1 W SE verliest bekerstrijd Hoge score W’veen-tennis Aeolus krijgt nieuwe sponsor Subsidie bibliotheek Diploma- zwemmen in Gouwebad Florida- jeugd blijft maar winnen Stratenkorf- baltournooi Spreidings- beleid vraagt vervoer van scholieren Pupillen- tournooi Orgelconcert in Boskoop Het Weekblad voor Waddinxveen is op zoek naar een BEZORGER/STER OMGEVING JULIANASTRAAT IN MOERKAPELLE 45,- (Titel voor Be Fair C3 Melk van de boer Actie A.A. de Bruin tegen NPV een succes Sr 4 Tegen 4- tournooi WSE Verlies voor volleyballers Rommelmarkt Moerkapelle Klaverjassen Paastournooi jeu de boules JUX'X XI; - WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE I ALLE RIJLESSEN Minimum leeftijd 15 jaar. Uitstekende beloning. Bel voor informatie: 01820-25388 *'x iwp Pagina 19 Woensdag 22 april 1992 if de wedstrijd tegen de herik, die Willy Beelen (Ameri ka), Martij Sol (geblesseerd) en Rob Verbakel (werk) most mis sen. 140 werk- WADDINXVEEN - Voor de be ker hebben de heren van CVB Bank Be Fair-volleybal met 1-3 van RVV verloren (11-15, 15-2, 9-15). Een paar dagen eerder hadden de volleyballers, die speelden zonder Edwinvan Erk en Mark van Ype- ren, nog van het Goudse De Jo- dan Boys gewonnen. Weekblad voor Waddinxveen r~ iedere maandagavond theorieles ook voor 17 -jarigen Rijschool 'Bijna' Graanakker 84 - 2743 EL Waddinxveen Telefoon 01828-19852, b.g.g. 15950 Hoewel het nog te vroeg is om de Waddinxveense haan victorie te laten kraaien, lijken er toch wel wat kampioenschappen voor Wad- dinxveen-tennis in het verschiet te liggen. dinxveense badmintonclub Aeolus WADDINXVEEN - Op vrijdag avond 22 mei houdt de Waddinx veense korfbalvereniging Korbis op haar complex aan de Dreef voor de vijfde maal het straten- korfbaltournooi. Als tournooisponsor fungeert net als voorgaande jaren het Goudse accountantskantoor Moret Ernst Young. Tot de deelnemers be horen korfbalteams (met 4 dames en 4 heren) van bedrijven, instel lingen, verenigingen, stichtingen en buurtverenigingen. Voor het stratenkorfbaltournooi worden oefenwedstrijden gehou den op de 2e en 3e maandag in mei. De inschrijvingen staan open tot uiterlijk donderdag 30 april bij Arnold Jansen, Buizerdhoek 8, Waddinxveen, tel. 01828 - 18458. Er gelden speciale spelregels. uitgereikt competitiespe(e)l(st)ers, f MOERKAPELLE - Op Konin ginnedag wordt in Moerkapelle weer de jaarlijkse rommelmarkt georganiseerd door het plaatselijk comité van de Stichting Woord Daad. Naast de traditionele ’’rommel” worden ook nieuwe goederen ver kocht, zoals schoenen, tassen en speelgoedberen. Voor de tuin zijn er bomen, struiken en perkplat- nen. Er wordt verder groente en fruit verkocht en er zijn vele at tracties. De rommelmarkt maakt deel uit van een braderie waaraan veel plaatselijke verenigingen en clubs meewerken, en wordt gehouden bij het dorpshuis in de Raadhuis straat. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 24 april om acht uur kan er bij WSE-voetbal weer worden ge klaverjast. Uiteraard vindt ook de ze achtste avond van het seizoen plaats in WSE’s gezellige club huis De Lansbreker. Iedereen is van harte welkom. De uitslag van de door 53 klaverjasliefhebbers/sters bezoch te maart-avond luidt: 1. Hans Möhle met 5775 punten, 2. Theo Koster met 5477 punten en 3. Henk van Kersbergen met 5443 punten. De poedelprijs was dit keer voor Hans Koster, die het mooie totaal van 3519 punten bij elkaar wist te sprokkelen. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 25 april organiseert de plaatselijke atletiekvereniging Antilope weer een meerkamp voor de pupillen en de C-D-jeugd. Deze meerkamp behoort tot een potheken, zijn beide partijen in een zeer goede verstandhouding uit elkaar gegaan. Dankzij de financiële le bijdrage van Have en Goed Verzekeringen is Aeolus in staat geweest een sterke selectie op te bouwen en haar doelstelling te verwezenlij ken om aan de landelijke competi tie deel te gaan nemén. Tijdens deze avond zal er tevens officieel afscheid genomen wor den van de hoofdtrainer Karei Mulder en de trainer van de lage re competitieteams Louis Jour dan. Karei Mulder is sinds augustus 1984 gedurende 8 seizoenen als trainer verbonden geweest aan Aeolus. Mede onder zijn leiding is de selectie tot stand gekomen, zijn er de afgelopen jaren steeds meerdere teams kampioen gewor den in de districtscompetitie en heeft het le team de landelijke competitie bereikt. Zijn functie zal worden overgeno men doro Adrie Sip, die in de af gelopen districtscompetitie de coaching van het le team rees op zich opgenomen had alsmede de training van de jeugd verzorgde. Het komend seizoen zal het le team ook door hem worden gecoa- ched. In het weekeind van 16 en 17 mei staat er nog een ander belangrijk evenement op het programma bij Aeolus. Voor de 6e maal zal het ’jeugd-team-tournooi’ worden ge organiseerd. Hoofdsponsor van dit tournooi is dit jaar Regio Effekt uit Alphen a/d Rijn, commissio- naris in effecten. Dankzij het feit dat de hoofdspon sor garant staat voor de financiële gang van zaken rond dit tournooi zal er gedurende 2 dagen van bad minton op hoog niveau genoten kunnen worden in sportzaal De Duikelaar. Naast 2 jeugdteams van het gere nommeerde Victoria uit het Lim burgse Hoensbroek zal er dit jaar ook een team van de eredivisie- vereniging Zijderveld uit Amstel veen deelnemen en zullen boven dien 4 spelers van de Oekrainse jeugdselectie naar Waddinxveen overkomen. Hierdoor krijgt het ’Regio Effekt jeugd-team-tour- nooi’ zelfs een internationaal tint je. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 14 april heeft in het Gouwebad De Sniep weer het di- plomazwemmen plaatsgevonden voor het A-diploma. Dit maandelijks terugkerende af sluitende examenfeest staat onder toezicht van de Nationale Raad, die dit keer de heer H. v.d. Velde als toezichthouder had afgevaar digd. De examencommissie bestond uit de zwemonderwijzers Rob Hoger- brugge en Wim van Minnen. De geslaagde kandidaatjes, die in leeftijd varieerden van 4 jaar tot 9 jaar zijn: Aouatif Lazaar, Jaap-Willem van Klaveren, Nicolas Ramirez, Ka- thinka Berrevoets, Liron Shachar, Jolanda Boone, Robert v.d. Post, Alice de Pater, Teun v.d. Linden, Mike Benders, Kenny Benders, Marlies Clements, Dominick Pe ters, Margreet v.d. Gaag, Martijn Bezemer, Robert Keij, Eva v.d. Lans, Suzanne van Doorn, Stefa- nie Visser, Pieter Spelt, Linda de Jong, Leonie Kammeijer, Wendy de Rijk, Debbie van Vuuren, Lidi Brouwer, Veruschka Kavelaars, Jitske Wilken, Admar Witte, Ti mo de Roodt, Lisette Monster, Stephan Rodenburg, Pieter Moer man, Ruud Vink, Dennis Verhoef, Elsa Dros, AnneMarie Francken, Joyce