Flyers-dames Rowah-heren TOOS in de lift DERDE met 40-jarig bestaan Hier is uw Rijn en Gouwe Korbis hoog op ranglijst Be Fair-voetbal: Feest Stel, het is je eigen vel... Verlies De Gouwe krant te koop COLLECTE Vereniging benoemt jubileumcommissie Waterpolo- tournooi Onderlinge Excelsior Middenmoot WSE-jeugd Edelman BV bij Borsumij Discussie bij de VVD Nieuwjaars recepties ZVH wint Monique Cam roeraat NEDERLANDSE BRANDWONDEN STICHTING Dames Heren Winst voor volleyballers Jeugdtoernooi Instuif Jeugdtournooi Korbis II Voor 6e keer internationaal jeugdtoernooi I1 WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid BV, Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 alphenss^— studiecentrum Pagina 17 Donderdag 2 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen ke underdog te worden. NIEUWE CURSUSSEN NIEUWE CURSUSSEN Philipse en Hennink WADDINXVEEN - De voetbalvereniging Be Fair is het nieuwe jaar begonnen met uit te kijken naar 1 augustus 1993. Dan zal de bespeler van het sportcomplex in het Warnaarplantsoen het (vrijdagavond), een reünie (zater dag), een voetbalspeldag, een kin derprogramma (zaterdag) en een groot voetbaltoernooi voor jeugd- en seniorelftallen. Verder zal er een jubileumboek worden uitgegeven, een expositie van foto’s en krantenknipsels wor den samengesteld en zo mogelijk een blijvend aandenken voor de leden worden aangeschaft. De Rowah-dames zakken de laat ste weken wat terug. Stonden ze drie weken geleden nog aan kop van hun competitie, door twee verlieswedstrijden in de laatste twee wedstrijden, zijn de naar de ’sub-top’ afgezakt. ’’Beide wedstrijden eindigden in een 15-9 verlies. Doordat Alcapress/Rowah haar keepster Annemarie Verwaayen in beide duels miste de ploeg een zeer be trouwbare en vaste doelvrouwe”, legt teambegeleidster Marja Sloof uit. ’’Wellicht kunnen we ons in de feestperiode, waarin we één weekend geen competitiewedstrij den spelen, weer hervinden. Ik vertrouw erop dat we in januari weer de draad op kunnen pakken, die we enkele weken geleden ver loren hebben”. Handbalvereniging Rowah, die de snelstgroeiende handbalvereniging in de regio Rotterdam is, vierde op 1 januari haar éénjarig be staan. Dan heeft de club een le denaantal van circa 50 bereikt. WADDINXVEEN - In de interne competitie van de Waddinx- veense Schaakvereniging WSV werd de 14e ronde gespeeld. Philipse en Hennink verstevigden hun koppositie: Philipse won alsnog zijn afgebroken partij tegen Kardol, terwijl Hennink de vroeg ingezette aanval van Reus rustig pareerde, de aanval over nam en gedecideerd op de winst afstevende. WADDINXVEEN/REEUWIJK - K. Edelman BV uit Reeuwijk (im- en export decoratie-artikelen, keramische produkten, kamer planten, cactussen), die in Wad dinxveen een vestiging heeft aan de Tweede Bloksweg, is overgeno men door het Haagse handelshuis Borsumij Wehry. Bij het bedrijf, dat ook vestigin gen heeft in Woerden en Aals meer, werken 200 mensen. De omzet is 170 miljoen gulden per jaar. Borsumij en Edelman hebben al enkele jaren een gezamenlijk be drijf voor keramische produkten en decoratiemateriaal in Hong kong. Flyers herenselectie staat in de grote middenmoot en zal moeten knokken om daar te blijven. Heren 3 draait lekker mee boven in de middenmoot. Zo ook heren 4 dat met een 3e/4e plaats het best geklasseerde Flyers-heren- team is. Tegen Jumpers onderstreepten zij dit nog eens door met 75-43 te winnen. Heren 5, ook in de middenmoot, won met een gelegenheidsteam overtuigend van Guards: 81-59. Mede op aangeven van Peter van Leeuwen konden de andere heren er lustig op los scoren. De jongens A doen het voortreffe lijk met een ongeslagen kopposi tie, pluim voor coach Hans Bink, de overige jongens-teams draaien naar kunnen mee. Jo van Loo speelde zijn 500-ste wedstrijd. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie wil eens per kwartaal informele dis cussiebijeenkomsten gaan houden in eetcafé De Diamond aan de Passage. Dat heeft VVD-voorzitter J.A. Leeflang in een brief aan zijn par tijgenoten geschreven. Hij geeft daarin aan ook voorstander te blij ven van de organisatie van half jaarlijkse thema-avonden, die dit jaar zouden moeten gaan over het gemeentelijk en regionaal milieu beleid en het minderhedenbeleid. De VVD, die ook normale leden vergaderingen zal blijven houden, hield in het afgelopen jaar al een aantal thema-avonden, die anders waren opgezet dan de gebruikelij ke ledenvergaderingen met na de pauze een spreker. Op de thema- avonden in 1991 is gesproken over het werkeloosheidsvraagstuk in relatie tot vraag en aanbod en het winkelcentrumbeleid. fysiek te kort om te kunnen win nen. Ondanks behoorlijk spel ver loor Flyers met 31-56. Jesca van Loo was topscoorster. Alle meisjes-teams van Flyers doen het goed dit jaar, waarbij de meisjes Al met een 2e plaats de beste positie hebben. Het goede presteren van de Fly- ers-meisjes werd nog eens onder streept door meisjes A2 dat op Popeye een mooie 77-42 overwin ning behaalden. Zonder meer goed speelden de Flysters Henriëtte Crielaard (èn 22 pnt!) en Antoinette van Dam (18 pnt.). Martine Broekman had 13, Brigitte Hagen 10 pnt. WADDINXVEEN - Met het eerste damesteam van Flyers-bas- ketbal gaat het goed, zo valt halverwege dit seizoen en na enkele thuiswedstrijden aan het einde van het afgelopen jaar vast te stellen. Flyers deelt nu samen met con current Midland de koppositie. Op vrijdagavond 24 januari ont moeten beide teams elkaar in mis schien wel ”de wedstrijd van" het jaar”. Dames 2 zit in een zware compe titie, maar doet goed mee met een plaats in de middenmoot. Vrijdag 20 december ontmoette Flyers, het hoger geklasseerde Rijnval ken. Na een voor Flyers niet best ver lopen le helft kwamen ze na rust uit verloren positie helemaal te rug. In de laatste minuut wilde het net niet meer lukken zodat nipt verloren werd: 50-53. Bijzonder aspect van deze wed strijd was dat het de afscheids- wedstrijd was van Wilna Over- eijnder, een speelster die de da mes 2 flink zullen missen vanwe ge haar tomeloze inzet. Dames 3 moet de eerste punten nog halen, maar dat lukt wel. Da mes 4 groeit steeds meer in de competitie maar blijft kampen met blessures en dus een incom pleet team. Vrijdag 20 december speelden ze tegen The Jump 2. Ze kwamen Op zaterdag 21 december is in Zutphen de Nederlandse jeugdse- lectie bekend gemaakt welke deel neemt aan de Europese Jeugd Landenkampioenschappen Bow len. De Waddinxveense ANNE- MIEKE ALTEWISCHER, uitko mende voor de Rijswijkse Bow ling Bond is hiervoor geselec teerd. Zij zal Nederland vertegen woordigen met nog vijf meisjes en zes jongens. Deze kampioenschap pen worden gespeeld te Brussel van 11 t/m 18 april. 40-jarig bestaan gaan vieren. Voor dat doel heeft het bestuur al een jubileumcommissie in het leven geroepen. ”Het lijkt nog ver weg, maar voor je het weet is het zo ver”, aldus Be Fair, dat het achtste lustrum van de in 1953 begonnen club luisterrijk wil gaan vieren en dat vraagt natuurlijk de nodige voor bereidingstijd. De door het bestuur ingestelde ju bileumcommissie bestaat voorlo pig uit Gert van Bergen, Tom Glasbeek, Gert Konijn, Hubert Poot en Jan van der Neut. De commissie is al twee keer bij een geweest en heeft al een aantal gesprekken met diverse geledin gen binnen de voetbalclub achter de rug. Inmiddels hebben de commissieleden ter bespreking een voorlopig feestprogramma op gesteld. Dat programma bestaat onder meer uit een officiële receptie (donderdagavond), een feestavond WADDINXVEEN - In Waddinx veen zijn op Nieuwjaarsdag al de eerste Nieuwjaarsrecepties