Gouwe-heren KORBIS KAMPIOEN Kampioenen op De Woerd Kampioenst earns Be Fair-tennis Joop v.d. Lans twintig jaar grensrechter spelen gelijk Volle winst zaterdag- tennissers Waddinxveen Onderlinge van WSV Succesvol frisbie- tournooi Poulewinnaars bij Excelsior Dames 3 Flyers kampioen Nel en Kees de Lange zakken weg WADDINXVEEN - Truus van Eeden en Piet v.d. Made hebben in de voor- jaarscompetitie van de jeu de boules- vereniging Waddinxveen de derde plaats veroverd. Ze bereikten deze plaats door met 13-2 van Kees en Nel de Lange te winnen en de tweede wed strijd met 13-4 van Rita Flipse en Cock Ruitenburg. Dames Mixed teams Receptie Fraai Rustig Tweede plaats Uitslagen Teleurgesteld I g Pagina 23 IVeekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 mei 1990 SPORT. RECREATIE I 1 laatste dag de kans op een promotie maar net. Herenteam 3 van Maurice van Win- gerde promoveerde in 1989 naar de 4e klasse en wist deze met een 3e plaats te behouden. Een redelijk resultaat voor dit ongewijzigde team waarin dus weer Joop Nederhof, Andy Pelupessy en Wim de Lang optraden. Team 4 van Arthur Lont verloor thuis met 2-3 van Rijnmond 4 waarbij opval lend was dat de 3 dubbelspelen werden verloren terwijl de singles van Arthur en Piet van der Vlies werden gewon nen. Met 15 punten uit 5 partijen (1 in- haaldag te goed) lijkt dit team een 2e positie in het eindklassement te hebben veroverd. Smit wist zijn afgebroken partij tegen Brinkhorst in winst om te zetten. Ver waal klopte H. van Kleef en Ponsioen zegevierde over H.E. van Offeren. Ook Stouten kwam tot winst. Mw. Timmermans moest tegen hem het on derspit delven. P. van Kleef tenslotte bleef v.d. Geer de baas. WADDINXVEEN - Het afgelopen seizoen betekende voor Joop van der Lans zijn 20e seizoen als grensrechter In de 14 wedstrijden werd er flink ge scoord. Bijna 200 doelpunten en dat aantal getuigt toch wel van een behoor lijke scoringswil. Hoewel Korbis woensdagavond - na een inhaalwedstrijd die met 17-2 werd gewonnen - reeds de kampioensvlag kon hijsen, was zaterdag van een rus tige ”pot” nauwelijks sprake. WADDINXVEEN - Het eerste team van Korbis-korfbal heeft op zeer overtuigende wijze het kampioenschap in de tweede klasse van de korf- balcompetitie behaald. uit het feit dat behalve de twee eerstge- noemden, nog zes spelers in de produk- tie een aandeel leverden. Team 1 van de dinsdag damescompeti- Nel en Kees de Lange verloren ook de tweede wedstrijd en zakten daardoor naar de zesde plaats. De stand aan kop is nu: 1. Jack en Astrid van Leeuwen, 2. Dino Giancas- pero en Martin Roos en 3. Truus van Eeden en Piet v.d. Made. Ook al wisten ze hun tweede wedstrijd te winnen, bungelen Barend en Corrie Monster nog onderaan op de 22e plaats. Zij hebben verzekerd dat ze nu gaan klimmen. Vanaf dinsdag 22 mei worden er drie wedstrijden per avond gespeeld. Mixedteam 1 van Jan Nederhof, die nog geblesseerd moest toekijken, is in de tweede klasse op de tweede plaats geëindigd. Een hele prestatie daar dit team voor het eerst in de tweede klasse speelde. Jeugd mixed t/m 17 jaar, eerste team van Niels Broeder, had de laatste wed strijd moeten winnen met 3-2 om niet te degraderen. Ze verloren evenwel met 0-5. Het tweede mixed jeugdteam van Adrianne van Dijk won met 4-1 tegen Be Quick. WADDINXVEEN - In de 31e ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV werd de partij Hennink-Kardol