Scholenschouw levert werk op E AAHü! DIE I WS’ HARWA SOUDAK DAKBEDEKKINGEN 3 Afscheid W. van den Hondel s Gedeputeerde T.F.J. Jansen (WD) is Bingo-avond W’vener op Olympische Zomerspelen T.v.d.Torren opvolger W. Moelker ANBO naar 300 leden Inschrijven voor 60e reis van senioren JLrf SCHOENEN GESLOTEN ”om,f i I i Nieuwsblad Onafhankelijk HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE GERANIUM- MARKT AtJjliQ. m Br emmer Woensdag 22 April 1992 Ij ’s Morgens bij het opstaan zo stijf als een plank? Laat u eens vrijblijvend adviseren door uw vakman. Nu elektrisch verstelbare lattenbodem vanaf ƒ995,- ai AUTO'S MET 100% SERVICE TOT IN DE PUNTJES VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde 12 Waddinxveen Telefoon: 01828-16119 Van Leeuwen Verhuur Piasweg 16 Waddinxveen Wilgenoord 73 - Bodegraven NIEUW!! OVO MOTORRIJLES A.s. zaterdag bij de Kruiskerk op de Passage. Geraniums of Fuchsias 4 voor ƒ10,- I 1 1 HAKKEN - KLAAR TERWIJL U WACHT SCHOENMAKERIJ Woningbouwrol Zelf oplossen Graag gezien Vastgelopen SEAT TOLEDO v.a. 29.395,-. Test ’m! OP KONINGINNEDAG 30 APRIL A.S. ZIJN ONZE KANTOREN DE GEHELE DAG Volle Zuidplas Deel 5 De fabrieksgarantie Deze reparaties worden gedurende de garantieperiode door Jan Kok perfect verzorgd. Hij en zijn team repareren uw auto met de bekende zorgvuldigheid en service. Dat is dus goed geregeld! Dus voor een nieuwe auto.... w Afscheid van directeur W. van den Handel (rechts) van de BV Trappenfabriek Van den Handel directeur M.H.J. Schaaf van Stearine 9 im 19.30 uur. 13 A i Kerkweg-Oost 177-Waddinxveen Telefoon 01828-12012 Plankier 22,2771 XL BOSKOOP Tel.01727-12110 vanaf fl. 45.-’ per dag excl. BTW Bel voor inlichtingen en reserveringen 01828-21800 Bitumen Shingles Dakisolatie Lood- en zinkwerk Reparatie onderhoud en nieuwbouw 10 jaar garantie Gratis dakinspectie Vrijblijvende offerte S 01726-17720 Weekblad voor addinxveen OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN Perkgoed 20 soorten 12,50 Nieuwe woonwijk bij Tuinbouwweg heden bekleedde en bekleedt de heer Van den Hondel talrijke functies in het maatschappelijk le ven. Hierbij gaat het om de Stich ting Nes-Ammim Nederland, de Bond van Timmerfabrieken afde ling Zuid-Holland, de Landelijke Timmerfabrieken, de Woerdense Lighthouse Club en de Willibror- dusgroep van de Zeeverkenners. WADDINXVEEN - In het be stuur van de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade heeft een be langrijke bestuurswisseling plaats gevonden. De heer W. Moelker is na 26 jaar voorzitterschap terug getreden als voorzitter en pen ningmeester T. Lammertse is na 23 jar penningmeesterschap ook teruggetreden. Beiden achten de tijd gekomen plaats te maken voor anderen. Tot opvolger van de heer Moelker is gekozen T. van der Torren en tot opvolger van de heer Lam mertse P. Mulder. In een korte toespraak schetste de heer Van der Torren de kwalitei ten van de scheidende bestuursle den. De heer Moelker heeft zich jaren ingezet voor het behoud van de Remonstrantse Gemeente op zich en voor de restauratie van de kerk, welk gebouw is geplaatst op de Monumentenlijst. Hij heeft hiervoor noch kracht noch moeite gespaard. De restau ratie van de kerk en de voltooiing hiervan was voor hem de kroon op zijn werk. De heer Lammertse heeft met grote inzet gewaakt over de finan ciële