Dorpstraat zag zwart van mensen Luilaknacht De Bonkelaar Botulisme eist meer slachtoffers Waddinxveen gastvrij CS Engineering BV startte op zolder Groeiend bedrijf van H. Roelse Balletschool Marcella in De Bonkelaar Sjoeltitel voor Jan Kersbergen Kindermarkt in Zuidplas Darts-tournooi trekt volop deelnemers Exposities in bibliotheek Boete-vrij inleveren bij openbare bibliotheek Eveline Swidde in Susteren MAG HET 'IETSJE' BETER ZIJN? MOS EN SPETTER Tien jongeren wonnen ontbijt Mooi weer zorgt voor grandioos braderie-succes van der Bang&Olufsen Warm weer Einduitslag Ideeën Groei Reclame JULIANASTRAAT 89 - 2405 CG ALPHEN A.D. RIJN TELEFOON 01720 92044 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - De jaarlijkse braderie in de Dorpstraat is één groot succes geworden. Ontzet tend veel mensen uit Waddinx veen en omgeving hebben de kra men in het winkelgebied tussen Veenkade/Kleikade en Beetho venlaan en op het kruispunt met de Kerkweg-West bezocht. WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 juni houden de Waddinxveense jongerencentra ’t Gemaal (Kanaaldijk) en De Bonke laar (Beukenhof) in De Bonkelaar de traditionele Luilaknacht. De toe gang is gratis. TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/n zaterdag van 09.00-17.00 uur. PIANOHANDEL St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 NIEUWE EN GEBRUIKTE PIANO’S WADDINXVEEN - Met de heel spectaculaire topvolleybalde- monstratie van Be Fair en Rentokil-ZVH is dinsdagavond een einde ge komen aan de sponsoring van de Waddinxveense volleybalvereniging door CS Engineering BV aan de Staringlaan. De sponsorvlag is overgeno—g piaslaan. «m»i ttiiUl Ik Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 mei 1990 Pagina 17 Gedurende vele uren van de dag moest men als het ware over de hoofden van de mensen lopen, zo druk was het er. Dank zij het uitstekende zomerweer was de gezelligheid groot, zaten alle terrassen vol en lieten de braderiebe- zoekers zich de hapjes en drankjes goed smaken. De winkeliers van het winkelcentrum Dorpstraat - die in grote harmonie en veel creativiteit tekenden voor Wad- dinxveens enige braderie dit jaar - tim merden aan de weg met demonstraties, voordeelacties en aanbiedingen. En ze slaagden er natuurlijk heel goed in zichzelf weer eens onder de aandacht van een groot publiek te brengen. Be loofd was dat het een gezellige braderie zou worden en dat hebben de winke- Vier maanden geleden belde ik de Rijkspolitie met de mededeling dat de verlichting in de plattegrond van Wad dinxveen, geplaatst aan de Beijerinck- laan wanneer men van de A12 Wad dinxveen binnenkomt, al enige tijd niet brandde. Men zou dit doorgeven. Botulisme is een besmettelijke vorm van voedselvergiftiging waaraan vooral watervogels kunnen sterven. Zodra de temperatuur zomerse waarden bereikt kan botulisme veel slachtoffers gaan ei sen. DICK DE BOER Bonenakker 8 WADDINXVEEN - Aan de Haverak ker en Koekoekdreef in Zuidplas is za terdag 23 juni een Kinder-doe- en rom melmarkt. Er is een heleboel te beleven, zoals schminken en kamertje verhuur. Op deze dag kunnen alle kinderen uit de Zuidplas hun zelfgemaakte en/of verzamelde spulletjes proberen te ver kopen. Probeer een leuke standplaats te ma ken, want er zijn 3 prijsjes te verdelen, onder hen die de leukste kraam heb ben. De kinderen die een verkoopplaats wil len, kunnen zich aanmelden tussen 28 mei en 8 juni op de bekende inschrijfa- dressen. De demonstraties van Salda BV van Gerrit Oudijk waren een mooie manier om kennis te nemen van de veelheid aan hobby- en vrijetijdsartikelen van dit groeiende bedrijf, dat nu ook in de