Nuttig punt voor Korbis Waddinxveen wint met 5-1 van Ammerstol Vier mille voor sport Wisselende resultaten voor Aeolus Makkelijke winst ZVH Drie-ronden- met 108 man Weer voetbal in Sportweek Kwiek wint en verliest Volleyballers winnen, dames verliezen Goud voor Luuk Schwiebe Verlichting Be Fair-tennis Titel nadert voor Al en BI WSE-pupillen starten goed ZWEM- EN POLOCLUB ”DE GOUWE” WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE ZTTC verslaat Kwiek 17.45 uur 19.00 uur Junioren Rooster voor zaterdag 22 februari 1992 te spelen waterpolowedstrijden voor de hogere teams: 17.00 uur de Gouwe 2 - LZ-86 3 heren (uit Leiden) de Gouwe 1 - de Vuursche 1 dames (uit Baarn) de Gouwe 1 - BZ&PC 1 heren (uit Bodegraven) Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Q. en S. v.d. Panne Parf.-Drog. Mieke Noordegraaf’s Automobielbedrijf Pagina 27 Woensdag 19 februari 1992 in Zaterdag Gelijk spel voor Be Fair en WSE matie kan men ook krijgen bij de secretaris, H. Vink, tel. 18255. Weekblad voor Waddinxveen Bij de jeugd ontving het eerste team in de landelijke competitie het Zaanse ZTTC-1. Het werd een spannende wedstrijd, waarbij zes partijen in drie games werden beslist. Kwiek kwam op 4-5 ach terstand te staan. Leon Bouwman wist de laatste partij in drie games op zijn naam te brengen, waardoor de eindstand 5-5 werd. Leon Bouwman won 2x, Marco Hoogendam en Jurgen Reichard ieder lx, terwijl ook het dubbel spel winst voor Kwiek opleverde. Kwiek-2, dat debuteert in de lan delijke competitie, kon het niet bolwerken tegen de routiniers Noothweer het-1 uit Purmerend en verloor met 1-9. Dennis Pronk wist met een over winning de eer te redden, Remco Hofstee en Stefan de Kogel kwa men niet tot rust. In de eerste klasse van de Goudse afdeling won Kwiek-3 in Haas trecht van TOP-1. Het werd 3-7 door 3x winst van Edwin v.d. Vel de en 2x winst van Jaap de Lange en Barry Verboom. Prima jaar De Sperwer veen-zondag met 5-1 van Ammerstol. De Waddinxveners heb ben 11 punten verzameld uit 15 wedstrijden. Komend weekeinde speelt Be Fair thuis tegen Ter Leede, WSE thuis tegen VEP en Waddinx- De bal kwam nog één keer in han den van een heer van Viko en de ze wist met een uiterste krachtsin spanning een strafworp te force- ren en te benutten. Door dit gelij ke spel blijft Korbis op een derde plaats staan en is het Waddinx- veense team zo goed als zeker van handhaving in de districtsklasse. Voor zaterdag staat er geen wed strijd op het programma, zodat de ploeg even tot rust kan komen en de blessures van Miriam de Boer en Pieter Slootweg de karts krij gen te genezen. Hun vervangers deden het overigens goed. WADDINXVEEN - Uit de ge meentekas wordt vier mille ge haald voor de sport, zo hebben B. en W. de gemeenteraad voorge steld. Het krediet van ƒ4.000,- komt ten laste van de post voor onvoorziene uitgaven ten behoeve van verhoging subsidie sportvere nigingen. De verhoging heeft te maken met het feit dat enkele sportverenigin gen naast een vast subsidiebedrag per gehuurde buitensportaccom modatie (veld/baan) ingaande het seizoen 1991-1992 ook voor het huren van een binnensportaccom- modatie een subsidie van ƒ7,50 per gehuurd uur zullen gaan krij gen. Een en ander betreft de volgende verenigingen Korbis (243 x fl,5Q ƒ1.823,-), Be Fair-voetbal 97 uur x ƒ7,50 ƒ728,-), WSE-voet- bal (60 uur x ƒ7,50 ƒ450,-), Waddinxveen-voetbal (51 uur x ƒ7,50 ƒ383,-) en Antilope (78 uur x ƒ7,50 ƒ585,-). kant, terwijl Rene Moons er ook een kreeg als compensatie leek het wel, de overtreding was er niet naar. De inzet van Lisse werd na een klein half uur beloond. Willy Beelen werd uitgekapt waarna de voorzet ingekopt werd door Paul Pijpers. Bert v/d Kaa keerde deze kopbal, echter de rebound kwam bij Piet Puk, die genadeloos uit haalde (1-1). Lisse had daarna kans op meer mar stuitte op Bert v/d Kaa en John Moons. WSE kwam niet meer in het spel voor en mochten van geluk spreken dat het nog een punt overhield aan deze strijd. Zondag speelt WSE tegen VEP, een elftal