in Zuidplas Tuin nu in voorjaarstooi Hier is uw Rijn en Gouwe Druk programma voor jeu de boules krant te koop I i Denk-triatlon I Contract buslijn Floriade Express Ontvoering hovenier houdt Boskoop bezig I Start twee spitssnel- diensten Nederlaag voor Kwiek Scheerder deelt prijzen uit Collecte De Wingerd WADDINXVEEN - In deze week van de crocusvakantie col lecteert de Stichting De Wingerd voor de activiteiten, die jaarlijks voor de jeugd in de Groenswaar- den wordenm georganiseerd. De ze geldinzameling vormt voor de stichting een belangrijk bron van inkomsten. Five to One in Tunnel ZWO-groep richt zich op Botswana n Kerkdienst Baptisten in Alphen Historische wandelingen door Gouda Sr Slechte vangst Jaarvergadering Gastouderproject •tt: g. Uitbundig geel Routes Haltes V i I L-. -'WW Pagina 19 Woensdag 4 maart 1992 Weekblad voor Waddinxveen ADVIES GERUCHTEN Erica carnea, voorjaars- of winterheide, bloeit eind april, mei DE HALTES VAN DE SNELDIENSTEN 241 en 242 o 3* Snijdelwijklaan 6' omgeving van het Bronovo-zie- nederland). WADDINXVEEN i. Het bericht werd bevestigd door de Centrale Recherche Informa tiedienst, maar noch de CRI, noch het ministerie van buiten landse zaken wilden de naam van de ontvoerde Boskoper noemen. Vermoed wordt dat de Boskoper per abuis is aangezien voor een medewerker van een buitenlands bedrijf, waar de ontvoerders rijke buit denken te kunnen halen. In werkelijkheid echter bracht de voor en hoofdwegen NS-spoorlijn - route sneldienst lijn 241/242 2.9/ O co m WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 X 5 bridgen, de zaterdagmorgen om 9.30 uur wordt hervat met dam- Het samenwerkingsverband tus sen de Floriade en Westnederland is financieel mogelijk gemaakt door bijdragen van het ministerie van Verkeer en Waterstaat en de Stichting Floriade. Doelstelling is het beperken van het autoverkeer naar de Floriade en zodoende het beschermen van het milieu. WADDINXVEEN - In een ar- tikelserie in het Weekblad voor Waddinxveen is er al een paar weken de aandacht op ge vestigd dat op maandag 9 maart Westnederland start met twee spitssneldiensten van uit Boskoop, Waddinxveen en Moerkapelle naar Den Haag. De twee sneidiensten 241 en 242 rijden langs twee verschil lende routes door Boskoop en Waddinxveen, komen bij de wijk Zuidplas bij elkaar en volgen dan dezelfde route via Moerkapelle naar Den Haag. Dat betekent dat inwoners van de Zuidplas in de spits ieder kwartier een bus kunnen pak- WADDINXVEEN - In de eerste klasse van de NTTB-afdeling Gouda heeft het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Kwiek in de afgelopen week ver loren van Ilac-4. Het was de eerste return in de tweede helft van de competitie. De eerste ontmoeting eindigde - met invaller - in 7-3, zodat met enige hoog aan de wedstrijd werd begonnen. Het pakte anders uit. In snel tempo liep Kwiek naar een 4-0 achterstand. Ronald Verboon zag toen kans om in drie games te winnen van Bas Daalhof. Ilac bleef echter aandringen en het was bij de stand 6-1 voor dat Cees Vos een punt binnenhaalde. Om dat Wim van Wageningen niet scoorde, werd het tenslotte 8-2 voor Ilac. Ss vrijwel op elke plek. Voor een rij ke bloei moeten ze in de zon staan. Als de struik erg groot wordt, kan snoeien uitkomst bie den. De zwaarste, meest vertakte takken worden dan helemaal weg gesnoeid met een boomzaagje. De jongere takken bloeien het rijkst, dus zo’n verjongingssnoei is zo gek nog niet. Doe dat na de bloei. Forsythia leent zich goed om tak ken van te plukken. Vanaf eind ja nuari hebben de bloemknoppen voldoende kou gehad om in huis te kunnen open bloeien. Eén van de vroegstbloeiende rhodo’s is Rhododendron ’Prae- cox'. Het is een kleine struik, met prachtige lilapaarse bloemen. Op