GEMEENTE WADDINXVEEN voor Hier is uw Rijn en Gouwe p'Jieuwe bouwregels schuttingen en dakkapellen krant te koop Ruilbeurs De Paddestoel Open Cirkel met Hilda Graafland Kaarten te koop in Waddinxveen Bouwbesluit wordt op 1 juli van dit jaar van kracht iWIF/A<IL/A\ Vakdiploma’s voor jonge bouwvakkers COLLECTE VERGUNNING SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN Sponsor voor W’veen-voetbal BE VOLKINGSREGISTER GESLOTEN OP VRIJDAG 17 EN MAANDAG 20 JANUARI UITSLAG LOTING INLEVERING KERSTBOMEN Innovatie Vrijstelling KAMERMUZIEKCONCERT IN RAADZAAL TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Tel. 01727-13890 Fax 01727-16553 01820-15756 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Openingstijden L- DE SPECIALIST voor alle soorten zon wering en rolluiken. Ook voor projecten, reparatie en onderhoud 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 RTW-RADIO BRUIDSSHOW met voorjaar-, zomer- en nazomerbruidsmode 710,- p.p. Pagina 3 Woensdag 15 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” 01820-16066 010-362244 derland mogen vanaf 1 juli het gebruik van tropisch hardhout in de bouw niet, langer verbieden. Zo’n verbod ’staat haaks' op het De rolluikspeculiMcii zon» cringsspecialisleii De uitslag van de loting is als volgt: De eerste prijs van ƒ50,00 is gevallen op: geel 784 4 tweede prijzen van ƒ25,00 is gevallen op: geel 627 blauw 700 Het is daarom niet mogelijk om op deze dagen informatie, verkla ringen en uittreksels uit het bevolkingsregister te verstrekken. Voorts zal in de vervaardiging van paspoorten en rijbewijzen vertraging op treden. Dit betekent met name dat de sektie Burgerzaken op voormelde da gen het bevolkingsregister niet kan gebruiken. Paspoorten en rijbewijzen kunnen wél worden aangevraagd maar de verstrekking hiervan zal met vertraging gepaard gaan. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (art. 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe reidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die Voorwaarde voldoen het bovenstaande bouwplannen. olden Earring in Boskoop. geel 462 geel 470 geel 537 geel 583 geel 644 geel 663 geel 756 geel 796 geel 826 geel 932 geel 962 blauw 122 blauw 300 blauw 434 blauw 464 blauw 797 blauw 903 blauw 985 grijs 225 grijs 438 Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur de Laar (piano). Op het programma staan werken van Mozart, Rap hael, Tajcevic en Brahms. Toegangskaarten kunt u telefonisch reserveren op werkdagen tus sen 09.00-12.00 uur onder nummer 01828-14433, toestel 165. De ge reserveerde kaarten dienen dan aan de zaal te worden betaald. Indien u geen kaarten heeft gereserveerd kunt u aan de zaal kaarten kopen vanaf een half uur voor de aanvang van het concert. In de week van 20 tot en met 25 januari 1992 zal er gecollecteerd worden door de Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO, afde ling Waddinxveen. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Julianastraat 24 - Boskoop (showroom geopend na tel.afspraak) Op donderdag 16 januari vanaf 20.30 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis het Trio Dante optreden. Het Trio Dante bestaat uit Larissa Groeneveld (cello), Hein Wiedijk (klarinet) en Frank van Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst Geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) grijs 28 grijs 86 grijs 335 grijs 363 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. I 8 H b- In verband met de plaatsing van nieuwe programmatuur voor de Gemeentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens (G.B.A.) en de daarmee verband houdende werkzaamheden is op 17 en 20 januari de centrale computer in het gemeentehuis niet beschikbaar voor de gebruikelijke dagelijkse werkzaamheden. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinx veen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 De bouwplannen liggen met ingang van 16 januari 1992 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ie der ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de sektie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken, telefoon 14433. Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50. lid 8 van de Woningwet en na ontvangst van de benodigde ver klaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland of gebruikmaking van de zogeheten algemene verklaring 05,8 het gedeeltelijk veranderen van een be drijfspand (het maken van een roldeur in de achtergevel; 2. Mercuriusweg 1: het gedeeltelijk veranderen en het vergrotegen van een bedrijfspand; 3. Noordkade 102: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een garagebedrijf. WADDINXVEEN - In Schaapskooi aan de Nesse is vol gende week woensdagavond 22 ja nuari om half negen weer een avond van de hervormde ontmoe- tingskring De Open Cirkel. Voor deze avond is mevrouw Hil da Graafland uit Gouda uitgeno digd om te spreken over feminis tische theologie. Door velen wordt over deze stroming in de theolo gie uitsluitend negatief gedacht en gesproken. Mevrouw Graafland zal in een in teressante inleiding uiteenzetten dat dit negatieve beeld maar één kant van de zaak is. Zij zal de herkomst van de feministische theologie naar voren brengen. Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 (ether). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen. Tel. 01828-10379. Om innovatie in de bouw te be vorderen zijn in het Bouwbesluit zogenoemde gelijkwaardigheids- bepalingen neergelegd. Aan de hand van die bepalingen kan een bouwer andere, niet in de presta- tie-eisen van het Bouwbesluit be grepen oplossingen toepassen, mits hij aantoont dat zijn techni sche oplossing op zijn minst gelijk is aan de daarmee samenhangende prestatie-eis(en). Normen, voorwaarden en kwali teit. Waar mogelijk is in het Bouwbesluit verwezen naar door de Stichting Nederlands Normali- satie-Instituut uitgegeven NEN- normen en naar bepaalde aansluit voorwaarden uit de model-aan- sluitvoorwaarden van de koepels van distributiebedrijven van elec- triciteit, gas en water. Daarnaast is in het Bouwbesluit bepaald dat, wanneer bij het bouwen gebruik wordt gemaakt van zogenoemde kwaliteitsverklaringen (afgegeven door een door de minister van VROM erkend instituut) burge meester en wethouders bij de be oordeling van een aanvraag om bouwvergunningen moeten aanne men dat het bouwplan voldoet aan in die verklaringen aangeduide voorschriften van het Bouwbe sluit. Het Bouwbesluit bevat de techni sche voorschriften voor het bou wen en voor de staat van bestaan de bouwwerken (zoals woningen, woongebouwen, kantoren, tunnels, bruggen). Het besluit is een uit vloeisel van het Actieprogramma deregulering (woning)bouw- regelgeving uit 1983. Dit actie programma heeft zijn beslag ge kregen in de herziene Woningwet r--- bestuur.(Besluit meldingsplichti- ge bouwwerken). Het gaat hierbij ondermeer om aan- of uitbouwen, dakkapellen (behalve grote dakka pellen) en bijgebouwen (zoals schuurtjes) voorzover die aan be paalde voorwaarden en maten vol doen. Het is de bedoeling om bij het Besluit meldingsplichtige bouwwerken aan te sluiten op het Besluit Ruimtelijke Ordening (ar tikel 21). Het concept-Besluit meldings plichtige bouwwerken zal binnen kort aan de Raad van State wor den voorgelegd. Het Bouwbesluit en de artikelen van de herziene Woningwet, voor zover die niet reeds per 1 januari 1992 van kracht zijn geworden (zoals het Besluit Woninggebon- den Subsidies), zullen met ingang van 1 juli 1992 in werking