Greep in kassa tijdens winkelen MARIJT voor bedrijven en particulieren... - -9 Als adviseur van Goudse Kamer Via Bedrijfs Milieu Dienst Rijn en Gouwe Gastouder bureau in Moerhuizen boert goed Expositie W’veense bedrijven "POLITIEBERICHTEN" 4 W’veense architect met ’’meerwaarde” Aanmelden prijs voor bedrijven Klaverjassen Auto ontvreemd Total loss Totaal Verbazend Computer Ongeval Bekentenis Vakdiploma’s Steun Waddinxveners Gelukkig Afvalstoffen Identiteit Oplichting Winkeldiefstallen Gewond Verlichting Woninginbraken Voetbalkamp JUWELIERS MET EEN ’’/-I A M7CMnt” CCDVir GLANZENDE” SERVICE AUTO- POETS- CENTRALE alphensiijx^ studiecenfri/m Tl - -Tu. 1 1 - Pagina 13 Donderdag 2 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen in Klokhuis-tv Milieusteun voor tien ondernemers praat weer NIEUWE CURSUSSEN I Kees de Bas (67 zag 250 starters I 1 I den-Holland was er vorig jaar voor de heer C. de Bas, een halve eeuwonder nemer. Hij kreeg de ze voor Prof. Don WADDINXVEEN - Meer dan een jaar is de Waddinxveense oud-aannemer Kees de Bas van de Jan Dorrekenskade-Oost voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Midden-Holland ac tief als startersadviseur. In ’’Ondernemen in Midden-Holland”, het kwartaalblad van de Goudse Kamer staat een vraaggesprek met de 67-jarige oud-voorzitter van de KNOV-afdeling Wad dinxveen. iedere ondernemer een accoun tant nodig. Er zijn accountants, die voor 100 gulden een beginba lans maken. Met die papieren kan een ondernemer dan weer naar de bank om aan beginkapitaal te ko men”. Na dit alles kan De Bas de star- kant van de ondernemer. Wij ad viseren de ondernemer”. Waar hij nog aan toevoegt: ”Een milieupro bleem ontstaat vaak uit onwetend heid. Daar kunnen wij gemakke lijk wat aan doen”. i i I Jan van Leeuwen Op woensdag 18 december werd aangifte van diefstal van een Bor deauxrode auto, merk Audi 80, gedaan. Het kenteken is YB-02-YL. De auto is ontvreemd uit de Prunusstraat. Bij de afrit van de Coenecoopbrug-Noordringdijk vond een aanrijding plaats, waarbij twee personenauto’s waren betrokken. Eén van de auto’s moest worden afgesleept. Over zijn doelstelling zegt hij: "Wij willen een totaalprodukt le veren en daar ook verantwoorde lijk voor zijn. Bij het ontwerpen de de Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. Vm vrij. 8.30-17.30 uur Hij weet dus van de hoed en de rand, maar zelf zegt hij simpel weg: ”Ik vind het leuk om men sen te helpen een zaak op de rails te zetten”. Hij kan enthousiast vertellen over een man, die hele maal geen kaas had gegeten van zakendoen, en die hij toch kon helpen aan een eigen onderne ming. ’’Die man was in elk geval een vakman en hij had opdrachtge vers. Ik heb er persoonlijk voor gezorgd dat de bank hem kapitaal leende. En nu loopt die zaak zo! Dat vind ik dan leuk”. Vandaar dat De Bas deze functie bij de Kamer van Koophandel volkomen belangenloos blijft voortzetten. "Het is gewoon verbazend inte ressant werk”, besluit hij. De computer blijkt hierbij een perfect hulpmiddel. ”We kunnen nu van alles bedenken, niets hoeft meer standaard te zijn. Neem te- gelmotieven. Op de computer kun je die gemakkelijker voorberei den. Informatie over bijvoorbeeld kozijnen en installaties kun je zelfs op floppy aan de fabrikant aanleveren”. Wellicht wordt de wereld ook wat fleuriger met al die nieuw ontwor pen motieven. Want vandaag de dag wordt functioneel maar al te graag vertaald in efficiency, stelt Van Leeuwen. Dat het ook anders kan, blijkt uit het volgende voor- Op donderdag 19 december raakte een 27-jarige automobilist uit Krim- open aan den IJssel van rijksweg A12 af bij de Goudse Poort. De auto kwam tegen een ANWB-bord tot