Dorpstraat is neergestreken. WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van Moederdag hielden de Brugcen- trumwinkeliers die zijn aangesloten bij de Bankzegelorganisatie een kleur- plaatwedstrijd, die de Waddinxveense jeugd kans bood op een zaterdagont- bijt voor hun moeder. Tien jongeren wisten dit klaar te spelen en werden door de Brugcentrumwinke- liers verrast met het ontbijt aan de vooravond van Moederdag. Die prijswinnaars waren: Pauline de Ruyter (12), Heemraadweg 55, Ma rieke Alberts (11), Bosboom Tous- saintsingel 52, Gerard van Elswijk (10), Groenezoom 4, Claudia van Abs- hoven (9), Burg. Trooststraat 57, Mar tine Rehorst (8), Oostpolderweg 51, Kirsten Hazebroek (7), Alpherwete- ring 123, Kim van Leeuwen (6), Prinses Irenestraat 22, Leroy Monster (5), Al- pherwetering 86, Renske Waser (3), Jan Luykenstraat 5 en Joshua v.d. Lee (1), Onderweg 69. WADDINXVEEN - Van vrijdag 25 mei tot en met zaterdag 2 juni houdt de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan een actie om alle te lang geleende boeken weer ”in huis” te krijgen. Het gebeurt nogal eens, zeker in de pe riode van de laatste schoolo-juL ^ce- ken en eindexamens, dat boeken niet binnen de gestelde uitleenperiode te rug worden gebracht. Nu is er de gele genheid om de boeken, zonder boete te hoeven betalen, in te leveren. Bij de voordeur zijn tijdens de ope ningsuren bakken geplaatst waarin de boeken gedeponeerd kunnen worden. Videobanden moeten bij de inlichtin genbalie ingeleverd worden. liers allemaal waar gemaakt. Het pu bliek stelde dat zichtbaar op prijs. En verder was het een grote ontmoe tingsplaats voor de Waddinxveners, die elkaar op straat weer eens tegen kwa men, een praatje maakten en soms ver rast heen en weer liepen. De kinderat- tracties vonden grote aftrek. zonde toekomst. We zijn erg actief in de bankwereld en ook in de agrarische sector en de reiswereld kom je onze programma’s steeds vaker tegen”. door de Centrale Volksbank van beheerder Nico Vink aan de Zuid- stelling voor programma’s vanuit de hobbywereld, maar veel geld levert dat CS Engineering niet op"aangezien de echte hobbyist software zelden koopt maar des te vaker de software van een kennis leent. Echt lastig vinden de Waddinxveners dat niet, aangezien het effect van mond tot mond reclame door hobbyisten positief te noemen is. CS Engineering van de aan de Peu- leyen wonende H. Roelse sponsorde bij Be Fair-volleybal dames 1 en heren 1. Het Waddinxveense bedrijf ont stond uit een hobby voor computers. In 1978 werd de eerste bouwsteen ge legd door het bouwen van een eigen computer. Vele dagen en nachten sol deren en na uren piekeren kwam na het overhalen van de hoofdschakelaar de beloning: hij deed het niet. ”Ik had een ”knutsel-je-te-pletter”- computer gebouwd en dank zij het feit dat het ding vaak niets of iets verkeerd deed, heb ik veel geleerd over het bin nenste van dat systeem. Najaren knut selen is het ding overleden en kwam het tijdperk van de PC”, aldus Henk Roel se. ”Pas verhuisd naar Waddinxveen ont stond in een opwelling op zolder in het huis waar ik nog steeds woon de eerste activiteit voor CS Engineering. Over dag was ik werkzaam bij een software bedrijf en in mijn vrije tijd stak ik me nig uur aan het bouwen van een pro gramma waardoor mijn computer kon communiceren met een andere compu ter via de telefoonlijn”. ”Dit programma heeft vele nachtelijke uren (en ruzies met mijn vrouw) ge kost, maar was op een zeker moment zover klaar dat andere hobbyisten er ook met belangstelling naar keken. Al dus ontstond de race naar het eerste miljoen door dit eenvoudige doch mag nifieke