Week van het Recht ook in Waddinxveen Filosofiecursus over Nederlanders Creatief in bibliotheek Unigro NV levert vanuit Waddinxveen Nieuwe regels bij verkoop van huizen Boskoop ’Gezond eten’ Distributiecentrum in gebruik Open dag op zaterdag 25 januari Kom-Inn Jubilarissen bij Mulder Aanval op Pearl Harbor Onderwijs markt in Gouda Brandje in lift Kerstfeest op scholen NKFBV in april dicht weer open Psalmody school komt Kwartje toe bij kerstboom Bouwstart Kastanjelaan Jaarvergadering Ondernemers- kring Dagprijs Campagne Centrale inkoop Boek Ligging Annie M.G. Schmidt Pagina 7 Donderdag 2 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen van Samos van het Per distributiecentrum heeft Uni- BOSKOOP - Bij inlevering van oude kerstbomen betaalt de gemeente een kwartje per stuk. Men hoeft dus geen kwartje te betalen, zoals eer der abusievelijk werd gemeld. Deze aktie is bedoeld om ou de kerstbomen niet bij het af val te laten belanden. Ze kun nen beter op een centraal punt worden ingeleverd en versnipperd, waarna het mate riaal nuttig kan worden ge bruikt. Kerstbomen kunnen worden ingeleverd op woensdag 8 ja nuari tussen 13.00 en 16.00 uur op de parkeerplaats bij de flat Lage Weide, de parkeer plaats naast Hoogvliet op de Goudse Rijweg of op het par keerterrein naast het gemeen tehuis. Inschrijving en betaling voor de gehele cursus is noodzakelijk. Dit kan gebeuren door overmaking van ƒ40,- naar postbanknr. 265966 van de penningmeester van het Humanistisch Verbond Midden- Holland, Reeuwijk. Een uitgebreid cursusboek is bij de prijs inbegrepen en wordt op de eerste avond uitgereikt. Vopr niet-cursisten is dit boek verkrijg baar tegen betaling van 20,-. De avond van 16-1-1992 begint om 19.30 uur, de overige avonden om 20.00 uur. Voor meer informatie kan worden gebeld met cursusleide André de Bruin, tel. 01828-13431. De Koninklijke Notariële Broe derschap gaat vanaf vandaag 2 ja nuari (donderdag) een voorlich tingscampagne voeren om verko pers en kopers te wijzen op hun rechten en plichten. De Broeder schap voert deze collectieve cam pagne mede om het publiek te in formeren over de taak van het no tariaat; het op elkaar afstemmen van de belangen van verkoper en koper alsmede het tot stand bren gen van een evenwichtige koop overeenkomst. Op grond van het Nieuw Burger lijk Wetboek moeten verkoper en koper elkaar informeren. Daar- WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 4 januari om half acht gaat de Centrale Hervormde Gemeen te van Waddinxveen weer van start met de activiteiten van de jeugdclub Kom-Inn in Het Anker aan de Nesse (achter Brugkerk). De jeugdclub sloot een poosje ge leden de poorten vanwege overlast van allerlei jongeren. De organisa toren, die de publiciteit daarover betreurden, vonden het toen ver standiger de wekelijkse evangeli satie- activiteiten voor de kerkelij ke en niet-kerkelijke jeugd even een paar weken op te schorten. Er zijn intern afspraken gemaakt over het programma van de avon den van Kom-Inn, in het bijzon der voor wat betreft het concreet vormgeven aan het uitdrogen van het evangelie naar de bezoekers en de ordehandhaving. WADDINXVEEN - In Waddinxveen houdt de afdeling Mid- den-Holland van het Humanistisch Verbond voor de vierde maal in successie een filosofiecursus. Na de Franse en Duitse filosofen werden in het vorig seizoen enke le Griekse wijsgeren en een vroeg christelijk denker belicht. Nu zijn Nederlandse filosofen aan de beurt. Unigro koopt de groenten cen traal in via het hoofdkantoor in Houten. De afdeling inkoop geeft daar