Gouwe-heren verliezen ZVH legt solide basis Waddinxveen-zondag gaat onderuit: 0-2 Be Fair blij met gelijkspel Winst voor de dames Veldloop in Gouwebos Antilopers in Boskoop Prestaties beloond op onderlinge TOOS-gym Richtlijnen subsidie verordening Dames Flyers wisselvallig Vrouw leidt TOOS WSV op winst uit Nieuwerkerk Dames 2 Scoreverloop Dames Waddinxveen-zondag In de moeilijke wedstrijd van Wad dinxveen-zondag tegen concurrent Haastrecht heeft Waddinxveen een pijnlijke nederlaag geleden (0-2). Gouwebos Dames Heren-junioren Be Fair WSE-jeugd Heren Onderlinge Be Fair-jeugd ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 10 NOVEMBER A.S. TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: dames (uit Arnhem) heren (uitleiden) heren (uit Alphena/d Rijn) Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen 18.00 uur de Gouwe 2-Donk Diana 3 dames (uit Gouda) 18.45 uur De Gouwe 1-Esca 1 19.45 uur de Gouwe 1-LZ’86 20.45 uur deGouwe2-AZCTarvo4 L I - Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 7 november 1990 i SPORT. RECREATIE .trijden van TOOS-gymnastiek in de sporthal*de Sniep (Fottj- Sjaa. De wedstrijd wordt zaterdag om 20.00 uur in het Dorpshuis Swanla gespeeld. Maar in de derde set verslapte de con centratie geheel en ZVH kon AKS deze set met 15-7 naar zich toehalen. In de vierde set had ZVH het moeilijk om weer in hun spel te komen. Toch kon door een sterke service de winst met 15- 7 gepakt worden. Hierdoor zijn de Rentokil dames weer een ronde verder gekomen. De kaarten voor deze wedstrijd kun nen bij Cees Nobel, Dorpsstraat 138 te Zevenhuizen (tel.: 01802-1534) in de voorverkoop gehaald worden. Ook de Gouwedames 2 blijven het goed doen. Deze keer werd WVZ ver slagen en wel met 22-1De dames gaan met 10 punten uit 5 wedstrijden aan de leiding. Gescoord werd door: Annet Huisman- van der Zijden (7x), Corinne van der Meer-Oudijk (5x), Marielle Kroon (3x), Gabrielle de Groot (2x), Astrid Cornelissen (2x) en Helen Cornelissen, Elly Middendorp-Straver en Amanda van den Berg ieder lx. Dames 1 deed het beter. Zij zetten hun goede presteren van afgelopen weken voort en versloegen ter plaatse het Alk- maarse DWA/Sportline met niet min der dan 21-3. Eerste partij: Riet Boere-Verwey, Astrid van Galen, Gillian van den Berg, Mirjam Overdam en Angela Fa ber (5-0). Tweede partje: Gillian van den Berg, Karin Beukema, Angela Faber (hierna DAW 8-1) en Astrid Coene (9-1). Derde part: Mirjam Overdam (uit strafworp), Astrid Coene (hierna DAW 11-2) en Gillian van den Berg (12-2). Vierde partje: Gillian van den Berg, Astrid Coene, Angela Faber (3x), (hierna DAW 17-3), Astrid van Galen, Angela Faber, Gillian van den Berg en Astrid Coene (21-3). Zaterdag speelt dames 1 thuis in Gou- webad ”De Sniep” tegen Esca uit Arn hem. Aanvang-18.45 uur. Een beeld van de jaarlijkse onderlinge wet Noteboom). De dames van ZVH speelden zaterdag in de eerste ronde van de NSW-beker een gewonnen wedstrijd tegen derde divisionist AKS uit Breda. Het was een goede weerspiegeling van de verhouding binnen de lijnen, waarin Haastrecht net iets feller op de bal zat als Waddinxveen. Bij de in Schiedam, Ouderkerk en Benthuizen gespeelde wedstrijden slaagden alleen de heren-junioren erin naar de volgende ronde over te gaan. il WADDINXVEEN - Mevrouw H. Brugman is de nieuwe voorzitter geworden van de multisportvereni- ging TOOS. Haar benoeming vond plaats op de laatst gehouden alge mene ledenvergadering van de gymnastiekafdelmg. Vermeldenswaard is dat dit de eer ste vrouwelijke voorzitter is in het 70-jarige bestaan van de gymnas tiekvereniging TOOS. Zij volgt de heer P.A. van Oosten op, die na ruim 20 jaar actief te zijn geweest voor TOOS in diverse functies, er een punt achter zette. Mevrouw T.A. de Wit-Dekker, ook al ongeveer 18 jaar bij TOOS werkzaam