programma op de markt te brengen voor de enorme som van 89 gulden”. staat, doorspekt met funk, soul en an dere grooves. Ze spelen alleen zwarte muziek, geïn spireerd door bijv, het massale vuur van bands als ’’Earth Wind and Fire” en ’’Maze” en de intensiteit van de zware ’’Chuck Brown”, ’’Trouble Funk”, ’’Slug-go” gogo-beat. Gotcha is een band waarvan alle leden volledig achter de funk staan. Op het podium is een gedrevenheid en enthou siasme aanwezig, die zo aanstekelijk op het publiek werkt, dat gezegd kan wor den, dat Gotcha elk publiek in elke zaal - dus ook in De Bonkelaar - op elk wil lekeurig tijdstip in het zweet werkt. maand verder en de verlichting is nog steeds niet gemaakt! Prettig voor die mensen die Waddinx veen bij donker binnenkomen en de straat moeten zoeken waar zij naar toe moeten. Ik bel de gemeente nu maar niet meer want er gebeurt toch niets! Wanneer zoiets speelde in mijn vorige woonge- meente (Wassenaar) stond er de vol gende dag een auto van de gemeente en werd de zaak gemaakt. Tingeling! Een maand daarna was er nog mets aan gedaan. Toen de gemeente gebeld. Men zou er wat aan doen, hetgeen niet gebeurde. Weer een maand later de ge meente nog eens gebeld. Nu zou er echt wat aan gedaan worden. Momenteel zijn we weer ruim een De meldingen betroffen overwegend eenden (ruim 4.300), maar ook minder algemeen voorkomende vogels werden het slachtoffer. Zo zijn er vorig jaar bij voorbeeld kadavers gemeld van de aal scholver (30), de watersnip (6), de ture luur (4) en de kluut (7). Opvallende slachtoffers in 1989 waren 28 exempla ren van de zeldzame kemphaan en één parkiet. Er zijn 152 kadavers onderzocht; hier van bleken er 122 inderdaad besmet met het voor mensen in principe onge vaarlijke botulisme type C. Dat bijkt uit het jaarverslag ’’Bestrij ding botulisme in Zuid-Holland 1989” dat gedeputeerde staten van die pro vincie hebben uitgebracht. riode daar op zolder, dan kan ik alleen maar zeggen, dat het erg spannend en heel leuk was. Jammer dat die tijd voorbij is”. ’’Enfin, we werden groter en de zolder kwam steeds voller te staan. Op een au tosloperij werd een archiefkast voor 125 gulden gekocht en na een weekend schuren en schilderen stond ons eerste kantoorstuk V -onken op een over- volle zolder. Nu deze zware investering gedaan was kon de volgende stap niet uitblijven en op 1 maart 1987 verhuisde de zaak in minder dan 2 uur naar het ge bouw De Staring aan de Staringlaan. En daar zitten we nu nog steeds, maar dan met kantooroppervlak van 400 vierkante meter, 16 mensen in dienst en een jaaromzet van ruim 3 miljoen gulden”. WADDINXVEEN - Jan Kersbergen is sjoelkampioen van dit seizoen gewor den. Hij veroverde tijdens de speel avonden in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan 13.843 pun ten. Jan Kersbergen ontving uit handen van Henk Eshuis (Brood- en Banketbakker te Moerkapelle) de door dit bedrijf be schikbaar gestelde wisselbeker. Zij die geen beker gewonnen hadden ontvingen een attentie ter herinnering aan dit seizoen. Voor seizoen 1990- 1991 is de eerste sjoelavond woensdag 22 augustus. Op deze laatste sjoelavond van 16 mei zijn er in elke klasse 3 bekers uitge reikt. Klasse A: 1. Jan Kersbergen 13.843 pnt 2. Wim Slingerland jr. 13.719 pnt 3. Ton Cozijnsen jr. 13.639 pnt. Klasse B: 1. Dick Dros 12.810 pnt 2. Pascal v. Gils 12.653 pnt 3. Vera v. Beek 12.600 pnt. Klasse C: 1. H.D. de Besten 11.901 pnt 2. Arend Oskam 11.892 pnt 3. Floor v. Abshoven 11.744 pnt. Klasse D: 1. Tini Beumer 10.737 pnt 2. M.C. Taktor 10.593 pnt 3. Janny v. Soest 9.990 pnt. Klasse E: 1. Jeannette Kersbergen 9.943, 2. Janny Sleeuwenhoek 