Vermeulen, Mandy Mei ster, Bas v.d. Hart, Rik van Vuu ren, Myrthe Mebius, Wout Hoo- gendoorn, Rianne Slatius, Jan de Boer, Kim van Driel, Laurien Waaijer, Sabine Boom, Marieke van Zoest, Emma Riede, Stepha nie van Bemmel, Esther Pardon, Melanie Vos, Fiona de Graaff, Es ther Dijkhuizen, Karin Borg, Emily van ’t Wout, Joëlle Hoogerdijk, Brenda van Noort, Edwin v.d. Hoeven, José Dröge. WADDINXVEEN - Vorig week einde hebben de meeste Florida- teams ruim gewonnen. Met nog twee badminton-wedstrijden voor de boeg staan zes teams op de eerste of tweede plaats in de Zuidhollandse jeugdcompetitie. Echter, Florida 1 (gem.l7j) valt uit de toon, want na de terugtrek king van Hazerswoude 1 staat het team zonder punten onderaan. De wedstrijd verviel. De andere teams (gem. 14j aflopend tot gem. 9j. bij de mini’s) staan er al len goed voor. Florida 2 was ook met 3 invallers veel te sterk voor Aigis (Z’meer) 8-0 was een goede uitslag om Eri- dos 4 toch nog van de eerste plaats te verdrijven. Het aantal winstpunten is gelijk, maar het partijsaldo van Florida is 2 slech ter. Ook na de 1-7 nederlaag tegen koploper Vederlicht 5 staat Flori da 3 nog op de derde plaats. Al leen Davine v.d. Vlist op Aigis 8 is nodig om derde te blijven. Florida 4 is het succesvolste team. Nu werd Vlist 4 met 8-0 versla gen, waarbij ook de 9 jarige inval ler Marius v. Prooyen uit Boskoop ruim won. Maaike vd. Wey, Wen dy Hoogerbrug en Esther Pas- schier bleven weer ongeslagen. Alleen fors verlies tegen Delft 8 (tweede) kan in de laatste wed strijd op 3 mei nog het kampioen schap kosten. Florida 5 staat eveneens eerste en won in Leidschendam met 7-1 van Sio 4. Patrick v. Esseveld (11) bleef ook de achtste wedstrijd on geslagen. In de laatste wedstrijd tegen Zigo (tweede) is een gelijk spel genoeg. Florida 6 staat gedeeld eerste met precies dezelfde cijfers als Veder licht 8 uit Bodegraven. Beide teams spelen in de laatste wed strijd tegen elkaar en dat wordt natuurlijk spannend. Nu 7-1 in Nieuwveen. Zevenhuizen 5 kreeg geen kans van het zevende, 8-0. Het team met Martijn Korn, Jos Overes, Britte v. Braam Morris en Linda Hartwijk staat vast op de tweede plaats en dat is boven verwach ting. Florida 8 (mini’s) weert zich ook krachtig. Koploper Pijnacker moest blij zijn met de 4-4. Florida staat tweede met 7 punten uit 5 wedstrijden. reeks van wedstrijdjes, die door Antilope dit jaar weer worden georganiseerd. Een meerkamp houdt voor de jeugd in: een sprintnummer (leng te afhankelijk van de leeftijd), een werpnummer, een springnummer (ver of hoog);en eeh 1.000 meter hardlopén:3 De resultaten van de atletiekon- derdelen worden in punten omge zet,' waardoor uiteindelijk een einduitslag opgemaakt kan wor den. Hij of zij met de meeste punten in de betreffende leeftijds categorie is winnaar van die dag. Ook dit jaar heeft de organisatie weer besloten, aan het eind van het zomerseizoen, alle behaalde resultaten bij elkaar op te tellen, en dan tot een einduitslag te ko men. Er zal rekening worden ge houden, dat 1 wedstrijd, om wat voor reden dan ook, gemist mag worden. Antilopeveterane Letteke Broek man gaat zaterdag 25 april in op een uitnodiging, die zij eerder dit jaar van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie ontving. Een enorme krachttoer wacht haar daar: de 100 kilometer van Ha nau. De 43-jarige Waddinxveense on derwijzeres toogt dan naar het Duitse Hanau om te proberen kwalificatie af te dwingen voor de Europese titelstrijd die dit jaar in Winschoten wordt georganiseerd. Maanden van voorbereiding zijn hieraan voorafgegaan. Vele) trai- ningsuren (tot wel 3 uur per dag) zijn hierin gqStbköó-.'