op diverse fronten, gaf het secretariaat over aan mevrouw J. Stofberg. Het secretariaat is te bereiken op tel. 01828-30045. Als lid van de technische commissie werd mevrouw Metsemakers in het bestuur gekozen. De vergadering besloot tot een kleine contributieverhoging per ja nuari 1991. Ook werd bekend ge maakt dat per november (na ope ning van de nieuwe sportzaal De Duikelaar) TOOS lessen gaat ver zorgen op de maandagmiddag voor de jeugd in de Zuidplas. Op 2 februari zal de dan 70-jarige TOOS een grote jubileumvoorstel- ling verzorgen in sporthal De Sniep. Daar zal TOOS verschijnen in een nieuwe outfit. Najarenlang het blauwe verenigingspak gedra gen te hebben, wordt dan de nieuwe kleding gepresenteerd. In de zeer actieve jeugdraad van TOOS zijn ook een aantal wijzigin gen gekomen. Door studie stopten Bart Kerver, Marjon Kaptein en Hedi Keizer. Toegetreden zijn Lisa Zimmerman en Albert Hogeweg. Voor het komende seizoen heeft de jeugdraad weer verschillende acti viteiten gepland. Voor aanstaande zaterdag zullen de da mes, beter geconcentreerd te werk moeten gaan. Ze gaan dan naar Nijme gen toe om het op te nemen tegen het team van VoCASA. De ploeg die nog ongeslagen aan de leiding gaat van de tweede divisie. ZEVENHUIZEN - Het herenteam van de Zevenhuizense volleybalver eniging Rentokil/ZVH is het Europa Cup-tournooi voor landskampioe nen begonnen. In Denemarken versloeg de ploeg van coach Toon van der Burgt titelhouder Holte IF met 0-3. Dat is een solide basis voor een plaatsje in de tweede ronde. Zaterdag 10 november houdt Antilope de le van de in totaal 4 te lopen wed strijden van de crosscompetitie van de afdeling Gouda in het Gouwebos. Vanaf 13.00 uur zullen de diverse groe pen deelnemers van start worden ge schoten. Delen van het Gouwebos zullen met kleine versperringen voor de atleten worden afgezetj Het eerste damesteam van De Gouwe heeft ook haar vierde wedstrijd in de competitie* van le klas KNZB over tuigd gewonnen met 21-3. Deze keer was in Alkmaar DAW/ Sportline het slachtoffer van de daden drang van het team van trainer/coach Wim Groen. Deze had zijn dames de opdracht gegeven het spel breed te houden en de snelheid uit te buiten. Hierdoor werd de verdediging van DAW totaal overrompeld. De Gouwe-dames forceerden niet min der dan elf man-meer situaties, die alle maal werden omgezet in doelpunten. In het laatste partje, waar ook de con ditie van de Gouwedames een woordje mee ging spreken, werd niet minder dan negen keer gescoord. Dames 1 heeft nu 8 punten uit 4 wedstrijden Zaterdag werden ook weer in Neder land de voorronde van de open club- kampioenschappen gedeeld. ZVH deed bij alle leeftijdscategorien mee. Ondanks de slechte weersomstandig heden, hebben Be Fair en Oudewater een op redelijk niveau staande wed strijd gespeeld. De thuisclub begon zeer aanvallend en zette de verdediging van de bezoekers onder grote druk. Het was mede aan de doelman van de gasten te danken, dat pas na 25 minuten de openingstreffer kon worden aangetekend. Na de zoveelste goede aanval, kon Erik Vlak met zijn rechtervoet het eerste doelpunt laten aan tekenen. Enkele mi nuten later had de score verdubbeld moeten worden, toen de doorgebroken Peter Verkerk alleen op het vijande lijke doel afging, maar zijn lob ging over de keeper maar belandde naast in plaats van in het doel. Na 35 minuten spelen, vond de scheids rechter het tijd worden, om zijn stem pel op de wedstrijd te gaan drukken. Hij stuurde Leon Konijn wegens bele diging van de scheidsrechter vroegtij dig naar de kleedkamer. Desondanks bleef Be Fair het beste van het spel be houden en ging dus met een terechte voorsprong rusten. WADDINXVEEN - Be Fair heeft zaterdagmiddag met 1-1 gelijk ge speeld tegen Oudewater. Middenmoter Be Fair heeft nu 10 punten uit 9 wedstrijden. De