Groene Hart Folder over Ziekenhuis minimabeleid Onderzoek Q-koorts bij honden en katten Opknapbeurt afgesloten I uw z In 1992 in W’veen Van Ginkel Vakanties Ombudsman eens met klager In Zevenhuizen van SSW Liberale cursus KLACHTEN BEZORGING WADDINXVEEN 25 en 50% KORTING Dirk Kool blij met Dorpstraat Nieuwjaar bij het HV 4 Versnipperen kerstbomen GAAT U TROUWEN? SPECIAAL VOOR U den hertog binnenhuisadviseurs Midden-Holland Champagne Onderzoek Bestuurders Integratie Patiënten Beleid Nieuwbouw Infektieziekte Sociaal plan I 01828 - 18708 1\ HET STRAATBEELD VERLEVENDIGT? banken van B&B italia fauteuils van Montis tafels en stoelen van Thonet Hooftstraat 72 Alphen aan den Rijn GAKV U VERHUIZEN? I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I 1 I I I j ASSCHIMAN vERVOtR VERHU1Z1WGEH WAHINXVHN hebben wij een aantal van onze eksklusieve designmeubelen afge prijsd AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! BENT U ER OOK ZO ÉÉN DIE Óerkboe VKHUZHIS Wilt u informatie? 'Iwt SWEELINCKHOF 31 - 18950 Pagina 11 Donderdag 2 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen z CDA-wethouder P.F.J. van Schie. (Foto: Archief/Fejagrafte Ton Bennemeer). Dia-avond Indonesië telefoonabonnement, Verre Oosten” 1 t JJ Een bezoek aan Bruidsboetiek ’Angela’ is dan een eerste stap in het huwelijksbootje. Voor een persoonlijke afspraak belt u mevrouw Fioole, tel. 01727-18300. Bruidsboetiek ’Angela’, Raadhuisplein 1, Boskoop >re leer Bij FOCWA garantiebedrijf GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRIJF Oostpolderweg 9 2741 MD Waddinxveen Pubhkatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideeie Reclame SIRE Groeneveld). (CDA) in het laatst verschenen CDA-bulletin. Het lokale minimabeleid voor dit abonnement op de kabel, abonne ment dagblad, deelname aan acti viteiten bij Kreater, worden als GOUDA - Het Goudse Bleuland Ziekenhuis en het St. Jozef Ziekenhuis, die op Nieuwjaarsdag een juridische fusie zijn aan gegaan, heeft de naam Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) gekre gen. Het fusieziekenhuis, waarvoor net voor de eeuwwisseling het Bleuland Ziekenhuis zal worden uitgebouwd, heeft 1.700 medewerkers en vooralsnog zo’n 690 bedden. WADDINXVEEN/GOUDA - Honden en katten en Waddinx veen en de regio zullen de gemeenschappelijke gezondheids dienst Midden-Holland in Gouda onderzocht gaan worden naar Q-koorts besmetting. Reeds enige tijd doet de GGD Midden-Holland, samen met de Veterinaire Inspektie onderzoek .ren van honden en katten uit Mid den-Holland gevraagd hun mede werking te verlenen. Dit kan door het bloed van hun huisdier te la ten controleren op een (doorge maakte) besmetting met de Q- koorts ’’bakterie”. dewerkers rekening wordt gehou den. De functie van het sociaal plan is opgenomen in de procedure voor integratie van afdelingen en dien sten. Het sociaal plan voor het fusiezie kenhuis is op donderdag 19 de cember ondertekend door de vak bonden en de directie. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizmg met gebruik van verhuis- auto, pakmaterialen en diverse hulpmiddelen. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen. De laatste jaren blijkt dat van de 25 tot 30 patiënten die jaarlijks in Nederland bij de Geneeskundige Hoofd Inspektie met Q-koorts worden aangegeven, steeds onge veer een kwart (plm. 28%) af komstig is uit Midden-Holland. Om een mogelijke oorzaak van dit hoge percentage te achterhalen is daarom al eerder onderzoek ver richt bij dieren en medewerkers van enkele kinderboederijen in de regio. Hierbij kon géén duidelijke besmettingsbron worden aange toond. Wel gaf een vervolgonderzoek aanwijzingen dat in Midden-Hol land gemiddeld 90% van de be volking in het verleden ooit een besmetting met de Q-koorts ’’bak terie” zou hebben doorgemaakt. Kennelijk is er een intensief kon takt tussen deze bakterie en de mens in Midden-Holland. Ondui delijk is nog waardoor dit komt. Bijna een jaar lang zijn er door aannemer Arend P. v.d. Knaap naar een ontwerp van het Wad- dinxveense archtectenbureau Treffers en Polgar BV diverse werkzaamheden uitgevoerd aan 36 eengezinswoningen aan de Ro zenstraat, Dahliastraat, Aster- straat en Leliestraat. De bouwkundige opname van de ze woningen is gedaan door Tref fers en Polgar. Dit bureau heeft in samenwerking met de SSW het plan voorbereid en tijdens de uit voering het toezicht uitgeoefend. Alle woningen hebben enkele we ken in de steigers gestaan voor re paratie of vervanging van kozij nen, schoorstenen, dakgoten, voegwerk, enz. Een groot deel van de werkzaam heden is echter in de woning uit gevoerd. Uiteraard veroorzaakte dat nogal wat overlast en onge mak. Vooral als bijvoorbeeld gang en het toilet het enkele dagen zonder Per 1 januari van dit jaar zijn de bestaande stichtingen ’’Bleuland Ziekenhuis” en ”St. Jozef Zie kenhuis” opgeheven en neemt de nieuwe stichting de rechten en plichten van de oude stichtingen over. De bevoegde organen van de nieuwe stichting zijn de raad van toezicht en de raad van bestuur (directie). De statuten van het fusiezieken huis gaan uit van een raad van toezichtmodel. Dit houdt in dat de raad van toezicht een aantal specifiek toezichthoudende taken is toegewezen om de continuïteit van het ziekenhuis te kunnen be waken. In de Goudse Agnietenkapel werd woensdagmiddag 18 januari de ju ridische ziekenhuisfusie met toe spraken, handtekeningen en champagne beklonken. Topambte naar Th.C.J. Straathof van het ministerie van WVC kwam zeg gen dat het rijk streven naar één ziekenhuis voor Gouda en de re gio van harte ondersteunde. .In het nu opgezette onderzoek wordt bekeken of honden en kat ten hierin een rol spelen en of Midden-Holland hierbij verschilt van de rest van Nederland. Het is de bedoeling dat van 250 honden en van 250 katten uit de regio Midden-Holland bloed wordt af genomen voor analyse. Hiervoor kan de eigenaar kontakt opnemen met zijn/haar dieren arts. Deze is op de hoogte van dit onderzoek en zal de bloedafname verzorgen. Iedere eigenaar ontvangt later persoonlijk bericht over het resul taat van deze bloedanalyse. Aan het onderzoek zijn géén kosten verbonden. Deelname is mogelijk tot 31 januari 1992. Voor vragen of aanvullende infor matie kan kontakt worden opge nomen met de informatielijn van de GGD Midden-Holland tel.: 01820-80000 (dagelijks van 08.30-12.30 uur). WADDINXVEEN - Over het Waddinxveense minimabeleid in 1992 is een gemeentelijke folder in de maak, die huis-aan-huis zal worden bezorgd: Dat schrijft wethouder P.F.J. van Schie De oorspronkelijke stichtingen, zijnde ”De Wijk”, het ”Van Iter- son Ziekenhuis” en het ”St. Jozef Paviljoen” hebben elk vier leden van de raad van toezicht be noemd. De twaalf leden van de nieuwe raad van toezicht zijn P. Binee, drs. J.H. Boone, mr. W. van den Brink, drs. W.J. Deetman, H. Dulack, mevr. drs. S. Feenstra, mr. P.M. Frinking, mevr. G. Gra- vesteyn-Witvoet, drs. W. Koe- mans, W. Nagel, C.A. van der Spek en mevr. L.J. Wittekoek-Ot- tevanger. De raad van bestuur (directie) is de spilfunctie gegeven om als be stuurscentrum leiding aan de or ganisatie te