NKF rekent Winkelhart in op zelfde nettowinst Vriendschapsband met Pelhrimov DJf's mcdz Agenda? den ftp Winkelhart in Waddinxveen (3) Waddinxveen (4) Pruikentijd in Kreater De Sperwer Stijldansen Rabobank O BIJ Groene Hart Ziekenhuis licht voor Fietstocht Rode Kruis FNV was in De Wadde Directeur GMF Gouda Pandawinkel Weidezoom gaat dicht Passage: Oranje koopavond GOED SLAPEN BEGINT WS’ HARWA MARIJT voor bedrijven en particulieren... Nieuw gemaal Kerngroep bezuinigt Vergadering RPF Bezwaar tegen plaats bushalte ZONWERING «1.1=WA» GLASBEEK Haal voor 1 mei je nieuwe Interpolis Bromfietsverzekering bij de Rabobank. AUTO- fc POETS- CENTRALE WADDINXVEEN Kerkweg-Oost 161 - tel. 01828-14566 Bijkantoor: Groensvoorde 14 MODIEUS EN SPORTIEF AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! LEZERS SCHRIJVEN A I?' 7 Regel vóór 1 mei je bromfietsverzekering bij de Rabobank. Je krijgt het nieuwe plaatje direkt mee. Klaar terwijl je wacht, gewoon een kwestie van even binnenlopen. hMIk B Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 22 april 1992 k 7 Al 29 jaar uw vertrouwen waard ar- J Aan nieuw slaapcomfort toe? Kom eens vrijblijvend proef liggen op onze testbedden. Alleen is 't wel even oppassen dat u niet in slaap valt! Och, neem toch liever een echt kwaliteitszonnescherm voor een zeer aantrekkelijke prijs! Henegouwerweg 43. Waddinxveen Tel 01828-14415. b g g 13054 Dagelijks geopend van 9-17 uur Maandagmorgen gesloten DRS. AAD VAN HOLSTEIJN, voorzitter van de PvdA, Troelstrahoeve 26 VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde 12 Waddinxveen Telefoon: 01828-16119 Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur WADDINXVEEN - Vrijdag avond 24 april is er stijldansen in De Paddestoel (Lijsterbesstraat). Aanvang 20.30 uur. Entree ƒ3,50, incl. 1 kopje koffie en diverse hapjes. WADDINXVEEN - Omdat Ko ninginnedag dit jaar op donderdag gevierd wordt vervalt de normale koopavond. In het winkelcentrum Passage zal er om die reden een speciale oranje koopavond worden gehouden op woensdag 29 april van 18.00 tot 21.00 uur. De winkeliers willen deze avond extra aantrekkelijk maken door een aantal spectaculaire aanbie dingen. Begin volgende week ma ken zij deze aanbiedingen bekend in een speciale folder. Op de koopavond zal er voormu- ziek worden gezorgd door een blaaskapel. In de winkels worden oranje ballonnen uitgedeeld en zullen de winkeliers zorgen voor een gezellige koopavond. In het winkelcentrum de Passage is er geen koopavond op vrijdag 1 mei. WADDINXVEEN - Ing. J.J. Kimmel sluit het Pandawinkeltje van het Wereld Natuur Fonds in zijn woning aan de Weidezoom 64. De tijd ontbreekt hem om met dit belangeloze werk door te gaan. De werkzaamheden en contacten worden overgenomen door de Pandewinkeltjes in Gouda en Bos koop. In deze winkeltjes zijn op afspraak zoals bekend cadeau-arti- kelen, textiel, zilver, speelgoed en andere artikelen te koop. WADDINXVEEN - Dat het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkweg-Oost op zaterdagavond 11 april iets bij zonders in huis had met de voor speelavond ’’Muziek en dans in de pruikentijd” bewijst de inmiddels beschikbaar gekomen foto’s. Voor het project werkten de leer lingen van verschillende discipli- WADDINXVEEN - De jaarver gadering van de Reformatorische Politieke Federatie (RPF) in Waddinxveen zal gehouden wor den op maandag 27 april. De ver gadering zal plaatsvinden aan de Onderweg 71 en de aanvang is om 20.30 uur. De heer Verweij uit Moerkapelle Is bereid gevonden een inleiding te houden. Tijdens het huishoude lijk gedeelte zal een bestuursver kiezing gehouden worden. Het be stuur nodigt alle leden uit op deze avond aanwezig te zijn. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J meentebestuur dient daar met die inbreng bij de verdere besluitvor ming rekening te houden. Het college staat echter een ande re procedure voor. Op 28 april vindt er een extra raadsvergade ring plaats waarin een beslui, wordt genomen over de uitwer king van het plan Kerkweg-Oost. De andere varianten worden dan afgestreept. In het voorstel van de raad heeft het college aangegeven waarom die plannen afvallen. Op sommige onderdelen is hier zeker discussie over mogelijk. Het enige plan, dat echter wat konkreter is uitge werkt is dat van Kerkweg-Oost. Als het collegevoorstel wordt aan genomen gaan de ambtenaren aan de slag om Kerkweg-Oost nog verder uit te werken. In mei wordt er dan een inspraakavond door de gemeente georganiseerd over dit plan. De bevolking krijgt dus niet de kans zich over andere plannen uit te spreken. De PvdA vindt het be sluit over het winkelhart zo be langrijk dat zij ervoor pleit meer dere modellen in discussie te brengen. Er is al veel studiemateriaal voor handen, er zijn tekeningen, stede- bouwkundige impressies en bere keningen van andere modellen. De bevolking zou zich hierover uit moeten kunnen spreken, bij voorbeeld op de avond in mei. Het gaat er nu om Waddinxveen een hart te geven. Dit is een be sluit, dat gezichtsbepalend is voor het dorp, de direkte woon- en leefomgeving van alle Waddinxve- ners raakt en de struktuur van het dorp voor decennia vast legt. Kort voor de raadsvergadering van 28 april bepaalt de PvdA- fraktie haar standpunt. Voor Waddinxveners die hun mening willen geven zijn in Waddinxveen de volgende telefoonnummers be schikbaar: 13891, 14015, 30455 (woe. t/m vrij. 19.00-21.00 uur). Overspannen plannen zijn inmid dels gelanceerd en weer in de prullebak verdwenen. Het meest smakeloze, van achter een bureau aangedragen, plan dreigt nu aan vaard te worden. Hoe is het in he melsnaam mogelijk! Ten behoeve van wie of wat dan ook moet een groot deel van Wad- dinxveens schaars cultuurhisto risch bezit weggevaagd worden! Vijf karakteristieke panden en een grote hoeveelheid gezichtsbe palend groen moet platsgewalst worden om van ons dorp het Ne derlandse Barcelona, Hong Kong of Singapore te maken! Wie verzint er nou zoiets en wie haalt het in zijn deze dwaasheid te nemen! Enige tijd geleden is er, niet eens gekscherend, ge schreven over de Waddinxveense ”sky-line”. Deze zie ik dan als volgt voor mij: Na de moordaanslag op de vijf ’Waddinxveense’ villa’s zal het ar chitectonische monster tegenover de Brugkerk zich in de richting van de huidige Passage vermenig vuldigen. Tezamen met alle ramp zalige infrastructurele problemen die het plan met zich mee zal brengen, zal dat een fraai en ge zond skylijntje opleveren! Het mag, nee het kan toch allemaal niet waar zijn? De werkelijkheid doet helaas het ergste vrezen. Al jaren staat om dubieuze redenen het prachtige pand op de hoek Oranjelaan/Kerkweg leeg. Elke confrontatie met het verminkte herenhuis doet iemand met een beetje liefde voor Waddinxveens historie de vuisten ballen. Het be looft niet veel goeds voor de ande re panden. Een sprankje hoop is er gelukkig nog. De raad geeft wat tegengas. Het verbaast me echter dat er binnen de politieke partijen, die in B. en W. vertegenwoordigd zijn, nog iemand afstand heeft ge nomen van het cultuurbarbaarse plan Oost! De kans dat de huidige raad instemt met de roofbouw op ons cultuurhistorisch bezit is daarom helaas aanwezig. Verkie zingen komen wat dat betreft te laat. Daarom verzoek ik alle raadsleden zich niet