Blessures J. Verbakel generaal kampioen De Sperwer STIJLDANSEN DANSSCHOOL WADDINXVEEN vellen WSE Kampioenschappen in 1989 Wethouder Opmerkelijke zwemprestatie Mark v.d. Zijden Flyers-dames bekeren verder Redelijke vangst HSW Winst WSV is binnen handbereik Verloting Tropica Flyers-heren tegen Lisse Perfect spel Florida 2 Junior en-2 van Kwiek kampioen Excelsior 2 delft het onderspit opent expositie Nieuw Leven WADDINXVEEN - Op donder dag 16, vrijdag 17 en zaterdag 18 november zal in Het Trefpunt aan de Stationsstraat voor de 32e maal een tentoonstelling worden gehou den door de konijnenfok- en pluim- veevereniging Nieuw Leven. De opening van deze driedaagse expo sitie is in handen van wethouder P.F.J. van Schie (CDA). Be Fair C-2 koploper Flyers verliest van Binnenland GEBOUW DE STARING, STARINGLAAN 19 WADDINXVEEN, TEL 01828 16000 Senioren Onderlinge Onderlinge Overzicht Hoogtepunt ?Smng/ng World"7 A- Klasse B-Klasse Veteranentoumooi Ter Aar ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE’’ 16.15 uur de Gouwe 2-WVZ 3 17.00 uur de Gouwe 3-Poseidon1 17.45 uur deGouwe2-AZC/Tarvo3 18.30 uur de Gouwe 1-Roderlo1 19.30 uur de Gouwe 1-WZK1 dames heren heren dames heren (uitZoetermeer) (uitVelp) (uit Alphena/d Rijn) (uitRuurlo) (uit Wassenaar) Sponsors: Rucanor BV Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen JANUARI CURSUS VOOR BEGINNERS (PAREN) AANVANG MAANDAG 8 JANUAR11990 INLICHTINGEN EN INSCHRIJVING DAGELIJKS VAN 20.00 TOT 22.00 UUR aparte clubs voor: -jongeren en paren -rock and roll -oude dansen ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 18 NOVEMBER A.S. TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 november 1989 SPORT... RECREATIE A.H. Kivits, 6. J. Jansen Zn. strijd, aanvang 14.00 uur) verblijft. 2-2 1/2 voor WSV. Jan de Heer in winst weteöom te zetten.;* ties 0710. i Midfond: 1. N. van Vliet, 2. J. Jansen Zn 3. mevr. E.J. de Wit, 4. D. Boere, 5. J. Verbakel, 6. N. Hoogerdijk. Jonge duiven: 1. R. v.d. Made, 2. W. Breedijk, 3. J. Verbakel, 4. N. Hooger dijk, 5. D. Griffioen, 6. D. Heeren. Jonge duiven A: 1. N. Hoogerdijk, 2. R. v.d. Made, 3. J. Jansen Zn. Kampioen oude doffer: D. Boere. Kampioen oude duivin: J. Troost. Kampioen jonge duif: W. Breedijk. Fond A: 1. D. Boere, 2. H. Metselaar, 3. N. Hoogerdijk. Oud A: 1. J. Verbakel, 2. N. Hooger dijk, 3. H. Metselaar. Navlucht: 1. N. Hoogerdijk, 2. J. Jan sen Zn 3. M. Tollenaar, 4. W. Bree dijk, 5. J. Verbakel, 6. mevr. G. Twigt. Generaal: 1. N. Hoogerdijk, 2. J. Ver bakel, 3. R. v.d. Made. Vitesse A: 1. N. Hoogerdijk, 2. J. Ver bakel, 3. W. Breedijk. Midfond A: 1. J. Verbakel, 2. N. van Vliet, 3. R. v.d. Made. (1.02.1,2.19.6 en 0.28.0). Tenslotte pakte in de jongste groep, bij de jongens onder de 10 jaar, Koen Groenleer het brons op de 100 en 50m vlinderslag in 1.29.2 en 0.39.6. Koen verbeterde hiermee eveneens het club- record in zijn klasse. het. Ramon Vakkers omzeilde de bui- tenspelval en speelde de bal op de prima Het eerste seniorenteam speelde gelijk tegen het Baarnse Elan 1. Ronald Ver- boon speelde zeer sterk en won 3x. Ge rard van Dam en Wim van Wageningen kwamen beiden niet verder dan lx winst. Kwiek 2 won met 7-3 van Vrienden schaar 12. Piet Swart won 2x, Rob Kappe lx en Kees Vos 3x. In de tweede klasse deelt Kwiek de eerste plaats met Combat 2 uit Bleiswijk. Kwiek 3 verloor met 6-4 van het Boden- graafse Bok 1, waarbij de 3x winst van Henk Bloks opviel. Het team speelt geen rol meer voor het kampioenschap. Kwiek 4 verloor met 7-3 van Vrienden schaar 9. Oud: 1. J. Verbakel, 2. N. Hoogerdijk, 3. N. van Vliet. tussen de