Middeleeuws Heren De Gouwe bekeren verder Dagcentrum is helder en vrolijk theater-muziekspel in gemeentehuis NK-prestaties van De Gouwe Actief 30 km - beleid richt worden volgens het 30 km/u-principe. Niet geheel Waddinxveen kan veranderd worden in een 30 km/u-gebied. Een aantal wegen (zogenaamde hoofdwegen) zal na melijk haar functie voor het door stromen van verkeer moeten blij ven behouden. Zo is Waddinx veen in te delen in verkeergebie- den (de hoofdwegen) en verblijfs- gebieden (De 30 km/u-zones en woonerven). Bij de overgang van het ene naar het andere gebied, dus bij het in- of uitrijden van een 30 km/u-ge- bied vanaf of naar een hoofdweg, wordt meestal een zogenaamde poort aangelegd. Deze poort heeft vaak de vorm van een drempel met een doorlopend trottoir. Bij I Kerkdienst via de RTW Onderlinge Excelsior Nipt verlies Excelsior Succes dammers Klaverjassen in Hotel Vos Honderdste uitzending De Avonduren Meeste WSE- prijzen bij niet-W’veners Buskermolen wint bij Lions Broodjesactie van ’t Stoepje voor Tsjernobyl Sterren straalden bij Theo Thijssen GLASBEEK V FFR I I FOCWj AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Programma Studio Laren I ’'aJV i W va’.7 1 Pagina 23 Woensdag 4 maart 1992 Weekblad voor Waddinxveen i ciaal voor deze gelegenheid is de re zaterdag- en zondagavond te en or- Bij FOCWA cjarantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF KL. .-- WADDINXVEEN - De gemeen telijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven voert een actief be leid op het gebied van 30 km-zo- nes in woonwijken. In Waddinx veen wordt een actief beleid ge voerd dat voorziet in de aanleg. Straten binnen zo’n gebied krij gen een nieuwe inrichting of er worden diverse voorzieningen, zo als drempels, plateaus en uitstul pingen ingelegd, die de snelheid van het verkeer afremmen. Rondom het nieuwe dagcentrum zijn twee blokken van woningen gesitueerd, eveneens naar het ont werp van het architectenbureau Hoogstad Van Tilburg. Deze hui zen sluiten aan op de bouwstijl van het centraal gelegen dagcen trum. De twee blokken woningen presenteert MURCH: een theater-muziekspel met muziek en speeltechnieken uit de I2e en I3e eeuw. MURCH staat in het teken van de liefde en wijsheid. Evenals in de huidige tijd werd de liefde in de Middel eeuwen op verschillende manieren bezongen. Zowel in het volkse straatlied als ook in de gedichten en liederen over de onbereikbare geliefde, die de troubadours bij hun trektoch- ZEVENHUIZEN - De derde trimloop van de Lions Club Ze venhuizen is gewonnen door de 34-jarige John Buskermolen van AVA (Aalsmeer). Hij liep de hal ve marathon in l uur 10 minuten en 21 seconden. John Buskermolen maakte al vroeg deel uit van een kopgroepje. Na 21 kilometer werd tweede Jan Cammeraat (Ilion), derde Ton van Spronsen (PAC) en vierde Jan de Jong (AV’47). WADDINXVEEN - Zondagmor gen zendt de RTW-radio (kabel 87.9 FM, ether 105.8 FM) een reeds op zondag 2 februari gehou den kerkdienst van de Centrale Hervormde Gemeente van Wad dinxveen uit. De uitzending moest toen vervallen wegens tech nische problemen. De dienst, die begint om half tien in de Rehobothschool met als voorganger ds. C. Stam uit Kat wijk aan Zee begint, wordt voor afgegaan door een kinderprogram ma om negen uur. Na de kerkdienst volgt een muzi kaal programma. Centraal staat dit keer de cello als muziekinstru ment. Het RTW-programma wordt afgesloten met een informa tief onderwerp over de stichting Dorkas. veel verkeersdeelnemers bestaat onduidelijkheid ten aanzien van de voorrangsregels in dergelijke situaties. Drempels (met zogenaamde uit- ritblokken) voldoen aan de eisen van in- en uitritconstructies. Dat betekent dat verkeer komend uit het 30 km/u-gebied in zo’n geval voorrang moet verlenen aan het verkeer