Kees en Mieke 0 Hier is uw Rijn en Gouwe Opknapbeurt afgesloten SSW: Dit jaar record aan onderhoudswerk Huizen staan er ft Drs. Peter Kavelaars: Fiscus ontziet politici krant te koop BOSKOOP: Albert Heijn, Burg. Colijnstraat 26 eind van dit jaar bij evenaar In Zevenhuizen van SSW Waarom! o School verkoopt kalenders Woningbouwvereniging geeft in 1992 bijna 3 miljoen gulden uit Giganten Festival Boskoop Vijftig mensen op bezoek In wijkje bij St. Victorwijk Sneldienst later Bingo De Boog Moerhuizen: Zevenhuizen- Moerkapelle lllllllllllllllllllll :Ld Metselwerk Huizen Victorwijk Schilderwerk n i- V Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Donderdag 2 januari 1992 vervanging Aan de Mercuriusweg sloeg burgemeester C.M. van der Linden donderdag 12 december de unusweg sloeg burgemeester C.M. van aer Linaen aonaeraag iz aecerr de bij de St. Victorwijk te bouwen 95 woningen. (Foto: Sjaak Noteboom). eerste paal voor lijkheidsbeginsel door verongelijk te belastingbetalende burgers wei nig kans. Peter Kavelaars: ”De rechter is terughoudend op dit terrein. Het is uitgerekend de Kamer die de zaak recht zou kunnen trekken”. De metsel-, beton- en tegelwerken vergen dit jaar van de SSW een De koopwoningen betreffen 36 premie A-en C-koopwoningen, 5 WADDINXVEEN - In het buurtcentrum De Boog (C. Huij- genslaan) wordt vrijdagavond 17 januari om acht uur de eerste bin- go-avond van het nieuwe jaar ge houden. Vanaf vrijdagavond 10 januari (er is dan weer een klaverjasavond) draaien de weekeindactiviteiten van De Boog weer als voorheen. Dat betekent dat er vrijdagavond 4 januari geen bingoavond zal zijn. Volgens de begroting van de fi nancieel gezonde SSW was in het afgelopen jaar 2.039.000,-voor het onderhoud beschikbaar. In 1990 is er door de woningbouw vereniging in totaal ƒ2.671.00,- uitgegeven, waarvan 632.000,- is gebruikt voor opknapwerkzaam- heden aan de flats van de Tessel- schadelaan in Waddinxveen en aan de eengezinswoningen aan het Weideplantsoen in Zevenhuizen. ”Het uitgavenpatroon is hoog. Zelfs ver boven de door het mi nisterie van VROM vastgestelde onderhoudsnorm van 1.722.000,-”, aldus het SSW- bestuur, dat zegt hoge eisen te willen blijven stellen aan het kwa liteitsniveau van het totale wo- ningbezit, dat ook nog eens ouder wordt. Met ingang van 1 januari is drs. G. BLOM benoemd tot algemeen directeur van het Nederlands Christelijk Ondernemers Verbond (NCOV) te Rijswijk. Hij volgt de heer N. Schouten op, die per 1 augustus begonnen is als alge meen secretaris van de Kamer van Koophandel te Hoorn. Benz. station Voskuilen B.V., Zijde 450 Binken, Reijerskoop 79 Groenendijk, Gouwestraat 21 Hagen B.V., Puttelaan Hoogvliet, Goudse Rijweg 83 Hoogvliet, Kerkstraat 5 Hoogvliet, linnaeusweg 106 Jongejans Boekhandel, Dorpsstraat 10 Kruiswijk Boekhandel, Burg. Colijnstraat 37 Shell van Teylingen BV, Provincialeweg 25 Tabakspec. A. Verkleij, Burg. Colijnstraat 14 HAZERSWOUDE DORP: Bookshop Prins BV, Ambachtsplein 12/16 Spar Harskamp, Dorpsstraat 213 Spar Super Hazerswoude, Dorpsstraat 67 WADDINXVEEN/BOSKOOP - Pas in de loop van dit eerste kwartaal van dit jaar gaat de nieu we rechtstreekse sneldienst van Boskoop/Waddinxveen via Moer- kapelle en Zoetermeer naar Den Haag van start. Dat heeft NV Verenigd Streek vervoer Westnederland in Bos koop meegedeeld. Aanvankelijk was het de bedoeling de nieuwe lijnen 241 en 242, waarvoor bijna alles rond is, maandag 6 januari te laten beginnen. De geen onverantwoorde risico’s nemende Kees en Mieke Tijster- man hebben inmiddels al diverse ontberingen in ’s werelds zwaarste monsterrally, die op de tweede wedstrijddag al het leven van twee Franse begeleiders eiste, moeten doorstaan. De proloog