allersterksten uit de kring Gouda en omstreken, met 777 leden een zeer sterke vervoersorganisatie. WADDINXVEEN - Ondanks een 6-10 verlies heeft het tweede team van de damvereniging Excelsior vorige week een goede strijd geleverd tegen de hoofdmacht van de Schoonhovense,- WADDINXVEEN - De zwemmers en zwemsters van de Gouwe hebben vorige week dinsdag tijdens de eerste ronde van de clubkampioenschappen specta culaire prestaties geleverd. Gedreven door een wedstrijdgeest die juist bij deze onderlinge krachtmeting zeer sterk aanwezig is, verbeterden met name de jongste en de oudere zwem mers menig persoonlijk record. De meest opmerkelijke prestaties wer den Mark v.d. Zijden neergezet. Mark vestigde twee nieuwe kringrecords. Op de 100m schoolslag die hij in 1.08.3 zwom en op de 200m wisselslag (2.15.3). Tevens betekende zijn tijd op de schoolslag een inschrijf limiet voor de NWK. een vierde plaats bereikt In de onderlinge competitie waren het vorige week vooral de witspelers die de winst naar zich toe trokken. Daarnaast viel een flink aantal remises te noteren. Bloem, Verwaal en R. van Kleef waren de enigen die de zwarte stukken naar de winst voerden en wel tegen resp. H. van Offeren, H. van Kleef en Ponsioen. Smitskamp en De Bock speelden hun enkele weken geleden afgebroken par tij uit, met remise als resultaat. De Niet, na verlies van vorige week, herstelde zich via winst op Th. Goor. Prins verbeterde zijn positie op de rang lijst door Stam te verslaan. Zo ook Smit, dit ten koste van D. van Offeren die daardoor enkele plaatsen zakt. P. van Offeren-Ritter en Versluis-Alblas eindigden in remise. Muit-v.d. Starre werd afgebroken, waarbij de laatste de beste kansen lijkt te hebben. H.E. van Offeren boekte in zijn vierde partij zijn eerste zege. Mw. Timmer mans werd het slachtoffer. D.J. van Of feren hield Maliepaard op remise. W. Goor en v.d. Geer kwamen (nog) niet tot een beslissing en braken hun partij af. Van Oort versloeg Brobbel en Brinkhorst en van Sandijk deelden het punt. (1.11.1; 2.36.3 en 0.33.8). In de catego rie jongens onder de 16 jaar ging de overwinning, op de vlinderslag, naar Mark v.d. Zijden die zijn afstanden, 100, 200 en 50m zwom in 1.02.3, 2.18.6 en 0.28.3. De 8e en 9e ronde van Excelsiors onder linge damcompetitie telden samen 17 wedstrijden en in 8 gevallen vielen remi ses te noteren. Het spannend treffen tussen kampioen-, Dick Dibbets en Henri Berghout (hij wist onlangs de sterke Henk van Klave ren jr. uit Boskoop op een gelijkspel te houden), eindigde onbeslist. Teun Twigt deed goed van zich spreken. Na zijn tot op heden behaalde successen in de onderlinge competitie en de com petitie van de Dambond Midden-Hol- Generaal: 1. J. Verbakel, 2. N. Hooger dijk, 3. J. Jansen Zn 4. N. van Vliet, 5. R. v.d. Made, 6. H. Metselaar, 7. D. Boere. rende wijze te pareren. Ad v.d. Herik bracht Robert Kerkhoff erin voor Ramon Vakkers en in een la ter stadium Ron Scheurwater voor John Moons. Dit mocht echter niet baten. Machteloos zag men toe hoe langzaam dinxveense zijde, die volle winst behaal-' maar zeker het einde van de wedstrijd de. Jaap naderde. Ron Scheurwater was nog Jan Both boekten ook gelijke spelen en dichtbij de gelijkmaker maar ook zijn de andere wedstrijden van de Excelsior- schot ging net over. Het fysiek sterke spelers gingen verloren. Altior behaalde een onverdiende over- Een overzicht van in 1989 gewonnen kampioenschappen bij De Sperwer ziet er uit als volgt: Vitesse: 1. J. Verbakel, 2. N. Hooger dijk, 3. J. van Tongeren, 4. R. v.d. Ma de, 5. D. Boere, 6. J. Jansen Zn. Door Nieuw Leven wordt er dit jaar een record-aantal dieren ver wacht uit alle delen van ons land. De dieren die gevraagd worden zijn konijnen, cavia’s, grote en dwerg- hoenders en sierduiven, die ge keurd zullen worden door de vijf keurmeesters Koster uit Delft, Beek uit Gaandere, Van den Heu vel uit Voorburg, Akkerman uit Bunschoten en Kerten uit ’s Gra vendeel. De keurdag is op 16 november. De tentoonstelling zal donderdag avond om acht uur geopend wor den door wethouder Van Schie. De tentoonstelling is voor publiek geopend donderdag van 20.00 tot 22.