Praten over een centrum sinds ’78 Kostbare zege voor Korbis w Bouwstart eerste bedrijf Coenecoop II Bezoeken Kaartavond er TE KOOP: Muziek en dans in Kreater Landelijke A-klasse De Gouwe dekn?J Dansavond ouderen 25 april Goed Werk in Zuidplas WADDINXVEEN - De Stich ting Goed Werk houdt zaterdag 11 april in het winkelcentrum Zuidplas van 11.00-16.00 uur uit verkoop. Fietstocht raadsleden Schrijven voor Amnesty Bestrijding muskusratten Paashaas bij Be Fair-jeugd Passiespel in De Open Cirkel Mffl EW ©EWMffiWK DIVERSE SHOWROOM KEUKENS MET HOGE KORTINGEN ■RAADZAAL WADDINXVEEN WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS eslauranl Beleidsprogramma Rotterdam Gouda LEZERS SCHRIJVEN N St. Janskerk 1 Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 8 april 1992 Concerten en Z3AAS i VVD. ZOEKT SpOHSEKS. ur te Burgemeester C.M. van der Linden na het slaan van de eerste Vliegtuigen in lucht voor Rensa Verontruste ouders van peuterspeelzaal ’’Kabouterhof WADDINXVEEN - Vanmiddag - woensdag 8 april - hebben de le den van de raadscommissie voor Openbare Werken en Verkeer de fiets gepakt om met eigen ogen te zien waarover in het gemeente huis besloten moet worden. Bekeken werden diverse projecten van de gemeentelijke plantsoenen dienst, terwijl ook allerlei wel en niet te verkopen stukjes ’’snipper- groen” in ogenschouw genomen werd. Ook zal kennis worden genomen van bestaande en nieuwe 30 km- gebieden. Verder wordt gekeken naar het tracé van noord naar zuid voor de aanleg van een fietspad. le en 2e paasdag gezellig dineren met live muziek Wij serveren dan buffet daarbij heeft u keuze uit: warme en koude voorgerechten diverse soepen vlees en visgerechten met groenten en gebakken aardappelen nagerechten buffet o.a. flensjes, bavarois, ijs en mousse ƒ39,50 p.p. (kind t/m 16 jr. ƒ19,50) U kunt natuurlijk ook kiezen voor ons speciale voorjaarsmenu of a la carte (paaszaterdag gesloten) A.P. van Neslaan 1, Boskoop, 01727-14886 of 14283 k f KEUKENS - SANITAIR TEGELS Pr. Margrietln. 8a, Alphen Telefoon 01720-45499 Het ondertekenen van de grondtransactie met links Rensa BV-directeur drs. E. Heijink, in het midden burgemeester C.M. van der Linden en rechts notaris mr. J.A.M. Koek. (Foto: Sjaak No- teboom). WADDINXVEEN/BOSKOOP - Tot en met vrijdag 5 juni zal er in deze streek een gecoördineerde aktie plaats vinden voor de mus- kusrattenbestrijding. Zeven be strijders uit de Flevopolder assis teren in het rayon Rijnland-Oost binnen het gebied van waterschap de Gouwelanden ten oosten van de Gouwe. WADDINXVEEN - Na de zo ge slaagde dansavond voor ouderen in november van het vorig jaar heeft de Stichting Welzijn Oude ren Waddinxveen besloten nog maals zulk een gezellige dans avond voor ouderen (50+) te orga niseren. Ook dit keer in samen werking met de Waddinxveense dansschool Van der Lubbe. Deze dansavond zal plaatsvinden op zaterdag 25 april in de dans school aan de Sniepweg 13e te Waddinxveen. De avond begint om 20.30 uur en zal duren tot 24.00 uur. De zaal gaat open om 20.15 uur. Dansschool Van der Lubbe is goed te bereiken met bus 187 van Westnederland (Gouda-Leiden). Uitstappen bij het zwembad ’’Gouwebad”. Ook is er een groot parkeerterrein aanwezig. Tijdens deze avond kan er worden gedanst op het ritme van de quickstep, Engelse wals en Zuid- Amerikaanse muziek. Kortom, een heerlijk ’ouderwetse’ ball- room-avond, waarbij