Debatavond in Waddinxveen Vriendschapsband met Pelhrimov Provincie houdt sloop van villa’s niet tegen H - rolhorren - roldeuren - voorzethorren Last van vliegen en muggen? Wij hebben alle soorten horren’. Geschenken voor negen gasten Alles op maat gemaakt Kleur naar keuze Vraag vrijblijvend informatie of kom even langs: Autobotsing na schrik Film in koffiebar Prijs voor Frans opstel Duidelijke boodschap gedeputeerde T.F.J. Jansen Schoolredactie stapt boos op na censuur Burgemeester C.M. van der Linden op debatavond: ’’Kerkweg-Oost een voorlopige keuze” f Promotie L rolluikspeciaiisten zoinveringsspecialisten VERVOLG VAN DE VORIGE PAGINA Periode 1800 - 1945 Debatleider Publiek Bestemmingsplan Uitspraken Pagina 13 Woensdag 22 april 1992 Weekblad voor Waddinxveen De verlaten woning van wijlen dokter P. 'w. Vanuit Haarlem werden Corrie en haar zus Betsie, met honderden anderen, op transport gesteld naar Duitsland. Ze belandden uiteinde lijk in Ravensbrück, een plaats als een hel. Vol leed, haat en corrup tie. De grootste test van hun ge loof. Hiervan zou een grote(re) propa gandistische uitstraling van deze tak van internationaalbeleid kun nen uitgaan. B. en W. hebben la ten weten op een initiatief terzake van het gezamenlijk particulier initiatief positief te zullen reage ren. Voor de wedstrijd had Alliance Francaise 16 leerlingen van de sa menwerkingsschool (3) en de Don Bosco-MAVO in Boskoop (13) weten te interesseren. Nienke Hil- lerts en haar medestudente Barba ra Osse probeerden in hun opstel een Franse student te bewegen Nederland en de Waddeneilanden als reisdoel te kiezen. I WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse wordt vrijdagavond om half negen een film gedraaid. WADDINXVEEN -Bij een aan rijding op rijksweg A 12 (Utrecht - Den Haag) onder Waddinxveen is een 29-jarige Rotterdammer, die op weg was naar zijn woon plaats, gewond geraakt. De man schrok opeens van een andere auto, week uit, raakte de macht over het stuur kwijt en be landde in een naast de autosnel weg gelegen sloot. Hij kon op eigen kracht zijn wa gen verlaten en werd voor onder-, zoek naar het Groene Hart Zie kenhuis (lokatie Bleuland) ge bracht. Julianastraat 24 - Boskoop Geopend van 09.00-17.00 uur. Zat. 09.00-15.00 uur. ma.mo. wo.mi. gesloten. Met het bekend maken de voor- keurslokatie van het college van B. en W. om aan de noordkant van de Kerkweg-Oost 5.048 vier kante meter winkelruimte en 18 dure woningen te realiseren werd voor het eerst naar buiten ge bracht dat twee van de vijf te slo pen villa’s daar zijn opgenomen in de provinciale monumenteninven tarisatie. Deze zorgvuldige, maar onver plichte Zuidhollandse inventarisa tie van karakteristieke panden uit de periode 1800 - 1945 is door het provinciaal bestuur uitgevoerd en zal na een selectie door het mi nisterie van WVC gebruikt kun nen gaan worden. De minister van tatief vraagt en wat de consument wil. Wij letten er dus niet op of er drie of vier slagers of bakkers in het winkelhart zullen komen. Dat zijn zaken van de gemeente en van de investeerders. De ruimte lijke aspecten en de eventueel in gediende bezwaarschriften wor den door ons overigens wel na drukkelijk en tot in detail beoor deeld”. WVC bepaalt uiteindelijk welke panden de status van monument zullen krijgen. ”De enkele omstandigheid dat twee villa’s een zekere monumen tale waarde hebben, hetgeen blijkt uit de opname in het Monu menten Inventarisatie