geven en zal bestaan uit A.H.J. van Galen, directeur patiëntenzorg en P.H.M. Onland, directeur beheer. De naam Groene Hart Ziekenhuis is gekozen uit de in de afgelopen maanden door 630 mensen inge zonden 1.300 namen. Zestig daar van noemden de gekozen naam als voorbeeld, zodat door loting moest worden bepaald wie in aan merking kwam voor de door de jury uitgeloofde tweeduizend gul den. Het werd één van de telefo- nistes-receptionistes van het Bleu land Ziekenhuis. De beide Ondernemingsraden hebben zich per 1 januari samen gevoegd tot één ondernemings raad. De beide stafbesturen hebben me degedeeld dat de medische staven sinds 1 januari, zoveel als moge lijk, als één medische staf zullen optreden. De besluitvorming over integratie van functies, diensten en afdelin gen zal verlopen via een vastge stelde zorgvuldige procedure, waarin stapsgewijs is vastgelegd wie in welk stadium bij de voor bereiding en besluitvorming zijn betrokken. De economisch-administratieve dienst, en de dienst personeelsza ken zijn zoveel mogelijk al per 1 januari geïntegreerd. Voor de patiënten zal in eerste in stantie weinig merkbaar zijn, want alles blijft voorlopig ”bij hetK oude”. Ondanks de nieuwe naam van het fusieziekenhuis blijven de Bleu land- en Jozeflokatie operationeel. Patiënten houden de vrije keuze voor specialisten. In de toekomst zal, door concen tratie van activiteiten en door in troductie van nieuwe medische functies, in toenemende mate wel verandering merkbaar zijn. standsregeling vallen) een uitke ring kan worden verstrekt. Eveneens was er een beperkt be drag beschikbaar om deelname aan het sociale- en culturele leven te bevorderen voor personen tot 1 jaai, uiv lui iiuianuuucus 11 een minimuminkomen behoren. Het College van B. en W. heeft gemeend de raad te moeten voor stellen om naast de beperkt toege- stane kwijtschelding ƒ25.000,-) voor GOUDA - Het Humanistisch Ca fé van de afdeling Midden-Hol land van het Humanistisch Ver bond staat op maandagavond, 6 januari in het teken van het nieu we jaar. Leden en niet-leden van het HV krijgen dan in een gezellige ambi ance volop de gelegenheid elkaar voor 1992 veel goeds toe te wen sen. Naast de gebruikelijke alcoholi sche en alcoholvrije drankjes wor den deze avond ook smakelijke hapjes geserveerd. Vaaf 20.30 uur is men welkom in het COC-Trefcentrum, Spiering- straat 113A, Gouda. Niet alleen de fusie, maar ook de ontwikkelingen in de gezond heidszorg leiden tot de behoefte aan bezinning op de verdere be leidsontwikkeling. Daarbij gelden de volgende algemene beleidsuit gangspunten: - het fusieziekenhuis wil functio neren ten behoeve van de gehele regio midden-holland (plm. 225.000 inwoners); het fusieziekenhuis streeft naar een bij deze regiefunctie passend breed en volwaardig pakket van medische en ondersteunende functies met een daarbij behoren de beddencapaciteit; - het fusieziekenhuis streeft naar geïntegreerde zorgverlening, zo wel binnen het ziekenhuis, als buiten het ziekenhuis door struc turele en intensieve samenwerking met de eerste lijn, de thuiszorg en de overige instellingen voor ge zondheidszorg; - na de fusie start de integratiefa- se, waarbij in goed overleg met al le betrokkenen, wordt gestreefd naar functieconcentratie en -ver deling, waardoor ook functie-ver- deping mogelijk wordt gemaakt; - vanuit de visie dat alleen kwali tatief hoogstaande en gemotiveer de medewerkers een goede zorg kunnen bieden, streeft het zeken huis naar een goed sociaal beleid, waardoor ook de arbeidsmarktpro blematiek ”het hoofd kan worden