de ’oude dansen’ ook niet worden vergeten! Met deze dansavond wordt de ac tiviteit van de SWOW, ’’Dansen voor Ouderen”, afgesloten, die nog steeds onder de bezielende leiding staat van het Waddinx veense dansechtpaar Guus en Re nee van der Lubbe. Ook het vol gend seizoen gaat deze activiteit weer verder onder hun leiding. Komende zaterdag reist Korbis af naar Maasdijk voor de wedstrijd tegen Dijkvogels - de koploper - in deze competitie. Een vrijuit spelend Korbis moet in staat zijn deze ploeg het knap moeilijk te gaan maken. Een gelijkspel moet tot de mogelijkheden worden ge rekend. Het Waddinxveense depot van 'Goed Werk is uit z’n jasje ge- 'groeid. Goed Werk gaat verhui zen naar een grotere ruimte. Een deel van de artikelen gaat in de uitverkoop en wel met 50% kor ting. De Stichting Goed Werk is een evangelische stichting die in de Derde Wereld actief is. Hun doel is: Werken voor een beter leven. Dat houdt in: Ook mensen daar een eerlijk loon gunnen voor hun activiteiten. De provincie Zuid-Holland heeft deze aktie opgezet in verband met de hoge populatie muskusratten in dit gebied. De gemeenten waarbinnen de aktie plaatsvind zijn Boskoop, Waddinxveen, Reeuwijk, Bodegraven en Gouda. In 1991 werden in dit rayon 12.535 muskusratten gevangen. Om de aktie goed te laten verlo pen, wordt een ieder verzocht om vangmateriaal niet te verplaatsen. Wie meldingen heeft of vragen kan bellen naar de volgende num mers: 01727-18668 (onderkomen Boskoop) of 01720-46200 (kan toor). Voor de meldingen staat een wachttijd van enkele maan den. Het hoofdkantoor is gevestigd in Doetinchem. In de dertiger jaren is de grootvader van de huidige directeur begonnen met voorna melijk loodgieterswerk en elektra. Onder leiding van de twee volgen de generaties Heijink maakte Rensa een grote expansie door als verwarmingsgroothandel. In 1963 heeft het bedrijf de nieuwbouw in Doetinchem in gebruik genomen. In de jarenm 1966, 1974 en 1988 heeft men iedere keer weer moe ten uitbreiden. WADDINXVEEN - Er breken weer drukke weken aan voor de Hervormde Gemengde zangvereniging ”Vox Jubilans” uit Wad dinxveen. Dit door Pieter Stolk geleidde koor heeft in een tijds- Burgemeester C.M. van der Linden na het slaan van de eerste paal voor Rensa BV, het eerste bedrijf op Coenecoop II. In het midden de Moordrechtse aannemer J. Vink en rechts Rensa-di- recteur drs. E. Heijink. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 13 april houdt de activiteitencommissie van Be Fair-voetbal voor haar jongste voetballers een gezellige paaseie- ren-zoekwedstrijd en knutselmid- dag. Alle E- en F-leden zijn welkom op het Wamaarplantsoen waar vanaf 2 uur ’s middags tot 4 uur volop geknutseld kan worden in de Be Fair-kantine en vooral daarbuiten gezocht gaat worden naar de ver stopte eieren. De supportersveren- ging zal wederom een aantal prijs jes beschikbaar stellen. gen van een O-variant (niets doen) na te gaan. Aan het raadsbesluit van 27 fe bruari 1991 is door het college uitvoering gegeven. In het Beleidsprogramma 1990-1994 hebben CDA, PCW en VVD over de centrumontwik- keling afgesproken: - Het beleid is erop gericht het winkelcentrum Passage in weste lijke en/of noordelijke richting uit te breiden. - Wanneer het eerst punt niet ge realiseerd kan worden, zal een al ternatief kunnen worden ontwik keld voor een geheel nieuw hoofd centrum (bijvoorbeeld het Be