afgebroken in een Toren Paard-eind- spel met een pion meer voor Hennink. Philipse wees De Niet terug, die daar door van de vijfde naar de achtste plaats duikelde. Van der Born nam de derde plaats over van Smitskamp door de afgebroken partij tegen hem in winst om te zetten Om 20.45 uur beginnen de wedstrijden van dames 2 tegen Voorburg en de kersverse kampioenen dames 3 tegen Rijnvalken uit Rijnsburg. r Om 19.00 uur is er de receptie ter ere van de jubilaris Joop van der Lans en worden er vele WSE-ers, vrienden en bekenden verwacht. Voordat de jubilaris een kado namens de vereniging krijgt aangeboden, zal er ongetwijfeld worden gememoreerd in de toespraken dat Joop van der Lans een mens is dat altijd bescheiden is, maar actief als geen ander. Naast grensrechter is Joop van der Lans wedstrijd-secretaris. onderhouds- man, consul en is hij betrokken bij ie dere verbouwing. Na afloop van de receptie zal er aan sluitend een feestavond zijn met live muziek verzorgd door het combo ’’Third Man”. Tijdens de pauze kan de WSE-club- sandwich genuttigd worden en een kopje soep maakt de maaltijd com pleet. plaatsen en dus drie kampioenen. Het 6e herenteam onder bezielende lei ding van Jan de Bruin heroverde de in 1989 verloren gegane plaats in de 5e klasse met een 4-1-zege op de directe concurrent TSN 7 (automatische pro motie). Een uitstekende prestatie van dit nieuw geformeerde team waarin ook Hans Benschop, Wil Driessens, Anton van Dijk en Eddy Terpelle glo rieerden. De twee andere kampioenen komen uit de klasse gemengd. Team 3 van Tom Keijser stond na 5 wedstrijddagen met 20 punten slechts 1 punt voor op CC 7, maar had het voordeel op eigen gravel tegen Bergambacht uit te komen dat nog maar 2 punten had vergaard. Niet temin bracht de 5-0 overwinning Han nelore Stelling, Helmy Rutten, Ton Rutten en de captain de bevestiging van het geloof in eigen kunnen. Maar ook de invallers Jan Huisman en Wim de Lang hebben bijgedragen aan dit re sultaat. WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van Be Fair-tennis is, zoals al werd verwacht, zaterdag kampioen geworden in hun poule in de derde klasse. Bij de laatste wedstrijd moest Rijnmond 1 het ontgelden tegen het geweld van Eric v.d. Oest, Ward de Meulenmeester, Derk Rietveld, cap tain Simon van Gemeren en Hans Hogerbrugge. WADDINXVEEN - Een bus vol trouwe waterpolo-supporters vertrok zondagochtend vol goede moed naar Groningen om het eerste herenteam van De Gouwe bij de eerste promotiewedstrijd tegen ZCG 1 te onder steunen. Na de rust begon het te draaien en lie ten de Flyers-dames zien waarom zij kampioen konden worden. Jumpers werd volledig onder de voet gelopen. Het eindsignaal werd bereikt bij de stand 24-40 en het tweede kampioen schap op rij kon worden gevierd. Topscoorder: Ineke Kuypers met 16 punten. De officiële huldiging zal op 25 mei plaatsvinden na de laatste thuis wedstrijd. Heren 1 speelde een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Lokomotief, een team dat uitkomt in de topsportliga promotiedivisie. Het werd een aan trekkelijke wedstrijd. De eerste helft speelden twee gelijk waardige ploegen tegen elkaar en er ontstond een spannende strijd met veel fraaie scores. De ruststand was 43-32. tie, dat vorig jaar promoveerde naar hoofdklasse A, doet het daar goed. Het wordt geen kampioen, maar gaat een mooie tweede plaats bezetten. Tegen