op de hoofdweg. De ’verkeer van rechts heeft voorrang’-regel is niet (meer) van kracht. Bij het uitrijden van een uitrit de weg op geldt dat men het overige verkeer voor moet la ten gaan. Dat betekent dat ook de voetgangers en fietsers geen hin der mogen ondervinden van ie mand die uit de uitrit komt rij den. WADDINXVEEN Zondag moesten de Waddinxveense he- ren-waterpoloërs aantreden tegen Rotterdam in Rotterdam voor de beker. De Gouwe reisde naar Rotterdam af met de weten schap dat ze in de competitie met 148 verloren hadden van WADDINXVEEN - De RTW-ra dio zendt iedere zaterdag- en zon dagavond tussen 22.00 en 24.00 uur het programma ”De Avondu ren” uit. De Avonduren biedt luisteraars muziek, die ’s avonds niet naar de tv willen of kunnen kijken. Op za terdagavond veel gouwe ouwe muziek en verder een conference en de weekend-CD. Op zondagavond wordt dit aange vuld met veel CD-muziek, niet in de hitparade voorkomt. De Avonduren wordt gemaakt door Ron Menke, Ton van Bemmel en Peter Teunisse. De presentatie is meestal in handen van Ron Men ke. Zondag 8 maart wordt de lOOste aflevering van De Avonduren uit gezonden. Om dat te vieren is er zaterdagavond een speciale uit- De herinrichting van de Oranje- wijk Zuid-Oost is nu in volle - gang. Binnenkort wordt begonnen aan een nieuwe inrichting van de Bomenwijk. Na de rioleringswerk- zaamheden in de Sint Victorwijk zullen de wegen daar ook inge- de prijzen. Zij was een week voor de kampioenschappen ziek gewor den waardoor zij niet optimaal kon presteren. Ze werd twee maal vijfde op de lOOm rugslag en lOOm vrije slag. Daarnaast be haalde ze nog twee keer een acht ste, een negende en een tiende plaats. Leeftijdsgenoot Ilse van der Dussen had één persoonlijke start op de lOOm schoolslag, zij werd daarmee achtste (l18.47). Antoine Calis greep ook naast het eremetaal. Hij behaalde een vijf de, zesde, zevende, negende en tiende plaats. De Waddinxvener behaalde de laatste dag een nieuw PR op de 200m rug (2.16.83). De prestatie van Sandra Berken kamp op de lOOm vrije slag was verrassend. Zij dook voor het éérst onder de minuut grens. (0.59.67). Op de lOOm vlinder slag werd zij tiende. De Gouwe had op de 4x lOOm wisselslag heren ook een afvaardi ging: Jan-Willenm v.d. Hoek, Mark v.d. Zijden, Christiaan de Groot en slotzwemmer Antoine Calis behaalde op dit nummer een nieuw record. De Gouwe bleef met dit nummer tot 300m net voor rivaal De Zijl/LGB uit Leiden maar moest het loodje leggenop de laatste me ters. Bij de dames was er ook een estafette op de 4x lOOm wissel slag. De dames: Natasja Mat- eeuwsen, Ilse v.d. Dussen, Sandra Berkenkamp en slotzwemster Ma rion van Hooft behaalde een der tiende plaats en een nieuwe re cord. WADDINXVEEN - Zwem-poloclub ”De Gouwe” heeft weer wat van zich laten horen en zien tijdens de Nederlandse kampi oenschappen zwemmen te Drachten. De zwemmers van De Gouwe behaalden menig persoonlijk-, club- en kringrecord en totaal 12 maal het erepodium. De prestaties van Mark van der Zijden waren goed voor 10 me dailles, waarvan 4x goud, 2x zil ver en 4x brons. Van der Zijden had 8 persoonlijke starts en be haalde 7 keer het erepodium bij de jaargang ’73/’74. In de finales behaalde hij 3x het erepodium, lx goud en 2x brons. Jan-Willem van den Hoek bezorg de De Gouwe het eerste weekend van de kampioenschappen een bronzen medialie op de l500m vrije slag die hij opofferde bij de heren. Christian de Groot zorgde tevens voor een bronzen medaille in de jaargang ’75. Hij behaalde deze derde plaats op de lOOm vlinderslag, waarbij hij een nieuw kringrecord zwom (0.58.92). De Groot, die eerder dat weekend net buiten de medailles viel op de lOOm rug (l.Ol.Ol) moest de laat ste finale opgeven wegens ziekte. Bij de meisjes geboren in 1975 viel Marion