GEMEENTE WADDINXVEEN e Ruimte bedrijven Midden-Holland Souburgh zet lening om KOOPAVOND^ WOENSDAG 29 APRIL VAN 18.00 - 21.00 UUR. ASSAGE Fransen bij akkerbouwer Th. den Boon in Wassenaar f Gemeente vraagt actie Concert Voorwaarts Afscheid van Gouwebad ”de Sniep” Open Cirkel met ds. J.Goossen bekendmaking Van der Loo Tegelcleaning VERGADERINGEN KAMERMUZIEKCONCERT IN RAADSZAAL COLLECTE VERGUNNING Let op de folder met speciale aanbiedingen. Deze valt maandag 27 of dinsdag 28 april bij u in de bus. In de Passage is er geen koopavond op vrijdag 1 mei. winkelcentrum waddinxveen SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN - W “II 01820-15767 01820-93511 RTW-RADIO A L'lU Pagina 3 Woensdag 22 april 1992 Gouwebad ”De Sniep” (informatie) 01820-16066 010-362244 Ton Geerdink V De naar Portugal vertrokken zwembadmanager Ton Geerdink. (Foto: Archief - Sjaak Note- naar Portugal I I boom) - Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de ontsluiting van Bedrijvenpark Coenecoop. - Voorstel inzake Meerjarenbegroting 1992-1996. - Voorstel tot vaststelling van de Voorjaarsnota 1992. - Voorstel tot omzetting van de garantie ten behoeve van de Prot. Chr. Stichting Bejaardentehuis ’’Souburgh”. - Voorstel tot vaststelling van het Reglement voor de ideeënbus voor het personeel van de gemeente Waddinxveen. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. Commissie voor Volkshuisvesting, Milieu en Energie op dinsdag 28 april 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Toegangskaarten kunt u telefonisch reserveren op werkdagen tus sen 09.00 en 12.00 uur onder nummer 01828-14433, toestel 113. De gereserveerde kaarten dienen dan aan de zaal te worden betaald. Indien u geen kaarten heeft gereserveerd kunt u aan de zaal kaar ten kopen vanaf een half uur voor aanvang van het concert. Op het programma staan 2 pianoconcerten van Mozart en Joh. Chr. Bach en werken in duo- en triobezetting van Van Beethoven, Haydn en Mozart. Het concert wordt uitgevoerd door het sextet onder leiding van Bart van Oort. Na de pauze zal ds. Goossen iets uit de praktijk vertellen, die hij heeft opgedaan tijdens de kamp- weken. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen WOENSDAG 22 APRIL 19.00-23.00 uur: Nederland op z’n best. VRIJDAG 24 APRIL 20.00 uur: Da Capo. Semi klassie ke muziek. Presentatie: Jan Koor- engevel. 21.00 uur: ’t NieuwsCafé. Nieuws en actualiteiten uit de Waddinx- veense regio. Op donderdag 23 april 1992 vanaf 20.30 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis het laatste kamermuziekconcert uit de serie 1991-1992 plaatsvinden. In de week van 26 april tot en met 2 mei 1992 zal er gecollecteerd worden door het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Gemeenteraad op woensdag 29 april 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het nemen van voorbereidingsbesluiten ten behoeve van Abr. Kroesweg 19, Dorpstraat 38 en het Brugcentrumgebied. - Voorstel inzake toetreding tot Centrale Post Ambulancevervoer. - Voorstel tot verlening van medewerking en beschikbaarstelling krediet ten behoeve van diverse aanschaffmgen/voorzieningen voor het bijzonder basisonderwijs (artikel 74, W.B.O.). i. Voorstel tot vaststelling van de ’’Verordening tot tweede wijziging van de Verordening Leerlingenvervoer gemeente Waddinxveen”. - Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor een vervoers - regeling van allochtone leerlingen. - Voorstel tot benoeming van een lid van de commissie voor Kunst en Cultuur. - Aanbieding Notitie Internationale Aspecten, Deel I (ideële zaken) en Deel II (aspecten Europa 1992). bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur WADDINXVEEN - Werk op lin nen en papier van de Waddinx- veense kunstenaar Theo den Boon is tot en met 10 mei te zien in Galerie 27 aan de Schoolstraat in Wassenaar. Hij exposeert zijn werk in de ga lerie van Henk en Gerard de Greef samen met bronzenbeelden van Lia van Vugt. De officieële opening was op zondagmiddag 12 april. Galerie 27 exposeert tot 22 mei ook ander werk van Theo den Boon en 20 andere kunstenaars. De openingstijden zijn van disdag tot en met vrijdag van 10.