WINKELCENTRUM 't Coopse Bosch Amnesty zoekt meer schrijvers Titel gemist door kritische opstelling Jeugd van Flyers biedt perspectief Verlies Excelsior 2 TOOS-gym in sportzaal De Duikelaar Axis BV bestaat 14 jaar Sloelavond Recordomzet Voorjaars- beurs Boskoop BOSKOOP - Tijdens de Voor- jaarsbeurs van De Boskoopse Vei ling heeft men een recordomzet geboekt van 1,2 miljoen gulden. Ten opzichte van de vorige Voor- jaarsbeurs is dit een stijging van 20%. Speciale middag van Poppentheater ”Een straaltje zonneschijn” TE HUUR I Videotheek Video-rent Foto Pander Pander Bakker Van Rootzelaar Windhorst Service Center Hoogvliet Supermarkt Brigitta’s kapsalon Vergunst groente fruit Boskoop’s Zonnestudio ’t Snippertje damesmode •Bestelwagens van 7- 20 m3 voor verhuizing etc. een nieuwe naam voor negen vertrouwde zaken: Linnaeusweg Boskoop 9-persoonsbusjes voor bijv, personeelsavond, bruiloftspartij, visweekend. De Schans 25, Alphen a.d. Rijn 01720-75 155 Onderlinge Pelhrimov Tabor Praag Pagina 15 Woensdag 4 maart 1992 Weekblad voor Waddinxveen Stedenband Bezoek eens Pelhrimov \tr\r\r x/r^rKi irzinrr o+rx Ruud Visser: Wat is uw salaris W.E. jaar vrijwel intact zal blijven LSL IS EEN ACTIVITEIT VAN BV LIAM Axis geeft eigen branche meer kleur Directeur Ruud H. Visser (49) van handelsonderneming Axis Aandrijvingen BV op het bedrijvenpark Coenecoop. (Foto: Axis Aandrijvingen BV). Naarmate het einde van de voor ronde bij Excelsior in zicht komt, wordt het steeds spannender. Im mers het gaat om de plaatsing in de diverse finalepoules die uit 6 spelers bestaan. De spelers, die zich in de le fina- lepoule plaatsen, strijden om het clubkampioenschap en zijn het komend seizoen direkt geplaatst in Excelsiors eerste achttal. De nrs. 1 en 2 van de tweede finale- groep completeren het le dam- team. Gerrit van der Zijden, Ruud van Dijk en Piet Swart wisten in de ronde van 27 februari allen te winnen en blijven met enkele an dere spelers nog volop in een spannende race voor plaatsing in de le finalegroep. Gerrit van der Zijden klopte toch verrassend Teun Twigt, die aan vankelijk een schijf achter kwam. Het valt moeilijk te analyseren of Teun nog een punt uit het vuur had kunnen spelen. Ruud van Dijk overklaste Dirk Heeren II en Piet Swart boekte een moeizame winst op Lucien Claessen. Lucien zat in de korte vleugel-opsluiting. Een vrijmaken de variant overzag hij en dat luid de winst voor Excelsior voorzitter in. De 3 andere winstpartijen kwa men op naam van Dick Dibbets (ten koste van Sietse Siersema), Jaap van der Eist, die Cor Stolker klopte en Fred Zaadhof, die Ber- tus van Eijk aan de zegekar bond. Jan Kramer presteerde zeer goed door Tijmen den Ouden sr. een punt af te snoepen. Adriaan Zwa nenburg boekte hetzelfde resul taat tegen Tijmen den Ouden jr. Alleen al de deelname aan de ver kiezingen voor de Manager van het Jaar betekende een heuse uit daging voor Ruud Visser. Gaan deweg tijdens het schrijven van het ondernemingsplan (”Een ui terst nuttige bezigheid; je ver plicht jezelf ertoe je eigen bedrijf weer eens door een andere, kriti sche bril te bekijken”) kreeg hij de smaak goed te pakken. Toen de redactie van het Manage ment Team hem op een vrijdag middag belde met de mededeling dat zijn bedrijf de finale had be reikt, drong de boodschap nauwe lijks tot hem door. Visser had op een andere lijn juist een opdracht gever, die een riante order plaats te. Maar zijn voorspelling dat 1992 voor Axis het jaar van de free publicity zou worden, lijkt vooralsnog bewaarheid te worden. Axis Aandrijvingen is een han delsonderneming met zo’n 300 re guliere klanten, verspreid door het hele land. Het bedrijf voert de alleenvertegenwoordiging voor twaalf leveranciers uit Duitsland en Italië. Dankzij de groeiende naamsbe kendheid wenden