waar WSE moeizaam tegen scoort. Aanvang 14.00 uur. WADDINXVEEN - Het eerste achttal van Korbis-korfbal be haalde zaterdag een nuttig gelijkspel tegen het lang niet zwakke Viko uit Vianen. Met evenveel verliespunten, maar met een wedstrijd minder was dit team één plaats lager geklasseerd. De 8-0 haar meerdere erkennen het le jeugdteam van BC Scholle vaar uit Capelle a/d IJssel. Daar entegen had het 4e jeugdteam geen kind aan haar tegenstander. Met 7-1 werd het 2e jeugdteam van BC Rewic uit Reeuwijk gede cideerd teruggewezen. In de dames- en herencompetitie waren de krachtsverschillen heel gering. Het herenteam kon afgelo pen dinsdag in sportzaal De Dui kelaar het le herenteam van BC Aigis uit Zoetermeer nog net bij houden. In de beslissende 4e he rendubbel kwam men alsnog langszij en werd een 4-4 gelijkspel veilig gesteld tegen een sterke te genstander. In Rotterdam leed het damesteam afgelopen donderdag een knappe 5-3 nederlaag tegen het le dames- WADDINXVEEN - Be Fair-ten- nis aan de Sniepweg gaat het ten niscomplex De Buitenhof extra verlichten. Voor de nieuwe aan schaf is het gemeentebestuur om financiële medewerking gevraagd in de vorm van een garantie van een geldlening. Het bestuur van de tennisvereni ging Be Fair is voornemens drie tennisbanen extra te verlichten. Hierdoor zullen dan zes van de tien banen verlicht zijn. Het be stuur verzoekt de gemeente de betaling van rente en aflossing te garanderen van een hiervoor noodzakelijke financiering door middel van een geldlening. De kosten van het aanleggen van de verlichting worden geraamd op maximaal ƒ60.000,-. Het vereni gingsbestuur heeft voor dit be drag een offerte bij de bank aan gevraagd voor een 10-jarige lineai re lening. De gevraagde garantie op deze le ning kan volgens de gemeente worden verleend, omdat de ver eniging de lasten van de investe ring alsmede de extra exploitatie kosten van de verlichting door een verhoging van de contributie voor seniorleden kan opvangen. Mid dels exploitatie-overzichten van de afgelopen twee boekjaren en de begroting 1992, voorzien van aanvullende informatie, wordt een en ander onderbouwd. waar Joost de drie vorige crossen hem de baas bleef. Maurice Rehorst moest vandaag wat toegeven op zijn tegenstan ders van 18 januari. Toen werd hij 12e en 27e in een tijd van 5.13 min. Tjeu had vandaag 4.22 min en Joost 4.23 min resp. plaats 2 en 3. Tijdens de laatste wedstrijd van de jongens pup. A2 was het weer dringen bij de start 40 jon gens waaronder Jeroen Koppes, Peter en Michiel van Leede en Sven Metsemakers. Peter zou proberen weer net als op 18 januari onder de 5 min. te blijven. Dat is hem gelukt ook n.l. 4.59 min en een 17e plaats, hij joeg daarbij zijn broer Michiel naar een 15e plaats in een tijd van 4.51 min. Jeroen deed goed zijn best en ein digde op een 26e plaats met een tijd van 5.16 min. Ook Sven liep een goede race en sprintte in het laatste stuk nog naar een mooie 6e plaats in een tijd van 4.27 min. WADDINXVEEN - Het eerste herenvolleybalteam van CVB/Be Fair won zaterdag met 3-2 van Ri va 2 uit Rijswijk. De volleybalda- mes gingen kansloos ten onder te gen Tonegido/Voorburg 3 en keerden puntloos terug in Wad dinxveen (3-0). De Be Fair-heren wonnen gemak kelijk en vrij snel de eerste set met 15-7. In de 2e set kwam Riva terug, mede door een goede ser vice, waardoor Be Fair slechter ging spelen en Riva won met 14-16. Daarna ging het weer iets beter en won Be Fair met 15-13 de 3e set. De 4e set verliep hetzelfde als de 2e set. De mannen van Riva kon den een betere aanval opbouwen en wonnen (7-15). In de laatste set bleek Be Fiar toch de sterkste (15-12). Zaterdag speelt Be Fair- heren uit tegen Super Spanning. De dames van Be Fair konden in de uitwedstrijd tegen Tonegido/Be Fair het goede vol- leybalwerk van de week daarvoor niet voortzetten. Tonegido liet duidelijk zien waarom de ploeg op de derde plaats staat. De Waddinxveensen stonden veel te. statisch in het veld. Binnen 10 minuten stond er al 