In Brugcentrum kantoor en 13 woningen erbij Positief resultaat van alcoholcontrole Indonesië NBP-avond Gemeente koopt pand Kanaaldijk Boekjes onderwijs Gemeenteraad moet besluit nemen over verdeelde B. en W-plannen Ouderenbeleid Pagina 17 FIND-EX COPIERS EN FAXEN 01720-90099/93908 Aarkade 6 - Alphen a/d Rijn Diefstal auto ’’Onderlangs” ’’Gouwetraverse” Verdacht Winkeldiefstal Inbraak in auto Bromfietsen Inbraak in school Auto’s afgesleept ’’Raadhuisplein” Weekblad '0°r Waddinxveen Woensdag 19 februari 1992 De toekomst van dit pand van Verbakel Mode BV aan de Zuidkade in Waddinxveen staat op het spel. Burgemeester C.M. van U hoeft niet verder te zoeken! De plattegrond van het op te knappen Brucentrum. Rechts onder de uitbouw van restaurant De Toekomst pand Verbakel staat nu op het spel Stichting door vlak van maakt een parkeeroplossing voor voldoende overdekte en open par keerplaatsen mogelijk. De hoofd toegangen zijn alle aan de ge noemde openbare ruimte gelegen. VERKOOP - VERHUUR - INRUIL - REPARATIES - VAN: WADDINXVEEN - De Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Waddinxveen hield dinsdagavond 18 februari haar jaarvergadering in het AF-cen- trum. Het gedeelte voor de pauze werd beheerst door het officiële gedeel te, waarbij ook afscheid genomen werd van 2 bestuursleden en 2 re dactieleden. Tevens werden de nieuwe be- stuurs- en redactieleden gekozen en benoemd. Na de pauze kwam de heer Roosendaal uit Waddinx veen aan de hand van dia’s vertel len over Indonesië. Hij heeft een paar maal een rondreis door dit land gemaakt en kon er dus daar om veel over vertellen. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorge steld een krediet beschikbaar te stellen van ƒ20.000,- ten laste van het fonds "vernieuwend ouderen beleid” (dat bij najaarsnota 1991 is gevormd uit de niet gebruikte gelden van de gelijknamige stel post) ten behoeve van overname personeel van de Dienstverleningscentrum Stichting Bejaardenhuisvesting Waddinxveen. De toekomst van dit pand van Verbakel Mode BV aan de Zuidkade in Waddinxveen staat op het spel. Burgemeester C.M. van der Linden (CDA) wil sloop voor de bouw van een woongebouw met 30 huizen, de drie wethouders willen het pand van het kle dingconcern voorlopig buiten de renovatie van het Brugcentrum houden. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). 1,7 miljoen gulden beneden de economische marktwaarde ligt. Met het verwerven van het Ver- bakel-pand door de gemeente kan ook nog eens ongewenste ontwik kelingen in dit deel van het Brug- centrumgebied worden voorko men. Gouwe Dis, in het midden een wat gekromd gebouw met 10 eengezinswoningen, rechts daarvan de plek voor de bouw van 3 royale huizen met uitzicht over de Gouwe en daarboven - in aanslui ting op het te renoveren oude raadhuis - ruimte voor een nieuw kantoor met daaronder een par keergarage. De toegang daarvan bevindt zich bij de pijl. In deze visie blijft het pand van Verba kel Mode BV staan. (Tekening: Gemeente Waddinxveen). WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag 14 op zaterdag 15 februari werden op diverse lokaties in Waddinxveen alcoholcon troles gehouden. De Brigade Gouda van de Koninklijke Mare chaussee nam deel aan de controle. Er werden 800 bestuurders gecontroleerd en slechts één daarvan bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken. Deze betaalde meteen de minimale boete van ƒ100,-. Op woensdag 12 februari werd vanaf de carpoolplaats aan de