buitenlandse firma’s zich de laatste jaren steeds vaker tot Axis. Hier begint reeds de zorg voor de kwaliteit van zijn bedrijf, aldus Visser: ”Het is leuk die naamsbe kendheid. Maar we houden er re kening mee dat hoe meer produk- ten je voert, hoe minder aandacht we voor één produkt kunnen op brengen. We willen uitsluitend WADDINXVEEN De afgelo pen week moest het 2e damteam van Excelsior een nederlaag (610) incasseren tegen het 2e team van KDV uit Krimpen aan den IJssel. Aan Waddinxveens zijde was Vin cent van Es de enige, die tot volle winst wist te komen. Kees Blonk, Jan Both en Jan de Heer verloren hun partijen. De overige punten (alle door re mises) werden binnengehaald door het kwartet Raymond van Es, Teun van der Krol, Adriaan Blom en Gerrit Heeren. De produkten van de 300 aange sloten bedrijven stonden in de be langstelling van afnemers uit bin nen- en buitenland. Met name de visueel aantrekkelijke produkten op Deense karren vonden hun weg naar de klanten. De beurs werd dinsdagavond 25 februari geopend door de heer C.A.M. Groenewegen, consulent van het Informatie en Kennis Centrum, afdeling boomteelt. Als openingshandeling stelde hij een ”wave-bord” in werking waar op alle activiteiten van De Bos koopse Veiling in beeld worden gebracht. Dit bord zal op de ko mende wereldtentoonstelling Flo rida in Zoetermeer geplaatst wor den. WADDINXVEEN Vanaf dinsdagmorgen 10 maart zal door TOOS-gymnastiek ouder- peu- tergym van 9.30-10.30 uur in sportzaal de Duikelaar worden ge geven. Met klein en groot materiaal gaan de kinderen met hun vader/moeder de eerste ontdek kingen doen in de gymzaal. De kinderen van 2 tot 3,5 jaar krijgen de grondvormen van gymnastiek aangereikt maar er is natuurlijk ook plaats voor leuke liedjes en spelletjes. Lenigheids-, spierversterkende en conditie-oefeningen zullen aan bod komen voor vader/moeder. Kortom, een lekker uurtje gymen voor ouder kind. Men kan vrij blijvend aan de le les deelnemen. Dit alles zal gebeuren onder gedi plomeerde leiding van Tilly Lang broek. De kosten zijn 40.- per 4 maanden. Wie meer wil weten belt naar het secretariaat, tel. 01828-13839 of 01828-15025. peye (Bodegraven). Het team van trainer-coacht Evert van Ekelen- burg won maar liefst met 8835. Zes Flyers zaten in de dubbele cijfers te weten: Dennis Brink horst 10, Oscar Crompvoets 14, Casper v.d. Put 10, Ilja Hooger- brugge 16, Danny van Velzen 12 en Edwin van Heijningen 18 pnt. Met een spelvrij weekend voor Flyers rayonteams was het rustig op het seniorenvlak. Bij dames 4 stokte na een redelijke le helft, 1515, de score te lang zodat verloren werd van Forwodians, met 2332. Lia van Zandbergen en Monique Noordhoek scoorden ’t meest. De wedstrijd tussen heren 4 en Rijnvalken was op zijn minst als stevig te kenmerken. Het ging er dan ook niet altijd even sportief aan toe. Het technisch betere Fly ers won terecht, maar daar moest wel een verlenging aan te pas ko men, daarin werd het 6963. De scores waren reëel verdeeld. De seniorenselecties spelen ko mende week uit, vooral de dames krijgen het dan moeilijk: SVO zal in De Meem overwonnen moeten worden. Ruud Visser, één van de zes kan- didaat-managers van het jaar 1991, zag het begerenswaardige predikaat terecht komen bij direc teur ir. R.C. de Clercq (51) van het Zeedierenpark Harderwijk (Dolfinarium) en moest de Pu blieksprijs voorbij laten gaan naar directeur J.J.A.M. van Aspert (49) van Askové Kunststof Indus trie BV in Veghel. De Waddinxveense ondernemer had dat eigenlijk al voorzien. Hij had tevoren reeds ingecalculeerd dat de prestatie om in drie jaar tijd van het zeedierenpark Har derwijk ”een bloeiend bedrijf’ te maken in een branche ”die wordt gekenmerkt door stagnatie” bij de jury meer indruk zou maken dan Axis Aandrijvingen BV. Hij