Project (MIP), vinden wij onvoldoende grond om tot een andere afweging te komen”, motiveren B. en W. de keuze voor Kerkweg-Oost. Die opvatting en de mening van de liberale gedeputeerde leidden op de debatavond tot kritische vragen en opmerkingen van PvdA-raadslid Ch.A.A. Wijnen. ’’Meneer Jansen suggereert dat zijn provinciale ambtenaren nutte loos werk zitten te doen door een inventarisatie te maken van monu mentale en waardevolle panden, terwijl vervolgens het gemeente bestuur die ongehinderd tegen de vlakte kan gooien”. Gedeputeerde T.F.J. Jansen: ”De provinciale ambtenaren doen hun best, maar er is nu eenmaal een heel duidelijk verschil tussen een officieel monument en de door ons geïnventariseerde panden die beschermd zouden moeten wor den, maar dat juridisch niet zijn, hoe waardevol die voorlopige lijst ook is”. Ch.A.A. Wijnen: ’’Waarom legt u die inventarisatie dan in een dik boek vast als de gemeente toch kan slopen zonder dat u daar iets tegen kunt doen?” Gedeputeerde T.F.J. Jansen: ”Dat is misschien ook de zwakte van zo’n lijst”. Aan het eind van de debata vond in de toneelzaal aan het Jan van Bijnenpad reikte bur gemeester C.M. van der Lin den op verzoek van hoofdre dacteur Bert J. Woudenberg van het Weekblad voor Wad dinxveen als blijk van dank en waardering een aantal Wad- dinxveense geschenken uit aan de negen deskundige debat- deelnemers. In een plastic promotie-draag- tas van de gemeente Waddinx veen had het colege van B. en W. desgevraagd diverse leuke bedrijfsgeschenken en bedrijfs informatie gestopt. Daaraan voegde spontaan Gouda Kaar sen BV van de Mercuriusweg een Gouda-kaars, kaasboederij Boekhorst van de Tweede Bloksweg een kaasje en si- roopwafelbakkerij Gebr. Mar kus van de Staringlaan een pakje Goudse siroopwafels toe. "Goudse produkten, die alle maal in Waddinxveen worden gemaakt”, grapte burgemees ter Van der Linden. De verlaten woning van wijlen dokter P. van der Linde aan de Kerkweg-Oost, aangekocht door buurman NMB Bank. Deze en vier andere villa’s staan op de nominatie te worden gesloopt voor het nieuwe winkelhart. Achter de te slopen woningen wordt een nieuwe weg tussen de Oranjelaan en de Juliana van Stolberglaan aangelegd. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Op feestelij ke wijze heeft Alliance Francaise des Pays-Bas in Waddinxveen - Boskoop - Zoetermeer Nienke Hillerts, leerlinge 6-VWO van de samenwerkingsschool voor HAVO - Atheneum aan de Sniepweg in Waddinxveen, de lokale eerste prijs uitgereikt van de door haar gewonnen jaarlijkse Franse opstel wedstrijd voor scholieren van het voortgezet onderwijs, het Con cours Europeen Ze kreeg een stoffen draagtas als aandenken, uitgereikt door me vrouw A.R.J. Wijnen - Vervlos- sen, bestuuurslid van de Alliance Francaise in Waddinxveen, Bos koop en Zoetermeer. De Franse opstelwedstrijd wordt jaarlijks in Europa gehouden. De deelnemende scholieren mogen uit drie onderwerpen kiezen, waarna hun in het Frans geschre ven verhaal op originaliteit wordt beoordeeld. ”Het gemeentebestuur vindt dat Waddinxveen broodnodig toe is aan een hoogwaardiger winkel centrum. De inwoners hebben daar recht op. De schaal van Waddinxveen, met een goed en gevarieerd voorzieningenniveau, vraagt daar ook om. Alleen, op het gebied van de winkelvoorzie ningen schieten we al jaren te kort. Die zijn onder de maat en daar is de middenstand het ook over eens”. ”Een paar weken geleden zag ik het eerste