Sluipers 1 wonnen de dames 5 van de 6 wedstrijden. Nel Vermeulen speelde single tegen mevr. I. Boertje. De eerste set won ze met 6-0, maar de tweede ging na tie break naar Sluipers. De derde set werd ook door mevr. Boertje gewonnen. Team 2 van Truus Boere won tegen Rhoon met 5-0. Bij team 3 van Marjan van Peet won Marjan, samen met Jopie Boonstoppel een dubbelspel. De ove rige 4 wedstrijden gingen naar de te genspelers uit Krimpen. Team 6 van Margarieta Keuzenkamp won in Rotterdam van Charlois 83 met 4-1. Er was een merkwaardige 3-setter van Helga Bey met José van Heel met de setstanden 0-6/6-1/1-6. Team 8 van Barbel Schouten gaat in de 5e klasse een goede tweede plaats be zetten. Uitspelend tegen Nieuwerkerk werd met 4-1 gewonnen. Voor 2 DD’s waren 3 sets nodig. Team 9 won 3 van de 5 wedstrijden te gen een team uit Vlaardingen dat bo venaan staat in de poule. Corrie Revet won haar single, evenals Truus Smak man. Corrie, samen met Anneke Noot- enboom speelde een interessante drie setter in DD. In de tweede set stonden ze op match point en toch ging die verloren met 5-7. De andere twee sets werden gewonnen met 6-3 en 6-0. Team 10 had het niet makkelijk tegen triomf uit Bergschenhoek. 1-4 werd het. Alleen de DD van Truus Bakker en Ria Tanis kwam na 3 sets in Be Fair bezit. Team 11 is vermoedelijk het enige da- nes-team dat echt kampioen gaat wor den in hun poule in de zesde klasse. Ze wonnen met 5-0 tegen Ommoord. Er was een enkelspel bij van captain Jos Huisman tegen mevr. Jonkeren die in de tweede set door de tegenstander we gens blessure opgegeven moest wor den. Team 13 wordt geen kampioen in de zesde klasse. Dit team, aangevoerd door Greetje Stuiver is een jong team. Eerste jaar’s studenten op het pad naar de overwinningen. Ze leerden veel in deze competitie, hebben les van Klaas Andringa en gaan een goede toekomst tegemoet. Claassen en Van Woudenberg staan na hun onderlinge remise op vijf en zes. Van den Hoek (9e) liep iets in op de top-acht door Van Oort te verslaan. Van der Starre is aan een indrukwek kende zegereeks bezig. Tegen Stam boekte hij zijn zesde overwinning in successie! Dit bracht hem op de elfde plaats met minimale achterstand op nummer tien. WADDINXVEEN - De Boskoopse frisbievereniging De Helft kan terug zien op een geslaagd tournoo; bij Be Fair-voetbal in Waddinxveen, waaraan door 12 scholenteams werd meege daan. Bij de 15-17-jarigen won het eer ste team van de Waddinxveense Kohn- stamm-MAVO en bij de 12-14-jarigen het tweede team van De Wadde van de Sniepweg. Door jaarlijks 100 scholen te benade ren met de actie ’’The Ultimate School” wil de Nederlandse Frisbie- bond deze sport vooral bij jongeren tussen de 12 en 19 jaar promoten. Bij het houden van dit scholentournooi werd daarom de medewerking ge vraagd van de 15 verenigingen die ons land rijk is. Velen kennen frisbie van een spelletje op het strand, toch is het spel inmiddels uitgegroeid tot een volwaardige sport waarbij fairplay hoog in het vaandel staat. Er komt dan ook geen scheids rechter aan te pas, de spelers regelen zelf het spel. Men gaat er van uit dat overtredingen niet opzettelijk worden gemaakt. Men In een prima wedstrijd, waarbij de ploeg het publiek herhaaldelijk fraaie staaltjes korfbal liet zien, werd het toch niet bepaald zwak spelende KOAG 3 uit Krimpen teruggewezen. Een duidelijke 15-8 score betekende derhalve de laatste