Herstel Korbis Sponsor winnen weer zwemmers De Gouwe Verlies achttal Excelsior De Gouwe blijft aan de leiding WSE- jeugd gaat goed De Gouwe verslaat Russen Rowah-dames Aeolus: Nieuwe j titelkandidaat Goudse crosskompetitie in Reeuwijk BOSKOOP-De derde cross in de kopititie om het Goudse Kampi oenschap werd in Reeuwijk geor ganiseerd. Vier overwinningen voor atleten van AV’47. Renate Poldner (mC), Brenda Pouw (mD2), Sonja Kleijn (mA) en HAns v. Beek (jA) waren de win naars en hebben met deze over- winnig het kampioenschap voor 1992 zeker op hun naam gezet. De D-meisjes waren weer zeer goed vertegenwoordigd. Vrijwel alle D-meisjes kwammen weer aan de start om over het zachte cross- parkoers in Reeuwijk te lopen. Monique Koen deed het met een vijfde plaats goed. Linda v.d. Bosch werd 13e en Suzanne Tho lenaar 14e. In de tweede jaars groep deed na Brenda Pouw Ste phanie Alblas het met een elfde Druk weekeinde De Gouwe ZOETMEER PROOI VOOR TREKVOGELS ZVHmet Rini Bontens naar winst Volleybal- dames: 2-3 WSE is klaar voor 2e helft WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Heren Sponsor voor W’veen-voetbal Dames i I Pagina 21 Woensdag 15 januari 1992 I I aan speeld. dige Lucien Claessen aan. Alle r legden achter Alliance beslag op de tweede plaats. Uitslagen De Gouwe De Gouwe - MGU Moskou (D) 9-7 De Gouwe - Alliance (D) 5-9 SUN Berlin - De Gouwe (D) 9-16 Donk/Diana - De Gouwe (D) 12-2 De Gouwe - Alliance (H) 14-6 De Gouwe - Donk/Diana (H) 16-7 Alliance - De Gouwe 2 (H) 12-6 Donk/Diana 2 - De Gouwe 2 (H) 12-4 WADDINXVEEN - Nadat eer der op de zondag een ongeïnspi reerd WSE 2 een pak slaag kreeg van Wi] voor de 200m rugslag in 2.12.5. Op 27 januari zal deze Gouwe-zwemmer deel uit mogen maken van de zwemselectie die in Milaan deel zal nemen aan ’world-cup’ wed strijden. Bij de meisjes waren er een aantal opmerkelijke prestaties, zo won de Gouwe op de 200m (’75) schoolslag alle drie de ere plaat sen. Ilse v.d. Dussen pakte het goud in 2.50.9, Sharon Stayen werd tweede in 2.55.6 en Marloes Veelenturf tikte als derde aan in 2.55.6. Bij de jongens gingen met name Antoine Calis en Christiaan de k. I i i wv vv.n^vuuv, uivvoivn uv vv auuniAW mes persé winnen van De Meeuwen uit Schiebroek. In eer. g; lijkmatige uitwedstrijd wisten de dames van Alcapress/Rowah Groot erg goed op de 200m wis selslag waar zij resp. tweede en eerste werden in 2.18.2 en 2.17.3. In de jongste klasse, bij de jon gens ’79 was er brons voor Andres v.d. Sluys op de 100m vlinderslag in 1.22.5 en zilver voor Koen Groenleer in 1.21.3. Op de estafette nummers kwam De Gouwe bij de meisjes op de 4x1 OOm wisselslag tot een tweede plaats en bij de jongens op de 4x1 OOm vrije slag (’77) op een derde plaats in 4.32.5. De eindstand van deze ronde, waarin De Gouwe in totaal negen gouden, elf zilveren en tien bron zen plakken binnen haalde, zou er als volgt uit zien: le De Gouwe 4969.3, 2e Oceanus 5040.6, 3e D.A.W. 5106.6, 4e Uden 5114.8. In het totaal klassement na vier ronden staat De Gouwe nu met een comfortabele voorsprong de kop van het klassement. le De Gouwe met 19579.3, 2e D.A.W. met 19789.8, 3e Oceanus met 19919.6 punten en 4eUden met 19970.9 punten. BOSKOOP-Nadat in de vorige ronde met Aalsmeer was afgere kend, moesten de Boskoopse mid- getgolfers het weer tegen een lan- gebaanploeg opnemen. In het vorige bekerseizoen stonden de teams ook al tegenover elkaar, zodat Trekvogels enigzins bekend was met de baan. Maar in de eer ste ronde leek Zoetemeer direct afstand te willen nemen. Met 132 liep het zomaar 17 slagen uit op Trekvogels. In de tweede en derde ronde wist Trekvogels iets terug te doen, maar het zette niet veel zo- plaats goed. Na drie wedstrijden staat zij voolopig op de achtste plaats. Van de vier meisjes A die van start gingen waren er drie bij van AV’47. Na de eerste plaats Sonja Klein was de derde plaats voor Sabine v. Niekerk en de vierde voor Mariska Valk. In de grote groep van de jongens D le jaars was Patrick Verbey de eerste Boskoper met een 15e plaats. In het algemeen klasse ment staat hij als He geklasseerd. Sebastiaan Tholenaar als 21e. In de tweede jaars groep was het Vincent Barends die als