te spiegelen aan B. en W., maar zich te verzet ten tegen de geschiedsdestructie van ons dorp! P.S. De gemeente Waddinxveen zou met de aankoop van het pand op de hoek van Oranjelaan/Kerkweg een pracht van een ruimte voor een Oud heidskamer in bezit krijgen. Doen we tenminste iets goeds met de historie van ons dorps! A.J. GLASBEEK Peuleyen 67 Op de vorige week maandagavond in het Anne Frank-centrum ge houden debatavond over een nieuw winkelhart van het Week blad voor Waddinxveen wees bur gemeester C.M. van der Linden op de lauwe reakties van de bevol king op grote gemeentelijke plan nen. Die avond zelf was misschien een uitzondering: de belangstel ling was groot, zij het dat de on dernemers als direkt mede betrok kenen in grote getalen waren op gekomen. Niettemin verdient het aktief be trekken van de Waddinxveense bevolking bij dergelijke besluiten extra aandacht. In het beleidspro gramma geeft het college van B. en W. aan, dat openbaarheid van bestuur en een tijdige en gerichte informatievoorziening daarvoor nodig is. De debatavond zelf was daarom een eerste aanzet. Er werd op die avond veel algemene informatie over het vestigen van winkelcen tra gegeven. Met name de lokale politici brachten daarbij de ver schillende Waddinxveense loka- ties naar voren. Systematische in formatie over de voor- en nadelen van de verschillende plannen kwam daarbij niet op tafel. Voor dorpsbewoners, die niet over de gemeentelijke informatie be schikken, was de discussie niet te volgen. Het is van groot belang, dat de Waddinxveners zich over de verschillende varianten kunnen uitspreken. Daarvoor zou een inspraakavond moeten worden georganiseerd, waarbij de ins en outs van ver schillende plannen uit de doeken worden gedaan. Daarop kunnen de inwoners dan reageren. Het ge- WADDINXVEEN - Ter gelegen heid van het 125-jarig bestaan van het landelijke Rode Kruis wordt er een fietstocht georganiseerd op zaterdag 25 april. Voor Waddinx veen zal de startplaats zijn op de binnenplaats van het politiebu reau aan de Mozartlaan. Het inschrijven is van 9 uur tot 13.00 uur. De laatste tijd van bin nenkomst is 17.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,- per persoon, inclusief een Rode Kruis fietsvlag. Er zijn 3 routes van 30 km. De deelnemers ont vangen een duidelijke beschrij ving van de route en bij elke stempelpost en attentie. Een gedeelte van het inschrijfgeld is bestemd voor een waterput in Kenia. WADDINXVEEN/DELFT - NKF Holding in Delft, met een vestiging aan de Noordkade in Waddinxveen, verwacht dat de nettowinst dit jaar ’in de orde van grootte’ van 1991 zal liggen. Toen werd ƒ36,5 miljoen verdiend, wat ƒ0,4 miljoen minder was dan het jaar ervoor. ”De resultaten over de eerste maanden van dit jaar sterken ons in die verwachting”, zei A.P.G. Appel, vice-voorzitter van de raad van bestuur van de kabelondeme- ming (voor 56 procent in handen van de Finse Nokia) tijdens een toelichting op het jaarverslag. Of de winst per aandeel ook op peil zal blijven kon hij echter niet zeggen. Door vergroting van het geplaatste kapitaal met 96.000 stuks tot ƒ1,19 miljoen zakte de winst per aandeel het afgelopen jaar al fors in van ƒ33,67 tot ƒ30,63. Dit jaar zal het aandelenkapitaal opnieuw stijgen als de aandeel houders gebruik maken van de mogelijkheid om een deel van het dividend in aandelen op te nemen. Voorgesteld wordt een onverant woord dividend uit te keren van ƒ10,25 in contanten of een bedrag in contanten plus 3,5 procent in aandelen. Hoe groot dit contante deel is zal uiterlijk 8 mei worden bekendgemaakt. Daarnaast hangen er nog 140.000 nieuwe aandelen NKF boven de