de diverse commissionairs opdracht voor de dagelijke inkoop van groenten via de veiling. Binnen de Televier heeft Unigro een eigen inkoper in de bank op veiling CHZ in Barendrecht. In Waddinxveen wordt hij bijgestaan door commissionair J. v.d. Eykel. Het kinderboek ’’Eten is weten” van Midas Dekkers heeft aan de basis gestaan voor activiteiten op het gebied van Voeding, die door de GGD en de bibliotheken ont wikkeld zijn. In Waddinxveen komt de tentoon stelling ’’Eten is weten” van de Het kantoor van NKF Kabel BV aan de Noordkade. (Foto: Archief/Sjaak Noteboom). gistiek”. Het eerstvolgende ICW-contac- tuur is maandag 9 maart van 17.00-19.00 uur in het nieuwe pand van organisatie-adviseurs Ydo BV op het bedrijvenpark Co- enecoop. GOUDA - In het Zuidhollands Verzetsmuseum (Turfmarkt 30) in Gouda is een expositie inge richt naar aanleiding van de vijf tigjarige herdenking van de Ja panse aanval op Pearl Harbor. De expositie is te bezichtigen tot en met zondag 8 maart. De openingstijden van het muse um zijn van dinsdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. Onder auspiciën van het Comité Pearl Harbor werd deze tentoon stelling samengesteld. Bij de reorganisatie van distribu tiecentra heeft Unigro vooral door een logistieke bril gekeken. Waar zitten de klanten? Waar zijn ze geconcentreerd? Vanuit welk punt zijn ze snel en vooral efficiënt te bevoorraden? De keus viel uiteindelijk op het bedrijventerrein Doelwijk bij de Waddinxveense veiling. Doelwijk is een gezamenlijk project van de firma Boers en veiling De Kring. Unigro beschikt daar op 3.5 ha grond over een kantoor met een 20.000 m2 grote bedrijfshal, waarvan 2.300 m2 is ingericht In hét buurtcentrum De Boog (Christiaan Huygenslaan) zijn vier cursusavonden geprogram meerd op de donderdagavonden 16 en 23 januari, alsmede 13 en 20 februari. Inleidingen zullen worden gehou den door respectievelijk de histo ricus dr. A.A. de Bruin (”In wel ke tijd leefden zij?”) en de filoso fen prof.dr. W. van Dooren (Des cartes), dr. W.N.A. Klever (Spi noza) en prof.dr. M.J. Petry (Hemsterhuis). WADDINXVEEN - Op tal Waddinxveense scholen is Kerstfeest gevierd. Dat gebeurde in de groepen zelf, in de gemeen schapsruimte van scholen en in kerken. Leerlingen van de her vormde Eben Haëzerschool zon gen voor de ouderen in zorgcen trum Souburgh. Dinsdagavond 17 december vier de de protestants-christelijke Groen van Prinstererschool Kerst feest met de hele school in de Kruiskerk. Er waren veel ouders, opa’s en oma’s en andere belang stellenden aanwezig. Het eerste deel van de avond werd gevuld met het samen zin gen van Kerstliederen, afgewis seld door het voorlezen van het Kerstevangelie door kinderen en het aansteken van de adventskaar- sen met een versje erbij. De kleuters zongen een lied, ter wijl een deel van hen als Oosters geklede mensen heen en weer lie pen, als symbool van het volk Is rael, dat terugkeerde naar het Be loofde Land, een thema waar de kinderen de afgelopen tijd mee bezig waren. Daarna was er een musical naar een verhaal van Tolstoi. De hoofd persoon was Vadertje Panov, de schoenmaker, die altijd heel vriendelijk en gastvrij was, hoewei hij zelf veel verdriet kende. In de Kerstnacht droomt hij, dat Jozef en Maria en het kindje Je zus bij hem in zijn huisje kwa men. De musical werd begeleid door een koor, samengesteld uit kinderen van alle groepen en er was een klein orkest met blokflui ten, dwarsfluit en klarinet. Aan het eind van deze geslaagde Kerstviering kregen de kinderen nog een kerstpresentje mee naar