Henegou- werweg een witte Opel Kadette, voorzien van het kenteken TD-58-YF, ontvreemd. architectenbureau Stuurman Part ners BV. Onder het voorbehoud van in stemming van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening, wo ningbouw en bedrijfsterreinen be paalden de gemeente en de (later aangewezen) bouwer dat Verbakel Mode BV het eerste recht van huur zou verkrijgen voor de nieu we winkelruimte ter grootte van circa 800 vierkante meter, inclu sief 150 vierkante meter maga zijnruimte, voor de maximale huurprijs van 200,- per jaar per vierkante meter (exclusief btw). Of de betrokkene van dit recht gebruik zou maken moest uiter lijk twee maanden voor de start van de bouw in het Brugcentrum worden bekend gemaakt. Nieuwe berekeningen over de kosten van het bouwen en de grondopbrengsten lieten inmid dels zien dat er sprake is van een tekort op de nieuwbouw in het Brugcentrum als Verbakel Mode BV deel zou blijven uitmaken van de (ver)nieuwbouwplannen. Wat er ook werd getekend en wat er ook werd gepraat, door het aanko pen voor 1,7 miljoen gulden van het Verbakel-complex bleef het Brugcentrum kampen met een fi nancieel gat. Dit ”gat” dreef be gin dit jaar ook het college van B. en W. uit elkaar. De sloop van het Verbakel-pand en de bouw van zo’n 30 woningen op die plek bleef aanleiding tot een verschil in standpunten tussen burgemeester Kees van der Lin den (portefeuillehouder ruimtelij ke ordening en woningbouw) en de drie wethouders. Alle vier vin den ze het overigens wel jammer dat het na veelvuldig en uitvoerig overleg niet mogelijk is gebleken tot een gemeenschappelijk stand punt te komen over het gelijktij dig en integraal realiseren van een vernieuwd Brugcentrum. Burgemeester Kees van der Lin den kiest heel duidelijk voor een complete aanpak (gelijktijdig en integraal) van het Brugcentrum, zij het dat hij overigens niet vindt dat zijn afwijkende mening de voortgang van de bouwplannen in de rest van het Brugcentrum mag frustreren. Het laten staan van het Verbakel- nieuwe winkelhart pand ontkracht naar zijn mening winkelgalerij met 18-20 dure bo de kwaliteit van het nieuwe ge- --1- 1 J’ bied en de openbare pleinen bij het gemeentehuis en bij het tot kantoorruimte te renoveren voor malige raadhuis aan de Zuidkade. Nu niet doorzetten betekent vol gens hem ook dat een belangrijke aanzet tot verbetering en vernieu wing van het Brugcentrum daar voor jaren wordt gefrustreerd ”in woondoeleinden, detailhandel een situatie waarin al vele jaren op de planontwikkeling is gestu deerd”. Burgemeester Kees van der Lin den staat er nog maar eens bij stil dat er over het Verbakel-pand met instemming van het college van B. en W. reeds verregaande afspraken met betrokken partijen De wethouders - die onderling ook nog weer een verschillend standpunt hebben - denken daar anders over. Zo vindt wethouder Paul van Schie (CDA, financiën) dat Verbakel Mode BV helemaal buiten het nieuwe Brugcentrum moet blijven, zodat het overleg met dit kledingconcern moet wor den afgerond. Te zijner tijd, vindt de christen democraat, kan altijd op basis van overleg en onderzoek nog eens worden bekeken het Verbakel- pand geheel of gedeeltelijk te slo pen en nieuwbouw te plegen ’’mits dit financieel en bouwkun dig verantwoord is”. Daarbij komt ook nog eens dat Paul van Schie het maatschappe lijk niet verantwoord vindt dat een kwalitatief goed en functio neel gebouw als dat van Verbakel Mode BV wordt gesloopt, terwijl er