nummer van het blad ’’Ondernemerscontact” van de Ondernemersvereniging Waddinx veen, zoals de KNOV-afdeling - een vereniging met zo’n 100 leden zullen kiezen voor een kernwin- kelapparaat met een aanvullend winkelpakket aan de Kerkweg- Oost, want het hart van Waddinx veen klopt daar en aan de Passa ge. En passant veegde hij de O-optie (niets doen) en de Be Fair-lokatie (’’onheilzaam”) van tafel. De on dernemers in het midden- en kleinbedrijf stak Jan Hielema een pluim op de hoed vanwege hun grote en creatieve bijdragen aan de leefbaarheid met allerlei activi teiten (winkelacties, braderieën), de gezelligheid van de winkeleta- lages en hun inzet voor het ver enigingsleven (prijzen in natura). - zich voortaan noemt. Ik ben er blij om als middenstanders ook ondernemers gaan worden en met ons mee blijven denken. Van dat kwartaalblaadje, waarin ik onder andere lees dat ”de leden op de hoogte zullen worden gehouden van de ontwikkelingen in onze ge meente en binnen de vereniging”, ben ik beslist niet diep onder de indruk als ik ook nog eens bedenk dat wij hier een detailhandelsom zet van circa 140 miljoen gulden per jaar hebben”. ”B. en W. hebben met de loka tie Kerkweg-Oost een keuze ge daan. Misschien een voorlopige keuze. De gemeenteraad en de bevolking worden daarover in de komende weken een oordeel ge vraagd”. Debatleider BERT J. WOUDEN BERG, hoofdredacteur van het Weekblad voor Waddinxveen, had niet alleen met zijn vragen een grote invloed op het verloop van de avond, maar hij maakte ook opmerkingen, zoals deze: ”De debatavond van het Week blad voor Waddinxveen was be doeld om iets waardevols toe te voegen aan kennis, achtergronden en ervaringsfeiten rond een nieuw winkelhart. Waddinxveen wacht aan het Raadhuisplein in deze maanden zeker zo’n 30 uur dis cussie over de centrumontwikke- ling in 8 commissievergaderingen, 2 raadsvergaderingen en op 1 in spraakavond voor de bevolking”. ’’Misschien is het eigenwijs, maar ik hou vol dat Waddinxveen het grootste deel van de hele na oorlogse periode bezig is met het realiseren van een hoofd winkel centrum. Het is dit jaar 47 jaar geleden dat de Tweede Wereld oorlog is afgelopen. In 1961 kwa men pas de eerste 7 winkels aan de toenmalige Kerkweg. Sinds 1975 bestaat de huidige Passage. Er kwam toen maar 3.000 vier kante meter winkelruimte bij om dat de druk betwiste 7.000 vier kante meter niet haalbaar bleek, want Waddinxveen zou toch niet mogen doorgroeien naar 40.000 inwoners”. ”In 1986 verscheen er een rap port (CIMK) dat aangaf dat de Luifelbaan, de Sniepgalerij en een groot deel van de Oranjegalerij ontmanteld moesten worden ten behoeve van een winkeluitbrei- ding aan de noordkant van de Kerkweg-Oost op de plek van vijf karakteristieke villa’s. Dat bete kende sloop en het opdoeken van drie van de zes Waddinxveense buurtwinkelcentra. In 1987 en een half jaar later lagen de kaar ten op basis van een ander (compromis)rapport (Kolpron) weer anders. Nu moesten voor de Passage-West de Kruiskerk, Het Trefpunt, het Groene Kruis-ge- bouw en enkele woningen het veld ruimen”. ”In de zomer van 1987 besloot de gemeenteraad op voorstel van B. en W. 5.000 vierkante meter winkels te gaan bijbouwen aan de westkant van de Passage. In 1988 werd met het oog daarop een in tentieverklaring tussen de ge meente, de projectonwikkelaar MAB BV en de belegger GAK (Bedrijfspensioenfonds voor de Metaalindustrie) getekend. Het is nu bijna vier jaar