van deze kerkelijke gemeen te. Hoewel de financiële toestand over het algemeen slecht was, wist hij altijd de touwtjes weer aan elkaar te knopen en kon de kerkelijke gemeente ook financi eel in stand blijven. Veel tijd heeft hij besteed aan het bezoe ken van gemeenteleden en belang stellenden voor het bijeenbrengen van de gelden. Ook werd grote waardering uitge sproken aan de echtgenotes van de scheidende bestuursleden. ’’Zonder deze steun hadden jullie nooit kunnen doen, wat je nu voor de gemeente hebt gedaan”, aldus de heer van der Torren. De heer Van den Hondel, in 1989 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, trad op 1 sep tember 1946 in dienst van de trappenfabriek als trappensteller. Van 1960 tot 1981 was hij verko per en nam in 1967 als mede-eige- naar zitting in de directie van het bedrijf. Naast zijn dagelijkse werkzaam- 5 adviseren U graag... Hierbij stonden het technisch on derhoud, kleine aanpassingen in verband met gewijzigde omstan digheden, vervanging en aanpas sing van meubilair en herstel en vervanging van schade door van dalisme en criminaliteit centraal. Voor dat doel krijgt de gemeente Waddinxveen dit jaar 235.000 RIJOPLEIDING op VIDEO WADDINXVEEN - Het Co mité Seniorenreis Waddinx veen, dat op woensdag 3 juni voor de 60e maai de jaarlijkse bejaardenreis organiseert, heeft vorige week de data be kend gemaakt waarop de oude ren zich weer voor deze geheel verzorgde trip kunnen aanmel den. Omdat dit jaar het 12e lustrum wordt gevierd hebben de orga nisatoren gekozen voor een spektaculaire en feestelijke verrassingsreis. Dat betekent dat ditmaal niet bekend wordt gemaakt waarheen de honder den bejaarden in waarschijn lijk zes touringcars zullen gaan, waar koffie wordt ge dronken, wordt geluncht en waar wordt gedineerd. Ook wordt geen informatie gegeven over de te bezoeken unieke at tracties. De inschrijvingsdata voor de 60e bejaardenreis zijn bepaald op: - woensdag 6 mei van 9.00 - 11.00 uur in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bij- nenpad, - donderdag 7 mei van 9.00 - 11.00 uur in Huize Souburgh aan de Prins Bemhardlaan, - donderdag 12 mei van 9.00 - 11.00 uur in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bij- nenpad, De kosten van deelname bedra gen 45 gulden per persoon. Tot de deelnemers aan de 60e be jaardenreis van Waddinxveen behoren ook een aantal promi nente personen. Het Comité Seniorenreis Wad dinxveen, dat wordt voorgeze ten door H.G. Kooyman, kan de jaarlijkse reis telkens orga niseren dankzij een belangrijke vaste financiële bijdrage van de gemeente Waddinxveen, bij dragen van bet bedrijfsleven en van de individuele middenstand en dank zij giften. Onlangs overhandigde burge meester C.M. van der Linden de heer T. Ververs sr., be stuurslid van bet Comité Seni orenreis Waddinxveen, een cheque van duizend gulden, be schikbaar gesteld door het Moordrechtse bouwbedrijf Vink BV ter gelegenheid van de start van de bouw van ver- warmingsgroothandel Rensa BV op het bedrijvenpark Coen- ecoop 2. •Draperieën. z^jll gordijnen en vitrages in een veelvoud van 'v® J kleuren en dessins feSWl •Horizontale K jalouzieën. vertikalé^&^f ^[1 lamellen, wij T 1 hebben voor elk - raam een omlijsting gZL op maat. «Wij bieden U een I uitgebreide kollektie I I vloerbedekking. I VAN DER LINDE B.