had verder geen inzicht in de afloop. De kandidaten mochten eikaars ondernemingsplannen - waaraan door Ruud Visser 4 tot 6 weken vier avonden in de week is gewerkt - niet inzien. Ook de on dervragingen van de kandidaten konden niet worden gevolgd. Niettemin had hij een vermoeden, dat hij later bevestigd zag. Dus was hij niet helemaal verrast, om dat het Dolfinarium nu eenmaal in dit milieutijdperk meer tot de verbeelding spreekt. ”De aandrijftechniek voor de al gemene machinebouw is een bran che met een grijs en grauw ima go”, weet hij maar al te goed, on danks alle inspanningen van de succesvolle handelsonderneming Axis Aandrijvingen BV (sinds 1986 op Coenecoop) en de inzet van de 18 medewerkers (gemid deld 30 jaar) om daarin verande ring te krijgen. In ieder geval leverde het genomi neerd zijn voor de managerstitel een oorkonde op. Juryvoorzitter drs. S. Orlandini betoogde dat er dit jaar zes uitstekende kandida ten waren voorgedragen. De ver schillen tussen de genomineerde bedrijven waren uiterst klein. ”Ik had van te voren geen idee wie het zou gaan worden. In de laatste ronde is dat pas gebleken doordat we de werkstukken van de kandi daten en hun presentaties tegen elkaar gingen af wegen”. Voorafgaande aan de uitreiking van de titel Manager van het jaar 1991 door dr. W.F. Duisenberg, directeur van De Nederlandsche Bank, werden alle zes kandidaat- managers ondervraagd door de ju ry onder leiding van drs. S. Orlan- GOUDA Het Gouds Poppen theater aan de Fluwelensingel 53 in Gouda brengt zaterdagmiddag 21 maart om half drie een specia le voorstelling voor de jongere be zoekers van het Gouds Poppen theater. Dan speelt Anneke Strack-Bennik een poppenvoor stelling gebaseerd op het bekende verhaal van Goudhaartje en de drie beertjes. In het grote dierenbos wonen een grote dikke pappa-beer, een mam- ma-beer die niet groot is en niet klein, maar net er tussenin en er woont ook nog een klein baby- beertje. Ze hebben drie berenstoelen, bordjes met berenbestek plus een heel echt berenbed. Goudhaartje wil dat wel eens bekijken, maar in een herenhuis horen geen wegge lopen meisjes. Een voorstelling voor kinderen vanaf 3 jaar. overwegingen vier hoofdredacteuren in het vliegtuig en leert zijn personeel kwaliteitszorg door het ’6-3-6 spel’. verantwoord en beheerst groeien, zodat de verkoop van het ene pro dukt niet ten koste gaat van de verkoop van het andere”. Hij vermoedt dat met name de continue winstopbouw van de laatste tien jaar van Axis Aandrij vingen de jury heeft bekoord. Ra ke bokkesprongen zijn het bedrijf vreemd. Visser startte zijn bedrijf in 1978, na zeventien jaar te hebben ge werkt bij een bedrijf in aandrijf techniek. Hij wilde zijn eigen ideëen kwijt ’’zonder daar steeds eerst met andere mensen over te moeten praten”. Visser is een man van rake anek dotes en aan de doorbraak van zijn bedrijf zit zo’n anekdote vast. ’’Kort na de oprichting van mijn bedrijf bezocht ik een vakbeurs in Engeland en miste na afloop de bus terug naar de boot. Twee uur later zou de volgende bus gaan, dus liep ik nog maar rondje op de beurs. Mijn oog viel toen op het produkt van één standhouder en dat was de toevalstreffer die Axis nodig had. Terug in Nederland was ik importeur van de Planet- roll-Variator, een tot op heden unieke aandrijving met regelbaar toerental. De Variator is nog steeds de topper van het Axis-pro- gramma”. Onder de afnemers van de unit bevinden zich fabrikanten van verpakkingsmachines, transport- bandsystemen, roer- en mengap- paratuur en sorteermachines. Visser weet maar al te goed dat zijn branche te boek staat als grijs en grauw. Hij doet er alles aan om Axis een zonniger imago mee te geven: als je in staat bent je te ontdoen van de grauwe massa, te kent dat je visie op ondernemen in het