later en tot nu toe beschikken we niet meer dan over een ’’lullig plattegrondje” voor de oude-nieuwe lokatie Kerk weg-Oost, om met de woorden van MAB-directeur drs. W. van Zijl te spreken”. De speelfilm ’’The Hiding Place” gaat over de ware gebeurtenissen van Corrie ten Boom en haar fa-’ milie in het concentratiekamp ’’Ravensbrück”. menwerking (of zelfs fusering) tussen de Kerngroep, de Wereld winkel en Gered Gereedschap om de kosten te drukken en de subsi dies beter te besteden. De PvdA wil niet bezuinigen op het jaarlijk se bedrag van de Kerngroep. De VVD wil het jaarlijks hogere in wonertal buiten beschouwing la ten bij het bepalen van de jaarlijk se subsidie voor de Kerngroep. - De Stichting Wereldwinkel Waddinxveen krijgt in 1993 7.000 gulden subsidie. Deze nieuwe subsidie kan in de jaren daarna omlaag gaan als blijkt dat de ex ploitatie van de Wereldwinkel dat toelaat. ”In Waddinxveen verdwijnt met het neerzetten van een betonkolos op een zeer geforceerde plek on deraan de hefbrug over de Gouwe een mooi stukje oud-Waddinx- veen. Met wat goede invuloefe ningen kan ook aan de Passage- West op korte termijn 2.000 tot 3.000 vierkante meter winkel ruimte gerealiseerd worden”, al dus de applaus van de zaal krij gende sociaal-democraat, die de lokatiekeuze van een centrum- voorziening met winkelen, wonen, werken en ontmoeten van groot politiek belang noemde voor de bevolking, de middenstand en de verkeersafwikkeling. VVD-raadslid MARIA WIENT- JENS - VAN DER VELDEN gaf in het debat aan waar zij haar kennis vandaan haalde voor een goede besluitvorming. ”Je pro beert overal goed te luisteren en zoveel mogelijk informatie te ver zamelen voor het maken van een moeilijke afweging.”, aldus de li berale die ook een pleidooi hield voor winkelen, recreëren én ont moeten, maar dan niet op de plek waar daarvoor beslist onvoldoende ruimte is: Passage-West. CDA-fractievoorzitter JAN HIE LEMA noemde het zeer goed te verdedigen uit de gemeentekas zo’n 3 miljoen gulden te halen om het nieuwe winkelhart te voorzien van een goede en veilige verkeers afwikkeling, óók voor voetgangers en fietsers. ”De bevolking heeft baat bij een goed bereikbaar en leefbaar cen trum en moet daar dan ook voor betalen. Dat is met alles zo in Waddinxveen. Over de hoogte van die gemeentelijke rekening voor de infrastructuur rond een ingrijpende lokatie aan de Kerk weg-Oost gaan we in de gemeen teraad nog stoeien”. De christen-democraat, die vindt dat de Waddinxveense raadsleden langzamerhand voldoende kennis en ervaring uit politiek en onder nemend Nederland moeten heb ben vergaard, maakte duidelijk te WADDINXVEEN - ’’Misschien een voorlopige keuze”. Zo om schrijft burgemeester C.M. van der Linden het voorstel van het college van B. en W. om het winkelcentrum ”de Passage” aan de noordkant van de verkeersvrij te maken Kerkweg-Oost uit te breiden met ruim 5.000 vierkante meter winkels en 18 luxe wo ningen. Hij gebruikte die wat afstandelijke woorden in zijn ope ningswoord van de vorige week maandagavond in het Anne Frank-centrum gehouden debatavond van het Weekblad voor Waddinxveen. Aan het begin van het drukbe zochte debat ging Waddinxveens eerste burger, die onverwachts een harde veeg uit de pan ver kocht aan de plaatselijke midden- standsvereniging omdat ze naar zijn mening een knullig kwartaal blaadje het licht had laten zien, ook in op de lauwheid bij de be volking over een nieuw winkel hart. ’’Mijn