W’veen wil Westnederland bestaat 25 jaar Blokken voor het eind* examen in de sporthal Polen op bezoek Extra spits- bussen van Programma Sportweek Kringtitels De Gouwe Kinderen knippen lint door weer een Gouwe Keuze Sing-Inn in koffiebar 1B1QSC0PEN1 Afdansen bij Van der Lubbe met 250 man HV vertoont ’’Afscheid” op Nederland 3 Aeolus-jeugd 4e in Limburg WADDINXVEEN - Aeolus-badmin- ton is vierde geworden tijdens het za terdag en zondag in Hoensbroek ge houden tiende internationale jeugd- teamtournooi. De Waddinxveners na men hieraan met twee teams deel. Het tweede team, dat was meegegaan om ervaring op te doen, werd vijfde. Vierde werd het eerste team van Aeo lus. Theo Thijssen bij Goudse avondvierdaagse Moerkapelle heeft nu 3.368 inwoners Brievenbus PTT in Moerkapelle ”De Randstad" Asielzoekers Arcade Bioscopen Filmhuis Gouda Lijn 176 Spectaculair Versleten Onderhoud Showroom Europees record Lijn 175 Lijn 177/187 Tuinbouw Rolling ’90 Pagina 21 Woensdag 23 mei 1990 De showroom van de tentenfabriek en kampeersport De Randstad aan de Mercuriusweg, die deze maand25 jaar WADDINXVEEN - Met diverse aanbiedingen en een gratis staafzaklan- taarn voor iedereen die minimaal 25 gulden besteed viert tentenfabriek en kampeersport De Randstad aan de Mercuriusweg in Waddinxveen-Zuid het 25-jarig bestaan. De sporthal ”de Sniep" is één van de lokaties waar deze en vorige week is ge ëxamineerd. De televisie en de dagbla den beschrijven op elke examendag hoe moeilijk of gemakkelijk de opga ven waren, wat de ervaringen van de examen-kandidaten zijn en of er zich nog bijzondere dingen hadden voorge daan. WADDINXVEEN - Leerlingen uit de eindexamenklassen van het voortgezet onderwijs zitten natuurlijk ook in Wad- dinxveen te blokken voor het diploma. WADDINXVEEN - In Waddinxveen en omgeving logeert een 80-tal Polen, die vorige week vrijdag naar hier kwa men en zondagavond weer vertrekken De Poolse bezoekers zijn hier op uitno diging van de vereniging Vriendschap Holland-Polen. Voor een aantal van hen is het de eerste keer dat ze Neder land bezoeken. Ze verblijven bij gast gezinnen. Naast een tent zijn er voor kamperen wat meer zaken nodig. Daarom heeft De Randstad Kampeersport ook een grote acccssoiresshop tot de nok gevuld met kampeermeubels, slaapzakken en luchtbedden. Kortom alles wat een kampeerder maar nodig heeft. Voor de thuisblijvers heeft De Randstad een mooie collectie tuinmeubels. ropa gaan leveringen Vanuit die landen momenteel wat stroef. VRIJDAG 25 MEI 18.30 uur - Berdrijfsvoetbal, Be Fair-complex. Op grond van de besluitvorming bin nen de raad hebben B. en W. van Moerkapelle besloten de woning Jhr. van de Welstraat 7 beschikbaar te stel len als tweede woning voor de opvang van asielzoekers. Hiermede wordt geconformeerd aan het voorgestane rijksbeleid om qua in woneraantal van de gemeente over een 6-tal opvangplaatsen te beschikken. Op grond van het bepaalde in de Wet op het Basisonderwijs hebben B. en W. besloten aan de Vereniging tot Stich ting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel over het jaar 1989 een vergoeding van 33.313,80 als vergoe ding voor boventallige leerkrachten be taalbaar te stellen. Voor het jaar 1990 is een voorschotbedrag van 16.800,- be taalbaar gesteld. ZATERDAG 26 MEI 08.00 uur - Schoolvoetbal groepen 7 en 8, Be Fair-complex. 