14-0 op het scorebord in het voordeel van To negido. Hierdoor werd Be Fair toch nog wakker geschud. Antoi nette Wijker scoorde met haar service 3 punten op rij. Het was echter al te laat: Tonegido haalde de set gemakkelijk binnen (15-3). Be Fair ging de 2e set wel beter en gemotiveerder volleyballen. Tonegido had echter een te sterk blok en liep snel uit tot 11-2. Eni ge wissels werden aan Waddinx- veense zijde toegepast. Dit had resultaat, Be Fair kwam terug tot 12-12. Na een time-out aan de kant van Voorburg, haalden ze ge lijk de service terug en scoorden door harde aanvallen de laatste 3 punten (15-12). De 3e set ging het nog gelijk op tot 6-6. Daarna liep Be Fair con stant achter de feiten aan. Tonegi do verdedigde goed en bleef ook scoren enhaalde dan ook de 3e set binnen (15-7). De Waddinxveense dames moeten nu eindelijk wel eens overwinnin gen gaan boeken, willen ze niet in degradatiegevaar komen. Zater dag 23 febrauri speelt Be Fair te gen SVC in sportzaal Groens- waard. Aanvang 16.30 uur. - vuil jtournooi WSV De Be Fair-pupillen kwamen alle maal in het veld. D-l begon met een 1-1 gelijkspel bij Olympia, E-3 met een 5-5 bij Floreant en E-6 met een 4-4 bij Lekkerkerk, zodat de ’’gekke uitslagen” direkt alweer konden worden genoteerd. F-4 was duidelijk aan het groene veld toe. Alle opgekropte voetbal- gevoelens werden geuit in de wed strijd bij Bodegraven F-2. Het werd daar een 0-23 overwinning. De jeugdcommissie van Be Fair hoopt niet dat nu reeds al het kruit is verschoten. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag mochten de WSE-pupil len weer starten met de veldvoet- balcompetitie. En wat de pupillen voor en tijdens de winterstop al bewezen werd nog eens bena drukt. Ze zijn in vorm. Van de 6 wedstrijden werden er 4 gewon nen, 1 verloren en 1 gelijk. Dl won zeer overtuigend van Unio Dl. De jongens van Rocco Geers, Erik v. Meerveld en Ge rard Brugman gaan deze competi tie voor goud en starten dus over tuigend met 5-2. El won plichtsgetrouw van Bode graven El, een wedstrijd waar eenrichtingsverkeer richting Bo- degraafs doel een feit was, 5-0. Helaas gebeurde er een ongelukje tijdens de partij. In een stevig du el met z’n tegenstander brak Rai- mon van Zwieten zijn sleutelbeen en moest even naar ’t ziekenhuis. Raimon, heel veel sterkte. E2 reisde af naar Zwammerdam. Tegen de plaatselijke El werd .met 1-5 gewonnen. Een wedstrijd waarin Danny Overdijk een hoofdrol vervulde. F1 reisde af naar Lekkerkerk. Te gen het zware Lekkerkerk F1 wis ten de boys van Henk v.d. Linden en Marcel v. Oostveen een zeer knap gelijkspel te behalen (1-1). F2 bewijst in vorm te zijn. Na het zaalkampioenschap werd nu de winnende lijn ook buiten doorge zet; 3-1 winst op ONA F2. F3 verloor. In de wedstrijd tegen Soccer Boys F5 werd tot rust een nette 1-1 gehouden, maar na rust werden de boys overlopen door de Bleiswijkers (1-8). Helaas werd E3 bij Olympia afge last. Dit was ook het geval bij en kele juniorenwedstrijden. B1-B2- C3 en MJ2 werden door slechte conditie van het veld afgelast. Ge lukkig konden deze spelers andere elftallen aanvullen of er werd ge traind zodat ze toch bezig waren. Na de wereldpot van vorige week kon MJ deze trend niet voortzet ten. Tegen Gouda MJ1 kon de le vensgevaarlijke spits niet afge stopt worden. Het werd 2-4 met doelpunten van Natalie Sterk en Michelle Höcker. Ook A2 kon na hun wereldpot van vorige week niet overtuigen. Tegen Sportlust A2 (een zware tegenstander) werd dan ook kans loos met 7-0 verloren. Al deed het beter, met 3 B-junioren in de gelederen werd een verdiend punt gepakt tegen Rohda AL Het doelpunt kwam van Vincent v. Staveren (1-1). C2 pakte weer eens een punt. Na enkele weken puntloosheid werd het uit bij Moordrecht Cl een 1-1 gelijkspel. Een zwaarbevochten, maar terecht punt. En dan nog Cl. Deze jongens reisden af naar Gouda, waar Gouda Cl de tegen stander was. In een zeer spannen de wedstrijd tegen mede titelkan didaat Gouda Cl wisten de WSE- jongens met 1-2 te