-Zó wérd on der andere dé< marathon van Schoorl en Apeldoorn gelopen (met een nieuw clubrecord). In Schoorl behaalde zij zelfs de le plaats van alle Dames. WADDINXVEEN - Zaterdageersteklasser Rijnsburgse Boys was te sterk voor zondagderdeklasser WSE, zodat de Waddinx- veners in eigen huis met 3-4 het onderspit moesten delven in de strijd om de districtsbeker van de KNVB. WSE heeft dus niet WADDINXVEEN - De zondagteams van Waddinxveen-tennis moesten met Paasreces, maar de damescompetitie op dinsdag en de zaterdagcompetitie gingen onder relatief barre weersomstan digheden weer ten strijde. Na de successen van de vorige za terdag zagen de teams er alle re den toe de opmars onstuitbaar voort te zetten. Van de elf te spe len wedstrijden werden er zes ge wonnen. Zo speelde het eerste gemengde team tegen Ouderkerk, vanouds een stevige tegenstander. Henriet te Laan wees in de damessingle haar tegenstander op flitsende en overtuigende wijze terug. Als een jonge hond stond ze op de baan. Het koppel Erik Naafs en Saskia Elberse zorgden vlot voor het 2e punt. Marcel Schraven probeerde voor het derde punt te zorgen, maar helaas het bleef bij de po ging. De damesdubbel Laan-El- berse zorgde zonder omhaal voor het derde punt. De herendubbel had weer moeite. Een derde set kwam er aan te pas vooraleer het 4e punt werd be machtigd. In totaal 4-1 dus voor liet eerst mix-team. Het 4e mix-team deed het zo mo gelijk op nog overtuigender wijze en won met 5-0 van de Sluipers. Waar vorige zaterdag dit team ook met 5-0 won en toen nog ge dacht werd aan een toeval bewees captain Gerard van Oyen met zijn team dat zij deze gedachte wilden uitsluiten. Veteranen 1 zette eveneens de op mars voort en legde Berkenrode 1 met 5-0 plat. Veteranen 2 kreeg met het zeer sterke TC Krimpen 2 te maken. Hier houden alleen de koppels Flip Kapaan-Ruud Hornes en Louis Geers-Ruud -Hornes voor de punten zorgen. Ysa twee zeer spannende drie-set- ters, waarvan de laatste deels in de tegen verspeeld werd, werd de wedstrijd door Krimpen met 3-2 gewonnen. Na een moeizaam begin vorige week dinsdag lieten de dames zich nu niet kennen en werden van de acht wedstrijden er zes ge wonnen. Zo zag het eerste damesvetera- nenteam kans om onder barre voorjaarsstormen Ad Astra uit Gouda te vellen met 3-2. Dit on der de bezielende leiding van cap tain Ali van der Pol. BOSKOOP - Op zaterdagavond 2 mei zal de organist Ronald de Jong een orgelconcert geven op het orgel van de Nederlands Her vormde Kerk in Boskoop. De aan vang van dit concert zal zijn om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt ƒ6,- (kinderen tot 14 jaar gratis). Uitgevoerd zullen worden werken van Franck-Guilmant en Widor. Tevens zal deze organist een ei gen improvisatie geven op een door het aanwezige publiek opge geven Psalm. Van dit concert zal een digitale opname gemaakt wor den welke na afloop op muziek- cassette verkrijgbaar zal zijn. Verder zijn inmiddels een tweetal CD’s en