geboden”; - in het fusieziekenhuis zullen pa tiënten en medewerkers van alle levensbeschouwingen welkom zijn. Bij de zorgverlening zal zo veel mogelijk aansluiting worden gezocht bij de persoonlijke levens overtuiging van patiënten. Markt) en Zoetermeer (Dorps straat). Van de uitgestippelde Indonesië- rondreizen heeft er één (naar Bangkok, Java, Bali en Singapore) gegarandeerde vertrekdata gedu rende het gehele seizoen. Bij alle rondreizen - met eigen Van Gin- kel-reisleiding - zijn alle maaltij den begrepen. De kosten lopen uiteen van ruim vier tot bijna ze venduizend gulden. Het Verre Oosten-programma be vat ook reizen naar landen als Sri Lanka, India, Nepal, Thailand, China/Tibet, Taiwan, Singapoi en Hong Kong. In eigen behei zijn dezer dagen ook de gidsen met vakantiewoningen, hotels en rondreizen voor auto- en vliegva kanties in Frankrijk, Spanje, Por tugal, Italië, Zwitserland, Oosten rijk, Duitsland, Denemarken, Bel gië en Nederland verschenen. WADDINXVEEN - Vrijdag 3 januari worden op twee plaatsen - langs de Dreef op het evenemententerrein bij de Sniepweg/Esdoornlaan en op het parkeerterrein aan de Al- berdingk Thijmlaan kerstbo men ingezameld. Om milieutechnische redenen worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar versnip perd. De grote rookontwikke ling, die met het verbranden gepaard gaat, is een vorm van luchtverontreiniging, die niet in overeenstemming is met het gemeentelijk milieubeleid. De kerstbomen kunnen 3 janu ari van 9.30 tot 15.00 uur wor den aangeboden op lokaties. Grote partijen kunnen door de dienst Openbare Werken wor den opgehaald. Men kan hier toe telefonisch contact opne men via telefoonnummer 12926. Voor elke ingeleverde bon ont vangt men een lootje en een si naasappel. Aan deze verloting is een aantal prijzen verbon den in de vorm van waarde bonnen, te weten een eerste prijs van ƒ50,-, 4 tweede prij zen van ƒ25,- en 35 derde prij zen van ƒ10,-. De uitslag van de verloting wordt bekend gemaakt in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 15 januari 1992. WADDINXVEEN - Oud-melk- handelaar Dirk Kool (80) is als erevoorzitter van de winkeliers vereniging Dorpstraat erg ingeno men met het ’’winkelerf” in Wad- dinxveens oudste winkelhart. Hij zegt dat in het KNOV-maga- zine Midden-Holland van decem ber. ”Het is een pracht centrum geworden, waar ik als 80-jarige me thuis voel. Vroeger was het een vertrouwd winkelgebied, dat is het nu weer. We kunnen een breed assortiment aanbieden aan' onze klanten. Ja, het winkelcen trum Dorpstraat leeft weer en telt weer mee in het Waddinxveense winkelgebeuren”. Dertig jaar lang was Dirk Kool voorzitter van het winkelcentrum Dorpstraat. Zijn opvolger Jan Heemskerk, hanteert nu ook al weer zo’n tien jaar de voorzitters hamer. Na een grondige renovatie werd in oktober de Dorpstraat te Wad dinxveen heropend door wethou der J. Neele. De openingshande ling bestond uit het onthullen van een buitenklok in het hart van het centrum. Het oudste winkelcentrum van Waddinxveen kan nu gerust een parel genoemd worden temidden van de andere Waddinxveense centra. De Dorpstraat vormt een sfeervol centrum: de zitjes, plan tenbakken en nieuwe aanplant van bomen geven het centrum een sfeer van rust en gezelligheid. Bovendien is het doorgaande ver keer sterk verminderd, wat het winkelen in dit deel van Waddinx veen veel aantrekkelijker maakt. Meer dan honderd jaar geleden was de Dorpstraat het enige win kelgebied in Waddinxveen. Na de oorlog groeide de gemeente sterk; deze groei vond plaats buiten het