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 17.00 uur. De galerie is ook bui ten deze tijden op afspraak te be zoeken. het Souburgh-bestuur een vervan gende lening af te sluiten (waar van de hoogte wordt veranderd in 4 miljoen gulden naar 4.150.000,- gulden), omdat op die manier een financieel voordeel voor 1992 op jaarbasis (lagere rentelasten) van 85.000,- valt te behalen. Dit be drag loopt overigens wel jaarlijks terug. Dit financieel voordeel komt mid dels lagere exploitatielasten gro tendeels ten goede aan de provin cie en voor het overige deel aan de bewoners, die de verzorgings- kosten zelf (volledig) betalen. In overleg met de provincie wil het bestuur van Souburgh het voor deel dat naar de provincie vloeit ten dele aanwenden ten behoeve van een noodzakelijke interne ver bouwing. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. 01828-17613 Sectie Burgerzaken: 01820-28011 I WADDINXVEEN - De hervorm de ontmoetingskerk De Open Cir kel houdt in de Schaapskooi aan de Nesse woensdagavond 29 april om half negen weer een bijeen komst. Ophokplicht postduiven Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben, gelet op artikel 1 van de Verordening Ophokplicht Postduiven, besloten als tijdvak, waarin iedereen die postduiven houdt, deze duiven zodanig opgeslo ten dient te houden, dat uitvliegen op of over gronden van anderen wordt verhinderd, voor het voorjaar van 1992 vast te stellen de pe riode van 6 april tot en met 27 mei 1992, onder mededeling, dat bedoelde verplichting niet geldt voor de tijd, gelegen tussen 06.00 en 08.00 uur en tussen 18.00 uur en een half uur na zonsondergang, voor zaterdagen na 12.00 uur en voor zondagen en algemeen er kende feestdagen. Maart 1992, nr. DRG/LG/52.968. ZONDAG 26 APRIL 00.00 uur: In ’t Holst van de Nacht. Presentatie: Ferry van Loon. 02.00 uur: Continue Gouwe Ouwe muziek. 08.00 uur: Non Stop Gospel Mix. 09.00 uur: Kerkuitzending. Ver zorgd door de Room Katholieke kerk. 12.00 uur: RTW Klassiek. Presen tatie: Henk Laan. 14.00 uur: Bon Voyage. Informa tie over reizen en recreatie met Kate Goudriaan. 15.00 uur: De Komische Noot. Conferences en muziek met Gert Frank van der Poel. 16.00 uur: RTW Sportcafe. Een programma van Andre de Knoop en Paul Aalbers. 18.00 uur: Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.00 uur: Trendy. Met onderwer pen voor en door jongeren. Pre sentatie: Natascha Adrienne. 21.00 uur: Xtra. Presentatie: Luuk van Dijk en Diederick Hui zinga. 22.00-24.00 uur: Avonduren. Pre sentatie: Peter Teunisse. DINSDAG 28 APRIL 19.30 uur - Rechtstreekse uitzen ding van de raadvergadering van Waddinxveen over de keuze voor een winkelhart aan de Kerkweg- Oost. Presentatie: Johan Kramer en Michiel Bosgra. Weekblad voor Waddinxveen ZATERDAG 25 APRIL 00.00 uur: Dag Week Hallo Weekend. Presentatie: Peter Teu nisse. 03.00 uur: Continue gouwe ouwe muziek. 07.00 uur: Stekker uit je wekker. Presentatie Gert Voogd. 09.00 uur: Ochtendniveau. Mark van den Heuvel. 11.00 uur: Hitherinneringen. Sa menstelling: Ed Schuurman Gerben van Kruistum. 13.00 uur: Het Radio Spektakel. Presentatie: Ferry van Loon. 15.00 uur: Huis op je radio. Pre sentatie: Diederick Huizinga. 17.00 uur: Het Muziekcentrum, met om 17.30 uur sportjournaal met Menno Tamming. Presenta tie: Luuk van Dijk. 19.00 uur: Hitfront Danceable. Presentatie: Gert Voogd. 