twee W’veners Plantarium iets bijzonders Soiree besluit zilveren Alliance Bescherming van weidevogelnesten Draaginsignes Gewonden voor Verlichting Noordkade Kabels Aanmaningen Onderhoud scholen Gastgezinnen gevraagd voor gehandicapten Kardinaal Alfrinkschool Waddinxveen telt 233 inwoners meer Concert van Souburghkoor in eigen huis WADDINXVEEN - Onder goe de belangstelling heeft het chris telijk bejaardenkoor Souburgh vo rige week donderdagavond in de bovenzaal van het zorgcentrum aan de Prins Bernhardlaan het 25- jarig bestaan gevierd. MEDISCHE DIENSTEN BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN KLACHTEN BEZORGING WADDINXVEEN: Gevonden Verloren A GEVONDEN I EN VERLOREN VOORWERPEN Kramen A. J. de Reus J.M. v.d. Vlis COLOPHON -ri! - 41 Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 19 februari 1992 gers en veehouders gestart met Burgemeester C.M. van der Linden bij de heren A.J. de Reus en J.M. Gewonden, een onderscheiding voor (oud-)militairen en vaarplichtingen. (Foto: Peter Veenstra). KERK J.M. GE- 3 Ondertrouwd: F.A.M. Houdijk en W.H.M. Winkel. Gehuwd: J.A. Ponsioen en M. van den Berg; L. van Beele en M. Assid. De vakdagen zijn vorig jaar zeker succesvol geweest. In de rij van beurzen op het Euro pese vasteland neemt Plantarium een bijzondere plaats in. Uniek ook, want 80 procent van het ge toonde bestaat uit bomen. De ove rige groenbeurzen komen aan een 10 tot 25 procent bomen. Volgens Habets ligt hier één van de sterke punten van Plantarium. Ander voordelen die bijdragen aan het succes zijn: Nederland is Tuinbouwland en heeft 60 pro cent van de wereldhandel in han den. Het is de eerste beurs in het seizoen en wordt door het vak ge organiseerd. Hierdoor ontstaat er een specialistische aanpak waarin het produkt centraal staat. Dankzij de uitstekende kritieken in de pers komen er veel bezoe kers. maar arriveert nooit). De Alliance zal hieraan denkende dus nooit op de lauweren gaan rusten. JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king GEREFORMEERDE MEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur ds. geen opgave 15.30 uur ds. geen opgave BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Molenwerf- straat: 10.00 uur ds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. W. Tamboer CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEEN TE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want Burgemeester C.M. van der Linden bij de heren A.J. de Reus en J.M. van der Vlis uit Wad dinxveen die in de trouwzaal van het gemeentehuis werden onderscheiden met het Draaginsigne CIJFERS Jan Habets (PPH) heeft het afge lopen half jaar alle verzamelde ge gevens van de enquêteformulieren op een rijtje gezet. Hieruit blijkt nog eens duidelijk hoe belangrijk een goede promotie van de beurs is. In 1988 kwamen er 20 nationa liteiten naar Boskoop in 1991 wa ren dit er 41. Een intensieve be nadering van de buitenlandse dag-, week- en vakbladjoumalis- ten bleek de juiste aanpak. Ook het nieuwe aantal bezoekers stijgt jaarlijks. Vorig jaar kwam 62 procent van de buitenlandse bezoekers voor de eerste keer naar Plantarium tegen 37 procent uit het binnenland. GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk, Passage: 10.15 uur ds. T.A. Attema- Roosjen, Leiderdorp 17.00 uur ds. geen dienst Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers Vlijn, SWEELINCKHOF 31 - TELEFOON 01828-18950 KLACHTEN9 DONDERDAG TUSSEN 14.30-18.30 UUR BELLEN!!! GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogen- doom Portemonnee, regenbroek in plastic zak, gouden ring met steen. LEGER DES HEILS Het Trefpunt, Stationstraat: 15.00 uur samenkomst (elke derde zondag van de maand) REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur ds. E.H. Cossee, Rotterdam GOUDA - Volgens de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Regio