Band onderwijs Maatwerk in Het Trefpunt Wethouder bij oprichting ANBO en bedrijfsleven” S. J. van Eijkelenburg in De Wadde: Teamtournooi 99 van Aeolus Wethouder voor Radio West Tournooi en Op maandagmiddag 28 mei in AF-centrum feest bij Rentokil-ZVH Zure regen tast natuur in West- Nederland aan Tasjesdief’ goed beoordeeld IMPROVISATIE GERTJAN V.D. LOO MAAKT INDRUK Excelsior vergadert Zangavond De Zangvogels Zaken doen Oost-Europa pDHS-- Tuinontwerp, aanleg en onderhoud Misverstand Plannen Subsidie Binnenduinrand Maatregelen Beperking Goed Demonstraties Tournooi Bestuur Elk weekend Hemelvaartsdag groen r- ktechniek-1- Bel voor vrijblijvende informatie Tel. 01727 - 12900. Ook 's avonds bereikbaar Pagina 13 1 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 mei 1990 Oud-NCW-voorzitter S.J. van Eijkelenburg sprak zaterdag op de slotmanifestatie van het beroepsonderwijs in i N V Dat zei zaterdagmorgen Steef J. van Eijkelenburg, oud-voorzitter van het Nederlands Christelijk Werkgevers verbond (NCW) in de christelijke scho lengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg. Hij deed zijn oproep aan scholen en be drijven tijdens de slotmanifestatie van de regionale promotiecampagne van het beroepsonderwijs. Hoe nodig zijn oproep is, kon worden afgelezen aan het aantal bezoekers van de manifesta tie. De Wadde. (Foto: Sjaak Noteboom). feestelijk geheel. Een prima verzorgde catering vervolmaakte deze happe- Rode draad” in alle programma’s is het milieu en ook daar zal de RTW-ra- dio vanuit Rijswijk de nodige aandacht aan besteden. Dit tournooi zal voor de vierde keer plaats vinden dank zij de steun van de hoofdsponsor Have én Goed-verzeke- ringen uit Zoetermeer en de subspon- sor Howa-print, Deka-sport, Axis aan drijvingen, Marianne Vermeer schoon heidsspecialiste, slager W. v.d. Pijl en Jan v.d. Linden (Hyundai-dealer). WADDINXVEEN - Door de Wad- dinxveense damvereniging Excelsior zal donderdagavond 31 mei om acht uur in Het Trefpunt aan de Stations straat ter afsluiting van het damseizoen 1989-1990 de ledenvergadering worden gehouden. X gehoudenNiets is echter minder waar. De ANBO is een landelijke bond van ouderen met maar liefst meer dan 182.000 leden, die opkomt voor de be langen en de rechten van de ouderen. De afdelingen, waarin de bond is on derverdeeld, doen dit op gemeentelijk niveau bijvoorbeeld door het welzijns beleid van de gemeenten nauwgezet te volgen en waar nodig te wijzen op te kortkomingen. WADDINXVEEN - In De Hoeksteen aan de Esdoornlaan wordt vrijdag avond 1 juni om half acht de jaarlijkse - gratis toegankelijke - zanguitvoering van ”de Zangvogels” gehouden. Ook is er een jongerenkoor uit Goude- rak uitgenodigd, genaamd ’’Profil”. De kinder-, tiener- en jongerenkoren rekenen op een volle zaal met ouders, grootouders, vrienden en bekenden. Radio West is te beluisteren via de etherfrequentie 88.4 MHz FM en via 93.6 MHz FM op het Waddinxveense Kabelnet. En voor de gelegenheid zal hét programma ”9x lokaal is ook regio naal” ook op de normale RTW-fre- quentie te beluisteren zijn (101.1 MHz FM op de kabel). Ondanks de populariteit, waarin de kersverse ANBO-afdeling in-spé zich mag verheugen, blijkt er onder de be volking toch veel misverstand te be staan over wat de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen is en wil. Zeer ten onrechte wordt gedacht, dat het een gezelligheids-clubje is, waar bejaarden met spelletjes