huis, evenals de mensen, die hun medewerking hadden verleend aan deze avond. BOSKOOP - Tot en met 21 janu ari duurt de tentoonstelling Bos koop Creatief die in de biblio theek wordt gehouden. De expo sitie, hoewel bescheiden van om vang, geeft een aardig beeld van recent werk dat door Boskoopse amateur-kunstenaars is gemaakt: schilderijen, aquarellen, beelden, sieraden, kalligrafie, gouaches en keramiek zijn te zien. Hoewel de expositieruimte in de bibliotheek kleiner is dan voorheen in het Praathuis, is wel sprake van een leuke wisselwerking. Middels for- -mulieren kan het publiek kenbaar maken welke kunstwerken het meest gewaardeerd worden. De tentoonstelling werd op twee de kerstdag geopend met een so- lo-voorstelling van de actrice Ani ta Poolman. Zij droeg kerstpoë- zie voor, afgerond met een mono loog. Over kunst zei ze dat een kunstwerk of muziekstuk ont staat, waarna later pas de kon- frontatie plaats vindt. Dat mo ment is het toppunt van commu nicatie. Haar voorstelling werd vooraf ge gaan door muzieklerares Ina Ne ger die met twee leerlingen wat muziekwerkjes liet horen op dwarsfluit en keyboard. De bibli- otheekleiding liet weten een tra ditie in ere hersteld te hebben door Boskoop Creatief weer op tweede kerstdag te openen. Ge zien de belangstelling zal ge tracht worden bij een volgende gelegenheid meer muziek en voordracht in het openingspro- gramma te gieten. In de laatste week voor de Kerst vakantie waren er op de Annie M.G. Schmidtschool enkele speci ale activiteiten. Op maandag 16 december was er een simultaan-séance georgani seerd. Een twintigtal vaders en leerlingen namen het op tegen Piet de Niet, de schaakleraar op school. Iedereen gaf hem goed partij en na twee uur waren de wedstrijden pas afgelopen. Drie maal remise en zeventien winstpartijen voor de heer De Niet. Een eervolle vermelding voor Niels, die als zevenjarige het wel mooi ruim anderhalf uur volhield. Op woensdag en donderdag voer den alle groepen voor een afgela den zaal met de toeschouwers de musical Kerstcarrousel. Er werd in gedanst, gezongen, pantomime gespeeld. Het geheel werd vlot door twee hoofdrolspelers aan elkaar ge praat. Van groot tot klein, ieder een deed enorm zijn/haar best en het geheel was een succes. Op vrijdagochtend stonden de ta fels gedekt en werd bij kaarslicht het Kerstontbijt gebruikt. Een jaarlijks gezellig, sfeervol gebeu ren. Het jaar 1991 werd op deze manier op een leuke manier afge sloten. WADDINXVEEN - De fabriek voor telecommunicatiesysteemka- bels NKF Kabel BV aan de Noordkade in Waddinxveen staakt in april de produktie. Dan komt er een einde aan een ja renlange periode van reorganisatie en plannen maken. De werkzaamheden van NKF in Waddinxveen zullen volgens af spraak worden overgeplaatst naar NKF in Delfzijl. De meeste werk nemers hebben op basis van een sociaal plan van het hoofdkantoor van NKF in Delft ander werk ge kregen, hebben het bedrijf verla ten of treden vervroegd uit. De directie van de NKF Holding BV bekijkt plannen om tot ver koop van het bedrijfsterein aan de Noordkade te kunnen komen. rechtshandhaving en de organisa tie van de rechtspleging. Deze drie organiseren de Week van het Recht, maar de rechtsbe- oefenaren in het land zijn de on misbare initiatiefnemers voor al lerlei activiteiten op verschillende plaatsen. De Week van het Recht biedt voor elk wat wils. Om de hoek is op zaterdag de 25ste januari het notaris- of advocatenkantoor open. De rechtbank of het bureau voor rechtshulp in de regio zijn op de ze zaterdag ook open. Maar wat gebeurt er