wedstrijd WSE-Lugdunum werd wegens het slechte weer afgelast, zodat de Waddinxveners op 7 punten uit 7 wedstrijden blijven staan. Ook de B-regionale jeugd van WSE speelde niet. In de zondagaf- deling Gouda verloor Waddinxveen met 0-2 van Haastrecht en bezetten daarmee met 10 punten uit 7 wedstrijden de derde plaats van boven. Na 10 minuten in de tweede helft werd de scheidsrechter opnieuw beledigd, en kon Michel Glasbeek zich gaan dou chen. Na deze tweede uitsluiting moest ook de trainer Aad Jansen de dug out verlaten. Ondanks de numerieke meer derheid duurde het tot de 35e minuut alvorens de gelijkmaker kon worden aangetekend. In de laatste 10 minuten hebben de be zoekers met alle man geprobeerd meer te bereiken dan dit onverdiende gelijk spel. Het was aan een uitstekende red ding van Henk Vermulm te danken dat de gasten in de 40e minuut niet alsnog de volle winst konden pakken. Zaterdag gaat Be Fair op bezoek bij Kagia en zal er alles aan willen doen om de twee punten mee terug te nemen. De eerste helft was gelijkopgaand en er was een fout in de Waddinxveense ver dediging voor nodig, dat Haastrecht kon scoren. Knullige taalbehandeling in plaats van de bal wegtrappen op het gladde veld bracht de Haastrechtspits in goede stelling. Deze twijfelde niet en scoorde beheerst (0-1). Dit was ook de ruststand. Na rust hetzelfde spelbeeld. Gelijkop gaand zonder dat Waddinxveen eigen lijk ook maar een keer gevaarlijk voor het vijandelijke doel kwam. Raymond Beij, als altijd hard zwoegend op het middenveld, kon zijn voorwaartsen ook niet de goede impulsen geven en het was de opkomende laatste man Rob Flier, waar uiteindelijk het meeste gevaar vandaan kwam. Na ongeveer 20 minuten spelen het tweede doelpunt van Haastrecht. Een hoge voorzet van links wordt door drie man van Waddinxveen gemist en val lend weet de rechtsbuiten uitstekend in te koppen. Einduitslag 2-0. Volgende week speelt Waddinxveen de uitwedstrijd tegen Lekkerkerk. Aan vang 14.00 uur. Zaterdag kwamen slechts vier WSE- jeugdteams in actie als gevolg van de slechte weersomstandigheden, 's Och tends werd er alleen gevoetbald door WSE Fl. In Woerden verloren zij in een aantrekkelijke wedstrijd van Woerden Fl met 4-3. WSE Cl won van Nieuwerkerk Cl met 3-1 en WSE C2 verloor nipt met 2-1. WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van Flyers-basketbal speel den in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen tegen Dunckers uit Hilversum wisselvallig naar winst (64-48). De Waddinxveensen startten voortref felijk. Via snelle breaks werd meteen een voorsprong genomen van 11-0. Maar na de 15e minuut kwam de klad in het spel en werden er veel verkeerde passes gegeven, waardoor Dunckers langzaam maar zeker dichterbij kwam. De ruststand werd 30-27. Na de rust duurde het tot de 10e minuut voordat de Flyers-dames weer in hun normale spel kwamen. Via 40-39 liepen ze weg tot 51-41. Hierna wilde Dunc kers het forceren, maar goed verdedi gen en enkele snelle breaks waren vol doende om de wedstrijd in de hand te houden en zo de eerste thuisoverwin ning te vieren. Eindstand 64-48. Top scoorders: Astrid Frikken 21 en Ba bette Heerkens 13 punten. Dames 3 trad aan tegen Zoebas uit Zoetermeer. Van het verlies van vorig weekend tegen Flyers 2 was niets meer te merken. Vrijuit ging men van start en lustig erop los scorend werd Zoebas ging enkele kans gegeven om in de wedstrij d te komenDe rust ging in met 32-13. De tweede helft werd er een beetje gas teruggenomen. Hierdoor ontstond er een aardige wedstrijd van twee gelijk waardige tegenstanders. Via 28-26 werd een eindstand bereikt van 60-39. Topscoorders: Anita Lammertse 20 en Nicole Berg 10 punten. Meisjes-kadetten 2 speelde tegen Jum pers uit Den Haag. De eerste paar mi nuten leek het alsof er maar een team in het