twee wedstrijdpun- ten in de zeer succesvol verlopen com petitie. WADDINXVEEN - In de uitwedstrijd tegen Jumpers in Den Haag konden de dames van coach Gert-Jan Oskam bij winst het kampioenschap binnenhalen en dat deden ze. De eerste helft ging moeizaam. De ze nuwen speelden toch een beetje mee. Wel bleef de score aan de positieve kant en de ruststand was 17-22. De eerste part speelde De Gouwe ge concentreerd en met overzicht. Omdat de midachter van De Gouwe voor de midvoor van de Groningers speelde kwamen zij niet in hun spel. Al snel stond De Gouwe door een afstandschot van Marc Faber met 0-1 voor. Remko Overdam zorgde in een van de vele man-meer situaties voor 0-2. Het eerste gedeelte van de tweede part begon heel rustig. Het werd snel duide lijk dat De Gouwe-keeper Kors van 1 Tilburg en ook de Groningse keeper in een goede vorm staken en zij bepaal- 1 den in belangrijke mate het scorever- loop. Met name in de man-meer situa ties waren zij bijna niet te passeren. De Groningse spelers kregen in de loop van de tweede part door dat de scheids rechters enig duw en trekwerk wel toe- Mix-team 2 van Ricardo Arends stond aan de vooravond van de 6e competi- tiedag met 6 punten voorsprong veilig aan kop. Naast het herenteam van Maurice van Wingerde werden op het oergezellige kleine Dubbeldamse park de laatste partijen verspeeld (4-1 voor Waddinxveen). Het homogene team van Zetsia van Romondt, Rebeca Arends, Ricardo Arends en Herman de la Croix liet in deze competitie in de DE, GD en DD geen punt liggen en bereikte daarmee voor het derde achtereenvolgende jaar een le positie. En wat begin dit jaar bij de vooruitblik óp het seizoen nog als ’’wishful thin king” werd gekenmerkt, kan werke lijkheid worden wanneer beide mix- teams door de promotie komen. Dan is met een bezetting van een 2e, een 3e, een 4e en een 5e klasse een goede ver deling in de spelsoort gemengd 18-plus bereikt. De ontspanningscommissie van De Gouwe, Gouweplus, had deze reis op de korte termijn nog uitstekend weten te regelen en chauffeur Sjaak Bonte- koe bracht de stemming er al gauw in. Hoewel een mooie dag zon aan de sup porters voorbij ging vergoedde de spannende wedstrijd veel maar helaas niet alles. In Groningen moest De Gouwe toch een puntje afstaan en speelde met 4-4 gelijk. WADDINXVEEN - Een uitstekende resultaat boekten de zes thuisspelende teams van tennisvereniging Waddinx veen door met vier keer 4-1 en twee maal 3-2 te winnen. Mix-team 2 van Ricardo Arends be haalde 3 punten en kan zich voor het derde achtereenvolgende jaar kam pioen noemen. Met name de dames Zetsia en Rebeca manifesteerden zich uitstekende en wonnen met overmacht hun wedstrijden in de vierde klasse. Tom Keijsers team drie won met 4-1 en stevent af op een zekere eerste plaats. Het uitspelende gemengde team van Cora Sanders had ook uitstekende kan sen op een eerste plaats in de eindklas sering, maar miste die op een haar na. Die haar betrof in dit geval de heren dubbel, waarbij de tie-break derde set verloren ging. Het vierde mix-team gooide er tegen RLTC een schepje bovenop en sleepte 4 punten in de wacht. Na het uitge kiende spel van Mieke Kleiweg, wisten ook een zeer goed spelende Attie Dui- vesteijn en de rustige Menno Goedhart punten te vergaren. Heren 1 met B-spelers Eric Naafs en Ron Groot in de gelederen gaf Lom- bij WSE 1Daarvoor was hij enkele ja- ren actief