Gouda (Vest 262, Gouda, tel. 01820-19444) is de behoefte aan mensen die bereid zijn om hulp te bieden aan gezinnen met een gehancicapt kind groot. De Vierstroom ThuisHulpCentrale heeft de vrijwillgers hard nodig om in de steeds toenemende vraag te voorzien. WADDINXVEEN - Afgelopen maandag heeft Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden aan de Waddinxveense he ren J.M. van der Vlis en A.J. de Reus het Draaginsigne Gewon den uitgereikt in de trouwzaal van het gemeentehuis van Wad dinxveen. Het Draaginsigne Gewonden is een onderscheiding voor (oud)-mi- litairen en vaarplichtigen die bij plichtsvervulling in oorlogsom standigheden of in internationale vredesmissies lichamelijk en/of geestelijk letsel hebben opgelo pen. Tijdens de eerste politionele actie - in de nacht van 7 op 8 augustus 1947 - is de heer Van der Vlis tij dens de patrouillewacht gewond geraakt. Hij werd naar een mili tair hospitaal in Soekaboemi ver voerd en vervolgens naar een bur- gerziekenhuis in Batavia. Eind 1947 is de heer Van der Vlis afgekeurd voor de vervulling van zijn dienstplicht in Indië en in ja nuari 1948 is hij teruggekeerd naar Nederland. De heer Van der Vlis is sinds 1953 lid en sinds 1989 secretaris van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlog en WADDINXVEEN - De gemeen te Waddinxveen stelt ƒ11.507,54, beschikbaar ten behoeve van ka bels lichtinstallatie voetbalvereni ging Waddinxveen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistieviering op zondag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur, vrijdag 19.00 uur Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: Eucharistievieringen op zater dag: 19.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 8.45 uur (klasse- mis), donderdag: 9.00 uur. El ke tweede vrijdag van de maand Anne Frank-centrum, Jan van Bijnenpad om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur). De Vierstroom ThuisHulpCentra le zoekt nieuwe gastgezinnen en vrijwilligers die ouders van een gehandicapt kind willen onder steunen bij de opvang van hun kind. Die hulp kan bestaan uit het re gelmatig opvangen van een gehan dicapt kind gedurende bijvoor beeld een dag of een weekendje per maand bij het gastgezin aan huis; het af en toe een avond op passen bij een gehandicapt kind en het bieden van een bezoek adres voor een volwassen geeste lijk gehandicapte voor enkele avonden per maand. De kinderen waar een vrijwilliger of gastgezin voor wordt gezocht, hebben verschillende soorten han dicaps. Bij ieder gastgezin wordt een kind geplaatst dat zoveel mo gelijk aansluit bij de wensen en mogelijkheden van dit gezin. Uit gangspunt hierbij is, dat niet al leen de ouders, maar ook de vrij willigers plezier aan het bezoeken moeten kunnen beleven. Het ene gastgezin zal daarom een kind op willen vangen dat gewoon meedraait binnen het normale ge zinsleven en overal mee naar toe gaat, terwijl in een ander gezin één of meerdere gezinsleden een weekeinde zoveel mogelijk vrij houden om dit kind uitgebreid te kunnen verzorgen. Maar in beide gevallen kan de opvang van dit kind voor de ouders een belangrij ke ontlasting betekenen. Ervaring in het werken met ge handicapte kinderen is niet nodig, zolang de bereidheid er maar is om dit werk voor een wat langere periode te doen. Wie belangstel ling heeft of meer informatie wil kan contact opnemen met Ellen van de Zilver of Marion Dubois, bereikbaar op maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagochtend van 10.00 tot 12.30 uur en op woens dagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur bij de SMD, Vest 262, te Gouda, telefoon 01820-19444. 