Dubbele winst Hier is uw Rijn en Gouwe voor Flyers krant te koop Eerste punt Gouwe-dames Voorlopige winst WSV i Geslaagde dierenshow Nieuw Leven WSE om de KNVB-beker Bijna zeven mille voor Jantje Beton Winst voor Kwiek 1 Aeolus 1 wint 35 maal op rij Twee punten hockeyers Voor TOOS 3 medailles Bingo in De Boog Stijgende lijn in spel van Be Fair-dames WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van CVB Bank/Be Fair heeft uit met 3-0 verloren van Sliedrecht Sport. De setstanden waren 15-13,14-7 en 15-12. De weer eens compleet aan tredende volleybalheren van Be Fair slaagden erin met 3-2 te winnen van Zovoc 2. De Gouwe weert zich uitstekend Expositie De Vogelvrienden in Het Trefpunt WSE-Jeugd verregend Den Edel in de prijzen WADDINXVEEN - De taekwondo- ka’s van de Waddinxveense sport? school Den Edel aan de Noordkade zijn in de prijzen gevallen in Papen- drecht. Daar hield de TDK-vereniging Papendrecht zaterdag 9 november een groot taekwondo-tournooi. Klaverjassen Onderlinge wedstrijden van TOOS Sjoelen Lagere teams Heren Dames Junioren Pagina 23 WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 november 1991 was in alle opzichten de meerdere, al leen in de tweede helft konden de Flyers wat in hun spel komen: 48-71. De welpen knokten er wel voor maar het duurde tot na de rust voordat het spel wat beter ging. Flyers verloor mdt 38-52. Ronny van Zoomeren was top scoorder met 16 pnt. Het tweede damesteam van De Gouwe doet het nog steeds uitstekend. Deze keer was GZC 2 uit Gouda het slachtof fer en behaalde het team van coach Pe ter van der Loo, in een uiterst span nende wedstrijd, een nipte 3-2 over winning. Voor dames 2 scoorden Ga brielle van der Loo-De Groot, Amanda van den Berg en Marion van Hooft ieder lx. Het tweede herenteam van De Gouwe herstelde zich goed en won verdiend met 6-3 van het (nu niet meer) op de derde plaats staande HZ/Zian uit Den Haag. Voor het team van coach Jan Verwey scoorden Remco de Frankrij ker 3x, Mark van der Zijden 2x en Mar cel Ribbens lx. Flyers eerste herenteam trad tegen mede-middenmoter Punch voor het eerst weer compleet aan. Met de her stelde Robbert Kaufman er weer bij kon Astrid Taal weer over de hele se lectie beschikken. De wedstrijd tegen Punch begon zeer veelbelovend want Flyers overrompelde de Delftse stu- dentenploeg behoorlijk in de aan vangsfase. Wat vrijuit spelend pakte de thuisploeg een flinke voorspromg: 22- 10. Daarna begon Punch’ felle verdedi ging rendement op te leveren want Flyers aanval viel stil. Punch daarente gen kwam op dreef en met de rust was het die ploeg die dan ook leidde29-31 Tot aan de 14e minuut na de basket- wisseling was het een strijd tussen ge lijke ploegen en een winnaar was nog niet aan te wijzen. Daarna wel want met beheerst teamspel van Flyers trok deze de winst resoluut naar zich toe. De 69-57 overwinning was een goed herstel van de afgelopen periode. Scores: Wol ter Zwijnenburg 20, René Hazelaar 18, Marlon Elckerbout 13 pnt. Dames 2 sterkste tegenstander LUSV1 WADDINXVEEN - Voor de tussen- ronde om de KNVB-beker komt uit Waddinxveen alleen WSE-voetbal nog in het veld. De Waddinxveners moeten zondagmiddag 17 november spelen te gen Groeneweg in Zevenhuizen. Als WSE wint hebben ze een plaats ver overd bij de laatste 32. Zondagmiddag 17 november wordt dus als de weersomstandigheden en de vel den het toelaten de tussenronde voor de beker distrikt West 2 gehouden om zo te komen tot de laatste 32 clubs die uiteindelijk kunnen gaan strijden om de districtsbeker. Groeneweg heeft dit seizoen reeds drie ronden overleefd. Achtereenvolgens werden uitgeschakeld zaterdag vier deklasser Nootdorp, zondag der deklasser Delfia, en op 13 oktober nog zondag vierdeklasser Dillitant. Nu zullen ze alle krachten gaan verza melen