van zondag 22 decem ber (met toen nog 133 deelne mende auto’s, 101 vrachtwagens en 98 motoren) in de Franse stad Rouen haalde het Waddinxveense tweetal overigens maar tenauwer- nood. Bij de keuring bleek namelijk de plaats van het luchtfilter niet ge accepteerd te worden. Kees Tij- sterman had het luchtfilter van onder de motorkap verplaatst naar het interieur op de plaats van de kachel, waardoor de filtercapaci- teit meer dan verdubbeld was. Maar van TSO mocht dat niet en dat betekende heel snel sleutelen. Verder reden ze in Libi, waar op 24 december vanuit het Zuidfran- se Sete naar toe werd gevaren, al gauw zo’n 40 kilometer om, want door een kapotte zekering was het kompas onbruikbaar geworden. Voor navigator Mieke Tijsterman zat er niets anders op dan haar man aan te raden het spoor van de andere equipes te blijven volgen en dat liep goed af. De Waddinxveners zijn intussen na acht echte wedstrijddagen op geklommen naar de eerste dertig plaatsen in het algemeen klasse ment. Een plaats bij de eerste tien is hun belangrijkste doel. ’’Maar het belangrijkste is dat we heelhuids in Kaapstad aanko men”, aldus Kees Tijsterman, die wil dat de rally ondanks alles wordt uitgereden. ”Hoe vaak ge beurt in Nederland geen verkeers ongeluk? Moeten we de snelwe gen dan ook maar allemaal om ploegen?” In allerlei kranten zijn inmiddels verhalen van en over Kees en Mieke Tijsterman, die weer de beste Nederlanders van de rally zijn (2 van de 5 Nederlandse equipes moesten al snel afhaken), verschenen. Ook weekbladen als Panorama en Aktueel bleven niet achter. Ze meldden allerlei details, zoals de WADDINXVEEN - Leerlingen van de eerste klassen van de chris telijke scholengemeenschap De Wadde (Sniepweg) hebben voor, de afdeling Waddinxveen van de- Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren 840 kalen-, ders verkocht. De opbrengst hier van bedroeg ƒ5.260,-. De Dierenbescherming zal het geld besteden aan opvang van die ren, die om verschillende reden in het asiel terecht komen. Bijvoor beeld doordat honden en katten zoek raken. Ook diverse andere dieren wordt een tijdelijk tehuis gegeven, zoals vogels en andere huisdieren tot de eigenaars zich melden. Meld de eigenaar zich niet, dan wordt er na enige tijd een goed tehuis voor de dieren gezocht. Ook bijvoeding van buitenvogels ten tijde van nood wordt vanzelf sprekend niet vergeten. ”Wij zijn heel blij met de actie van deze jongelui, die hierdoor weer aan hulp bijgedragen”, aldus mevrouw C. Witte van de Dieren bescherming, afd. Waddinxveen. Een groot aandeel in de uitgaven hebben de woningen in de oude St. Victorwijk. Aan de huizen daar wordt dit jaar 467.000,- uit gegeven, hetgeen 16% van de to tale begroting is. ’’Bezien we de uitgaven over de afgelopen tien jaar van die huizen (ruim ƒ1,1 miljoen), dan kan ge steld worden dat er voor dat wo ningcomplex een gespreide groot- onderhoudsbeurt heeft plaatsge vonden”, aldus het SSW-bestuur. Voor de onderhoudswerkzaamhe den van 1992 zal er in de St. Vic torwijk naar gestreefd worden de werkzaamheden zoveel mogelijk als één project uit te voeren. In het najaar van 1991 heeft de woningbouwvereniging SSW een besluit genomen over de mate van onderhoud die aan de woningen aan de Vondellaan zal worden uit gevoerd. Vooralsnog is rekening gehouden met gewoon dagelijks onderhoud. Voor de komende vijf jaar houdt de meerjarenprognose 1991-1995 van de SSW rekening met een ge middeld uitgavenniveau van ƒ2.390.000,- per jaar. Het be stuur van de corporatie noemt in het kader hiervan de uitgaven voor 1992 verantwoord. KRIJN en WIM BIJL hebben hun kapsalon aan de Kerkweg- West overgebracht naar de salon De Kapper aan de Zuidplaslaan in het