worden zoet WADDINXVEEN - ”Het is uitermate belangrijk dat het bedrijfsleven en het onderwijs elkaar vinden, opdat onze samenleving niet door gebrek aan goed geschoolde arbeidskrachten nog verder in de problemen komt” WADDINXVEEN - Wat al langere tijd werd vermoed is nu in beeld ge bracht: de luchtverontreiniging tast óók de natuur in het westen van Neder land aan. Tot nu toe waren alleen gegevens be kend over de nadelige gevolgen van verzuring in Oost-Nederland. Uit een verkennend onderzoek, dat in op dracht van de provincie Zuid-Holland is gehouden, blijkt dat de vegetatie in de duinen, in de binnenduinrand en in de natuurgebieden in het veenweidege bied ook sterk te lijden heeft van verzu rende en vermestende stoffen. WADDINXVEEN - De regionale radiozender Radio West verzorgde vrijdagmorgen vanuit Het Trefpunt het drie uur durende dagelijkse pro gramma Maatwerk van oud-AVRO-medewerker Elibert Maathuis. GOUDA - Maandag 18 juni houdt de Kamer van Koophandel voor Midden- Holland, in samenwerking met de NMB-Bank, een seminar met als titel ’’Zaken doen met Oost-Europa”. Het seminar wordt gehouden in het KvK- vergadercentrum aan de Burgemeester van Reenensingel 101 in Gouda. Door de inleiders dr. L. Verhoef (advi seur divisie-directie zakelijke relaties binnenland NMB in Amsterdam), drs. J. Kortleven (oud-kabinetchef directo- raat-generaal buitenlandse handelspo litiek van de Europese Commissie in Brussel) en mevrouw dr. Gyorgyi Vel- lai Posta (adviseur economische zaken van het bureau van de ministerraad van de Hongaarse republiek in Boedapest) zal met name worden ingegaan op de recente ontwikkelingen in Oost-Eu ropa en de betekenis daarvan voor het Nederlandse bedrijfsleven in het alge meen en voor de Randstad in het bij zonder. Verder zal aandacht worden besteed aan de handelsbanken ten aanzien van onder andere verkoop/leasing van (tweedehands) kapitaalgoederen, ken nisoverdracht van bedrijven, licensing, joint-ventures. De kosten van deelname aan deze mid dag bedragen 45,- per persoon, inclu sief koffie en aperatief boskoop hoveniersbedrijf 01727-12900 WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij de opening van het nieuwe kantoorpand van Vandien Ver- ning. Door dit snelle improviseren maakt Gert jan van der Loo waar dat hij spe cialist is in het vinden van oplossingen wat moeilijke locaties betreft, zeker ook als snelle oplossingen gewenst zijn De initiatiefgroep heeft verder plannen voor serieuze zaken, zoals het behan delen van thema’s, waarin ouderen geïnteresseerd zullen zijn en die voor hen van belang zouden kunnen zijn. Of daarnaast plaats zal zijn voor luchti ger zaken is een bijkomstigheid, waar over de leden zich zullen kunnen uit spreken. Een en ander zal in het werk plan 1990/1991 aan de leden worden voorgedragen. Het is dan ook belangrijk, dat alle le den de oprichtingsvergadering bijwo nen om hun stem te laten horen. Ook belangstellenden vanaf 50 jaar zijn van harte welkom. Uiteraard zal er in de pauze koffie worden geschonken en mogelijk zal de middag weer muzikaal worden omlijst. Verder inlichtingen zijn te verkrijgen bij de leden van de initiatiefgroep, J. Kunz (tel. 12689), P. v.d. Pols (tel. 10059) en mw. H. Visser (tel. 13614). De provincie zal de rapportage verstu ren aan instanties die betrokken zijn bij het natuurbeheer in Zuid-Holland. Zij wijst daarbij op de subsidiemogelijkhe den die het rijk kent voor effectgerichte