~ INTERIEURVERZORGING Boskoop. Zijde 3 - fel OI727-I2544 j,- Waddinxveen. Dorpsstraat 38 - tel. OI828-I2373 gulden van de rijksoverheid. Dit geld wordt in een eigen potje ge stopt, waaruit telkens de kosten worden betaald voor het herstel van de gebreken die tijdens de jaarlijkse scholenschouw worden geconstateerd. afgelopen week ontmoette burge meester C.M. van der Linden hem tenminste driemaal geruime tijd. Die hartelijke contacten zijn voor B. en W. belangrijk om de wo ningbouw in dit Gouwedorp aan de gang te houden. Het college wordt in die visie gesteund door de meerderheid van de gemeente- Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828- 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 Jaargang No. 02281 worden gekeken, sinds bouwen in de richting van ’t Weegje in Wad- dinxveen-Zuid als te kwetsbaar is afgedaan. Het in Waddinxveen en Moor drecht neerzetten van woningen waarvoor in Gouda geen plaats is beschouwt Waddinxveen als een bovengemeentelijke en solidaire bijdrage aan het oplossen van een stukje regionale woningnood. Ook Moordrecht denkt - met gedepu teerde Jansen in haar kielzog - in dezelfde richting, zodat op die manier de groene en landschappe lijke Zuidplaspolder verschoond kan blijven van een nieuwe stads wijk tussen Gouda en Moor drecht. Bij de herziening van het bestem mingsplan Zuid-Holland Oost in oktober 1994, waarvoor de libera le provinciebestuurder de eerst verantwoordelijke is, moet precies worden aangegeven welke extra woningbouwtaak Waddinxveen eventueel op zich zal mogen ne men. Intussen is er een duidelijk ver schil ontstaan tussen de officiële visie van de provincie op de toe komst van de woningbouw in Waddinxveen en omgeving en datgene wat achter de bestuurlij ke schermen wordt besproken. In het openbaar geeft gedeputeerde Jansen nog geen knmp als het gaat om het zogenaamd terugdrin gen woningbouwrol van deze Gouwe-gemeente, maar in zijn hoofd ontwikkelen zich inmiddels volop andere gedachten en plan nen. Op de vorige week maandagavond in het Anne Frank-centrum ge houden debatavond van het Weekblad voor Waddinxveen sprak het liberale GS-lid nog dui delijk officiële taal: ’’Mede door de rijksoverheid is bepaald hoe veel huizen in het goede Zuid- Holland de komende 25 jaar nog bouwd, heeft zich naar de mening moeten worden gebouwd en in grote lijnen ook waar. Waddinx veen heeft in de afgelopen jaren 180 tot 200 woningen per jaar ge bouwd en dat is meer dan wij voor B-kernen zoals Waddinxveen toestaan. Tegen het gemeentebe stuur heb ik gezegd dat Waddinx veen weer terug zal moeten in ”het hok” van de B-kem en dat zijn 80 tot 90 woningen per jaar”. Vier dagen eerder, bij het op uit nodiging van Leiderdorpse aanne mer Noorlander Beheer Neder land BV slaan van de eerste paal voor de uitbreiding van het woon- en winkelcentrum Zuidplas met 48 appartementen en 700 vierkan te meter winkelruimte, sprak ge- 1 T i eveneens in dezelfde officiële zin over de toe komstige woningbouw in Wad dinxveen. De liberale provinciebestuurder gaf toen in de feesttent aan de Zuidplaslaan aan dat Zuid-Hol land de komende kwart eeuw 325.000 huizen extra gaat bouwen op de as Leiden-Den Haag-Rot- terdam-Drechtsteden. Die grote tijd bij Gouda, Waddinxveen, hoeveelheid extra woningen zijn Moordrecht en de provincie ”in rJ:;--- bespreking”, omdat