winkelcentrum Zuidplas. Daarmee is een einde gekomen aan ’’Kapsalon West” op het ’’Ou we Dorp”. De Toyota 4 Runner van het Waddinxveense rallyechtpaar Kees en Mieke Tijsterman van de Mercuriusweg. (Foto: Camel/Toyota). vrije sector patiowoningen (voor senioren), 24 vrije sectorwoningen (twee onder één kap) en 1 vrije sectorwoning (vrijstaand met praktijkruimte). Een laatste onderdeel van dit wo ningbouwproject, bedrijfsruimtes annex woningen, is nog in studie. De in een leerlingenbouwplaats te bouwen 16 sociale huurwoningen zijn van de woningbouwvereni ging SSW en omvatten 12 eenge zinswoningen en 4 seniorwonin- gen. Deze huizen met een voorlo pige huur van 680,- per maand (seniorwoningen 580,- per maand) zijn gesitueerd in het middengebied aan een openbaar middenterrein. ZEVENHUIZEN - In Zevenhuizen heeft de woningbouwvere niging SSW een omvangrijk groot-onderhoudsproject officieel in aanwezigheid van de betrokken bewoners, leden van het college van B. en W. en van de gemeenteraad afgesloten. WADDINXVEEN - Drs. Peter Kavelaars van het Woubrech- terf, directeur van het wetenschappelijk bureau van de TRN Groep en Rotterdam en columnist van de Krant op Zondag, ben Frankrijk, Libië, Niger en Tsjaad nu gehad om morgen (vrijdag 3 januari) op weg naar de evenaar in de Republiek Cen- bedrag van 328.000,-. Deze kos ten zullen over diverse complexen worden uitgegeven, waarvan de reparatie van voegwerken en tuin muren in de St. Victorwijk er met een bedrag van 40.000,- uit springt. Op de post daken en goten wordt verwacht dat er 219.000,- uitge geven zal worden. In de St. Vic torwijk zullen de schuurdaken worden vervangen. De kosten van WADDINXVEEN - Vorige maand is door burgemeester C.M. van der Linden een officieel begin gemaakt met de woningbouw bij de St. Victorwijk. Op het (naar een niet doorgegane rijks weg) genoemde A3-gebied tussen Apollolaan, Mercuriusweg en Zuidkade worden tenminste 82 woningen gebouwd, die eind van dit jaar klaar moeten zijn. Het totaal van de stichtingskosten be- Het Woerdense bedrijf sloot daar toe met het gemeentebestuur van Waddinxveen een samenwerkings overeenkomst. De constructeur voor de huizen is Hopman BV uit Gouda. door BERT J. WOUDENBERG WADDINXVEEN - Het Waddinxveense rallyechtpaar Kees en Mieke Tijsterman van de Mercuriusweg maken vandaag - don derdag 2 januari - de twaalfde dag vol van de eerste rally Parijs- Kaapstad (Zuid-Afrika) ’92, die in de plaats is gekomen van de sinds 1979 gestarte monsterrit Parijs-Dakar (Senegal). Ze heb- traal Afrika aan te komen. Dan hebben ze Kameroen, Ga bon, Congo, Angola, Namibië (met plaatsen als Grootfontein en Keetmanshoop) en Zuid-Afrika (met een plaats als Springbok) nog voor de boeg. De landen Mali en Zaïre worden vanwege de ge vaarlijke politieke situatie ter plaatse gemeden en dat betekent twee dagen op de boot over de Atlantische Oceaan van Congo M5ar Angola. Bijna een jaar lang zijn er door aannemer Arend P. v.d. Knaap naar een ontwerp van het Wad dinxveense archtectenbureau Treffers en Polgar BV diverse werkzaamheden uitgevoerd aan 36 eengezinswoningen aan de Ro zenstraat, Dahliastraat, Aster- straat en Leliestraat. De bouwkundige opname van de ze woningen is gedaan door Tref fers en Polgar. Dit bureau heeft in samenwerking met de SSW het plan voorbereid en tijdens de uit voering het toezicht uitgeoefend. Alle woningen hebben enkele we ken in de steigers gestaan voor re paratie of vervanging van kozij nen, schoorstenen, dakgoten, voegwerk, enz. Een groot deel van de werkzaam heden is echter in de woning uit gevoerd. Uiteraard veroorzaakte dat nogal wat overlast en onge mak. Vooral als bijvoorbeeld gang en het toilet het enkele dagen zonder Zuidkade