gehou den. De Waddinxveense voetbal clubs beten dit jaar weer de spits af. De Nieuwjaarsbijeenkomst van het college van Burgemeester en Wethouders voor alle inwoners, het bedrijfsleven en het vereni gingsleven wordt vrijdag 3 januari van 16.30-18.30 uur gehouden. Het bestuur van de ondernemers- kring Industrieel Contact Wad dinxveen (ICW) houdt de Nieuw jaarsreceptie maandag 6 januari van 16.30-18.30 uur in restaurant Bibelot aan de Limaweg. De Nieuwjaarsborrel van de VVD, afdeling Waddinxveen, is op maandagavond 6 januari vanaf half negen in restaurant Bibelot. Fractievoorzitter J.C.A.C. de Vo gel toost hier dan als eerste. HAZERSWOUDE - Het eerste herenteam van CVB Be Fair-vol- leybal heeft in een slechte wed strijd tegen het Hazerswoudse Orion met 3-0 gewonnen (setstan den 9-15, 9-15, 15-17). De eerste set begon slap. De pass was slecht en door fouten van Ori on won Be Fair. De tweede set verliep hetzelfde. De aanval kwam er niet uit, maar de set eindigde weer in het voor deel van de Waddinxveense he ren. In de derde set stonden ze hoog voor maar kwam Orion terug en ging het uiteindelijk gelijk op, maar Be Fair won met 15-17. WADDINXVEEN - Het herenteam van Rowah-handbal heeft de laatste weken goed van zich laten spreken. Nadat ze een slechte competitiestart hadden, zijn ze nu op weg een gevaarlij- Van der Hoek-Stam werd een Weense partij waar veel muziek in zat voor v.d. Hoek, hij won de kwaliteit en ging er eens goed voor zitten hoe dit af te maken. Maar Stam gaf zich niet zomaar gewonnen; met de stootkracht van zijn Dame in combinatie met de sprongen van het paard lukte het hem om vele complicaties te ma ken en met een echt familie- schaak verraste hij wit en won de partij. D.J. van Offeren-Littooy bestre den elkaar met een onregelmatige Dame-opening, waarbij van Offe ren al te kwistig met zijn pionnen omsprong. Dat brak hem op en Littooy haalde de volle buit bin nen. De overige uitslagen waren: v.d. Born-Smitskamp 1-0, de Niet-Jan- sen 0-1, Smit-v.d. Starre 0-1, Al- blas-P. van Offeren 1-0, Wiersma- Ritter 1-0, T. Goor-Brinkhorst en v.d. Geer-Kloet remise, de Vries- van Sandijk 0-1, de Pater-Toren- beek 1-0 en H.E. van Offeren- Ponsioen 1-0. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Philipse 967, Hennink 909, Claassen 799, Reus 781, Ellers 776, v.d. Born 753, Jansen 731, v.d. Starre 730, van Woudenberg 721, Kardol 717, Smitskamp 656 en de Niet 648. Op donderdagavond 2 januari om 20.00 uur wordt het nieuwe jaar gestart met het traditionele snel- schaaktournooi. Een goede gele genheid voor belangstellenden om eens kennis te komen maken met het Waddinxveens schaakgebeu- ren in het speellokaal in het Anne Frank-centrum. WADDINXVEEN - Voor dam club Excelsior was het meest op vallend resultaat in de 14e ronde van de onderlinge damcompetitie het knappe gelijkspel, dat Dirk Heeren 2 tegen Kees Blonk be haalde. Deze uitslag had ook de partijen tussen Ruud van Dijk en Cor Stolker en Jan Both tegen Adri aan Zwanenburg. Gerrit Heeren en Bertus van Eijk klopten res pectievelijk Lucien Claessen en Jan Kramer. Een nieuw lid, de jeugdige Rob bert Vermeulen, die eerder bij de jeugd speelde, haalde in zijn eer ste wedstrijd meteen uit door Sietse Siersema terug te verwij zen. Tal van verrassingen kenmerkten de 15e ronde. Sietse Siersema klopte Tijmen den Ouden jr. en herstelde zich daarmee flink van de nederlaag uit de 14e ronde. Lucien Claessen presteert het de zeer ervaren Adriaan Blom met een nederlaag naar huis te sturen en Teun van der Krol onder streepte nogmaals zijn hoge posi tie op de ranglijst door Tijmen den Ouden sr. die na enkele jaren afwezigheid weer terug is bij Ex celsior te verslaan. Dick Dibbets verstevigde zijn lei dende positie door eerste team- speler Teun Twigt te