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 23.00 uur en zaterdag (wanneer te vens de trekking van de grote verlo ting zal zijn) van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Het tweede junio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek is de eerste najaarskampioen. Dank zij een 8-2 overwinning op het Goudse Vriendenschaar 3, werd Kwiek onbereikbaar voor de overige teams in de tweede klasse van de afdeling Gou da. In een spannende wedstrijd kwamen Leon Bouwman en Martijn Gilhuis 3x tot scoren. Jaap de Lange scoorde lx, terwijl ook het dubbelspel voor Kwiek was. Ook het eerste team heeft kampioens kansen. Door een overwinning op het Goudse Ilac 3 gaat het team gelijk op met Smash 1 uit Schoonhoven. Kwiek 4 voert in klasse 4 de ranglijst aan. Afge lopen zaterdag werd met 10-0 gewon nen van Ilac 8. Daarmee heeft ook dit jeugdteam alle kans op het kampioen schap in hun poule. Ook landelijk kwam Waddinxveen op een zeer positieve wijze in het postdui vennieuws. Wat nog niemand eerder presteerde in Waddinxveen, gelukte H. Metselaar op 25 juni 1989. D. Metse laar, al 23 jaar voorzitter van De Sper wer, won op deze dag de nationale wed vlucht vanuit de Oostduitse grensplaats Hof. Nederland was voor dit concours in drie rayons verdeeld en de duif van de heer Metselaar wist de overwinning in het zuidelijke rayon te winnen met één der langste afstanden. Kortom een absoluut hoogtepunt en een dag om nooit te ver geten in de duivenmelkersloopbaan van de Waddinxvener. Ook wisten enkele andere liefhebbers uit de vereniging zich te manifesteren Fond: 1. N. Hoogerdijk, 2. H. Metse laar, 3. N. van Vliet, 4. J. Verbakel, 5. WADDINXVEEN - Zaterdag werd er door de hengelsportvereniging Wad dinxveen gevist, voor de vierde wed strijd van de wintercompetitie. Er werd gevist in de Drecht, waar de vangsten wisselend waren. Een paar wisten nog wat brasems te vangen, maar het merendeel moest het met voorns doen, en dat loopt in gewicht niet zo snel op. Bij de einduitslag eindigden als eerste vijf: 1. M. Reichard (5050 gr), 2. W. v.d. Wal (3500 gr), 3. H. Romeyn (3180 gr), 4. J. van Egdom (2180 gr) en 5. H. de Haan (2040 gr). De volgende wedstrijd in deze competi tie is zaterdag 25 november. Vertrek hiervoor om 6.30 uur vanaf het NS-sta- tion-Waddinxveen MOERKAPELLE - Op de driedaagse vogeltentoonstelling van Tropica in het Moerkapelse dorpshuis Op Moer is ook een grote verloting gehouden. De uit slag van deze verloting - prijzen af te ha len bij Martin Keislair, Rehobothplant- soen 25, Moerkapelle - luidt: 1. (wasdroger) 0150; 2. (horloge) 0478; iand presteerde hij wederom knap door lenmand) 1003; 5. (föhn) 1915; 6. (spel) 0454; 7. (fruitmand) 1979; 8. (jenever) 0568; 9. (puzzel) 0711; 10. (toilettas) 1496; 11. (spirograph) 0158; 12. (schoonmaakcassette video) 1193; 13. (autowasset) 1085; 14. (verbanddoos) 0401; 15. (handdoek en theedoek) 0055; 16. (olie) 1615; 17. (theedoek en panne- lap) 0727; 18. (plant) 0103; 19. (hand doek) 1983; 20. (plant) 0151; 21. (twee gevorderde jeugdleden wijnen) 0180; 