winnen met doelpunten van Mario v.d. Sluis en Jarried David. De Cl-tjes hebben nog 3 wedstrij den voor de boeg en staan 3 pun ten voor op Be Fair, Gouda en Soccer Boys. Van het trainersfront ook belang rijk nieuws. Trainer Gijs van den Brink gaat na 5 jaar de Waddinx veense ploeg verlaten. Als opvol ger is Han Poortvliet uit Delft ge contracteerd. Han Poortvliet is momenteel jeugdtrainer bij Nieu- werkerk. WADDINXVEEN - De Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer heeft een goed jaar achter de rug. Het vliegseizoen 1991 bracht mooie vluchten, wat natuurlijk ook mede te danken is aan de mooie zomermaanden juli en augustus. Het was één van de betere jaren van de afgelopen 10 jaar. In totaal werden er door de leden jaren 17.500 duiven ingekorfd. Kampioen van De Sperwer werd scheidend voorzitter H. Metse laar, vóór R.A. v.d. Made en J.W. Verbakel. Ook was 1991 voor De Sperwer het jaar van het 60-jarig bestaan. Op 30 december 1991 om precies te zijn. In oktober 1991 werd een druk bezochte receptie gehouden en in november 1991 werd het ju bileum afgesloten met een prima feestavond in De Unie. Ook werden er in de zomermaan den 5.000 loten verkocht om het lokaal aan het Stationsplein een opknapbeurt te kunnen geven. In januari van dit jaar werd ook nog eens de verenigingstentoonstelling gehouden, inmiddels een begrip in de omgeving. Grote winnaar werd R.A. v.d. Made, die de mooiste duif van de tentoonstelling had en ook nog eens bij de viertallen als beste uit de bus kwam. Thans is het kweekseizoen gaande en een ieder is zich weer aan het voorbereiden voor het komende vliegseizoen 1992. Hopelijk wordt 1992 een herhaling van het afge lopen jaar. De Sperwer telt momenteel 51 le den, onder wie helaas slechts 2 jeugdleden. Ook de duivensport is aan het vergrijzen en een paar nieuwe (jeugd) leden kan De Sperwer best gebruiken. Er is vast wel een duivenliefheb ber in de buurt om eens een kijk je te gaan nemen en wat meer in zicht te krijgen in deze bijzonder interressante liefhebberij. Infor- WADDINXVEEN - In de twee de officiële speelweek van de di verse competities boekten de bad mintonteams van WBC Have en Goed/Aeolus wisselende resulta ten. De jeugdteams van de Waddinx veense vereniging kwamen afgelo pen zondag, met uitzondering van het le team, allen thuis in sport zaal De Duikelaar in actie. De spe(e)l(st)ers van het le jeugd team namen het afgelopen week einde deel aan een tournooi in het Belgische Brugge. Het 2e jeugdteam kreeg het le jeugdteam van Hazerswoude op bezoek. Na de knappe 6-2 over winning van vorige week bleek het team duidelijk in de ’’winning mood”. Opnieuw behaalde het team van Aeolus, bestaande uit Cara Koster, Natasja v.d. Schee, Hugo Maat en Bob Kruit, in een overtuigend gespeelde wedstrijd een 6-2 winst. Hiermee revan cheerde het tema zich nadrukke lijk voor de 6-2 nederlaag in de openingswedstrijd. Voor het 3e jeugdteam was er we derom geen overwinning wegge legd. Ditmaal moest het team met WADDINXVEEN - In de vierde klasse bleef Rohda-Be Fair doelpuntloos (0-0), zodat de Waddinxveners nu met 15 punten in de middenmoot staan. Zondagmiddag in de derde klasse speelde WSE uit tegen Lisse met 1-1 gelijk en bezetten nu met 14 punten de middenmoot. In de afdeling Gouda won Waddinx- zich zien. Ook Michiel Buné, Pe ter de Leede en Sander van As liepen een goede race nl. Peter 5.10 min, Michiel 5.22 min en Sander 5.28 min, resp. plaats 7, 10 en 12. Bij de meisjes Al kwam Marjo lein Blaauböer aan de start. Mar jolein moest kennelijk nog even wennen aan de Al-meisjes in het begin van de competitie, maar liet nu zien dat ze weer strijd leverde in de kopgroep. Ze behaalde dit keer een uitstekende 2e plaats na een voor de Antilopers al bekende eindsprint in een tijd van 4.50 min. Bij de jongens pup. Al strijden meestal 2 vrienden tegen elkaar n.l. Tjeu v. Haaren en Joost Blok land. Tjeu had vandaag zijn dag door Joost voor te blijven daar WADDINXVEEN - De Sport week Waddinxveen 1992 nadert weer