van Hooft net niet in WADDINXVEEN - Volgende week donderdagavond 12 maart om half negen zal onder de artistieke leiding van Marijke Fergu son, Studio Laren optreden met een theater-muziekspel uit de Middeleeuwen. Het concert vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen. De toegangsprijs bedraagt ZEVENHUIZEN Zaterdag middag 14 maart houdt de klaver- jasvereniging Hotel Vos een kla- verjasmiddag over 3 ronden in Hotel Vos, Dorpsstraat 60, Zeven huizen. Aanvang 13.30 uur. In schrijven vanaf 13.00 uur. Met vele mooie prijzen. Deelnam ekosten per persoon 3.50. De op brengst is ten bate voor de oude renvereniging ANBO, afdeling Zevenhuizen.’” Iedereen is van harte welkom. Voor inlichtingen en aanmelden kunnen belangstellenden bellen naar H. Wijn (01802-1801) en Hotel Vos (01802-1205). ditzelfde Rotterdam. Rotterdam is een ploeg die jaren in de hoofdklasse gespeeld heeft en tevens een ploeg in vorm. nog een minuut te spelen 46. Deze voorsprong gaven de Wad- dinxveners niet meer uit handen. Rotterdam mocht nog een doel punt maken, maar waren in-eigen bad eindelijk verslagen. Aanstaande weekende begint de competitie weer voor de heren, zij spelen zondag tegen ZPA in Al melo. ƒ11,25. Voor CJP- en Pas 65-houders ƒ8,25. Kaarten zijn vanaf een half uur voor aanvang verkrijgbaar aan de zaal. ten langs de hoven ten gehore brachten. Of de nar die op sarcas tische wijze liefde en bedrog aan de kaak stelde. Maar er was ook de mystieke god delijke liefde, Caritas. Met dans, gestileerde gebaren, maskers en poppen onderstreept Studio Laren de tekstinhoud van deze zelden uitgevoerde liederen. Dit zijn the atrale aspecten die de speellieden van weleer wellicht ook gebruik ten om hun gezongen woorden kracht bij te zetten. Zo worden er onder andere liede ren ten gehore gebracht van Neidhart van Reuental, Walther von der Vogelweide, Henric van Veldeke, de mystica Hildegard von Bingen, Guillaume de Ma- chaut en anomymi. Daarnaast worden ook enkele instrumentale stukken en dansen uitgevoerd. De middeleeuwse instrumenten zijn ook zeker het bekijken waard. Zo is er het organistrum: een pijporgeltje dat zo onder de arm meegenomen kan worden. De voorlopers van onze strijkinstru menten: de vedels en rebec. Dan nog de tokkelinstrumenten: de harp en gittern. De instrumenten zijn van primitief tot prachtig be werkt. Studio Laren speelt oude muziek op oude instrumenten. Studio La ren werd 25 jaar geleden door Marijke Ferguson opgericht en heeft sindsdien in verschillende samenstellingen grote bekendheid in binnen- en buitenland verwor ven. Studio Laren heeft een eigen instrumentarium. Veel van de in strumenten zijn, in opdracht, ge bouwd naar oude afbeeldingen. Marijke Ferguson is oud-hoofd- vakdocente aan het Sweelinck Conservatorium, publiciste en vertelster. Sinds 1968 verzorgt zij voor de NOS wekelijks een be schouwend radioprogramma over muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. Ook is zij gespecialiseerd in de li teratuur uit de Middeleeuwen. Met haar artistiek leiderschap van Studio Laren probeert Marijke Ferguson de samenhang tussen tekst en muziek uit de Middel eeuwen gestalte te geven. Spelers: Tirtsa de Vries (sopraan), Anthony Heidweiller (tenor), Piet Brummer (bariton), Mirjam de Gorter (vedels en rebec) Jacques Schalecamp (bonghe, ganistrum, harp en gittern). De Gouwe begint na de goede prestatie van vorige week, weer zijn oude vorm terug te krijgen. Na een zeer spannend duel wisten de Gouweheren zich te verzeke ren van een plaats in de halve fi nales, zij wonnen namelijk met 5—6. De wedstrijd kende een zeer span nend verloop, waarbij de manier van fluiten deze keer wel in het voordeel was van De Gouwe. Het arbitrale duo liet flink doorspelen, waardoor het een fors duel werd. In de eerste