9.912 pnt 3. Tineke Rupke 9.752 pnt. Met de groei van de verkoop van dit programma kwamen ideeën voor meer en betere programma’s en ontstond ook de volledige naam die luidt ’’Com municator Software Engineering” en op 16 juni 1986 liep Henk Roelse trots als een directeur met zijn inschrijving van een eenmanszaak de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland uit. Met hulp van Joan (zijn vrouw), een goede vriend en de papegaai Boris be gon de groei van de firma steeds serieu sere vormen aan te nemen. De eerste echt grote klanten kwamen op die zol der, keken eerst wel wat vreemd op, maar gelukkig werden ze voor vol aan gezien en konden ze alles aan. Henk Roelse: ”Op 1 november 1986 was er voldoende verdiend om mijn vaste baan op te zeggen en werd de een manszaak omgezet in een BV. Ik kwam in dienst van de BV en mocht daar me teen een aantal banen invullen. Zo was ik directeur, postman, programmeur, kabel-soldeer-techncut, en nog veel meer, maar op T-januari 1987 kwam Joan in dienst en toen was ik nog alleen maar programmameur. De rest deed zij. En als ik nu terug kijk naar die pe- WADDINXVEEN - De Waddinx veense schilderes Eveline Swidde van de Nicolaas Beetslaan exposeert acryl op papier in Galerie Artanne in Suste- ren-Heide. De expositie wordt maandagmiddag 4 juni om drie uur geopend door me vrouw mr. C. van Elderen en muzikaal omlijst. De tentoonstelling duurt tot en met zaterdag 7 juli. Eveline Swidde zegt te streven naar het creëren van een estetisch beeld, dat een optimale zeggingskracht moet hebben en niets anders uitdrukt dan zij is. De expositie in Galerie Artanne is sa men met Lydia de Jonge, die olieverf schilderijen op doek laat zien. Galerie Artanne is van Annielies van Herk en is gevestigd aan de Pissummerweg 1 (hoek Heidestraat) in Susteren-Heide. De openingstijden zijn donderdag van 17.00-21.00 uur, vrijdag van 11.00- 15.00 uur, zondag van 15.00-17.00 uur en op afspraak. ’’Uiteraard hoort bij een gezonde markt ook een gezonde groei en dat is iets wat voor ons juist een groot pro bleem is”, stelt Henk Roelse. ’’Daar de software die wij maken niet erg eenvoudig is, is het ook niet moge lijk om met mensen te werken die het programmeren pas een half jaar onder de knie hebben. De minimale eis voor iemand die bij ons programmeur kan worden is 2 tot 4 jaar ervaring met de programmeertaal C en kennis van MS- DOS, Unix en real-time toepassingen. Deze eis is nodig en het is lastig om dit soort mensen te vinden aangezien veel van deze mensen al een vaste baan heb ben en dus niet snel overschakelen naar een andere baan. Zo zitten wij met een tekort aan mensen en dat is wel eens frusterend als je wel werk kan krijgen, maar niet de mensen hebt om het uit te voeren”. Om de nacht door te komen en de zon te zien opgaan, zijn er deze keer drie bands gecontracteerd, die garant staan voor een swingende nacht. Om 00.15 uur bijt Jimmy James and the Blue Flames de spits af. Deze 9-mans band is op het ogenblik één van de meest professionele soul-acts van Ne derland en is al twee jaar druk bezig. Er worden voornamelijk covers uit de zestiger- en zeventiger jaren gespeeld, zoals nummers van Wilson Pickett, Sly and the Family Stone en James Brown. De band bestaat uit muzikanten, die hun sporen in de Nederlandse popmu ziek verdiend hebben (Gruppo-Sporti- vo, Margriet Eshuis en Original Talk'a- tives). Mede door de uitgebreide bla- zers-sectie wordt een swingend optre den gegarandeerd. Om 02.30 uur staat the Bob Color op het podium. Deze 6-mans formatie is één van de meest succesvolle groepen uit het clubcircuit. Met hun wilde en energieke