nog zoveel gelden voor dorps vernieuwing (Brucentrum, winkel hart, Dorpstraatgebied) nodig zijn en de fondsen (in kas zit nu bijna 1,2 miljoen gulden) daarvoor be perkt zijn. De twee andere wethouders, Ka rei van Soest (VVD, onderwijs) en Joop Neele (PCW, openbare werken en -bedrijven), vinden dat het Brugcentrum wel degelijk als één geheel moet worden gezien, ’’doch dat een totale uitvoering van het plan alleen mogelijk is als de problemen met betrekking tot Verbakel Mode BV zijn opge lost”. Zij wensen derhalve op dit moment qua uitvoering ”een knip” aan te brengen. Dit alles betekent dat de grootst mogelijke meerderheid van het college van B. en W. (de drie wet houders) meent dat vooralsnog niet over de sloop van Verbakel Mode BV (plus de meeste keer- wanden) besloten kan worden. De wethouders betrekken hierbij nog het gegeven dat er ook rond het nieuwe winkelhart (overdekte uitgegaan dat het oude raadhuis wordt gerenoveerd tot kantoor gebouw - vier bouwlokaties: 1. tussen enkele panden aan de Gouweoever (drie royale huizen), 2. tussen het Raadhuisplein en de Jan Dorrekenskade-Oost (bouwblok van 10 eengezinswonin gen), 3. uitbouw restaurant De Gouwe Dis (vergaderruimte) en 4. naast het oude raadhuis (nieuw kantoorgebouw). Deze bouwlokaties in het Brug centrum moeten de gemeente ƒ1.150.000,- opbrengen. De grondkosten voor de tien wonin gen bedragen ƒ360.000,-, voor de 3 royale woningen ƒ198.000,-, voor het kantoor ƒ510.000,- en voor De Gouwe Dis ƒ22.000,-. Het oude raadhuis heeft ƒ60.000,- opgebracht. Als het pand van Verbakel Mode BV zou worden aangekocht moet hiervoor 1,7 mil joen gulden betaald worden. De ontwikkelingen rond het Brug- centrumgebied dateren al van de 70-er jaren, een en ander resulte rend in het bestemmingsplan ’’Brugcentrum 1982”. Dit plan voorzag in een bebouwing met ho ge dichtheid rond het gemeente huis. Door het relatief groot aan tal woningen en winkels werd het maaiveld grotendeel in beslag ge nomen door parkeerplaatsen. In de loop der jaren veranderde de visie op delen van het stede- bouwkundig concept. Zo werd de massaliteit van het plan langza merhand niet goed in harmonie met de bestaande bebouwing in de omgeving geacht. Daarnaast was het plan in zijn opzet slecht faseerbaar en werden de parkeer- problematiek en de ontsluiting moeilijk oplosbaar. Dit, alsmede de veranderde in zichten rondom het kernenbeleid (geen herhaling van Kerkweg-flat) en realisering van een nieuw win kelcentrum, leidde tot een herbe zinning op de uitgangspunten voor de invulling van het Brug- centrumgebied. Voorts verviel het financiële draagvlak als gevolg van de inwerkingtreding van de Wet op de Stads- en Dorpsvernie- wing. Evaluatie van de stedebouwkundi- ge uitgangspunten hebben geleid tot het ontwikkelen van een ruim telijke visie, gericht op verbete ring en vernieuwing van de open bare ruimte aan de noord-oost- en WADDINXVEEN - De toekomst van het pand van Verbakel Mode BV aan de Zuidkade in Waddinxveen staat nu op het spel. B. en W. zijn het er echter grondig over oneens wat er met die plek moet gaan gebeuren nu er gebouwd moet gaan worden in het Brugcentrum, Waddinxveens op één na oudste winkel- en woonhart. Sloop en woningbouw óf laten staan en eventueel later zien wat er met die plek moet gaan gebeuren. Dat is de com plexe vraag, die de gemeenteraad in zijn vergadering van woens dagavond 26 februari moet gaan beantwoorden. Ook de financi ën spelen hierbij nadrukkelijk een