markt als aandeelhouders van de converteerbare obligatielening dit jaar zouden besluiten tot omwisse ling over te gaan. Vorig jaar werd al 35 procent van deze lening om gewisseld. Versterking van het eigen vermo gen wordt doorhet bestuur nood zakelijk geacht voor de verdere expansie van de onderneming, met name door acquisities. Daar ligt de toekomst, aldus Appel, want de markt is verzadigd en de marges staan als gevolg van de sterke concurrentie nog steeds on der druk. WADDINXVEEN - De Goud- sche Machinefabriek GMF Gou da BV op het bedrijvenpark Coe- necoop heeft een nieuwe alge meen directeur gekregen: ir. W. van Marie (49). Hij volgt ir.B.C. Soeteman op, die eerder wegens gezondheidsrede nen zijn functie moest neerleg gen. Ir. Van Marie was directeur produktie van de Electriciteits Produktie Maatschappeij Oost- en Noord-Nederland (EPON) in Zwolle. WADDINXVEEN -Mevrouw D.M. Eversteijn-Keus van de Peuleyen heeft tevergeefs met een brief bij het college van B. en W. geprotesteerd tegen de ver plaatsing van een bushalte aan de Peuleyen. Haar brief is in handen gesteld van de volgende week woensdag avond vergaderende gemeente raad. Op die brief hebben B. en W. een antwoord gegeven. Zonder namen te willen noemen liet het bestuur blijken, dat met een aantal gegadigden onderhan- delingen over overname of samen werking worden gevoerd. Ver wacht wordt, dat in de loop van dit jaar daarover mededelingen kunnen worden gedaan. De door Finnen gecontroleerde NKF is met zijn Europese expan- sieprogramma veel minder ver ge komen dan oorspronkelijk de be doeling was. Onderhandelingen met andere ka belbedrijven bleven tot dusver zonder resultaat. Dit vanwege de hoge overnameprijzen die worden gevraagd. Inmiddels lijken de kos ten voor bedrijfsovernames in het buitenland echter weer wat te zakken. ”Wij hopen in de loop van dit jaar met aankondigingen te kunnen komen”, aldus de Finse NKF-top- man S. Ahonen gisteren bij de presentatie van het jaarverslag. NKF kondigde zijn expansieplan- nen aan in 1989 bij het begin van de samenwerking met het Finse Nokia. Dit concern heeft nu een belang van ruim 56 procent in het vanuit Delft opererende NKF. Vorig jaar nam NKF van Nokia de Duitse fabrikant van speciaal kabel Monette (in Marburg) over. Ook werd in NKF een minder heidsbelang in de eveneens Duitse kabelfabriek Kaiser (Berlijn) ingé bracht. Daarnaast namen NKF en Nokia samen een meerderheids belang in de Turkse fabriek Türk- kablo (Istanboel). Een succesvolle joint venture van Nokia in Rusland, de Moskouse koperdraadgieter Elkat, wordt daarentegen voorlopig buiten NKF gelaten. Het motief daar voor is de nauwe economische band van de Finnen met de (voor malige) Sowjet-Unie. Welke ande re kabelbedrijven NKF al dan niet samen met Nokia zou kunnen ovememen, is niet bekendge maakt. Vice-topman A. Appel liet wel doorschemeren dat gedacht wordt aan een of meer Oosteuro- pese bedrijven. Ondanks stevige concurrentie was 1991 voor NKF een ’succesvol’ jaar. De omzet steeg van 448 naar 466 miljoen en de winst bleef sta biel met 36,5 miljoen gulden (was 36,9). Voor 1992 verwacht Aho nen opnieuw ’succes’, maar wat dat inhoudt wil hij niet zeggen. WADDINXVEEN GOUDA -Voor zeven miljoen gulden laat het waterschap De Gouwelanden, dat in Alphen aan den Rijn een nieuw kantoor laat bouwen, in de Polder Bloemendaal een nieuw elektrisch gemaal bouwen. Dat heeft de verenigde vergadering in meerderheid besloten. Het nieuwe gemaal zal het schep- radgemaal aan de Henegouwer weg vervangen. De nieuwe voor ziening gaat evenals de oude de «waterhuishouding in de polder aan de oostkant van de Gouwe