stilstand. De auto moest worden afgesleept. De bestuurder bleef ongedeerd. Op vrijdag 18 oktober werd een 20-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn aangehouden en verhoord in verband met een recentelijk gepleeg de diefstal in een bedrijf aan de Noordkade. Uit de garderobe werd een protemonnee (inhoud ƒ70,- en enkele persoonlijke bescheiden) ont vreemd. De man, die recentelijk voor soortgelijke feiten in Waddinx veen werd aangehouden, heeft bekend. Het eerst wat De Bas vertelt te gen mensen die voor zichzelf wil len beginnen is, welke papieren ze nodig hebben. Dat zijn in elk geval vakdiploma’s en een inschrijving in het handels- register van de Kamer van Koop handel. "Een ondernemer moet in de eerste plaats vakmanschap hebben”, zegt De Bas. "Hij moet zijn vak absoluut be heersen. Er staat straks niemand meer boven hem, hij moet dus al les zelf weten. Vervolgens heeft WADDINXVEEN/GOUDA - Al tien Waddinxveense bedrij ven nemen deel aan de Milieu Bedrijfs Dienst Rijn en Gouwe, die vorig jaar in Gouda van start ging en ondernemers bijstaat bij problemen op milieugebied. Deze adviesinstantie voor met name het midden- en kleinbedrijf wordt geleid door de milieu deskundige Rob H. Kleberg. lucht, in de bodem en het watt Hoe ontstaan die afvalstoffen in een bedrijf? Kan het produktie- proces zo worden aangepast, dat er minder afvalstoffen onstaan? En waar blijft het afval uiteinde lijk? Kleberg noemt het voorbeeld van de verfbranche, waar een plan wordt gemaakt om lege verfblik ken bij de verschillende bedrijven op te halen en schoon te maken, zodat het daarna als schroot weg kan, en niet als chemisch afval. Ook zouden de blikken eventueel opnieuw gebruikt kunnen worden. Zulke oplossingen juicht de BMD toe. Bodemverontreiniging is een an der punt dat hoog scoort in de mi- lieu-onderzoeken. ’’Heel wat be drijven hebben wat bodemveront reiniging”, meent Kleberg. ”In de toekomst zijn alle bedrijven ver plicht hun bodem te onderzoeken en te reinigingen. Op sommige bedrijfsterreinen kan men dat ge zamenlijk aanpakken. Ook daarbij kan de BMD een rol spelen”. van een winkel-inrichting zoeken we naar integratie, het moet niet alleen om het decorum gaan. Om die reden is de groep van vier vas te medewerkers ook mult-discipli- nair van samenstelling, met archi tecten, een interieur-architect en een bouwkundige. Wij hebben in feite alles onder één dak”. Voor alledaagse bouw is Jan van Leeuwen niet in de wieg gelegd. ”Aan ons mogen meer eisen wor den gesteld”, zegt hij. Een voor beeld is een woningbouwproject in Amersfoort, dat vrij bijzonder mag worden genoemd. "Daar hebben we geprobeerd een nieuwe invulling te geven aan het begrip "wonen”; de ruimte is ont wikkeld vanuit dat wonen. Een voorbeeld. Ik stoor mij mateloos aan de bekende kleine entree van eengezinswoningen. Stel je voor: het regent en waait en wij komen daar drijfnat aan de deur. En wat blijkt: er is geen ruimte om ge woon je jas uit te doen, kortom, er is geen plek om ons te ontvangen. Wij hebben zo’n woning geanaly seerd en de entree de volle breed te van het huis gegeven. En daar mee deze toegevoegd aan de woonruimte”. de in het Waddinxveense gemeen tehuis zetelende jury namen ge noemd konden worden van bedrij ven aan wie de Waddinxveense Ondernemersprijs 1992 uitgereikt zou moeten worden. Dit jaar wordt voor de tweede maal de Waddinxveense Onderne mersprijs uitgereikt. Een jury van acht personen zal de kandideren de bedrijven beoordelen op grond van een aantal criteria. De ondernemersprijs 1991, be staat uit een oorkonde, een trofee en een promotie/profilering van de prijs en de prijswinnaar en zal worden uitgereikt in de zomer van 