rol, want tussen het ene plan (sloop Verbakel-pand plus bouw van 30 woningen) en het andere (laten staan van Verbakel-pand) zit een verschil van 1.130.000,-. Dat wil zeggen: een winst van ƒ300.000,- of een verlies van 830.000,-. Burgemeester Kees van der Lin- gemeenschapsgeld den is voorstander van sloop van rnA het Verbakel-pand. PvdA (5 ze tels) en D66 (2 zetels) steunen hem daarin, evenals waarschijnlijk deelde PCW-fractie (4 zetels). De drie wethouders Paul van Schie (CDA), Joop Neele (PCW) en Karei van Soest (VVD) vinden daarentegen sloop-voor-woning- bouw van Verbakel Mode BV nu nog te kostbaar en hopen daarvoor op een later tijdstip wel genoeg er t dus door Verbakel BV stedebouw- feitelijk bestaande prijsverschil kundige ontwikkelingen mogelijk, zooaaaa -n iiz je gerneente hef iiefst niet ziet. Vandaar dat burgemeester 1 te hebben. CDA (6 zetels) en VVD (4 zetels) steunen deze visie. In het gemeentehuis is men er lange tijd van uitgegaan dat voor een deel van de nu nog hevig ver- een vernieuwd Brugcentrum Ver- -- -- bakel Mode BV gesloopt diende te worden. Van de vier ’’inbrei- dingslokaties” in het gebied van het nu tien jaar oude bestem mingsplan was de plek van het kledingsconcern er één van. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de in augustus 1990 door het Waddinx- veense gemeentebestuur (burge meester Kees van der Linden) en Noorlander Beheer Nederland BV in Leiderdorp (algemeen di recteur C.S. Vis) en Bouwbedrijf Van der Waal vof in Vlaardingen (algemeen directeur R.J. van Bruggen) getekende ’’intentiever klaring” voor deelname aan een besloten bouwprijsvraag, waarmee een einde moest komen aan steeds nieuwe bouwplannen van wisse lende particuliere initiatiefne mers. In april vorig jaar stemde een unaniem college van B. en W. er - ten besluite van de besloten bouwprijsvraag - mee in dat het bouwen in het Brugcentrum moest worden overgelaten aan Noorlander Beheer Nederland BV, in plaats van bouwbedrijf Van der Waal. Het uitverkoren bouwbedrijf (dat na de wijk Zuid- plas nu ook in het Brugcentrum aan de slag kan) kwam volgens B. en W. met de economisch meest voordelige aanbieding op de prop pen. Noorlander BV ging dus rap maandenlang als projectontwikke laar aan de gang voor een com pleet vernieuwd Brugcentrum. Diverse planvoorstellen passeer den sindsdien de revue. Verbakel Mode BV dacht mee en kwam met voorstellen voor een tijdelijke huisvesting. Dat alles had te maken met het feit dat het bouwprogramma nog altijd de volledige sloop omvatte van Verbakel BV voor de aanvan kelijk (1990) op die plek gedachte realisatie van 650 vierkante meter winkelruimte, 150 vierkante me ter magazijnruimte, een horeca- ruimte van 110 vierkante meter, 24 a 25 appartementen, 22 over dekte afsluitbare parkeerplaatsen en 9 open parkeerplaatsen. Teke ningen hiervoor waren destijds al gemaakt door het Waddinxveense zuidzijde van het gemeentehuis; een visie, die tevens een goede aanzet en stimulans vormt voor verdere vernieuwing van het ge bied ten noordwesten van het ge meentehuis. Deze aandacht voor een kwalita tief betere openbare ruimte, als mede de beleidswijziging van de gemeenteraad ten behoeve van de kernen, heeft zich in het (gewij zigd) stedebouwkundig plan voor het Brugcentrumgebied laten ver talen in een bescheidener opzet, wijziging van functies (winkel(s) in wonen), uitbreiding van kan tooroppervlak en minder wonin gen dan aanvankelijk gepland. Het plan hoofdelementen: - langs” (verbinding tussen Raad- 1_!