22.00 uur: Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. taris-generaal H.A. de Boer van het ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur (WVC) officieel in gebruik werd geno men. Hij introduceerde een zakelijke aanpak en een reeks nieuwe klant vriendelijke activiteiten, die de zich nu enigszins stabiliserende bezoekersaantallen steeds naar re cordhoogten deden groeien. In het eerste kwartaal van 1992 kwamen bijvoorbeeld 15% meer recreatieve bezoekers in het Gouwebad dan in het eerste kwar taal van 1991. Voor het eerst overtrof het kwartaalbezoek de 50.000 bezoekers. In de voorjaars vakantie werd de drukste week sinds de opening met 7.900 be zoekers beleefd. De unieke kans om zich in Portu gal als watersportlicentiehouder te vestigen heeft Ton Geerdink ge meend niet te moeten laten lopen, hoewel hij kortere tijd dan voor zien in Waddinxveen actief zou zijn. Aan de Portugalse kust, volgens sportwethouder Paul van Schie ”het grootste zwembad van de wereld”, krijgt hij vanaf deze week te maken met alle mogelijke watersporten op, boven en onder het water, zoals duiken, parasai- ling, windsurfing en speedboten. De watervoertuigen voor deze sporten moeten bij hem gehuurd en gepacht worden, omdat eigen spullen daar op het water verbo den zijn. Het ontslag van Ton Geerdink, af komstig uit Warnsveld en vorig jaar met zijn gezin verhuisd naar Waddinxveen, kwam voor ieder een als een verrassing. De exploi- tatiecommissie van het Gouwe bad, voorgezeten door wethouder P.F.J. van Schie (CDA), reageer de vertraagd. Het college van Burgemeester en Wethouders en de gemeenteraadsleden namen het vertrek voor kennisgeving aan. Per 15 april is tot opvolger van Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Piasweg 30 AARD VAN HET BOUWPLAN: het geheel vernieuwen van een zij-erfscheiding. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. tien jaar geschat op circa 130 ha netto. Streekplan en bestemmingsplan voorzien slechts in ongeveer de helft van deze behoefte. Zo heeft ook het Regionaal Economisch Overleg Midden-Holland (REO), waaraan de KvK eveneens deel neemt, in een reactie op de Ont- wikkelingsschets aan de provincie laten weten. De cijfers voor be hoefte aan bedrijfsterreinen uit de schets worden door het REO dan ook niet onderschreven. Het REO wijst er in zijn reactie verder op, dat zowel in het rap port Van der Cammen als van BRO Adviseurs, het gebied ten westen van Gouda genoemd wordt als een gebied dat bij uit stek geschikt is voor verdere ont wikkeling van regionaal bedrijfs- en kantoorterrein, mede in relatie tot de aanleg van een transferium (hoogwaardig station). In de Ontwikkelingsschets wordt eveneens de gedachte uitgespro ken dat er ten westen van Gouda goede vestigingsmogelijkheden voor de transport- en distributie sector zijn. Dit is in overeenstemming met beide genoemde rapporten, waar in het Waddinxveense veilingter- rein aan de Bredeweg genoemd wordt als een prima lokatie voor een volwaardig regionaal trans port- en distributiecentrum. Het terrein is namelijk buiten de be bouwde kom gelegen, goed be reikbaar vanaf de rijkswegen 12 en 20 en leent zich goed voor uit breiding. Diverse transport- en distributiebedrijven zijn reeds op dit terrein gevestigd. Ook op het gebied van de ver keersinfrastructuur doen zich in Midden-Holland diverse knelpun ten voor. De provincie is in het kader van de Ontwikkelingsschets in het bij zonder gewezen op de noodzaak van een spoedige aanleg van de Zuidwestelijke Randweg Gouda, ter verbetering van de ontsluiting van de Krimpenerwaard in noor delijke richting. WADDINXVEEN - Aan de Juli ana van Stolberglaan 72 is nieuw gevestigd Van der Loo Tegelclea ning. LTC Tegelcleaning neemt bedrij ven, instellingen en particulieren het zelf schrobben en boenen van terrassen, schuttingen, vlonders, steigers, muren, marmer, coa tings, blacons en vloeren uit han den. Met moderne machines worden onder hoge druk en met milieu vriendelijke reinigingsmiddelen deze plekken snel, grondig en voordelig ontdaan van algen, schimmels, leuzen en andere ver vuiling. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense college van B. en W. heeft de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG) ge vraagd bij de Tweede Kamer pro test aan te tekenen tegen de gang van zaken inzake bezuinigingen op de voorzieningen voor gehandi capten en tegen de afwenteling van deze bezuinigingen naar de gemeenten. Dat is gebeurd op verzoek van de Gehandicaptenraad, het Platform Gehandicapten Waddinxveen, Platform Organisaties van en voor Lichamelijk Gehandicapten Mid den-Holland. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Ton Geerdink benoemd de assis- tent-bedrijfsleider Cock Rehorst. Hij was al geruime tijd bij het Gouwebad werkzaam toen beslo ten werd een manager van elders aan te trekken. De plaats van Cock Rehorst is weer ingenomen door Willem-Jan van Yperen, die tot dan was belast met het doel groepenbeleid. De horeca-afdeling van het Gouwebad wordt vanaf 1 mei zelfstandig gerund door Rex Veldhuis. Het subtropische bad is 100 uur (waarvan 20 uur in het weekein de) en zeven dagen per week ge opend. Bij het volcontinu-bedrijf werken 22 mannen en vrouwen, van wie 8 vast en 14 part-time. De loonsom van het bad bedraagt één miljoen gulden per jaar. De jaarkosten bedragen 2,4 mil joen gulden. De bezoekers en ge bruikers brengen 1,8 miljoen in het laatje. De ontbrekende zes ton komt jaarlijks uit de gemeentekas. Dat is een subsidie van 3,35 gul den per recreatieve bezoeker. In het Gouwebad heeft het ge meentebestuur 5,5 miljoen gulden geinvesteerd in verbouw en nieuwbouw. Er komen jaarlijks honderdduizenden bezoekers. De bedrijfsonderdelen van het bad zijn lessen aan particulieren (30.000 lessen van 20 minuten), schoolzwemmen (45.000), ver huur (1.500 uur met 45.000 be zoekers) en de horeca (omzet 325.000 gulden per jaar). In het Gouwebad vierde het Goudse bedrijf Unichema BV on langs een tropisch personeelsfeest- je met 430 medewerkers. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middagüren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Op deze avond zal de Waddinx veense hervormde predikant J.W. Goossen een inleiding houden over het onderwerp ’Omgang met geestelijk gehandicapten’. Ds. Goossen heeft al een aantal jaren meegewerkt aan een jaar lijks kamp voor gehandicapten. Hij spreekt dus uit ervaring. Voor de pauze zal het accent liggen op de vraag hoe een (christelijke) ge meente de acceptatie en integratie van gehandicapten kan verbete ren. WADDINXVEEN - Akkerbou wer mr. T. van der Torren aan de Bredeweg heeft bezoek gehad van vijftig Franse leerlingen van het Lycée Agricole uit Etrelles, bij Vitré in Bretagne. De scholieren van 16, 17 en 18 jaar, die te gast waren van de Rijks Middelbare Landbouw school in Gouda, namen in Wad dinxveen verwonderd de produk- tie van 65 ton aardappels per hec tare veldgewas in ogenschouw. Daarbij kregen de op het bedrijf gebruikte moderne machines, zo als het sorteerstation, alle aan dacht. De leerlingen van de Goudse school brengen komend najaar een tegenbezoek aan hun Frans leeftijdgenoten in Bretagne. Met de Franse scholieren keken ze ook nog elders in Midden-Holland en in de Flevopolder rond. Uitstapjes naar Amsterdam en Rotterdam, ontbraken evenmin. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Kamer van Koophandel dringt er bij het provinciaal bestuur bij herhaling op aan dat in het Groene Hart onvoldoende mogelijkheden zijn voor een ge zonde en normale economische ontwikkeling van het bedrijfsle ven. Weliswaar zijn er plannen voor het stimuleren van bedrij vigheid in Rotterdam en Den Haag, maar dit mag niet ten koste gaan van de mogelijkheden in de overige regio’s en steden in Zuid-Holland, stelt de Kamer van Koophandel, die daarbij het gebied rond Waddinxveen, Gouda en Moordrecht nadrukkelijk noemt. Deze strekking heeft een reactie van de Samenwerkende Kamers van Koophandel in Zuid-Holland, op de provinciale concept-Ontwik- kelingsschets Economische Poten ties Zuidvleugels Randstad. Deze schets is een vervolg op het rap port ’Kiezen voor Kansen; Markt verkenning economische potenties Zuidvleugel Randstad’ van vorig jaar, waaraan door de Samenwer kende Kamers (SK) is meege werkt. In het kader van dit rapport is destijds een tiental ondernemers uit Midden-Holland geïntervieuwd over de specifieke ontwikkelingsmogelijkheden van deze regio. Hierbij bleek onder meer dat Midden-Holland aan zienlijke economische potenties heeft. Er is de komende jaren be hoefte aan extra ruimte voor de verwachte aanhoudende groei. Het gebied rond Gouda, Wad dinxveen en Moordrecht leent zich uitstekend voor de invulling van de