nog meer? Er is im mers een Week van het Recht! Sommige activiteiten vinden plaats op landelijk niveau. Verder wordt alles regionaal georgani seerd. De landelijke activiteiten zijn als volgt: De Beethovenlaan-bewoner maakt samen met Gerda Cortvriendt- Beeldens van de Wilhelminakade en Bep van den Ameele-Droogen- dijk uit Capelle aan de IJssel deel uit van het stichtingsbestuur. De Stichting Samos wil samen met de Grieken op dat eiland ac tief zijn om paal en perk te kun nen stellen aan de bosbranden die dit eiland kunnen teisteren. Volgens de statuten heeft de nieu we stichting ten doel ”het inza melen van geld en materiaal ten einde een bijdrage te leveren in de voorziening van de materiële behoeften van overheidsinstellin gen en andere algemeen nut beo gende instellingen op het eiland Samos (Griekenland), en voorts al, hetgeen met een en ander recht-j streeks of zijdelings verband1 houdt of daar toe bevorderlijk kan zijn, alles in de ruimste zin des woords”. Een ideële doelstelling dus in de praktijk neerkomt om hulp te bie den aan de Grieken in met name het havenstadje Phytagorion op Samos. ’’Sinds de nieuwe wetge ving in Griekenland is het moge lijk voor de bewoners een vrijwil lige brandweer op te richten. De dorpsbewoners van Phytagorion zin hiermee zeer blij, alleen ont breekt het de mensen aan de no dige materialen”, aldus de twee Waddinxveners en de inwoonster van Capelle aan den IJssel, die gedrieën het stichtingsbestuur vormen. En omdat het om een zeer arm en brandgevaarlijk eiland gaat heb ben ze de koppen bij elkaar gesto ken om hier samen met de Grie ken daar zoveel mogelijk brand weerspuiten op de kop te tikken. Gekocht is inmiddels de binnen kort te vervangen brandweerspuit van de Waddinxveense vrijwillige brandweer. WADDINXVEEN - Wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) van volkshuisvesting heeft donderdag middag 19 december bij de Sniepweg de officile paal geslagen voor een nieuw woningbouwwijkje aan de Kastanjelaan. Mede ten behoeve van de woning bouwvereniging Waddinxveen bouw het aannemingsbedrijf BV Egbo Hazerswoude hier 38 socia le huurwoningen en 10 vrije sec- torwoningen. Na afloop van het karwei werd in restaurant Bibelot aan de Lima- weg een hapje en een drankje ge nuttigd. feestelijkheden maar ook voorlich ting aan het publiek. Advocatuur, Justitie en notariaat besloten om dat gezamenlijk aan te pakken. Het resultaat is de Week van het Recht. De drie or ganisatoren en andere rechtshulp verleners zulten dan het publiek duidelijk maken welke gevolgen het nieuwe recht heeft voor het dagelijks teven. De Nederlandse Orde van Advo caten is de overkoepelende organi satie van de advocaten. De Koninklijke Notariële Broe derschap is de overkoepelende vereniging van notarissen en kan- didaat-notarissen. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Met de invoering op 1 janu ari 1992 van het grootste deel van het Nieuw Burgerlijk Wet boek zijn de regels van verkoop en koop van een nieuw huis op nieuw vastgesteld. Tot Nieuwjaarsdag droeg in het algemeen de koper van een huis het risico van (financiële) schade die voort vloeit uit enig gebrek aan het huis. Het Nieuw Burgerlijk Wet boek bepaalt dat aan de koper de lasten en beperkingen van een huis bekend moeten worden gemaakt, wil deze daaraan gebon den zijn. Maakt de verkoper ze niet (allemaal) bekend dan zijn de gevolgen voor zijn eigen rekening. Voorts dient het gekochte de voor het normale gebruik benodigde ei genschappen te bezitten. De ver koper moet afwijkingen daarvan melden. Als