periode was het al leen Arco Verboom die voor De Gouwe wist te scoren. Hij bracht de tussenstand op 21. Gedurende de tweede periode werd de strijd harder, maar wel bleek dat de Waddinxveners, die vroeger nog wel eens moeite ken den met fysiek zeer sterke tegen standers, zich uitstekend konden weren tegen het Rotterdamse ge weld. De stand aan het einde van de tweede periode was dan ook 33 door doelpunten van Jacco van Tol en Remko Overdam. I De Gouwe begon de vierde perio de met kleine achterstand (43), die zij in de derde periode hadden opgelopen. Ondanks deze achter stand bleek dat de ploeg zijn oude vorm weer terug aan het krijgen is. De Waddinxveners bleven heel fysiek ’pressen’ en mede door het goede keeperswerk van zowel Arie Stalenburg als Robert Wa- genveld kon Rotterdam niet meer tot scoren komen. De irritatie liep op aan de zijde van de Rotter dammers en De Gouwe maakte daar danig gebruik van. Door doelpunten van Cees Boon- stoppel, Ronald Schens en Jaco de Jong was de tussenstand met WADDINXVEEN/ SPAKEN BURG - Ter gelegenheid van het 12,5 jarig bestaan houdt de Spa- kenburgse bakkerij ’t Stoepje - in Waddinxveen met een standplaats bij parkeerterrein Beukenhof aan de Kerkweg-Oost - tot en met za terdag 9 mei een bijzondere broodjesactie. De bakkerij uit Spakenburg, die met 250 standplaatsen op Neder landse markten geen onbekende Nederlandse broodverkoper is, draagt gedurende de actie-periode 1 cent per verkocht broodje (krentebollen, croissants, Italiaan se bollen, Surinaamse broodjes, kortom al het kleinbrood) af aan de stichting kinderen van Tsjerno byl. Deze stichting, waarvan televisie persoonlijkheid Tineke de Nooy de ambassatrice is, heeft zich ten doel gesteld Russiche kinderen uit het rampgebied twee weken naar Nederland te halen. De kin deren krijgen hier een volledig verzorgd verblijf vol leuke activi teiten. Het resultaat van hun ver blijf in Nederland is dat ze ster ker en weerbaarder terug gaan naar Rusland. Het idee voor deze actie is uit een oproep in de Broodkrant van bak kerij ’t Stoepje ontstaan. Hierin werden lezers van het twee keer per jaar verschijnende blad opge roepen ideëen te geven voor een goed doel waaraan ’t Stoepje haar 'kado’ kon overmaken. De meeste inzendingen stelden de stichting kinderen voor Tsjerno byl voor. Tineke was bijzonder blij met het Stoepje-initiatief en heeft haar medewerking toege zegd. In haar programma op RTL-4 zullen de Nederlanders op de hoogte gehouden worden van de resultaten van de actie. Het gebeurt niet vaak dat bij een jubileum kadootjes worden gege ven door de jubilaris. Bakkerij ’t Stoepje doet dat wel als dank aan haar klanten die de marktkoop- mannen 12,5 jaar terzijde hebben gestaan. Verder was de doelstel ling van- de stichting kinderen van Tsjernobyl voor ’t Stoepje meer dan voldoende reden deze actie te initiëren. De licht naar binnen gebogen voorgevel getuigt van een bijzon dere eenvoud en helderheid, waar bij het speelse element niet wordt geschuwd. Centraal ligt de, enigs zins asymmetrisch aangebrachte, ingangspartij met ovalen luifel. Deze entree heeft een uitwaartse ronding. Aan weerszijden van de entree, geheel opgebouwd uit een glazen bouwstenen wand, bevinden zich liggende langgerekte vensters. In de vensters van de eerste verdie ping worden deze herhaald. Hier is over de gehele breedte van de gevel een lange strook vensters aangebracht, die de sterke hori- zontaliteit van de gevel benadruk ken. Beide zijgevels zijn eenvou dig en voorzien van een enkel klein venster. In de achtergevel is de indeling van het interieur met de drie groepsruimten herkenbaar. Zoals het interieur van de achterbouw, is de achtergevel ingedeeld in drie traveëen. Centraal ligt de uitste kende grote groepsruimte met er boven de