22. (worst) 1267; 23. (handdoekje) 1791; 24. (worst) 0503; 25. (plant) 0463; 26. (worst) 1050; 27. (wijn) 0542; 28. (potjes met vruchten) 1557; 29. (appelmoes) 1990; 30. (plant) 1856; 31. (handdoek en beeldje) 1697; 32. (badschuim en zeep) 1173; 33. (plantje) 0875; 34. (plantje) 0973; 35. (zeep/badschuim/zout) 1480. Extra OANS^^^^j’^CHEN I De 60-jarige Kring Gouwe-Rijnstreek hield zaterdag 11 november A-klasse wedstrijden. Tijdens deze wedstrijden wist een aantal Gouwe zwemmers het erepodium te bereiken. Bij de meisjes onder de 14 jaar werd Marion v. Hooft eerste door overwin ningen op de 100, 200 en 50m rugslag Het mooie weer de afgelopen zomer is daar natuurlijk debet aan geweest, al wil dit niet altijd zeggen dat het dan ook ’’goed duivenweer” is. Vooral de jonge duiven hebben de eerste drie weeken den van juli met minder gunstige weers omstandigheden te kampen gehad. Maar over het algemeen gezien is dit af gelopen vliegseizoen één der betere van de afgelopen jaren. Na een spannende strijd is het dit jaar J. Verbakel gelukt om als eerste generaal kampioen te ein digen. Het verschil met de tweede generaal, N. Hoogerdijk, was dan ook miniem. Als derde eindigde de vader/zoon combina tie J. Jansen Zn. voorN. van Vliet die als vierde eindigde. Vijfde werd R. v.d. Made, zesde H. Metselaar en zevende tenslotte D. Boere. WADDINXVEEN - Zondagmiddag speelden de eerste teams van Flyers en Vlissingen de door de basketbalbond opnieuw vastgestelde bekerwedstrijd, die door de Waddinxveners werd ge wonnen. Voor een talrijk publiek ontspon zich een levendige wedstrijd. Met agressief spel werd Vlissingen in de verdediging gedrukt. Door regelmatig te scoren was er met de rust een comfortabele voor sprong opgebouwd: 46-31. Althans zo dacht het publiek er over, maar minder was waar. Vlissingen scha kelde over op een zöneverdediging en ontnam Flyers zo de scoringsmogelijk- heden. In de dertiende minuut kwam men zelfs op voorsprong. Een time-out bracht echter de nodige rust en twee driepunters van Wendy Posthumus (vier in de hele wedstrijd) braken min of meer de tegenstand van Vlissingen. Zo konden de dames een zwaar bevochte overwinning behalen. Eindstand 72-70. Topscoorders werden Natasja Bresser met 16 en Wendy Pos thumus met 14 punten. De volgende tegenstander is C 1000- BOB uit Oud-Beijerland. Dit team speelt in de promotiedivisie. WADDINXVEEN - De basketballers van Waddinxveen Flyers hebben zich verslikt in tegenstander Binnenland. Door het in de eerste helft niet compleet aantreden van de Waddinxveners in Ba- rendrecht werden tegen Binnenland twee verschillende wedstrijdhelften ge speeld. De eerste helft was zwak. Er zat hele maal geen lijn in het spel. Voeg hierbij nog de nodige irritatie over de scheids rechters (soms wel, soms niet terecht) en de achterstand met de rust van 52-34 is verklaard. Na de rust werd deze achterstand nog dramatischer namelijk 32 punten. Toen kwam de ommekeer en met goed bas ketbal werd Binnenland totaal wegge speeld. Flyers kwam tot op 4 punten, maar de tijd was tekort. De laatste se conden waren voor Binnenland. De einduitslag 93-85. Jongens-junioren zit het niet mee. Te gen Rowic ontbrak Alfred van Noort ten gevolge van een blessure, waardoor de jongens wederom niet in de normale bezetting aantreden. Ondanks een prima wedstrijd van Marcel Pentier, te vens topscoorder met 20 punten, werd de wedstrijd verloren met 45-83. Meisjes-junioren speelden een van hun beste wedstrijden. Tegen OSG uit Utrecht keken de Flyers-meisjes con stant tegen een achterstand aan. Via een ruststand van 25-31, werd de tweede helft