18.30 uur Bedrijfsvoetbal, Be Fair-complex. WOENSDAG 22 MEI 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal, Be Fair-complex. Dagelijks 7 en 9.30 uur. Wo. t/m zo. en wo. 2 uur: LOOK WHO’S TALKING. Dagelijks 7 en 9.30 uur. Wo. t/m zo. en wo. 2 uur: YOUNG EIN STEIN. Dagelijks (behalve Di.) 7 en 9.30 uur: TURNER HOOCH. Wo. t/m zo. en wo. 2 uur: OLIVER &CO. Di. 7 en 9.30 uur: WHEN HARRY MET SALLY. FESTIVAL OF FOOLS. Do. 9 uur: DE ILLUSIONIST. Vr. 8uur: TU MI TURBI. Vr. 10.30uur: PLAYTIME. Za. 8 uur: BARON VON MUN CHAUSEN. Za. 10.30 uur: AND NOW...SO METHING COMPLETELY DIF- FERENT. Zo. 3 uur: BARON VON MUN CHAUSEN. Zo. 9 uur: TAKE THE MONEY AND RUN. Lijn 176 rijdt van Waddinxveen naar Zoetermeer Centrum West. Daar kan gemakkelijk overgestapt worden op de Sprinter naar Dan Haag. In de ochtendspits krijgt lijn 176 een extra rit naar Zoetermeer: vertrektijd 6.54 uur vanaf Waddinxveen Station Met man en macht wordt in de Dorpstraat weer gewerkt om het publiek zaterdag een geweldige dag te bezorgen. De Dorpstraat is nog het enige win kelcentrum in Waddinxveen dat het klaarspeelt ieder jaar weer met een spectaculair buitengebeuren voor de dag te komen. Dit jaar komt een speciaal team voor een grote skate-board-demon- stratie naar de Dorpstraat. Volgens de laatste berichten wordt het een nog grootster feest dan de vorige ja- ren en als zaterdag de zon nog wil schijnen kan de lentedag in de Dorpstraat helemaal niet meer stuk. MOERKAPELLE - Moerkapelle, dat per 1 januari met.instemming van de Tweede Kamer zal zijn samengevoegd met Zevenhuizen tot Moerhuizen (hoewel die naam nog in discussie is), had begin deze maand 3.368 inwoners, te weten 1.724 vrouwen en 1.644 man nen. aan de Herenweg 41 te Moerkapelle. Het betreft hier de uitbreiding van het bebouwde glasoppervlak met 16.000 m2, de bouw van een bedrijfsloods en een tweede bedrijfswoning. Toetsing aan het van toepassing zijnde bestemmingsplan Landelijk Gebied heeft uitgewezen dat ten dele aan dit verzoek medewerking kan worden ver leend en wel uitsluitend voor het uit breiden van de kassen. Aangezien het alleszins aanvaardbaar is dat de beide overige bedrijfsgebou wen - de loods en de woning - benodigd zijn voor een verantwoorde bedrijfs voering, hebben B. en W. deze aan vraag overeenkomstig de provinciale richtlijnen en de door de raad vastge steld voorschriften in het genoemde be stemmingsplan ter adviesering voorge legd aan de Agrarische Adviescommis sie Bouw- en Aanlegvergunningen. Deze commissie heeft inmiddels een positief advies omtrent deze aanvraag uitgebracht. Voor het college is dit mede aanleiding om de raad voor te stellen dat een wijzi ging van het bestemmingsplan wordt voorbereid, opdat de gewenste bouw werken kunnen worden opgericht. Met in achtname van de bepalingen in de Wet op de Ruimtelijke Ordening is het dienaangaande benodigd dat de raad een voorbereidings-besluit neemt. Gebleken is dat de vloerbedekking in drie lokalen van de Burg. I.J.P. Keij- zerschool versleten is. Tevens is de vloerbedekking in de personeelskamer en in de directeurskamer aan vervan ging toe. De kosten kunnen worden geraamd op 16.000,-, inclusief BTW. Deze kosten kunnen ten laste worden gebracht van de voorziening ’’andere voorzienin gen”. Er is een plan opgesteld inzake het ver richten van groot onderhoud aan de woningen Julianastraat 1 en 13 en Wil- helminastraat 4 t/m 20 (even). De kosten van het groot onderhoud worden geraamd op 400.000,-, inclu sief BTW. Hiervan heeft 110.000,- betrekking op het eerste complex en 290.000,- heeft betrekking op het tweede complex. De rijksbijdrage wordt geraamd op 148.000,-. Het verschil ad 252.000,- wordt ten laste gebracht van de alge mene bedrijfsreserve van het woning bedrijf in Moerkapelle. Landelijke bekendheid geniet De Randstad al enige jaren met de ’’Strand en duintenten". Deze in eigen atelier gemaakte pyramidetenten met vast grondzeil, uitgevoerd in een bijzondere hoge kwaliteit,worden niet alleen in ei gen winkel verkocht, maar ook via 10 dealers verspreid over geheel Neder land. Ook vanuit het buitenland komt steeds meer belangstelling voor dit unieke produkt. De Randstad ging in 1965 van start met de fabricage van vouwwagen-tenten en caravanvobrtenten. Inmiddels groeit het bedrijf uit tot een grote kampeer- sportspeciaalzaak. Vouwwagententen worden bij De Randstad niet meer ge maakt. Wel