de koper bijzondere wensen ten aanzien van het be treffende huis heeft zal hij dat duidelijk moeten maken. De ver koper moet daarop aangeven of het aangeboden huis inderdaad aan die wensen kan voldoen. DINSDAG 21 JANUARI Een door het Ministerie van Justi tie georganiseerde officiële vie ring rond de invoering van het Nieuw Burgerlijk Wetboek, in aanwezigheid van de Minister van Justitie. Dit vindt plaats in de Ridderzal op het Binnenhof. Ook wordt er een symposium ge organiseerd door de Landelijke Organisatie buro’s voor rechts hulp. Tijdens dit symposium wor den de veranderingen in het NBW onder de loep genomen die van belang zijn voor de consu ment. Het symposium is bedoeld voor praktijkjuristen en geïnteres seerden en wordt gehouden in Utrecht. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u bel ten met: 070-3560620. WOENSDAG 22 JANUARI Een rechtsvergelijkend symposi um voor juristen, georganiseerd door het Ministerie van Justitie samen met de universiteiten. Onderwerp is het Nieuw Burger lijk Wetboek in vergelijkend per spectief. Plaats: Nederlands Con gresgebouw in Den Haag. DONDERDAG 23 JANUARI Tweede dag van het rechtsverge lijkend symposium in Den Haag. Televisieshow over het recht, ’s Avonds om 20.30 uur, bij de AVRO op Nederland 1. VR1JDGA 24 JANUARI Dag voor het Midden- en Klein bedrijf, met in het hete land voor lichtingsbijeenkomsten voor deze ondernemers. Voor ondernemers gaat er in het nieuwe recht het nodige verande ren. Zo vraagt de sterkere positie van de koper om een goede juridische begeleiding door notaris en advo- ZATERDAG 25 JANUARI Open dag in het hete land op no tariskantoren, advocatenkantoren en vete gerechten voor buro’s voor rechtshulp. .Op verzoek van het Ministerie van Justitie geeft de PTT op 7 ja nuari een speciale NBW postze gel uit. Ook stellen het Ministerie van Justitie en de Koninklijke Notari ële Broederschap lesmateriaal be schikbaar aan het middelbaar on derwijs. BOSKOOP - Wegens hun 25-ja- rig dienstverband heeft Mulder Boskoop NV twee werknemers gehuldigd. In de ontvangsruimte van het bedrijf werden tijdens een feestelijke bijeenkomst oor kondes en zilveren legpenningen benevens de bijbehorende draag- speldjes uitgereikt aan A.J. Hof man uit Boskoop en J.A. Lalihatu uit Waddinxveen. Eerstgenoemde is all-round meewerkend voorman buitenmontage, laatstgenoemde is all-round lasser. De onderscheidingen werden toe gekend door de Kamer van Koop handel en uitgereikt door K. Kra nenburg, directeur van Mulder NV. Daarnaast ontvingen de jubi larissen enveloppen en geschen ken van de afdeling personeelsza ken en hun collega’s. De beide echtgenotes werden verrast met een bloembak. Bij deze gelegen heid werd woorden van waarde ring gesproken en was er gelegen heid voor gelukwensen. ’’Hoewel het een arm eilandje is zijn de mensen bereid het weinige wat ze te geven hebben te gebrui ken om hun natuur te bescher men”, aldus het enthousiaste stichtingsbestuur. Vandaar dat ze een actie zijn gestart om geld en bruikbare materialen te krijgen, die Phytagorion aan een volwaar dige brandweer moeten helpen. Ook de Grieken zelf doen hier aan mee, maar ze kunnen lang niet alles. Daarom heeft de Stich ting Samos bij de CDK Bank Amsterdam 269226680 (giro bank 15332) geopend voor finan ciële bijdragen. Elke gift is van harte welkom. Voor informatie kan men belten met Jacques Wer kendam van de Beethovenlaan 4, tel. 01828-14625. voor onderzoekt de notaris in de openbare registers welke bijzon dere lasten op het huis rusten. Hij helpt verkoper en koper elkaar