Fair-terrein). Een integrale studie, met inbreng van alle betrokkenen, zal daaraan ten grondslag moeten liggen. Voor het huidige winkel gebied Passage zal dan een duide lijke nieuwe bestemming moeten worden gevonden, welke financi eel uitvoerbaar is. -Voor het aanpassen van de infra structuur ten behoeve van dit hoofdwinkelcentrum draagt de ge meente maximaal ƒ1 miljoen bij. Verder staat op de lijst van beste- dingssuggesties van het Beleids programma een bedrag van ƒ750.000,- wegens doortrekking van de Rijnlandstraat en een be drag van ƒ500.000,- ter dekking van het tekort in lopende exploita ties. bestek van drie weken maar liefst vier belangrijke optredens. Het derde optreden van ”Vox” is op de avond van Koninginnedag, donderdag 30 april in de Grote of St. Laurenskerk te Rotterdam. Hier is een grote Oranje-zang- avond georganiseerd, waarvan de baten bestemd zijn voor het Shaa- re-Zedek ziekenhuis in Jeruza lem. Vox Jubilans is verzocht deze bij eenkomst met zang op te luiste ren. Verdere medewerkenden zijn hier Martin Mans (hoofdorgel), André van Vliet (transeptorgel), Bert Koelewijn (vleugel) en Henk en Harm Dorst (trompet). Pieter Stolk heeft de algehele mu zikale leiding. De avond begint om 20.00 uur. Kaarten zijn bij boekhandel Burger verkrijgbaar. WADDINXVEEN - Met het no dige bestuurlijk feestelijk vertoon en drie reclamevliegtuigen in de lucht is vorige week dinsdagmid dag door burgemeester C.M. van der Linden de eerste officiële paal geslagen voor Technisch Handels- bureau Rensa BV uit Doetinchem op het bedrijvenpark Coenecoop II. Op dit park gaat zich inmid dels ook Holec BV uit Gouda ves tigen. Even voor het slaan van de eerste paal was in de trouwzaal van het gemeentehuis de grond verkocht door het zetten van handtekenin gen van burgemeester C.M. van der Linden, Rensa-directeur drs. E. Heijink en notaris mr. J.A.M. Kock. Met de verkoop van de 5.650 vierkante meter grond aan Rensa Exploitatiemaatschappij BV had een week eerder de ge meenteraad ingestemd. Nadat de paal met behulp van het Moordrechtse bouwbedrijf Vink BV was geheid verschenen er drie reclamevliegtuigen in de lucht met teksten als ’’Coenecoop II is open”, ’’Rensa Doetinchem wel kom” en ’’Holec Gouda ook wel kom”. Rensa BV is een groothandel in centrale verwarmingsinstallaties. WADDINXVEEN - Om aan alle bedrijfstakken in de ’’Waddinx veense economie” voldoende recht te doen, is besloten om het aantal door het college van Burge meester en Wethouders te bren gen bedrijfsbezoeken van 4 per jaar, te verhogen naar 6. WADDINXVEEN - In het wijk- gebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat is er vrijdagavond 10 april om acht uur kaarten in wedstrijdverband. Tijdens deze avond wordt er ook weer een ver loting gehouden en omdat het bij na Pasen is zal deze kaartavond een feestelijk tintje krijgen. Zaterdag 11 april is er in De Pad destoel een ruilbeurs vanaf 14.00 uur. Op Koninginnedag (30 april) heeft De Paddestoel een totaal an der programma dan voorgaande jaren opgesteld. Op het ogenblik heeft Rensa in Doetinchem de beschikking over 12.000 vierkante meter bedrijf sterrein. Hier weken 95 mensen. In 1990 is de groothandel Optima uit Eelde overgenomen. Hier wer ken 15 mensen. Op nationaal niveau is Rensa - de afkorting is in 1953 ontstaan voor Rijwielen, Elektra, Naaimachines, Sanitair en Aanverwante artikelen - nummer vier in de