worden in eigen atelier nog steeds caravantenten vervaardigd. Carla van Mullem en haar man kijken naar hun kinderen die voor ’’Carla’s kindermode” aan het KW-plein het lint doorknippen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Meer dan 250 leerlingen van de Waddinxveense dansschool Van der Lubbc bevolkten zaterdag Het Trefpunt voor het afdan sen, één van de seizoenhoogtepunten. Voor de dansschool gaan overigens de januari-cursusscn en de oude dansen- cursussen nog door, staat op zondag 10 juni nog een fietstocht op het pro gramma en is er zaterdagavond in Het Trefpunt het slotbal, dé topper van het dansseizoen. Zaterdagmiddag werd door de leerlin gen van Van der Lubbe in de leeftijd tussen 7 en 15 jaar onder overweldi gende belangstelling (de grote zaal was volledig bezet) afgedanst. Deze groep, een specialisme van deze dansschool, toonde als eerste en tweede jaars hun Engelse wals, tango, quickstep, cha cha cha, rumba en jive aan belangstellen den en het jurylid Inez Makadouro, die haar sporen ruim verdient binnen het wedstrijdwezen. De warme belangstel ling en de gezellige sfeer zorgden voor een waar feest. In de avonduren toonden alle andere leeftijdsgroepen, buiten de eerder ge noemde dansen ook nog de paso doble, samba en slow foxtrot. Ook nu stond het totale Trefpunt ter beschikking van de dansende leerlingen. Met grote belangstelling werd door de wederom in grote getalen aanwezig zijnde bezoekers van buiten de dans school, uitgekeken naar de senioren, die zo’n succesvol en plezierig geleid dansseizoen in het Anne Frank-cen- trum achter de rug hebben met het dan- sechtpaar Guus en Renée v.d. Lubbe. Het werd een daverend succes. ”De hele middag en avond straalde warmte uit. Een dag waarop je als jury lid ziet dat jong en oud plezier heeft in dansen. Je voelt dat de band tussen leerlingen onderling, maar ook tussen leerlingen en het danslerarenechtpaar één van warmte, hartelijkheid en liefde voor de dans is. Het was heerlijk hier weer te zijn en deze sfeer, die je zeker niet overal vindt, te mogen voelen. Te vens ben ik getuige geweest van een goed stukje werk zowel op choreogra fisch als danstechnisch gebied”, aldus Inez Makadouro, het getalenteerde ju rylid. Naast de eigen produkten verkoopt De Randstad letterlijk alles voor de tent- kampeerder. In de grote showroom staan permanent 50 60 tenten opge steld. Van klein noktentje tot super- grote bungalowtent. De meeste van deze tenten worden in het buitenland gemaakt. Ze worden geïmporteerd uit Frankrijk, Tjechoslo- wakije, Joegoslavië en Taiwan. Door de huidige ontwikkelingen in Oost-Eu- WADDINXVEEN - Het pro gramma van de 45e Sportweek Waddinxveen ziet er deze week zo uit: Begin volgende maand zal duidelijk zijn of alle moeite beloond wordt of niet. Dan is de diplomauitreiking en zullen de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum, de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/ LTO/LHNO De Wadde en de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO tegelijkertijd kunnen vaststel len hoe hoog hun slagingspercentages weer liggen. WADDINXVEEN - Tijdens de zater dag in Katwijk aan Zee gehouden kringkampioentitels. Op de 100m schoolslag bij de jongens onder de 10 jaar werd Harry de Bruyn eerste in 1.42.6. De zwemster Marion v. Hooft won de titel op de 200m vrije slag bij de meisjes onder de 16 jaar in 2.16.3. Deze tijd betekende tevens dat zij onder de toelatingslimiet voor de Nederlandse kampioenschappen bleef en straks in juli in Amersfoort mag star ten. Tenslotte behaalde Mark v.d. Zijden twee kampioenstitels en NK-limieten. Om te beginnen won Mark met bijna een seconde verschil de 100m vlinder slag bij de jongens 72/73 in 1.02.8 en vervolgens zou hij na een uiterst span nende race met net 0.5 sec. voor sprong, op zijn clubgenoot Jan-Willem V.d. Hoek, in 4.16.4 op de 