een zonnige plek komen er veel bloemknoppen. Rhodo’s stellen het op prijs als hun fijne wortels niet te warm worden. Zet bijvoor beeld klimop eronder. Rhododen dron ’Praecox’ is halfgroenblij-' vend. De grond moet humusrijk zijn en voldoende vocht bevatten. Geef Rhododendron bij het plan ten wat tuinturf mee in het plant- -1 gat en maak de wortelkluit goed nat. de haltes: cirkelflats, winkel centrum Zuidplas, IJserman- weg, A. Kroesweg (Bredeweg), Centrum/Moerkapelse Zijde, Zoetermeerselaan (Kruisweg), Werner von Siemensstraat, Regulusweg (Maanweg), Weg- astraat (Binckborstlaan), Cen traal Station (Rijnstraat), Zuid-Hollandlaan, Wassen- aarseweg (Van Alkemadelaan), Bronovo Ziekenhuis in Den Haag. Kwiek-2 dat in de tweede klas on deraan staat, is bezig zich te her stellen. Met een fraaie 8-2 over winning op Ilac-8, werd de twee de overwinning op rij behaald. Rob Kappé scoorde 3x, Henk Bloks en Marco van Wageningen zorgden beiden voor 2 punten, terwijl ook het dubbelspel voor Rob en Henk werd gewonnen. Kwiek-3 en Kwiek-4, uitkomend in dezelfde poule in de tweede klas, troffen elkaar in de return. Beide teams kwamen in dezelfde opstelling uit en de nipte 6-4 winst van het derde team in de eerste wedstrijd beloofde een spannende return. Dat werd het ook. Ying Jun Wang won de eer ste wedstrijd van Ed Slappendel waardoor Kwiek-4 op 0-1 voor sprong kwam. Bram Schild en Pa trick Verburg wonnen daarna van resp. Sjouk Walraven en Hans v.d. Drift. 2-1 voor Kwiek-3 dus. Het dubbel tussen Ed/Patrick en Ying Jung/Sjouk leverde een spannend duel op dat tenslotte in drie games door Kwiek-4 werd ge wonnen. Er volgden daarna nog twee winstpartijen zodat Kwiek-4 op 2-4 voorsprong kwam. Patrick en Bram deden nog iets terug en wonnen van resp. Sjouk en Hans en brachten daarmee de stand op 4-4. Ying Jun Wang was ongenaakbaar en haalde zijn der de punt binnen tegen Patrick Ver- burg. Sjouk Walraven won ten slotte van Ed Slappendel en zorg de voor de volle winst voor Kwiek-4. Halverwege de competitie gaat het goed met Kwiek-9. Gijs v.d. Torren jr., Henk Spiering en Jos Sterke staan, dankzij de laatste 7-3 winst op TOP-10 riant aan kop in de vierde klas. Ook Kwiek- 12 doet het in die klasse niet slecht. Jaap Hardenbol, Yvonne Versteeg en Tine Troost staan op een gedeelde le plaats met Eldos en BOK, twee tegenstanders waar ze in de eerste ontmoeting van hebben gewonnen. Ook Kwiek-16 heeft kampioens kansen. In de vijfde klasse gaat het tem, bestaande uit Wim Bik- bergen, Anton Metselaar, Bertus Huurman en Wilfred Melse, on geslagen aan kop. WADDINXVEEN - Evenals de eerste wedstrijd na de winterstop bracht ook de tweede viswedstrijd van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW slechte vangstresultaten. Er werd gevist in het Amsterdam- Rijnkanaal, waar slechts hier en daar een visje werd gevangen. De uitslag zag er als volgt uit: I. J. Verhoef (2.990 gram), 2. A. van Leeuwen (2.360 gram), 3. H. de Kwaadsteniet (1.090 gram), 4. J. Rupke (910 gram), 5. H. de Haan (720 gram). De Floriade Express moet, naast de treinverbindingen, ervoor gaan zorgen dat de Floriade van 10 april tot en met 11 oktober per openbaar vervoer goed bereikbaar is. Vanuit Rotterdam, Delft, Rijs wijk, Den Haag zuid-west, Leiden en Alphen a.d. Rijn zullen directe Floriade Express-bussen rijden naar deze tentoonstellig in Zoeter- meer. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De dagen lengen en de zon krijgt meer kracht. Buiten is dat te merken aan het uitlopen van de eerste knopjes. Kamperfoelie bijvoorbeeld is er al vroeg bij met z’n frisgroene blaadjes. Van andere planten beginnen de bloemknoppen al te zwellen. Nog even, en vroege bloeiers kleu ren de tuin. Ze kunnen nu ook worden geplant. Wie een tuin heeft, wil zo vroeg mogelijk van het voorjaar genie ten. Ook voor een balkon zijn er gemogelijkheden. Erica carnea, voorjaars- of winterheide, is een aantrekkelijk struikje, dat al vanaf het najaar vol met bloemknoppen zit. De bloemkleur kan variëren van wit tot roze en zelfs karmijn rood. Bij vorstvrij weer kunnen ze worden geplant, ook in potten. Zodra de temperatuur in het voorjaar stijgt, springen de knop jes open. De bloei houdt weken lang aan. Een ander kleinood is Pulsatilla, wildemanskruid. Deze vaste plant heeft anemoon-achtige, iets han gende bloemen, lila, wit, rood of roze. Na de bloei ontstaan er schitterende vruchtpluizen, die mooi combineren met het elegan te blad. Op een zonnige, niet te natte plek is het een oersterke plant die jarenlang plezier geeft. Forsythia of Chinees klokje is een dankbare bloemheester, met z’n felgele bloei. De struiken groeien GOUDA - Vanaf zondag 5 april gaat een reeks historische wande lingen van start door het centrum van Gouda o.l.v. de Oudheidkun dige Kring Die Gouda. Dit initia tief is genomen ter gelegenheid van het 60 jarig bestaan van de Kring. Deze wandeling voert langs be kende en onbekende plekjes in het Goudse gebied dat zich bin nen de singels bevindt. Onderweg wordt gestopt voor een kopje kof fie. Iedere eerste zondag van de maand, om 12.00 uur, kan men met een dergelijke wandeling mee. Het verdient aanbeveling zich hiervoor van te voren op te geven. Dit kan bij de VVV Gou da. De wandelingen vinden plaats op 5 april, 3 mei, 7 juni, 5 juli, 2 au gustus en 6 september. Duur van de wandeling -uitsluitend in de Nederlandse taal- circa 2 uur. Vertrekpunt is bij het Stadhuis op de Markt. Men kan zich opgeven voor de wandeling bij de VVV Gouda. In dien men op zondag besluit mee te wandelen kan dat, maar indien de groep te groot wordt loopt men het risico niet meer mee te kun nen. Het verdient dus aanbeveling zich van te voren in te schrijven. De minimale deelname is 5 personen en maximaal 25 personen. De kos ten bedragen (incl. koffie) ƒ5,-. Voor reizigers die gebruik maken van de Floriade Express is een speciale combi-kaart ontwikkeld, die toegang geeft tot de Floriade en de Floriade Express. Deze combi-kaart kost 20 gulden (volta- rief). Dit is dezelfde prijs die aan de kassa’s van de Floriade betaald dient te worden. Het vervoer van en naar de Floriade is daarmee helemaal gratis. De combi-kaart is vanaf 10 april verkrijgbaar in de Floriade Ex press bussen en bij een groot aan tal verkooppunten van het open baar vervoer. Het gewone toe gangskaartje voor de Floriade, strippenkaarten en abonnementen zijn niet geldig op de Floriade Ex press. Alle informatie over de haltes, vertrektijden en tarieven is te vin den in de Floriade Express folder van Westnederland. De folder is verkrijgbaar bij de verkoopkanto ren van het streek vervoerbedrijf in Alphen, Zoetermeer, Gouda, het NZH-kantoor in Leiden, de HTM-kantoren in Den Haag en de verkooppunten van de RET in Rotterdam. Lijn 242 g- 1» Westnederland 5 2» Noordeinde o ai Snijdelwijklaan A. Kroesweg (Bredeweg) Centrum/Moerkapelse Zijde Zoetermeerselaan (Kruisweg) Werner von Siemensstraat Regulusweg (Maanweg) Wegastraat (Binckhorstlaan) Centraal Station (Rijnstraat) Zuid Hollandlaan Wassenaarseweg (Van Alkemadelaan) I Wip*' BOSKOOP - Om het eerste lus trum luister bij te zetten heeft Ton Scheerder van de gelijknami ge delicatessenwinkel (in het nieuwe centrum aan de Koningin neweg) flink uitgepakt. Hij hield in de afgelopen week een loterij, waarbij klanten gratis loten kre gen en daarmee in aanmerking kwamen voor een prijs. De trek king is zaterdagmiddag verricht door W. Kruiswijk, voorzitter van de Dorpskernwinkeliers. De volgende prijzen