re gelen. De verwachting is dat de aanbe steding voor het nieuwe gemaal voor de bouwvakvakantie een feit zal zijn. De kosten van de bouw ervan zijn de laatste tijd met drie miljoen gulden omhoog gegaan, omdat de voorziening in het water moet worden gebouwd. Door deze duurdere werkwijze zijn grondaankopen niet nodig en behoeft ook de bestaande water staatkundige structuur niet te worden aangepast. Het nieuwe ge maal kan er medio 1992 staan. GOUDA - Een nieuw initiatief van het Goudse Groene Hart Zie kenhuis (locatie Bleuland) en La Leche League heeft geleid tot het opzetten van informatieavonden voor zwangeren in Gouda en om streken. Driemaal per jaar hopen La Leche League en het Groene Hart Ziekenhuis aanstaande ou ders te ontvangen op de bijeen komsten, die als onderwerp zullen hebben: Borstvoeding, voorberei ding en het goed aanleggen van de baby, alsmede de ziekenhuis bevalling en mits de drukte op de afdeling het toelaat, een rondlei ding over de kraamafdeling en verloskamers als afsluiting. La Leche League is een organisa tie die informatie en ondersteu ning biedt aan vrouwen die hun baby borstvoeding willen geven. Deze ondersteuning is noodzake lijk omdat veel moeders pas in de kraamtijd ontdekken dat er bij borstvoeding meer komt kijken dan men wel denkt. Het gedeelte over borstvoeding zal worden verzorgd door ervaren La Leche League leidsters. Tij dens de avond zal uitgebreid in formatiemateriaal ter inzage zijn en kan men tijdens de koffiepauze eventueel nog specifieke vragen stellen aan de LLL leidsters. Na de pauze zal de avond worden voortgezet door verpleegkundigen van de afdeling verloskunde van de locatie Bleuland. Zij zullen vertellen wat men kan verwachten bij een bevalling in het zieken huis. Wie er allemaal aan het bed verschijnen, wat wel en niet is toegestaan enz. Hierdoor weet men van te voren wat er te gebeuren staat en hoeft men geen angst te hebben voor het onbekende. Uiteraard wordt er ruim de gelegenheid gegeven om vragen te stellen. Het is moge lijk het onderdeel borstvoeding of ziekenhuisbevalling afzonderlijk bij te wonen. De eerste avond wordt op woens dag 13 mei a.s. gehouden in de gehoorzaal van de locatie Bleu land. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Aanmelden voor deze gratis informatie-avond bij het Patiënten Service Bureau van het Groene Hart Ziekenhuis locatie Bleuland tel. 01820-66251 (tijdens kantoor uren). bruikt als extra subsidie voor de Kerngroep Ontwikelingssamen- werking Waddinxveen. De PvdA-raadsfractie heeft B. en W. de suggestie gedaan het parti culier initiatief te vragen jaarlijks een gemeentelijke manifestatie te houden, waarbij de gemeenteraad als gast kan worden betrokken en waarbij voorlichting, wereldmaal- tijd en schrijven voor Amnesty International zouden kunnnen worden gecombineerd. Hiervan zou een grote(re) propa gandistische uitstraling van deze tak van internationaalbeleid kun nen uitgaan. B. en W. hebben la ten weten op een initiatief terzake van het gezamenlijk particulier initiatief positief te zullen reage ren. WADDINXVEEN - Na jarenlange aarzeling gaat de gemeente Waddinxveen toch een intentieverklaring opstellen, die de vriendschapsband moet gaan aangeven tussen Waddinxveen en de Tsjechoslowaakse stad Pelhrimov. De nog door B. en W. op te stellen tekst zal aan de gemeenteraad worden voorgelegd, om dat ”een raadsuitspraak in positieve zin de waarde van dat docu ment zal verhogen”. De op schrift te stellen vriend schapsband is een succes voor de oorspronkelijke Werkgroep Ste denband, die er steeds op uit is geweest om de contacten tussen de beide plaatsen ook