winkelgebied van de Dorpstraat. In dit nieuwe gedeelte kwamen natuurlijk ook winkels. Menige winkel uit het oude dorp vertrok richting het nieuwe gedeelte van Waddinxveen. Nu, na vele jaren, is in het Dorp- straatcentrum weer nieuw leven gekomen; er zijn inmiddels heel wat leuke zaken gevestigd. In to taal zijn er nu weer 23 winkels in de Dorpstraat. Voor de noodzakelijke vervanging van het oude ”St. Jozef-gebouw” is door het stafbureau van het College voor Ziekenhuisvoorzie ningen (CvZ) onderzoek gedaan naar de mogelijkheden voor nieuwbouw. Er zijn drie varianten onderzocht: nieuwbouw van een tweede loka- tie van 200 bedden, totale nieuw bouw van een 600 bedden tellend ziekenhuis en fusiebouw op het Bleuland-terrein. In het onderzoek is, behalve met de directe nieuwbouw- en renova- tiekosten, ook rekening gehouden met extra voorzieningen die in de komende periode moeten worden getroffen om op de huidige twee lokaties kwalitatief verantwoord te kunnen blijven functioneren. Daarnaast is rekening gehouden met een aantal functionele wensen die passend zijn voor een plm. 600 bedden tellend ziekenhuis en met de mogelijkheden voor par keervoorzieningen. Uit de onderzoeksresultaten is ge bleken dat variant 3 mogelijk is en voorkeur verdient omdat hier mee het relatief jonge Bleuland- gebouw behouden kan worden. Met de provinciale en gemeente lijke overheid, met het ministerie van WVC en met de ziektekosten verzekeraars is overleg gestart over de realisering van de nieuw- bouwplannen. Deze instanties hebben alle posi tieve medewerking toegezegd om de fusie-nieuwbouwplannen te kunnen verwezenlijken. In de komende jare zullen de bouwplannen verder moeten wor den ontwikkeld, goedgekeurd en uitgevoerd. Hierdoor zal nog min stens zeven jaar gebruik moeten worden gemaakt van de huidige gebouwen. Door het aannemen van het voor stel inzake het sociaal- en cultu reel fonds, worden de reeds be staande kleinere fondsen opgehe ven. de situatie waarin de aanvrager Wat blijft nog voor de minima de zich bevindt (alleenstaand, eénou- mogelijkheid om daarnaast kwijt- dergezin, tweepersoonshuishou- scheiding voor het betalen van den, gezin met kinderen) zal de hondenbelasting (voor één hond) uitkering variëren tussen ƒ150,- te krijgen. /jr. en ƒ350,-. ”De CDA-fractie heeft terecht Het is natuurlijk wel de bedoeling aangegeven dat voor ouderen met J J* een minimuminkomen, die zich dus weinig of geen extra kunnen veroorloven juist via het uitlaten van hun hond, vaak meer genieten van hun wandeling en tevens door hun hond sociale contacten kun nen leggen,” vindt wethouder Van Schie. ”De gemeenteraad heeft met het aannemen van deze voorstellen gepoogd een stukje leed te ver zachten dat wordt aangericht door de strenge regels van het kabinet. Waddinxveen doet daarmee niet aan inkomenspolitiek maar con form het beleidsprogramma wordt gebouwd aan een stukje van het schild voor de zwakkeren”. 17 jaar, die tot huishoudens met zegd na te gaan hoe in de toe komst de regeling voor het soci aal- en cultureel fonds omhoog kan worden bijgesteld, bijvoor beeld naar 105% van de eerder (totaal genoemde inkomensnorm. afvalstoffenhef- Gepoogd wordt daarbij vooraf te fing en naast de officiële regelin- berekenen wat dit gaat kosten om gen conform de bijstandwet, een tijdig voldoende financiële ruimte sociaal cultureel fonds in te stel- in de begroting (1993) te kunnen len, dat ruimere mogelijkheden scheppen, biedt dan voorheen om de laagste categorie inkomens tegemoet te komen. In dat fonds wordt voor 1992 