1992. Het bestuur van de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO/LHNO ”De Wad de” (Sniepweg) heeft de uitnodi ging van de gemeente Waddinx veen, verwoord in de brief van 10 oktober 1991 aanvaard om te on derzoeken of er mogelijkheden zijn om tot heropening van het fu- sie-overleg met deze school te ko men. Dit fusie-overleg wordt thans ge voerd tussen een drietal scholen voor voortgezet onderwijs in Wad dinxveen en Boskoop, te weten de samenwerkingsschool HAVO-Atheneum, Kohnstamm-mavo en Bosco-MAVO in Boskoop. Het bestuur van ”De Wadde” De BMD, die is opgezet op initia tief van de werkgeversorganisaties NCW-West en VNO, wordt ge steund door het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer, de pro vincie Zuid-Holland en de Kamer van Koophandel. Het is een stich ting, die werkt zonder winstoog merk, maar voor de diensten moet wel worden betaald. Voor bedrij ven die participeren worden acute problemen direct opgelost. Ook worden de ondernemers geholpen bij het aanvragen en behandelen van milieuvergunningen en het opstellen van eventuele bezwaar schriften. De BMD, die is onder gebracht in het gebouw van de Kamer van Koophandel in Gouda, kent ook alle subsidie-mogelijkhe- den op milieugebied. Een comple te doorlichting van het bedrijf, waarin wordt vastgelegd hoe de stand van zaken is op milieuge bied, kost extra geld. Rob Kleberg, voormalig mede werker van de Milieudienst Mid den-Holland, wil vooral benadruk ken dat de nieuwe Bedrijfs Milieu Dienst er is voor de ondernemer. ”Wij zijn geen controledienst van de overheid, wij zitten aan de an dere kant van de tafel: aan de De Waddinxveense deelnemers aan de BMD Rijn en Gouwe zijn: - Baas Bedrijven BV - Boonstoppel Automobielbedrij ven BV - Meubelfabriek Dekker BV - De Henegouwer Coatings - Meubelfabriek Lavo - Van Leeuwen Autobedrijf BV - Transportbedrijf A. van Noort Zn. BV - Technisch Handelsbedrijf Sama- co BV - Drukkerij van Tilburg BV - Vis BV Uit Zevenhuizen/Moerkapelle zijn lid: Van den Berg Schoor- steenbouw BV, H. Blonk CV Agrarische Produkten, Bos en Van Rijs Staalwerken, Phaff BV en Truckcenter Zevenhuizen. WADDINXVEEN/GOUDA - Waddinxveense bedrijven geven acte de présence op de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, die dit jaar op dinsdagmiddag 7 janu ari om drie uur in de Goudse Schouwburg wordt gehouden. Voorzitter drs. R.A. Schreuder houdt de nieuwjaarsrede en er is tot ongeveer zes uur de nieuw jaarsreceptie. Op de presentatie van bedrijven zijn uit Waddinx veen aanwezig handelsonderne- ming Pesh (R.A. Post), manage mentadviesbureau Eiger (P. Goos), Hooftman Autobedrijf BV (Coenecoop). Voor de ondernemers in deze streek is de nieuwjaarsreceptie van de Goudse Kamer de ontmoe tingsplaat aan het begin van een jaar. Deze bijeenkomst is een zeer goede gelegenheid nieuwe zakelij ke contacten te leggen of bestaan de relaties tc versterken. De nieuwjaarsreceptie vond altijd plaats in Kunstmin. Hoewel de Kunstmin voor de nieuwbouw van de schouwburg afgebroken is, kan gebruik gemaakt worden van de tijdelijke voorziening die bij de Schouwburg gecreëerd is. En daarmee doen ze onbewust ook Jan van Leeuwen een plezier. "Want je hebt toch een mooie baan als mensen je produkt weten te waarderen. Op die manier geef je hen bovendien een meerwaar de”, concludeert hij. Zijn werkwijze blijft niet onopge merkt. Het NOS-televisiepro- gramma Het Klokhuis heeft het Moordrechtse bureau uitverkoren om te fungeren in een uitzending over ’wat doet nu precies een ar chitect’. De redactie wil vooral la ten zien hoe een klein architecten bureau als Van Leeuwen BV, dat voor honderd procent is geauto matiseerd, vandaag de. dag