worden tenminste 82 woningen gebouwd, die eind draagt 20,6 miljoen gulden. Op het sinds begin vorig jaar ge storte zand krijgen in ieder geval 66 koopwoningen en 16 sociale huurwoningen een plaats. De bouw van de huizen en de rea lisatie van het wijkje is naar een ontwerp van de bekende Rotter damse architect Henk Klunder Architecten BV in handen van Van der Heijden Verenigde Bouwbedrijven BV uit Woerden. durf van het tweetal, het kersver se moederschap van Mieke, het extra bloedplasma in de auto van Kees en Mieke Tijsterman in ver band met de aids-epidemie in Afrika en de vijf tot zeven ton aan geld die het Waddinxveense echtpaar met behulp van sponsors als Toyota, Camel, Koni, Bridge stone, Scanart, Arai, Gedore en State International op tafel moest leggen om aan het luxe spektakel mee te kunnen doen. Op het strand van Kaapstad zul len ze - als alles goed blijft gaan - over twee weken de finish kunnen passeren. Ze hebben dan 12.427 kilometer via elf landen op de ki lometerteller staan van hun tot 275 pk opgevoerde en 1.600 kg zware Toyota 4 Runner. Op uitnodiging van de Thierry Sabine Organisation (TSO) uit Frankrijk zullen Kees en Mieke Tijsterman van alles meemaken. Winterkou, zinderende zomerhit te, tropische regenbuien, ruig oer woud, veel en brandend woestijn zand en scherpe stenen. De zware slijtageslag voor mens en voertuig door groen, droog en nat Afrika neemt in totaal 26 da gen in beslag. Sommige etmalen is er weinig of geen mogelijkheid om te rusten. Iedereen slaapt in de open lucht of in een tent. TSO voert met 215 mensen een gigantische logistieke klus uit om het evenement te laten plaatsheb ben. Dertig vliegtuigen en zes he likopters volgen de rally. Dertien ambulancewagens en twee medi sche helikopters worden bemand door 36 doktoren. Vijftig mensen zorgen voor de dagelijkse cate ring: 1.700 warme maaltijden per dag en 35.000 liter koude en war me dranken gedurende de gehele rally. De finishvlag valt op donderdag 16 januari. In het weekeinde daar op komen coureur Kees Tijster man (38) en zijn vrouw Mieke (36), die samen een autosportzaak drijven, snel naar huis om zich bij hun in november geboren zoon Tim te voegen. Hij verblijft nietsvermoedend wat zijn vader en moeder aan het doen zijn tijdelijk in vertrouwde andere handen. Tim is dubbel zo oud als hij zijn ouders weer terug ziet. De Toyota 4 Runner volgt later per boot. De twee Waddinxveners, die suc cesvol aan zes edities van Parijs- Dakar hebben meegedaan (12e, 42e, 12e, 8e, 5e en 16e plaats) en in Parijs- Kaapstad uitkomen in de T-3-klasse (prototypes), wor den in de rally volop gesteund door coureur-monteur/directeur van een im- en exportbedrijf Jan van Tuyl (50) uit Brussel. BOSKOOP/WADDINXVEEN - In jeugdcentrum De Tunnel in Boskoop werd zaterdag 28 decem ber door de Stichting Muzikanten Collectief Waddinxveen het SM- CW Giganten Festival gehouden. Dit festival werd mede mogelijk gemaakt door de Zuidhollandse Popunie, het overkoepelend or gaan voor lokale popinitiatieven. Gedurende een aantal jaren orga niseerde de Stichting Muzikanten Collectief de Superprijs van Mid- den-Holland. Hiermee werd ge stopt omdat soortgelijke festivals al dan niet op commerciële basis in hetzelfde verzorgingsgebied werden georganiseerd. Om te voorkomen dat popgroepen en publiek festival-moe werden is hier mee gestopt. Mede omdat het iets rustiger is op dit front or ganiseert de SMCW in nauwe sa menwerking met Jongerencen trum de Tunnel in Boskoop het SMCW Giganten Festival. Aan het eind van de dag koos een jury de ’’leukste” band uit. Deze band verdiende daarmee een stu- dio-dag om een demo op te ne men. Aan het festival deden bands mee die zijn aangesloten bij