zesde fin- iste. Hij moet in het algemeen klassement nog een plaats kunnen krijgen bij de eerste vijf. Dan moet hij e laatste cross een plaats bij de eerste vijf behalen. met 4 punten voorsprong op con current Esto El. E2 gaat ook weer aan kop. Nog ongeslagen gaan deze jongens voor de tweede titel dit seizoen. E3 deelde de punten met Jodan Boys E3. Deze jongens draaien re delijk mee in de subtop. F1 doet het uitstekend, in de af gelopen weken wisten zij fier de koppositie in beslag te nemen. Ook F2 is lijstaanvoerder, dit team onder leiding van John Mul der en Bianca Laman behaalden de afgelopen weken 7 punten uit 5 wedstrijden. F3 voetbalde zaterdag wel, in een spannende wedstrijd tegen NSV F2 werd een zwaarbevochten 2-2 behaald. De jongens speelden zich hiermee in de subtop van de com petitie. Prima resultaten in de zaal dus. Vijf teams koploper en de rest in de subtop. WADDINXVEEN - Na de ’’off day” van vorige week zaterdag te gen De Dijkvogels lukte het Kor- bis-korfbal zaterdagavond in Lei derdorp om Velocitas met 6-9 klop te geven. Het was een zeer spannende wed strijd van twee ploegen die elkaar wat sterkte betrof nauwelijks ont liepen. Hoewel de score ditmaal van beide kanten magertjes uit viel, vergoedde de spanning veel bij de aanwezige toeschouwers. Vooral de eerste speelhelft ken merkte zich door het veelvuldig missen van goede scoringsmoge- lijkheden. Na 1-0 voor Velocitas was het pas na zo’n twintig minu ten spelen dat Korbis 1-1 wist te scoren. Het was beslist niet te zeggen welke ploeg aan het langste eind zou gaan trekken. Voorlopig was dat Velocitas dat tot 3-1 wist uit te lopen en hoewel Korbis tot 3-2 terug wist te komen werd dat toch de ruststand ook al doordat nog een 1'h meter worp werd ge mist. De tweede helft was zo mogelijk nog spannender; hoewel Korbis wat veldspel betrof een geringe meerderheid wist te bewerkstelli gen. Dat resulteerde na zo’n kwartier spelen in een 6-4 voorsprong via treffers van onder andere Frits Visser, Miriam de Boer, Pauline van Brero en Pieter Slootweg. Toch liet Velocitas het er niet bij zitten en door twee prima afstand schoten wist de ploeg toch langs zij te komen (6-6). Dat was met nog zo’n 4 minuten spelen derhalve een uitermate spannende aangelegenheid gewor den. Het pleitte echter voor Kor bis dat de ploeg niet in paniek- korfbal verviel maar goed samen spel op de winnende treffers bleef spelen. En dat lukte ook via Miriam de Boer - ook sterk onder de korf - wat 6-7 betekende even later ge volgd door 6-8 via een door Mar co van Leeuwen benutte straf- worp. De strijd was gestreden, ze ker toen Ellen van de Ent in de slotminuut de stand via een kort afstandschot op 6-9 wist te bren gen. Door deze overwinning staat het achttal van Gijs van de Brink met 10 uit 7 op de tweede plaats van de ranglijst. Komende zaterdagavond vindt in Bodegraven het treffen plaats tus sen Vriendenschaar en Korbis. Een confrontatie waar Korbis be slist niet makkelijk over zal den ken; daarvoor ligt de bekerneder- laag tegen deze ploeg nog te vers in het geheugen. Toch moet de Bodegraafse ploeg te kloppen zijn; uiterste concen tratie en dito inzet voor elkaar mogen dan bij de spelen echter niet ontbreken. Aanvang van deze wedstrijd is om 19.55 uur. WADDINXVEEN - De volley- baldames van Be Fair zijn goed gestart in het nieuwe jaar. De Waddinxveensen moesten de eer ste competitiewedstrijd in 1992 spelen tegen het hoger geklasseer de Zovoc uit Zoetermeer. On danks dat Be Fair Mariska v.d. Velde en Marlies van Ringelen- stein misten, haalde zij toch de overwinning binnen (2-3). Be Fair startte de eerste set in een verrassende opstelling met Brigitte Claessen op het midden en Liesbeth van Wijngaarden in de diagonaal. Dit had wel succes en Be Fair haalde de set binnen (12-15). De tweede set ging lange tijd ge lijk op. Mede dankzij het lange en goede blok van Zovoc haalde de thuisploeg de laatste 3 punten binnen (15-12). De derde set waren beide ploegen wederom aan elkaar gewaagd. Lange rally’s en gevarieerd spel was aan beide kanten te zien. Tot 12-12 hielden Zovoc en Be Fair elkaar in bedwang. De Zoeter- meerse dames raakten aan het eind van de set de