kloppen. De enige remise in deze ronde schre ven Jan de Heer en Kees Blonk op hun naam. Gerrit Heeren klom wederom flink qua moyenne op de ranglijst. Hij bond nu Cor Stolker aan zijn zegekar. Dirk Heeren 1 won van zijn gelijknamige neef Dirk Hee ren 2. Verder waren er in deze ronde nog gewonnen partijen voor Ruud van Dijk en Adriaan Zwanenburg, die respectievelijk Jan Kramer en Bertus van Eijk wisten te klop pen. Uit de laatste twee wedstrijden haalden ze de volle vier punten. Maar wat nog belangrijker is, de handballers raken meer en meer op elkaar ingespeeld, hetgeen ook voor de komende wedstrijden voor nog heel wat spektakel kan zorgen. De heren van Rowah blijken zo genaamde ’slow-starters’ te zijn. In de eerste drie competitie-week- enden werd drie keer verloren, zij het dat het steeds kleine verschil len waren. Tevens hadden de Waddinxveense handballers met wat blessures en afwezigheid van enkele spelers te maken. En dat terwijl het heren team toch al een smalle basis heeft. De laatste weken zijn de heren echter prima op dreef. Vorige week werd het bezoekende MOK uit Alblasserdam overtui gend met 18-15 naar huis ge stuurd en afgelopen zondag werd uit bij Hollandiaan in de beste wedstrijd tot nog toe Rowah op nieuw de winst gepakt, dtmaal met 12-16. ’’Vorige week al liet Rowah zien,' dat het steeds beter gaat”, vertelt coach Tim Beckers enthousiast. ”In de thuiswedstrijd tegen MOK werden de bezoekers in de eerste helft al naar een beslissende ach terstand gespeeld. Bij rust stond het immers al 11-5 voor Rowah. Met een aantal knappe individue le acties, maar ook uit prima sa-' menspel wist de Waddinxveense ploeg gemakkelijk tot scoren te komen. Tegenstander MOK wist in de tweede helft met name door hun fysieke sterkte nog redelijk terug te komen”. Coach Tim Beckers moest zelf overigens in die wedstrijd ook even in het veld komen, toen een grove overtreding één van de Ro- wah-spelers voor korte tijd uit schakelde. Rowah moest het in die wedstrijd immers dien zonder Hasan Mrabet, die nog steeds ge blesseerd is en ook zonder Ton Verkley en had daardoor geen wisselspelers. Toch kwam de winst niet meer in gevaar en wist Rowah prima de overwinning te pakken. Tegen Hollandiaan kwamen de Rowah-heren tot hun beste presta tie tot nog toe. De uitwedstrijd in Vlaardingen leek vooraf een harde dobber te worden voor Rowah. Rowah had in deze wedstrijd Aad Vos onder de lat, die zich ontpop te als een voortreffelijke vervan ger voor Simon Krol. Simon Krol speelde overigens wel als een van de veldpslers mee. WADDINXVEEN - Korbis-korfbal haalde tegen Viko uit Via- nen een overtuigende 11-17 overwinning. Het was bepaald een betere wedstrijd als twee dagen eerder toen Vriendenschaar in de bekerwedstrijd Korbis met 10-6 de baas wist te blijven. Na de reeks van overwinningen was deze nederlaag het resultaat van een ploeg die beslist weinig collectiviteit aan de dag legde. Met individualistisch spel bereikt men in de korfbalsport niet erg veel resultaat, dat mag toch zo langzamerhand wel bekend zijn. Te hopen valt dat dat aspect van het korfballen weer volledig onder de knie wordt gekregen, waarna goede resultaten vanzelf zullen volgen. de moed en de gezelligheid erin. En dat is volgens mij de basis van het huidige succes. We blijven echter nog wel kampen met de smalle basis, waarop de heren el ke week hun wedstrijden moeten spelen. In veel wedstrijden heb ben we geen of wellicht één wis selspeler. Het kan daarom zeker geen kwaad als er op korte ter mijn twee of drie nieuwe spelers bijkomen. Of die nu wel of geen handbalervaring hebben maakt me eigenlijk niet veel uit. In het veld lopen immers meer nieuwko mers op handbalgebied, die prima in het team passen. En de resulta ten spreken natuurlijk voor zich”. Tijdens