enkele muziekcassettes van Ronald de Jong verschenen en kunnen tijdens zijn concerten gekocht worden. Ronald de Jong is vaste cantor-or ganist van de Nederlands-Her- vormde Kerk in Zoetermeer. Hij geeft jaarlijks een 60 tal concer ten door het gehele land en be speelt daarbij veelal beroemde or gels zoals in Bolsward-Breda-Has- selt-Oude Kerk in Amsterdam en Evang. Lutherse Kerk in Den Haag, terwijl hij maandelijks serie concerten verzorgd in Den Haag- Alphen a/d Rijn en Zoetermeer. Zijn eigen Improvisaties worden graag gehoord en ook zijn levendi ge vertolking van de bestaande muziek-literatuur kenmerken zijn spel. WADDINXVEEN - Zesendertig leden van de jeu de boulesvereni- ging Waddinxveen namen deel aan het Paastournooi op Paas maandag. Dino Giancaspero en Ton Hulskamp behaalden de eer ste plaatsen met 4 gewonnen par tijen en maar liefst 36 winstpun ten. Tweede werden Edward Sprin gers en Frits Tabben, de derde plaats was voor Kees de Lange en Cock Ruitenburg. Na afloop van het Paastournooi werden ook de prijzen uitgereikt van de wintercompetitie. Dino Gi ancaspero en Norbert Schifferling wonnen deze competitie met 19 gewonnen wedstrijden. Tweede werden Toos Tabben en Kees de Lange, derde werden Nel de Lan ge en Willem van Bockom Maas. Op 7 april is de voorjaarscompeti- tie van start gegaan. Na twee speelavonden is de leiding in han den van Joop Dries en Cock Rui tenburg. Tweede zijn Wouter de Lange en Norbert Schifferling, derde zijn Jan Kooistra en Nel de Lange. In het koekjestournooi is de lei ding in handen van Betsy Lan- ting, tweede is Arie Poot en derde Piet v.d. Made. WADDINXVEEN - Veertig dui zend gulden is er jaarlijks nodig voor vervoer per kleine bus of taxi van een 20-tal buitenlandse (al lochtone) leerlingen van de per 1 augustus op te heffen Klaas de Vriesschool (Herman Heijerman- slaan). B. en W. hebben de ge meenteraad gevraagd het geld voor dit vervoer beschikbaar te stellen nu het spreidingsbeleid voor alle scholen gaat gelden. Vorig jaar is door de gemeente met de besturen van de bijzonde re basisscholen overeenstemming bereikt over de spreiding van bui tenlandse leerlingen over de basis scholen in Waddinxveen, welke spreiding neerkomt op maximaal 20% buitenlanders op openbare scholen en maximaal 10% buiten landers op bijzondere scholen. Hierbij zouden in eerste instantie worden betrokken de negen scho len ten noorden van de Kerkweg, terwijl de spreiding zich over alle scholen zou uitbreiden, indien het aantal allochtone leerlingen hier toe aanleiding zou geven. Dat be tekent dat nu de scholen in de Zuidplas aan de beurt zijn. Thans is inderdaad het afgespro ken percentage allochtone leerlin gen op de meeste scholen in Wad- dinxveen-Noord bereikt of over schreden (zoals de Theo Thijssen- school). Om de verder gelegen scholen voor de buitenlandse kin deren bereikbaar te maken, is het noodzakelijk een vervoersregeling in het leven te roepen. De kosten hiervan worden - op jaarbasis - ge raamd op ƒ40.000,-. Gezien de ingangsdatum van het vervoersproject per 1 augustus 1992 kunnen de hieruit voort vloeiende kosten voor 1992 (ƒ16.500,-) volgens de gemeente gedekt worden uit de vrijvallende personeelskosten per dezelfde da tum van de coördinatrice anders taligen (5/12 x ƒ30.000,-, zijn ƒ12.500,-) en ƒ4.000,- uit ’’ver