de juiste informatie te geven. Het is van belang dat dit onderzoek en deze informatie-uitwisseling plaatsvindt vóór ondertekening van de koopovereenkomst. Tijdige inschakeling van de nota ris kost niets extra. De notaris moet deze werkzaamheden vroeg of laat toch verrichten. De kosten ervan zijn verwerkt in het bedrag dat uiteindelijk van de transport akte, die altijd door de notaris wordt opgemaakt. De voorlichtingscampagne bevat een televisiespot, die in de maan den januari en februari via de STER zal worden uitgezonden. Ter ondersteuning worden dag bladadvertenties geplaatst. Verko per en koper van een huis ontvan gen - zodra de notaris is geïnformeerd over de voorgeno men transactie - een brochure over hun rechten en plichten in het kader van het Nieuw Burger lijk Wetboek. WADDINXVEEN - In de lift van de flat aan de Wingerd is brand ontstaan. De rijkspolitie vermoedt dat baldadige jongelui, waarvan de Wingerdflatbewoners al enige tijd last ondervinden, moedwillig met vuur hebben ge speeld. BOSKOOP - Binnenkort zal in Boskoop voor het eerst de Psal mody School gaan funktioneren. Daarbij gaat het om een interna tionale cursus die eerder al is ge geven in Australië, Nieuw Zee land, Singapore, de voormalige Sovjet Unie, Verenigde Staten, Canada, Brazilië, Zweden, Enge land, Hongarije, Zimbabwe, In dia en andere landen. Tom Inglis startte de school in 1983 in Zuid-Afrika. Hij is zelf een begaafd zanger en leider van de aanbidding in een grote kerk. Hij begon met de school daar hij de noodzaak ervoer de gemeente van Christus te onderrichten in aanbidding als levensstijl. De school gaat ongeveer zes maanden duren. Elke zaterdag morgen wordt er les gegeven in gebouw Bethel, Burgemeester Colijnstraat 83-85 in Boskoop. Gelovigen van alle gezindten kunnen zich laten inschrijven. In lichtingen en inschrijfformulieren zijn te krijgen bij D. van Steenis, tel. 12552. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De reizende expositie ’’Ge zondheid etenniet vergeten!” is de hele maand januari ook in de bibliotheek van Waddinxveen en Boskoop te zien. Aan de tentoonstelling zijn allerlei activiteiten gekoppeld. tekeningen van het boek van Mi-' das Dekkers. De illustratrice van het boek, Angela de Vrede, heeft op zeer kleurrijke wijze diverse thema’s van het boek weten uit te beelden. In Waddinxveen zijn de schoten uitgenodigd om de teerlingen de tentoonstelling van Angela de Vrede te komen verrijken met ei gen werkstukken over eten. In Boskoop komt de tentoonstel ling ’’Meer weten over eten”. De ze tentoonstelling is ontwikkeld door het Voorlichtingsbureau voor de Voeding in opdracht van de Provinciale Bibliotheekcentra! Zuid-Holland. Ook deze tentoon stelling geeft een keur van thema’s weer die met eten te ma- _Jken hebben. de bibliotheken is de veelzijdig- Leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de basisscholen in Boskoop worden uitgenodigd om hun eigen menu samen te stelten volgens de regels van gezonde voeding. De winnaars krijgen hun menu geser veerd in restaurant De Landbouw, dat tevens als jury zal optreden. De schoten van Waddinxveen en Boskoop kunnen deze maand kon- takt met de bibliotheek opnemen om de tentoonstelling te bekijken. Natuurlijk kan iedere geïnteresseerde ook op eigen gele genheid de tentoonstelling bewon deren en zich verwonderen over al die zaken die met eten te maken hebben. De bedoeling is dat eind januari alle kinderen in het basisonder wijs en alle andere bibliotheekbe zoekers van Boskoop en Waddinx veen zulten weten dat gezond eten en