als grensrechter bij het tweede team. Dit was voor het WSE-bestuur een mooie aanleiding om Joop eens in het zonnetje te zetten. Dit zal donderdag 24 mei (Hemelvaartsdag) gebeuren tij dens de WSE-Familiedag aan de Wil lem de Rijkelaan. ’s Middags vanaf 13.00 tot 17.00 uur zal een sportieve reünie plaatsvinden door het formeren van teams met voetbal lers die in de afgelopen in WSE 1 heb ben gespeeld. Ofschoon het programma is afgestemd op de ouderen, is ook aan de kinderen gedacht. Veel pupillen hebben een uit- tournooi, maar na afloop kunnen zij ook aan hun trekken komen. ’s Middags kan er deelgenomen wor den aan een reuze-sjoelcompetitie en in de pauze, welke van 17.00 tot 19.00 uur gepland staat, zal het optreden plaatsvinden van goochelaar Matthé. speelt op een veld van 100 bij 37 meter met vijf tot zeven spelers. Het doelge bied beslaat 22 meter en daarin moet de schijf worden opgevangen. Dan pas heeft men een punt. De sfeer tijdens de wedstrijden, welke gehouden werden op het voetbalveld van Be Fair in Waddinxveen, was uit stekend. Een flinke regenbui leverde enige vertraging op maar de spel vreugde was er niet minder om. De teams werden in twee poules ver deeld. Dit leverde 6 teams op in de leef tijd van 12 tot 14 jaar en ook 6 teams van 15 tot 17 jaar. Ieder team kreeg een coach toegewezen die lid is van De Helft. In de dertien minuten durende wedstrijd moest men proberen zo veel mogelijk punten te scoren. WADDINXVEEN - Naast Excelsiors damclubkampioenschap van Dick Dib- bets zijn nu ook twee winnaars van en kele poules bekend geworden, te weten Jaap van der Eist en Dirk Heeren 1 In de finalegroep wist Piet Swart kanm- pioen Dick Dibbets op een gelijkspel te houden. Na een zeer onregelmatige partij werd na een grote combinatie een 6-om-6-eindstand bereikt. Cor Barelds wist zich dank zij winst op Adriaan Blom naar de tweede plaats op te werken. Na een grote ruil in de ope ning kwam de stelling van Adriaan bij de wederopbouw langzaam aan onder druk te staan. Mede door een ruil van Adriaan zelf kon Cor toen op positio nele wijze schijfwinst forceren. In de laatste onderlinge finalewedstrijd moeten Cor Barelds en Piet Swart uit maken wie de 2e en 3e plaats in de eind stand inneemt. Teun Twigt en Fred van Beek maken onderlinge uit wie in deze poule op de 5e of 6e plaats eindigt. In de tweede groep stuitte Ruud van Dijk op grote tegenstand van Jan Both. Jan boekte schijfwinst, doch hij kon niet voorkomen, dat Ruud doortocht forceerde en enkele zetten daarna wer den de punten gedeeld. Jaap van der Eist stond tegen Tijmen den Ouden jr lange tijd onder druk. Bij het uitdunnen van de stand en na een minder sterke zet van Tijmen hervond Jaap zich en enigzins onverwacht be haalde hij zelfs nog de dubbele winst. In de derde groep eindigde de laatste wedstrijd in winst voor Jan de Heer. Na een niet erg moeilijke, maar wel leuke combinatie, waarbij hij liefst 3 schijven winst boekte, klopte hij Dirk Heeren 1 die overigens in deze poule al poule- winnaar was. De vierde groep blijft het tot de laatste wedstrijd ongekend spannend waar het gaat in de rangschikking. Jan Kramer is de laatste weken goed in zijn doen. In de strijd tegen Adriaan Crone kreeg hij meer en meer grip op de stelling en middels een leuke combi natie leed Crone schijfverlies en moest opgeven. Het was enigszins verrassend, dat Cor Stolker vanuit zijn