voerskosten en dergelijke” (begro tingsposten anderstaligen in het onderwijs. WADDINXVEEN - Aan het eind van de competitie kon ook nog het C-3 elftal van Be Fair- voetbal gehuldigd worden. Zij werden alsnog uitgeroepen tot kampioen van hun groep. Gelijk met Gouda waren zij bovenaan geëindigd. De wedstrijd tegen Gouda eindig de in een 2-2 gelijk spel, waardoor de KNVB het C-3 elftal van Be Fair op doelgemiddelde tot kam pioen uitriep. Maar liefst 73 keer scoorde de ploeg van Albert Jan sen en Henk Klompien. De 12-0 overwinning op Stolwijk was de grootste. Direkt na WSE, die met 3-1 werd gewonnen (2 doelpunten van Hans Carlie en 1 van Gerrit Herbert), werd het C-3 elftal in de bloemen gezet. Hen wacht nog op zaterdag een gezellige avond. D-l is helemaal terug en won met 0-6 bij Schoonhoven. Ook E-l haalde uit ten koste van Rohda (6-1) en F-l maakte winst op Olympia (2-1). De meeste doel punten vielen in de derby Be Fair E-6 tegen Waddinxveen E-2. Er werd met 9-3 door Be Fair gewon nen. Ook een andere derby, name lijk die van het E-3 team bij WSE E-2, werd gewonnen, met 2-3. De standaard elftallen van de Be Fair-junioren hebben zich alle maal weten te plaatsen voor de kwartfinales. A-l had geen moeite tegen NSV A-l. Het werd maar liefst 8-1. Voor de kersverse regi onale ploeg scoorde Rene Minnée maar liefst 4x. De lang geschorste William Hoogeveen was weer te- rug en scoorde óók. Zaterdag spelen zij om 14.30 uur thuis tegen het nu nog regionale ONA A-l, hetgeen een belangrij ke wedstrijd zal gaan worden. B-l ging op bezoek bij NSV. Ook daar was een groot klasse verschil te merken. Het werd een 0-6 overwinning. Egon Termorshui- zen scoorde 3x. Zaterdag spelen zij bij Floreant om 14.30 uur, waar beslist meer tegenstand te verwachten is. C-l had geen problemen bij Groe neweg. Daar werd met 1-6 gewo- nenn. Uitblinker was Peter Priem die opnieuw en 2x scoorde. C-l speelt zaterdag om 12.45 uur thuis tegen Unio C-l. Bij winst bereikt men de kwartfinales en zullen de Be Fair-elftallen uitko men op dinsdagavond 5 mei in de halve finales. WADDINXVEEN - WSE-voet- bal houdt een 4 tegen 4 tournooi. ’’Vier tegen vier” is sinds enkele jaren het paradepaardje van de KNVB. De voordelen zijn veel balbezit voor de spelertjes, snel voetbal, 1 tegen 1 duels en samen spel zijn de voornaamste ingredi ënten. Een spel waarin spelvreug de zegeviert. WSE organiseert in de Paasva kantie ?en 4 tegen 4 tournooi voor alle jëugd uit Waddinxveen en omstreken. De happening zal plaatsvinden op donderdag 23 april op het sportcomplex De Lansbreker in Waddinxveen. De aanvang zal om 10.00 uur zijn en het einde om 15.30 uur. Er zal gestreden worden in ver schillende leeftijdsgroepen jon gens en meisjes in de leeftijds klassen van 7 t/m 13 jaar. In schrijving bij Rocco Geers, tel. 01828-16135 of tel. 01828-14710. de kwartfinale kunnen bereiken. Het gebrekkig voorbereide Rijns burgse Boys waren met slechts vijf basispelers uit Lisse naar het complex aan de Willem de Rijke- laan gekomen. Na 20 minuten spelen moest de Lisser doelman Marcel van Delft wegens een scheurtje in zijn neus van het veld af en ging veldspeler Gerard van Beelen onder de lat staan. Van deze wissel profiteerde WSE door een 0-1 achterstand om te zetten in een 2-1 voorsprong. Pa trick Rijnbeek en Erwin