veld was. Want Flyers keek meteen al tegen een achterstand op van 0-7. Pas in de 16e minuut was de inhaalrace afgelopen en kwamen de Waddinx veense meisjes op voorsprong. Toen was het ook gebeurd met Jumpers. Ruststand: 19-12. De tweede helft werd Jumpers hele maal weggespeeld. Via 24-9 kwam men op een eindstand van 43-21. Topscoor ders: Tarina Teuling 14 en Evelein van Bockom Maas 13 punten. Jongens-junioren traden aan tegen Springers uit Gouda. De eerste helft was van goede kwaliteit en via een ge- lijkopgaande score was de spanning ruimschoots aanwezig. Ruststand 32- 39. In de tweede helft kwam bij Flyers het .gemis van wisselspelers sterk aan het licht. Tot en met de zesde minuut kon men Springers nog bijbenen, maar daarna liep de tegenstander geleidelijk weg van Flyers. Via een score van 20-39 in de tweede helft, werd de eindstand 52-78. Top scoorders: Lennart van Aggele 19 en Marcel Pentier 16 punten. WSE A2 speelde hun comcpetitiewed- strijd op het kunstgrasveld bij ONA en won overtuigend met 4-2 van ONA A2. Het komende weekend vindt het eerste trainingsweekend vindt het eerste trai ningsweekend van dit seizoen weer plaats. Als eersten zijn aan de beurt de D-pupillen. Vrijdagavond zullen de pupillen ontvangen worden door de le den van de nevenactiviteitencommis sie. Rond 19.30 uur zal aangevangen wor den met verschillende voetbalvormen op het derde veld, waar kortgeleden de nieuwe lichtinstallatie is geplaatst. La ter op de avond is er een bosspel ge pland en on 23.30 uur zullen de pupil len gaan slapen in de WSE-kantine. Zaterdagochtend wordt er vroeg opge staan omdat WSE D2 om 9.45 uur voor de competitie moet voetballen in Woerden. Voor de overige pupillen zal er een tafeltennis- en biljartcompetitie worden georganiseerd. ’s Middags na de competitiewedstrij den zal er gezamenlijk geluncht wor den en zal het trainingsweekend wor den afgesloten met het bekijken van een aantal video-films. WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van De Gouwe-waterpolo had afgelopen weekend een zware dobber. Het uit de hoofdklasse gede gradeerde ZPB/Profus stond op het programma. De Gouwe bleek helaas niet opgewassen tegen het waterpologeweld van ZPB en ging met 16-5 on deruit. In de eerste periode werden de Wad dinxveners overrompeld door ZPB. Het hele team lag te ’’slapen” en alleen Marc Faber wist te scoren tegen zijn oude team. Na het eerste part stond het dan ook 5-1 het in het voordeel van ZPB. De Gouwe begon een wedstrijd tegen zichzelf, waarbij niets lukte en vele kansen weggaf aan de tegenstander, die hiervan goed profiteerde. Niets van het goede spel van vorige week kwam naar voren. Jaco van Tol wist de score nog enigszins aantrekkelijk te houden door 2x te scoren. Eindstand tweede periode 8-3. Ook het derde en het vierde part le verde helemaal niets op. De wedstrijd kreeg precies hetzelfde verloop als vo rige week, alleen nu in het nadeel van de Waddinxveners. Alleen Cees Boon stoppel en Jaco van Tol wisten hun doelpunten nog mee te pikken. Eind stand 16-5 in het voordeel van ZPB. Heren 1 heeft nu 6 punten uit 4 wed strijden. Zaterdag staat om 19.45 uur thuis, het eveneens uit de hoofdklasse gedegra deerde LZ’86 op het programma. De Waddinxveners weten nu waar ze aan toe zijn en zullen er alles aan doen om van deze wedstrijd een goede te ma ken. Dit belooft dus weer spanning en sensatie in het Gouwebad! In de interne competitie werd de acht ste ronde gespeeld. Opmerkelijk is het herstel van Van Woudenberg, die de uitgestelde rochade van Maliepaard ge nadeloos afstrafte door hem figuurlijk van het bord te vegen; niet prettig voor Maliepaard maar nu heeft hij dat ook eens meegemaakt. De volgende partijen werden door wit gewonnen: Torenbeek-Ponsioen, Ver- waal-Kloet en Reus-H.E. van Offeren. De zwartspelers