lokale cv-om- zet. Het bedrijf handelt in 9.000 artikelen, waarvan 98% uit voor raad. De nieuwe vestiging in Waddinxveen, welk filiaal gaat vallen onder Rensa Doetinchem, gaat werk bieden aan 15 mensen. Het op Coenecoop II in aanbouw zijnde bedrijf, dat beschikt over 850 vaste klanten, heeft een om zet van 90 miljoen gulden per jaar. Wi l buit NJ Open brief Kabouterhof Open brief aan wethouder P.F.J. van Schie (CDA). Het is verbazend, zoals de gemeente omgaat met het wel en wee van de Waddinxveense peuterspeelzalen. Dit in verband met de ophanden zijn de verhuizing van de peuterspeelzaal ’’Kabouterhof’ naar het gebouw ”De Bonkelaar” aan het Beukenhof. Nog steeds weet niemand of het wel echt doorgaat, laat staan wanneer. •- Wij zouden er vanuit mogen gaan dat daar voorlopig geen sprake van .- kan zijn, gezien de vele tekortkomingen van deze nieuwe lokatie. 1. Er is bijvoorbeeld geen ’’overzichtelijke”, ’’afsluitbare” buitenspeel- plaats; de huidige ’’rimboe” is hiervoor totaal ongeschikt. 2. Het looppad naar de voordeur is erg verzakt, en zal aanleiding zijn tot veel struikel- en breekwerk. 3. De kindertoiletten zijn te ver van het ’’leslokaal” gelegen, zodat de leidsters de kinderen moeten begeleiden, en dus telkens de groep in de steek zouden moeten laten. 4. De toiletdeuren zijn van binnenuit afsluitbaar, zodat de brandweer regelmatig uit zal moeten rukken, als een peuter zich per ongeluk heeft opgesloten. 5. Er bevindt zich een enorme afgrond die alleen wordt gescheiden door ”te” lage muurtjes. Nog zelfs afgezien van de vreemde lokatie, (middenin een gepland win kelgebied) voldoet ”de Bonkelaar” op geen enkele manier; en zou vol gens de betreffende voorschriften zelfs voor basisscholen ongeschikt zijn. Wij hopen dat U thans wakker bent geschud, en eens verstandig met el kaar zult gaan buigen over bovengenoemde problemen. WADDINXVEEN - Het winkelcentrum ”de Passage” in de huidige omvang staat er sinds 1975. Voordat de winkelstrip aan de zuidkant werd uitgebreid met winkels aan de overkant en een voetgangersgebied verstreken er zo’n 15 jaar aan discussie. In middels is de uitbreiding tot een hoofdwinkelcentrum vrijwel eenzelfde periode onderwerp van gesprek. De wenselijkheid om in Waddinx veen te komen tot de vorming van een echt hoofdwinkelcentrum is al vele jaren onderwerp van ge sprek. Reeds in de gemeentelijke nota Kemenbeleid van maart 1978 zijn hierover beleidsuitspra ken door de toenmalige raad ge daan. Het gebied rond de Passage werd als centrale kern van Waddinx veen aangewezen waar in de toe komst onder andere de winkel-, de kantoor- en de ontmoetings- functie versterkt diende te wor den. Sedert 1978 is met wisselende in tensiteit gewerkt aan de realise ring van een hoofdwinkelcentum. Intussen kwamen er verschillende raadsbesluiten en verschenen er twee rapporten, die over de win- kelontwikkeling in het verleden zijn uitgebracht, namelijk het CIMK-rapport (1986) en het Kol- pron-rapport (1987). In beide rapporten werd - zij het onder verschillende condities - ge concludeerd dat 5.000 m2 aan winkeluitbreiding kon worden ge realiseerd. Het CIMK adviseerde de uitbreiding van winkels aan de noordzijde van de Kerkweg-Oost te doen realiseren terwijl Kolpron tot de conclusie kwam dat de westzijde van de Passage de beste uitbreidingslocatie was. De raad opteerde uiteindelijk op 23 sep tember 1987 - conform