maatregelen in natuurterreinen. Gedeputeerde staten zullen de Provin ciale Adviescommissie Natuur en Landschap (PANEL) advies vragen over de verdere aanpak van de lucht- verontreiningsproblematiek bij na tuurbehoud. Het aantal plantesoorten in die gebie den neemt af. Zeldzame soorten ver dwijnen en enkele algemene plante soorten krijgen de overhand; de na tuurgebieden vergrassen, vermossen en verruigen. De gezondheid van het binnenduin rand is zorgwekkend: tien tot vijftien procent van de bomen in de eikenbos- sen is daar dood en vrijwel dood. Ook de in Zuid-Holland nog aanwezige voedselarme schraallanden, blauw- graslanden en veenmosrietlanden ver anderen sterk. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (ANBO) zal maandagmiddag 28 mei om twee uur in het Anne Frank-centrum opgericht gaan worden. Kandidaat-voor- zitter van het afdelingsbestuur is de Waddinxvener J. Kunz. Het programma wordt elke werkdag vanuit de Rijskwijkse studio de ether ingezonden, maar eens per week - op vrijdag - wordt naar een plaats in het ei gen gebied gereisd. En vrijdag was dat Waddinxveen. In het programma Maatwerk krijgen luisteraars een aantal maal de kans al lerlei waar te koop aan te bieden. Tij dens de uitzendingen op lokatie kan dat ook persoonlijk in plaats van de tele foon. Het liep in Waddinxveen niet zo storm met streekgenoten die wat te verkopen hadden. Tijdens de vele platen die wer den gedraaid sprak Elibert Maathuis onder meer met wethouder Karei van Soest (WD) en trad er een zanger op. Met de luisteraars werd het raadspel- letje ’’Hebbes” gespeeld. Het rapport bevat voorstellen voor be houd en herstel van natuurwaarden via effectgerichte beheersmaatregelen In de duinen is de ontkalking vermoe delijk te keren door het uitstuiven van duinen, waardoor opnieuw kalkrijk zand aan de oppervlakte komt. Begra- zing van droge duingraslanden en plag gen kunnen het ontkalkingsproces ver tragen. Aanpassingen in de waterhuishouding moeten de waterkwaliteit in het veen weidegebied verbeteren. Enkele kortlopende (veldonderzoe ken kunnen een beter beeld geven van de gevolgen van de luchtverontreini ging. Zo zijn experimenten met het op zeer kleine schaal bekalken van de ve getatie in schraalgraslanden aan te be velen. De achteruitgang van de natuur is voor een deel onomkeerbaar. De luchtver ontreiniging moet daarom drastisch verminderen. Beperking van de totale uitstoot van verzurende en vermes tende stoffen, zoals aangegeven in de nationale en provinciale milieubeleids plannen, is dan ook noodzakelijk. Alleen dat kan voorkomen dat de na tuurwaarden in Zuid-Holland, die door inspanningen van vele organisaties zijn behouden, op korte termijn deels ver loren zullen gaan. Veel meer docenten en ouders van ba sisscholen en veel meer directeuren van bedrijven en instellingen hadden Van Eijkelenburgs toespraak moeten horen en tegelijk moeten ervaren wat het be roepsonderwijs te bieden heeft. Op initiatief van de Goudse Kamer van Koophandel en Fabrieken, het Ar beidsbureau en diverse ondernemers organisaties in de regio hebben bijna 700 leerlingen van de basisscholen in de afgelopen maanden bedrijven en in stellingen in Midden-Holland bezocht en zo een beeld gekregen van tal van beroepen. Om dit geslaagde project af te sluiten had ”De Wadde” voor MAVO/LTO/ LHNO, haar deuren opengezet en toe gang verschaft aan Waddinxveense be drijven, verzameld in de ondememers- kring ’’Industriëel contact Waddinx veen”, om door middel van demonstra ties en video-voorstellingen niet alleen de kinderen, maar ook hun ouders be kend te maken met de beroepsmoge lijkheden die de bedrijven bieden en welke opleidingen in Lager- en Middel baar Beroepsonderwijs daarvoor nodig drie werkdagen vóór de oprichtingsver gadering melden of kunnen worden voorgedragen bij de initiatiefgroep. Bij het voordragen van (tegen)-kandida- ten dient een bereidverklaring, gete kend door de kandidaat te worden overlegd. Van kandidaten wordt ver wacht, dat zij overdag beschikbaar zijn. Dat de oprichting van de ANBO-afde ling in Waddinxveen in een behoefte voorziet, valt af te leiden uit de explo sieve groei van het aantal leden. Waren begin dit jaar nog slechts veertien Wad- dinxveners lid van de ANBO, kort na dat de initiatiefgroep in actie kwam, groeide het bestand tot meer dan zestig leden. De kennismakingsbijeenkomst bracht deze stand op meer dan 85 le den, terwijl momenteel het leden-aan- tal bijna 110 bedraagt. Apparatenfabriek v.d. Loo, Machine fabriek J. v.d. Berg en Zn. Waddinx veen BV, J.J. v.d. Broek Installateurs BV, Installatiebureau M. Heemskerk BV en Installatiebedrijf De Wit BV. Ook de consulenten van de beroepsop leidingen waren met folders en voor lichting aanwezig. Zo werd er door jong en oud gezaagd en gemetseld, ge last en gesoldeerd, gekookt en gebak ken en dat alles onder het motto: ’’Werken met je handen daar wordt je wijzer van”. Voor de kinderen was André van Duins Ome Joop-show naar ”De Wad de” gekomen om hen naast het nuttige ook het aangename te bieden. De ouders luisterden intussen naar de toespraak van de heer Van Eijkelen burg, die zijn gehoor in overweging gaf bij de schoolkeuze voor hun kinderen ook het beroepsonderwijs te betrek ken, opleidingen met niveaus als in het MAVO waarmee ze zeker niet werk loos zullen worden. Op het bedrijfsleven deed de spreker een beroep stageplaatsen beschikbaar te stellen voor de arbeidsoriëntatie van leerlingen uit het Beroepsonderwijs. De promotiecampagne van het Be roepsonderwijs met de bedrijfsbezoe ken voor de basisscholieren zal het vol gend jaar worden voortgezet. Het boek werd door de Waddinx veense jeugd goed beoordeeld. Slechts drie van de twaalf kinderen zijn niet zo te spreken over de omslag. Zeven kin deren zouden dit boek ook uit zichzelf meenemen vanwege de omslag en de spannende titel. De overige vijf zouden dat niet doen ook vanwege de omslag en vanwege het verhaaltje op de achterkant. Op de indeling van de bladzijdes valt niets aan te merken. Ook de illustraties worden positief beoordeeld. Ze staan allemaal op de goede pagina. Het overgrote merendeel vindt het echt nodig dat er illustraties in een boek staan. Slechts twee kinderen hebben dit liever niet. De juryleden zijn het er allemaal over eens dat de illustraties wel bij het boek passen. Het verhaal is verzonnenmaar zou wel echt kunnen gebeuren. Toch zijn drie kinderen van mening dat zo iets abso luut niet voor kan komen. Het grootste gedeelte kan zich met nie mand identificeren. Eén kind identifi ceert zich met Lucas, een ander met de politie-agent. Het verhaal is door iedereen goed te begrijpen. Het bevat dan ook geen moeilijke woorden. Door de meeste kinderen wordt dit boek aangeraden. Twee kinderen raden het echter af om dat zij het saai vinden. Slechts twee juryleden haalden een boodschap uit dit boek en wel: je mag