een spannende aangele genheid. Langzaam maar zeker kwa men de meisjes dichterbij. Toch werd het geen overwinning. De eindstand was 57-58. Topscoorder Babette Heer- kens met 18 punten. Meisjes-kadetten 1 gaf alles wat men in huis had tegen Leiderdorp. In een bijna twee uur durende wedstrijd werd er door de kadetten voor iedere bal ge knokt, waardoor Leiderdorp (de koplo per) duidelijk verrast werd. Toch bleek dit niet voldoende te zijn. Maar on danks de 31-47 nederlaag kunnen de meisjes kadetten terug zien op een goede wedstrijd. Topscoorders Ma rianne v.d. Hoeven en Mireille Raap horst, beiden met 8 punten. WADDINXVEEN - Ook het C-2 elftal van Be Fair-voetbal is koploper in hun groep. Met één punt voor op GSV C-l en drie punten voor op Moerkapelle C-1 is er een grote kans op het (herfst) kam pioenschap. Tegen concurrent Moerkapelle werd zaterdag een uitstekende wedstrijd ge speeld. Er werd met 7-2 gewonnen door doelpunten van Martin de Jong (3x), Egon Termorshuizen, Mark Dibbets en Edwin Kraan (2x). Doelman Johan de Vries werd slechts 2x gepasseerd. C-3 verloor met 1-6 van Esto C-2. De enige goal kwam van Martijn Valk. B-2 won in en bij Schoonhoven met 0-4. Flo ris de Kruijf, Leon Broer en Erwin Nee- leman (2x) waren de goalgetters. Op nieuw werd de minst gepasseerde doel man van Be Fair, Arjan van Erk, niet gepasseerd. De overige elftallen waren vrij van com petitie en speelden een oefenwedstrijd of trainden op het gebako-veld. Het ab solute record vorige week was voor de ’’boys” van F-3. Dit team won bij CVC Reeuwijk met maar liefst 1-15 en dat was reden tot feest, vooral bij de vaders. In navolging van de wedstrijden op za terdag werden er zondag voor de B-li- miethouders in Nieuwkoop wedstrijden gehouden. Deze wedstrijden leverden voor enkele Gouwe zwemmers een me daille plaats op. Als eerste pakte Mark Nahon het goud op de 100m schoolslag in 1.31.6 bij de jongens onder de 12 jaar. Bij de heren waren er zelfs twee ere plaatsen voor de Gouwe. Wilco v.d. Broek werd eerste op de 200m wisselslag in 2.37.6 en Mare ter Braake legde beslag op het brons in 2.42.0 wat voor Mare tevens een verbe tering van zijn persoonlijk beste tijd met ruim vier seconde betekende. Tenslotte leverde de 100m schoolslag bij de dames brons op voor Erika Vlas- man in 1.30.7. 3. (strijkijzer) 0359; 4. (levensmidde- voorzitter Piet Swart te kloppen. z Gerrit van der Zijden blijft zich zeer goed in de top van de ranglijst handha- 4 ven. Hij boekte volle winst op Crone en deelde punten met Ruud van Dijk. Tij- men den Ouden sr. kende, getuigen zijn winstpartijen op Bertus van Eijk en Dirk Heeren 2 twee prima ronden. Het is goed te constateren, dat krachts verschillen tussen ervaren spelers en meer en meer afnemen. Kees Blonk moest dat ook er varen tegen de jeugdige Peter Verduin die hem een puntendeling afdwong. Fred van Beek haalde een punt tegen Piet Swart en Perry de Leeuw den Bou-, ter liet de volle winst aantekenen ten koste van Jan Kramer. Tijmen den Ouden jr. en Teun Driesse 1480. Extra deelden in hun partij de punten. Een prijs: één uur kegelen plus zes consump- week eerder had Teun zijn partij tegen tL.,0710. Jan de Heer in winst wete^om te zetten WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV heeft in de thuiswedstrijd te gen Schiebroek/’t Westen Regina de tweede overwinning binnen handbe reik. De wedstrijd werd bij de stand 4-1 afgebroken. De drie afgebroken partijen zullen waarschijnlijk nog minstens een punt opleveren, zodat de vermoedelijke einduitslag 5-3 voor WSV zal worden. WSV-I, zonder invallers, had in zijn derde