veel lezen een creatieve combi natie kan zijn. In de loop van 1992 zal de ten toonstelling ook in alle andere openbare bibliotheken van Mid- den-Hollan te bezichtigen zijn. In september is de Gemeenschap pelijke Gezondheidsdienst (GGD) Midden-Holland met het tweede jaar van de actie ’’Gezond eten Niet vergeten!” gestart. In deze actie staat het thema voeding en het basisonderwijs centraal. Om de leerkrachten, de teerlingen en hun ouders op een bredere ma nier bij het thema te betrekken, is contact gezocht met de openbare bibliotheken in Midden-Holland en de consulenten beeldende vor ming van de Stichting Steunfunk- tie Kunstzinnige Vorming (SSKV). In samenwerking met hen wordt aan het thema voeding nu ook aandacht besteed in de bibliothe ken in Midden-Holland. Uitgangspunt van het projekt in heid van het thema Eten. Voeding heeft niet alleen te maken met ge zondheid maar ook met creativi teit. Het bibliotheek project brengt dit voor leerkrachten en teerlingen uit het basisonderwijs in beeld. De bedoeling is dat kinderen hun eigen visie op en hun associaties met voeding geven. De schoten kunnen voor onder steuning de consulenten beelden de vorming van de SSKV te Gou da benaderen voor een project voeding, vanuit de invalshoek van beeldende vorming. GOUDA - In de Agnietenkapel (Nieuwe Markt) in Gouda wordt vrijdag 24 januari (16.30-18.00 uur) en zaterdag 25 januari (11.00-15.00 uur) voor de 12e keer de Goudse Onderwijsmarkt gehouden. De officiële opening hiervan ge beurt vrijdagmiddag 24 januari om vier uur door rector Ph. den Hertog van de Regionale Scholen gemeenschap Gouda en per 1 au gustus rector van deze nieuwe school voor MAVO-HAVO- VWO. De Goudse Onderwijsmarkt wordt georganiseerd voor alle teerlingen die dit jaar de basis school verlaten en trekt daarom jaarlijks vete honderden bezoe kers. Ouders en teerlingen laten zich op de Onderwijsmarkt op de hoogte stelten van alle vormen van openbaar- en algemeen bij zonder voortgezet onderwijs in de gemeente Gouda en hen zo hel pen een juiste schoolkeuze te ma ken. Dit jaar richt de aandacht zich speciaal op de Goudse Scholenge meenschap, een school voor Mavo-, Havo en VWO die vanaf 1 augustus een voortzetting is van de Regionale Scholengemeen schap Gouda voor Havo en Athe neum, de Prof. J.H. Gunning Mavo en de Willem de Zwijger Mavo. Naast deze scholengemeenschap zijn er stands van het Coornhert- gymnasium, het Delta College Gouda en de Slalom, school voor voortgezet speciaal onderwijs. Samen geven deze schoten een beeld van gedegen en eigentijdse opleidingsmogelijkheden in het Voortgezet Onderwijs. Naast docenten zijn ook ouders en teerlingen op de Onderwijs markt aanwezig om bezoekers over hun school te informeren. De afdeling onderwijs van de ge meente Gouda en de vereniging Openbaar Onderwijs zijn ook met een informatiestand aanwezig. WADDINXVEEN - Op dinsdag avond 28 januari om acht uur houdt de ondernemerskring In dustrieel Contact Waddinxveen (ICW) in restaurant Bibelot aan de Limaweg de jaarvergadering 1992. Op de agenda staan bestuursver kiezingen en de behandeling van allerlei jaarverslagen. Als spreker treedt op T. van Barneveld van Van Wijk Internationaal Trans port BV aan de Bredeweg. Hij zal spreken over het onderwerp ”lo- gro een afdeling verkoop. De ver kopers onderhouden dagelijks contact met de aangesloten winke liers. Het is de winkelier die be paalt hoeveel hij van welk pro- dukt inkoopt. Om zo flexibel mogelijk in te spe ten op ontwikkelingen in de markt worden de groenten verkocht te gen dagprijzen. De