ƒ52.500,- gestort. Afhankelijk van WADDINXVEEN - Een Wad dinxveense woonwagenbewoner is door het ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) niet be hoorlijk behandeld. Dat staat in een schriftelijke reac tie van de Nationale Ombudsman, mr.drs. M. Oosting, op een klacht van de Waddinxveense man. Hij zou in een telefoongesprek onvol doende uitleg hebben gekregen over een voor hem onbegrijpelijke jaarlijkse vergoedingsregeling voor zijn woonwagen en in ver band hiermee door een VROM- ambtenaar zijn beledigd. Volgens de Nationale Ombuds man, die zegt over de ongema nierdheid van de behandelend ambtenaar geen oordeel te kun nen geven, had het ministerie op verantwoorde manier desgevraagd uitleg moeten geven hoe de Wad- dinxvener een hem toegestuurd vragenformulier moest invullen. De misverstanden en het onbegrip kwamen doordat de man van VROM nog geen bijdrage had ontvangen, omdat hij tussentijds zijn wagen voor een grotere had vervangen. Hiervan had de be trokkene noch het gemeentebe stuur van Waddinxveen melding gemaakt. Minister J.G.M. Alders van VROM heeft voor alle onnodige trammelant het boetekleed aange trokken. naar het relatief groot aantal men sen met Q-koorts in deze regio. Voor dit onderzoek wordt eigena- Q-koorts is een infektieziekte die bij mensen en dieren kan voorko men. Wanneer dieren met Q- koorts zijn besmet, zijn ze meest al zelf niet ziek, maar ze kunnen wel andere dieren en mensen be smetten. Dieren die een belangrijke rol kunnen spelen bij de besmetting van de mens met Q-koorts: runde ren, schapen, geiten, paarden maar mogelijk ook honden en kat ten. Welke rol honden en katten in Nederland spelen bij het vóór komen van Q-koorts bij de mens is nog onvoldoende bekend. Wel is bekend dat de ziekte kan worden overgebracht door inten sief kontakt met een besmet dier. Dit kan door het inademen van besmet stof uit de vacht van het dier, en ook door het drinken van niet gepasteuriseerde melk. Meestal zullen mensen die be smet zijn met de Q-koorts ’’bakte rie” nauwelijks ziek zijn. Slechts in enkele gevallen verloopt Q- koorts met akute hoge koorts, hoofdpijn en spierpijn, later ge volgd door een longontsteking. Veelal wordt de diagnose pas ach teraf gesteld, door bloedonder zoek. Vaak wordt gedacht aan ’’griep”. Soms treden komplika- ties op, die wel ernstig kunnen zijn. JE; plafond en gedeeltelijk zonder vloer moesten doen. Dit was no dig om de woning van nieuwe af- voerleidingen te voorzien. Ook is de ventilatie verbeterd en zijn, waar nodig, rookgasafvoeren aangebracht. De elektrische installatie van de woning is uitgebreid en de gaslei ding vernieuwd. In diverse wonin gen is een CV-installatie aange legd of is de bestaande CV-ketel vervangen door een CV-ketel met warmwatervoorziening. In vrijwel alle vertrekken van de woning zijn reparaties uitgevoerd en soms verbeteringen aange bracht. Afsluitend is er een volle dige schilderbeurt uitgevoerd. De kosten waren ƒ50.000,- per wo ning. Het resultaat is dan ook dat de woningen met name op vitale on derdelen weer geruime tijd mee kunnen. Het hele werk is voor de bewoners zeker niet ongemerkt voorbij gegaan. WADDINXVEEN - Het Libe raal Vrouwennetwerk van de VVD-Kamercentrale Leiden houdt woensdagavond 5 februari om acht uur in het vrouwenraad huis De Vlieger aan de Staring- laan een cursus liberalisme. Deze basiscursus is bedoeld voor mensen die meer informatie wil len over het liberalisme en de mo derne politieke stromingen in Ne derland. Docente is mevrouw A. Vriesen- dorp-Dutilh. De kosten bedragen