optredens sluiten zij aan bij de internationale golf van ”high-energy acts”. Soms onbekende nummers uit de 60-er en 70-er jaren worden afgestoft en vol gepompt met 80-er (90-er) jaren ener gie en doorspekt met muzikale humor. Hun optreden is een sensationeel to taalgebeuren met 3 frontmannen, die doorlopend in beweging zijn; de zan ger, de saxofonist en de gitarist als jonge honden over het podium en door het publiek. Zweet en sfeer is het streven en daar voor gaat het 6-tal ver. De muziek is een mix van funk, soul, jumpjive en rhythm’n blues. Een mix van zwoele zwarte swing en opgefokte grootstads- waanzien. Maar ook een mix van eigen werk en covers. Als afsluiter van de nacht staat om 04.00 uur Gotcha op het podium. Het uit 9 funk-a-billy’s bestaande Gotcha brengt een - zonodige - urendurende Funk-show, waarin de vrij recent ont stane muzieksoort ”Go-Go” centraal CS Engineering is nu uitgegroeid tot een professioneel bedrijf, maar doet haar werk toch niet op de meest gebrui kelijke manier. Over het algemeen zijn bedrijven geneigd om via reclame aan de markt te vertellen welke diensten en/of produkten door de firma op de markt gebracht worden. Bij CS Engineering is aan reclame doeleinden (helave het sponsoren) circa 150 gulden uitgegeven in de laat ste twee jaar. Ondanks dat gaat de ver koop van produkten uitzonderlijk goed en is de orderportefeuille voor dit jaar alweer vol. De reden dat Be Fair door CS Enginee ring gesponsord is is dan ook niet uit sluitend van commerciële aard. ’’Uiter aard proberen we met de sponsoring de naam van de firma regionale bekend heid te geven, maar daarnaast is de sponsoring ook bedoeld als een onder steuning van de sport-activiteiten zo lang de goede resultaten van zowel de betrokken teams als van CS Enginee ring dit toestaan”, verduidelijkt Henk Roelse. Zoals de volledige naam het al aan geeft, is CS Engineering een firma die zich voornamelijk richt op het maken van programma’s die een computer laat communiceren met een andere compu ter. ”We zijn bij de start van de firma zeker niet bewust in deze tak van auto matiseren terecht gekomen, maar zon der geluk vaart niemand wel. Momen teel is dit een van de meest interessante onderdelen van de computer-markt en we verwachten dan ook een zeer ge- WADDINXVEEN - Naar aanleiding van het bericht in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week hebben al velen opgebeld om informatie over het open-darts-tournooi, dat in het wijkgebouw van de speeltuinvereni ging ’’Zonnig Zuid” zal plaatsvinden. Op zondag 27 mei houdt ’’Zonnig Zuid” dan een voor Waddinxveen uniek darts-tournooi. Het zal onder de naam ’’Open Waddinxveens Darts- tournooi voor singels” de geschiedenis in gaan. Iedereen die een redelijk partijtje kan darten mag zich inschrijven voor dit tournooi. De inschrijving is op de dag van het tournooi tussen 13.00 en 13.45 uur. De eerste wedstrijden beginnen om 14.00 uur. De kosten van deelname zijn 7,50 per deelnemer. Voor meer informatie: mevr. S. Steen winkel, tel.nr. 14288. WADDINXVEEN - Tot eind mei zijn er drie tentoonstellingen te zien in de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Ze gaan over Nederlands-Indië en bevatten tex- tielschilderijen van Will Borst, kera miek van Gees van Vliet en bundelin gen van Nelleke Kroese-Vingerling. De expositie over Nederlands-Indië gaat terug naar de periode 1610-1949. In de 17e eeuw zette de Verenigde Oos- tindische Compagnie er voet aan wal en dat was het begin van een periode van Nederlandse overheersing. Het cul tuurstelsel gaf dit heel duidelijk aan. Er mochten alleen gewassen verbouwd worden voor