niet stelen en de schrijver wil laten zien hoe moeilijk het is om iets geheim te houden. WADDINXVEEN - Het Aeolus- teamtournooi zal zaterdag 26 (vanaf 8.00 uur) en zondag 27 mei (vanaf 9.00 uur) in de sporthal ”de Sniep” worden gespeeld. Er zullen 16 teams van 7 verenigingen deelnemen. zekeringen BV in Alphen aan den Rijn heeft het Waddinxveense cateringbe drijf van Gert jan van der Loo aan de Staringlaan weer een staaltje van snel improviseren laten zien. Gertjan van der Loo, ook in de Al- phense regio aan het werk met de ver zorging van het jaarfeest van de Ver eniging van Ondernemers (VOA) in Alphen aan den Rijn en het open huis van Vandien Verzekering BV, besloot op het laatste moment de verzorging van de inwendige mens bij het bekende verzekeringsbedrijf naar buiten te ver plaatsen. Het was namelijk eerst de bedoeling het zeer druk bezochte open huis in het nieuwe kantoorpand te houden, doch door de aanhoudende warme dagen kwam de gedachte op om naast het bin nengebeuren ook iets te doen voor de gasten, bezoekers en relaties buiten het nieuwe kantoorpand. Na een telefoontje met Gertjan v.d. Loo werd in de loop van de ochtend be gonnen met het opvullen en aankleden van de parkeerruimte. Een muziek tent, schaduwtent, haringkar en een bierpomp met bar maakte het terras met verse bloemen op de tafels tot een zijn. Demonstraties en video-voorstellingen werden gegeven door Baan’s Meube len, Daelman Systems BV (Kabel Brandpreventie Systemen), J. Venema BV (Machines voor spaanloze vervor ming) en Van Leeuwen BV (autobe drijf en oliehandel). Voor de praktijklessen tekenden de be drijven party-service Gertjan van der Loo, Rehorst Bouw BV, BV Trappen- fabriek v.d. Hondel, BV Machine- en I Zaterdag 26 mei houdt Rentokil-ZVH voor de vijfde maal in successie het na tionale ”Brinkman”-jeugdtournooi. De wedstrijden beginnen in het dorps huis Swanla om 9.30 uur, de finale staat om 16.15 uur op het programma. Ook dit jaar spelen weer top-teams uit de jeugdklasse mee. De leeftijds-groep die in het dorpshuis Swanla speelt is de A-jeugd. Dit tournooi kan dank zij de steun van Koninklijke Brinkman uit ’s- Gravenzande gespeeld worden. Bij de dames-junioren spelen mee Slie- drecht/Sport (Sliedrecht), Radius (Gouda), een NeVoBo-jeugdteam, Brezan/SSS (Barneveld), Zovoc (Zoe termeer) en Rentokil-ZVH. Bij de he- ren-junioren spelen de volgende teams mee: Sliedrecht Sport (Sliedrecht), VCN (Maarssen), Radius (Gouda), Longa (Lichtenvoorde), Zovoc (Zoe termeer) en Rentokil-ZVH. WADDINXVEEN - Komende zater dag sluit de Zevenhuizense volleybal vereniging Rentokil-ZVH het succes volle seizoen feestelijk af. Eerst zal op de dag nog het nationale Brinkman- tournooi voor de A-jeugd gespeeld worden. Tevens zal van 16.30 uur tot 18.30 uur een receptie gehouden worden, ter ge legenheid van behalen van de landstitel en de nationale beker. Maar om 20.30 uur kan het feest voor de volleyballiefhebbers en hun aan hang pas goed losbarsten in het dorps huis Swanla. De organisatoren hebben het ’’Tilt Team” weten te strikken voor de muzikale omlijsting van die avond. Ook zal er nog een gast-optreden zijn van een aantal eigen artiesten. Op deze avond zullen de zes kampioenen van Rentokil-ZVH nog even in het zonne tje gezet worden. De kaartverkoop van deze feestavond is in het dorpshuis Swanla aan de bar. WADDINXVEEN - Een gemiddeld cijfer van 7,3 en een vijfde plaats waren weggelegd voor ”De