algemeen. Zo hebben de Axis-verkopers visi- WADDINXVEEN - Als ’n een straaltje zonneschijn” om schreef het business-magazine Management Team het bedrijf Axis Aandrijvingen van de Waddinxvener Ruud Visser. Zijn branche mag dan een grijs en grauw imago hebben, voor zijn be drijf Axis Aandrijvingen geldt dat zeker niet; Want directeur Ruud Visser bedenkt zijn reclamecampagnes zélf, zet uit pr- WADDINXVEEN - Met vakantie naar Pelhrimov in Tsjecho- slowakije. Dit reisdoel raadt de stedenband Waddinxveen-Pel- hrimov de Waddinxveners aan. Menige plaatsgenoot is al een kijkje wezen nemen in deze stad in de buurt van Praag en Ta bor, evenzeer bezienswaardige steden op zo’n duizend kilometer van Nederland in de landstreek Bohemen. Wie Tsjechoslowakije aandoet kan er altijd langs gaan. Voor de vakantiegangers, rijdend over de E50 tussen Praag en Br no, is het zeker aan te bevelen de ze voortjagende autostroom te verlaten. Het landschap rondom is glooiend en doet denken aan Zuid-Limburg. Slechts 100 km van Praag ligt het stadje, waar mee ons Gouwedorp sinds enkele jaren vriendschapsbanden heeft. Volgens de sage is de naam Pel hrimov afgeleid van een Praagse bisschop Pelhrin. Monumenten en bouwwerken in Barok en Renais sance stijl herinneren nog aan het verleden evenals de twee torens van de stadspoorten. Opvallend is ook het gezellige grote marktplein in het centrum rondom gemarkeerd door histori sche huizen waarvan de gevels ge schilderd zijn in verschillende pasteltinten. Winkeltjes ontbreken hier ook niet, leuk om eens in rond te snuf felen. Ook is het stadje een muse um rijk waar men schilderingen kan bewonderen van een in Pel hrimov geboren schilder. Bijzon der is het stadsarchief waar men eeuwenoude documenten kan be wonderen. Pelhrimov is de toegangspoort tot het Zuid-Boheemse merengebied en een westelijke uitloper van het bergmassief van Centraal Europa. Het in de nabijheid gelegen meer is een natuurlijke bron voor de watervoorziening van Praag. De naaste omgeving is rijk aan kaste len en burchten (wel zo’n 800) waar men interessante tentoon stellingen kan bekijken. Met na me noemen wij het twaalfde eeuwse Kasteel Kamen geheel ge restaureerd en thans ingericht als wereldmuseum van de motor sport. De Zuid-Boheemse stad Tabor ligt op een granieten rots boven het dal van de Luznice. Zijn ont staan dankt de stad aan de Hussi- tische beweging. Deze beweging van 1414-1575 wordt beschouwd als de eerste fase van de Reforma tie en geschiedde zo’n 100 jaar voor die van Luther en Calvijn. Het ging om de vrijheid van gods dienst en dankt z’n naam aan Jo hannes Hus. Restanten van verdedigingswer ken herinneren nog aan een strijd baar verleden. Vooral de markan te poort en de ronde burchttoren trekken de aandacht. Nauwe, kromme straatjes voeren naar het stadsplein, waaraan de kerk en enkele gotische huizen staan. Ook vinden wij hier het voormalige raadhuis, nu Hussi- tisch museum. Afdalen is ook de moeite waard, want er is een inte ressant netwerk van onderaardse gangen onder dit museum en het plein (Catacomben). Praag kan gezien worden als een opluchtmuseum. Vooral de goti sche kunstschatten en bouwwer ken zijn er te bewonderen. Voor elke toerist met belangstelling voor kunst en cultuur is deze le vendige stad een reisdoel op zich. De naam Praha is afgeleid van ”Prah” wat drempel betekent, omdat een drempel in de bedding als oversteekplaats dienst deed. Als markante punten in deze stad noemen wij de hooggelegen Praagse burcht. Deze burcht is, tekaartjes waarop zij in full-colour staan geportretteerd; een mailing van Axis is altijd populair, infor meel geschreven; en in plaats van een advertentie-campagne liet Visser eens vier hoofdredacteuren van vakbladen in een vliegtuig naar een fabriek in Stuttgart vlie gen, zodat