vooral via Ed v.d. Brink liepen, trachtte Be Fair in offensieve zin nog wat verlichting te ge ven aan de zwaar beklaagde verdedi ging. Een enkele maal kwam de strak bewaakte spits Rob Asscheman zelfs los van zijn bewaker en met de steun van de snelle Arjan Groenendijk zelfs tot en kele kansjes die door de zeer emotio nele keeper goed werden gepareerd. Vijf minuten voor tijd was het Otto Kempkes die met een bijna niet te mis sen kans de wedstrijd had kunnen be slissen. Voor een leeg doel staande le- pende hij echter de strakke voorzet van Ed v.d. Brink over de lat. Drie minuten voor tijd scoorde Scheve ningen uit een corner. Dit doelpunt werd terecht door de prima leidende scheidsrechter afgekeurd voor buiten spel. De enorme inzet van Be Fair zegevierde aldus over een technisch betere tegen stander, en werden hiervoor terecht be loond door een wild enthousiast publiek en twee kostbare punten. Vlak voor rust kreeg Marco Scheurwa ter nog een kans op 3-0; hij schoot he laas te zacht in, maar er was niemand in de Waddinxveense gelederen, die het hem kwalijk nam. In een prima uit gangspositie kon het tweede part be gonnen worden. Voor één keer speelde de jeugd van de pranje-zwarten op resultaat en wie zou dat in zo’n belangrijke wedstrijd niet doen. Men had geleerd van de eerste Wedstrijd toen men na een 2-0 voor sprong toch bleef voetballen; twee uit vallen zorgden toen alsnog voor 2-2. Het kij kspel werd daardoor wel minder, (naar WSE kwam nauwelijks in proble men. Veekblad voor Waddinxveen Woensdag 1 maart 1989 De Zevenhuizense heren spelen aan staande zaterdag voor de vierde keer in dit seizoen tegen het team van Nashua/ VCG (aanvang 17.00 uur) in Geldrop. Alle ontmoetingen wist Rentokil win nend af te sluiten. De week daarna krijgen de heren het gelijk weer zwaar. Op donderdag 9 maart om 20.30 uur spelen ze in Doetin- chem tegen Orion. De ploeg die op ge lijke hoogte staat met Rentokil. Boven dien is die voor Rentokil een gelegen heid om de 3-2 nederlaag in eigen huis goed te maken. Vorig jaar voor de tweede achtereen volgende keer kampioen, nu in grote pjqjblemen. Be Fair A-regionaal, ver loor in een goed gespeelde wedstrijd met 2-0 van Lens. C-l speelde met 2-2 gelijk en staat nu in de groep 1 met 3 punten achter op de koploper en dat zal feveel zijn. Er zal genoegen moeten worden genomen met een eervolle tweede plaats. f)e aanloop naar de onbetwiste voetbal- topper van 1989 was al in het voordeel )an WSE A-l. De Waddinxveners ver sloegen ONA en UNIO met resp. 2-0en 4-0. Zelfs het Rotterdamse Excelsior werd met een 5-3 nederlaag naar Wou- Jenstein teruggestuurd. Tegenstander Sjportlust had duidelijk meer moeite met UNIO en verspeelde een punt aan fiet'op de derde plaats staande Spirit. De beginfase van het belangrijke duel, WSE - Sportlust, op de Lansbrekers maakte de bedoelingen van beide teams duidelijk. De Woerdenaren probeer den de vesting van de thuisclub met stormlopen te slechten. Maar in de pro blemen kwamen de goed geconcen treerde WSE-ers geen moment. Heel geheerst leidde Martijn Sol de verdedi ging en keer op keer werd de aanval bvergenomen, waarbij er direkt van peel dreiging sprake was. Uit een van Jie afgeslagen aanvallen in de 25e mi- nuyt werd snel en doelstreffend Oswin Bóuman vrijgespeeld. Hij leek door te jaan breken. Ten koste van een hoek schop kon de laatste man erger voorko ken. Deze corner bracht toch de ope ningstreffer op het scorebord. Dennis lager bracht de bal hoog voor het doel in daar sprong hoog boven