minste fouten en haalden ook deze set binenn (15-12). De vierde set werd er aan Wad- dinxveense zijde enkele wissels toegepast. Be Fair startte met nieuwe vechtlust en veel enthousi asme. Dit resulteerde in een set- winst (14-16). De vijfde set liep Zovoc tot 8-5 uit. Be Fair bleef vechten voor elk punt. Antoinette Wijker haalde door een goede servicebeurt 5 punten op rij binnen en zo ook de winst voor de Waddinxveense da mes (11-15). het nieuwe jaar goed te beginnen: 7-11. Jacqueline de afstandsschutters van De Meeuwen geen enkele kans. Ze stond in het doel als een ervaren doelvrouwe. Heel belang rijk is het ook, dat de speelsters in het veld het gevoel hebben een zekere sluitpost in het goal te hebben. En dat is op dit moment *het geval”. Vanaf volgende week kan Rowah overigens weer be schikken over Carola Doeleman. Door een enkelblessure is zij bijna twee maanden uitgeschakeld ge weest. den aan de dijk; na drie ronden was de voorsprong van Zoetemeer opgelopen tot 8 slagen. In de laat ste ronde werd nog wel gewisseld aan Boskoop kant, maar de lange- baan club had in de laatste ronde duidelijk het beste van het spel. Met 126 pakte Zoetemeer maar liefst 22 slagen op Trekvogels, dat duidelijk de mindere was in deze wedstrijd. Dat bleek ook wel uit de score, want de Boskopers ver loren de wedstrijd met 30 slagen:533 om 563. Jankees van Voskuilen en Ruud Slappendel waren de beste Trekvogels met resp. 130 en 137. In de thuiswedstrijd moest dus flink worden uitgehaald om deze ronde te overleven. Trekvogels had een wijziging in het team aan gebracht in de persoon van Bastin Slappendel, die de plaats inam van Bart Janssen. De eerste ronde werd al duidelijk dat Trekvogels uit was op eerherstel. Met 101 won het er 16 op Zoetermeer, zo dat de achterstand, opgelopen in de eerste wedstrijd al was gehal veerd. In de tweede en derde ron de liet Trekvogels haar klasse zien met scores van 92 en 94. De te genpartij kon daar slechts 112 en 113 tegenover stellen, zodat na drie ronden de voorsprong al was opgelopen tot 55 slagen. Met dit gegeven verdween de concentratie bij de Boskopers, en kon Zoeter meer een klein succes behalen door de laatste ronde te winnen met 104 en 107. Het mocht ech ter nier meer baten, want Trekvo gels won deze partij met 394 om 446. Na twee wedstrijden had Trekvogels een voorsprong van 22 slagen en plaatste het zich voor de halve finale. Sterk spel in deze wedstrijd was te zien van Jankees van Voskuilen (89), Bastin Slappedel (94) en Arie van der Kooij (95). De vol gende tegenstander is Duinholers uit Soest, wederom een langebaan vereniging. Nog nooit hebben de twee clubs elkaar ontmoet in be kerwedstrijden. Uitgaande van de ervaring op de lange baan, zijn er kansen voor Trekvogels om door te stoten naar de finale. Erik de Groot gaat steeds beter draaien. Ook nu bleef hij de club genoten voor. De C jongens ontlo pen elkaar in het algemeen klasse ment niet veel. Rogierv. Keulen 19e, Harm Jansen 20e, Erik de Groot 21e Dennis Pellkooren 22e. In de groep van de heren sprin ters liep Michael Mol zich naar een voollopig tweede plaats in het algemeen klassement. Door deel name de laatste cross van enkele andere atleten die nog slechts twee wedstrijden hebben gelopen (waaronder René Brand, twee maal winnaar) kan hij mogelijk nog twee plaatsen zakken. Fred v. Zoest heeft in het veld van de heren weer een rol van be tekenis gespeeld in de kopgroep. Na van een blessure te zijn gene zen komt in zijn oude doen. Nu moest hij nog anderen voor laten gaan, maar met een vijde plaats zit het conditioneel werl weer veel beter. Bert Koster deed het ook weer opvallend goed. Hij eindigde als 7e. Jan de Jong werd 9e. Jan Oskam staat in het algemeen klas sement op een 9e plaats. Na de laatste wedstrijd zullen er in de heren groep nog allerlei verschui vingen plaatsvinden omdat nu éénmaal drie geopen wedstrijden tellen voor het eindklassement. Jack Bollaart plaatste zich op de lijst van de veteranen als 9e. Ko mend weekeinde zullen de Neder landse Indoor Kampioenschappen in Zwolle georganiseerd worden. Vier deelnemers van AV’47 zul len aan de strijd komen. Het zal vooral in de senioren groep