schaatswedstrijden op de Haagse Uithof kwam de Wad dinxveense schaatster EDITHA BERGROTTE tot een nieuwe per soonlijke records op de 500 en 1.000 meter in respectievelijk 47.42 en 1 ƒ8.57. ten KDO Hellevoetsluis en VO LO Haarlem opgelopen. Op het tweede toestel, vrije oefe ning kon het TOOS team ook niet overtuigen. Slechts op voltige en brug presteerden de TOOS heren goed een daardoor eindigden zij achter VOLO en KDO met een totaal van 121.80 op de derde plaats. De voorsprong op de num mer vier, SVO Oirsbeek was zeer groot. Deze wedstrijd was de laatste wedstrijd voor de TOOS heren in 1991. Op zaterdag 11 januari moeten de heren samen met de andere leden van de TOOS heren- keurploeg echter al weer aan de bak. Dan wordt in Boskoop gestreden om het regio-kampioenschap in de verschillende niveau’s. ALPHEN AAN DEN RIJN- Het B2-elftal van Be Fair-voetbal is zaterdag tweede geworden en WSE B2 derde tijdens het in de Arenahal in Alphen aan den Rijn gehouden Rijn en Gouwe-zaal- voetbaltoernooi voor B- junioren. Voor het evenement bestond dit maal minder publieke belangstel ling. Winnaar bij B2 werd het Goudse Olympia. Bij BI werd ge wonnen door Alphense Boys. capt aan de wedstrijd, doordat Alexander Poot, clubkampioen 1990 en 1991, zodanig gebles seerd was dat hij alleen mee kon doen op de toestellen sprong en lange mat. Het TOOS-team dat naast Alexander verder bestond uit Al bert Hogeweg, Peter Noorlander, Sietse Siersema en Maarten Verb- ree begon op rek en scoorde op dit toestel 17.65. Al direct werd een achterstand op de concurren- Op vrijdag 3 januari organiseert De Gouwe een zwem- en waterpo- lo-instuif. Vanaf 14.00 uur heeft iedere bezoeker van het Gouwe bad de Sniep de mogelijkheid om in een gedeelte van het wedstrijd- bad deel te nemen aan een zwem- of polotraining. Tevens wordt er uitleg gegeven van de spelregels en er worden onderlinge wed strijdjes georganiseerd. Voor iedereen is dit een mooie ge legenheid om een bezoek aan het Gouwebad eens te combineren met een kennismaking met de ge zonde zwem- en waterpolosport. WADDINXVEEN - In het Gouwebad de Sniep speelde het eerste damesteam van De Gouwe- waterpolo de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen Nereus. In een matige wedstrijd verloor De Gouwe met 3-7 (0-3, 1-7, 2-7) door doelpunten van Astrid van Galen, Angela Faber en Wendy de Frankrijker. De beginperiode was voor De Gouwe. Echter, het afmaken was een dermate probleem, dat Ne reus allengs het heft in handen nam. Even leek het er zelfs op, dat de Waddinxveensen helemaal zouden worden weggespeeld. Na een 0-3 stand in de eerste periode stond het halverwege de tweede periode al 0-6. Hierna viel Nereus ver terug, waarvan het team van trainer/coach Wim Groen slechts ten dele heeft geprofiteerd. As trid van Galen scoorde 1-6 uit een man-meersituatie, doch vlak voor het eind van de tweede periode wist Nereus 1-7 op het scorebord te brengen. Zoals gezegd viel Nereus in de derde en vierde periode sterk te rug. Angela Faber wist met een fraaie boogbal de ver uit haar doel gekomen keepster van Ne reus te passeren. Tenslotte bepaal de Wendy de Frankrijker de eind stand op 3-7. ZEVENHUIZEN - De volleybal- heren van Rentokil-ZVH hebben hun tweede plaats in de eredivisie gehandhaafd door voor Kerstmis moeizaam met 3-1 van Veen- man/Martinus te winnen. De setstanden waren 15-6, 12-15, 16-14 en 15-12. Aan kop blijft staan Autodrop/VCG, waarvan ZVH met 3-2 heeft verloren. WADDINXVEEN - In deze Kerstvakantie houdt De Gouwe weer een tournooi voor de Wad dinxveense jeugd. Door leden uit de selectie zal op vrijdag 3 januari voor de tweede maal tijdens het vrijzwemmen een korte training worden gegeven. Hierna zullen een aantal ploegen samengesteld worden, die een vriendschappelijk tournooi zullen spelen. Dit tournooi biedt aan iedereen, die mee wil doen, de mogelijkheid om gratis kennis te maken met het zwemmen en waterpolo bij De Gouwe. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schaatster Monique Cammeraat doet op de 5.000 me ter mee aan de Nederlandse af- standskampioenschappen, die van daag (donderdag 2 januari), vrij dag 3 januari en zaterdag 4 janua ri in het Heerenveense Thialff-sta- tion worden verreden. WADDINXVEEN - WSE-voet- bal heeft in de Kerstvakantie in de sporthal de Sniep weer een ge slaagd zaalvoetbaltoernooi gehou den voor A- en C- junioren, dat met twee eerste plaatsen door het Rotterdamse Feyenoord werd ge domineerd Bij de A-jeugd was de uitslag: 1. Feyenoord, 2. Roodenburg, 3. BW Den Bosch, 4. Telstar, 5. WSE, 6. UVS, 7. Elinkwijk, 8. Volendam. Feyenoord’s oud-WSE’er Dirk jan Roos nam de prijs van WSE’s jeugdvoorzitter Olga Smit in ont vangst. Vanwege de door auto pech verlate aankomst van Volen dam moest WSE het uitgestippel de A- programma omgooien. Bij de C-jeugd was de uitslag: 1. Feyenoord, 2. JP Gouda, 3. JP Den Haag, 4. WSE, 5. Elinkwijk, 6. BW Den Bosch, 7. NEC, 8. RKC. De prijs voor de beste doelman ging naar Rogier Schomaker van WSE, de prijs voor de topscorer naar Rene Marechal (BW Den Bosch) en de prijs voor de beste speler naar doelman Fabain Schouten (Roodenburg). Het tweedaagse zaalvoetbaltoer nooi houdt WSE sinds 1986. In de Kerstvakantie werd dus het eerste lustrum gevierd. De WSE- teams drongen door tot de mid denmoot. Vorig jaar bezetten de Waddinxveners nog de laatste plaatsen. Toen was er sprake van een niet geconcentreerde ploeg, maar za terdag 21 december tegen Viko was daarvan geen sprake. Met at tractief korfbalspel werd Viko on der druk gezet en doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Nadat Viko de score had geopend was het Korbis dat binnen een tiental minuten tot 1-5 wist uit te lopen. Een voorsprong die feiteijk de ge hele wedstrijd werd gehandhaafd. Na deze goede start ging de score over en weer omhoog totdat met 4-9 de rust werd bereikt. Ook de tweede speelhelft is Kor bis niet in de problemen geweest, hoewel het na zo’n 12 minuten wel zo was dat Viko bij een 8-12 stand prima kansen kreeg om aan sluiting te bewerkstelligen. Op één of andere manier lukt dat niet en toen daarna Korbis met nog een tiental minuten te spelen de stand op 8-13 bracht was de strijd in feite gestreden. Met vaak prima spel bracht Kor bis de stand via 9-15 naar 11-17 en waren opnieuw 2 punten be haald. Door dit resultaat staan de Wad dinxveners zeer hoog op de rang lijst in de districtskorfbalcompeti- tie. De score tenslotte werd deze wed strijd verzorgd door Pieter Sloot weg (6x), Marco van Leeuwen (4x), Ester Visser (3x), Wim Leb- bing en Frits Visser (elk 2x). Het Korbis-reserve achttal werd in Maassluis verdiend met 8-5 de deur gewezen. De opmars van Claassen blijft doorgaan: binnen een maand klom hij op van de 14e naar de 3e plaats! Deze keer was Ellers het slachtoffer; in een Franse partij bracht Ellers snel zijn Dame in stelling om het gevecht in het centrum. De doorstoot met de e- pion was echter te voorbarig, Claassen kreeg prima spel en wik kelde dit keurig af naar winst. Van Woudenberg nestelde zich weer onder de toptien. Met wit tegen van Oort speelde hij tegen zijn gewoonte in sterk op afruil, maar zorgde er wel voor dat hij ruimtelijk voordeel overhield. Van Oort dacht met een slimmigheid je dit recht te kunnen trekken maar het pakte totaal anders uit, waardoor hij twee pionnen verloor en uiteindelijk de partij. WADDINXVEEN - De zesde editie van het internationaal jeugdvoetbaltoernooi van WSE zal op het complex De Lansbre kers in de Oranjewijk worden ge houden op zaterdag 29 en zondag 30 augustus. Tot de nieuwe