het collec tief, zoals No Says, (Sixties Rock), Blind Justice, (Trash Crossover), Mental Force (Hard rock), Beer Bottle Blues Band, (Rhythm Blues), Fontello D’Avanti (Poprock), Zij van Bo ven (Pop), Fingers, (Rock) en Steamroller Funhouse (Funk rock). De hoogste uitgavenpost voor dit jaar ligt weer op het gebied van schilderwerk. Hiermee is 548.000,- gemoeid, waarvan 447.000,- periodiek schilderwerk betreft. Vanwege een blijvende goede ver huurbaarheid en het aanzien van de flatgebouwen gaat er grote aandacht uit naar het schilder- en sauswerk in de centrale hallen, portieken en andere algemene ruimtes. Ook het beleid op het gebied van preventief onderhoud wordt door de woningbouwvereniging SSW voortgezet. Hiervoor worden er onder andere op het gebied van keukens en sanitair bedragen uit getrokken. Het onderhoud van de houtwer ken vergt dit jaar een uitgave van 559.000,-. Deels komt dit door de houtreparaties voorafgaande aan de uitvoering van schilderwer ken. Drie woningcomplexen springen wat dit betreft in het oog: St. Vic torwijk (ƒ123.000,-), Tesselscha- delaan 106.000,-) en Alpherwetering/Alpherbrink, waar de huizen tegen nog nader te bepalen kosten een draairaam in de badkamer zullen kunnen krijgen voor een betere ventilatie. MOERKAPELLE/ ZEVENHUIZEN i - Op zaterdag 1 februari wordt de gemeentenaam Moerhuizen veranderd in Zevenhuizen- Moerkapelle. Tegen de naam Moerhuizen, die werd gehanteerd sinds de samenvoering van Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud-Verlaat tot AAn gemeente op 1 januari 1990, bestond bij de inwoners veel weerstand. Ook bij de gemeenteraad en het college van Burgemeester en Wethouders viel de nu ruim een jaar oude naam niet in goede aarde. In de tijd van de gemeentelijke herindeling was overigens al afgesproken dat de gemeente naam Moerhuizen ingeruild mocht worden voor een betere. plafond en gedeeltelijk zonder vloer moesten doen. Dit was no dig om de woning van nieuwe af- voerleidingen te voorzien. Ook is de ventilatie verbeterd en zijn, waar nodig, rookgasafvoeren aangebracht. De elektrische installatie van de woning is uitgebreid en de gaslei ding vernieuwd. In diverse wonin gen is een CV-installatie aange legd of is de bestaande CV-ketel vervangen door een CV-ketel met warmwatervoorziening. In vrijwel alle vertrekken van de woning zijn reparaties uitgevoerd en soms verbeteringen aange- bracht. Afsluitend is er een volle dige schilderbeurt uitgevoerd. De kosten waren ƒ50.000,- per wo ning. Het resultaat is dan ook dat de woningen met name op vitale on derdelen weer geruime tijd mee kunnen. Het hele werk is voor de bewoners zeker niet ongemerkt voorbij gegaan. WADDINXVEEN - De woningbouwvereniging SSW (Samen Sociale Woningbouw) verwacht dit nieuwe jaar het recordbe drag van 2.932.000,- te zullen gaan uitgeven aan onderhouds werkzaamheden aan het eigen woningbezit in Waddinxveen en Zevenhuizen. Voor deze uitgave heeft de ledenvergadering op een vergadering in café-restaurant-hotel De Unie (Kerkweg- Oost) het groene licht gegeven 96.000,-) zijn hoog, omdat de huidige daken asbesthoudend zijn, waardoor er extra kosten zul len zijn om maatregelen voor de gezondheid en het milieu te kun nen treffen. Ook zal de dakbedekking van de kleine eengezinshuizen aan de Alpherwetering worden vervan gen. De uitgaven zullen voor dat doel neerkomen op 70.000,-. Voor de drie genoemde woning complex is met een bedrag van 206.000,- ook rekening gehou den met de vervanging van de ke tels voor de centrale verwarming. Er wordt naar gestreefd de con ventionele ketel in de SSW-hui- zen in de St. Victorwijk, aan de Tesselschadelaan en aan de Alpherwetering/Alpherbrink te vervangen door een ketel