tasjesdief” van Mieke van Hooft, het achtste boek dat de kinderjury van de openbare biblio theek in Waddinxveen heeft bespro ken. In ”De tasjesdief” is Alex getuige van een overval op zijn oma. Hij herkent de daders, Evert en Lucas. Zijn oma wil de overval verzwijgen uit angst om naar een bejaardentehuis te worden ge stuurd. Alex wordt gedwongen om tas jes te stelen. Als hij dit niet doet, zullen Evert en Lucas zijn oma kwaad doen. Hij raakt steeds dieper in de problemen verzeild. Hij kan niet naar de politie omdat hij zelf ook steelt. Uiteindelijk verbreekt hij zijn zwijgen en komt alles weer op zijn pootjes terecht. Elke zondag zendt de RTW een kerk dienst uit, verzorgd door één van de Waddinxveense kerken. Daarna klas sieke muziek om de zondagmiddag rus tig in te gaan. Vervolgens het pro gramma Khabar oua Nagham, een in formatief programma voor Arabisch- en Nederlands-sprekenden in Wad dinxveen. Verder zendt de RTW de maandelijkse vergadering van de gemeenteraad rechtstreeks uit. Op de oprichtingsvergadering spreekt niet alleen de kandidaat-voorzitter, maar ook J. van der Most, lid van het gewest Zuid-Holland van de ANBO, wethouder J. Neele (PCW), hoofdbe stuurslid P. Biersma en de Goudse af- delingssecretaris mevrouw A. van Tok. Het initiatief om in Waddinxveen een afdeling van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen op te richten is goed aangeslagen. Na de succesvolle kennismakingsbijeenkomst van de ANBO, afdeling Waddinxveen, op 23 april in het Anne Frank-centrum heeft de initiatiefgroep besloten over te gaan tot de definitieve oprichting van de af deling Waddinxveen. De Waddinxveense ANBO-leden zul len in deze vergadering het bestuur kunnen kiezen. Als bestuurs-kandida- ten zijn voorlopig voorgesteld: voorzit ter J. Kunz (Pr. Irenestraat 27), secre taris P. v.d. Pols (Brederolaan 21), penningmeester W. Kunz (Elzenhorst 86), alg.best./2e voorzitter: mw. H. Visser (K. Rietbergplantsoen 31) en alg.best./2e penningmeester: G. Vro lijk (Elzenhorst 91). Meer bestuurs-kandidaten of tegen kandidaten kunnen zich tot uiterlijk Partyservice Gertjan van der Loo in Alphen aan den Rijn in actie bij het nieuwe kantoorpand van Vandien Verzekeringen BV. (Foto: Vandien BV). Radio West-presentator Elibert Maathuis presenteerde in Het Trefpunt zijn radioprogramma Maatwerk met aan tafel iemand die wat te koot) had aan te bieden. (Foto: Sjaak Noteboomï. De lokale omroep RTW is elk weekend te beluisteren via 101.1 MHz FM op de kabel. Met van 2.00 tot 6.00 uur ’s mid- dags het programma RTW-Totaal waarin actualiteiten en informatie afge wisseld worden met gezellige muziek. Van 6.00 uur middernacht volgt dan het programma Hitfront. Een hit-ge- voelig jongerenprogramma met naast veel muziek uitgaangstips en vacature bank. Net zoals vorig jaar zendt Radio West op Hemelvaartsdag het programma ”9x lokaal is ook regionaal” uit. Van ’s morgens negen tot ’s avonds zes zullen negen lokale omroepen uit het verzor gingsgebied van Radio West gelegen heid krijgen zich te presenteren. Vanuit de studio van Radio West in Rijswijk zal elke lokale omroep één uur van dit programma verzorgen. Ook de lokale RTW is er dit j aar weer bij ’s Middags van twee tot drie zullen de Waddinxveners Door Oremus en An dré de Knoop te beluisteren zijn in een programma met muziek en informatie, zoals een agenda en een stukje RTW-

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13