kunnen als gevolg daarvan worden uitgereikt aan de winnende nummers. Een magnetronoven: groen 354, een vario toaster: blauw 569, een elec- trische steengrill: oranje 51, een multi-snackreverse: wit 956, een Moulinette: groen 1, een waterko ker: wit 805, een friteuse: groen 149, een koffiezetapparaat: oranje 754, een grote cafétiere: groen 489, een kleine cafétiere: groen 245. De prijzen kunnen in de winkel van Scheerder worden afgehaald, uiterlijk tot en met zaterdag 14 maart. In Waddinxveen zijn de haltes van lijn 242 op de Wadde (Peuleyen), Beethovenlaan en Kerkweg-West (Esdoomlaan). Lijn 241 stopt op de Staring- laan (Brederolaan, KW-plein en sporthal ”de Sniep”. Daar na zijn voor beide sneidiensten WADDINXVEEN De jeu de boulesvereniging Waddinx veen aan de Alberdingk Thijmlaan wacht een druk 1992. Er is een uitgebreid wedstrijdprogramma opgesteld. Zondag 14 juni wordt op het ter rein van de JBV Waddinxveen de promotie/degradatie van de afd. 11/12 le, 2e en 3e klasse ge speeld. Zondag 21 juni wordt op het ter rein van JBV Waddinxveen de promotie degradatie afd. 11/12 3e, 4e en 5e klasse gespeeld. Dinsdag 8 september start het na- jaarscompetitie triplettes. Naast de vaste triplettes is er dan ook weer gelegenheid om aan het ’koekjestoernooi’ mee te doen. Op vrijdag 11 september zijn de clubkampioenschap tête a tête, op zaterdag 12 september de club kampioenschap doublettes en op zondag 13 september de clubkam pioenschap triplettes. Zondag 20 september is het herfsttoernooi doublettes. toegan kelijk voor licentieouders NJBB. Goedgekeurd door de NJBB. Zondag 27 september is de laatste dag van de weekendcompetitie. Op zondag 1 november start win tercompetitie. Dejeu de boulesvereniging Wad dinxveen heeft 100 leden, waar van 9 jeugdleden. Gespeeld wordt op dinsdag- en vrijdagavond. Aan vang 19.30 uur en op zondag-, donderdag- en zaterdagmiddag aanvang 20.00 uur. Het speelterrein ligt aan de Al berdingk Thijmlaan. Men be schikt over een fraai clubhuis. Ook leden uit de regio zijn van harte welkom. Inlichtingen telefo nisch bij 01828-14306 of 16131. WADDINXVEEN - De Stich ting Gastouderproject Waddinx veen en omstreken houdt dinsdag avond 17 maart van acht uur tot kwart over tien in het buurtcen trum De Boog aan de C. Huijgen- slaan de inmiddels traditionele jaarvergadering voor belangstel lende gast- en vraagouders. Op deze avond wordt informatie verstrekt omtrent de huidige stand van zaken van het Gastou derproject, dat actief is in Wad dinxveen en in Zevenhuizen- Moerkapelle. In Boskoop is men noodgedwongen gestopt met de bemiddeling in kinderopvang om dat de daar gevraagde gemeente lijke subsidie achterweg bleef. In Waddinxveen geldt voorts een wachtlijst van vraag- en gastou ders. Op de jaarvergadering zullen ook de belangrijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar de revue passeren. Het tweede deel van de avond staat in het teken van het opvoedingsthema ”Het stellen van regels en grenzen”. Na een korte inleiding over de gewetensontwik- keling van het jonge kind wordt er in groepjes verder over dit on derwerp gediscussieerd. Tot slot van de avond hebben de bezoekers de gelegenheid met el kaar na te praten onder het genot van een hapje en een drankje. De Wingerd houdt op donderdag 30 april a.s. voor de 16e keer weer een Oranjefeest op het Win- gerdveld in Groenswaard 3. Er is dan een luchtkasteel, een storm baan en een wervelwind. Boven dien zullen de kinderen aan diver se nieuwe spelletjes kunnen mee doen. Koninginnedag 1992 wordt afgesloten met een optocht. De opbrengst is bestemd voor zorg centrum Souburgh. Verder houdt De Wingerd een wandeltocht op vrijdag 15 mei en is er later in het jaar op vrijdag 6 november weer een optocht met de harmonie Concordia. Verder staan gepland een bazar/rommelmarkt in de De Sa- vornin Lohmanschool in septem ber en een zwemfestijn in Gouwe- bad ”de Sniep” op zaterdag 10 oktober. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - Zondagavond 15 maart om half zeven verleent in de kerkdienst van de Baptisten gemeente in de Alphense Triom- faterkapel aan de Molenwerfstraat het zangkoor Choice uit Nieuw- Lekkerland muzikale medewer king aan de dienst, waarin ds. H.G. Koekkoek zal voorgaan. BOSKOOP - Zaterdag 7 maart is er weer live muziek in jongeren- centrumcentrum De Tunnel. De nog relatief jonge band Five to One zal acte de presence geven op het podium. Vorig jaar werd deze band als lentekind geboren en timmert bijzonder hard aan de weg. Het belooft een van de gro tere acts op de Nederlandse pop podia te worden. Niet zo verwon derlijk want de leden van Five to One verdienden reeds hun sporen bij bands als Jack of hearts, The Scene. Livin Blues en Weekend Warriors. De band brengt grotendeels eigen repertoire en een aantal klassie kers van helden als Little Walter, Steve Ray Vaughan, The Free, The Clash en The Pogues. Hun eigen repertoire is een dwarsdoor snede van 40 jaar blues en rock and roll, gespeeld met de gedre venheid van de jaren negentig. Hun aanwezigheid in popland Ne derland is niet onopgemerkt ge bleven. Onlangs traden zij op in het radioprogramma Nozems a- go-go en verzorgden samen met de band Mano Negra een avond in een uitverkocht Paradiso in Amsterdam. Five to One begint haar concert om 23.00 uur. Vanaf 21.00 uur is De Tunnel geopend. De entree kost 7.50 p.p. De twee nieuwe sneidiensten. Lijn 241 rijdt ieder half uur door de Snijdelwijk in Bos koop en Waddinxveen-Oost (Brederolaan-Juiiana van Stol- berglaan-Sniepweg) naar de Zuidplas. Lijn 242 rijdt ook ieder half uur langs de Snijdelwijk in Boskoop en Waddinxveen- West (Peuleyen-Chopinlaan- Esdoornlaan) naar de Zuid plas. 241 en 242 geven een directe verbinding naar een aanzienlijk aantal werklocaties in Den Haag. Ook de reistijd is aan trekkelijk: vanaf de Zuidplas is men in minder dan veertig mi nuten in het centrum van Den Haag. Maar misschien is het gemak van deze verbinding nog wel het belangrijkste: zonder par keerproblemen, zonder file stress reist men in een comfor tabele bus naar zijn werk. Ook de hoge frequentie draagt bij aan dit gemak. Westnederland stelt iedereen in de gelegenheid om in maart de bus drie keer gratis uit te BOSKOOP/ZOETERMEER - Vanuit de regio gaat binnenkort een speciale bus, de ’Floriade Ex press’, rijden naar de internationa le tuinbouwtentoonstelling Floria de in Zoetermeer. Op 21 februari is daartoe het contract getekend door J.E.C. Spithoven, voorzitter van de Floriade, en directeur P. van Vliet van Westnederland. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense werkgroepen Zending, Werelddiaconaat Ontwikkelingssamenwerking (ZWO) van de Gereformeerde kerk en de hervormde Immanuël- kerkgemeente zullen in de ko mende vier jaar hun aandacht richten op het landelijke thema van de kerken ’’Toekomst delen - Wereldwijd”. ’’Toekomst delen - Wereldwijd” houdt in: werken aan gerechtig heid, milieu en ontwikkeling voor nu en in de toekomst met aan dacht voor de mens met z’n eigen geschiedenis en cultuur. In ’’Toe komst delen - Wereldwijd” wordt ingehaakt op actuele vraagstuk ken als voedsel, schuldenlast en de relatie van de mens tot de schepping. Ten opzichte van dit thema zal de aandacht van de ZWO-groepen speciaal gericht worden op één van de landen in Afrika, Botswa na. Dit land, dat begrensd wordt door Z.