Hennink, Stouten en Sandijk wonnen resp. van v.d. Bom, Littooy en H. van Offeren. De reste rende partijenen Philipse-Jansen, Muit-v.d. Hoek en Prins-D.J. van Of feren, die allen remise speelden. WADDINXVEEN - Sportclub Anti lope heeft in Boskoop meegedaan aan de jaarlijkse Floracross van AV’47. Na de zomermaanden op de atletiek baan te hebben doorgebracht, gaan de atleten in het najaar hun cross-seizoen in en lopen zij in het veld om hun condi tie op peil te houden. Ook de Antilopers waren weer in grote getalen naar Boskoop getrokken, waar vooral de jongere jeugd van zich deed spreken. Goed najaarsweer, met af en toe een flinke regenbui, droeg ertoe bij, dat AV’47 weer terug kan zien op een ge slaagde atletiekmiddag en waarbij alle deelnemers hebben kunnen genieten van een fijn parcours en een goede or ganisatie. De beste prestaties werden geleverd door Sven Metsemakers (10e bij jon- gens-pupillen Al), Annemiek van Dam (2e bij meisjes-pupillen C), Ellen Boere (15e bij meisjes-pupillen A2), Joost Blokland (3e bij jongens-pupillen B), Tjeu van Haren (2e bij jongens-pu pillen B), Mark Boon (8e bij jongens- pupillen A-2), Leon Groen (14e bij jongens-junioren D), Martijn v.d. Meij (6e bij jongens-junioren C), Letteke Broekman (le bij dames-veteranen) en Bram Lindthout (le bij heren-vetera- nen 3). In de voorbereiding van de competitie kwamen de beide ploegen elkaar al te gen op het internationale toumooi van Nordhorn. Die ontmoeting wist Rento kil met 2-1 te winnen, maar ZVH was gelijk gewaarschuwd voor de sterkte van deze Deense kampioen. Dit kwam in het Europa Cup duel ook uit. Trainer/coach Toon van der Burgt liet het team van ZVH weer in het oude concept aantreden, waarbij naast spel verdeler Laurens Clardeijde volgende aanvallers, Arthur Vennik, Brecht Ro denburg, Jan Clardeij, Ronald Kooij- man en Don Verdonck, op hun oude stek in de basis stonden. Vanaf het eerste fluitsignaal van de Finse scheidsrechter begon ZVH fu rieus aan de aanval. Met de gevaarlijke sprongservice van Arthur Vennik hield ZVH Holte onder druk en kon naar een 1-9 voorsprong uitlopen. Hierna kwam Holte terug en wist tot 6-10 ZVH te benaderen. Maar gesteund door een 50-tal supporters wist ZVH een 8-15 setwinst te boeken. In de tweede set wist de viervoudige Deense landskampioen, het ZVH zeer moeilijk te maken. Vooral aanvaller Kim Kaszas wist keer op keerte scoren Pas bij 10-11 kon Rentokil met een op volle sterkte acterende Brecht Roden burg afstand nemen en met 11-15 de set winnen. In de derde set liet Holte het er niet bij zitten. Vanaf het begin wisten ze meer grip op de wedstrijd te krijgen en kon zo naar 10-6 uitlopen. Maar ZVH wist door te verdedigen, weer de stand naar hun kant om te buigen (10-13). Uitein delijk na vele service wisselingen kon Jan Clardeij via het Deense blok de set met 12-15 uitmaken. Hierdoor heeft ZVH zich een goede uitgangspositie gecreeërd om de vol gende Europa Cup-ronde te behalen. Zaterdag hebben de Zevenhuizense heren genoeg aan één set. Maar voor dat dit gebeurt zullen de spelers alles uit de kast moeten halen. En mogen geen moment verslappen want Holte IF heeft genoeg in huis om het Rento- kol erg moeilijk te'maken. In de eerste twee sets wisten de Zeven huizense dames, met gelegenheids- coach Nico den Hollander, goed gecon centreerd te spelen. Dit resulteerde ge lijk in een snelle 15-6 en 15-3 setwin- sten. WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportclub Antilope houdt zater dag 10 november de eerste wedstrijd van de crosscompetitie van de KNAU- afdeling Gouda. In een serie van vier wedstrijden strijden de beste lopers uit onze streek om het afdelingskampioen- schap. De eerste wedstrijd is in Waddinxveen, daarna volgen dan nog Zoetermeer op 8 december, Gouda op 12 januari en Reeuwijk op 26 