een offici eel tintje te geven. Het stuk is een uitvloeisel van de Notitie In ternationale Aspecten, die aan het Raadhuisplein is opgesteld. De lijvige notitie beschrijft in het eerste deel het beleid inzake de gemeentelijke internationale con tacten met een ideeële achter grond, waaronder ontwikkelings samenwerking, Oost-Europa en anti-apartheidsbeleid (de PCW- fractie wil dat Waddinxveen nu al uit de Vereniging Lagere Overhe den tegen Apartheid (LOTA) stapt, de VVD-fractie bezint zich daar nog over). In het tweede deel wordt een in formatief inzicht gegeven in de gevolgen voor het gemeentelijk bestuur en beleid van de invoe ring van economische maatrege len in de gemeenschappelijke Eu ropese markt (Europa 1992). In Waddinxveen is het binnen het gemeentebestuur geen punt dat er een gemeentelijke taak is om bij te dragen aan een nog verdergaan de bewustwording van de burgers inzake de problematiek van de tweede en de derde wereld. Er bestaat ook brede steun voor de financiële voorstellen van B. en W., die enige herschikking inhou den om de Wereldwinkel Wad dinxveen wat meer te kunnen la ten doen ten opzichte van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen, om deze bewustwordingstaak te ondersteu nen. Nieuwe afspraken die door de ge meenteraad gemaakt zullen moe ten worden zijn deze: - De Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen krijgt in 1993 52.000 gulden subsidie 2,10 gulden per inwoner). Per 1994 wordt deze lagere subsidie gecorrigeerd in verband met infla tie en inwonertal. De PCW-fractie wil nauwere sa menwerking (of zelfs fusering) tussen de Kerngroep, de Wereld winkel en Gered Gereedschap om de kosten te drukken en de subsi dies beter te besteden. De PvdA wil niet bezuinigen op het jaarlijk se bedrag van de Kerngroep. De VVD wil het jaarlijks hogere in wonertal buiten beschouwing la ten bij het bepalen van de jaarlijk se subsidie voor de Kerngroep. - De Stichting Wereldwinkel Waddinxveen krijgt in 1993 7.000 gulden subsidie. Deze nieuwe subsidie kan in de jaren daarna omlaag gaan als blijkt dat de ex ploitatie van de Wereldwinkel dat toelaat. De VVD-fractie verwacht dat de Wereldwinkel nu een forse omzet stijging weet te realiseren en wil daar jaarlijks inzicht in krijgen. - Voor andere internationale groe pen in Waddinxveen zal met in gang van dit jaar jaarlijks een vas te subsidie ter beschikking wor den gesteld, welke vaste bedragen niet automatisch worden bijge steld naar inwonertal en inflatie. - Geld dat jaarlijks in het potje ’’overige subsidies” (3.500 gul den) overblijft wordt aan het ein de van elk jaar bij voorrang ge- WADDINXVEEN - Vrijdagmor gen heeft de Stichting Samenwer kingsverband Praktijkopleiding Bouwe Gouwe-IJssel, die tijdelijk in de christelijke scholengemeen schap De Wadde aan de Sniep- weg is ondergebracht omdat aan de Maarten Schoutenstraat een nieuw pand wordt gebouwd, be zoek gehad van de Bouw- en Houtbond FNV Zuid-Holand uit Gouda. De vakorganisatie bezocht er met een informatiebus de jonge bouw vakkers om hen uitleg te geven over hun rechten op het gebied van arbeidsvoorwaarden, vakoplei ding, medezeggenschap en beidsomstandigheden. De jongeren kregen ook een vra genlijst voorgelegd over de waar dering die ze hebben voor hun op leiding, de gewenste loonsverho ging en de eisen waaraan de schaftkeet naar hun mening dient te voldoen. Van de 75-jarige Hout- en Bouw bond FNV kregen de jonge bouw vakkers tenslotte een uitnodiging om op zaterdag 16 mei in de Rot terdamse Energiehal de speciale jongerenmanifestatie Steigerrock te bezoeken. De Waddinxveense consument kan zijn geluk niet