Pleus te kenden voor de treffers, maar nog voor de pauze maakten de gasten gelijk (2-2). Direct na rust ging Rene Moons door op aangeven van Erwin Pleus tot 3-2. Het werd nog 3-3, maar uiteindelijk zou Rijnsburgse Boys tien minuten voor tijd met de eer gaan strijken. Een klein verlies dus voor de ploeg van Ad van den WADDINXVEEN - De zuivel- staking, die vooral het noorden en oosten van het land trof, is weerj voorbij. In Waddinxveen was de melk overigens nauwelijks een schaars produkt geworden. Om op de eventuele vraag te kun nen inspelen had het boerengezin J. van Spengen aan de Henme- gouwerweg sinds vorige week dinsdagavond op een boom het bordje ’’Melk te koop” bevestigd. De familie Van Spengen is aange sloten bij Campina-Melkunie in Gouda. Ze hebben 30 koeien en beschikken op het bedrijf over een melktank van 3.000 liter. Drie dagen per week wordt de melk opgehaald. WADDINXVEEN - Aan Waddinxveense gemeenteraad zal worden voorgesteld de St. Open bare Bibliotheek een subsidie te verstrekken in het kader van de volgende sociale vernieuwingspro- I jekten: J - ƒ6.000,- voor het instandhouden van een wisselcollectie Turks/Arabische kinderboeken voor een periode van 4 jaar; en - ƒ7.000,- voor uitbreiding van de collectie grote-letter-uitgaven met 200 titels. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 25 april zal de Wad- - een contract aangaan met een nieuwe sponsor. In de kantine van sportzaal De Duikelaar zal ’s avonds om 20.00 uur de naam van de nieuwe sponsor bekend worden gemaakt en tevens afscheid worden genomen van Have Uit één van de voorgaande jaren: de start van de 1.000 meter op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Zo zullen er in 1992 nog velen volgen. (Foto: Han Zoet). Meerkamp atletiek WADDINXVEEN - Waddinxve- ner dr. A.A. de Bruin, voorzitter van het Humanistisch Verbond Midden-Holland, is een actie be gonnen tegen de Nederlandse Pa tiënten Vereniging (NPV), die volgens hem haar naam behoort te wijzigen. Ongeveer I stichtingen/ verenigingen zaam op het gebied van de volks gezondheid noemen zich ’Neder lands’. Daaronder wordt in het al gemeen verstaan: algemeen, neu traal, enz. Ieder kent met deze betekenis De Nederlandse Hart stichting. Een vreemde eend in deze ’Ne derlandse bijt’ is de Nederlandse Patiëntenvereniging (NPV). Deze is erg actief in Midden Holland. I— Volgens dr. André de Bruin is de rnaam van de NPV misleidend. Hij schreef daarover in de NRC/Handelsblad van 4 april naar aanleiding van de stellingna- me van de NPV inzake de eutha nasiekwestie het volgende: ”Dat de Nederlandse Patiënten vereniging (NPV) zich onlangs opnieuw tegen vrijwillige actieve euthanasie heeft verklaard, was voor insiders geen verrassing. Daartoe is de NPV opgericht. Statutair richt zij zich ”op Gods woord en de daarin geboden be scherming van het menselijk le ven vanaf de conceptie tot de dood”. Daarmee is de NPV geenszins representatief voor ’de patiënten’ in Nederland, al of niet georganiseerd in een belangenver eniging. Voor buitenstaanders zal het curi eus zijn dat de NPV zich affi cheert als ’Nederlands’. Bij ge bruik van dit adjectief denkt men immers aan termen als algemeen, neutraal enz. Om verwarring te voorkomen zou de NPV daarom haar naam behoren te wijzigen. I Dat het bestuur daar waarschijn- r