zij zich met eigen ogen van de kwaliteit van het produkt konden overtuigen. Ook de basis- ideëen voor de folders en brochu res zijn afkomstig van de direc teur zelf. ’’Daarna laat ik een reclamebu reau komen, dat de zaak verder uitwerkt”, zegt de directeur. Vis ser acht de kwaliteit van het ad vies van zijn verkopers van vitaal belang zijn voor zijn bedrijf. ”Op de kwaliteit van de produkten hebben wij als vertegenwoordiger weinig invloed. Wij bedienen heel bewust een selecte groep leveran ciers. Zoals sommige concurren ten wel doen, verzamlen wij geen vertegenwoordigingen. Onze taak bestaat eruit goed over het pro dukt te adviseren. Daarom beste den wij veel energie aan de trai ningen van onze verkopers. In de toekomst zijn we onder meer van plan door een extern be drijf te laten onderzoeken hoe on ze klanten precies over Axis den ken”. Aan kwaliteitszorg doen de Axis- werknemers spelenderwijs, want dat is goed voor de sfeer en goed voor het bedrijf. Visser rept van het ’6-3-6 spel’,: ”Je vraagt zes mensen om in zes minuten drie ideëen over een bepaald onder werp op papier te zetten. Bijvoor beeld over hoe gasten in ons be drijf ontvangen worden. Na zes minuten heeft iedereen z’n ideëen op papier gezet. Bijvoorbeeld dat een gast niet direct bij binnen komst koffie aangeboden krijgt, dat z’n jas niet wordt aangenomen en dat de ontvangstruimte te don ker is. Maar na verloop van tijd weet niemand iets nieuws te ver zinnen. Dan wisselen ze eikaars ideëen uit en daaruit komen dan wél nieuwe ideëen voort. Door je te laten inspireren door je voor ganger kom je tot kwaliteitsden ken”. i zo dat de goede prestaties ook dan verwacht mogen worden. Afgelopen vrijdag vestigden de meisjes Al de goede vorm weer door op hun sloffen van Dunhinn te winnen: 6021. Ditmaal was het Chantal Mahien die goed speelde (en 15 pnt. scoorde). Ook de meisjes A2 speelden vrij dag maar zij hadden een soort ’off-day”; Rijnvalken gaf hen met 2660 het nakijken. Flyers top- scoorster was Martine Broekman. Dat Flyers ook op langere termijn veel van haar jeugd mag verwach ten bewijzen alle aspiranten teams. Zowel het meisjesteam als beide jongensteams behalen klin kende resultaten. Voorbeeld hiervan: de overwin ning van de jongens Cl op Po- ”Er is in dit land na de zogenaam de revolutie veel gebeurd en ten goede veranderd. Het is fijn dat men dit prachtige land weer zon der problemen kan bezoeken, zelfs zonder visum. Wat geweldig dat ook de Tsjechen na 45 jaar weer vrij kunnen reizen. Op eigen wijze kunnen zij aan hun toe komst werken met een democra tisch gekozen regering en presi dent. Werken om de plaats weer in te nemen in het hart van Euro pa in 1992. Het jaar waarin wij ook de grote Tsjech en wereldbur ger Comenius herdenken”, aldus de Stedenband Waddinxveen Pel hrimov. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 4 maart) kan er vanaf zeven uur weer worden gesjoeld in het clubgebouw van de schut tersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. Ieder een is welkom. De uitslagen van de laatst gehou den sjoelavond zijn: klasse A: 1. Jan Kersbergen (1420 punten); klasse B: 1. Pascal van Gils (1.279 punten); klasse C: 1. Asha den Drijver (1.198 punten); klasse D: 1. Jannie Sleeuwenhoek (1.050 punten); klasse E: 1. Kees Krijgs man (981 punten). ment kreeg.van een ’’levendig ver haal”. Gevraagd werd door prof.dr. W. van Nieuwkerk nog naar het stre ven van Ruud Visser - die vindt dat innovatie alles al van één uur geleden anders maakt - om de grootste, zo niet de op één na grootste groothandel in aandrijf techniek in ons land te worden. Ruud Visser antwoordde de hoog leraar: ”In onze branche willen wij de nummer twee worden. We staan met ons bedrijf nu op de vijfde of zesde plaats. Dat moet veranderen. Daar gaan