januari. Het parcours in Waddinxveen is uitge zet in het Gouwebos. De eerste wed strijd voor junioren start om 13.00 uur. Het hoofdnummer, de wedstrijd voor senioren en veteranen gaat over 9000 m en start om ca. 15 uur. De grootste kans op een Waddinx veense overwinning is er in de klasse veteranen 3 (zestig en ouder) waar Bram Lindhout van Antilope de te kloppen man zal zijn. WADDINXVEEN - Vorige week don derdag moest het tweede team van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV thuis een externe competitiewed strijd spelen tegen het tweede achttal uit Nieuwerkerk aan de IJssel. Na ruim 1 uur was Stam aan het derde bord als van ouds het eerst klaar met een prachtige overwinning. Het tweed uur was minder florissant; achtereen volgens verloren De Bock, v.d. Starre en Van Oort aan resphet zesdevierde en tweede bord. In het laatste uur won op het vijfde bord Smit, waardoor een voorlopige achterstand ontstond van 2-3. Op het eerste, zevende en achtste bord werden de partijen afgebroken van resp. De Niet, Ritter en T. Goor; zij verwachten echter alle drie te winnen waardoor waarschijnlijk toch een positief totaal resultaat kan worden behaald. WADDINXVEEN - In verband met de praktische uitvoering van de nieuwe Subsidie-verordening is een aantal richtlijnen vastgesteld. Deze zullen zo spoedig mogelijk aan alle verenigingen/subsidieontvangers worden meegedeeld. De nieuwe veror dening zal per 1 januari 1991 in werking treden, zo hebben B. en W. laten we ten. Voor het eerst dit seizoen de bijna ge hele voetbaljeugd van Be Fair niet in het veld, gezien de zeer slechte weers omstandigheden van afgelopen zater dag. Toch speelde C-4 voor de competitie uit bij Nieuwkoop en verloor met 6-3. Bij de pupillen speelden D-3 in en bij Woerden met 2-2 gelijk en verloor F-3 bij Perkouw met 3-1. Het C-l elftal oe fende op het bespeelbare gebakoveld tegen Floreant C-l en won met 7-0, voor de B en A jeugd bleef het zater- daggebeuren beperkt tot training. Op maandag 5 november is de zaaltrai- ning weer gestart voor de Be Fair-pu- pillen. Be Fair heeft voor haar jeugd een groot aantal uren in sportzaal ”de Sniep” van de gemeente gehuurd, ten einde haar jongste leden zonder pro blemen wat betreft het weer de gehele winter door te kunnen laten trainen. WADDINXVEEN - Marjan Scholte leverde zaterdag in de sporthal ”de Sniep” tijdens de jaarlijkse onderlinge wedstrijden van TOOS-gymnastiek de beste jeugdprestatie. Voor de beste recreatieprestatie ging de Jacobeker naar Kristianne Buiten dorp. De Bontenbalbekervoor de beste nationale prestatie van het afgelopen seizoen kwam terecht bij Alexander Poot. De hele dag, zowel ’s morgens als 's middags, kon het publiek genieten van acrobatische kunsten op de toestellen. De selectie- en keurploegleden streden tegelijk met de adspiranten en dames recreatie om het ere-metaal. Sierlijk werd de vrije oefening op mu ziek geturnd terwijl de heren bezig wa ren aan het hoge rek. Voor dubbele sal to’s aan het rek of flick-flackken op de balk zat men op het puntje van de tribu nebank. ’s Middags, na een snelle verplaatsing van de toestellen, kwamen de 6 t/m 12 jarigen op marcheren. Op brug, balk, ringen, lange mat en sprong werd de geoefende oefening voorgedaan voor de juryleden, die het behaalde cijfer op de diploma zetten. Door trillende knieën op de 10 cm smalle balk waren de zenuwen ook bij de jongste leden merkbaar. Nadat alle 150 kinderen hun oefeningen hadden gedaan was het natuurlijk wachten op de prijsuitreiking. Terwijl de telcommissie druk bezig was met tellen konden de toeschouwers en kinderen genieten van een demonstra tie acrogym en een vrije oefening met waaiers die volgend jaar zal worden ge toond bij de Wereldgymnaestrada. ri .vu I -J i

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 21