GEMEENTE WADDINXVEEN DDR-bezoek voor Immanuëlkerk De Gouwelanden 1RJW-RADI01 Oostduitsers vier dagen te gast in dit Gouwedorp Docent bij Open Cirkel TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN BOUWVERGUNNINGEN WIJZIGING KOOPA VOND LUILAKVIERING RENOVATIE CAI-SYSTEEM ST. VICTORWIJK INZAMELACTIE LANDBO UWFOLIE SPREEKUREN Olvenstedt Straten COLLECTEVERGUNNING NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES TER INZAGE VOOR DERDEN Vier dagen WIJZIGING HUISVUIL OPHAALDIENST I I bomen en bebouwing. (Foto: Bert Woudenberg). Verzoeken om vrijstelling (zgn. kruimelgevallen) WATERSCHAP 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 fc -- Z: Paginal Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 mei 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 1. Bilderdijklaan40 3. Jacob Catslaan 40 Wethouder J. Neele: uitsluitend na afspraak met de secretaresse. OPENBARE KENNISGEVING De Evangelische Kirche in Olvenstedt wordt voor het oog onttrokken aan ''4 Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van ge noemde aanvraag deze vrijstelling te verlenen. Waddinxveen, 23 mei 1990 De burgemeester voornoemd, namens deze, de chef van de afdeling Ruimte en Bouw, J. Stolze De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1Passage 33: het vergroten van een woonhuis (het uitbouwen van de keuken ter diepte van de balkonkast). - het jaarverslag 1989 - de rekening 1989 - de begroting 1991 Waddinxveen, 23 mei 1990 De burgemeester voornoemd, namens deze, de chef van de afdeling Ruimte en Bouw, J. Stolze Olvenstedt, de zustergemeente van de hervormde Immanuëlkerkgemeente, heeft een evangelische kerk St. Lau- rantius, die het silhouet van het dorp bepaalt. De kerktoren is van ver te zien. In het kader van de luilakviering zal in de Bonkelaar een nachtpro- gramma worden georganiseerd van 24.00 - 06.00 uur. Een drietal bands zal hier een live-programma verzorgen. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) straten maken het er niet mogelijk harder dan 5 km per uur te rijden. (Foto: Bert Woudenberg). Het dagelijks bestuur van het waterschap De Gouwelanden maakt bekend voornemens te zijn aan Felix Dijkhuis B.V. te Boskoop een vergunning te verlenen voor het dempen van een sloot tussen haar kwekerijperceel en een,ten noorden daarvan gelegen wind- akker. Boskoop, 23 mei 1990. Het dagelijks bestuur voornoemd, Dr. J.W. Hekkelman, dijkgraaf. K. Heinen, secretaris. Ministeries van Economische Zaken en van Verkeer en Water staat, Novem en RAI) - Wijs op Reis (een uitgave van het Ministerie van Buitenlandse Zaken). Wethouder K.W.Th. van Soest: uitsluitend na afspraak met de se cretaresse. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Doorbreken aanhoudingsplicht plaatsnaamborden Magdeburg, waarvan Olvenstedt een stadsdeel is ge worden. (Foto: Bert Woudenberg). Door het uitvoeren van bovenomschreven werken is het mogelijk dat belangen van anderen worden geschaad. In verband daarmede liggen tijdens kantoor uren tot en met 6 juni 1990 ter secretarie van het waterschap, Den Ham 36 te Boskoop, voor belanghebbenden de op de vergunning verlening betrekking hebbende stukken ter inzage. Degenen die menen dat hun belangen worden geschaad kunnen tot bovengenoemde datum tegen het verlenen van de betreffende vergunningen bezwaren indienen bij het dagelijks bestuur van het waterschap De Gouwelanden, Postbus 1612770 AD BOSKOOP. De koopavond van donderdag 24 mei (Hemelvaartsdag) mag gehouden worden op vrijdag 25 mei. In de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 juni a.s. zal weer de jaar lijkse luilakviering plaatsvinden. In opdracht van de gemeente Waddinxveen worden door J. Baas Telecommunicatie B.V. te Waddinxveen renovatiewerkzaamhe- den uitgevoerd aan de Centrale Antenne Inrichting in de St. Victor- wijk e.o. De bestaande rijg- en aftaksystemen in de wijk zullen worden ver vangen door een mini-stersysteem. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf Waddinxveen, telefoon 01828-14433, toe stel 237. Vandaag, woensdag 23 mei 1990, kunt u uw landbouwfolie nog aan bieden bij de gemeentewerf, Noordkade 48, telefoon 01828-12926 van 7.30 -12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur. 5 Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 8 juni 1990, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Ara- -programma Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. kunnen gebeuren. Direct na de omwentelingen gingen er al vanwege de hervormde Immanuël kerkgemeente uitnodigingen naar Ol venstedt. Dat was in november. Met Kerstmis kwamen de eerste lidmaten van de DDR-zustergemeente al een kijkje nemen. Olvenstedt ligt een 25-tal kilometers van de grens met West-Duitsland. Het plaatsje wordt bijna overspoeld door de massale volkswoningbouw van Mag deburg. De plaatsnaam Olvenstedt komt alleen op de bewegwijzeringsbor den langs de autoweg naar Berlijn voor en in de directe omgeving, want zelfs de grenzen van de bebouwde kom worden aangegeven met de plaatsnaam Magde burg. Wie Olvenstedt bezoekt ziet dat de tijd er stil heeft gestaan. De woningen zien er grauw en vervallen uit. De enkele winkel is spaarzaam met artikelen ge vuld en het dorpscentrum kent een benzinestation, zoals wij die nog van direct na de Tweede Wereldoorlog kennen. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood De straten zijn heel slecht. Borden met een maximumsnelheid van bijvoor beeld 30 kilometer per uur behoeven er niet te worden geplaatst, want op vrij wel alle wegen - behalve die enige door gaande die met versleten asfalt is be dekt - is het gewoon onmogelijk om harder dan 5 kilometer per uur te rij den. En dan komt de onderkant van de auto nog herhaaldelijk hardhandig met het wegdek in aanraking. Ervaringen in voorgaande jaren leren dat de wijze waarop luilak te genwoordig wordt gevierd nog maar weinig heeft te maken met de oorspronkelijke vorm van luilakviering: er vindt veel geluidsover last plaats en er worden vaak vernielingen aangericht. Dit alles is voor de Waddinxveense Rijkspolitie aanleiding om ’’be leidsmatig” op te treden tegen excessen, dit wil zeggen dat de poli tie zal optreden tegen verkeersovertredingen, zoals het rijden met een bromfiets zonder uitlaat, het veroorzaken van verkeersgevaar lijke situaties, het plegen van vernielingen en het veroorzaken van overlast. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan het Nederlandse Rode Kruis vergunning verleend voor een collecte in de periode 28 mei t/m 10 juni 1990. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. De grens van de bebouwde kom van Olvenstedt wordt omgeven met de Tot voor kort was het voor de Olven- stedters onmogelijk een bezoek aan Waddinxveen te brengen en daaróm reisde twee keer per jaar een groepje lidmaten van de Immanuëlkerkge meente naar het gebied bij de grens plaatsen Helmstedt/Mariënborn om de contacten te onderhouden en te verste vigen. Door de omwentelingen in november vorig jaar kunnen de Oostduitsers hun land nu gemakkelijk verlaten en dus stond bij de kerkmensen in Olvenstedt een bezoek aan de Immanuëlkerk bo venaan hun verlanglijstje. Voor de eerste maal sinds 1979 zijn er nu tussen beide kerkelijke gemeenten gelijkwaardige contacten mogelijk. Vandaar dat wordt uitgezien naar de DDR-burgers, die op Hemelvaartsdag na een reis van zo’n 500 kilometer in dit Gouwedorp - dat ze alleen kennen van foto’s en van horen zeggen - arriveren. Het folie dat niet geschikt is voor de inzamelactie dient op de ge bruikelijke manier te worden afgevoerd. WADDINXVEEN - Komend weekeinde zijn ruim 20 DDR-staatsbur- gers uit het Oostduitse Olvenstedt te gast van de hervormde Immanuël kerkgemeente. Het dit najaar 50 jaar bestaande kerkgenootschap onder houdt al 11 jaar contacten met de Evangelische Kirche St. Laurentius in het tegenwoordig door Magdeburg bijna overspoelde plaatsje. het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak 2. Middelburgseweg 14 het geheel vernieuwen en het verkleinen van een schuur; het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten al gemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouwe elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. z:. Het benzinestation in het dorpscentrum van Olvenstedt. De slechte Deze inzamelactie van landbouwfolie wordt gehouden in het kader van ”het scheiden van afvalstoffen aan de bron”. Via het overslagstation van het Gemeenschappelijk Vuilverwer- kingsbedrijf Midden-Holland en Rijnstreek (G.V.B.) wordt het landbouwfolie afgevoerd naar een recyclingbedrijf, waar het weer geschikt wordt gemaakt om als grondstof te dienen bij de plasticbe- reiding. Niet alle landbouwfolie is geschikt voor deze milieuvriendelijke in zamelactie. Wèl geschikt is - het folie dat gebruikt is als kuilzeil - het folie van kunstmest- en/of vee voederzakken Niét geschikt is - het folie dat gebruikt is in de tuinbouw om het opkomen van onkruid tegen te gaan - het folie dat gebruikt is bij het ontsmetten van de grond; - plastic voorwerpen als jerrycans e.d. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan: 1. Stationsstraat, doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis - zogenoemde ’’kruimelgevallen” - als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 21 van het besluit op de Ruimte lijke ordening. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wethou ders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. In het gemeentehuis van Waddinxveen zijn voor geïnteresseerden in de brochurewand bij de balie van de sectie Burgerzaken de vol gende nieuwe brochures verkrijgbaar: - Brandstofverbruikcijfers van personenauto’s (een uitgave van de Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 25 mei 1990 gedu rende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuis plein 1 te Waddinxveen. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (art. 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe reidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Ar tikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouw plan in overeenstemming moet zijn mfet zowel het geldende be stemmingsplan als met het toekomstige plap. Aan die voorwaarde voldoen de bovenstaande bouwplannen. In het gemeentehuis liggen bij de afdeling Welzijn en Onderwijs op de le etage, de volgende stukken van het Centraal Orgaan voor het Gemeentelijk Voortgezet Onderwijs (COGVO) ter inzage: De kerk zelf is nagenoeg volledig aan het oog onttrokken doordat er veel bo men en en bebouwing omheen staan. Aan de westkant bevindt zich de pasto rie en een opgeknapte ruimte voor ge meen te-activiteiten. Het geheel oogt grauw en wat bouwvallig, maar de ker kelijke gebouwen stralen toch vertrou wen en zekerheid uit. I. De Rijkspolitie zal de ouders van minderjarige kinderen die tijdens de luilakviering strafbare feiten plegen of daarbij betrokken zijn, na verhoor van deze kinderen, uitnodigen nog dezelfde nacht op het bureau van de Rijkspolitie te verschijnen. De Rijkspolitie laat echter ook weten oogluikend te zullen toestaan dat de Waddinxveense jeugd in het kader van de luilakviering za terdagmorgen 2 juni a.s. vanaf 04.00 uur slapers wekt, onder de voorwaarde dat dit niet op een al te hinderlijke wijze gebeurt. Voorts adviseert zij de inwoners van de gemeente om preventieve maatregelen te treffen, zoals het uitzetten van de deurbel en het niet onbeheerd buiten laten staan van allerlei goederen, om zo doende eventuele ergernis te voorkomen. Ze blijven vier dagen. Het vertrek is zondagmorgen na de kerkdienst in de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrix- laan met ds. A.A. van Houwelingen - een dienst met het Heilig Avondmaal - gepland. In die tussentijd wordt vertoefd bij gastgezinnen, wordt Waddinxveen ver kend en zal Gouda en andere plaatsen in de Randstad worden bezocht. In de grote kerkzaal is vrijdagavond een ”O1- venstedtse avond” georganiseerd. Een aantal DDR-burgers zal het Wad dinxveense straatbeeld een beetje gaan verlevendigen met hun Trabanten en Wartburgs. Anderen komen met het openbaar vervoer. In oktober vorig jaar, toen het tweede lustrum van de contacten tussen Waddinxveen en Ol venstedt eenzijdig werden gevierd, was het ondenkbaar dat dit al in 1990 zou In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van vrijdag 25 mei 1990 gedurende 14 dagen, tij dens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder in het ge meentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Nadere informatie kunt u krijgen in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1, telefoon 01828- 14433, toestel 147. ZATERDAG 26 MEI 1990 Elk heel uur nieuwsberichten. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend en informatief programma^ waarin onder andere actualiteiten^ sport, reportages en muziek samen? gaan. Direkt na het nieuws een uurX overzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weerbericht. Tijdens de uit zending kunt u telefonisch reageren’; (01828-10379). Presentatie: Ton van, Bemmel en Paul Aalbers. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avond? vullend hitgevoelig programma met muziek en informatie gericht op de jon geren. Informatie over vacatures, bios^ kopen en andere uitgaansmogelijkhe?: den. Met: Ferry van Loon, Ed Schuur man, Gerben van Kruistum en RoiK. Menke. ZONDAG 27 MEI 1990 11.00-11.15 uur - Uitzending van de Su Victorparochie met tot het begin van de Heilige Mis rustige muziek. 11.15- 12.15 uur - Kerkdienst. Rech^ streekse uitzending van de eucharistie viering van de roomskatholieke Sint’ Victor-parochie vanuit de Ontmoë- tingskerk. 12.15- 13.00 uur - RTW-KIassiek. Kla< sieke muziek om de zondag rustig in te gaan. 13.00-14.00 uur - Khabar oua nagham. Informatief programma voor AraC bisch- en Nederlands-sprekenden in Waddinxveen, ondersteund door mtr- ziek. WADDINXVEEN - Woensdagavond 30 mei om acht uur is in De Schaaps kooi aan de Nesse de laatste avond van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel van dit seizoen. Op deze avond komt drs. N.C. van Vel- zen, docent van de Evangelische Hoge school uit Amersfoort, spreken over ”De invloed van de media op de christelijke gemeente”. Drs. van Velzen zal ook foldermate riaal van de Evangelische Hogeschool meebrengen. De toegang is vrij voor ie dereen. Men kan zich dan tevens inschrijven voor de fietstocht van zaterdag 9 juni. Op donderdag 24 mei (Hemelvaartsdag) wordt er geen huisvuil op gehaald. In plaats van die donderdag wordt het huisvuil nu op vrijdag 25 mei opgehaald. De huisvuilinzameling van de laagbouw en van de be- drijfscontainers van vrijdag 25 mei vindt normaal plaats. 60 jj k i-

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3