-Afrika, Mozambique en Namibië, was oorspronkelijk zelf voorzienend. Maar door de ongelijke, onrecht vaardige verdeling van grond en inkomen is de situatie ontstaan van enkele rijken en vele armen. Ook is alle grond ontnomen van de oorsponkelijke bewoners, de Bushmen, of Bosjesmannen. Zij zijn naar de kale en verste uithoe ken van het land verdrongen en zijn nu volledig afhankelijk van geboden hulp. In samenwerkingsverband ont staan er goede plaatselijke projec ten, van handenarbeid en onder wijs tot scholing op hoog niveau. Met het daar werkende Neder landse zendingsechtpaar is con tact gelegd voor correspondentie. Het nieuws van de ’’werkvloer” is het beste nieuws, dan blijf je be trokken op de juiste manier. In publikaties en via acties zullen de projecten in Botswana steeds onder de aandacht worden ge bracht. bericht wereldkundig werd ge maakt, was de Boskoopse hove nier al dagen zoek. Hij zou tegen het advies van zijn hotelier in, al leen op pad zijn gegaan in een als gevaarlijk bekend staand gebied. De ambassade in Bogota meldde dat de man al sinds 20 februari zoek is, maar men vroeg zich af of de ontvoering te maken heeft met de eis om losgeld. De rijkspolitie in Boskoop had lange tijd twijfels. Ook daar werd men geconfronteerd met namen, die bij het natrekken onjuist ble ken te zijn. Met het oog op de fa milie van Schaareman is Muthert zeer terughoudend met het geven van informatie. Hoewel het ontvoeringsbericht door de CRI is bevestigd, was er toch een onzekere factor in het spel. Op het moment waarop het Boskoper er zijn vakantie door, op zoek naar zeldzame planten voor zijn collectie. Onmiddellijk na het ANP-bericht werden voelsprieten op Boskoop gericht. De GK-redactie werd al vroeg gebeld door Veronica’s Nieuwslijn, of soms bekend was wie de Boskoper is. Dag- en week bladen volgden. Hoewel het een klein wereldje is, wist niemand om wie het ging. Ook burgemeester Spros werd be naderd door de media. Medewer kers van diverse actualiteitenpro gramma’s meldden zich in het ge meentehuis en hoorden ambtena ren uit. Veel wijzer werden ze er niet. Burgemeester Spros meldde zaterdag onder carnavalsgedruis dat de rijkspolitie wel is ingelicht, maar ook daar wist men net zo min om wie het gaat. Op een ge geven moment werd zelfs betwij feld of het bericht wel klopte. Tjw'Xirkelflats ZuidplasiaA Zuidplascentrum 14» IJsermanweg Moerkapelte^ - 20f Den Haag21! 22» 2 3» 24» Bronovo Ziekenhuis Een schematische weergave van de routes en haltes van de (01720-73643) en Gouda (01820-14720). (Per persoon wordt maximaal 1 vervoerbe- wijs verstrekt). Voor wie regelmatig reist is een maand- of jaarkaart het voordeligst. Natuurlijk kan men ook gebruik maken van de gewone strippenkaart, maar die is relatief iets duurder. Vanuit Boskoop of Waddinx veen heeft men een zogenaamd 4-sterren abonnement nodig. Een 4-sterren maandkaart kost ƒ145,- (vol tarief). Voor een Op 6 april is de laatste dag van de wintercompetitie 1991-1992. Dinsdag 7 april start de voorjaars- competitie doublettes. Dit wordt gespeeld op de vaste clubavond dinsdagavond, aanvang 19.30 uur. Naast de voorj aarscompetitie voor vaste doublettes wordt een ‘koek jestoernooi’ georganiseerd voor die leden die niet elke avond mee kunnen doen. Maandag 20 april wordt het Paastoemooi voor club leden gehouden (doublettes). Zaterdag 25 april organiseert jeu de boulesvereniging Waddinxveen het lente-toemooi. Dit toernooi is toegankelijk voor alle licentiehou ders van de NJBB en inmiddels goedgekeurd door de NJBB (tri plettes). Woensdag 29 april het 50+-toer- nooi voor doublettes. Toeganke lijk voor de licentiehouders van de NJBB, goedgekeurd door de NJBB. Zaterdag 2 mei start de weekendcompetitie individueel. Gespeeld wordt op 2, 10, 16 en 30 mei; 7, 13 en 27 juni, 5, 11, 19 en 25 juli, 2, 8, 16, 22 en 30 augustus, 5, 19 en 27 september. Winnaar is diegene