iedereen uit Je geweldig kopsterke Marcel Valk. De aal sloeg als een granaat in achter de verbouwereerde Sportlust-doelman, 1- T WSE bleef heel attent reageren op akties van de tegenstander. Zoals altijd werd de concentratie verscherpt na het doelpunt en het aangeslagen Sportlust sreeg daardoor direkt de genadeklap te ■ncasseren. Door een goed uitgevoerde bressieaanval werden ze verrast en de ’eheel vrijstaande Patrick Schoonac- <ers kwam op de rand van het straf schopgebied in balbezit. Met een schijn beweging zette hij de gehele Woerdense verdediging voor schut en schoot heel nauwkeurig met links de 2-0 binnen, brecies na een half uur voetbal. Op zaterdag was het weer de beurt voor de jonste zwemmertjes van de Gouwe om uit te komen in het landelijke Speedo toumooi. Ook zij wisten hier tot uitstekende prestaties te komen. Koen Groenleer (’79) werd op de 50m vlin derslag in 0.47.0 derde en op de 100m schoolslag (1.56.2) verbeterde hij met 3.4 sec zijn persoonlijk record. Arno v.d. Dussen werd in dezelfde groep tweede op de 100m schoolslag. Arno veroverde zijn zilveren medaille in 1.40.8. Bij de meisjes was het Wilma v. ’t Hullenaar (’77) die zelfs twee plak ken in de wacht sleepte. Wilma werd met 1.08.9 tweede op de 100m vrije slag en op de 100m rugslag veroverde zij eveneens het zilver in 1.17.4. Sebastiaan Jonckheere verbeterde op de 400m vrijeslag bij de jongens ’77 met ten Hagen, Gcrda Houtman, Gert Hoo- gerbrug, Jos v.d. Heiden en Rob Boot. Florida A werd weliswaar getroffen door een zweepslag van Riet Doeve, maar o.l.v. Henk v. Boxtel ligt ’t team met 5 p. uit 3 w. toch goed in de race. Zondag 5 maart spelen om 11 uur in de sporthal ”de Sniep”: Florida A en de jeugdteams 2 en 3. WADDINXVEEN - De Gouwe-zwem- ster Marion van Hooft heeft het afgelo pen weekeinde tijdens de eerste wed strijden van de Nationale winterkam- pioenschappen in Dordrecht niet alleen de titel op de 200m vrijeslag bij de meis jes ’75 veroverd maar ook verbeterde zij het zeven jaar oude kringrecord bij de meisjes onder de 14 en 16 jaar. Marion vestigde met haar tijd van 2.09.2 naast de eerder genoemde kring- records ook nog drie clubrecords, onder de 14 en 16 jaar en bij de dames. Op de 100m vrije slag veroverde Marion in een zeer spannende wedstrijd het zilver in de zeer goede tijd van 0.59.95 dit was voldoende om ook op dit nummer het kringrecord onder de 14 jaar te pakken en de clubrecords onder de 14 en 16 jaar en de dames. Op de 200m rugslag kwam Marion in 2.35.1, 0.8 onder haar per soonlijk record, niet verder dan een wel verdiende vierde plaats. Ook de andere Gouwe-zwemmers die aan dit kampioenschap deelnamen le verden uitstekende prestaties waarbij Edgar ten Braake met zijn prestatie op de 200m schoolslag (2.32.6) zeer ver dienstelijk op een vijfde plaats eindig de. Volgende week wordt in Dordrecht de tweede ronde van dit kampioenschap gezwommen en ook hieraan wordt weer door een aantal Gouwe zwemmers deel genomen. Waddinxveen - Was het vorig jaar de A-jcugd van Be Fair-jvoetbal. die tiaar de regionale afdeling lonkte dit- Ataal is het dc beurt aan dc B-groep. 6-1dat in Bodegraven afgelopen zater dag tegen Rohda met 1-3 won, heeft op nieuw haar kansen vergroot daarop. 6on van Tol, Rene Mince en Eric v.d. yiiert scoorden. Ralph Boonstoppel, de uitstekende keeper, was opnieuw niet te passeren. Op de foto v.l.n.r. Anke Derks, Ron Groot, Joke Franken, Mieke ter Meer en Gerda Kok. (Foto: Sjaak Note- boom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19