17.00 uur ds. Voorschoten OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDER LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst king zijn tussen de Floriade en Plantarium. Over en weer be steedt men in folders aandacht aan de evenementen. Op de Flori ade zal permanent informatie zijn over Plantarium in een stand. Over de inrichting van deze stand wordt nog nagedacht. Het Planta- riumbestuur wil, met alle vernieu wingen, de doelstelling van de vakbeurs blijven nastreven; uit groeien tot Europese Vakbeurs van formaat. Van Lint liet daarbij merken dat de steun van kwekers en handela ren daarbij onontbeerlijk is. Geboren: Pieter a.v. H. Berghout en T. Verhagen; Manouk d.v. P. Zwanenburg en M.J. van Delft; Patrick z.v. J.P. van Splunter en M.L. Bos; Antonie z.v. P. Ruit en A.D. Markus. Div. sleutels, div. portemonnees portefeuilles met geld en/of bescheiden, horloges, semafoon, zwarte magere kat, dwergpapagaai, rose kinderwant. BOSKOOP - De tiende vakbeurs Plantarium moet iets bijzonders worden. Negen jaar lang stond de beurs in het teken van de teelt in pot en container. Dit jaar zal ook het in de vollegrond geteelde sier- teeltprodukt aandacht krijgen. Dat houdt echter niet in dat kwe kers zich uit kunnen leven in een gecombineerde stand of er een mooi tuintje van maken compleet met grond en afgewerkt met plag gen. De organisatie wil de basisopzet van kisten, pallets en potten hand haven. Kwekers van vollegronds- produkten en die tevens contai- nerteelt bedrijven, zullen dit niet in één stand kunnen verenigen. Men zal twee stands moeten ne men, of kiezen voor één van de twee. KUNSTWERKEN Tijdens een voorlichtingsbijeen komst in de Rozenburcht gaf Nic. Roozen, hoofd arrangeur van Plantarium, enkele voorbeelden om de vollegrondsprodukten te to nen. ”Er zal met het opkweken van de tentoonstellingsplanten al reke ning moeten worden gehouden met het arrangement van de stand.” Wat vooral belangrijk is, aldus Roozen, is het laten zien dat de plant gezond is. Veel bladdra- gers zonder kluit kunnen eind au gustus het beste in zijn totaliteit worden getoond. De boom, even tueel zonder bladeren (geplukt), en het wortelgestel kunnen wor den getoont door ze als een soort schilderij tegen een tempex ach tergrond te plaatsen. Planten die met kluit worden ge toond, moeten in kisten worden gezet. Het is dus niet de bedoe ling dat een plant die normaal zonder container wordt verkocht nu ineens in een container wordt gezet. Bij kleine plantjes kan de kweker in een kist een soort mini- kwekerij maken. Het opkweken kan mogelijk in de kisten gedaan worden, die later op het Plantari um de stand vullen.” Er zullen nog richtlijnen worden gegeven met betrekking tot ver vuilde kisten en pallets. Overleden: Disco, Theodora F.A., oud 68 jaar; Lap wv Harlaar, Geertje, oud 89 jaar. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. Joh. Verwelius, Veenendaal 17.00 uur ds. S. Meijers, Zeist De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur ds. H. Schipaan boord Bethelkerk, Biiderdijklaan: 9.30 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur ds. J.W. Goossen Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. C. Graafland, Gouda 17.00 uur ds. B. Oosterom, Kampen Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 10.00 uur ds. A.A. van Hou- welingen 17.00 uur ds. A.A. van Hou- welingen CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. M.J. Oosting met foto’s van diverse evenemen ten uit het leven van de Alliance Francaise te overhandigen. Foto’s van gebeurtenissen waarbij hijzelf was betrokken, plus -uiteraard- zouden we haast zeggen een fles Franse wijn. Hierna werden de huidige leraren van de Franse cursus voor het voetlicht geroepen en aan de aan wezigen voorgesteld. Het zestal werd in de bloemen gezet en hen werd dank gebracht voor hun trouwe inzet voor (totaal 16) cur sussen in Boskoop, Waddinxveen en Zoetermeer. De heer Taillefer sprak de docenten en cursisten toe met een bemoedigend en in spirerend