om het WSE uit Waddinxveen moeilijk te gaan maken, zo niet te voor komen om door te dringen tot de laat ste 32, waarn ook nog vier betaalde B- elftallen zijn vertegenwoordigd. Ooit hebben de Zevenhuizenaren de finale tegen het toen in de landelijk hoogste afdeling amateurvoetbal uitkomende Xerxes gespeeld en helaas zeer onfor tuinlijk verloren met 1-0. Nu bijna alle schorsingen en vakanties achter de rug zijn, zal er alles aan ge daan worden om het hopelijk in grote getalen opkomende publiek een goede partij voetbal te laten zien. Groeneweg-WSE wordt gespeeld op het sportcomplex van ’t Verlaat aan de Knibbelweg. De aanvang is om 14.00 uur. De Gouwe-dames speelden zaterdag in het sfeervolle Gouwebad ”de Sniep” tegen OZPC uit Almelo een spannende partij waterpolo. Het werd een typisch gevecht op het scherp van de snede van twee puntloze teams. Er werd over en weer met veel inzet strijd geleverd, het geen ook weer resulteerde in veel per soonlijke fouten. De Gouwe 12 en OZPC 14. In de eerste periode golfde de strijd op en neer en werd, ondanks de vele man meer situaties, pas in de laatste minuut gescoord. PZPC opende de score met 0-1 en Angela Faber tikte pal daarna 1- 1 in. Het scoreverloop in de tweede periode was in het voordeel van OZPC. Na 1-2 maakte Gillian van den Berg 2-2, doch OZPC scoorde 2-3 en 2-4. Helaas wer den enkele fraaie kansen door De Gouwe gemist, doch Keren Beukema vond weer aansluiting en scoorde 3-4. OZPC bracht vlak voor tijd de stand op 3-5. In de derde periode leek OZPC verder uit te lopen, doch de Gouwedames konden de marge van twee doelpunten handhaven. Eerst scoorde Astrid Coene 4-5, doch OZPC vergrootte de voorsprong tot 4-7. Wederom scoorde Astrid Coene 5-7, nu als midvoor. OZPC bracht de stand op 5-8, voordat Wendy de Frankrijker vlak voor tijd 6- 8 kon scoren. De laatste periode was voor De Gou we. Trainer/coach Wim Groen spoorde WADDINXVEEN - Voor het publiek van Flyers-basketbal was het vrijdag prettig toeven in de sportzaal De Dui kelaar (Zuidplaslaan). Het kreeg twee aantrekkelijke wedstrijden voorge schoteld, die ook nog eens beide door de Waddinxveners werden gewonnen. De damesselectie was beter dan SVO met 77-61, de heren behaalden een goede 69-57 overwinning op Punch. De Flyers-dames kwamen tegen het wat lager geklasseerde SVO (De Meern) niet goed uit de startblokken. Aanvankelijk draaide het nog niet zó bij Flyers waardoor SVO, een ploeg met veel lengte, gelijke tred kon hou den. De laatste minuten voor rust wa ren vrijwel geheel voor Flyers en vooral voor centre Anita van Unen die wéér zeer sterk speelde en niet alleen veel scoorde maar zo mogelijk nog meer re bounds pakte. Rust: 39-28. Na de hervatting kwam het Waddinx- veense team niet meer in gevaar. De voorsprong groiede nog wat verder maar bleef steken op zo’n 14 punten. Dat lag niet aan de aanval, deze drsaaide prima want uit samenspel volgden vele uitgespeelde scores, Nee, de voorsprong werd niet groter omdat dè verdediging niet scherp genoeg was waardoor SVO in de scores kon blijven meedelen. Er had nog meer in kunnen zitten dan de 77-61 overwinning. Sco res: Anita van Unen 29, Astrid Frikken 22 pnt. van Van Woudenberg staat glad ge wonnen, terwijl Smitskamp op het zesde bord een technisch gewonnen stand overhield, Verwacht wordt dat de Spijkenissers niet de tocht naar Waddinxveen zullen ondernemen om na enkele zetten te kunnen opgeven, zodat een eindover winning van 7-1 heel reëel lijkt. De uitslagen van de tiende ronde van de interne competitie zijn: Hennink- van Woudenberg 1-0, Ellers-Muit 1-0, Jansen-Smitskamp 1-0, V.d. Starre-P. van Offeren 1-0, Wiersma-D.J. van Of feren 1-0, V.d. Hoek-Kardol 0-1, D. van Offeren-Smit 0-1, Besemer-Ritter 0-1, Prins-Stam 0-1, Brinkhorst-Lit- tooy remise, Versluis-van Sandijk 1-0, v.d. Heiden-T. Goor 0-1, de Vries- Kloet 1-0 en de Pater-H.E. van Offeren 0-1. De top-tien ziet e mu als volgt uit: Phi- lipse 854, Hennink 745, Ellers 702, Smitskamp 687, Jansen 674, Reus 640, Kardol 607, Claassen 603, V.d. Born 599, Stouten 579, Van Woudenberg 572 en De Niet 558. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen voor het Nationaal Jeugdfonds (’’Jantje Beton”) gehouden collecte heeft ruim 6.700,- opgebracht. Dat is tweehonderd gulden minder dan een jaar geleden. Met de collecte hadden zich de leden van drie scoutinggroepen en van Kor- bis-korfbal belast. Het motto van de collecte was: ”Nu geen speelplek, straks geen toekomst”. De Waddinx- veense organisatoren van de jaarlijkse collecte spreken ondanks alles van een aardig resultaat. Immers, de helft van de opbrengst vloeit terug naar de collecterende ver eniging voor het eigen jeugdwerk. Met de andere helft financiert het Nationaal Jeugdfonds ieder jaar enkele honder den projekten in het hele land, zoals speeltuinen en speel voorzieningen, kinderboerderij enpeuterspeelzalen jeugdgebouwen en kindervakantie- kampen. ferde pion en wikkelde uiteindelijk af naar remise; de tussenstand van 3-1 was hoopgevend. Vlak voor de tijdscontrole rondde Hennink op het eerste bord zijn moei zaam karwei af. In een eindspel met lo per plus toren plus twee pionnen toonde hij zijn beter inzicht aan door een pion te laten promoveren, waarna zijn tegenstander kansloos moest opge ven. Kardol op het tweede bord zat onder tussen in enorme tijdnood, maar ook zijn tegenstander zat met hetzelfde eu vel; het geluk lachte hem toe toen zijn opponent in de voorlaatste zet een stuk liet instaan en direct kon opgeven. Een voorlopige overwinning van 5-1 was een feit, maar het wordt nog meer. De afgebroken partij op het vijfde bord WADDINXVEEN - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft vrijdag eindelijk weer eens gescoord. Tegen het Bleiswijkse Combat-1 werd het een 8-2 overwin ning. Vooral Cees Vos leek zich te willen re vancheren voor de matige prestatie van de afgelopen weken en bleef ongesla gen. Ronald Verboon en Wim van Wa- geningen wonnen beiden 2x, terwijl ook het dubbel naar Kwiek ging. Kwiek 2 behaalde eveneens een 8-2 overwinning. Werd de eerste ontmoe ting tegen het Haastrechts Top-3 een 6- 4 nederlaag, ditmaal het Kwiek er geen twijfel over bestaan op een ander resul taat uit te zijn. Eerst toen Kwiek met 6- 0 voor stond, zag Top kans tegen te sco ren. Rob Kappé bleef ongeslagen, Henk Bloks en Marco van Wageningen wonnen twee maal. WADDINXVEEN - Terugkijkend op de zesde speelweek in de districtscom- petitie is men bij de badmintonclub Have en Goed/Aeolus zeker niet onte vreden over de behaalde resultaten. Van de 9 teams die afgelopen week in actie kwamen behaalden 5 teams van de Waddinxveense vereniging een klin kende overwinning, speelden liefst 3 teams gelijk en leed 1 team een neder laag tegen het 8e team van plaatsge noot Florida. Met name de teams 12,4 en 10 verste vigden dankzij overwinningen hun koppositie, terwijl de teams 3, 5 en 9 door een puntendeling of een overwin ning aansluiting behielden bij de kop. Het le team van Aeolus ging onverdro ten voort in haar jacht naar promotie naar de bondscompetitie. Ditmaal was het 7e team van DKC uit Den Haag zondag in sportzaal ”De Duikelaar” het slachtoffer van haar dadendrang. Met deze overwinning boekte het le team de 35e overwinning op rijSinds 15 januari 1989 is het team niet meer verslagen in de districtscompetitie. Het bezoekende team van DKC had weinig in de melk te brokkelen en werd dan ook met 7-1 aan de zegekar gebon den. Na een aantal mindere wedstrij den lijkt Marco Overes weer in vorm te komen met zijn teamgenoten Natasja van Es, Anita van