met rasse schreden. Door de diverse commissies zijn de voor bereidingen al weer in volle gang, zo ook van de commissie van het bedrijfs- en straatvoetbal, dat er gelegenheid van de 47ste Sport week zal worden gehouden. Ook dit jaar zal de commissie be staan uit I. Rehorst, J. Verhagen, A. Beumer en M. Monster. Laatstgenoemde vertegenwoordigt de commissie in het bestuur van de Stichting Sportweekcomité. Het voetbal zal plaatsvinden op de terreinen van Be Fair in het Warnaarplantsoen. De data waar op gespeeld zal worden zijn 11, 12, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21 mei en de finaledag is op zaterdag 23 mei. Alle teams die verleden jaar deel namen ontvangen een apart schrij ven. Mochten er bedrijven of stra ten zijn die ook willen deelnemen dan dienen zij contact op te ne men met de secretaris van de commissie, J. Verhagen, tel. 01828-16210. De eerste wedstrijden per avond zullen aanvangen om 19.00 uur. Ook het damesvoetbal zal een aparte plaats ingaan nemen. He laas daalde het aantal inschrijvin gen vorig jaar, maar men hoopt nu weer op een stijging doordat men niet meer over hele velden zal spelen. Voorts worden de teams terugge bracht tot 7 dames, zodat men minder hoeft te lopen en meer balcontact zal hebben doordat op halve velden gespeeld gaat wor den. Mochten er nieuwe dames teams zich willen aanmelden, gaarne bij de heer J. Verhagen. Uiteraard zal het schoolvoetbal tijdens de Sportweek niet ontbre ken. Op woensdag 20 mei wordt er gestreden door de allerklein sten en op zaterdag 23 mei zijn de groteren uit groep 7 en 8 aan de beurt. Dus twee spektaculaire dagen op de velden van Be Fair. Op 23 mei is uiteraard de Sport week nog niet afgelopen, daarna zal plaatsgemaakt worden voor onder meer de Sportontmoetin- gen. team van BC Alexandria. Gezien het aantal partijen dat pas in de 3e game werd beslist was er spra ke van veel strijd. In de voorjaarscompetitie leed het deelnemende team van Aeolus zondag in de thuiswedstrijd tegen het le team van BC Aigis een for se 7-1 nederlaag. Op alle frortten bleek men net iets tekort te ko men. Naast de grote afvaardiging naar het tournooi in Brugge nam er het afgelopen weekeinde 1 speler van WBC Have en Goed/Aeolus, in de persoon van Robert Slot, deel aan het D-tournooi van BC Regio Effekt/Vederlicht in Bodegraven. In het gemengd dubbel kwam hij samen met gelegenheidspartner Annelies Besse, lid van de organi serende vereniging, niet door de le ronde heen. In het herenenkel spel was hij echter uiterst succes vol. De herenenkelfinale was zelfs een Waddinxveens onderonsje tussen Wim de Jong (BC Florida) en Robert Slot (WBC Have en Goed/Aeolus). In 2 games wist Robert Slot de partij naar zich toe te trekken en behaalde daar mee een le plaats. 8-8 uitslag gaf echter niet helemaal de juiste veldverhouding aan. Lange delen van de wedstrijd was het korfbalspel van Korbis beter verzorgd dan dat van Viko. Niet temin liepen de Korbissers de ge hele wedstrijd achter de feiten aan, daar het eerste aanvalsvak pas zeer laat in de wedstrijd tot scoren kwam. Steeds werd het Waddinxveense achttal op twee doelpunten ach terstand gezet en evenzovele ke ren maakte het tweede aanvalsvak de opgelopen achterstand weer goed. Na zeven minuten was de stand al 0-2 in het voordeel van Viko. In die zeven minuten kon de eerste Korbisaanval nauwelijks potten breken. Er ging weinig dreiging van hun ‘aanvallen uit, daar zij te vaak en te lang elkaar alleen maar de bal toespeelden, zonder zelf eens op WADDINXVEEN - De Be Fair- voetbaljeugd heeft een zeer span nende ontknoping met nog 5 tot 6 wedstrijden voor de boeg. Nor maal gesproken kan de titel voor B-l niet meer misgaan. Bij Be Fair zijn voor hen de bloemen al besteld, maar de fase die A-l op dit moment doormaakt is bijzon der spannend. In een direkte confrontatie met één van de concurrenten - het Boskoopse Floreant - liet A-l van Be Fair merken dat het menens is met de plannen aan het Warnaar plantsoen om Be Fair volgend sei