waarneming van tien jaar in Waddinxveen is dat als we hier iets nieuws gaan proberen het en thousiasme nog geboren moet worden. Ik heb dat gezien bij de start van de wijk Zuidplas in 1983 en een jaar later bij het begin van het bedrijvenpark Coenecoop. Wat Coenecoop betreft hebben zelfs ondernemers met bezwaar schriften het proces opgehouden”, reageerde een felle burgemeester Van der Linden. ”Met het streven naar een cen- trumvoorziening zullen we best ook andere belangen raken”, ging hij verder. ’’Maar wat betreft de ontwikkeling van onze gemeente moeten we gewoon constateren dat we op winkelgebied een ach terstand hebben. En die achter stand moet hoe dan ook worden weggewerkt. De lauwheid die er nu nog is kan dan best omslaan in enthousiasme”. De vraag of het winkelhart er in december 1996 - Waddinxveens burgemeester wordt dan 65 jaar - kan staan beantwoordde de heer Van der Linden als volgt: ”Dat weet ik niet. Mijn ambtstermijn loopt op 1 januari 1994 af. Voor de rest is het nog de vraag wat er dan gaat gebeuren”. In hun voorstel, waarover de ge meenteraad in een extra vergade ring op dinsdagavond 28 april om half acht beraadslaagt, laten B. en W. er in ieder geval geen ondui delijkheid over bestaan dat er - gelet op de wettelijk voorgeschre ven procedures - ”nog een lange weg is te gaan alvorens met de bouw kan worden begonnen en dat dit sterk afhankelijk is van het al dan niet indienen van bezwa ren”. PCW-fractievoorzitter JAN VAN WIJK zei dat binnen zijn fractie, waarvan PCW-raadslid Henk de Bas uit louter verkeerstechnische overwegingen voorliefde heeft voor de Be Fair-lokatie, nog volop wordt nagedacht over alle aspec ten van de beste winkellokatie om vervolgens de gelederen zo volle dig mogelijk te kunnen sluiten. ’’Tegen collega Martin Kraaij- estein wil ik zeggen dat er niets geforceerd wordt aan de Kerk weg-Oost. Hooguit vinden er zo nu en dan bijstellingen plaats, die sneller gebeuren dan voorheen. En die hebben misschien iets te maken met het zittende college van CDA, PCW en VVD”, aldus Jan van Wijk, die het niet op zijn weg vindt liggen zelfstandig de haalbaarheid van de Be Fair-loka tie te gaan onderzoeken. ”Wij hebben ons als fractie gehouden aan de werkzaamheden en de uit komsten van de gemeentelijke Stuurgroep Centrum”. D’66-raadslid SYLVIA BARTH - VAN DEN HONDEL brak een lans voor een aantal proefafsluitin- gen om de verkeerseffecten van een woon-, winkel-, werk- en ont moetingscentrum aan de - door haar afgewezen lokatie - Kerk weg-Oost beter te kunnen nagaan. ”Zet hier en daar in het dorp eens grote plantenbakken neer om eens te kijken hoe de verkeersafwikke ling dan plaats vindt”, stelde de zelf in een doodlopende Mozart- laan wonende democrate onder grote hilariteit voor. Aan het debat namen verder deel huisarts P.J.E. van der Linde en oud-middenstandsvoorzitter en KNOV-bestuurslid C. de Bas. De rustend ondernemer zei onder an dere: ”Het samen optrekken van de gemeente en actieve het mid- denstandsbestuur heeft jaren gele den maar even geduurd, want al gauw wist de gemeente het beter. B. en W. gingen op eigen houtje verder en lieten eigen ’’wiens brood men eet, wiens woord men spreekt”-rapporten maken. Intus sen sukkelden we van oost naar west en terug, terwijl de buurt winkelcentra steeds sterker wer den”. Bijdragen kwamen er verder van Boonstoppel-bedrijfsleider G. den Dekker (”De lokatie Kerkweg- Oost gaat door gebrek aan vol doende