deelnemers beho ren Volendam en tenminste AAn buitenlandse club. Borussia Mün chen Gladbach, winnaar in 1991, heeft het namelijk laten afweten, terwijl van het Deense Aarhus nog een bevestiging binnen moet komen. De andere deelnemers zijn waar schijnlijk Feyenoord, FC Utrecht, Fortuna Sittard en FC Den Haag. Ook WSE is natuurlijk weer van de partij. In de eerste tien minuten ging de wedstrijd gelijk op. Maar daarna liep Rowah uit naar een prima 5-10 ruststand door ondermeer een aantal prchtige afstandscho ten van Ferdinand Emmink, Leo de Bruin en Ton Verkley. ”We ra ken steeds beter op elkaar inge speeld”, constateerde Tim Beckers tevreden. ”Er ontstaat ook een goede harmonie tussen onze afstandschutters op de op- bouwplaatsen en spelers met een individuele akties uit de hoeken en de cirkel”. De tweede helft ging eigenlijk ge lijk op. Hollandiaan kwam tot 7-11, een stand die lange tijd op het scorebord bleef. Een straf- worp, toegekend aan Hollandiaan leek de spanning terug te bren gen. Maar opnieuw een prachtige redding van keeper Aad Vos zorg de ervoor dat de ploeg uit Vlaar dingen niet dichterbij kwam. Een kwartier voor tijd liep Rowah definitief uit. Een prachtige snelle aanval, waarin Simon Krol in zijn organiserende rol als veldspeler prima het overzicht hield en een prachtige treffer van Ruud Sloof uit de linkerhoek brachten Rowah. veilig. De laatste tien minuten speelde Rowah het verstandig uit en bereikte zodoende haar tweede overwinning op rij: 12-16. ”Een prima resultaat”, vond Tim Beckers. De Rowah-coach voelt zichzelf overigens ook steeds be ter in zijn rol aan de kant. ”Het heren-team is natuurlijk een hele gezellige groep. Of we nu winnen of verliezen; we houden Het Be Fair-complex aan de Sniepweg. (Foto: Archief/Bert Woudenberg). Start'Neermni.a.s. V iBeHÓór 017M 7468o -- n 1 K o n dag'en Cl I IJ I I Cl I avondcursussen studiecentrum WADDINXVEEN - Komende zaterdag 4 januari is in het Gouwebad de Sniep er weer het bijna al traditionele Q S Van der Panne-waterpolotournooi. Het uit Alphen aan den Rijn af komstige bedrijf Quality Ser vice Van der Panne BV maakt het 'De Gouwe inmiddels sponsoring mogelijk om dit zwaar bezette en groots opgezette tournooi te orga niseren. De vrij unieke opzet van dit tour nooi heeft tot nu toe altijd tot een uiterst spannend verloop geleid. Drie verenigingen spelen met hun eerste dames en herenteams een halve competitie. De vereniging met opgeteld het beste eindresul taat gaat met de trofee naar huis. Dit jaar zijn uitgenodigd de teams van de Ham uit Wormerveer en van de Zijl/LGB uit Leiden. Ge zien de tegenstanders is het dui delijk dat de Gouwe niet de weg van de minste weerstand heeft ge kozen om het succes van vorig jaar, de uiteindelijke eindoverwin ning, te evenaren. De wedstrijden beginnen om 17.00 uur met de damesteams van de Gouwe en de Zijl/LGB en de laatste wedstrijd is om 20.45 uur en zal gaan tussen de herenteams van de Gouwe en de Zijl/LGB. Om 22.00 uur is de prijsuitrei king in de bar van het zwembad en daarop volgend houdt de Gou we een nieuwjaarsreceptie, waar bij iedereen van harte welkom is. NIJMEGEN - Het team van TOOS-gymnastiek werd ’’slechts” derde in Nijmegen waar zaterdag 14 december de Nederlandse kampioenschappen voor dames- en heren clubteams werden geor ganiseerd. Het TOOS-herenteam (niveau 3B) veroverde bij deze wedstrijd zilver. Het was de eerste keer dat de NK voor clubteams voor heren en da mes tegelijkertijd plaats vonden. Voor goed gevulde tribunes werd het een gezellige en vlot verlopen de'wedstrijd. De Nijmeegse turnvereniging ”De Hazenkamp” was verant woordelijk voor de uitstekende or ganisatie van deze primeur. Het TOOS-team begon gehandi- int otmabe_

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 17