vergaderruimte. Aan beide zijden zijn de twee kleinere groepsruimten herkenbaar. Alle drie de ruimten hebben een grote glaswand met openslaande deu ren. Boven het centrale vertrek is een brede strook smalle vensters aan gebracht. Boven de linker- en rechtervleugel zijn eveneens enke le smalle vensters geplaatst. Zoals bij de voorgevel domineert hier de sterke horizontale lijn van het gebouw. De lichte verticale gele ding van de vensters geeft hier enig tegenwicht aan. De kleurstelling van het gehele gebouw is in zachte tinten gehou den en is aangebracht in een ma nier die de horizontale lijn van de gevels benadrukt. De plint is van tegelwerk en gekleurde betonste- nen in een licht-bruine aardkleur. De gevel zelf is gestuct en zacht geel. Speelse elementen zijn de blauwe kleuraccenten, aange bracht als omlijsting van de kozij nen. WADDINXVEEN - Tijdens de zesde trekking van de loterij van WSE-voetbal zijn de meeste prij zen buiten Waddinxveen gevallen. Inmiddels draait het WSE-prij- zenfestijn op volle toeren. Alle prijzen van de maand februari hebben inmiddels de weg naar de rechtmatige winnaars gevonden. Het prijzenpakket voor maart staat alweer klaar. Mevrouw R.W. de Jong uit Al- phen a/d Rijn mocht bij Heems kerk aan de Dorpstraat de hoofd prijs van de 6e trekking in ont vangst nemen: een magnetron. Opvallend veel prijzen kwamen deze maand terecht bij lotenhou ders buiten Waddinxveen. Een overzicht van de winnende lotnummers: 090: R.W. de Jong, Alphen a/d Rijn (magnetron), 279: M. Boersma, Waddinxveen (weekend Center Parcs); 100: G.J. Jaspers, Waddinxveen (kle- dingwaardebon), 635: J. Bezuyen, Alphen a/d Rijn (radio-cassette- recorder), 481: P. Koster, Wad dinxveen (kofferset), 731: G. v/d Made, Boskoop (wereld-ontvan- ger), 590: J. Westdijk, Waddinx veen (roei-trainer), 631: L. Reits- ma, Den haag (espresso apparaat), 074: H.A. de Jong, Boskoop (fri tuurpan), 897: T. de Jong, Alphen a/d Rijn (fietscomputer), 158: C. Vlietstra, Hoorn (boodschappen mand), 756: W.H. Westerman, Zevenhuizen (romantisch tafelen (2 pers.)), 935: T.H.B. Mourits, Waddinxveen, (dekbed), 677: A.A. van Kleef, Benschop (bloe menbon), 369: P. Sluys, Rozen- daal (1 meter krentenbrood), 171: A.C.M. Groenendijk, Boskoop (kistje wijn), 448: A. Hooger- vorst, Waddinxveen (dartspel), 415: G.J. Schellingerhout, Voor schoten (staatslot). De eerstvolgende trekking is ge pland op zondag 22 maart. Dan zullen een meubelcheque (Gebr. Bakker) en een juwelen-waarde- bon (Spruitenburg) verloot wor den. WADDINXVEEN - Het eerste achttal van Excelsior moest na een overigens spannende strijd een nipt verlies tegen het bezoek ende KDC (Katwijk) accepteren (7-9). Ruud van Dijk en zijn tegenstan der Van Beelen maakten het el kaar erg moeilijk. Vele dreigingen j bleven tot in het eindspel aanwe- 1 zig. Beide spelers pareerden deze en deelden de punten. Korte tijd later kwam Dick Dibbets, die ove rigens iets beter leek te staan, met zijn Katwijkse opponent remise overeen. Verrassend was opeens de winst van Dirk Heeren I. Dirk was een schijf achter gekomen. Op ver keerd ’’vragen” van zijn tegen stander kon Dirk verrassend toe slaan en winnend uithalen. Kat wijk trok al snel de stand weer recht door de winst op Fred Zaad- hof. Tijmen den Ouden jr leek op een terecht gelijkspel af te stevenen, echter een minder goede zet werd door eindspelkenner bij uitstek, 'd?e Theo Zwetsloot van de Katwijkse - 1 gasten, resoluut uitgebuit, waar door Tijmen materiaalverlies leed. Invaller Teun van der Krol won via een werkelijk schitterend ge speeld eindspel van Frans Spie renburg, waarmee Teun ander maal zijn goede vorm demon streerde. Teun Twigt kon een doorbraak van zijn tegenstander niet voorko men en moest korte tijd later de winst aan zijn tegenstander