lijk niet vrijwillig toe zal beslui- ytert, vindt zijn verklaring in de aan de naamgeving verbonden protestantse ideologie. In essentie is; "dit een mythe die teruggaat naar de 17e eeuw en die in de 19e eeuw door Groen van Prinsterer nieuw leven is ingeblazen. Centrale gedachte is: de Neder landers vormen het ’tweede uit verkoren volk’. Hun geschiedenis is daarvan een reflectie. Het gaat Nederland goed in tijden van vro me ijver, tegenslag en rampen vol gen in perioden van geloofsver- duistering. Bekeringsijver, door God opgedragen, dient zich te richten op de heidenen, dissiden ten, roomsen en joden. Hoewel de wetenschap geen ruim te meer laat voor een dergelijke zwart-wit interpretatie van de Ne derlandse geschiedenis, wordt daaraan in rechtsprotestantse kring nog graag vastgehouden. Zij biedt zekerheid, een mogelijkheid tpt oriëntatie. Daarom heeft men opzettelijk gekozen voor de bena ming Nederlandse Patiëntenvere niging”. Het Weekblad voor Waddinxveen vroeg aan André de Bruin welke naam naar zijn mening de identi teit van de Nederlandse Patiën- tppvereniging wél duidelijk zou weergeven. Zijn antwoord was kort en krachtig: ”Christelijk-His- torische Patiëntenvereniging. Ge- I heel in stijl en óók in de geest van Groen van Prinsterer”. WADDINXVEEN - Het Paaspu- pillentournooi van Be Fair-voetbal afgelopen maandag verspeeld aan het Warnaarplantsoen, is een groot succes geworden. Sportief gëzien konden de Be Fair-teams weinig vuist te maken. De wisselbekers en pouleprijzen moesten allemaal aan andere ver enigingen worden gegeven. Niet temin kan hoofdsponsor Plus markt Riwa BV, samen met de jeugdcommissie van Be Fair te rugkijken op een zeer geslaagd tournooi. Meer dan 300 jongens, leiders, ouders en veel belangstellenden hebben samen met de organisatie een schitterende voetbaldag be leefd. Prachtig, bijna zomers weer ws het en dat bracht veel plezier binnen en buiten het veld. De Inge Rehorst-trofee werd door Jodan Boys gewonnen en de Ver- zijl Sport-wisselbokaal door Olympia. De poulewinnaars in de middag waren Vitesse Delft, Ve- lox, RVC en Feijenoord. Tevens werden de eerste uittour- nooien verspeeld en met succes. B-l had het zwaar in Katwijk bij Quick Boys. Op een perfect tour nooi werden zij vijfde. B-2 en C-2 waren bij Barendrecht op bezoek. B-2 werd derde en C-2 werd winnaar en de trotse bezitter van een mooie beker. D-l was te gast bij ARC en werd daar op een sterk bezet tournooi 2e en D-3 speelde bij Vitesse Delft en werd daar ook tweede. I en Goed Verzekeringen. [Daarnaast zal er naar de leden toe I èen en ander verteld worden over I He activiteiten van de nieuwe I sponsor. Ter afsluiting van het of ficiële gedeelte zal er in principe èen 3-jarig contract worden gete kend en zal de sponsorkleding worden uitgereikt aan de waarna alle leden dit heuglijke feit op de klanken van ’live-muziek’ zullen gaan vieren. Het le team van Aeolus zal tij dens het Nederlands kampioen schap voor hoofdklasse-teams op 2 en 3 mei te Nieuwegein voor het eerst onder de nieuwe naam naar buiten treden. Na ruim 3 jaar financieel onder steund te zijn door het te Zoeter meer gevestigde Have en Goed Verzekeringen, tussenpersoon in verzekeringen, pensioenen en hy- X ^4 -• X ...j ,4 'Xf X x -•

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19