het voor stel van B. en W. - voor overname van de visie van Kolpron. Ter uitvoering van het betreffen de raadsbesluit werden door het college in nauw overleg met pro jectontwikkelaar MAB en het GAK (optredend voor het be drijfspensioenfonds voor de Me taalindustrie) plannen bestudeerd en ontwikkeld. Daartoe werd op 21 juni 1988 een intentieovereen- komt gesloten. Het resultaat van de verrichte studies werd bij brief van 14 de cember 1990 aan de raad voorge legd. B. en W. kwamen tot de conclusie dat de keuze voor de uitbreidingslocatie tot twee moest worden beperkt, namelijk Passa- ge-Noord en de Be Fair-locatie. Plannen voor Passage-West, waar voor eerder was opteerd werden financieel gezien als niet haalbaar beschouwd. Naar aanleiding van het besluit van B. en W. werd op 5 februari 1991 door de commis sie voor Ruimtelijke Ordening c.a. een - goed bezochte - openba re hoorzitting gehouden. Het raadsbesluit van 27 februari 1991 - in overeenstemming met het door B. en W. naar aanleiding van de commissiebehandeling bij gestelde voorstel - hield in dat naast verdere studie naar de mo gelijkheden van realisering van de plannen Passage-Noord en Be Fair, tevens verdere studie moest worden gemaakt van een financi eel gunstiger plan Passage-West. Tevens werd gevraagd de gevol- WADDINXVEEN - Na intensie ve training en voorbereiding is het zover voor de De Gouwe-zwem- mers: de promotie van de B-klasse naar A-klasse. Dit alles gebeurde in het zwem- bad Hoornse Vaart te Alkmaar. Na 5 maal te schitteren als num- mer één kreeg De Gouwe deze keer zeer veel tegenstand van DAW. Zoveel dat de halverwege de wed- strijd 37 punten achter stonden. 1 Maar de Waddinxveense ploeg liet zich niet kisten. Ze kwamen voor de zesde maal als le uit de strijd met een voorsprong van 26 punten. Het totaalklassement was uitein delijk 1. De Gouwe (5207.6), 2. DAW (5234.4), 3. Torpedo (55.07.6). In het zwembad De Sniep aange komen kregen alle Gouwe-zwem- mers en trainers een hartelijk wel kom en felicitatie aangeboden door voorzitter C. Kroon. Voor ie- dereen was er ook een presentje. Jan Willem v.d. Hoek kreeg bui-1 ten zijn eigen verwachting om, op I deze avond de beker voor Zuid- Hollands kampioen lange baan zwemmen uitgereikt door de voorzitter. Begonnen wordt zaterdagavond 11 april in de Grote Kerk te Bar neveld. Op uitnodiging van een Evangelisatiecommissie zing Vox Jubilans daar tijdens een zang avond die in het teken staat van Passie. John Propitius begeleidt het koor op het orgel. Op de avond van stille zaterdag 18 april wordt in de St. Janskerk te Gouda weer de jaarlijkse Pas sie- en Paasstonde gehouden. Naast het grote koor van Vox Ju bilans werkt hier ook het Jeugd koor mee. Dit koor staat onder de enthousiaste leiding van Jan Mul der. De bekende Kampense musicus Klaas Jan Mulder begeleidt de koor- en samenzang op het grote Moreau-orgel van de St. Jan. Drs. Joz.A. De Koeijer uit Baarn is hier de meditator. Een boeiend en afwisselend pro gramma is er samengesteld met koorwerken van Bach, Bizet, Johnson en de dirigenten Pieter Stolk en Jan Mulder. Deze avond, waarvoor elk jaar grote belangstelling bestaat, be gint om 20.00 uur en vanaf 19.15 uur is de kerk geopend. Volledige programma’s, die dienen als toe gangsbewijs, zijn a ƒ5,- aan de in gang van de kerk te verkrijgen. Kinderen t/m 12 jaar hebben gra tis entree. WADDINXVEEN - In de