span nend worden omdat er vier tickets naar Sofia te verdienen zijn voor een interlandwedstrijd. Mariska Valk en Mariëlse v. Cruchten zijn deelnemers bij de meisjes A. De heren van Rowah konden hun opmars van de maand december niet voortzetten. Zo goed het met de dames ging, zo slecht ging het met de heren van Rowah. Reeds in de eerste minuten van de uit wedstrijd tegen Achilles in Gorin- chem, begon de malaise in de Waddinxveense ploeg. Een straf- worp werd gemist, en enkele ge makkelijke kansen bleven onbe nut. De eerste helft eindigde in een 8-3 achterstand. De tweede helft gaf geen verbetering te zien. Rowah, dat nog steeds niet kan beschikken over Hassan Mrabet, speelde mat en zonder overtui ging de wedstrijd uit, die eindig de in een 24-12 nederlaag. ’’Vandaag leek het nergens op”, aldus Lex van Ham. ”En dat ter wijl we in de voorafgaande weken toch hebben laten zien dat we als team al goed kunnen draaien. We misten met name in het begin te veel kansen, waardoor we het ge loof in onszelf verloren. In de tweede helft verdedigden we daardoor erg mat en kon tegen stander Achilles zonder veel moeite van afstand te scoren”. ippolder 2 (een 5-0 verlies de Böhmer-boys) kwam WSE 1 heel wat beter voor de dag. De elf van Ad v.d. Herik (die ook volgend seizoen de scep ter zal zwaaien bij WSE 1) speel de een sterke wedstrijd tegen een ongeïnspireerd Wippolder 1. Keer op keer werd de Delftse kaas van het brood gegeten. Vele kansen werden gecreëerd. WSE behaalde dan ook een 6-2 over winning, na een ruststand van 3-1. De overwinning had veel ruimer uit kunnen vallen wanneer met name Erwin Pleus meer geluk had gehad of wanneer de scheids rechter ook WSE een tweetal pe nalties gegund had. Wippolder scoorde slechts uit twee penalties. Verder had keeper Bert v.d. Kaa het deze middag slechts bar koud. De WSE-doel- punten kwamen op naam van Rob Verbakel, Marco Scheurwater, Ron Scheurwater (3x) en Guido Hack. Na nog een oefenduel op dinsdag (zaterdag-eersteklasser ARC) is de hervatting van de competitie zondag tegen VVSB (Noord- wijkerhout) uit. WSE lijkt er klaar voor gezien de wedstrijd tegen ook derdeklasser Wippolder (verleden jaar in de nacompetitie op het nippertje door Woerden uit de tweede klas se gehouden). Men zal het dan wel moeten doen zonder de vaste keuze Martijn v.d. Wal. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag heeft voorzitter Cees Kroon van De Gouwe de nieuwe sponsor voor de zwemafdeling voorgesteld. Tijdens het goed bezochte inter nationale waterpolotournooi in het Gouwebad ”de Sniep” maakte hij bekend, dat Van den Berg, aanne mingsbedrijf van werken BV uit Zwammerdam, dit jaar en moge lijk ook de komende jaren de zwemafdeling zal sponsoren. De bekendmaking ging gepaard met de overdracht door de direc teur van Van den Berg, de heer C.L. Burger, van 40 trainingspak ken voor de leden van de zwemse lectie van trainster Trudy Ver meulen. De beslissing van de heer Burger, oud lid van de Gouwe, om de zwemafdeling te gaan sponsoren is zeker geen verkeerde beslissing en komt op het juiste moment. De zwemploeg staat op dit mo ment nummer een in de B-afde- ling van de zwemcompetitie en zal vrijwel zeker promoveren naar de hoogste klasse. Om zich te kunnen handhaven in deze klasse zullen extra trainings- faciliteiten noodzakelijk zijn, die gepaard gaan met extra kosten. Het bestuur acht het onverant woordelijk om de jonge leden van de zwemselectie, na de contribu tieverhoging van ƒ100,- van het afgelopen jaar, op nog hogere kos ten te jagen. Een sponsor was noodzakelijk en met Van den Berg is De Gouwe in zee gegaan met een betrouwbare sponsor die De Gouwe enige zekerheid en continuïteit voor de toekomst biedt. WADDINXVEEN - Na enkele weken rust was het de bedoeling dat de WSE-jeugd op zaterdag 11 januari weer een competitieronde afwerkte. Door de weersomstan digheden werden helaas op het veld de meeste wedstrijden afge keurd. B2 voetbalde wel en wist uit te gen Cabauw op het zeer slecht bespeelbare veld niet te overwin nen; 8-0 derhalve zegt genoeg over het klasseverschil. De enige wedstrijd thuis was WSE Cl. Dit kampioenselftal, dat enkele weken Be Fair Cl met 4-0 