_ TTX111_\ de ’’Gouwetraverse” (verbinding tussen Gouwe en Raadhuisplein) en het aangepaste ’’Raadhuis plein”. Als inleiding tot het Raadhuis- plein vanaf de zuid-oostzijde van nieuwe opzet door middel het gemeentehuis fungeert een iets gekromd bouwblok van 10 eensgezinswoningen, waarvan het privé-parkeren aan de achterzijde telijk hoogtepunt waar het ”On- de reeds bestaande inrit vanaf de Jan Dorrekenskade. Deze inrit dient tevens voor de parkeervoorzieningen van de be staande bebouwing en van het ge projecteerde bouwblokje voor drie royale panden op het braaklig gend terrein aan de Zuidkade. In het plan is voorts een uitbrei ding van De Gouwe Dis voorzien, welke een markant punt in het wegbeeld van de Jan Dorrekens kade zal kunnen vormen. Het karakter van het ’’Onder langs” wordt bepaald door de markante gevelopbouw van het bouwblok van 10 eengezinswonin gen, waarvan de bouwhoogte in harmonie is met het kantoorblok aan de zuidzijde van de ’’Gouwe traverse”. De zuidzijde van de ’’Gouwetra verse” wordt gemarkeerd door een nieuw kantoorgebouw en het oude raadhuis. Het vloeropper- de stedebouwkundige, planvoor-i het nieuwe gebouw stellen ontwikkeld. Op particulier initiatief en in overleg met ge-! meentelijke vertegenwoordigers is! een plan van aanpak voor restau ratie van het voormalige raadhuis ontwikkeld en in fase van realise- De hoekoplossing tussen ’’Gouwe- ring gebracht. In de nacht van woensdag 12 op donderdag 13 februari werd nabij de Passage een verdacht rondrijdende automobilist gecontroleerd. De uit Beuningen (bij Nijmegen) afkomstige bestuurder bleek niet in het bezit van een rijbewijs te zijn en was meerdere keren in verband met ge pleegde misdrijven met de politie in aanraking geweest. In de auto lag een hoeveelheid inbrekersgereedschap. De auto bleek niet te zijn verzekerd. Zowel de auto als het inbrekersgereedschap werd inbeslaggenomen. Tegen de man, die ’s ochtends vroeg door de politie op de trein is gezet, is proces-verbaal opgemaakt. Op zaterdag 15 februari werd een 46-jarige Waddinxvener betrapt bij diefstal van een raamuitzetter bij Formido. De man had twee raamuit- zetters uit de zaak meegenomen en slechts één daarvan was betaald. Na het passeren van de kassa, verraadden de detectiepoorten de tweede raamuitzetter. Na betaling en verhoor door de politie werd de man in vrijheid gesteld. Een aan de Joke Smithoeve geparkeerd staande auto werd door ongeno de gasten doorzocht. Door rommelen aan de vergrendeling werd het portier geopend. Er werd een polaroid-camera ontvreemd. Twee halve kazen en een koelbox vol boter was de buit van een diefstal uit een niet afgesloten auto, welke in de Marga Klompéhoeve stond ge parkeerd. De waarde van de goederen bedraagt ƒ200,-. In de nacht van vrijdag 14 op zaterdag 15 februari werd ingebroken in een personenauto, welke bij een bedrijf aan de Henegouwerweg stond geparkeerd. Een ruit werd verbrijzeld, waarna een Sony autoradio-cas- setterecorder werd meegenomen. In de Eikenlaan werd het afgelopen weekeind een portierruitje van een auto ingeslagen. Ontvreemd werd een autotelefoon, merk Storma, type 980, ter waarde van ƒ3500,-. Wederom was een autoradio de buit van een autoinbraak. In dit geval ging het om een auto, welke stond geparkeerd op het parkeerterrein na bij de Kruiskerk aan de Passage. De afgelopen week werden 3 bromfietsen voor nader technisch onder zoek uit bet verkeer genomen. De voertuigen, een