parkeerruimte voor socia le onrust zorgen”) en oud-PvdA- fractievoorzitter M. Boere (’’Jam mer dat op deze debatavond geen consumentenvertegenwoordiger aanwezig is. Een compact winkel centrum aan de Kerkweg-Oost gaat voor veel verkeersproblemen en gevaarlijk sluipverkeer zorgen. De oplossingen daarvoor zijn heel kostbaar, dus kies ik voor Passa ge-West”). Discussies werden verder gevoed door PvdA-gemeenteraadslid Ch.A.A. Wijnen, oud-CDA-ge- meenteraadslid H.J. Groenendijk- Bemard (”Bij elk plan is de me ning van de consument erg be langrijk”), tandarts F.W.K.R. van den Akker en directeur drs. A.L. de Bruin van projectontwikkelaar Apron BV uit Capelle aan den IJssel. Drs. A.L. de Bruin: ”De Be Fair- lokatie voldoet aan alle eisen die de heren ondernemers stellen. Een ideale en de makkelijkste lo katie: goed en haalbaar, perfecte parkeermogelijkheden, een goede verkeersontsluiting, een ideaal branchepatroon met goed gesitu eerde trekkers en geen zwaar be lemmerende randvoorwaarden”. Bert Woudenberg: ”Wat bezielt u eigenlijk als projectontwikkelaar om al twee jaar lang in Waddinx veen, waar de gemeente een in tentieverklaring heeft met MAB BV, aan de gang te blijven met de ‘Be Fair-lokatie”. Drs. A.L. de Bruin: ’’Eigen be lang. Wij doen aan projectontwik keling en zijn financieel geïnteres seerd in het realiseren van winkel voorzieningen, die in Waddinx veen niet voldoen aan de normen die de consumenten stellen”. WADDINXVEEN - De vijf topmedewerkers van het win- kelbedrijfsleven in ons land, die vorige week maandagavond in volle toneelzaal van het An ne Frank-centrum deelnamen aan de debatavond van het Weekblad voor Waddinxveen, hebben het erg naar hun zin gehad in Waddinxveen. Samen met Waddinxveens bur gemeester C.M. van der Lin den, Boskoops burgemeester drs. J.J. Spros, directeur drs. J.C. Brink van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland en het Zuid hollandse CDA-statenlid W. Waterreus uit Waddinxveen werden ze aan het eind van de middag ontvangen in restau rant ’t Baarsje aan de Zwarte- weg. Eigenaar Daam Scharloo en chef-kok Gerard Schalkwijk stonden het illustere gezel schap daar gastvrij op te wachten om hen in zo’n ander half uur tijd te laten kennis maken, dan wel de kennisma king te hernieuwen met het Waddinxveense toprestaurant in de Bloemendaalse Polder. Intussen werd het gezelschap ook bijgepraat over recente Waddinxveense winkelontwik- kelingen. Zeer smakelijke warme huis- gerookte zalm, uitstekende grietfilet, een lekker stukje Schots ribeye, toepasselijke witte en rode wijnen en lekkere koffie werden de gasten op vakkundige wijze op de boven verdieping van restaurant ’t Baarsje geserveerd. Zuidhollands gedeputeerde T.F.J. Jansen moest dit etentje helaas wegens verplichtingen in Den Haag laten schieten. Hij arriveerde namelijk aan het be gin van het debat in het Anne Frank-centrum. De VVD-fractie verwacht dat de Wereldwinkel nu een forse omzet stijging weet te realiseren en wil daar jaarlijks inzicht in krijgen. - Voor andere internationale groe pen in Waddinxveen zal met in gang van dit jaar jaarlijks een vas te subsidie ter beschikking wor den gesteld, welke vaste bedragen niet automatisch worden bijge steld naar inwonertal en inflatie. - Geld dat jaarlijks in het potje ’’overige subsidies” (3.500 gul den) overblijft wordt aan het ein de van elk jaar bij voorrang ge bruikt als extra subsidie voor de Kerngroep Ontwikelingssamen- werking