het krappe geren, ouderen, alleenstaanden stadsbestuur die woningbouwuit- buitenlanders en in het kader i breiding al drie jaar lang uitslui tend wenst te realiseren in een be langrijk Moordrechts deel van de Zuidplaspolder. Tot het jaar 2010 heeft Gouda na melijk 4.700 woningen nodig voor de opvang van de eigen woning zoekenden en economisch gebon- denen én de overloop uit het Groene Hart. Voor het inlossen van deze niet rimpelloos verlopen de woningbouwtaak wil de cen trumgemeente onder geen enkele voorwaarde meer dan de helft van de benodigde nieuwe huizen ’’af staan” aan de beide buurgemeen ten. De stad is anders veel te vlug uitgebouwd. Waddinxveen vindt echter dat het veel te star lokaal denkende Gou-, da de eigen woningen binnen de eigen gemeentegrenzen (op drie WADDINXVEEN - De bijna twee jaar geleden opgerichte afde ling Waddinxveen van de Alge mene Nederlandse Bond voor Ou deren (ANBO) blijft maar groei en. Steeds meer ouderen gaan het be lang inzien van het lidmaatschap van een ouderenbond. Vorige week werd bij de ANBO het 300ste lid ingeschreven. Dat is geworden de aan de Chopinlaan 4 wonende mevrouw E.H. van Ek. Waren vóór de oprichting nog maar 14 Waddinxveners lid van de ANBO, tijdens de oprichting op 28 mei 1990 waren dat er al meer dan 100 en tijdens de eerste jaarvergadering van de afdeling op 28 januari 1991 werd het 200ste lid met een bloemetje ver welkomd. Het bestuur had gehoopt het 300ste lid tijdens de 2e jaarverga dering op 3 februari j.l. een bloe metje te kunnen aanbieden doch dit is helaas niet mogelijk geble ken. Mevr, van Ek zal toch na mens de ANBO een bloemetje bij haar thuis worden aangeboden. WADDINXVEEN - Maandag avond 27 april wordt in het Anne Frank-centrum een grote Oranje bingoavond gehouden voor alle ouderen in Waddinxveen, met daarbij een grote verloting. De kosten bedragen ƒ3,- per persoon. De zaal gaat open om 18.45 uur en de avond begim nodig voor kleinere gezinnen, jon- i en van de stads- en dorpsvernieuwing. Van die met de rijksoverheid (Vierde Nota over de Ruimtelijke Ordening Extra) af gesproken for se woningbouwactiviteiten in Zuid-Holland West zullen het Groene Hart en de Zuidhollandse eilanden een heel klein graantje kunnen meepikken, zodat de ’’kwetsbare groene gemeenten kunnen blijven functioneren en leefbaar blijven”. Na het slaan van de eerste paal in de nu bijna volgebouwde wijk Zuidplas wees gedeputeerde Jan sen er nog eens op dat er ook wo ningen en bedrijven in de drie hoek Gouda-Moordrecht-Wad- dinxveen gebouwd zullen gaan worden. ’’Hiervoor moeten we een goede formule zien te vinden. Ik hoop op goed overleg daarover”. ’-‘©vil gvmwmvgivnzA/ii iv groenlokaties in de Goudse Hout, r ~P “et gemeentehuis van Wad- in de Oostpolder en in de Krim- dinxveen is gedeputeerde Jansen penerwaard) moet bouwen en dat (>n de gemeenteraad door PvdA- daarvoor niet telkens gretig naar raadslid en oud-wethouder drs. het Moordrechtse deel van de Martin Kraaijestein eens om schreven als Tedje al een hele tijd een graag geziene gast. In de is na Zuidplas-Extra (achter Van Leeuwen BV) aan de beurt en is gepland na de eeuwwisseling, Woningbouw in het al jarenlang door Waddinxveen op een presen teerblaadje aangeboden driehoeki ge agrarische gebied tegenover de wijk Zuidplas, waar de doodlopen de