400m vrije slag ook als eerste eindigen. Jan-Willem werd tweede in 4.16.9 en ging met het zilver naar huis, evenals op de 100m rugslag waar hij in 1.03.3 ook als tweede eindigde. Met deze tijd bleef hij tevens onder de NK startlimiet. Ook Marion v. Hooft bleef hier onder toen zij op de 200m wisselslag als tweede eindigde in 2.34.0. Sandra Berckenkamp werd op de 200m wisselslag bij de meisjes onder de 16 jaar derde in 2.33.3. Sandra had al eer der met een eerste plaats op de 100m vlinderslag bij de meisjes '75 een NK li miet behaald. Bij de dames bleek ook ditmaal Diana v.d. Zijde, die aan een ’’come back” lijkt bezig te zijn, weer goed te preste ren. Op de 200m wisselslag werd zij tweede in 2.38.7. Haar clubgenote Gil lian v.d. Berg veroverde het brons op dit nummer in 2.43.8. Later zou zij nog eens in de prijzen vallen toen zij op de 200m vrije slag derde werd in 2.24.5. Tijdens limietwedstrijden in het Gel derse Nunspeet, waarbij de organisato ren de ’’masters” in de gelegenheid stelden om op de lange afstand num mers officiële recordpogingen te on dernemen, heeft De Gouwe-”master swimmer” Nico Geers het Europees re cord in de klasse 50-54 jaar op de 1500m vrije slag, wat overigens al op zijn naam stond, met 30.0 sec. scherper gesteld en op 20.32.42 gebracht. WADDINXVEEN - Carla’s kinder mode is maandagavond officieel ge opend. Voor het modezaakje van de 34-jarige Waddinxveense Carla van Mullem knipten haar kinderen Johan (11) en Nicole (5) het lint door van het nieuwe zaakje aan het Koningin Wil- helminaplein. Carla van Mullem is getrokken in de ruimte waar voorheen een stomerij was gevestigd. Voor haar zaak aan de Kerk- weg-West neemt ze aan het KW-plein nog wel stoomgoed aan, maar voor de- rest draait het om de verkoop van baby- mode. Verder kan er op verzoek allerlei baby- en kinderkleding worden gemaakt en bijvoorbeeld ook wiegen worden be kleed. Daarvoor heeft de Waddinxveense Grethe van der Laan, een coupeuse uit Boskoop, aangetrokken. Het ligt in de bedoeling dat zij Carla’s kindermode beheert bij afwezigheid van Carla van Mullem. Het assortiment van het zaakje kan in de toekomst nog worden uitgebreid met babyartikelen. Het veroveren van de vierde plaats was overigens geen eenvoudige opgave voor dit team dat al in het bezit is van de districtstitel bij de jeugdteams, derde werd tijdens de finale om de nationale districts-jeugdkampioenschappen en de titel behaalde in de eerste klasse dis trict bij de senioren. Middels een mooie overwinning op Give (België) met de stand 6-2 en een moeizaam verlies (veel 3 games) tegen het Franse team Clique Francophone bleek dit voldoende te zijn om bij de eerste vier te belanden. Echter, er moest nog wel eerst gewon nen worden van OSC Rheinhausen 64 (Duitsland) om de plaats zeker te stel len. Dat dit niet zonder slag of stoot ging heeft vooral te maken met het geringe niveau-verschil. Al zou je dat niet aan de uitslag 6-2 aflezen. Terugkijkend op dit weekend, welke als voorbereiding bedoeld was op het eigen Aeolus-teamtournooi, was dit een veelbelovende generale. Het programma van de Sportweek Waddinxveen wordt woensdag 6 Juni weer voortgezet om acht uur met een bridgedrive van de bridge club Waddinxveen. Lijn 175 rijdt van Waddinxveen via Ze venhuizen naar Rotterdam Station Alexander (en terug). Deze lijn wordt vooral voor inwoners van Zevenhuizen verbeterd. 