treden. In de tussenliggende periode van een half jaar kan een ieder zich op de nieuwe bouwvoorschriften voorbereiden. Daartoe zullen on dermeer voorlichtingsmiddelen en praktijkhulpmiddelen worden ont wikkeld en opleidingen en cursus sen worden verzorgd, waaraan het ministerie van VROM een sub stantiële bijdrage zal leveren. WADDINXVEEN - In hotel-ca- fe-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost krijgen zo’n dertig jonge bouwvakkers vandaag - woensdag 15 juni - tijdens een feestelijke bijeenkomst van de re gionale opleidingscommissie Vak opleiding Bouwbedrijf Gouwe en Rijnstreek hun vakdiploma uitge reikt. In deze streek worden ongeveer 480 jongens en meisjes opgeleid tot timmerman of metselaar. Dat gebeurt in het kader van het leer lingwezen, hetgeen betekent dat ze gedurende vier dagen per week werkzaam zijn bij een aanne mingsbedrijf. van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouw vergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: 1. Zuidkade 18 het gedeeltelijk veranderen van Op vrijdag 3 januari 1992 heeft de inzameling van de kerstbomen plaatsgevonden. Ook dit jaar was hieraan een verloting verbonden met prijzen in de vorm van waardebonnen. Voor elke ingeleverde boom is een lot en een sinaasappel uitgereikt. In totaal zijn er 3438 stuks kerstbomen ingeleverd tegenover ongeveer 2500 stuks vorig jaar. Het niveau van de voorschriften van het Bouwbesluit is zodanig vastgesteld dat daarin over het al gemeen het in de huidige bouw gangbare realisatieniveau tot uit drukking is gebracht. Uitzonde ring daarop vormen de voorschrif ten voor de toegankelijkheid van gebouwen, de geluidsisolatie tus sen woningen en de themische isolatie van gebouwen. Wat isola- tievoorschriften betreft, is een verhoging van het gangbare ni veau doorgevoerd in het kader van het Nationaal Milieubeleids plan. In het algemeen geldt dat het in de voorschriften aangege ven niveau moet worden gereali seerd; lager mag niet, hoger is toegestaan. Het Bouwbesluit voorziet in ver band met de samenhang van de EEG-richtlijn bouwprodukten ook in de verwerking van die richtlijn in de Nederlandse wet- en regel geving. Die regeling houdt in dat het in beginsel verboden is voor de bouw bestemde produkten die het EG-merkteken niet dragen, in de handel te brengen dan wel toe te passen. Bouwprodukten die dat merkteken dragen zijn produkten waarmee veilige en energiezuinige bouwwerken kunnen worden ge bouwd die bovendien geen nadeli ge invloed op de gezondheid van de gebruikers van die bouwwer ken hebben. Bij de herziening van de Woning wet is ondermeer geregeld voor welke bouwwerken een bouwver gunning nodig is, welke alleen aangemeld hoeven worden en wel ke vrijgesteld worden van een bouwvergunning. Binnen bepaalde grenzen worden per 1 juli 1992 vrijgesteld van een bouwvergunning ’bouwwerken’ zoals schuttingen, pergola’s, an tennes en telefooncellen. Voor bouwwerken waarvoor alleen een meldingsplicht gaat gelden, komt er een aparte maatregel van Met nadruk wordt er op gewezen dat de sektie Burgerzaken zelf niet gesloten is. Voor zaken rond de burgerlijke stand, militaire zaken, vreemdelingenpolitie, begraafplaatsadministratie, woonruimte, huursubsidie, geldelijke steun huisvesting gehandicapten en voor de aangifte van verhuizing kan men gewoon terecht tijdens de ope ningstijden van de balie van de sektie Burgerzaken (8.30-12.30 uur). Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Reserveer tijdig, s 01720-95018 De nieuwe kollektie is binnen! Div. japonnen in de uitverkoop Dreespassage 9 Alphen ad. Rijn Centrum - 01720-95018 RUIME PARKEERGELEGENHEID vrijdag koopavond Graag tot ziens! WADDINXVEEN - In de thuis wedstrijd van komende zondag te gen het Boskoopse Floreant (aan vang 14.00 uur) treedt Waddinx- veen-voetbal aan in de outfit van de nieuwe hoofdsponsor v.o.f. Ap pel. v.o.f. Appel is een aannemer van kabellegwerkzaamheden en zeker bekend in de Waddinxveense re gio. Directeur Piet Appel en zijn vader, tevens mededirecteur, Sjaak Appel, zijn in hun voetbal- loopbaan zelf actief geweest voor de geelzwarte formatie. Dinsdagavond 21 januari speelt Waddinxveen ter ere van de aan leg van de nieuwe lichtinstallatie een wedstrijd tegen zaterdagtop- per Kozakken Boys uit Werken dam. Aanvang van deze attractie ve partij is 20.15 uur. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 18 januari is er vanaf 14.00 uur een ruilbeurs bij Speel tuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat. “Staatssecretaris Heerma (volks huisvesting) zei dat bij de presen tatie van het Bouwbesluit. Het be moeit zich niet meer met alle bouwwerken. Voor schuttingen en kleine dakkapellen hoeft geen ver- 'gunning meer te worden aange- vraagd. Voor schuurtjes volstaat •een meldingsplicht. Het besluit vervangt de gemeen telijke bouwverordeningen. Heer ma noemde de uniformering één van de belangrijkste voordelen .van het Bouwbesluit. In alle ge- meenten gelden straks dezelfde regels. Een ander voordeel van het Bouw besluit is de kortere procedure- tijd. Gemeenten moeten binnen uiterlijk zes maanden een besluit nemen over een vergunningaan vraag. Volgens Heerma kan het kappen van tropisch hardhout weliswaar schade voor het milieu teweeg brengen, maar bedreigt het ge bruik ervan de gezondheid en vei ligheid niet. Als de politieke wens bestaat het gebruik van tropisch hardhout aan banden te leggen, dienen daarvoor andere instrumenten gekozen te “worden, aldus de staatssecretaris. Met de officiële publikatie van het Bouwbesluit is dezer dagen het omvangrijke programma van kennisoverdracht en voorlichting aan de diverse doelgroepen zoals aannemers, architecten en ambte naren van Bouw- en Woningtoe zicht worden geïntensiveerd. Het Bouwbesluit treedt tegelijk met het grootste deel van de her ziene woningwet op 1 juli 1992 in «werking. Het besluit komt in de plaats van de op grond van de hui dige Woningwet in de gemeente lijke bouwverordeningen gegeven technische voorschriften. Deze bleken zowel op zichzelf als in de toepassing door de gemeenten per gemeente verschillend te zijn. Met het Bouwbesluit is de unifor mering van die technische voor schriften tot stand gebracht. WOENSDAG 15 JANUARI 19.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best. Nederlandstalige muziek met Frank Deurknop en Klaas Vaak. VRIJDAG 17 JANUARI 20.00 uur: Da Capo. Semi klassie ke muziek. Presentatie: Jan Koor- engevel. 21.00 uur: ’t NieuwsCafé. Nieuws en actualiteiten uit de Waddinx veense regio. ZATERDAG 18 JANUARI 00.00 uur: Dag Week Hallo Weekend. Presentatie: Luuk van Dijk. 03.00 uur: Continue muziek. 07.00 uur: Stekker uit je wekker. Presentatie Gert Voogd. 09.00 uur: Ochtendmagazine. Pre sentatie: Ferry van Loon. 11.00 uur: Hitherinneringen. Sa menstelling: Ed Schuurman Gerben van Kruistum. 13.00 uur: Huis op je radio. Pre sentatie: Diederick Huizinga. 15.00 uur: Het Muziekcentrum. Presentatie: Peter Teunisse. 17.00 uur: De Sportuitslagen. Pre sentatie: Menno Tamming. 18.00 uur: Mark van den Heuvel. 19.00 uur: Hitfront Danceable. Presentatie: Gert Voogd. 22.00 uur: Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. ZONDAG 19 JANUARI 00.00 uur: In ’t Holst van de Nacht. Presentatie: Ferry van Loon. 02.00 uur: Continue muziek. 08.00 uur: Non Stop Gospel Mix. 09.00 uur: Kerkuitzending. Ver zorgd door de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. 12.00 uur: RTW Klassiek. 14.00 uur: Vakantie magazine. In formatie over reizen en recreatie met Kate Goudriaan. 