thuiswedstrijd tegen streekgenoot Vriendenschaar uit Bodegraven lukte het Korbis-korfbal een zeer belangrijke overwinning te behalen waardoor de kans op verlening van het districtskorfbal in het volgend seizoen zo goed als zeker is gesteld. Dit goede resultaat was in het bij zonder te danken aan een goede tweede speelhelft, waarin Korbis de met rust behaalde 3-4 achter stand tot een positieve score wist om te buigen. Deze achterstand was het gevolg van een aanvankelijk slap en onge ïnteresseerd spelletje waaruit ze ker het belang van deze wedstrijd niet kon worden opgemaakt. Na 0-1 achter wist Jaco Wineke de score met een goede aktie gelijk te trekken (1-1). Toch slaagde een toen beter spe lend Vriendenschaar er in telkens een voorsprong te nemen. Geluk kig voor Korbis verhinderden treffers van Pieter Slootweg - ge lukkig hersteld van een lastige voetblessure - en Marino van ’t Zwet dat de bezoekers een grote re voorsprong konden nemen. Toen de goed leidende scheids rechter voor de tweede speelhelft floot was daar opeens een ander Korbis op de grasmat. Met vaak snel en afwisselend spel slaagde Korbis er in Vriendenschaar on der druk te zetten en doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Binnen enkele minuten was de achterstand omgebogen naar een 5-4 voorsprong middels doelpun ten van opnieuwe Marino van ’t Zwet en Pieter Slootweg. Hoewel Korbis het betere van het spel had vielen de doelpunten daarna beurtelings aan beide kanten. Na 5-5 en 6-6 waren het Mariam de Boer en Pieter Slootweg, die voor Korbis de korf wisten te vin den. Met nog zo’n kwartier spel voor de boeg wist een collectief sterk spelend Korbis met succes tot 10-7 uit te lopen via afstand- treffers van Frits Visser (2x) en Jaco Wineke. Wie had gedacht dat met nog on geveer zeven minuten te spelen Korbis de zaak niet meer uit han den zou geven had zich nog bijna vergist. In een slotoffensief wist Vriendenschaar enkele knullige plaatsfouten goed af te straffen maar verder dan 10-9 kwam men gelukkig niet meer. van ”Vox” - E5 -.it- WADDINXVEEN - Op de woensdagavond 15 april om half negen in Het Anker aan de Nesse te houden maandelijkse avond van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel zal een uitvoe ring gegeven worden van het pas sie- en paasspel ”Dag en nacht verschil”. Het bekende lijdens- en paasver- haal wordt vanuit twee invalshoe ken belicht: vanuit de hoofdman die bij de kruisiging van Jezus aanwezig was en vanuit het meisje Eline uit onze tijd. Door middel van dramatische werkvormen (drama, beweging, zang) wordt duidelijk gemaakt 1 hoe de hoofdman en Eline de »- nacht van het lijden en de dag l van de opstanding beleven. Voor deze afwisselende avond wordt ie dereen van harte uitgenodigd. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder 1 pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent.^^ Het vierde en laatste optreden van ”Vox” in deze tijd is weer in de Goudse St. Janskerk. Daar wordt op zaterdagavond 2 mei een jubileum-avond van de Evan gelische Omroep gehouden, welke ook rechtstreeks via de radio wordt uitgezonden. Vox Jubilans zal ook deze bijeen komst muzikaal opluisteren, zij wordt aan het orgel begeleidt door Martin Zonnenberg. Deze E.O. zangavond begint om 20.00 uur en is voor een ieder vrij toegankelijk. WADDINXVEEN - Deze maand april organiseert de werkgroep Waddinxveen van Amnesty Inter