op. Sinds kor te tijd kan hij weer opgelucht ademhalen. De kogel is door de kerk, of liever gezegd: door de villa! Waddinxveen, metropool aan de Gouwe, krijgt waar het recht op heeft: een winkelhart! Na uitge breide studie ter plekke en diep gaand onderzoek in vergelijkbare wereldsteden all over the world is onomstotelijk vast komen te staan dat het zo niet langer kan met ons dorp. Projectontwikkelaars en menig politiek bestuurder hebben op niet mis te verstane wijze de Waddinxveense bevolking duide lijk gemaakt dat het over moet zijn met het dorpse denken en dat, het koste wat het wil, Wad dinxveen zich stadse allures moet aanmeten. Murw geslagen door steeds terug kerende kranteartikelen over noord-, west- en zuidplannen die nen de Waddinxveners zich nu neer te leggen bij ’Het plan Oost’. Lichtelijk ontsteld door vermelde ontwikkeling groeide bij mij de behoefte me wat persoonlijker te uiten en doe dat dan ook in de zen. ’’Verbijsterd ben ik door het arro gante gedram van een handvol betweters die mij voortdurend probeert aan te praten dat allerlei wetenschappelijk onderzoek on weerlegbaar heeft aangetoond dat ik recht heb op een winkelhart! Ik krijg daar bij tijd en wijle stevige hartkloppingen van. Ik wil dat recht namelijk hele maal niet! Sterker nog: Ik zie hierbij af van welk winkelhart- recht dan ook! Ik doe mijn dagelijkse boodschap pen gezellige in ons dorp en trek, als de noodzaak daar is, naar de stad om me in het nieuw te ste ken. Ik neem de vrijheid te den ken dat velen in ons dorp deze traditionele wijze van winkelen in de toekomst gaarne gecontinueerd wensen te zien”. Het is vanzelfsprekend te prijzen wanneer de Waddinxveense mid denstand wat meer aan de weg wil timmeren. Met een gezonde por tie initiatief zal het menig winke lier gelukken de koper in het dorp te houden. Wanneer blijkt dat daarvoor wat meer winkelruimte nodig is, moet daar een oplossing voor gevonden kunnen worden. Gezonde, wel doordachte, even wichtige oplossingen dienen dan te worden aangedragen. De ge meente Waddinxveen acht zich blijkbaar niet capabel voor deze taak en laat, gevraagd en onge vraagd, allerlei projectontwikke laars op ons dorp los. Een beeld van de voorspeelavond "Muziek en dans in de pruikentijd" in Kreater. (Foto: K. Koorengevel). nes binnen Kreater enthousiast en creatief samen. Er was sprake van muziek, dans en beeldende vor ming. Tot de deelnemers behoorden on der andere pianodocente Corrie1 Klein Haneveld, Judith Glasbeek (fluit), Thomas Guirten (cello) en balletlerares Marcella Kouwenho- ven met haar leerlingen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Aalst. Weersge steldheid: krachtige westen wind. Afstand 130 km. In concours 500 duiven. Gelost om 12.00 uur. Aankomst eerste duif 13.41 uur. Laatste duif 14.05 uur. Snelheid eerste duif 1252 m.p.m. Uitslagen: H. Metselaar 1-26-31-49-52-55-57-59-62-64-67- J. Toor 2-16-17-54-63-88; J. Ver- bakel 3-8-20-29-36-42-103-109; D. Griffioen 4-23-37-43-65-69-79-94-96: J. Troost 5-35-73-75-83-104; W. Breedijk 6-32-51-76-97; N. van Tol 7-68; H. Vink 9-28-100-119; J. Jansen Zn. 10-45-58-70-101-102-124; D. Hee- ren 11-41-74-77-108; E. van Beek 12-107-113-114-116-117-118-121- G.C. van Kleef 13; M. Verbeek 14- 24-112; F. Rip 15- 19-56-85-90-99; M. Tollenaar Zn. 18-46-81-105; R.A. van der Made 21-22-60-61-87-115; P. van der Made 25-47-66-110-120-123; N. Hogerdijk 27-44-78; C.A. Bo de 30-40-86; R.M. van der Made 33-84; Comb. Wibo 34-39-92-95; A. Hofman 38-91; D.M. Degen hardt 48-89-106;P. Steenland 50-93; T.H. Twigt Zn. 53; C.G. Hofman 71-82.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 17