bromfiets en twee snorfietsen, bleken te zijn opgevoerd. De afgelopen week werd ingebroken in de SVS-schildersvakschool aan de Esdoornlaan. Een deur werd geforceerd. Ontvreemd werd wat geld en snoep. Op woensdag 12 februari vond een aanrijding tussen twee auto’s plaats op de hoek van de Beyerincklaan en de afrit van rijksweg A12. Beide auto’s moesten in verband met de omvang van de schade worden afge sleept. WADDINXVEEN - De gemeen te Waddinxveen gaat Kanaaldijk 13, een perceel grond met opstal len van 620 vierkante meter, aan kopen voor een aanzienlijk be drag, zo bleek uit de raadscom missie voor ruimtelijke ordening, woningbouw en bedrijfsterreinen. De transactie is nodig voor het maken van een nieuw verkeers kruispunt bij de Zuidelijke Dwarsweg ten behoeve van Coen- ecoop 2. Ook het fietspad daar moet worden rechtgetrokken. In de raadscommissie vond D’66 het allemaal te veel van het goede en verklaarde zich tegen de aankoop. Inmiddels is mondeling overeen stemming bereikt met de heer M.A.A. Peereboom, eigenaar van het perceel grond met opstallen gelegen aan de Kanaaldijk 13 te Waddinxveen, over de aankoop hiervan door de gemeente. Aankoop van voornoemd perceel is nodig in verband met de recon structie van het kruispunt Zuide lijke Dwarsweg/Kanaaldijk. De op het perceel aanwezige opstal len, te weten een woonhuis met garage en berging, zullen worden doorverkocht. De commissies voor Ruimtelijke Ordening en voor de Financiën zijn in de vergaderingen van 4 respectievelijk 6 februari geïnformeerd. Met uitsluiting van de fractie van D’66 hebben de overige commissieleden positief geadviseerd over dit voorstel tot aankoop. WADDINXVEEN - Uit de Wad dinxveense gemeentekas komt een krediet van ƒ5.000,- ten behoeve van promotieboekjes voor het openbaar en bijzonder basisonder wijs en het openbaar voortgezet onderwijs, te weten ƒ2.000,- voor het Openbaar Onderwijs en ƒ1.000,- voor elk van de bijzonde re schoolbesturen voor het basis onderwijs. De dekking van deze ƒ5.000,- ge schiedt voor ƒ500,- uit een toege zegde bijdrage van de vereniging voor openbaar onderwijs, het meerdere kan ten laste van de post voor onvoorziene uitgaven worden gebracht. WADDINXVEEN - Het Brugcentrum kent - als nieuwbouw traverse” en ’’Onderlangs” is op- van 30 huizen op de plek van Verbakel Mode BV aan de Zuid- gevat als draaipunt (scharnier) en kade buiten beschouwing wordt gelaten en er verder van wordt vormt de entreepartij van dit kan- toor met daaronder aan de zuid kant (in plaats van de pleinzijde) tevens de inrit van het overdekt parkeren. Het kantoorgebouw sluit in harmonie ook weer aan op het te restaureren oude raadhuis en aan de andere zijde op het hui dige raadhuis. Aan de noordzijde van de ’’Gouwetraverse” ter plaatse van Verbakel Mode is (als de plannen doorgaan) een woongebouw van 30 woningen geprojecteerd, waar van de eerste woonlaag in verband met privacy 80 cm opgetild ligt ten opzichte van het traverse-ni- veau. De hoekoplossing van het woongebouw langs de traverse: met de Zuidkade wordt mede on dersteund door een nader te bepa len bijzondere bestemming (80-100 m2). Door gebruik te maken van het hoogteverschil zijn ook hier de a v parkeerplaatsen onder het bouw- gewijzigd stedebouwkundig blok geprojecteerd. Het hoogte-1 kent voornamelijk drie verschil en inrichting van de [elementen: het ’’Onder- Gouwetraverse ondersteunen vviLliidlii uuoovn de verblijfsfunktie tussen Zuidka- huisplein en Jan Dorrekenskade), de ®n Raadhuisplein. De voorge- stelde gevel toont een interessant beeld en als woongebouw vormt het een ruimtelijk antwoord op het Raadhuisplein. Het Raadhuisplein toont in de 1 van ge vels en gebouwen een pleinont- wikkeling met allure. Genoemd plein vormt als het ware het ruim- v-yoiAvitn aan uc avui.ciz.ijuc telijk hoogtepunt waar het ”On-| deze woningen is geregeM via derlangs” en de ’’Gouwetraverse” .