Waddinxveen. De PvdA-raadsfractie heeft B. en W. de suggestie gedaan het parti culier initiatief te vragen jaarlijks een gemeentelijke manifestatie te houden, waarbij de gemeenteraad als gast kan worden betrokken en waarbij voorlichting, wereldmaal- tijd en schrijven voor Amnesty International zouden kunnnen worden gecombineerd. Tel. 01727-13890 Fax: 01727-16553. WADDINXVEEN - Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland legt de gemeente en de eigenaren van de vijf villa’s aan de noordkant van de Kerkweg-Oost geen strobreed in de weg als ze deze luxe woningen, waarvan er twee een zekere monumentale waarde hebben, laten slopen. Met die boodschap vertastte gede puteerde T.F.J. Jansen (VVD) de aanwezigen op de vorige week maandagavond gehouden debatavond van het Weekblad voor Waddinxveen in het Anne Frank-centrum over een nieuw win kelhart. ”Er is een verschil tussen de offi ciële monumentenlijst van de rijksoverheid, welke monumenten niet zomaar gesloopt of verbouwd kunnen worden, en de provinciale inventarisatie van waardevolle panden, die echter onder bepaalde omstandigheden en zonder wette lijke bescherming wél kunnen worden gesloopt”, begon hij des gevraagd zijn toelichting. Op de opmerking dat zo’n provin ciale aanwijzing toch niet zomaar is gegeven zei gedeputeerde Jan sen dat voor het slopen van zulke panden natuurlijk wel afwegingen worden gemaakt. ”Als er iets wordt afgebroken komt er iets anders voor in de plaats. De waarde van de nieuwe ruimtelijke, planologische en ste- debouwkundige invulling is een afweging die in eerste instantie door het gemeentebestuur moet worden gemaakt en de provincie doet dat nogmaals, meestal in de voetsporen van de gemeente”. Gedeputeerde Jansen noemde het bij grote omvangrijke projecten een ideale situatie uit te kunnen gaan van een volwaardig bestem mingsplan. ’’Maar we weten met elkaar dat een bestemmingsplan in procedure erg lang, zelfs drie tot vijf jaar, kan duren. Is er ech ter sprake van een aangetoonde urgentie, dan vindt de provincie dat dan een versnelde procedure (verklaring van geen bezwaar vol gens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) mogelijk moet zijn, waarbij de rechtsposi tie en de belangen van omwonen den onaangetast blijven”. Die opvatting werd door het Wad dinxveense CDA-statenlid W. Waterreus volledig gedeeld. ”De realisering van de meeste winkel centra gaat vaak niet samen met een volledige bestemmingsplan- herziening, die om de tien jaar loopt. Het is daarom juist dat er een versnelde mogelijkheid is en ook een goede zaak gezien de be staande waarborgen voor zorgvul digheid”. Uit de discussie werd ook duide lijk dat het provinciaal bestuur bij de beoordeling van de plannen voor een kernwinkelapparaat in Waddinxveen niet naar de aard en de hoeveelheid winkels kijkt. ”Het zijn de ondernemers, die precies weten wat de markt kwali- WADDINXVEEN - Na jarenlange aarzeling gaat de gemeente Waddinxveen toch een intentieverklaring opstellen, die de vriendschapsband moet gaan aangeven tussen Waddinxveen en de Tsjechoslowaakse stad Pelhrimov. De nog door B. en W. op te stellen tekst zal aan de gemeenteraad worden voorgelegd, om dat ”een raadsuitspraak in positieve zin de waarde van dat docu ment zal verhogen”. De op schrift te stellen vriend schapsband is een succes voor de oorspronkelijke Werkgroep Ste denband, die er steeds op uit is geweest om de contacten tussen de beide