totaal van de mat speelde, wist niet te overtuigen tegen het lastige Soccer Boys Cl (0-0), maar ondanks dit gelijkspel staat Cl toch 2 punten los van (nu al kampioen) Be Fair en andere ti telkandidaat Gouda. In de zaal gaat het overigens pri ma. Dl wist helaas in de echte WADDIXVEEN/BOSKOOP-De dames en de heren van Z PC De Gouwe kenden afgelopen weekend een topdrukte. Allereerst moesten de dames een uitwedstrijd spelen tegen koploper en nationaal kam pioen Brandenburg in Bilthoven. Deze wedstrijd werd met 15-5 ver loren. Vervolgens moesten de da mes zaterdag aantreden op het grote internationale toernooi in Gouwebad ’De Sniep’. Dit toernooi kreeg een vervolg op zondag in zwembad ’De Slag’ te Zaandam. Ook de heren kenden een druk weekend. Zij namen za terdag deel aan het toernooi en moesten zondag een bekerwed strijd spelen tegen De IJsel uit Deventer. BRANDENBURG De wedstrijd tegen Brandenburg had geen verassende uitslag. Uit de eindstand van 15-5 blijkt, dat de Gouwedames nog een maatje te klein zijn voor ploegen, zoals Brandenburg. De Gouwedames konden zich in de eerste periode (3-1) nog enig zins teweerstellen. Mirjam Over dam, die evenals Gillian van den Berg afgelopen week geselecteerd is voor de nationale waterpolose- lectie, scoorde uit een man-meer 1-1. In de tweede periode (7-2) verste vigde Brandeburg de greep op de wedstrijd en kon alleen Wendy de Frankrijker 6-2 laten aantekenen. Hoewel de stand in de derde pe riode uiterlijk 12-5 aangaf, was dit toch de sterksteperiode van het team van trainer-coach Wim Groen. Riet Boere maakte wit een man-meer 8-3, Astrid Coene ver zilverde een viermeter (9-4) en ZEVENHUIZEN - De Zeven- huizense volleybalvereniging Ren- tokil-ZVH kon zaterdag in Gouda in de wedstrijd tegen Metal Bouwkonsort/Radius weer volle dig beschikken over aanvaller Ri ni Boutens. Na zes weken uit de roulatie geweest te zijn kon de Zeeuwse aanvaller weer voluit spelen. ZVH kreeg het in het begin van de eerste set moeilijk. De blokke ring van Metal Bouw was hecht en de aanvallers van ZVH konden er niet goed langs komen. Maar naarmate de set vorderde kreeg ZVH meer grip op de wedstrijd en wist met een moeilijke service Radius onder druk te zetten. Langzaam maar zeker sloop ZVH dichterbij en kon Edger Tinkhof het beslissende punt (10-15) sco ren. De tweede set was geheel voor Metal Bouw/Radius. Vooral aan valler Henri Brouwhuis wist met zijn van veraf geslagen service en zijn keiharde smashes veel punten bijeen te spelen. ZVH verzuimde om de Goudse ploeg onder druk te zetten met de service en kon niet goed in het ritme komen. WADDINXVEEN - In de thuis wedstrijd van komende zondag te gen het Boskoopse Floreant (aan vang 14.00 uur) treedt Waddinx- veen-voetbal aan in de outfit van de nieuwe hoofdsponsor v.o.f. Ap pel. v.o.f. Appel is een aannemer van kabellegwerkzaamheden en zeker bekend in de Waddinxveense re gio. Directeur Piet Appel en zijn vader, tevens mededirecteur, Sjaak Appel, zijn in hun voetbal- loopbaan zelf actief geweest voor de geelzwarte formatie. Dinsdagavond 21 januari speelt Waddinxveen ter ere van de aan leg van de nieuwe lichtinstallatie een wedstrijd tegen zaterdagtop- per Kozakken Boys uit Werken dam. Aanvang van deze attractie ve partij is 20.15 uur. Echter, alle belangstelling ging afgelopen zondag uit naar het tiende team van Aeolus. Haar wachtte in sportzaal De Duikelaar de uiterst belangrijke thuiswed strijd tegen de koploper in haar klasse, het 16e team van BC Flair uit Alphen aan den Rijn. In de uitwedstrijd had men destijds nipt met 5-3 verloren. Men ging echter voortvarend van start en na de enkelspelen had het team dan ook een 4-0 voorsprong genomen. Alhoewel het tweede gemengd dubbel en de herendub bel verloren gingen kwam de winst in gevaar. Met een 6-2 winst kwam het 10e team op ge lijke hoogte met het 16e team van BC Flair, doch gezien het betere partijgemiddelde heeft men nu wel de koppositie in handen. Donderdag kan het 10e team van Aeolus, bestaande uit Paula van Bekkum, Suzette Plooy, Onno de Wit, Harry Heikamp en Cor Vos kuilen, het kampioenschap veilig stellen door de uitwedstrijd te Al phen aan den Rijn tegen het der de