national de volgende schrijfgele- genheden: - Woensdagavond 13 april van 20.00-21.00 uur bij Hannie Ok- kes, Chopinlaan 26; - Maandagmiddag 13 april vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 176; - Maandagavond 13 april vanaf 20.00 uur bij Anja Dijkhuizen, Klaverveld 23; - Dinsdagmiddag 14 april vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Roosje Voshoeve 31. Geschreven kan worden voor: - Chong Son-hee, een 3-jarige kunstenares in Zuid-Korea, die in juli 1991 veroordeeld werd tot twee jaar gevangenisstraf op grond van de Nationale Wet op de Veiligheid. Zij werd beschul digd van het bijeenroepen van al gemene bijeenkomsten en het schilderen van een spandoek dat pleitte voor de Koreaanse hereni ging en een muurschildering over Su-kyong, een student die werd gedetineerd wegens een illegaal bezoek aan N.Korea; - Moncef Triki, de voorzitter van de afdeling Tunis van de Vereni ging voor de Verdediging van de Rechten van de Mens en de Openbare Vrijheden. Hij werkte met families van islamitische ge detineerden en onderzocht bijzon derheden rond hun arrestatie en detentie. Hij werd op 11 mei 1991 voor de derde keer gearres teerd en heeft verklaard ernstig gemarteld te zijn; - Mikel Marku en Ali Haxhiu, twee etnische Albanezen in Joe goslavië. Zij stierven in november 1991 nadat zij in hechtenis waren mishandeld. Voor beiden wordt om een grondig en onpartijdig on derzoek naar hun dood verzocht. Voor deze vier mensen zijn voor beeldbrieven op de bovenvermel de adressen beschikbaar. Deze brieven kan men ook thuis over schrijven. WADDINXVEEN - ’’Muziek en dans in de pruikentijd” is het the ma van een muziek- en dansuit- voering in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater op zaterdagavond 11 april om half acht. De toegang is gratis. Leerlingen van Judith Glasbeek (dwarsfluit), Marcella Kouwenho- ven (ballet), Corry Klein Hane- veld (piano) en Thomas Guirten (cello) zullen zaterdagavond net zo dansen en spelen als twee eeu wen terug gebeurde. Op muziek van Mozart, Beetho ven en Haydn worden dansen als de wals en het menuet gedemon streerd en van een vakkundige toelichting voorzien. Daarnaast wordt er tekst en uitleg gegeven over de in die tijd gedragen kos tuums en zal er het een en ander verteld worden over de componis ten. Zo zal er het werk van de ’vroege’ Beethoven naast dat van de ’late’ Beethoven (Mondscheinsonate) gezet worden en de componist dus niet alleen met muziek maar ook met tekst voor het publiek ge stalte krijgen. Een kleine expositie wordt inge richt met veel informatie over de ontwikkeling van de piano en de dwarsfluit. De danseressen gaan passend gekleed in kostuum en mét pruik. Beeldend kunstenaar Josiah Onemu (ook als docent aan Kreater verbonden) maakte speci aal voor deze gelegenheid een - buste om een pruik uit die tijd ten toon te kunnen stellen. Met projekten als dit wil Kreater in de nabije toekomst een vaste serie van leerzame en leuke uit voeringen opbouwen, waarin steeds een aantal verschillende kunstzinnige disciplines samen werken. Deze Kreater keus ligt voor de hand als bedacht wordt dat bin nen Kreater al een muziekschook, een dansschool, verschilldende cursussen in beeldende kunst, en - met ingang van volgend seizoen - de Jeugdtheaterschool Zuid-Hol land gehuisvest zijn! IRr 1 >w;- «SP |E**a s

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11