plaatsen ook een offici eel tintje te geven. Het stuk is een uitvloeisel van de Notitie In ternationale Aspecten, die aan het Raadhuisplein is opgesteld. De lijvige notitie beschrijft in het eerste deel het beleid inzake de gemeentelijke internationale con tacten met een ideeële achter grond, waaronder ontwikkelings samenwerking, Oost-Europa en anti-apartheidsbeleid (de PCW- fractie wil dat Waddinxveen nu al uit de Vereniging Lagere Overhe den tegen Apartheid (LOTA) stapt, de VVD-fractie bezint zich daar nog over). In het tweede deel wordt een in formatief inzicht gegeven in de gevolgen voor het gemeentelijk bestuur en beleid van de invoe ring van economische maatrege len in de gemeenschappelijke Eu ropese markt (Europa 1992). In Waddinxveen is het binnen het gemeentebestuur geen punt dat er een gemeentelijke taak is om bij te dragen aan een nog verdergaan de bewustwording van de burgers inzake de problematiek van de tweede en de derde wereld. Er bestaat ook brede steun voor de financiële voorstellen van B. en W., die enige herschikking inhou den om de Wereldwinkel Wad dinxveen wat meer te kunnen la ten doen ten opzichte van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen, om deze bewustwordingstaak te ondersteu nen. Nieuwe afspraken die door de ge meenteraad gemaakt zullen moe ten worden zijn deze: - De Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen krijgt in 1993 52.000 gulden subsidie 2,10 gulden per inwoner). Per 1994 wordt deze lagere subsidie gecorrigeerd in verband met infla tie en inwonertal. De PCW-fractie wil nauwere sa- Enkele andere uitspraken van burgemeester C.M. VAN DER LINDEN tijdens de debatavond van vorige week maandagavond waren onder andere: ”Het was een unieke avond met zoveel illustere en deskundige sprekers van formaat en nationale allure over een boeiend onder werp. Als alle bedrijven die de in leiders vertegenwoordigen in ons nieuwe winkeltrum willen zitten is het plan nu al te klein”. ”Het Weekblad voor Waddinx veen verdient een compliment voor het op zo korte termijn in el kaar zetten van deze interessante debatavond”. ”Het kan geen kwaad in Wad dinxveen publieke belangstelling te kweken voor het belangrijke onderwerp dat een centrumvoor- ziening is. Vanuit de Waddinx veense gemeenschap wordt helaas nog niet zo enthousiast en met een zekere lauwheid gereageerd op wat we binnen het gemeente huis aan het doen zijn”. WADDINXVEEN - De redactie van de schoolkrant Infomail van de samenwerkingsschool voor HAVO - Atheneum aan de Sniep weg is leegelopen, omdat de schooldirectie een stokje heeft ge stoken voor de publikatie van en kele artikelen in de spraakmaken de krant. De schrijvende leerlingen waren van plan het gedrag van enkele docenten te hekelen. Directeur dr. A.W. Hendriks vond echter dat de redactie van Infomail de fatsoensnormen had overschreven door de leerkrachten op die wijze aan te pakken. Daarop stapten ze ven schoolredacteuren op. Volgens berichten zou het in de verboden verhalen gaan om een conrector, die te laat aankomende scholieren op een schoolavond zou hebben geweigerd, en om een gymnastiekleraar, die onnodig door doucheruimtes wandelt. De opgestapte schoolredactie ver moedt dat de samenwerkings school voor HAVO - Atheneum niet in opspraak wil komen nu de fusie met De Wadde, de Prof. Kohnstammschool en de Don Bosco-MAVO in Boskoop voor de deur staat.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 13