f 15,-, inclusief syllabus. Voor op gave: tel. 01751-78929 (mevrouw M.E.R. de Vos van Steenwijk- "'T jaar is op de valreep door de ge meenteraad op voorstel van het college van B. en W. vastgesteld, bestedingen in deze sector meege- Met Nieuwjaarsdag is namelijk een einde gekomen aan het kwijt- scheldingsbeleid voor afvalstoffen van - 7 verheid heeft hier een stokje voor gestoken. Vele inwoners van Waddinxveen, Op dit moment is nog onbekend van i minimum volgens de ABW-rege- ling bevindt, hebben te horen ge kregen dat de kwijtschelding niet meer op hen van toepassing is. Van de 400 cliënten van vorige ja ren blijven er nog zo’n 100 over, die er wel gebruik van kunnen heeft de gemeenteraad er toe ge- maken. De gemeente kende ook al enige i een regeling waarop in EERST DENKEN, DAN DOEN D eheer J.W. Flach, directeur be heer van het Bleuland Ziekenhuis, heeft zijn functie per 1 januari neergelegd. De heer B. van den berg, direc teur patiëntenzorg van het St. Jo zef Ziekenhuis, heeft op 1 novem ber zijn functie al beëindigd. In constructief overleg met de vakbonden en de beide onderne mingsraden is een sociaal plan op gesteld, waarin is opgenomen op welke wijze tijdens de integratie- fase met de belangen van de me- KLACHTEN? DONDERDAG TUSSEN 14.30-18.30 UUR BELLEN! rekend. Het genoemde bedrag van 52.500,- zal bij een gemiddelde (ƒ225,-) per jaar. De rijkso- uitkering per aanvrager van _.-j r. f-200,- voldoende zijn voor 250 aan vragers, zo verwacht het college. WADDINXVEEN - Van Ginkel Vakanties in Waddinxveen be gint maandagavond 6 januari om acht uur in het Anne Frank- centrum in Waddinxveen een reeks landelijke dia-presentaties over rondreizen in het Indonesië van 1992. De toegangsprijs be draagt vijf gulden per persoon. De zaal is om half acht open. Voor januari en februari staan 16 van deze veelal drukbezochte dia- avonden met veel nuttige en actu ele reisinformatie in heel het land gepland. Op dinsdagavond 18 fe bruari is in De Orangerie in Roer mond de laatste uit deze nieuwe reeks. Van Ginkel Vakanties, die zich de ’’sleutel tot de Oriënt” noemt, liet dezer dagen het nieuwe en 60 pagina’s tellende eigen zomerpro- gramma 1992 ’’Verre Oosten” verschijnen. Daarin staan zo’n 170 groepsrei zen en individuele reizen naar zo wel bekende als onbekende delen van de Indonesische archipel. De Gordel van Smaragd is al 17 jaar de specialiteit Van Ginkel Vakanties met vestigingen in Waddinxveen (Passage en Tweede Bloksweg), Gouda (Agnieten- straat en Korte TiendewegZ ZEVENHUIZEN - In Zevenhuizen heeft de woningbouwvere niging SSW een omvangrijk groot-onderhoudsproject officieel in aanwezigheid van de betrokken bewoners, leden van het college van B. en W. en van de gemeenteraad afgesloten. dat door de aanvrager wordt aan getoond dat aan het sociaal- en cultureel leven wordt deelgeno men, maar de regels zijn ruimge- steld. Ook een wie het inkomen zich op het hoeveel aanvragen de gemeente zullen bereiken. De gemeente zal goede bekendheid aan de regeling geven en derhalve lijkt grote be langstelling gewaarborgd. Juist de onbekendheid inzake de belangstelling voor de regeling, bracht het College te waarschu wen voor te vergaande toezeggin- jaren een regeling waarop in gen die later wegens geldgebrek ’’noodgevallen” (die buiten de bij- niet kunnen waargemaakt. Daarom heeft de raad de regeling beperkt tot de doelgroep tot maxi maal 100% van het minimumin komen volgens de Algemene Bij stand Wet. Het college heeft echter toege- X

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11