geliefde Roozen- burg-opening en het daarna volgend middenspel tegen Dirk Heeren 2 schijf verlies leed. Bij Cor ging het gezegde: ”De aanhou der wint” vaak op, want in het verder spel wist hij zijn tegenstander toch nog te verschalken. In deze poule gaat Cor met 1 punt voor sprong aan de leiding. Bertus van Eijk zal in zijn laatste wedstrijd moeten win nen om de poulewinst op te strijken. Een gelijkspel van Van Eijk betekent een gedeelde poulewinst met Cor Stol ker. Na de rust leek het erop alsof Flyers nu pas goed warm was en via snelle breaks en een paar mooie dunks liepen de he ren van coach Tony Vujanic verder weg van hun tegenstanders. Vooral het goede spel van Mike Heerkens viel op. De eindstand werd 93-71. Het vorig jaar gepromoveerde le mix- team van Cora Sanders sloot de compe titie af met een duidelijke 4-1 overwin ning op Oostvoome. Een goede 2e plaats voor dit team dat door een zwakke start het kampioenschap op het nippertje misten. Heel jammer voor de in de zware 2e klasse toch zeer sterk opererende Cora, Henriette Laan, Stella Stoffels, Martin Sanders en Mar cel Schraven. Mix-team 4 van Mieke Kleiweg be reikte eveneens een 2e plaats in de 5e klasse, waarin NLTC met ruime voor sprong eerste werd. Herenteam 1 speelde uit tegen Z’67 en kwam met 2 punten uit de dubbels Naafs/Derks en Bierman/Meyer op een totaal van 16 punten. Naar alle waar schijnlijkheid te weinig om Z’67 met 14 punten, maar 1 inhaaldag te goed, van de le plaats af te houden. Ook herenteam 2 van Frank Hes miste ondanks een 5-0 overwinninr '>p de Team 5 van Ruud Spillenaar, de laatste dag met invaller Ferry Buring, Theo Huisman en Henk Bloks, konden de opgelopen achterstand niet meer goed maken en degraderen naar de 6e klas se. In de hoofdklasse B van de veteranen bleef het net als in 1989 lang spannend. En weer bereikte dit team van ouwe ge trouwen een 2e plaats. Captain Wim Oosterom kan met Rob Binkhuysen, Flip Kapaan, Gerard Okkerse, Jan- Willem Stelling en Leo Wempe terug kijken op een plezierige competitie. Wat minder voorspoedig ging het bij de 2e klassers veteranen. Het zestal van Jan Dolislager bereikte na de geplande 5 ontmoetingen de 4e plaats in een poule van 6. Op de laatste competitie- dag kwamen de 2 winstpunten uit de HD van Jan Dolislager/Gerard Ven- mans en de HD van Carl Hasselbach/ Jan Dolislager. laatbaar vonden en maakten daar dankbaar gebruik van. Na 2-2 wist Wil fred Bontje met een afstandschot de tweede periode nog net winnend af te sluiten. Na 3-3 onderschepte Cees Boonstoppel de bal uitstekend en zijn actie resul teerde uiteindelijk in een man-meer si tuatie die dit keer wel in een doelpunt werd omgezet. Het was wederom Wil fred Bontje die het net wist te vinden. De laatste part werd er door beide par tijen keihard gevochten. Helaas wist al leen ZCG nog eenmaal te scoren: 4-4. Indien De Gouwe beter en gevarieer der de man-meer situaties had uitge speeld, dan had er meer ingezeten. Nu moesten zij eigenlijk wel vrede met de uitslag hebben. merrijk (met eveneens 2 B-2 spelers) weinig kans (4-1). Heren twee van Frank Hes trad aan in de sterkst moge lijke opstelling maar boekte daarmee niet het verwachte resultaat: 3-2 eind stand in het voordeel van Nieuwer kerk. De kans op een eerste plaats in de eindrangschikking is daarmee zeer klein geworden. Heren drie van Maurice van Wingerde troefde Overschie af met 