der Starren en Tjeerd Hillerts vormt hij dan ook een tot nu toe niet te nemen hindernis. Zondag wacht hen in Rijswijk de uit wedstrijd tegen het 3e team van BG Ni- vo. Na de ongelukkige 5-3 nederlaag vo rige week in Nootdorp tegen het 3e team van BC Deo bleek het 5e team af gelopen zondag weer op scherp te staan. In Den Haag boekte men een ruime 7-1 overwinning tegen het 3e team van CWP. Na de enkelspelen stond men al op een ruime 3-1 voorsprong (1 herenenkel spel ging verloren), die in de dubbel spelen verder werd uigebouwd tot 7-1. Dankzij deze overwinning heeft het 5e team, bestaande uit Jacqueline van Grieken, Jolanda Swart, Caroline Triep, Ricardo Lamberts, Theo van Grieken en Wilfried Hövener, de aan sluiting met de kop in de 4e klasse be houden. De uitslagen van de andere teams lui den als volgt: Flair 7-Aeolus 2: 1-7; Deo 2-Aeolus 3: 4-4; Aeolus 4-Florida 4: 7-1; Nieuwkoop 3-Aeolus 6: 4-4; Aeolus 7-Florida 8: 2-6; Bodelo 3-Aeo- lus 9: 4-4; Aeolus 10-Bios 10: 6-2. Het 8e team kwam niet in aktie. WADDINXVEEN - Zaterdag was het eerste herenteam van de hockeyclub Waddinxveen te gast bij Ommoord om 2 punten te halen in de hockeycompeti- tie 3e klas. De tegenstanders openden de score di rect met een doelpunt, al snel gevolgd door een 2e doelkans die eveneens in een punt werd omgezet. Aangeslagen door deze achterstand sloot Waddinxveen de gelederen en bracht via Jacco van Wijk de stand op 2-1 voor de rust. Een goed uitgangs punt om in de 2e helft de stand gelijk te maken. Hoewel Waddinxveen lange tijd vel- doverwicht had lukte het niet de doel kansen in doelpunten om te zetten. Kort voor het eindsignaal besloot de coach 2 jonge spelers in te zetten, maar toch werd in de laatste minuut doelman Bas de Rooy nog eenmaal gepasseerd en kwam de stand daarmee op 3-1. Zondagmiddag speelt Waddinxveen tegen Capelle. REEUWIJK - Zaterdag is het wed- strijdseizoen voor de keurgroep dames van TOOS-gymnastiek in Reeuwijk begonnen met de jaarlijkse vrije oefe ning wedstrijden. Na een aantal maan den van hard trainen konden de dames hun soms nieuwe vrije oefening aan het publiek laten zien. Een derde prijs werd gehaald door Yada van de Hoek, die met haar nieuwe vrije oefening een 7,75 haalde. Het was de eerste keer dat ze haar vrije oefening draaide waardoor ze af en toe wat moest nadenken tijdens de oefe ning maar mede door het plezier dat Yada in haar oefening had leverde dit een goede 7,74 op. Ook een derde prijs werd gewonnen door Maaike Kientz, die met een hele mooie oefening die prachtig werd afge werkt een 7,0 haalde, wat voor haar een mooie beloning was voor het harde trainen. Als laatste heeft ook Chantal Dom- manschet een derde prijs gehaald. Ze draaide een goede oefening die, alhoe wel ze een beetje ziek was, werd be loond met een 7,75. Door het winnen van drie medailles kan de dames keurgroep spreken van een goede start van het turnseizoen. De dames kunnen zich nu helemaal gaan opmaken voor de voorwedstrijd van het Nederlandse kampioenschap voor clubteams dat op zondag 17 november plaats vindt. Hieraan nemen zij deel met twee teams. WADDINXVEEN - In het buurtcen trum De Boog (C. Huijgenslaan) wordt vrijdagavond 15 november om half ne gen weer een bingo-avond gehouden. Gespeeld wordt er over twee zalen, waarvan één voor niet-rokers. Er worden 11 ronden gespeeld, waar van één koffieronde. Er is een enkel boekje van 12,50 of een dubbel boekje van 17,50 en een kiennum- merprijs. Er zijn fraaie prijzen te win nen. Ondanks de 3-0 nederlaag voor de Waddinxveensen was er toch een stij gende lijn te zien in het spel van de se lectie van coach Dirk van Diermen. De eerste set ging het spel gelijk op. Aan beide kanten werden goede en slechte momenten met elkaar afgewis seld. Bij de stand 13-12 in het voordeel