woord. Voorts werd aan alle aanwezigen in de aangrenzende foyer een koud buffet aangeboden. In zeer gezellige sfeer werd daarvoor ruimschoots de tijd genomen om ieder de gelegenheid te geven tot informeel kontakt en om oude vrienden weer eens te ontmoeten. Na de pauze vervolgden Elan en Breebaart hun grandioze optreden waarop door de zaal met een ova tie werd gereageerd. De avond werd afgesloten door de erevoorzitter van de afdeling, die ook 25 jaar geleden de oprichter was, C. van de Wall. Een feest, een 25-jarig bestaan waardig, was ten einde. Iedereen was uiterst te vreden. De Alliance gaat op de in geslagen weg voort, constateerde de voorzitter. De beroemde Franse schrijver Victor Hugo heeft eens gezegd ’Op avance toujours, on n’arrive ten volle genoot. Van verschillen- jamais’ (Men gaat steeds vooruit, de chansons was Breebaart de componist, Elan die het Neder lands heel goed beheerst zong ook enkele Nederlandse chansons en zelfs een lied over Parijs van Yvo de Wijs. Voor de pauze huldigden de da mes C. Smeets en A. Wijnen de voorzitter door hem een album WADDINXVEEN - Via aanma ningen heeft de gemeente Wad dinxveen meer geld in het laatje gekregen. Dat betekent een wijzi ging van de begroting 1992 naar aanleiding van een wijziging in de ’’kostenwet invordering Rijksbe- lastingen” vanwege een hogere opbrengst aanmanings- en dwang- bevelkosten. Opgehaald werd ƒ9.250,-, waarvan de vergoeding deurwaarder (ex clusief reiskosten) ƒ5.000,- moet worden afgetrokken. Blijft over ƒ4.250,-. ZATERDAG 22 FEBRUARI EN ZONDAG 23 FEBRUARI Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: W.A. van Heel, Mozartlaan 2-4.tel. 12676. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: P.J.E. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100. Dienstdoende apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 17255. NIEUWE LOKATIE Na drie jaar gebruik te hebben gemaakt van de Joh. Stolwijkka- vel verhuist het Plantarium naar het ITC-terrein. Daar zal in carré- vorm een tentencomplex worden neergezet dicht bij de ingang aan de Hoogeveenseweg. Jos van Lint (organisatie) zei dat men de afge lopen jaren goed geholpen was met de lokatie, nadat de Beurshal te klein was geworden. Niettemin is de organisatie blij met de nieuwe lokatie omdat de infrastructuur daar beter is en ook zullen de faciliteiten minder hoofdbrekens kosten. Uniek is het overleg wat de beursorganisatie heeft met de standhouders over het te voeren beleid. Van Lint legt uit waarom deze in formatieavonden worden gehou den. De Stichting Vakbeurs, die Plantarium organiseert, wil er geen commerciële beurs van ma ken. Dit houdt in zonder winst oogmerk. Bovendien is er een po sitieve ontwikkeling aan de gang in de boomkwekerijsector en dat vraagt om meer informatie, zowel richting vakman als bezoeker. Dit jaar zal er nauwe samenwer- De weidevogeljaaravond vindt plaats op maandag 24 februari in Verenigingsgebouw de Brug te Reeuwijk. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Naast de presentatie van het jaar verslag staat een lezing over ha zen van Siem Broekhuizen op het programma. Weidevogelaars, vee houders en andere belangstellen den zijn van harte welkom. De Stichting Natuur- en Land schapsbeheer Zuid-Holland zorgt voor ondersteuning van weidevo- gelwachters door midden van uit leen van materiaal en organisatie van kursussen. Half maart start een nieuwe kursus weidevogelbe heer in Bodegraven; de kosten be dragen ƒ25,- voor vier avonden en een excursie. Folders met opgave- formulier zijn verkrijgbaar bij de Stichting NLB, Postbus 558, 2800 AN Gouda, tel. 01820-24500. Op hetzelfde adres is meer algemene informatie over weidevogelbeheer aan te vragen. WADDINXVEEN - De vrijdagavond in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum gehouden feestelijke soiree ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Alliance Francaise de Boskoop (met optredens van chansonnier Philippe Elan en Martijn Bree baart) is een stralend hoogtepunt geworden voor de Alliance. De avond werd geopend door voorzitter A. van Veen en afgesloten door erevoorzitter C. v.d. Wall. De grandioze afsluiting van een zeer geslaagd zilveren jubileum werd bijgewoond door Boskoops burgemeester drs. J.J. Spros. Bur gemeester C.M. van der Linden was wegens griep afwezig. Ook aanwezig waren de voorzitter van het hoofdbestuur van de Alliance Francaise des Pays Bas, O. Zwa nenburg, de Déléqué Général bij het hoofdbestuur, Marcel Taille fer, Patrick Huart van het Belgi sche ministerie van Cultuur en vertegenwoordigers an de Allian ces van Gouda, Dordrecht en Den Haag. Na de ontvangst met koffie werd de avond geopend door de huidige voorzitter A. van Veen te Wad dinxveen, die in korte trekken de geschiedenis en wederwaardighe den van de jubilerende afdeling schetste. Daarna werden woorden van geluk uitgesproken door de heer Spros, de heer Zwanenburg - die namens het hoofdbestuur een prachtig bloemstuk aanbood - en de heer Huart. Zij allen bena drukten het belang van een goede kennis en beheersing van de Fran se taal. Hierop volgde het optreden van de reeds vijf jaar in Nederland wonende en werkende Franse chansonnier Philippe Elan, aan de vleugel begeleid door Martijn Breebaart, vaste begeleider van Philippe Elan (en ook van Lies- beth List). Wat deze twee rasmusici ten ge hore brachten was zo briljant en meeslepend, zo boeiend en veel- zijdig, dat de volle zaal daarvan Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). V Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen Dienstdoende verloskundige: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898. Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken ge maakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoed gevallen bereikbaar. SIGNAALFUNKTIE De laatste vier jaar is het aantal vakbezoekers verviervoudigd. De meesten kwamen uit Duitsland terwijl de Belgen en de Fransen Boskoop ook steeds vaker weten te vinden. De Britse belangstel ling heeft zich gestabiliseerd. Voor deze bezoekers heeft Planta rium zeker een signaaltunktie. Het moet dan ook mogelijk zijn om ruimte vrij te houden voor de allerlaatste ontwikkelingen in de sierteeltsektor. De indeling van het programma zal dit jaar verschillen van vorig jaar. De opening zal plaatsvinden in het centrum van de hallen. Op zo’n 2300 vierkante meter zal ie dereen een plaatsje moeten vin den. Seminars worden tijdens de vakdagen niet meer overdag ge houden maar men heeft de ope ningstijden van de beurs aange past zodat er nu ’s avonds acitivi- teiten zullen plaatsvinden. Na 19.00 uur worden er geen nieuwe bezoekers meer toegelaten. Vanwege het tienjarig bestaan denkt de organisatie aan een fees telijk afsluiting door middel van een ’bomenbal’. Dienstslachtoffers, afdeling Zuid- Holland-Noord. De heer A.J. de Reus is op 30 no vember 1921 te Rotterdam gebo ren. Op 10 mei 1938 is hij bij de Koninklijke Marine in dienst ge treden. In mei 1939 werd betrokkene ver vroegd uitgezonden naar Neder lands Oost Indië om voor de pe riode van drie jaar een vervolgop leiding geschutmaker te volgen. Door het uitbreken van de oorlog in Europa werd hij geplaatst aan boord van de torpedojager Hr.Ms. ”Van Nes”. Op 17 februari 1942 ging de torpedobootjager ten on der bij de slag in de Javazee. De heer De Reus raakte hierbij ge wond. Hij heeft -tezamen met de overige overlevenden - vier dagen bp een vlot rondgedreven. Op 21 februari 1942 werd de heer De Reus naar een ziekenhuis op Batavia overgevolgen, waarbij op 8 maart 1942 door de Japan ners krijgsgevangen genomen werd. Nadat Japan op 17 augustus 1945 capituleerde is de heer De Reus in november 1945 