zoen een vereniging met top- jeugdvoetbal te kunnen noemen. Voor rust een 0-1 score door Rene Minnée. Na rust kwam Floreant terug op 1-1. De druk van Be Fair werd alsmaar groter en men liep uit tot 1-3. Even kwam de 2-3 op het scorebord, maar met een 2-4 winst werd de match afgesloten. Rene Minnée was zeer produk- tief. Hij scoorde 3x en Martin van Tol nam de andere goal voor zijn rekening. Opnieuw puntverlies voor Gouda zet Be Fair A-l op een 3 punten voorsprong. Regionaal voetbal trekt aan hen. Be Fair A-2 speelde knap gelijk tegen lijstaanvoerder NSV A-l met 1-1. Fabion Aldequer scoorde de enige Waddinxveense goal. Na 8 minuten had het B-l elftal al de volle winst binnen. Thuis tegen Rijnsburgse Boys scoorden Egon Termorshuizen en Wim v.d. Star re (beiden na een vrije trap) zeer snel en stonden zij reeds met 2-0 voor. Het massaal opgekomen publiek zat nog maar net en leek getuige van een explosie. Direct na de af trap begon Be Fair met een alles overrompelend offensief en voor dat de tegenstander enigszins or de op zaken kon stellen was de buit voor Be Fair al binnen: rust stand 3-0, eindstand 5-1 (3x Egon Termorshuizen en 2x Wim v.d. Starre, uitstekende reddingen van Maurice Hol, geen fouten van de defensie). Jos Dekker, Martin de Jong en Jeroen Clardey brengen Be Fair B-l heel dichtbij de grote eindoverwinning. C-2 verloor met 4-0 van VEP C-l, C-3 won ruim met 6-0 van Sport- lust. De resterende wedstrijden werden af gelast, maar C-l speelde een lekkere pot tegen Sparta be taald voetbal. Na een 1-0 voor sprong bij de rust, verloren zij net met 1-2. veen-zondag uit tegen Nieuwer- kerk. In een door de weersomstandighe den, zeer harde wind, beïnvloede wedstrijd zijn Rohda en Be Fair er niet in geslaagd tot doelpunten te komen (0-0). Vooral in de eer ste helft waren de omstandighe den bepalend voor het vertoonde spel. Be Fair kwam in de begin- minuten wel gevaarlijk voor het doel van de Bodegraafse club, maar tot twee keer toe werd een schot van Arjan Groenendijk ge blokkeerd. In de dertigste minuut was er eni ge opwinding, toen de scheids rechter van korte afstand de bal in zijn gezicht kreeg en een korte blessure behandeling moest on dergaan. In het verdere verloop van deze eerste helft kregen de doelverdedigers weinig te doen. Kort na rust leek Be Fair toch te gaan scoren, maar de Rohda keep er pakte de bal van de voeten van de doorgebroken Henk Jan Ver- zijl. Be Fair kon er niet over kla gen dat het vizier van de Rohda aanvallers ook niet op scherp stond en door hen het doel op de verkeerde plaats werd gezocht. In het verdere verloop van deze wedstrijd heeft het bezoekende Be Fair nog een aantal kansen niet weten te benutten. De mooi ste kans van deze wedstrijd was voor Arjan Groenendijk, maar ook hij wist deze niet te benutten. Mede gelet op de gecreëerde kan sen in de tweede helft had Be Fair meer verdiend dan het gelij ke spel. Aanstaande zaterdag komt Ter Leede op bezoek in het Warnaar plantsoen en zal Be Fair er alles aan doen om de koploper min stens één punt afhandig te maken. Bij algehele afgelasting van het programma is er klaverjassen in de kantine om 15.00 uur georga niseerd door de supportersvereni ging Be Fair. Onder zeer wisselende, barre weersomstandigheden trachtte WSE zondag FC Lisse aan de ze gekar te binden. Dat leek een uur lang goed te gaan, maar gesteund door een fanatiek publiek kwam Lisse terug in de wedstrijd. De eerste helft had WSE het windvoordeel. Dit hoeft niet altijd een voordeel te zijn, daar ballen gejaagd door de wind nogal eens doorschieten terwijl ze de andere keer blijven hangen. Een onbere kenbaar geheel derhalve. De eerste kans was voor Lisse, echter Guillaume van Wilgen werkte de bal corner. De corner werd afgeslagen en direct doorge speeld naar voren waar Erwin Pleus en Ron Scheurwater zich dreigend ophielden. De laatste haalde uit met links(!) en opende de score 0-1. WSE had de eerste helft het heft in handen maar scoorde niet. Na rust leek het weer wat