competitiewedstrijd de handen vol aan Schiebroek/WR-III. Na twee uur spelen had alleen teamcaptain Jan sen enig voordeel. Van der Born daar entegen had het vanaf het begin zeer moeilijk. Van de overige borden viel op dat moment nog weinig te zeggen. Het was Eric Claassen, die gebruik ma kend van de tijdnood van zijn tegen stander, zijn partij die tot dan toe gelijk was op gegaan, met een fraai Dame-of- fer besliste. Kort daarop viel het doek voor Van der Born. In het laatste half uur van de speeltijd waren het de ’’staartborden” die scoorden. Kardol, Jansen en v.d. Hoek tilden de score naar 4-1. Drie partijen werden af gebroken. Kopman Philipse, een pion minder, dreigt er nog een t_ Waarschijnlijk zal hij de partij niet kun nen houden. Hennink staat in een dub- gelukkig middag 19 november vindt om 15.30 uunj -in Je sporthal ”de Sniep” één van de-“ kwartfinalewedstrijden van het LUBA-.’ - basketbaltournooi plaats en wel Wad-? zichten. Voor de rust een oppermachtig dinxveen Flyers-BV Lisse. WSE dat met name in het tweede deel Lisse speelt in de Topsportliga en is in? van de eerste helft de ene na de andere de race voor een toppositie in de eerstaf kans creëerde, maar ook verprutste. d Rob Verbakel kopte, na goed voorbe- gestart met 17 teams uit de regio. DeJ reidend werk van Willem den Besten en Ramon Vakkers recht in de handen van de keeper. Patrick Rijnbeek knalde een bal voor- WADDINXVEEN - Alleen team 2 van Florida-badminton speelde zondag voor de competitie uit tegen Alblasser- dam 5 voor de 4e klasse afdeling 19 bond. Kon bij de thuiswedstrijd van Florida 2 tegen Alblasserdam niet meer gehaald worden dan een gelijkspel. Nu wisten ze mede door het perfecte spel van inval ster Thea Fennema uit het vierde team van Florida een totale overwinning te behalen van 8-0. In~<Té Waddinxveense sporthal "de Sniep” werd afgelopen zondag een jaar lijkse terugkerend badmintontournooi gehouden voor (oud)leden van Florida van 35 jaar en ouder. Enkele bekenden en minder bekenden zoals Arie Noorland, Dave Clarke, John en Elly de Keuning, Gerard Cats, Ab Dornburg, Petra Jansen, Kees Haeck en Marjolein Vetter wisten nog prima hun spel te spelen. Een bijzondere gezellige sportdag waaraan totaal 48 deelnemers aan mee deden. Het tournooi was in twee maal vier teams verdeeld en door Ilona Groe- neveld uitstekend begeleid. Winnaars van de eerste poule waren Dave Clarke, Arie Vermeulen, Henk van Boxtel, Liesbeth van Bergeyk en Nel Bouman. Winnaars van de tweede poule Casper Heerma van Voss, Jan Zaat, Dirk Jongejan, Sjouke van de Bas, Riet Doeve, Loes Spaans en Ab Domburg. Badmintonvereniging Shuttle 74 orga niseerde dit weekend een open jeugd- toumooi waaraan 7 jeugdleden van Flo rida deelnamen. Totaal waren er 79 deelnemers die hun krachten wilden meten met andere clubs. Dat Florida aanwezig was bleek in de fi nale. Van groep 3 HD speelde Pascal de Wolf en Jeroen Jongejan een span nende 3-setter wat uiteindelijk resul teerde in een tweede plaats. De DD wa ren Roos v.d. Knaap en Clair Ponsioen uit Alphen een goed samengevoegd koppel want ze behaalde de eerste plaats. Roos van de Knaap viel tweemaal in de prijzen want voor de DE behaalde ze ook een eerste plaats. Drie eerste plaat sen voor Rémon van Gemeren, in de GD met Sjerra Schouten, in de HD met Dennis Steenland en wat niet uit kon blijven in de HE Rémon van Gemeren tegen Dennis Steenland. WADDINXVEEN - Het vliegseizoen zit er weer enkele maanden op voor de ruim 60 leden tellende Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer. Bestuur en leden kunnen terugzien op een geslaagd