„„j.. i f elkaar komen, samen met de entree-situatie van het gemeente huis. Het biedt tevens goede voor rijmogelijkheden voor trouwstoe- ten en dergelijke. De bestaande muren van het hui dige Raadhuisplein zullen in dit verband plaatsmaken voor de ge velmuren van de nieuwe gebou wen. In het inrichtingsvoorstel is' de bestaande kastanjeboom ge handhaafd. Rekening is gehouden met een vergroting van het Raad huisplein en een goede aanzet in de toekomst voor de nog te ont wikkelen bouwplannen aan de westzijde van het gemeentehuis. In de afgelopen jaren zijn, in nauw overleg met de stedebouw kundig adviseur van bureau Wis- sing en gemeentelijke vertegen woordigers, door verschillende' particuliere initiatiefnemers plan voorstellen ontwikkeld. Tevens! zijn in deze periode op initiatief van de gemeente, in overleg met) niet te elfder ure ongedaan ge maakt kunnen worden. ”De geloofwaardigheid van be komt zo onder zware druk te staan”, vindt hij. Daarom meent Waddinxveens eerste burger dat er nu geen breuk in de onderhan- brutovloeroppervlakte hoger is delingen mag ontstaan, gelet op dan het toegestane aantal vierkan- de reeds in het verleden gedane venwoningen langs de noordkant van een verkeersvrije Kerkweg- Oost) nog het een en ander beslo ten en gerekend moet worden. De plek waarop het pand van Ver bakel Mode BV staat omvat in to taal 1.700 vierkante meter en is ingevolge het bestemmingsplan Brugcentrum 1982 bestemd voor 1 en kantoren. Het aantal toelaatbare vierkante meter bedrijfsvloerop- pervlakte aan kantoren en winkels is in deze bestemming gelimi teerd (ten hoogste 1.200 vierkante meter). Vebakel Mode BV heeft momen teel de beschikking over 2.000 vierkante meter bedrijfsvloerop- zijn gemaakt, die volgens hem pervlakte, dan wel 1.750 vierkan te meter verkoopvloeroppervlakte. Hiervan heeft Verbakel Mode BV werkelijk 1.250 vierkante meter stuurlijk en ambtelijk handelen verkoopvloeroppervlakte in ge bruik. Dit alles betekent dat het be schikbare aantal vierkante meter brutovloeroppervlakte hoger te meter brutovloeroppervlakte. hoge investeringen (aankoopkos- Volgens de bepalingen van het ten, plankosten en renteverliezen huidige bestemmingsplan zijn lopen in de 2.360.000,-) en het 1Z.1- t!1-tl van 330.000,- (omdat B. en W. aanvankelijk een ’’tekort” van een half miljoen gulden hadden willen Kees van der Linden "Verbakel accepteren en het complete plan- BV wil aankopen om daar een ”Van der Linden” een tekort kent woongebouw neer te zetten dat in van 830.000,-). ieder geval past in het Brugcen- Burgemeester Kees van der Lin- trum. den verwacht niet dat het slopen Volgende week woensdagavond van het Verbakel-pand op een la- moet blijken hoe groot de tegen- ter tijdstip goedkoper zal uitpak- stand daartegen van zijn wethou- ken. Hierbij komt dat naar zijn ders en de leden van de gemeen- mening de huidige vraagprijs van teraad is. raadhuispl ein GEMEENTEHUIS DE GOUWE DIS OUD- RAADHUI. CJ L- - - JAN DORREKENSKADE-OOST

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 17