Tuinbouwweg is gelegen en dat straks wordt begrensd door de nieuwe zuidelijke rondweg van de Zuidelijke Dwarsweg naar de Beijerincklaan, geniet nu ook de persoonlijke voorkeur van gedepu teerde Ted Jansen. Met die opvatting (”Een omme zwaai”, volgens het Goudse stads bestuur) kunnen naar zijn mening moeizame, langdurige en onge twijfeld emotionele grenswijzi- gingsproblemen met het halsstar rige gemeentebestuur van Moor drecht worden voorkomen, zo denkt de liberaal, die voor zijn vi sie op wonen en werken in de Goudse regio formeel nog wel het college van GS en de Provinciale Staten van Zuid-Holland aan zijn zijde moet zien te krijgen. Ook de Waddinxveense gemeenteraad moet zich hierover nog uitspre ken. Inmiddels is de ’’ommezwaai” van gedeputeerde Jansen er één uit een kleine reeks, waarmee duide lijk wordt dat het tij zich voor het ’’eigenwijze en hautaine” Wad dinxveen - dat in de jaren zestig en zeventig al dolgraag had willen doorgroeien naar 40.000 tot 50.000 inwoners - aan het keren is. Overigens zal een mogelijke taak in de opvang van woningzoeken den in dit deel van de Randstad altijd beperkt, maar niet onbe langrijk, blijven. Waddinxveen zal nu waarschijnlijk kunnen door groeien van 25.000 naar 30.000 a 35.000 inwoners. Heel opvallend was al in 1989 dat het toenmalige PvdA-Eersté Ka merlid drs. J. Borgman uit Gouda in de richting van Waddinxveen ging kijken op het gebied van de woningbouw. Dat bleef bij vriend en vijand niet onopgemerkt, want de sociaal-democraat stond des tijds als Zuidhollands gedeputeer de en Gouda’s oud-wethouder pal voor de groeitaak van de centrum gemeente Gouda. Niet alleen om dat het Groene Hart niet verder mocht worden aangetast, maar ook omdat de Zuidplasgrond in Waddinxveen veel te slecht zou zijn om er huizen op te bouwen. Jaren later is dat kwaadsprekerij gebleken. Na het vorig jaar doodgelopen en verdeelde ambtelijk overleg tus sen een woedend Gouda, een haar kans afwachtend Waddinxveen, een vasthoudend Moordrecht en een kiezende provincie Zuid-Hol- deputeerde Jansen land is vlak voor Pasen nu ook het kille bestuurlijk overleg tussen vertegenwoordigers van de vier overheden over de ruimtelijke in vulling van ”Gouda-West” stevig vastgelopen. De ruimtelijke gevolgen van de nieuwbouwwijk Gouda-West - een vervolg op de stadswijk-in-aan- bouw Goverwelle - is al geruime t”J - Moordrecht en de provincie ”in Autobedrijf H.J.van Marrewijk Voorkade 26-27.Boskoop.01727-13000 GEDREVEN DOOR AMBITIE dealer voor Boskoop - Waddinxveen - Hazerswoude WADDINXVEEN - Waddinx veen kent één deelnemer aan de Olympische Zomerspelen van dit jaar in het Spaanse Barcelona. En dat is de snelwandelaar Harold van Beek. De Waddinxveense atleet is vori ge week door het Nederlands Olympisch Comité geslecteerd. Hij neemt bij de atletiekwedstrij den in Barcelona deel aan de 50 kilometer snelwandelen. ABN-AMRO NEDERLANDSE MIDDENSTANDSBANK POSTBANK RABOBANK VERENIGDE SPAARBANK WADDINXVEEN - De discussie over 1.500 tot 2.000 extra wo ningen op Waddinxveens grondgebied heeft plotseling nieuwe impulsen gekregen nu Zuidhollands gedeputeerde T.F.J. Jansen (VVD) voor Zuid-Holland Oost kiest voor een nieuwe woonwijk in de ’’taartpunt” tussen de Tweede Bloksweg-Beijerincklaan en de spoorlijn Gouda - Alphen aan den Rijn. Het gaat hier in feite om