3-2. Andy Pe lupessy won wederom zijn enkelspel en ook de dubbels Wim de Lang/Maurice van Wingerde en Joop Nederhof/Mau- rice kwamen triomferend uit de strijd. Stortregens in de regio Rotterdam ver schafte team vier van Arthur Lont een ongewenste rustdag. Heren vijf van Ruud Spillenaar kon in de dubbel Ruud/Ton Oostendorp maar 1 punt weghalen bij TSN en bungelt on der in de poule. Heren zes van Jan de Bruin versloeg ’t Veldje met 4-1 op De Woerd en staat er in deze competitie dus heel goed voor. Nadat Wil Driessens in een slijtageslag de derde set met 6-4 verloor, namen zijn teamgenoten Eddy Terpelle, Hans Benschop en Jan gepast wraak. 4 pun ten in 8 sets. Veteranen 1 van Wim Oosterom be gonnen hun vijfde partij in hoofdklasse B door de regen later op de middag en hadden ook nog de pech dat Rob Bink huysen door een zweepslag werd uitge schakeld. Dat kostte al 2 punten. Winst boekten Wim met invaller Dolf de Vries en Wim met Leo Wempe. Veteranenteam 2 van Jan Dolislager behaalden eindelijk een duidelijke ze ge. Barendrecht 3 werd het slachtoffer van Carl Hasselbach, Jan, Gerard Ven- mans, Herman v.d. Hoek en Henk Hendriks. En met de 4-1 eindstand kwam Baren drecht er nog genadig af, want de 3 HD werd in pas in de 3e set met 5-7 prijsge geven. De uitslagen van het tournooi zijn als volgt: poule A 15-17 jaar: 1. Kohnstamm- mavo 1, 2. De Groene Zijde 1, 3. De Zonnebloemschool, 4. Chr. Lyceum, 5. De Wadde 1, 6. Kohnstamm-mavo 2. Poule B 12-14 jaar: 1. De Wadde 2, 2. Kohnstamm-mavo 4, 3. Maranatha mavo, 4. De Groene Zijde 2,5. Lagere Agrarische school Alphen, 6. Kohn stamm-mavo 3. De Fair Play-prijs is gewonnen door het team van de Kohnstamm-mavo 2. Naar de landelijke finale op 8 juni te Bilthoven zullen gaan de teams Kohn stamm-mavo 1 en De Wadde 2. De Helft kijkt terug op een met plezier georganiseerde dag die volgend jaar zeer zeker herhaald zal worden. Zij ho pen dan ook andere middelbare scho len te kunnen ontvangen. Frisbie is een leuke sport en wie er meer van wil weten kan contact opne men met Gerda Boersen, tel. 01727- 15668. Het werd 4-1 voor Be Fair. Zaterdag 26 mei wordt op De Buitenhof getracht de promotie naar de tweede klasse te ver werkelijken. Team heren 2 van Henk van Schoone- veld met zijn spelers Ad Herrebrugh, Frits van Kempen, John v.d. Plasse en R. Klaric was ook al vrijwel zeker van het kampioenschap in hun derde klas se. Twee punten waren nog nodig. Die werden gepakt. De overige die waren niet meer nodig en werden gegund aan de opponentende ontvangende club in ’s Gravendeel. Team 2 gaat ook zaterdag, thuis, trach ten de promoveren. Supporters mogen gratis steun komen verlenen. Aan vang 13.00 uur. In de vierde klasse is herenteam 4 met Ad van Maaren, Dick van Doorn, Bas Boonstoppel, Willem Keuzenkamp en John Hoeke kampioen geworden. Er werd met 3-2 tegen Victoria uit Rotter dam gewonnen. Ook hier geldt: pro motie-wedstrijd zaterdag 13.00 uur op De Buitenhof. Team heren 6 van Pleun de Koekkoek wist alle wedstrijden tegen Oudelande 5 naar zich toe te trekken. Maar zij zijn nog niet uitgespeeld in de competitie. Donderdag 24 mei is er nog een inhaal wedstrijd tegen de gedoodverfde kam pioen Z’67 in Rotterdam. Toch zou het niet echt verbazen als het team 6 alsnog zou lukken de competitie met een kam pioenschap af te sluiten. We horen dat nog. Herenteam 8 zag een spannende dag voor zichSlechts als