wij onze schouders onder zetten. Deze maand start een continue training van ons personeel, die tot in okto ber duurt en zes bijeenkomsten omvat”, vertelde de man, die zijn medewerkers/sters eens een ver- kooptraining liet geven op een veerboot naar Engeland en onder wijl met hen ook kleiduiven schoot. De Waddinxveense directeur-ei- genaar van Axis Aandrijvingen (300 reguliere klanten, 12 leve ranciers uit Duitsland en Italië) stak bij de ondervraging ook niet onder stoelen en banken met zijn bedrijf te proberen groter te lij ken dan het bedrijf eigenlijk is. Hij gaf daarvan tot slot een aardi ge anekdote. ”Net als veel andere bedrijven ben ik op een zolderkamer begon nen. Daar zat ik eens toen de tele foon ging. Mijn vrouw pakte de hoorn op en gaf op de vraag of ik er was het antwoord dat ik toeval lig naast haar zat. Ik heb toen ge zegd: Wil je dat nooit meer doen. Je moet zeggen dat je me even gaat zoeken. Je rammelt dan wat met de telefoon, doe net of je aan het doorverbinden bent en dan kom ik. Dat maakt meer indruk”, besloot Ruud Visser. na te zijn vernield in gotische stijl herbouwd. Tegenwoordig is de Burcht de officiële zetel van de president van de republiek aan de rivier de Moldau. Een kerkgebouw dat vanuit het hele centrum van Praag te zien is, is de St. Vituskathedraal. Met de bouw is men in 1344 begonnen. In de kathedraal bevinden zich 21 kapelletjes waarvan de St. Wen- zelkapel de kostbaarste en mooi ste is. Het koninklijk mausoleum is gemaakt door een Nederlandse beeldhouwer. Ook kan men een van de torens beklimmen waarna men wordt beloond met een schit terend panorama over de stad. Wat men ook niet mag missen is een bezoek aan het Alchimisten straatje, ook wel het gouden straatje genoemd. In de zestiende eeuwse minihuisjes wonen nu geen zwoegende goudmakers meer. Tegenwoordig zijn deze huisjes in gebruik als expositie ruimte en winkeltjes (postzegels en kinderboeken). Ook de be roemde schrijver Kafka heeft hier gewoond op nr. 22. De twee stads delen aan weerszijden van Mol dau worden met elkaar verbonden door bruggen waarvan de Karels- brug, met de barokke beelden, wel de gezelligste is. Het astronomisch uurwerk op de gevel van het oude stadhuis is ook de moeite waard om even bij stil te staan. Op de hele uren trekken de twaalf apostelen aan onze ogen voorbij. Ook genoemd moet wor den het Nationaal Monument van de koning Wenceslaus. Deze plaats was ook belangrijk in de Praagse lente (1968) en de Fluwe len revolutie (1989). Er worden hier nog steeds kaarsjes gebrand ter herinnering aan de Jan Palach. Wie een bezoek brengt aan Tsje choslowakije moet vooral Praag niet vergeten. Om een keuze te maken uit het vele moois dat deze stad aan de Moldau te bieden heeft. WADDINXVEEN De werk groep Waddinxveen van Amnesty International zorgt er voor dat een groot aantal brieven, waarin vrijlating van gewetensgevange- nen gevraagd wordt, elke maand de deur uit gaat. Amnesty Inter national zoekt echter nog meer schrijvers die aan de maandelijkse schrijfactie mee willen doen. Voor maart zijn op de volgende plaatsen en tijden weer voorbeeld brieven beschikbaar: Maandagmiddag 9 maart van af 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 174 (tel. 15376) Maandagavond 9 maart vanaf 20.00 uur bij Anja Dijkhuizen, Klaverveld 23 (tel. 17640) Dinsdagmiddag 10 maart van af 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Molenring 63 (tel. 16229) Woensdagavond 11 maart van 20.00-21.00 uur bij Hannie Ok- kes, Chopinlaan 26 (tel. 16078) Maandagavond 16 maart van 19.00-20.00 uur bij Marijke de WADDINXVEEN - Het op het bedrijvenpark Coenecoop gevestigde Axis Aandrijvingen B.V, werd opgericht op 1 janu ari 1978 door de huidige directeur/eigenaar R.H. Visser I (49). Zoals zovele bedrijven startte