die op 27 sep tember de meeste winstpunten heeft. Zondag 17 mei eerste dag Natio nale Competitie. Zondag 24 mei tweede dag nationale competitie. Zondag 31 mei derde dag nationa le competitie. De jeu de boules vereniging Waddinxveen neemt aan deze competitie deel met 13 triplettes. Zes teams komen uit in de derde klasse en zeven teams in de vierde klasse. Zaterdag 23 mei koppeltoernooi. Ingeschreven kan worden als dou- blette. Een lid van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen met iemand die nog geen lid is. Zaterdag 6 juni luilaktoemooi (doublettes). Aanvang 06.30 uur. tijdens het toernooi bestaat de ge legenheid aan een ontbijt deel te nemen. Maandag 8 juni het sportpark- toernooi. Voor dit toernooi wor den andere sportverenigingen uit genodigd om met 6 personen deel te nemen. Men wordt gekoppeld aan een lid van de jeu de boules vereniging Waddinxveen. witte, roze of karmijnrode bloempjes. - - -- ken naar de Binckhorst, het nieuwe sneldienst van Westnederland in Boskoop, Waddinx- centrum van Den Haag en de veen, Moerkapelle, Zoetermeer en Den Haag. (Schema: West- kenhuis. BOSKOOP - Lange tijd was niet, duidelijk wie de Boskoopse ’’hovenier/kweker” is die vorige week in het Zuidamerikaanse land Colombia is ontvoerd. Geruchten gingen er genoeg in het kwekers- dorp, ook namen werden ge noemd. Maar bij navraag bleken die steevast niet te kloppen. Pas afgelopen maandag werd bij na vraag duidelijk dat het om Mare Schaareman uit Zoetermeer gaat, in dienst van het Boskoopse be drijf Plantplan aan de Otweg. Di recteur Muthert van het bedrijf beaamde dat het om Schaareman gaat, maar wilde er verder weinig over zeggen. Het begon op vrijdag 29 februari toen ’s morgens een telexbericht van het ANP melding maakte van de ontvoering. Een linkse guerilla- beweging zou de Boskoper heb ben gekidnapt in het grensgebied tussen Colombia en Panama. De ontvoerders hebben, aldus het be richt, een eis tot losgeld inge diend bij de Nederlandse ambas sade in Bogota. Lijn 241 1 Westnederland 2 Noordeinde 7 Zwanenwater b l De Vriesstraat (Linnaeusweg) 4» Wadde (Peuleyen) 9 Staringlaan (Brederolaan) 5» Beethovenlaan 10 Kon. Wilhelminaplein Kerkweg-West (EsdoornlaanW» Sporthal De Sniep s, jg I I r J iil#? I proberen. Het gratis vervoerbe- Kaartje van Waddinxveen met de in puntjes weergegeven woonadressen van belangstellende Waddinxveense busforensen Z hahes de Wensten, kaar,je: <01720-736431 en Gouda «'esinederland). jaarkaart betaalt u ƒ145,- x 10 ƒ1.450,-. Teil WADDINXVEEN Stichting Wijkwerk Zuidplas houdt een te gekke krachtmeting voor de denksporters. Dankzij de medewer- king van de plaatselijke bridgeclub Waddinxveen, damclub Excel sior en schaakvereniging WSV kan deze happening van een denk- I triatlon plaatsvinden op vrijdag en zaterdag 27 en 28 maart in |i Het Zuidhonk. Op de vrijdagavond tussen 20.00 en 24.00 uur wordt gestart met zin 'rnlnrzlnnmArrTAn nm O Zfl wzxrzli linri/ni mot rlnm, men, terwijl op zaterdagmiddag de strijd wordt voortgezet met B schaken. Om 17.00 uur zal dan bekend zijn wie totaal de beste score heeft behaald, die zal gehuldigd worden als kampioen 1992 denk-triat- lon Zuidplas Waddinxveen. Elke denksporter, die enigszins deze drie disciplines beheerst, kan aan deze unieke triatlon meedoen. De deelnemerskosten bedragen slechts 7,50 per persoon. De wedstrijden zullen worden gehou- den in wijkgebouw Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552 te Waddinx- veen. Inschrijven en verdere informatie bij het coördinatie-team Piet de Niet, Zuidplaslaan 404, telefoon 01828-19528 en Hans van Wou- i denberg, Tollenslaan 107, telefoon 01828-13423. 2*2 V ''ip**- - -H I 4 i» I •O

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19