van be Fair, durfden zij de aanvallende lijn niet door te zetten en gaf de set- winst uit handen (15-13). De hoop was op de tweede set geves tigd. Be Fair ging goed van start en liep uit tot 3-0. Hierna kwam Sliedrecht aan serve en scoorde punt na punt. On danks de goede passing werd aan Wad dinxveense zijde niet gescoord. Binnen een mum van tijd stond Be Fair 14-3 achter. Mariska van de Velde kwam het veld in. Be Fair vocht zich te rug tot 14-7, maar kon toch niet voor komen de ook de tweede set verloren ging- In de derde set ging de strijd wederom gelijk op. Bij de stand 12-12 nam de druk op de Waddinxveense dames toe en gaf ook deze set uit handen (15-12). CVB Bank/ Be Fair speelt zaterdag 16 november thuis in de sportzaal Groens- waard tegen Tonegido om 16.30 uur. Bij de jeugd zit de eerste competitie- helft er op. Het eerste jeugdteam, dat in de landelijke competitie uitkomt, won in Alphen aan den Rijn met 4-6 van ATTC 1. Jurgen Reichard, Marco Hoogendoom, Martijn Gilhuis en Leon Bouwman staan hierdoor op een niet onverdienstelijke vierde plaats. Kwiek 2, 3 en 4 komen in de eerste klasse uit in dezelfde poule. Afgelopen zaterdag werd de onderlinge wedstrijd tussen het derde en vierde team ge speeld. De wedstrijd eindigde in een 8- 2 overwinning voor kwiek 3. Verras send is dat Kwiek 2 en 4 respectievelijk de voorlaatste en laatste plaats bezet ten, terwijl Kwiek 3 ongeslagen aan kop gaat. Kwiek 5 won met 10-0 van het Nieu- werkerkse NTTC 2. John van Omme ren, Erik Lambooy en Rein Sterke ble ven ongeslagen en gaan nu op kop in de derde klasse. WADDINXVEEN - Tijdens de jubi-! leumzwemwedstrijden in de nationale; naj aarszwemontmoeting, georgani seerd door DVZ de Kwakel in Utrecht,' hebben de zwemmers en zwemsters van De Gouwe zich uitstekend weten tei weren. In een zeer sterk startveld samen ge bracht door twintig verenigingen be-i haalden de pupillen van trainster Trudy Vermeulen twaalf maal een medaille; plaats, waarbij op één van de indivi-i duele onderdelen zelfs een nieuw kringrecord werd gezwommen. De eerste medialle plaats voor de Gouwe werd binnen gehaald door Jan- Willem v.d. Hoek op de 100m rugslag bij de heren. Hij werd op dit nummer derde in de tijd van 1.00.32. In de jong? ste klasse bij de meisjes veroverde Mi chelle Nahon een bronzen medaille op de 100m schoolslag in 1.36.63 en Inge v.d. Schrier (’79/’8O) tikte op de 100m rugslag als derde aan in 1.18.92. Bij de meisjes ’75/’76 was Marion v.. Hooft op de 100m vlinderslag de snel-* ste zwemster en legde in 1.06.92 beslag op het goudOp de 1 OOm vrij e slag tikte; de Gouwe zwemster in 0.59.63 als tweede aan terwijl haar clubgenote Sandra Berckenkamp op dit nummer in 1.00.19 het brons pakte. In de klasse ’75/’76 bij de jongens werd Antoine Calis op de 100m rugslag wirt-i naar in 1.03.39. Op de 100m schoolslag zou hij later als derde aantikken in 1.14.90 net achter Richard Bosman die het zilver opeiste in 11186. Tenslotte werd Mark v.d. Zijden op de 200m wisselslag bij de heren in de zeer goede tijd van 1.54.86, hetgeen tevens een nieuw kringrecord betekende. De wedstrijden werden besloten met twee estafettenummers, de 4x 100m vrije slag dames en de 4x 100m vrije slag heren. Bij de dames zwommen Natscha Ma- theeuwsen, Ilse v.d. Dussen, Sandra Berckenkamp en Marion v. Hooft iq 4.12.24 naar de tweede plaats. De he ren, Jan Willem v.d. Hoek, Antione Calis, Richard Bosman en Mark v.d. Zijden moeten in 3.48.16 genoegen ne men met de derde plaats. WADDINXVEEN - De Waddinx veense vogelvereniging De Vogel? vrienden houdt donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 november in het za lencentrum Het Trefpunt aan de Sta tionsstraat in Waddinxveen de jaar lijkse tentoonstelling. De toegang is gratis en er is gelegen heid om