lieflij ker en had Lisse weinig aan de wind mee. WSE viel dan ook aan. Het verwachte Lisser offensief bleef (vooralsnog) uit. In de 7e minuut nam Dennis Ja ger de onzekere keeper onder vuur, die dan ook de bal los liet. Erwin Pleus was er als de kippen bij, maar kon dit buitenkansje net niet verzilveren. Achteraf bleek het de laatste kans te wezen voor WSE. De donkere wolken kwamen zowel letterlijk als figuurlijk boven het doel te hangen van Bert v/d Kaa. Lisse perste er een offensief uit waarbij iedere poging van WSE om voet ballend de oplossingen te vinden en de bal in het spel te houden in de kiem gesmoord werden. Dit ging ten koste van drie offi ciële waarschuwingen aan Lisser- WADDINXVEEN - Bij de vier de en laatste cross-competitie, ge organiseerd door AAV’36 te Al- phen aan den Rijn op zaterdag 15 februari, wist Luuk Schwiebe van Antilope bij de jongens pup. B zijn vierde wedstrijd, evenals de drie voorgaande, winnend af te sluiten in 4.34 min. Hierdoor werd hij bij deze serie als beste uitgeroepen en mocht daarvoor het goud in ontvangst nemen. Bij de jongens pup. Al kwamen Joost Blokland en Tjeu v. Haaren ook hun metaal ophalen. Zij werden resp. 2e en 3e in de einduitslag. Verder kwamen de volgende Anti lopers aan de start. Bij de meisjes pup. C liet Eveline Blaauböer zich verontschuldigen daar ze zich niet in vorm voelde, maar wel van zich liet horen tijdens het aanmoedigen van de overige lo pers. Tijdens de 1000 meter van de jon gens pup. B liet niet alleen Luuk ZEVENHUIZEN - De heren-vol- leyballers van Rentokil-ZVH uit Zevenhuizen speelden zaterdag in eigen huis een gemakkelijk ge wonnen wedstrijd (3-0) tegen Deltalloyd/AMVJ uit Amstel veen, een ploeg die danig in de problemen zit met zijn training en coaching (setstanden 15-8, 15-10, 15-8). Deltalloyd werd door gelegen- heidscoach Harry de Haas geleid en deze kon niet voorkomen dat Deltalloyd een duidelijke 3-0 ne derlaag leed. ZVH begon met de basis en wist met moeite de concentratie vast te houden in een wedstrijd waarin het spelpeil niet erg hoog lag. Via de setstanden 15-8, 15-10 en 15-8 zorgde ZVH voor de winst, waar bij Rini Boutens met zijn service het laatste punt wist te scoren. ZVH blijft in de eredivisie met twee punten voor op de eerste plaats staan, terwijl nu VC Kuipers/Zwolle even moest afha ken uit het achtervolgende groep je. Aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen hekkesluiter EA- VV op het programma. Het tweede ZVH-herenteam wist in de derde ronde om de NSW- beker in eigen huis te winnen van eerste divisionist Sliedrecht Sport. In de reguliere competitie werd met 3-1 van Eerland/Krimpen ge wonnen. Setstanden 10-15, 15-5, 15-11 en 16-14. Voor aanstaande zaterdag gaan de heren naar Super/Roosendaal toe. De dames van Rentokol-ZVH na men het afgelopen zaterdag op te gen Tonegido/Voorburg in Voor burg en lieten de winst liggen. Door deze uitslag staan ZVH en Tonegido op gelijke hoogte op een zesde plaats. Aanstaande zaterdag spelen de dames tegen Flamingo’s in eigen huis en gezien de stand mogen de dames geen misstap maken. WADDINXVEEN - Zaterdag werd in het Anne Frank-centrum voor de 38e maal het traditionele drie-ronden-toumooi gehouden, georganiseerd door de Waddinx veense Schaakvereniging WSV. De 108 deelnemers kwamen uit de regio’s Gouda, Rotterdam, Leiden en Den Haag en zelfs uit Bergen op Zoom en Tholen. Naar speelsterkte werden zij ingedeeld in 27 doelgroepen van 4 spelers. De toumooileiding was in handen van voorzitter G. Torenbeek, die werd bijgestaan door een aantal enthousiaste leden. De Rotter damse Schaakbond toonde zijn belangstelling door de aanwezig heid van de secretaris, de heer R. Dijk. Om 10.15 uur werd het startsein gegeven voor de gevechten op de 64 velden. Om 11.00 uur werd de eerste uitslag gemeld door P. Ei kenboom, die zijn partij in groep 16 had gewonnen van B. Bartels. De meeste partijen werden echter in de laatste minuten beslist. De spelers in de sterkste groep 1 waren aan elkaar