met warmwatervoorziening (combike- tel). Seniorenwoning Voorgevel Eengezinswoning Een impressie van de bij de St. Victorwijk te bouwen sociale huurwoningen van de woning bouwvereniging SSW. heeft er in het afgelopen weekeinde de aandacht voor gevraagd dat de fiscus Nederlandse politici (provinciale statenleden en Tweede Kamerleden) ontziet. ’’Politici vallen onder een aanzien lijk milder fiscaal regime dan de belastingplichtigen die zij verte genwoordigen. Zij krijgen een ho gere belastingvrije onkostenver goeding dan in het bedrijfsleven mogelijk is sinds de Oort-wetge- ving. Een bedrag bovendien waar over zij zich tegenover de fiscus niet hoeven te verantwoorden”, meldde op gezag van de Wad- dinxvener de Krant op Zondag. Zaterdag maakte het ministerie van Financiën bekend dat staats secretaris Van Amelsvoort de be lastingdienst zal adviseren de al gemene onkostenvergoeding voor staten leden onbelast te laten. Voor kamerleden gold dit privile ge al. Minister len Dales van Bin nenlandse Zaken is het met Van Amelsvoort eens. ’’Rechtsongelijkheid”, zegt drs. Kavelaars over ’’deze duidelijke bevoordeling van politici”. Twee de Kamerleden hebben recht op een OV-jaarkaart of een geldbe drag voor de reizen naar Den Haag. Daarnaast krijgen zij 20.000 kilometer (8800 gulden) per jaar vergoed voor zakelijke reizen, ook al hebben zij geen ki lometer gereden. Als beroepskos ten ontvangen zij jaarlijks 11.500 gulden. Dit bedrag hoeven zij niet te spe cificeren. Andere belastingplichti gen hebben wel een specificatie- plicht. Bovendien wordt streng gecontroleerd of de kosten werke lijk zijn gemaakt. Ook statenleden zullen nu een voorkeursbehandeling genieten. Afgezien van reiskosten ontvan gen zij volgend jaar een belasting vrij bedrag van 2446 gulden. Op Binnenlandse Zaken is een alge mene onkostenvergoeding voor gedeputeerden nog in de maak. Deze politici kunnen het belas tingjaar 1992 eveneens vol ver trouwen tegemoet zien. Fiscalis ten geven een beroep op het ge- WADDINXVEEN - De Rabo bank Waddinxveen.heeft donder dagavond 19 december in het hoofdkantoor aan de Kerkweg- Oost een geslaagde informatie avond gehouden. Er kwamen zo’n 50 mensen op de inloopavond tussen zeven en tien uur langs met vragen op juri disch-, fiscaal-, pensioen- en be- leggingsgebied. Dat gebeurde kos teloos. Op de eerste verdieping van het bankgebouw waren aanwezig no taris mr. P.L. van der Meulen, no taris mr. J.A.M. Koek, registerac countant drs. H.C.M. Compeer, twee directieleden van Admini stratiekantoor Van der Loo BV, Interpolis-pensioenadviseur K. Koopmans en financiële deskundi gen van de Rabobank Waddinx veen. Dit gezelschap is een avondlang voor iedereen een kosteloze vraag baak geweest over zaken als erf recht, schenkingsrecht, fiscale af trekmogelijkheden, bedrijfsopvol ging, pensioenvoorzieningen en wat dies meer zij. De Rabobank Waddinxveen had initiatief tot deze informatieavond genomen om de bankstelling on der andere te profileren als een fi nancieel dienstverleningscentrum, waar veel kennis over de meest uiteenlopende financiële zaken aanwezig is. Samen met die van het notariaat en andere specialis ten kon die kennis nu op een bij zondere wijze gratis door de be volking en het bedrijfsleven ge raadpleegd worden. De route Parijs-Kaapstad ’92, zoals Kees en Mieke Tijster man die afleggen. (Tekening: Camel/Toyota). PARIJS SABAH LIBIË WAW EL KBIR TUMI NIGER N’GUIGMI ANGOLA PARIJS - KAAPSTAD ’92 LOBITO RUACANA NAMIBIË SPRINGBOK DIRKOU TSJAAD N'DJAMENA A» SARH <*MISRATAH TitsiRL/ GROOTFONTEIN GOBABIS ^KON^O RRANCEVILLE NAMIBE 9UNDÉ< M OYEM< GABON PTE NOIRE KAMEROEN-J RCA jC^^^OUAR TOYOTA

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15