met 5-0 gewonnen zou worden tegen TSF3 zou dit team kampioen worden in de 5e klasse. En tot hun eigen en ieders verbazing lukte dat. Na 4 gewonnen wedstrijden versche nen captain Pieter Hooftman en Frank Huisman op het veld met de weten schap dat hun HD, de laatste partij na4 gewonnen wedstrijden, de doorslag en het kampioenschap zou kunnen leve ren. Die laatste dubbel was een langdurige, enerverende 2 setter die tenslotte door Be Fair gewonnen werd, toegejuichd door veel toeschouwers. De overige spelers van dit kampioens-team zijn Rob Verkerk, Wilfred Luiten en Jan van Es jr. Over de promotie-wedstrijd is nog niets bekend. Team 9 van Jan Hogerbrugge nam het op tegen Rotterdam-Zuid en verloor met 1-4. Rotterdam Z. eindigt als eer ste in de poule. Team 9 blijft ook vol gend jaar 5e klasse spelen. Herenteam 12 van Cees Preitschopf is tweede geworden in de zesde klasse. Het verloor nu met 2-3 tegen Vlaardin gen. In no 12 speelt ook Piet Boere. Hij heeft dit seizoen alle sets die hij speelde gewonnen. Team 13 van Jaap Wielhouwer heeft te gen Driebruggen gewonnen met 5-0. Team 13 bezet nu een goede tweede plaats in de zesde klasse. Er moet nog opgemerkt worden dat Gouwespeler Niek de Leeuw een on opvallende, maar foutloze wedstrijd speelde. De supporters waren in begin sel teleurgesteld, maar zien ondertus sen al weer uit naar zondag als De Gouwe om 20.00 uur in Oosterhout te gen Waranda moet spelen. Voor diegenen, die deze sleutelwed- strijd niet willen missen: het suppor- terslegioen vertrekt zondag om 18.30 uur bij het zwembad ”de Sniep”. strijd vrije worpen en driepunters het laatste fluitsignaal gooien georganiseerd. De winnaars hiervan waren bij de jeugd: driepun ters: Martijn v. Bockom Maas, vrije worpen: Martijn v. Bockom Maas en Brobbel-Muit en Maliepaard-Ritter eindigden in remise. Th. Goor moest het punt aan Besemer laten. Versluis deelde het punt met D. van Offeren. Van Sandijk kwam opnieuw tot winst. Deze keer werd v.d. Knaap het slacht offer. De partijen H. van Offeren-D.J. van Offeren en Torenbeek-Alblas ein digden in puntendelingen. WADDINXVEEN - De zesde competitiedag van de tennisvereniging Waddinxveen op het tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan bracht drie competitieteams in opperste staat van vreugde. Drie eerste Middels een 9-3 ruststand probeerde Topscoorders: Wim Stuyfzand met 24, Korbis in de tweede speelhelft de 200 Marlon Dorsiel 20 en Phil Filipan en doelpunten vol te krijgen, maar kon de Mike Heerkens beide met 19 punten, laatste treffer maar niet door de mand Voor deze wedstrijd werd er een wed- krijgen. Echter, na mocht dat de pret niet echt drukken. De titel was behaald. Topscoorders waren die middag de goed spelende Astrid Wassenaar, die Chantal Niels. En bij de vrije worpen: helaas Korbis gaat verlaten en Wim Wilma Overeijnden-Happel en Arnold Lebbing beiden met 3 doelpunten. Chün. Trouwens het feit dat Korbis die mid dag als één collectief speelde, bleek wel Vrijdag 25 mei worden de laatste com petitiewedstrijden van het seizoen ge speeld te beginnen om 19.15 uur. Ge speeld wordt dan Meisjes kadetten 2te- Hopelijk kan Korbis in de eerste klasse gen Guards uit Pijnacker. laten zien dat deze promotie niet ten onrechte is geweest. Gezien het speler- spotentieel, vooral bij de junioren, moet dat mogelijk zijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 23