seizoen. WADDINXVEEN - Een door blessures gehavend eerste elftal van WSE- voetbal heeft zondagmiddag met 0-1 verloren van Altior. De ploeg van oefenmeester Ad v.d. Herik uit Bodegraven was de enige die het afgelo- pen weekeinde voor de competitie in actie kwam. Vanwege de wedstrijd. Een goede tweede plaats was er voor Mark zijn zusje. Diana v.d. Zijden bij de dames. Zij pakte het zilver op de 100, 200 en 50m rugslag in 1.12.6, 2.37.6 en 0.34.4. Bij de heren ging het zilver voor de vlinderslag naar de De Gouwe zwemmer Jan-Willem v.d. Hoek doch heeft wat ruimtelijk voordeel. Of dit voldoende is om materiaal en daarmee de partij te winnen zal op maandag 20 november blijken als de partij wordt uitgespeeld. Hans van Woudenberg heeft een Lope- reindspel dat ’’potremise” is, zoals dat in schaaktermen heet. Vermoedelijke uitslag derhalve 5-3, mogelijk zelfs 5 1/ WSE Altior trapte af in een wedstrijd waarin WSE op papier zwaar gehavend diende te starten. Maar liefst vijf basisspelers ontbraken: Ton Kling, Robert Kerkhoff, Erwin Pleus en Jan Verbakel door blessures, Willy Beelen door vakantie. Het halve tweede elftal, dat een vrije dag had, moet dus opgetrom meld worden. Het werd een wedstrijd met twee ge- -1--- WSE dat met name in het'tweede deel Lisse speelt in de Topsportliga en is in? divisie. Het tournooi is op 12 september Gestart mpt 17 teams uit de reoin Oe'J eerste ronden waren voor sommige!’ teams nuttige oefenduels, voor andere? aantrekkelijke demonstratiepartijen,^ met daarbij een groot aantal spannende langs, de andere juist naast het doel van wedstrijden. de onzekere goalie Robert Jan Poel- Eén van de ploegen, die voor een ver wijk. rassing zorgden, was Waddinxveen Het bontst maakte Jan Willem van Triet Flyers door winst op het in de topsport- - liga spelend Leiderdorp, winnend fina list van de vorige editie. De Waddinx-'" mee-opgekomen Jan Willem van Triet veense heren rekenen op een groot aan- (daarmee de keeper uitspelend). Deze tal supporters. lepelde de bal echter enige meters over de lat van het volledig verlaten doel. Een onverdiende 0-0 ruststand derhalve daar Altior niets klaarspeelde in aanval lend opzicht. Na rust het andere gezicht van de wed strijd. Altiorbracht René v.d. Hoornen William Oostdam in het spel voor Peter van Smorenburg en Ronald Otto. Altior kreeg veel meer greep op de wed strijd, zeker nadat invaller Oostdam in de 10e minuut keeper Richard Scheur water kansloos liet met een strakke voorzet. De invaller-keeper behoedde zijn ploeg voor een grotere achterstand door tot tweemaal toe een vrije trap op schitte- damvereniging DEZ. Aan het eerste bord speelde Cor Stolker tegen de sterke Rijkhoek van Schoonhoven. Zijn puntendeling moet hier goed ge noemd worden. Sjaak de Wit was de enige aan Wad- van der Eist, Jan de Heer en oV y 1 11 1 I j te verliezen. van Oranje tegen Finland was er nauwelijks een programma voor de voet-? bailers in heel het land. 5 nen nouoen. nennjnK smai m een uuo- WSE staat jn de derde klasse A yier winni WSE een duur yerHes bel Lopereindspel materieel gelijk, piaatsen van onderen met 8 punten uit 9 de competitiestand (waarin overigen^ wedstrijden. De regionale WSE-jeugd Olympia de eerste periodetitel behaal-^ speelde in West II A IB gelijk (2-2) te- de). gen Alphense Boys. De voetbaljeugd Bij winst zou een vierde plaats bereikt* bezet de middenmoot met 7 punten uit 9 zijnnu toeft men mede in de onderste? wedstrijden. regionen alwaar ook Woerden (tegen-3 stander van de volgende (thuisjwed-^ WADDINXVEEN - Komendezondag-3

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 23