groeipotenties van de re gio. De SK vinden dat de over heid op korte termijn ruimtelijke beslissingen moet nemen en deze consistent uitdragen. In de Ontwikkelingsschets wordt volgens de SK terecht geconsta teerd, dat er in Midden-Holland sprake is van een ernstig knel punt. De regio kent al jaren een sterke groei van de reeds geves tigde bedrijvigheid, mede als ge volg van de gunstige ligging in de Randstad. In het bijzonder de sectoren groothandel, zakelijke dienstverlening en transport/distributie ontwikkelen zich voorspoedig. In het rapport ’Groeien in het Groen Hart’, in opdracht van de KvK opgesteld door H. van der Cammen van de Universiteit van Amsterdam, en het lokale rapport ’Lokatie-onderzoek bedrijven-ter- reinen Gouda/Waddinxveen, in opdracht van de gemeenten Gou da en Waddinxveen, de provincie en de KvK opgesteld door BRO Adviseurs, wordt de behoefte aan bedrijfsterrein, voor de komende WADDINXVEEN - Het Waddinxveense gemeentebestuur is opnieuw bereid de Protestants Christelijke Stichting Bejaarden tehuis Souburgh de rente en aflossing van een nieuwe geldlening van maximaal 4.150.000,- te garanderen. Dit ter vervanging van één van de in 1981 afgesloten leningen tot een bedrag van 4 mil joen gulden. De nieuwe lening is nodig voor het het afbetalen van het schuld- restant van de oude lening, des tijds afgesloten voor nieuwbouw en renovatie van het complex aan de Prins Bernhardlaan (bijna 3,9 miljoen gulden), boeterente (194.413 gulden), bemiddelings- provisie (5.187 gulden) en voor een interne verbouwing (62.144 gulden). Voor de financiering van de nieuwbouw en renovatie van Hui ze Souburgh sloot het stichtings bestuur met gemeentelijke geran de elf jaar geleden drie geldlenin gen af van in totaal 8,9 miljoen gulden. Als de nood aan de man zou komen gold het bejaardente huis voor de gemeente als hypo theek. Voor één van de leningen wenst WADDINXVEEN - Vrijdag avond 24 april om acht uur geeft de brassband Voorwaarts weer haar jaarlijkse Voorjaarsconcert. Dit concert wordt gehouden in de Kruiskerk aan de Passage en is gratis toegankelijk. Op het programma staan verschil lende zeer bekende muziekstuk ken zoals het Pelgrims koor uit de opera Tannhauser van Richard Wagner en het nog altijd populai re ’’Strangers in the Night”. Als een postume ode aan de on langs overleden Freddie Mercury wordt ook de Bohemian Rhapso- die gespeeld. De bekende Nederlandse brass- bandcomponist Jacob de Haan schreef een prachtig werk met de titel Vrije Wereldfantasie, dit naar aanleiding van de ontwikke lingen in Midden- en Oost-Euro- pa. Verder vermeldt het programma nog een werk van Gordon Lang Ford, waarin 3 negro-spirituals verwerkt zijn en een werk van de eveneens zeer bekende Engelse brassbandcomponist Eric Ball. Het programma wordt besloten met een alleraardigst muziekstuk je getiteld Pakliament Street Blues, waarin duidelijk te horen is dat het ook in het parlement niet altijd even harmonieus toegaat. Daarna is er nog gelegenheid tot een gezellige voortzetting van de avond in Het Trefpunt met mu ziek van Hans Baay. Dirigent van Voorwaarts is Rein Quint. De presentatie is in handen van Ank de Ruiter. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I 2740 AH Waddinxveen. V Tel. 01828-10379. J WADDINXVEEN - Vandaag - woensdag 22 april - is Waddinxvener Ton Geerdink (42), tot voor kort zwembadmanager van het Gouwebad ”de Sniep”, naar Portugal vertrokken, waar hij zelfstan dig ondernemer van een watersportbedrijf aan de zonnige Algarve bij Albufeira wordt. Op een vo rige week maandagmiddag gehouden receptie in het complex aan de Sniepweg hebben de gemeen telijke exploitatiecommissie, de medewerkers en de relaties afscheid genomen van de Peuleyen-be- woner en zijn vriendin. Ton Geerdink, die in de Kerstva kantie 1991 besloot te vertrekken en in januari onverwachts zijn ontslag indiende, heeft twee jaar (sinds maart 1990) leiding gege ven aan het subtropisch zwembad dat in november 1990 door secre- ’Ll*» -- ■S"""

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3