werkt. \Be\ voor 017^174680 ZEVENHUIZEN/ MOERKA PELLE - De Stichting Gastou- derproject Waddinxveen en om streken heeft in de gemeente Moerhuizen een enquete gehou den naar de bekendheid van de GOP-dependance daar. Ook de bereidheid tot het (laten) opvan gen van kinderen werd onder zocht. ”De resultaten van dit on derzoek zijn zeer bemoedigend”, aldus GOP-voorzitter drs. J.J.W. Kempkes. De enquete van het Gastouder- project is een jaar na de start van de dependance in Moerhuizen ge houden en wel via de telefoon. Het doel van de enquete was een beeld te krijgen van het toekomst perspectief van het Gastouderbu reau (GOB) in Moerhuizen. Door middel van de medewerking van de in Zevenhuizen woonachti ge directeur van het Communica tiebureau Zwiers en Partners te Capelle aan den IJssel, kon dit onderzoek op deskundige (en kos teloze) wijze worden uitgevoerd. HEAO-stagiaire Saskia Polder vaart enqueteerde in het kader van haar studie, in de maand ok tober 40 mensen in de leeftijd van 25 tot 45 jaar. Zij legde aan deze veertig, steekproefsgewijze ver kregen personen, 18 vragen voor. Voor het GOB zijn de volgende algemene concusies van belang. De helft van de bevolking tussen de 25 en 45 jaar is zeer goed op de hoogte van wat een Gastouder bureau inhoudt. Er is een gedeelte van de reeds werkende ouders die nog opvang zoekt en voor ouders die kinderen hopen te krijgen geldt, dat ze zeer positief tegenover het Gastouder bureau staan en graag te zijner tijd meer informatie willen. Over vrouwen met kinderen die niet zijn blijven werken kan ver meld worden dat 35% overwogen heeft om gastouder te worden. 30% wil geen gastouder worden omdat men er te veel vrijheid voor moet inleveren en de overige 35% vindt dat ouders zelf voor hun kinderen moeten zorgen, ten zij het niet anders kan. Het GOB is blij met dit onder zoek en heeft nu wat meer zicht op de mening van de bevolking over het Gastouderbureau en het nut dat het voor de bevolking kan hebben. Naar aanleiding van dit onder zoek zal zij voor dat deel van de bevolking dat nog niet exact op de hoogte is van wat het GOB in houdt extra voorlichtingsactivitei ten starten. Ten aanzien van mensen die nu of in de toekomst opvang zoeken zal het GOB duidelijk maken van een professionele organisatie zijn, en tevens proberen de weg naar het GOB wat gemakkelijker te laten vinden. Wat betreft de 35% vrouwen met kinderen die thuis zijn en interes se heben voor het gastouderschap zal het GOB activiteiten ontplooi en om hen over de streep te hel pen! Ruim een jaar geleden is C. de Bas nu bezig als startersadviseur van de Kamer van Koophandel. In die tijd heeft hij ruim 250 keer een beginnende ondernemer aan zijn bureau gehad. ”Ik heb maar één dag in de week spreekuur”, vertelt de heer De Bas, zelf afkomstig uit het be drijfsleven. "Maar elke week zit de agenda propvol”. Het starters- advies spreekuur voorziet dus dui delijk in een behoefte. ”Het is dat persoonlijk gesprek. Daarin kun je met de mensen in gaan op hun eigen ideeën. Dat is wat anders dan een algemene fol der uitreiken. De mensen stellen het ook zeer op prijs. Ik kan ze echt ontzettend helpen en daarom doe ik het ook zo graag”, aldus de heer De Bas. Wat hem wel is opgevallen in het afgelopen jaar is dat de mensen die een bedrijf willen beginnen, veelal al werk hebben. ”Je zou verwachten dat je veel werklozen krijgt, die hun eigen werk willen scheppen. Maar dat is niet zo. Ruim zeventig procent van de bezoekers werkte gewoon in dienstverband. Slechts 12 pro cent was werkloos”, merkt De Bas op. Hij zag verder ruim tweemaal zo veel mannen als vrouwen en iets meer dan de helft van de advies vragers wilde een onderneming