vogels te kopen. Ook dit jaar is er weer een rad van avontuur met prachtige prijzen. De inschrijving van de vogels sloot op 7 november. De openingstijden zijn als volgt: don derdag 28 november van 20.00 tot 22.30 uur, vrijdag 29 november van 14.00 tot 22.30 uur met om 21.00 uur de trekking van de grote verloting en za terdag 30 november van 10.00 tot 16.00 uur met om 15.30 uur de prijsuiteiking. WADDINXVEEN - Het afgelopen voetbal-weekeinde werd overscha- duwd door regenVandaar dat voor en kele jeugd-elftallen van WSE-voetbal een schaduwprogramma op het geba- koveld in de Vondelwijk gepland was. De meisjes-junioren 1 tegen C3 werd ook op het gebakoveld nog afgekeurd omdat er nog sprake was van onweer. Meisjes-junioren 2 speelde wel en wel tegen El. In een hele leuke wedstrijd waarin de pupillen van Pieter Jos Blok zijl en Martin Joziasse wel de overhand hadden, wisten de meisjes toch een knappe 4-4 gelijkspel te behalen. F1 trad aan tegen F2. In deze onder linge partij moest F2 het onderspit del ven met 7-0. Een overtuigend resultaat waar niemand op gerekend had. ’s Middags trad Cl aan tegen DHC Cl en won knap met 3-1 (Yarried scoorde een wereldgoal). BI trad aan tegen Olympia B2 op het kunstgras in Gou da. Op een moeilijk, glad veld wisten de mannen een zeer knappe 1-1 weg te slepen. Langzaam wordt duidelijk dat de trainingen van Harry Cuvelier en Gé Smakman beginnen door te werken. Dan was er afgelopen weekend het eer ste trainingsweekend van het seizoen. Als eerste was Dl aan de beurt. Na een training vrijdagavond op het derde veld, gevolgd door spelletjes en soep eten in de kantine volgde een onrustige nachtje. Helaas werd ook het schaduw programma van Dl bij Floreant afge last, zodat er bij WSE een alternatief gezocht moest worden. Door de grenzeloze fantasie van coör dinator Rocco Geers, geassisteerd door Erik van Meerveld en Gerard Brugman wist men de jongens van Dl toch een dag bezig te houden. Ondanks dit verregende weekend kan men te rugkijken op een zeer geslaagd week end, waarmee WSE toch weer bewijst, dat ze altijd in beweging blijft. Dirk Lugthart met 35,0 pnt. De jeugdbeker, voor de beste winnaar met de meeste punten, ging dit jaar dan ook naar Christine Kasper. De overwinningen van respectievelijk heren 2 en dames 2 kwamen moeiza mer tot stand. Heren 2 won met 6-3 van HZ/Zian 2 uit Den Haag en dames 2 won met 3-2 nipt van GZC 2 uit Gouda. De heren hadden zaterdag een gemak kelijke wedstrijd tegen ZPA uit Alme lo. ZPA heeft nog geen enkel punt be haald tijdens deze competitie en mag zo langzamerhand worden beschouwd als een degradatiekandidaat. In de eerste periode lieten de Gouwe- heren duidelijk zien wie het meeste recht had op de overwinning. De Wad dinxveners hadden natuurlijk nog wat goed te maken na het verlies van vorige week tegen BZPC. Ronald Schens (2x), Paul van Doorne (2x) en Cees Boonstoppel brachten De Gouwe op een 5-0 voorsprong in de eerste perio de. De tweede periode was een vervolg van de eerste. ZPA had totaal niets in te brengen tegen het agressieve spel van de Waddinxveners. De Gouwe kon hierdoor uitlopen naar een riante voor sprong van 11-0 aan het eind van de tweede periode. Doelpuntenmakers Jaco de Jong (2x), Remko Overdam (2x), Wilfred Bontje en Marc Faber. Schwiebbe met 32,9 pnt en jongens II Gedurende de derde periode verslapte de concentratie een paar minuten. Het is altijd moeilijk je 4 x 7 minuten netto te concentreren tegen een tegenstander als ZPA. Door deze verslapping kreeg ZPA een aantal kansen om de score iets aantrekkelijker te maken. Hier maakten zij gebruik van, wat een tus senstand opleverde van 15-4 na drie pe rioden. De scores in deze periode kwa men van Ronald Schens (2x). Marc Fa ber (2x) en Cees Boonstoppel. De laatste periode was