laten. zijn haaks op de beide zijden van het dagcentrum geplaatst, zodat het complex een U-vormige plat tegrond krijgt. Het dagcentrum en de woningen werden eind 1991 opgeleverd. Voor de Stichting R.C.D. Midden Holland is dit een opvallende nieuwbouw die geheel voldoet aan de moderne wensen en eisen voor dagcentra. De heldere en vrolijke uitstraling en de eenvoudige plat tegrond sluiten aan bij de gebrui kersgroep, namelijk peuters en kleuters in de leeftijd van 0-7 jaar. Voor de Stichting R.C.D. Midden Holland markeert de eerste nieuwbouw een belangrijk mo ment in haar geschiedenis. Na de succesvolle uitbreiding naar drie panden in Gouda, waarbij de ver bouwingen van Westhaven 13 en Pinocchio eveneens werden ont worpen door het architectenbu reau Hoogstad Van Tilburg uit Rotterdam, is besloten over te gaan tot nieuwbouw in Waddinx veen. Het nieuwe dagcentrum is een sieraad voor de Waddinxveen se Zuidplas en vormt zonder meer de bekroning op de vernieuwde en uitgebreide vestigingen van de Stichting Regionaal Centrum Dagvoorziening Midden-Holland. WADDINXVEEN - Aan de Kuyperhoeve draait in Waddinx veen het nieuwe dagcentrum Zuidplas voor peuters en kleuters van de Stichting Regionaal Centrum Dagvoorzieningen Midden- Holland in Midden-Holland. In het voorjaar van 1991 werd de eerste paal geslagen van de opval lende nieuwbouw, naar een ont werp van het architectenbureau Hoogstad Van Tilburg uit Rotter dam. De indeling van het nieuwe ge bouw is bijna identiek aan die van het oudere dagcentrum Pinnochio te Gouda. Ook in het Waddinx veense ontwerp is een grote rol toebedacht aan de centrale speel- en ontvangsthal. Rondom deze ruime hal zijn de verschillende groepsruimten gegroepeerd. Drie groepsruimten, één slaapruimte, één keuken en diverse toiletten bevinden zich op de begane grond. Op de eerste verdieping zijn de dienstruimten en de verga derruimten ontworpen. Het gebouw heeft een opvallende plattegrond. De speelhal met aan weerszijden de slaapruimten en de keuken bevindt zich in de voorbouw. Dit deel van het ge bouw heeft de vorm van een lang gerekte, maar gebogen driehoek. Deze vorm vertoont aan de voor zijde een lichte ronding naar bin- nentoe. Achter deze voorbouw zijn de drie groepsruimten haaks ge plaatst, met ertussen de toilet ruimten. De bovenbouw beperkt zich tot de voorzijde en het cen trale deel van de achterbouw. Middels een open trap en een gla- zen-wandafscheiding wordt toe gang verschaft naar deze eerste etage. Hier liggen de werkruimtes van de kinderarts, de coördinator, de maatschappelijk werker, de psy choloog en de orthopedagoog en de kamer voor de speltherapie. Boven de centrale groepsruimte is een grote ruimte gereserveerd voor vergaderingen en ontvang sten. WADDINXVEEN - In de twee weken voor de crocusvakantie stond de openbare Theo Thijssen- school (Kerkweg-Oost) in het te ken van de sterren. Dit had niets te maken met horoscopen of zo, maar de leerlingen werkten aan een project over sterren en plane ten. Zo had groep acht in de klas met verschillende groottes van ballen de verhoudingen tussen de aarde, de zon/dé maan en de andere pla neten gemaakt. De andere leerlin gen maakten een werkboekje, col lages, plakten en knipten raketten en maanmannetjes. Via de bibliotheek had de school een scala aan boeken, posters en dia’s gekregen, zodat de kinderen goed geïnformeerd konden wor den. Een toevalligheid was dat de onderwijs-televisie een serie uit zond voor de onderbouw over dit project. Vorige week donderdag konden de ouders en belangstellenden ko men kijken naar het resultaat van twee weken hard werken, ’s Avonds stond er in de klas van meester Mertens een echte ster renkijker opgesteld, waardoor de kinderen konden kijken. Het project werd besloten met een echte sterrenshow