's Ochtends rijden er twee extra bussen naar Rotterdam Alexander: vertrek tijd op de Rozenstraat 8.34 en 9.34 uur. In de middagperiode komen er zelfs x vier ritten bij van Rotterdam naar Ze venhuizen: vertrektijden van Station Alexander 13.13,14.13,15.13 en 16.13 uur. De rit van 16.13 rijdt door naar Waddinxveen. De lijnen 177 en 187 verzorgen geza menlijk de busverbinding op het traject Leiden-Waddinxveen-Gouda (deze lij nen rijden om en om). In de middag- spits wordt het aantal reismogelijkhe den van Gouda naar Waddinxveen enorm uitgebreid. Voortaan is het mogelijk om van 15.00 tot 17.30 uur ieder kwartier een bus naar Waddinxveen te pakken. Eind punt van deze middagritten is de halte Staringlaan in Waddinxveen. Ook 's ochtends rijden op lijn 187 extra ritten. De eerste rit start om 7.13 uur te Boskoop en arriveert om 7.55 uur in Gouda (deze rit is enkele maanden ge leden reeds ingevoerd). De tweede rit start om 7.51 uur in Boskoop centrum en is om 8.25 uur in Gouda. Op zaterdagmiddag zullen er ook meer bussen gaan rijden van Gouda naar Waddinxveen. De extra bussen ver trekken om 15.19, 16.19 en 17.19 uur vanaf Gouda Station NS. Noord, ’s Middags komt er ook een rit bij die om 17.37 uur van Zoetermeer Centrum West vertrekt. Op alle avonden rijden de laatste ritten uit Zoetermeer (vertrektijden 23.09 en 0.09 uur) na de halte Station Noord in Waddinxveen door naar Boskoop (via het Noordeinde naar het eindpunt bij de Westnederland-garage). WADDINXVEEN - Welgeteld 54 leerlingen van de openbare Theo Thijs- senschool aan de Kerkweg-Oost en een groot aantal begeleidende ouders en teamleden hebben vorige week de avondvierdaagse in Gouda gelopen. Begon de eerste avond met een dikke onweersbui, de andere drie avonden was het prima weer om te lopen. Vooral de laatste avond was het weer erg gezellig. Veel ouders en andere fa milieleden stonden aan de kant vari de route en overlaadden de kinderen met bloemen, snoep en cadeautjes. Ook de ouderraad liet zich niet onbe tuigd. Zij hadden voor alle leerlingen een petje versierd met de naam van de school en er ook nog snoepjes aange hangen. Voor de ouders en teamleden waren er ook petjes en een boeket bloemen. Ook waren er bloemen voor de ouders en andere familieleden die de kinderen elke dag gebracht en gehaald hadden. Bij het college is een aanvraag binnen gekomen voor medewerking aan de uitbreiding van het kastuinbouwbedrijf WADDINXVEEN - De hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse is vrijdagavond vanaf half negen weer geopend. Iedereen is welkom. Op het programma staat zang, muziek, een praatje tussendoor en contact met anderen. Het gaat om een Sing-Inn. Bij Moerkapelle is een verzoek om sub sidie ingediend door een in Moerka pelle nieuw opgerichte rolschaatsver- eniging, die de naam Rolling ’90 draagt. De vereniging mag zich verheugen in een enthousiast ledenaantal, dat per spectief voor de toekomst brengt. Deze tak van binnensport zoals zij in Moer kapelle wordt bedreven in het dorps huis, blijkt in een behoefte te voorzien. Om voor subsidie in aanmerking te ko men dient toetsing plaats te vinden aan de door de raad vastgestelde subsidie verordening. Gezien het korte tijdsbe stek dat de vereniging bestaat is het niet mogelijk dat aan alle voorwaarden van deze verordening wordt voldaan. Om de vereniging meer mogelijkheden te geven haar activiteiten te ontplooi en, achten B. en W. het alleszins rede lijk een eenmalige bijdrage te verstrek ken in de vorm van een start-subsidie. Aangezien de door de vereniging inge diende begroting een redelijk inzicht geeft in de activiteiten, lijkt het de ge meente redelijk een startsubsidie van 7.900,- te verstrekken conform het be grote exploitatie-tekort. Aan deze sub sidie dient wel de voorwaarde verbon den te worden dat de korte termijn door de vereniging rechtspersoonlijk heid verkregen wordt. MOERKAPELLE - In het parkje an nex kinderspeelplaats op de hoek van rie Julianastraat, Zuidplasstraat en Oranjestraat te Moerkapelle is een PTT-postbrievenbus geplaatst. Deze bus wordt gelicht op maandag tot en met vrijdag om 18.00 en 23.00 uur en op zondagavond om 23.00 uur. De lich tingen van 18.00 uur en zondagavond van 23.00 uur sluiten aan op het lande lijke vervoersnet. De lichting van 23.00 uur op maandag tot en met vrijdag slui ten aan