de Europese handels markt, ze mochten alleen vervoerd worden door Nederlandse schepen en 'geveild door Nederlandse Handel maatschappijen. De groeiende weerstand tegen deze si tuatie, beschreven door Multatuli en vele anderen, kreeg ik die tijd weinig aandacht. De oprichting van de partij Boedi Oetomo in 1908 luidde de pe riode van streven naar onafhankelijk heid in. Eerst moesten er nog een bloedige Tweede Wereldoorlog en politionele akties uitgevochten worden voor de in 1949 de Republiek Indonesia een feit werd. Afgelopen jaar ontving de provincie de meeste meldingen in juli en augustus; toen waren de temperaturen ook het hoogst. De aanzienlijke stijging van het aantal slachtoffers is een gevolg van de zachte winter en de warme zomer. Dank zij het alerte optreden van de ge meenten en waterschappen en van de beheerders van natuur- en recreatiege bieden is de schade door botulisme be perkt gebleven. De bacterie die botulisme veroorzaakt vermenigvuldigt zich snel bij hogere temperaturen. Vooral in ondiepe, stil staande wateren of plasjes kan de wa tertemperatuur snel stijgen. Dode vo gels en vissen vormen een mogelijke bron van besmetting en moeten daarom snel en hygiënisch worden op geruimd. Ook het publiek kan aan de bestrijding van botulisme een belangrijke bijdrage leveren. De provincie adviseert (wa tervogels niet te voeren om concentra ties van dieren te voorkomen. Waar veel watervogels bijeen zijn, zo als in parken en stadsvijvers, is de kans op botulisme namelijk groter dan el ders. WADDINXVEEN - De provincie Zuid-Holland heeft vorig jaar ruim 4.800 meldingen gekregen van moge lijke botulisme-slachtoffers, bijna vier duizend meer dan in de koele zomer van 1988. Driekwart van het aantal dode dieren is aangetroffen in dorpen en steden, de rest in het landelijke ge bied. De 6-mansformatie Bob Color, in de Luilaknacht te zien in de Bonke laar. (Foto: Bob Color). WADDINXVEEN - Deze maand heeft de Waddinxveense balletschool Marcella de balletschool van Josephine Lasschuyt overgenomen. Hiermee worden de lessen van Marcella Kou- wenhoven, die al in de Zuidplas les geeft, aanzienlijk uitgebreid. Balletschool Marcella geeft nu lessen in klassiek ballet aan kinderen, tieners en volwassenen op verschillende niveau’s. In Waddinxveen worden op dit mo ment de lessen gegeven in De Bonke laar en in het spellokaal van de Kardi naal Alfrink- en de Koningin Beatrix- school. In januari volgend jaar zal de balletschool grotendeels verhuizen naar het nieuwe centrum voor kunst zinnige vorming (Kreater) in de oude Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat. Het lesaanbod zal dan aanzienlijk wor den uitgebreid; naast klassiek ballet zal er ook in andere dansstijlen les worden gegeven. Marcella Kouwenhoven is in 1988 afge studeerd aan de Rotterdamse Dansaca- demie als docente klassiek ballet en moderne dans. Vanaf 1987 verzorgt zij de klassieke lessen aan een balletschool in Gouda en in 1988 richtte zij Balletschool Mar cella op in Waddinxveen. Na haar studie volgde zij cursussen in Spanje en Oost-Duitsland onder lei ding van vooraanstaande Russische en Amerikaanse docenten. Op het moment traint zij regelmatig in Amsterdam onder leiding van dansers van Het Nationaal Ballet. J 1 z, X 7 11 Lx zx *"X 1 r x r *-x Lx z-x Lx Z—z4 zx *- N. I zxzx x 1Z zx zx tx zx zx z 111 zi LEZERS schrijven Op de braderie in de Dorpstraat liet ook een klompenmaker zien wat hij kan. Voor deze en andere demonstraties, attracties, aanbiedingen en voordeelacties bestond veel belangstelling. (Foto: Sjaak Noteboom). f X I

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17