team van BC Molenwetering winnend af te sluiten. Het eerste team van Aeolus ver slapte niet na het binnenhalen van de titél in de voorgaande wed strijd. In de thuiswedstrijd tegen het derde van BC Nivo uit Rijs wijk boekte men een regelmatige 7-1 overwinning. Zondag a.s. ko mende wacht hen de laatste wed strijd in de districtscompetitie te Zoetermeer tegen het 4e team van Eridos. Indien men er in slaagt ook deze wedstrijd te winnen zal het eerste team van Aeolus, bestaande uit Natasja van Es, Anita van der Starren, Tjeerd Hillerts en Marco Overes, de 43e overwinning op rij boeken sinds 15 januari 1989. De uitslagen van de diverse teams luiden als volgt: Hazerswoude 1- Aeolus 2: 1-7, Flair 8-Aeolus 3: 2-6, Aeolus 4-Sio 11: 7-1, Veder licht 3-Aeolus 6: 6-2, Aeolus 7- Poets 2: 4-4, Aeolus 8-Flair 14: 0-8, Vederlicht 6-Aeolus 9: 2-6. WADDINXVEEN - Nadat de damesploeg van handbalvereni ging Rowah de laatste twee competitie-wedstrijden in december had verloren, is het van de koppositie teruggezakt naar een der de plaats in de competitie. Om mee te blijven doen voor de bo venste plaatsen in de competitie, moestende Waddinxveense da- 1/-.I.i een ge- De dames van ZVH speelden za terdag in Heerlen tegen de onge slagen koploper van de eerste di visie, VCH. De ploeg van trainer Willem Jan van Yperen ging met weinig illu sies naar Heerlen toe. Maar wist gaandeweg in de wedstrijd de da mes van VCH goed partij te ge ven. Spelverdeler Carin Nagte- gaal was weer goed op dreef en kon de sterk spelende aanvallers Monique Vermeulen en Astrid Poot op maat bedienen. Met de setstanden 15-8, 15-9 en 15-12 werd de wedstrijd voor VCH ge wonnen. Voor aanstaande zaterdag wordt het voor de Zevenhuizense dames spannender, dan treden ze in Til burg aan tegen Sarto/Pellikaan een ploeg die slechts drie punten achter hun staan. Zodat punten winst noodzakelijk is om mee te blijven doen de middenmoot. wedstrijd tegen VEP Dl niet te winnen 2-3. In de tweede wed strijd ging het gelukkig beter en werd Sportlust Dl met 2-1 terug gewezen, dit team bezit op dit moment de tweede plaats in de stand achter VEP. D2 is zwaar titelkandidaat en staat dan ook eerste in groep 2 met 6 punten uit 4 wedstrijden, met 2 punten voorsprong op Jo dan Boys D3. El elimineerde VEP El door met 15-0 te winnen. Ook El staat zwaar aan de top WADDINXVEEN - De Goudse wateropolodames van Donk/Diana hebben dit weekein de het unieke internationale wa- terpolotoernooi gespeeld in Wad dinxveen en Zaandam, gewonnen door alle tegenstanders aan de ze gekar te binden. De Gouwe vero verde bij de dames een derde plaats en bij de heren een tweede plaats. Met de buitenlanders had De Gouwe geen enkele moeite. Een uniek toernooi, omdat voor het eerst sinds de geschiedenis een Russisch dameswaterpolo- team ’’voet in Neerland zwem bad” zette. De Russische dames waren nog net een maatje te klein en werden vijfde en tevens laat ste. Een zeer geslaagd toernooi, waar ook de vice-Duitse kampioen Sun Berlin te gast was. Sun eindigde als vierde. Mede-organisatoren Allianca en De Gouwe werden resp. tweede en derde. Bij de heren zegevierde Alliance, hoewel de andere twee ploegen Donk/Diana en De Gouwe even veel punten wisten te behalen. Al liance won op doelgemiddelde. Het Russische dameswaterpolo- team MGU Moskou dat afgelo pen weekend haar debuut maakte op een Nederlands waterpolotoer- nooi zal donderdag 16 januari om 11.00 uur door burgemeester Boone en wethouders Hommels in het stadhuis van Gouda ontvan gen worden. MGU Moskou is vanaf woensdag te gast bij de wa- terpolovereniging Donk/Diana. Woensdag 15 januari om 18.00 uur zal Aik Schouten van McDo nalds aan de Kleiweg via het Rus sische dameswaterpoloteam een groet uitbrengen aan zijn collega in Moskou. McDonald’s Gouda zal MGU Moskou een ”McMe- nu” aanbieden. Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN - Met nog één speelweek te gaan in de dis trictscompetitie is de spanning bij de badmintonclub Have en Goed/Aeolus nog altijd niet geweken. Inmiddels heeft het vijfde team van de Waddinxveense vereni ging, bestaande uit Jacqueline van Grieken, Jolanda Swart, Caroline Triep, Ricardo Lamberts, Theo van Grieken en Wilfried Hövener, vorige week dinsdag door een 6-2 overwinning in de uitwedstrijd te- gen het vierde team van BC Pijn- i acker haar tweede plaats in de 'vierde klasse, afdeling 41, veilig gesteld en zal het team van Aeo lus volgend seizoen in de derde klasse haar opwachting mogen maken. tenslotte scoorde Brenda van Vliet 12-5. Brandenburg liet in de vierde pe riode geen Gouwescore meer toe. Zelf maakten zij het karwei af door driemaal te scoren, zodat de eindstand op 15-5 werd bepaald. DE IJSEL In de aanloop naar de cometitie, die zaterdag a.s. weer zal begin nen, moesten de Waddinxveense heren thuis nog een bekerwed strijd spelen. Tegenstander was de IJsel uit Deventer. De IJsel is een ploeg, die dit jaar uitkomt in de 2e klasse bond, oftewel een klasse lager dan de heren van De Gou we. Dit bleek dan ook wel uit de overwinning van de Waddixve- ners. Zij wonnen met 14-4. De heren begonnen enigszins rus tig. Dit was mischien het gevolg van de inspanningen van de afge lopen dagen, maar dit was snel over en De Gouwe bouwde zijn voorsprong gedurende de wed strijd rustig uit. Grote uitblinker was Arco Verboom, de routenier van AZC lijkt, na zijn blessure, de draad weer aardig te hebben opgepakt en scoorde 6x. De IJsel kwam er in de gehele wedstrijd niet aan pas, alleen in laatste pe riode lieten de Waddixveners toe, dat De IJsel tweemaal keeper ro- bert Wagenveld mocht passeren. De Gouwe hoopt hiermee klaar te zijn voor het vervolg van de com petitie. Het wordt waarschijnlijk heel moeilijk om de huidige 2e plaats te handhaven. De 2e plaats geeft wel recht tot promotie naar de hoofdklasse. De Waddixveense heren moeten a.s. zaterdag begin nen tegen het onlangs gedegra deerde Rotterdam in Rotterdam. Zij zullen daar alles uit de kast moeten halen willen zij daar de punten kunnen wegslepen, maar proberen zullen ze het. DAMES Naast de competitiewedstrijd speelden zowel de dames als de heren op het grote internationale toernooi. Dit toernooi kende za terdag zijn opening in Gouwebad ”De Sniep”. Mede door de goede samenwerking met het Gouwebad werd het toernooi een groot suc ces. Aan het toernooi namen naast de organiserende verenigingen Donk/Diana uit Gouda, Alliance uit Zaandam en De Gouwe ook de buitenlandse ploegen van SUN Berlin en als primeur voor Neder land de Russische dames van MGU Moskou deel.De organise rende verenigingen ontvingen het Russische team met hun begelei ders. Deze werden ondergebracht bij gastgezinnen o.a. bij De Gou we. Afgezien van het af en toe moeilijk kunnen communiceren, is de opzet en de uitvoering zeer geslaagd. Het Russische team, dat via Alli ance, Het Gooi en Donk/Diana donderdag weer neerstrijkt voor een oefenwedstrijd in Waadinx- veen, vertrekt vrijdagmorgen weer naar Moskou. De algemene indruk van het toer nooi is, dat het waterpoloniveau in Nederland nog vrij hoog ligt. Im mers toernooiwinnaar werd Donk/Diana met 8 uit 4. Tweede werd Alliance met 6 uit 4, terwijl De Gouwe ook beide ploegen ach ter zich wist te houden en beslag legde op de derde plaats met 4 uit 4. Heren De heren van De Gouwe speelden met Donk/Diana en Alliance een onderling toernooi. Zaterdag kon het eerste herenteam van De Gouwe beide opponenten gemak kelijk de baas. Zondag echter kwam heren 2 net iets te kort om de eerste plaats te handhaven. Zij Rowah begon de wedstrijd wat ■onwennig; de feestdagen en het daartussen gelegen vrije competi- tie-weekend had de dames enigs zins uit het wedstrijdritme ge haald. Toch, na tien minuten leek de Waddinxveense ploeg haar draai al snel gevonden te hebben en liep het door een drietal fraaie treffers naar een 3-1 voorsprong uit. Via 4-1 - een knap doelpunt van Jolanda Hoffmans, die on danks haar lichte griep tot een goede prestatie kwam - een 5-1 - een fraai afstandsschot van Na thalie Zweers -, leek Rowah al in de eerste helft de wedstrijd te be slissen. Toch kwam vlak voor rust de Schiebroekse dames nog goed terug (5-3) en lag de wedstrijd nog helemaal open. De tweede helft gaf hetzelfde beeld als de eerste. Rowah, dat technisch beter was dan de tegen stander De Meeuwen, kon het veldoverwicht niet duidelijk in doelpunten omzetten. In het