per schip naar Singaport vervoerd en vandaaruit via Engeland op 7 januari 1946 weer in Nederland aangekomen. In juni 1947 is de heer De Reus eervol ontslagen. graven (coördinator weidevogelbe- het weidevogelbeheer. Ook in Waddinxveen startte een nieuwe groep. Voor 1992 heeft de provin cie weer geld beschikbaar gesteld voor de koördinatie van het vrij willig weidevogelbeheer. Op 2924 ha gras- en bouwland (2755) in Zuid-Holland werden nesten van weidevogels opge spoord en voorzien van merkstok of nestbeschermer. De merkstok attendeert de maaiende boer op een in het lange gras verborgen nest; een nestbeschermer (rekje van betonijzer) beschermt een nest tegen vertrapping door vee. Dertig veehouders gebruikten bij het maaien een wildredder, een stang met kettingen die door ge rinkel weidevogels en hazen uit het maailand jaagt. WADDINXVEEN - Op 1 ja nuari 1992 telde de gemeente Waddinxveen 25.405 inwoners, waarvan 744 personen met een andere nationaliteit dan de Ne derlandse' nationaliteit. Ten opzichte van 1 januari 1991 vorig jaar is dit, na de correc tie van de plaatsgevonden grenswijziging per 1 januari 1991, een stijging met 233 personen. In 1991 vestigden zich 505 mannen en 514 vrouwen. In dat jaar vertrokken 500 mannen en 478 vrouwen. Een vertrekover- schot derhalve van 41 perso nen. In 1991 werden geboren 195 jongens en 162 meisjes en overleden 101 mannen en 64 vrouwen. Een geboorte-over- schot derhalve van 192 perso nen. Binnen de gemeente verhuisden in 1991 232 gezinnen; 489 ge zinsleden en 378 alleenstaan den. Totaal 1099 personen. In 1991 traden 354 Waddinx- veners in het huwelijk en wer den 144 echtscheidingen gere gistreerd. Aan 6 inwoners werd in 1991 naamswijziging toege staan. De woningvoorraad bedroeg op 1 januari 1991 9195 woningen (inclusief een twintigtal woon schepen en woonwagens). De gemiddelde woningbezetting was op die datum 2,75. De heer J.M. van der Vlis is op 19 april te Koog aan de Zaan ge boren. Hij startte zijn militaire loopbaan bij het garde-regiment Grenadiers te Amersfoort. In ok tober 1946 is betrokkenen met het troepentransportschip ”De Tegelberg” vertrokken naar Indië, waar hij gelegerd werd op West- Java. EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur ds. A.W. Davidse Weekblad voor Waddinxveen Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn. Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 372, 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m donderdag: 08.30-17.30 uur. Vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging: Sweelinckhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Dat gebeurde door het in 1967 opgerichte koor in een concert met geestelijke liederen. Een ver rassing was het optreden van de bekende zangeres Reinate Heems kerk. Het Souburghkoor werd ge leid door dirigent C.G. Neven. Van het zilveren koor, met N. Vink als voorzitter en secretaris en mevrouw J. den Hoed als pen- ningmeesteresse, zijn 22 leden (en geen 21 zoals vorige week nog werd gemeld) lid. Hierbij hoort ook het zieke lid J. van Rijswijk (93). Hij brengt het aantal man nen op 5, naast de 17 vrouwelijke leden. Tot de aanwezigen tijdens het concert van het Souburghkoor be hoorde ook gemeentesecretaris C.A.P.M. Loose. Hij verving de vorige week door griep gevelde burgemeester C.M. van der Lin den. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorge steld in te stemmen met de be schikbaarstelling van een krediet van ƒ22.500,- ten behoeve van de 6e aanvulling eerste inrichting on derwijsleerpakket en meubilair Kardinaal Alfrinkschool. De hieruit voortvloeiende kapi- taallasten ad ƒ2.588,-, gebaseerd op een 40-jarige afschrijving en een rente van 9%, kunnen gedekt worden uit de terzake te ontvan gen rijksvergoeding gedurende 40 jaar. REEUWIJK - In Verenigingsgebouw De Brug in Reeuwijk- Brug houdt de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid- Holland (NLB) maandagavond 24 februari om acht uur de jaar lijkse Weidevogelavond. Na de opening door Otto Vloed- heer Stichting Natuur- en Land schapsbeheer Zuid-Holland) is er de presentatie van het Weidevo- geljaarverslag 1990 door Aad van Paassen, voorzitter werkgroep weidevogels van Stichting NLB. Daarna is er gelegenheid tot het uitwisselen van ervaringen. Na de pauze houdt Siem Broekhuizen, medewerker Instituut voor Bos en Natuuronderzoek, een lezing over hazen. Het Weidevogeljaarverslag 1991 geeft een overzicht van de actitei- ten van 1311 vrijwillige vogel- wachters en 163 veehouders ver spreid over de gehele provincie Zuid-Holland. In goede samen werking spannen zij zich in om door het plaatsen van merkstok- ken en nestbeschermers nesten van weidevogels te sparen. In 1991 werkten 167 veehouders (163) en 123 weidevogelwachters (131) samen bij het opsporen en beschermen van weidevogelnesten (tussen haakjes de getallen van 1990). Dat blijkt uit het jaarver slag ’’Weidevogelbeheer in Zuid- Holland 1991” dat op maandag avond 24 februari gepresenteerd wordt op de jaarlijkse Weidevo gelavond van de Stichting Na tuur- en Landschapsbeheer Zuid- Holland. In 1991 is er een koördinator wei devogelbeheer aangesteld bij de Stichting Natuur- en Landschaps beheer, dankzij een subsidie van de provincie Zuid-Holland. Hij hield zich vooral bezig met het starten en begeleiden van nieuwe groepen, kontakten leggen met agrariërs en het bezoeken en on dersteunen van bestaande groe pen. Zo zijn in 1991 in de Alblasser- waard een aantal nieuwe vrijwilli- WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad ge vraagd akkoord te gaan met het beschikbaarstellen van een vijftal kredieten ten laste van de onder- houdsfondsen van de desbetref fende gemeentelijke gebouwen ten behoeve van bouwkundige on derhoudswerkzaamheden. Het gaat hier om de Prof. Kohn- stamm-mavo (renoveren dakbe dekking ƒ9.000,-), gymlokaal A. v. Burenstr. 6, (blinderen glaswand, ƒ4.500,-), gymlokaal Joh. Postlaan 2, (verv. dakbedekking ƒ16.000,-), wijkgebouw Zuid (vervangen c.v.- ketel, ƒ7.000,-) en sporthal De Sniep en sportzaal Groenswaard, (groepsremplace verlichting ƒ5.500,-). WADDINXVEEN - Het deel van de Noordkade buiten de be bouwde kom krijgt verlichting. B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd hiervoor 70 mille op ta fel te leggen. B. en W. zijn van mening dat het uit overwegingen van sociale- en verkeersveiligheid gewenst is langs de Noordkade buiten de be bouwde kom (quartaire weg 3-25) openbare verlichting aan te bren gen. Aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is verzocht om bij te dragen in de aanlegkosten van deze verlichting, die geraamd zijn op ƒ70.000,- (inclusief BTW). In antwoord op dit verzoek hebben zij medegedeeld bereid te zijn een tegemoetkoming te verlenen. Omdat 50% van de kosten het verkeersbelang dient, zal de bij drage bestaan uit 75% van de helft van de kosten. De tegemoet koming zal worden verleend op basis van de werkelijk gemaakte kosten en zal worden uitgekeerd ingaande het jaar volgend op dat van de ingebruikstelling. In verband met de beëindiging van de Wet Uitkering Wegen die nen de werkzaamheden voor 1 ja nuari 1993 gereed te zijn. De ka- pitaallasten ad ƒ11.000,- kunnen ten bedrage van ƒ4.125,- gedekt worden uit de te ontvangen pro vinciale bijdrage. De dekking van de resterende ka- pitaallasten dient te geschieden uit de post onvoorziene uitgaven. Het meerdere kan namelijk niet ten laste worden gebracht van het vervangingsfonds openbare ver lichting, omdat het hier gaat om de eerste aanleg. De commissies voor de Financiën en voor Openbare Werken en Verkeer kunnen zich met dit voorstel verenigen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11