een vervolg van de eerste twee perioden. De Gouwe voerde het tempo in de pressing weer iets op en ZPA wist er geen raad mee. In deze laatste periode scoorden Paul van Doorne (2x), Marco Kraak, Mare Faber en Remko Overdam. Eindstand 21-4. Zaterdag krijgen de heren het waar schijnlijk een stuk moeilijker. De he ren moeten uit tegen Merwede 1 om 20.00 uur in Dordrecht. Zeker met de wetenschap, dat de heren nog geen uit wedstrijd in winst wisten om te zetten, zal het een moeilijke opgave worden voor de ploeg van Albert Spijker. WADDINXVEEN - Nadat donder dagavond in een thuiswedstrijd het derde team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV het Capelse Ortec met 7-1 had verslagen, ging het eerste van WSV vol inspiratie naar Spijkenisse om daar met het vijfde team slag te leveren. Met een voorlo pige winst van 1-5 togen de Waddinxve- ner huiswaarts. Na twee uur spelen verzeilde V.dBorn op het 8e bord in een eindspel met dub bele lopersparen en moest genoegen nemen met remise. Direct daarop sloot Philipse op het derde bord met een mooie combinatie zijn partij winnend af. Zijn tegenstander had geen kaas ge geten van de Samisch-variant in het Konings Indisch en was vanaf de tiende zet eigenlijk al kansloos. Na drie uur spelen kon Claassen op het vijfde bord zijn beloning incasseren voor zijn aanvallende spel, waarin hij twee pionnen offerde en zijn tegenstan der niet meer uit het matnet kwam. De Niet op het zevende bord kon niet het volle rendement halen uit een geof- WADDINXVEEN - In zalencentrum Het Trefpunt heeft de Waddinxveense pluimvee- en konijnenfokvereniging Nieuw Leven afgelopen donderdag 7 en vrijdag 8 en zaterdag 9 november een geslaagde driedaagse tentoonstel ling gehouden. De vijf keurmeesters hadden de hele dag werk om uit elke diergroep de mooiste te kiezen. Uiteindelijk werden de volgende vijf dieren gekozen. Bij de grote hoenders was dit een Hol landse hoen/goudpel van L. de Jong uit Reeuwijk. Bij de dwerghoenders een Wynandotte van Joh." v.d. Velde uit Koudekerk a/d Rijn. Bij de konijnen was het plaatsgenoot B. v.d. Lee met en witte van Hottót. Een cavia zwart van D. Karreman was bij deze sier- groep de beste en bij de sierduiven was het Ki Bosman uit Zoetermeer met een witte Oud Hollandse Meeuw die de fraaiste had. Donderdagavond om 20.00 uur werd de tentoonstelling onder grote belang stelling geopend door de voorzitter P. A. Noorlander die tevens de hoofde reprijzen uitreikte. De gehele avond bleven vele bezoekers en inzenders de show bewonderen. Vrijdag om 9.00 uur stonden de eerste schoolkinderen al voor de deur die door Nieuw Leven uitgenodigd waren. De 220 schoolkinderen van de groepen 1 en 2 van verschillende scholen, die op de uitnodiging afgekomen waren had den ook een kleurplaat gemaakt die op de show onder de kooien opgehangen waren. Vrijdagavond was tevens de trekking van de grote verloting. De winnende nummers waren 2709, 1141, 2365, 2301, 1506, 2260, 430, 840, 1371 en 2710. De prijzen kunnen afgehaald worden bij J. van Wijngaarden, Anna Paulownastraat 9 in Waddinxveen. Na een zeer druk bezochte show op za terdag werd de tentoonstelling om 16.00 uur door de voorzitter gesloten. Hij wensten alle inzenders nog een prettig tentoonstellingsseizoen toe. Aan dit toernooi namen 85 teakwon- do’s deel van 4 TDK-sportscholen. Er werd gestreden volgens het WTF-full contact systeem en in verschillende ge?