Waddinxvener Ruud Visser op een zolderkamer in zijn toenmalige woonhuis in Moerkapelle na eerst 17 jaar lang bij een baas in de aan drijftechniek te hebben ge werkt. Alhoewel zijn echtgenote haar eigen werk had als schoon heidsspecialiste (ook met een eigen salon aan huis) heeft zij vanaf het begin volop meege werkt. Nog altijd zwaait zij de scepter over de boekhouding/administratie. In 1982 werd, in de algehele financiële depressie, het abso lute dieptepunt bereikt. In het najaar van 1982 begon de eco nomie weer aan te trekken en deze opbloei van de economie is beslist niet aan AXIS voor bij gegaan. In 1983 werd de zolder verla ten om intrek te nemen in een heus bedrijfspand, doch dit was ook maar tijdelijk. Na rijp beraad werd in 1985 besloten tot aankoop van ruim 2500 m2 grond op het reeds lang braak liggende bedrijvenpark Coene coop te Waddinxveen. Nog niet een enkele onderne mer had het aangedurfd om als eerste bedrijf midden in de ’’polder” te gaan bouwen. Zo niet Axis. Als eerste onderne mer werd Ruud Visser in Wad dinxveen binnengehaald op het bedrijvenpark Coenecoop. De opening van zijn bedrijf ge beurde door staatssecretaris P.H. van Zeil in 1986. Nu, na 7 jaar is dit reeds hele maal volgebouwd en kan met recht worden gesproken over een ’’bedrijvenpark”. Op dit moment bestaat Axis 14 jaar en zijn 18 werknemers werk zaam in deze handelsonderne ming, die gemiddeld 30 jaar zijn. Axis heeft een grote naamsbe kendheid opgebouwd in het ge hele land, in praktisch alle takken van de Nederlandse in dustrie. Het leveringsprogram ma bevat hoofdzakelijk pro dukten op het gebied van de mechanische aandrijftechniek, welke worden geïmporteerd uit Duitsland, Italië en Denemar ken. Het bedrijf beschikt over een zeer grote voorraad aan- drijfcomponenten. In eigen werkplaats worden van deze componenten comple te aandrijfsystemen gebouwd. Ook kunnen alle produkten in eigen werkplaats worden gere pareerd. Sinds kort is ook een begin ge maakt met electronica. Hoofd zakelijk met betrekking tot frequentie-regelaars en servo- aandrijvingen. Door een gesta ge groei is er bijna voortdu rend behoefte aan sterk gemo tiveerde medewerkers (MTS- werktuigbouw). In de komende jaren is een groei gepland van 50% (zowel in omzet als in werknemers). NOORDWIJK/WADDINXVEEN - De omzet- en winstcijfers van de dit jaar veertien jaar bestaande handelsonderneming Axis Aandrijvingen BV op het bedrijvenpark Coenecoop bleken on verwachts een spraakmakend onderwerp te zijn tijdens de vorige week woensdag in Hotel Oranje in Noordwijk gehouden verkie zing ’’Manager van het jaar 1991” van het business-magazine Management Team (MT). Maar directeur-eigenaar Ruud Visser (49) gaf geen krimp. ’’Mijn omzet in 1991 bedroeg acht cijfers, vóór de komma, en over de winst in dat jaar zeg ik ook niets. Wat is uw salaris eigenlijk pareerde hij kort en krachtig de kritische vragenstellers. Misschien daarom liep hij een week ge leden de titel ’’Manager van het jaar 1991” en de Publieksprijs mis. Groot, Kievitdreef 19 (tel. 10082). Geschreven kan worden voor: Axel Mejia in Guatemala, die het opneemt voor gemartelde, vermoorde en ’verdwenen’ straat kinderen in dit land; U Nu in Myanmar (Birma), de oud-premier van dit land, die in december 1989 huisarrest kreeg en samen met zijn vrouw in afzon dering wordt vastgehouden; dini, oud-president-directeur KLM, en later door het massaal aanwezige publiek. Ruud Visser kreeg onder leiding van RTL-4-presentator Koos Po- stema onder andere vragen voor gelegd van registeraccountant R.J.J. Koedijk (vice-voorzitter Bestuurscollege KPMG Klyn- veld), ir. P. van Duursen (presi- dent-directeur Shell Nederland BV) en van W.E. Scherpenhuij- sen Rom (voorzitter Raad van Be stuur NMB-Postbank Groep NV) en prof.dr. W. van