eer ste kwartier leek Rowah weer uit te lopen. Vanaf de cirkel wist Hanneke Gomes ondermeer fraai te scoren en afstandtreffers van Karin Jongkind en Nathalie Zweers brachten Rowah op 9-4. Maar ook nu konden De Meeu wen redelijk inlopen (10-6). Uit eindelijk werd het 11-7 voor de Waddinxveense ploeg, die daar door een belangrijke rol houdt in de competitie. Rowah, dat het de komende maanden moet doen zonder haar keepster Annemarie Verwaayen, had in Jacqueline van der Krans ^overigens een heel goede vervang- JJster. "Sinds drie weken staat Jac- iSqueline nu onder de lat en is in •die periode enorm gegroeid”, ver telt Simon Krol, trainer/coach van de damesploeg. ’’Vandaag gaf Met 15-10 won Metal Bouw deze set. In de derde set had ZVH het rit me weer goed te pakken en begon vanaf het begin Radius onder druk te zetten met hun service. Dit bracht bij Metal Bouw onrust en de blokkering van ZVH wist de aanvallen goed te keren. Maar de eigen aanval met een sterk sco rende Rini Boutens mocht er ook zijn. Zonder een moment in ge vaar te komen wist ZVH deze set met 8-15 te winnen. In de volgende set bleef Rentokil op deze weg goed doorgaan en wist de set met 6-15 winnend af te sluiten. Zodat de volle 3-1 overwinning en terechte uitslag werd. Voor aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen VC Kuipers- Zwolle op het programma. Deze wedstrijd wordt, vanwege de tv- opname, om 20.00 uur in sporthal Swanla gespeeld. Het tweede herenteam van ZVH speelde zaterdag in Noordwijk te gen Novo en wist met Don Ver- donek als spelverdeler (Jan Clardeij was wegens vakantie af wezig) binnen 45 minuten met 3-0 te winnen. De setstanden wa ren 5-15, 6-15 en 7-15. Voor komende zaterdag spelen de heren reeds om 13.30 uur in Swanla tegen het team van Ekspalvo. WADDINXVEEN - Voor de zwemmers en de zwemsters van De Gouwe had het nieuwe jaar niet beter kunnen beginnen. In het Hilversumse zwembad Lie- berg toonde de zwemploeg dat zij vast besloten zijn om de kopposi tie, die zij inmiddels bezetten, niet uit handen willen geven. In de vierde ronde van de lande lijke B-competitie klasse kwamen de Gouwe-zwemmers wederom uit tegen de nummer twee uit de ranglijst Proface/DAW uit Alk maar. Maar ook dit keer bleken de pu pillen van trainster Trudy Ver meulen, voorzien van hun nieuwe trainingspakken die hun beschik baar werden gesteld door fa. v.d. Berg Kabel uit Zwammerdam, niet te kloppen. Al direct in het eerste nummer zwom Mark v.d. Zijden op de 400m vrije slag een gouden me daille plaats en een kringrecord in 4.01.3. Mark zou later nog twee eerste plaatsen veroveren, op de 100m schoolslag in 1.07.9 en op WADDINXVEEN - Door de ne derlaag (6-10 in ’’eigen” huis) van afgelopen week tegen Reeuwijk is het le damteam van Excelsior te ruggevallen naar de middenmoot van de le klasse van de Dambond Midden Holland. Tijmen en Adriaan den Ouden wonnen beiden op goede wijze hun partijen. Ruud van Dijk en Piet Swart remiseerden met hun tegenstanders. Aan de 4 overige borden van Ex celsior werd verlies geleden. Ove rigens hadden de Waddinxveners bij enkele wedstrijden Vrouwe Fortuna zeker niet aan hun zijde, want met iets meer geluk had er zeker meer in gezeten. in verband met de wedstrijd van het eerste team tegen Reeuwijk werden er voor de onderlinge competitie slechts 8 partijen ge speeld. I Na een wat teleurstellende sei- zoenstart herstelt Kees Blonk zich langzaam aan. Met jeugdspeler i Raymond van Es kwam hij remise overeen. i De 2e puntendeling in deze ronde tekenden Cor Stolker en de jeug dige Lucien Claessen aan. Alle overige partijen eindigden in be slissingen. Gerrit van der Zijden klopte Piet van Es en verhoogde zijn gemid delde en blijft daardoor goede kansen op een plaats in de finale- poule houden. Teun van der Krol en Vincent van Es stegen ook weer op de rang lijst. Zij versloegen respectievelijk j Adriaan Zwanenburg en Robbert l Vermeulen. Jan Both boekte volle winst op Bertus van Eijk en Jan de Heer heeft kennelijk gemeend, dat hij weer eens iets van zich moest la- -ten horen. Hij klopte Jan Kramer, -die de laatste tijd in goede vorm verkeerde.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 21