* wichtsklassen. Zeventien teakwondo’s van sport-i school Den Edel uit Waddinxveen vie len in de prijzen. De prijswinnaars zijn eerste prijs: Frits Lodewijk Moulijn (jeugd), Mathé Moons (senioren)} Menno la Grand (senioren), Denni^ Schoonveld (senioren). Tweede prijs: Rudy Hoogendoorn (jeugd), Jallal Cheddani (jeugd), Den nis Captein (senioren), Jaap de Kruyff (senioren), Jeroen Bonsel (senioren)} Robin Wiersma (senioren). Derde prijs: Roel van Dam (jeugd), Evert van Dam (jeugd), Jean Paul Moulijn (jeugd), Mark Niewets (jeugd), Thijs Jonker (jeugd), Andy Vons (senioren) en Michel Kreft (se^ nioren). J WADDINXVEEN - Vrijdagavond 15 november om acht uur is er weer kla verjassen van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. Het klaverjassen is één van de maande lijkse activiteiten in dit wijkgebouw, dat in sportzaal de Duikelaar is onder gebracht. Wekelijkse activiteiten zijn yoga op dinsdagavond, darten op woensdag avond en bridgen op donderdagmid dag- WADDINXVEEN - In de sporthal ”de Sniep” en in het gymnastieklokaal bij het Koningin Wilhelminaplein heeft TOOS-gymnastiek in het afgelopen weekeinde haar onderlinge wedstrij den voor de recreatie gehouden. Door het grote aantal deelnemers was de wedstrijd verdeeld in twee wedstrij den, namelijk vrijdagavond voor de asp. dames, asp. heren en dames in de KW-gymzaal en zaterdagochtend voor de meisjes I, II en III en de jongens I en II in sporthal ”de Sniep”. In een zeer gezellige en drukke zaal is er vrijdagavond gestreden voor de on derlinge wedstrijden. Geturnd moest er worden voor de dames aan sprong, mat, brug en ringen en voor de heren aan brug, sprong, mat en ringen. Iedereen deed zijn uiterste best en dat heeft geresulteerd in de volgende wina- nars: asp. dames Marielle Hornes met 32,8 pnt, dames: Kristianne Buyten- dorp met 32,7 pnt en asp. heren Cor- neel Harteveld met 28,8 pnt. De Jaco- beker, voor de winnaar met het hoog ste puntenaantal, ging dan ook naar Marielle Hornes. De volgende ochtend was het de beurt voor de jongste recreanten in de sport hal. In een zeer goed gevulde hal was met vele vaders, moeders, opa’s, oma’s en andere belangstellenden werd er ge turnd aan de volgende toestellen: brug, mat, sprong, balk, ringen en rek. Na een zeer snelle en leuke wedstrijd kwamen de volgendse winnaars uit de bus. Meisjes I: Priscilla Heeren met 34,7 pnt, meisjes II: Merel Scheurkogel met 34,5 pnt, meisjes III: Christine Kasper met 35,3 pnt, jongens I :Arjan WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 13 november - wordt er vanaf zeven uur weer gesjoeld in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De uitslagen van de laatst gehouden sjoelavond zijn: klasse A: Jan Kersbergen (1416 pun ten), klasse B: Guus van Renesse (1322 punten), klasse C: Frans Bouwmeester (1242 punten), klasse D: Marco Heu velman (1036 punten) en klasse E: Ros- welle van Leeuwen (951 punten). zijn team tot het uiterste aan. Dit resul teerde eerst in een strafworp, welke door Gillian van den Berg werd geno men en door de keepster van OZPC knap werd gestopt. Mirjam Overdam wist even later wel te scoren (7-8). Hal verwege dit partje bracht Wendy de Frankrijker de stand zelfs op 8-8. Nog een keer kwam OZPC op voorsprong (8-9), doch Mirjam Overdam scoorde vlak voor tij d 9-9 en zo heeft De Gouwe dan het eerste punt binnen. De Gouwe-OZPC 9-9: Tussenstanden 1-1,3-5, 6-8. Voor De Gouwe scoorden Astrid Coene, Wendy de Frankrijker en Mirjam Overdam 2x, Angela Faber, Gillian van den Berg en Karen Beu kema lx. Zaterdag speelt dames 1 uit tegen Donk/Diana uit Gouda in zwembad ”de Tobbe”. Aanvang 17.30 uur. WADDINXVEEN - In een druk bezocht Gouwebad ”de Sniep” kwamen afgelopen zaterdagavond zowel de eerste als de tweede teams van De Gouwe-waterpolo aan de bak. Helaas kwam het eerste damesteam in een uiterst spannende wedstrijd tegen OZPC 1 uit Oldenzaal niet verder dan een 9-9 gelijk spel. Het eerste herenteam herstelde zich van het verlies te gen het Bodegraafse BZPC en won voor eigen publiek zeer gemakkelijk van het laaggeplaatste ZPA 1 uit Almelo met 21-4.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 23