Nieuwkerk. Staatssecretaris mevrouw mr. Y.C.M.T. van Rooy van Economi sche Zaken luisterde geïnteresseerd mee. Het na 1992 (”Een moeilijk jaar door de stijgende inflatie in Duitsland, waardoor ons het één en ander te wachten staat”, aldus Ruud Visser) wegvallen van de Europese handelsgrenzen en de directe gevolgen daarvan voor een handelsonderneming als Axis Aandrijvingen BV was de eerste vraag van registeraccountant R.J.J. Koedijk. Ruud Visser zei eveneens te we ten dat bedrijven zich met ingang van 1993 rechtstreeks tot hun klanten mogen wenden, zodat de groothandel overgeslagen kan worden. Voor alleenvertegenwoor- digingen is dan geen plaats meer. ’’Maar wij zijn niet alleen een tus- senhandef. Wij houden ook voor raad van onderdelen, repareren, verlenen service, geven advies en verzorgen de nalevering. Dat zijn hele grote voordelen, die belang- rijker zijn dan de veronderstelde bedreigingen”. Shell-topman ir. P. van Duursen wilde weten hoe het personeelsbe leid van Axis Aandrijvingen BV in elkaar zit en was nieuwsgierig naar de bedrijfsopvolging van de Waddinxveense directeur-eige naar, wiens vrouw Lenny in het bedrijf de administratieve poot verzorgt, terwijl hun beide zoons (16 en 18 jaar) vooralsnog andere interesses dan het bedrijf lijken te hebben. Ruud Visser: ”Wij zijn een klein bedrijf en vormen één grote fami lie met een gezellige en prettige sfeer. Wij krijgen open sollicita ties, waarschijnlijk mede een ge volg van de publiciteit over ons sponsoringsbeleid van lokale sportclubs. Ik denk dat mijn op volging zich - als alles goed gaat - over tien jaar gaat afspelen. Het is moeilijk om daar nu al gedachten over te vormen. Misschien zal het personeel het bedrijf dan kunnen overnemen als mijn zoons andere plannen hebben. Ik denk er over mijn aandelen in een stichting on der te brengen, vooruitlopend op eventuele calamiteiten”. N M B-Postbank-topman Scherpenhuijsen Rom toonde zich eveneens nieuwsgierig naar de lange termijn-planning van de Waddinxveense handelsonderne ming. Hierbij betrok hij ook de bedrijfsresultaten in de periode 1988-1991, die in 1988 en 1989 op elkaar leken en in 1990 een omzetstijging te zien gaven. De aantrekkelijke fiscale mogelijkhe den van de holding bleven hierbij begrijpelijkerwijs buiten beschou wing. Ruud Visser benadrukte opnieuw dat naar zijn mening de groothan del de eerste vijf jaar voorlopig nog lang niet is uitgespeeld. ”Wij hebben in ieder geval ons bestaan bewezen, zijn voorraadhoudend, geven advies en bieden reparatie mogelijkheden. Er zijn buiten landse fabrikanten die niet repare ren. Daar hoeven wij bij de Ne derlandse industrie beslist niet mee aan te komen”, reageerde de Waddinxvener, die het compli- WADDINXVEEN De toe- I komst van het Waddinxveense j basketbal staat er momenteel rooskleurig voor. Waddinxveen Flyers heeft dit seizoen een be hoorlijk grote, en nog groeiende, i jeugdgroep waarin veel (opko- mend) talent zit. I In elke leeftijdsgroep bij zowel de meisjes als de jongens lopen Fly- I ers-leden op zodanige wijze te basketballen dat er gerust gespro ken kan worden van een goed fun dament voor de nabije toekomst. I Ook, en bij basketbal zeker, be- langrijk is dat er heel wat lengte I aanwezig is, iets wat het Wad- dinxveense baketball in het verle den vaak ontbeerde. De oudste jeugd, de junioren- j groep, zal de komende 1 a 2 sei zoenen het aangezicht van de se- i niorenselectie steeds meer gaan bepalen. Direct of als bankspe- ler/speelster toegevoegd aan de hoogste teams moet een flink aan- tal junioren die teams versterken. Bij de jongens gebeurt dit komen- I de seizoen al; bij de meisjes voor al in het seizoen daarop. Die meisjes- junioren vormen een bre de selectie welke voor volgend

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15