de bouw van ’’Goudse” huizen, waarvoor de kaasstad niet voldoende eigen ruimte heeft en waarvoor de buurgemeenten Waddinxveen en Moordrecht aan Gouda beslist geen snipper bouwgrond willen afstaan. De nieuwe Waddinxveense woonwijk raad, die volgens het beleidspro- het Moordrechtse deel van de Zuidplaspolder (ten zuidwesten van de Goudse Julianasluis) moet gramma 1990 - 1994 best extra huizen voor de regionale opvang wil bouwen als daar door de pro vincie of de buurgemeenten om wordt gevraagd. Die drie recente ontmoetingen in één week tussen gedeputeerde Jansen en burgemeester Van der Linden waren op donderdagmid dag 9 april bij het slaan van de eerste paal voor de uitbreiding van het winkelcentrum Zuidplas (Zuidplaslaan), gevolgd door een diner in het Voorburgse topres taurant Vreugd en Rust, op de de batavond over een winkelhart in Waddinxveen op maandagavond 13 april (AF-centrum) en op woensdag 15 april, in aanwezig heid van de gemeentebesturen van Gouda en Moordrecht. Gedeputeerde Jansen maakt er geen geheim van zich als Noord- wijker ’’best thuis te voelen in Waddinxveen en er ook graag te rug te komen”. Hier zijn naar zijn mening ’’capabele aannemers die er telkens in slagen gemeentelijke woningbouwwensen goed te verta len”. Het Waddinxveense college van B. en W. kenschetste hij na de start van de uitbreiding van het woon- en winkelcentrum Zuidplas als een ’’praktisch, goed en voortvarend bestuur”. De 60-jarige burgemeester C.M. van der Linden (die in december 1996 met pensioen gaat) om schreef hij op de debatavond in het AF-centrum als een ’’actieve en dynamische burgemeester”, met wie hij overigens ’’geen enke le woningbouwdiscussie uit de weg” zegt te zullen gaan. Waddinxveens eerste burger spreekt op zijn beurt graag over ’’onze gedeputeerde voor ruimte lijke ordening en verkeer”, waar mee zichtbaar een goede en ook vriendschappelijke samenwerking bestaat. De wijk Zuidplas, waar in 1983 de woningbouw startte en inmid dels 2.200 woningen zijn ge- van burgemeester Van der Linden in tién jaar tijd geheel volgens be stuurlijke afspraken en in een hoog tempo van 180 tot 200 hui zen per jaar ontwikkeld ’’zonder provinciale pijn en tegenwer king”. Met het kunnen laten starten van Zuidplas-Extra, de kleine woning- bouwlokatie op de landbouwgron den van Van Leeuwen BV, zijn de gemeente en de provincie nog ’’bezig”. Ook hier bepaalt het overleg met de provincie de toekomst van Waddinxveen. WADDINXVEEN - Aan de scholen voor bijzonder basisonder wijs in Waddinxveen zal de komende tijd voor zo’n 140.000 gul den moeten worden verspijkerd. B. en W. hebben dat voorstel aan de gemeenteraad gedaan. Het krediet wordt gevraagd na de scholenschouw die schoolbestuur ders en gemeenteambtenaren in oktober en november van het vo rig jaar voor de derde keer in suc cessie hebben gehouden. aan de Mercuriusweg. Op de foto krijgt hij felicitaties van Kaarsenfabriek Gouda BV. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN -Op een druk bezochte receptie heeft Gouwen aar W. van den Hondel (61) af scheid genomen als directeur van BV Trappenfabriek Van den Honmdel aan de Maarten Schou tenstraat, welk bedrijf voor hou ten trappen met toebehoren sinds 1929 bestaat en waar een klein 40 mensen werken. A# «WS

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 1