15.00 uur: De Komische Noot. Conferences en muziek met Gert Frank van der Poel. 16.00 uur: RTW Sport cafe. Pro gramma van: Andre de Knoop Paul Aalbers. 18.00 uur: Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.00 uur: Trendy. Het onderwer pen voor en door jongeren. Pre sentatie: Natasche Adrienne. 21.00 uur: Xtra. Presentatie: Luuk van Dijk en Diederick Hui zinga. 22.00-24.00 uur: Avonduren. Pre sentatie: Ron Menke. Verder vertelt ze iets over de stromingen die in de loop der ja- ren in de feministische theologie ontstaan zijn. Behalve de negatie ve zullen ook de positieve kanten duidelijk belicht worden. 35 derde prijzen van ƒ10,00 zijn gevallen op: rood 106 rood 201 rood 215 rood 293 rood 347 rood 392 rood 419 rood 439 rood 469 rood 647 rood 666 rood 922 rood 997 De waardebonnen kunnen tegen inlevering van de lootjes tot en met 31 januari 1992 worden afgehaald op het gemeentehuis, bij de ad ministratie van de dienst Openbare Werken (melden aan het loket). Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Golden Earring speelt in Boskoop BOSKOOP - Zaterdagavond 25 januari om kwart over acht doet Golden Earring in het kader van de Bloody Buccaneers Tour de beurshal Florida in Boskoop aan. In het voorprogramma van dit concert Power Play. Aan de kassa kosten de toegangsbewijzen ƒ20,- per persoon. In Waddinxveen zijn kaarten in de voorverkoop ver krijgbaar bij Sigarenmagazijn Van der Krans aan de Kerkweg- Oost. Daar kosten de kaarten ƒ18,50 per stuk. Na het verschijnen van de nieuwe Golden Earring-CD (23e) ’’Bloody Buccaneers” in april vo rig jaar, een CD waarvan de hoog ste notering op de diverse lijsten 3 was, hebben zij vele concerten gegeven in zowel Nederland, Duitsland, Oostenrijk en België, waarbij zij steeds volle zalen trok ken. Waarom Golden Earring zich na bijna 30 jaar nog altijd mag ver heugen in een enorme populari teit, laat zich raden. Immers, ge neraties groeiden op met het aan stekelijke rock-geluid van het Haagse kwartet. In de loop der jaren scoorde de Earring hit na hit en bouwde een solide live-reputatie op. In Bos koop treden de musici ruim an derhalf uur lang op en passeren de grootste successen zoals ’’Twi light Zone”, ’’When The Lady Smiles” en niet te vergeten ’’Ra dar Love” de revue, op felle en compromisloze wijze gebracht. Daarnaast bevat het repertoire nieuwe stukken van ’’Bloody Buc caneers” met uiteraard de singels Going To The Run en Pouring My Heart Again. Kortom, een spetterende live-show met specta- cularie effecten en dus een avond lang muziek op hoog niveau. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Waddinxveen, Boskoop, Moerhuizen (Zevenhuizeh-Moerkapelle) en andere gemeenten in Ne- ’minder betuttelende’ Bouwbesluit, dat dan van kracht wordt. die in augustus vorig jaar is gepu bliceerd. De voorschriften van het Bouwbe sluit zijn hoofdzakelijk geformu leerd als zogenoemde prestatie-ei- sen. Dit zijn in maten of getallen geconcretiseerde voorschriften die zijn toegespitst op een bepaalde eigenschap van een bouwconstruc tie en die een te behalen grens waarde bevatten die ondubbelzin nig kan worden berekend of ge meten. Daardoor weten zowel de burger als het bouwbedrijfsleven, wan neer zij een bouwwerk willen bou wen, vooraf aan welke technische prestaties dat bouwwerk moet vol doen. Voldoet het bouwplan aan die prestatie-eisen, dan kunnen die geen grond zijn voor het wei geren van de vereiste, door burge meester en wethouders af te ge ven bouwvergunning. Het Bouw besluit biedt daarmee een grote mate van rechtszekerheid. Daar naast biedt het Bouwbesluit, om dat het algemeen geldend is, een grote mate van rechtsgelijkheid.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3