op het streekpostnet. WADDINXVEEN - Volgende week maandag 28 mei start NV Verenigd Streekvervoer Westnederland met de uitbreiding van het aantal bussen op de lijnen naar Rotterdam, Zoetermeer en Gouda. Deze extra spitsbussen rijden van maandag t/m vrijdag. WADDINXVEEN ”Een Gouwe Keuze” was vorig jaar het motto van een gezamenlijke Waddinx veense inzending op de derde editie van de bedrijvenbeurs ’’Onderne men in Midden-Holland” in het Bleiswijkse veilingcomplex. De tweedaagse beurs is sinds 1987 het initiatief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Op dinsdag 13 en woensdag 14 november wordt weer in Bleiswijk de bedrijvenbeurs "Ondernemen in Midden-Hol land” gehouden. Een groot aantal Waddinxveense bedrijven en instellingen heeft zich de afgelopen jaren op de beurs in een gezamenlijke Waddinxveense cluster gepresenteerd. Deze bedrij ven zullen binnenkort worden be naderd voor een herhaling van deze succesvolle presentatie. De gemeente Waddinxveen heeft inmiddels bedrijven en/of onder nemers uit Waddinxveen, die dit jaar eveneens willen deelnemen aan deze gezamenlijke Waddinx veense promotie, opgeroepen om hiervoor contact op te nemen met de afdeling Algemene Zaken, de heer W.J. Vermeij, telefoon 01828- 14433, toestel 210. bestaat. (Foto: De Randstad). WADDINXVEEN - Het Humanis tisch Verbond (HV) vertoont zondag avond 27 mei tussen 21.08 en 22.00 uur via Nederland 3 de veelbesproken en onlangs onderscheiden film "Af scheid”. Het gaat om een herhaling van de veel besproken film over de laatste maan den uit het leven van Aleida Hartstra. De film laat zien hoe zij afscheid neemt van het. leven, haar familie en haar vrienden, en hoe familie en vrienden afscheid nemen. Aleida zelf verwoordde haar situatie als volgt: ”Het is alsof de dood een groot schip is en het leven de kade. Ik oen bezig via de loopplank mijn bagage over te slepen. Ik heb nog steeds geen afscheid genomen van de mensen op de kade, maar ik draag wel telkens een stukje over en neem daarmee dus een >tukje afscheid. En als ik op de loop plank sta dan ben ik niet in het leven en niet in de dood... dan ben ik onder weg”. Aleida Hartstra is negenentwintig jaar, arts, en volgt een opleiding voor huma nistisch geestelijk raadsvrouw. Ze heeft leukemie en weet dat ze niet lang meer te leven heeft. Samen met haar moeder Jikke, haar zus Anke, haar zwager en haar vrienden bereidt ze zich voor op de dood. In het begin is ze nog sterk genoeg om te reizen en vrienden en geliefde plek ken te bezoeken - in de wetenschap dat het de laatste keer zal zijn. Familie en vrienden worden gekonfronteerd met de onvermijdelijkheid van het sterven. Dan volgt het moment waarop Aleida niet meer zelf kan kiezen en de dingen gewoon gebeuren. Dat is de fase waarin ze in bed moet blijven en ver zorgd moet worden. Wanneer alles ge zegd is, iedereen nog een keer langs is geweest rest nog slechts het wachten op de dood. Twee maanden na de eerste opnamen overlijdt Aleida. Het laatste afscheid heeft plaats bij de crematie, waar iedereen die haar dierbaar was nog één keer samenkomt om, indachtig haar manier, afscheid te nemen van Aleida. Voor alle betrokkenen is het maken van Afscheid een indringend, konfron- terend maar ook ontroerend proces ge weest. Niet in de laatste plaats door de keuze van Aleida en haar naaste fami lie om de filmmakers zo dicht naast zich toe te laten. Hen te betrekken bij het afscheid en deelgenoot te laten zijn van de momenten van emotie, pijn en ge luk. Aleida, haar familie en haar vrienden hebben tijd gehad te beseffen dat de dood onvermijdelijk is en bij het leven hoort. Met dit bewustzijn hebben ze de laatste periode kunnen leven en af scheid nemen. Produktie: Arry Voors- mit, regie: Ton Koele. (Eerder uitge zonden op 7 januari 1989). -Gouda- ƒ-*

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 21