van de leerlingen. De sterren van elke klas konden zich meten met el kaar om de prijs van de beste play-backer te winnen. Het dagcentrum voor peuters en kleuters "Zuidplas de Kuyperhoeve met (van links naar rechts) Dirk Kilian, Anneke Bosgra, Annet Griffioen, Teunie de Kruijf, Anelies Honkoop, Ellen v.d. Lee, Daphne Rietveld en Marinus Klok. {Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). zending van De Avonduren. Spe- I ciaal voor deze gelegenheid is de - presentatie in handen van Ron Op dat moment was destand 6-8 Menke en Peter Teunisse samen. !n v™rde,e> van en De muzikale Avonduren zijn iede- flad Cor Barelds een redelijk ge- re zaterdag- en zondagavond te ^aardige stelling met zijn op beluisteren van 22.00 tot 24.00 P<»nent Jan Passchier. Cor kon on- uur via RTW 105.8 FM. mogchjk: winst forceren en meer dan een gelijspel zat er zeker niet in. WADDINXVEEN/STOLWIJK - Tijdens de regionale finalewed strijden om het damkampioen schap van de Dambond Midden- Holland voor teams van scholen voor basis- en voortgezet onder wijs in partycentrum De Polder- kamer in Stolwijk is de Waddinx veense hervormde Bethelschool eerste geworden met 17 wed- strijdpunten en 59 bordpunten. Ze hadden bij de basisscholen één punt voorsprong op de Timó- theüsschool uit Alphen aan den Rijn. Derde werd het eerste viertal van de hervormde Eben Haëzerschool (13 en 44 punten) en vijfde het tweede team van dezelfde school (10 en 37 punten). Dat zijn dus drie Waddinxveense teams bij de beste vijf in de einduitslag van de strijd tussen de tien sterkste schoolteams uit de regio’s Gouda en Leiden. Daarmee hebben de drie Wad dinxveense schooldamteams zich geplaatst voor de halve finale van Nederland, die op zaterdag 11 april zal worden verspeeld. In Stolwijk reikte wedstrijdleider Leen Dubbelaar de prijzen uit. De organisatie van de regionale fi nalewedstrijden was in handenvan de Stolwijkse damclub ’’Jong en Oud”. In Waddinxveen komen steeds meer 30 km-gebieden. Wie die verlaat moet voorrang geven aan het verkeer, zoals deze automobilist die bij het verlaten van de Bosboom Toussaintsingel ver zuimt de fietser op Staringlaan voorrang te geven. (Foto: Intercolor/De Rooy). WADDINXVEEN - Daar het eerste achttal van damclub Excel sior in de competitie van de hoofdklasse van de Dambond Midden Holland een thuiswed strijd speelde tegen KDC uit Kat wijk, werden slechts 8 wedstrij den in de onderlinge competitie gespeeld. Kees Blonk zorgde er zelf voor, dat zijn gemiddelde een beter aanzien kreeg. Op positionele wij ze wist hij Jan Kramer te klop pen. Piet van Es werd al vrij snel na de opening door Sietse Siersema ver rast met een leuke damcombina- tie. In de slechte stand speelde Piet enkele zetten door en kon na een foutzet van Sietse zeer onver wacht vernietigend toeslaan. Gerrit van der Zijden herstelde zich van zijn toch wel onverwacht verlies tegen Sietse uit de vorige ronde. Hij wist een overwinning op Cor Stolker te behalen en houdt daardoor nog uitzicht op een finaleplaats. Adriaan Blom wees Gerrit Heeren terug en Ray mond van Es behaalde volle winst op Bertus van Eijk. Dirk Heeren II kon een fraai punt op zijn lijst bijschrijven, nadat hij met Tijmen den Ouden sr na een leuk gespeeld middenspel remis eerde. Lucien Claessen leek iets beter positioneel spel te hebben tegen Adriaan Zwanenburg, maar laatst genoemde staat bekend als een vechter, een dammer die zich niet bij elke slag of stoot gewonnen geeft. De uiteindelijke remise was een terechte uitslag. Vincent van Es handhaaft zich nog steeds goed in de bovenste re gionen van de ranglijst. Op positi onele wijze forceerde hij tegen Jan de Heer schijfwinst en Vin cent werkte dat goed naar partij- winst af. l 1 l

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 23