beginnen in de dienstverlenende sector (52 procent). Daarna kwamen de detailhandel (24 procent) en het ambachtelijk bedrijf (18 procent). De meeste starters vielen in de leeftijdgroep van 26 t/m 40 jaar (57 procent); toch was 23 procent ouder dan 40 jaar en wilde toch nog beginnen. De Bas heeft snel door in hoever re de adviesvragers serieuze plan nen hebben. ”Zo af en toe krijg je iemand, die vol zit met mooie ideeën die helemaal niet reëel zijn. Dan kan ik zo voorspellen dat het niks wordt. Maar het overgrote deel van mijn bezoekers wil een degelijk klein bedrijf be ginnen. Dat kan variëren van een klein snoepwinkeltje tot een inge nieursbureau. Jazeker, ingenieurs komen ook, want die hebben over al verstand van, behalve van het opzetten van een eigen zaak”, lacht De Bas. Bij de bedrijven die zich tot nu toe bij de BMD hebben gemeld, zijn spuiterijen, slachterijen, che mische bedrijven, aannemers en metaalconstructiebedrijven. ’’Inderdaad, nogal wat bedrijven die milieutechnisch wat moeilij- ker zitten. Als wij die onderne mers bezoeken, letten we vooral op hun afvalstoffen en eventuele bodemverontreiniging”, vertelt Kleberg. ”Wat de afvalstoffen be treft: we onderzokeen dan de ui’ stoot van schadelijke stoffen in In een vraaggesprek met ’’Onder nemen in Midden-Holland”, het kwartaalblad van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland wijst de direc teur van BMD Rijn en Gouwe er op dat de rijksoverheid al heeft bepaald dat in 1995 in elk geval de grotere bedrijven over een in tegraal milieuzorgsysteem moeten beschikken, terwijl de kleinere bedrijven er dan toch minstens aan begonnen moeten zijn. Met andere woorden: het bedrijfs leven moet milieubewust worden en omdat juist het midden- en kleinbedrijf niet zelf alle deskun digen in huis heeft, is de BMD opgericht. Zodat er een aan spreekpunt is, waar men deskun dig advies kan vragen. Bedrijven die deelnemen in de BMD worden, tegen betaling, he lemaal doorgelicht op hun milieu aspecten en bij eventuele proble men verder begeleid. In de korte tijd dat de BMD nu bestaat, heb ben zich al veertig bedrijven ge meld als participant. Kleberg ver wacht in 1995 tegen de 400 deel nemers te hebben. Dat bedrijven steeds meer over gaan tot daadwerkelijke milieu zorg komt niet alleen door de druk van de overheid. Er zijn ook economische redenen. Kapitaal verschaffers, zoals banken en aan deelhouders, eisen vandaag de dag garanties ten aazien van de milieuzorg en ook verzekeraars stellen daar steeds meer eisen aan. Bovendien heeft het bedrijfsleven rekening te houden met een con sument, die in toenemende mate bewust kiest voor milieuvriende lijke produkten. Dat alles heeft tot gevolg dat het milieubesef bij de ondernemers inderdaad toe neemt. HORLOGER JUWELIER HOOFTSTRAAT 21. ALPHEN AAN DEN RIJN. TEL. 01720-73035. In de brief en het gesprek is dui delijk naar voren gekomen de zorg die het bestuur van ”De Wadde” heeft voor het behoud van de Protestants-Christelijke identiteit. Men heeft echter het vertrouwen dat in het overleg dat met de an dere schoolbesturen zal worden gevoerd een oplossing kan worden gevonden voor een zoals het be stuur van ”De Wadde” het for muleert ’’herkenbare en toetsbare verankering van de identiteiten” binnen de te vormen nieuwe scho lengemeenschap. Een 40-jarige man uit Goes werd in de supermarkt aan de Passage aan gehouden wegens een poging tot oplichting. De man, die een bekende van de politie bleek te zijn, heeft dit soort feiten meer gepleegd. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. WADDINXVEEN - Op maandag 16 december werden twee bankbiljetten van ƒ100,- ontvreemd uit de kassa van een winkel aan de Passage. Een man wilde ƒ1000,- wisselen. Hij pakte op een gegeven moment zelf wat bankbiljetten. De kassière nam hem het stapeltje geld af, doch later werd de vermissing gecon stateerd. Een 34-jarige vrouw uit Reeuwijk werd op zaterdag 21 december be trapt bij winkeldiefstal bij Van Mourik-supermarkt aan de Passage. Voor ƒ27,- aan goederen werd door haar niet bij de kassa afgerekend. Er is proces-verbaal opgemaakt. Op dinsdag 24 december werd in dezelfde supermarkt een 18-jarige vrouw betrapt bij winkeldiefstal. Tijdens het onderzoek bleek zij ook kort daarvoor bij een tweede winkel in de Passage goederen te hebben ontvreemd. Na verhoor door de politie kon zij huiswaarts keren. Bij een aanrijding op de hoek Willem de Zwijgerlaan-Beatrixlaan raakte een 41-jarige Waddinxveense fietser licht gewond. Een automobilist wilde vanaf de Willem de Zwijgerlaan naar rechts de Prinses Beatrix- laan oprijden. De fietser, die rechtdoor wilde, werd juist geraakt en kwam ten val. Op dinsdag 17 december waren vier automobilisten bij een aanrijding op rijksweg 12. Het ging hier om een kop-staart-aanrijding tijdens file. Enkele auto’s moesten worden afgesleept. In verband met het hoofd- en armletsel werden drie bestuurders naar het Goudse Bleulandziekenhuis vervoerd. Op vrijdag 20 december vond op de Eikenlaan een aanrijding plaats tussen een automobilist en een fietster. De 9-jarige Waddinxveense fietster liep hierbij een gebroken been op. Op donderdag 19 december botsten op het fietspad bij de Dreef twee bromfietser tegen elkaar. Een van hen liep letsel aan een arm op en werd na behandeling door een arts naar het ziekenhuis te Gouda ver voerd. Op maandag 23 december stak een 8-jarige jongen uit Waddinxveen plotseling de rijbaan van de Sniepweg over. De naderende automobilis te kon hem niet meer ontwijken. De jongen is naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. Eind december werden door de rijkspolitie enkele kleine verlichting- scontroles gehouden. Het blijkt nog steeds droevig gesteld te zijn wat betreft de verlichting. Zo’n 30 fietsers werden bekeurd. Op donderdag 19 december werd ingebfoken in twee woningen aan de Prins Bernhardlaan. De woningen werden doorzocht en er werd geld en een videorecorder ontvreemd. Op Eerste Kerstdag (woensdag 25 december) bleek te zijn ingebroken in een woning aan de Bloemendaalseweg. In de woning is gezocht. Voor zover is na te gaan wordt er niets vermist. tende ondernemer ook nog advise ren over het ondernemingsplan, benodigde verzekeringen, de wij ze van adverteren, belastingen, en eventueel import- en exportmoge lijkheden. Kees de Bas weet van al die zaken af, niet alleen omdat hij zelf veer tig jaar lang een bedrijf heeft ge had, maar ook omdat hij nog steeds talloze bestuurlijke func ties vervult voor belangenvereni gingen in het bedrijfsleven. Zelf komt hij uit de aannemerij. Hij had een timmerbedrijf en een aantal doe-het-zelf zaken, waarin hij tot acht jaar terug heeft ge werkt. Nu werken drie van zijn vier zo nen in de zaak en zit hij zelf on der meer in het bestuur van de middenstandsvereniging in Wad dinxveen, is hij secretaris van het Waddinxveense ondernemerscen- trum, penningmeester van het In stituut voor het Midden- en Kleinbedrijf en disfrictsbésluf- der van het KNOV, het Kon. Ned. Ondernemers Verbond. Ook zat De Bas jaren in het bestuur van de Kamer van Koophandel. En dat is nog maar een greep uit al zijn activiteiten. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 10 januari om acht uur wordt in de WSE- kantine De Lansbrekers in de Vondelwijk ge klaverjast voor de Stichting Vrienden van de Blinden. Naast het klaverjassen, met vele mooie prijzen, wordt ook een lote rij gehouden met een eveneens rijk gevulde prijzenpot. De loten kosten een dubbeltje per stuk. Met de opbrengst van deze avond financiert de stichting allerlei pro jecten voor slechtziende en blinde mensen. beeld. ”Bij offset-drukkerij Rijn land in Waddinxveen is het be drijf in feite om de drukpers heengebouwd. De routing is daar naast zodanig gekozen dat de werkruimte er steeds brandschoon uitziet. Kennelijk heeft iedereen er plezier in het ook zo te hou den”. Dat zegt hij in een vraaggesprek met ’’Ondernemen in Midden- Holland”, het kwartaalblad van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland. De redactie van deze uitgave bezocht Jan van Leeuwen in Moordrecht, waar in de werkruimte een oude tekentafel robuust aanwezig is. ”Een soort relikwie”, lacht Jan van Leeuwen, ”en voor als de stroom uitvalt”. Moderne tijden met een vleugje nostalgie, daarin lijkt de 42-jarige directeur/eigenaar zich het beste thuis te voelen. Eigentijdse ont werpen, geïnspireerd op roman tiek en Berlage. ’’Maar je wordt natuurlijk door al les geïnspireerd”, concludeert Van Leeuwen, al 23 jaar in dit vakgebied actief. Het kleine bu reau, met een vaste kern van vier mensen, is vooral actief in de Randstad. Opvallend is echter dat zich in dit werkgebied een gat be vindt. ”En daar zitten we in feite zelf in”, weet Van Leeuwen, ’’want we doen eigenlijk niet zo veel in Gouda, Waddinxveen of Moor drecht". In Midden-Holland staat momen teel wel Boskoop op de lijst. Op het International Trade Center aan de Hoogeveenseweg ontwerpt het Moordrechtse bureau het ver- voerscentrum van transportbedrijf Windhorst BV. Het ontwikkelen van bedrijfsge bouwen is overigens maar een van de activiteiten. ”We houden ons bovendien bezig met woning- en utiliteitsbouw. Een specialisatie zoeken we evenwel niet, neen”, reageert Van Leeuwen. Hiermee is volgens de gemeente een belangrijke stap gezet in het streven, om in het kader van het rijksbeleid betreffende basisvor ming en schaalvergroting in de re gio Waddinxveen - Boskoop, een brede scholengemeenschap voor lbo/mavo/havo/vwo te realiseren. WADDINXVEEN - Voor de jeugd van 8-13 jaar doet WSE- voetbal in de week van 10-14 au gustus op het sportcomplex Dor- restein in Nieuwerkerk aan den IJssel weer mee aan het jaarlijkse voetbalsportkamp van de KNVB- afdeling Gouda. Voor het sportkamp slapen de jeugdsporters van verschillende verenigingen in grote tenten. Het weekje met slapen, eten en drin ken kost f 175,- per persoon. ’De Wadde’ WADDINXVEEN - De Wadde praat weer met onderwijswet houder K.W.Th. van Soest (VVD) over nieuwe mogelijkheden van samenwerking met andere scholen voor voortgezet onderwijs in Waddinxveen en Boskoop. Dat is een week voor Kerstmis door het Waddinxveense college van B. en W. meegedeeld. heeft dit kenbaar gemaakt in een brief aan het college van burge meester en wethouders, die op maandag 16 december door een bestuursdelegatie is overhandigd en toegelicht tijdens een onder houd met wethouder Van Soest. WADDINXVEEN - De Waddinxveense architect Jan van Leeuwen van de Kerkweg-West, lid van de gemeentelijk com missie voor kunst en cultuur, streeft met zijn Van Leeuwen Ar- chitektuur BV in een monumentaal pand aan de Dorpsstraat in Moordrecht naar ’’ontwerpen op meerwaarde”. WADDINXVEEN - Oudejaar^ dag was de laatste dag dat er bij' De gouden legpenning met oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- stoffelijke blijken van waardering van algemeen secretaris drs. J.C. Brink van de Goudse Ka mer. Mevrouw De Bas staat lachend in het midden. (Foto: Archief Sjaak Noteboom). A I z 2*^ a

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 13