gewaagd. Uitein delijk wist E. Karstan uit Gouda zijn prestatie van vorig jaar te prolongeren en werd toumooi-win- naar met 2 punten uit de 3 partij en. De tweede plaats werd behaald door de jeugdige speler G.M. de Niet uit Zoeterweoude met 1,5 punt na een spannende barrage- wedstrijd tegen D. Bac uit Moer- kapelle, die 3e werd. G. van Om meren uit Moerkapelle reikte de ze keer niet verder dan een 4e plaats. De drie dames die meespeelden, Y. Mesman, V. van Kessel en H. Nieuwstraten, konden deze keer 'geen prijzen in de wacht slepen. Uit Waddinxveen deden 21 spe lers mee, waarvan er 4 een eerste plaats behaalden: H. van Wouden berg, H. Reus, T. Goor en J. Wiersma in resp. groep 9, 13, 18 en 21. Oud WSV-lid W. van Oort behaalde een mooie 2e plaats met 2 punten in groep 5. ZEVENHUIZEN - Het eerste team van de Zevenhuizense tafel tennisvereniging ZTTC speelde de derde wedstrijd in de eerste klasse promotie tegen het eerste team van Kwiek uit Waddinx veen. ZTTC, na twee wedstrijden nog steeds zonder punten, was er alles aan gelegen om deze keer eens die twee punten te pakken. Beide teams stonden de laatste jaren veelvuldig tegenover elkaar met Z1 IC meestal als uiteindelijke winnaar. Ook ditkeer werd het een krappe maar verdiende 6-4 overwinning voor Zevenhuizen. WADDINXVEEN - In de eerste klasse van de NTTB-afdeling Gouda heeft het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Kwiek in de afgelopen week ver loren van ZTTC-1 en gewonnen van het Haastrechtse TOP-1. Maandag werd de inhaalwedstrijd tegen het Zevenhuizense ZTTC-1 gespeeld. In een gelijkopgaande wedstrijd bleef de spanning er tot het laatst in. Kwiek kon de race tot 4-3 bijhouden maar verloor toen het eerste punt door een ver- liespartij van Cees Vos tegen Ad van Heijningen. Ronald Verboon bracht de stand nog terug tot 5-4, maar Wim van Wageningen ver loor de laatste wedstrijd waardoor de eindstand op 6-4 voor ZTTC kwam. Ronald Verboon en Wim van Wageningen wonnen beiden 2x, Cees Vos scoorde niet. Afgelopen vrijdag ontving Kwiek-1 het Haastrechtse TOP-1. Hoewel Kwiek al snel op achter stand kwam te staan die zelfs tot 1-4 opliep, herstelde Kwiek zich en gaf daarna geen partij meer uithanden. Ronald Verboon, Wim van Wageningen en Cees Vos scoorden ieder 2x en brachten daarmee de eindstand op 6-4. In de tweede klasse verloor Kwiek-2 met 7-3 van het Bodegra- vense BOK-1. avontuur te gaan. Doorbraken, die het spel zo interessant maken, vie len niet te noteren. Na de vakwisseling was het met een raak. Een schot van Ellen van den Ent en een eenhandige door loper van Jako Wineke brachten binnen twee minuten de stand op 2-2. Met deze twee spelers zijn meteen de beste spelers van zater- dag genoemd. Hierna weer eenzelfde beeld. Een aanval die op zich niet slecht speelde, maar met te weinig drei ging en overtuiging, en een verde diging die lang stand hield. Maar als jezelf niet tot scoren komt, doet de tegenpartij dat wel. Na 25 minuten spelen stond een 2-4 score op het scorebord. Binnen twee minuten was het gelukkig weer 4-4 en weer door de twee eerder genoemde spelers. Na de rust dreigde Korbis even overrompeld te worden. Twee doelpunten tegen binnen twee mi nuten deden vermoeden dat het gebeurd was. Maar mentaal was Korbis deze middag beter dan voorgaande wedstrijden. Het bleef voor een goed resultaat knokken. Weer was het Jaco Wineke, die scoorde. De achterstand werd echter niet goed gemaakt, daar ook Viko een keer de korf door boorde. Nu kwam de eerste aan val weer voor de korf; de aanval die tot op dit moment nog niet tot scoren toekwam. En wat eerst niet lukte, gebeurde nu wel. Een prachtige doorloper van Frits Visser en een strafworp van Marco van Leeuwen brachten de ploegen weer in evenwicht. Een minuut voor tijd bracht Ellen van den Ent uit een mooie doorlo per Korbis voor het eerst op voor sprong. Jammer genoeg floot de scheidsrechter voor vermeend spelbederf een aanvalsactie van Korbis af.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 27