winkelier bepaalt vervolgens zelf de verkoopprijs, rekeninghou dend met de adviesprijs van Uni gro. Hij is immers een zelfstandig ondernemer die zich vrijwillig heeft aangesloten bij Unigro en afhankelijk van de grootte van de winkel een bepaalde winkelformu le voert. De eigenaar bepaalt zelf de sa menstelling van het produktiepak- ket. Daarbij kan hij worden bijge staan door adviseurs van Unigro. WADDINXVEEN - De Stichting Samos, die in Waddinxveen en omgeving geld en brandweermateriaal inzamelt voor de be woners van het Griekse eiland Samos, raakt in dit Gouwedorp steeds bekender na de eerste publikaties in het Weekblad voor Waddinxveen en een interview met penningmeester Jacques Werkendam via de RTW-radio. Er wordt een beeld gegeven van de opmars van Japan, de weer baarheid van Nederlands-Indië, de reacties op en de gevolgen van de aanval op Pearl-Harbor. Deze expositie kwam tot stand met steun van de SFMO en bruiklenen van het Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon, het Museon te Den Haag en het RIOD te Amsterdam. Het Comité Pearl Harbor is een werkgroep van de Raad van In disch Overleg, het adviesorgaan van de Stichting Pelita te Den Haag. In het Zuidhollands Verzetsmuse um is tot 15 maart ook nog de' tentoonstelling te zien over het le ven van de verzetsman Eduard Veterman. WADDINXVEEN - Het notariskantoor mr. P.L. van der Meu- Het Ministerie van Justitie heeft len en mr. J.A.M. Koek aan de Prinses Beatrixlaan en In ’t Veen als belangrijke taken wetgeving, Advocaten aan de Staringlaan (gebouw De Staring) nemen za terdag 25 januari deel aan de open dag in het kader van de Week van het Recht (21-25 januari 1992). Op Nieuwjaarsdag is het Nieuw Burgerlijk Wetboek in werking getreden. Hiermee is vrijwel de gehete modernisering van het bur gerlijk recht in Nederland vol tooid. Aan de landelijke open dag neemt het notariaat, de advocatuur en de rechterlijke macht deel. Ze geven voorlichting over het nieuwe recht. Speciaal zal aandacht wor den besteed aan de gewijzigde re gels met betrekking tot koop en financiering van de eigen woning. Al lange tijd bestond bij de ver schillende organisaties het idee om iets te organiseren rond de in voering van het Nieuw Burgerlijk Wetboek. Er werd gedacht aan De bestuursleden van de Stichting Samos op de door hen ge kochte brandweerspuit van Waddinxveen. Links Jacques Wer kendam, in het midden Bep van den Ameele en rechts Gerda Cortvriendt. (Foto: Sjaak Noteboom). Vrienden WADDINXVEEN - Distributiegroothandel Unigro NV heeft m2 VOor diepvriesprodukten. op het veilingterrein aan de Bredeweg in Waddinxveen het Qe rest komt straks vol te staan nieuwste en grootste distributiecentrum van de eigen organisatie met kruidenierswaren. In totaal in gebruik genomen. Achter veiling De Kring-Waddinxveen zulten er dan zo’n 130 personen wordt menige supermarkt in het westen van het land voorzien werkzaam zijn bij het Waddinx- van verse groenten. veense distributiecentrum. Unigro levert dagelijks vanuit zes distributiecentra verse groenten aan ruim 900 supermarkten in heel Nederland. De nieuwste en grootste vestiging ligt in Wad dinxveen. Als gevolg van een reorganisatie zijn door Unigro de AGF-centra van Nieuwegein en Barendrecht samengevoegd in Waddinxveen. Daar komen binnenkort de krui denierswaren uit Schiedam bij. Om vanuit Waddinxveen het complete pakket te kunnen leve ren aan winkels van Super, Spar, Cirkel en Vezo is er ook een afde ling frigo ofwel diepvriesproduk ten. w «Jj

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 7