schoolproblemen Zwijgers van Dorpstraat naar Abraham Kroesweg Themamiddag over emotionele OPEL CORSA! Bijzondere bijstand Promotie Inkomens grens hoger Besluiten Brugcentrum Vermaas in Waddinxveen KCA-geld voor opslag Ideeënbus gemeente- personeel Waddinxveen lid van ambulance- regeling Bromfietsles scholieren Opknapbeurt Kielkade 1 Voorzitter Gouwebos Vakantie- rooster ’93 Fietspad Commissielid Gospel festival Regio regelt volwassenen educatie HOOFDPRIJS: een nieuwe r a Uitbreiding Van der Linde Dorpstraat Het waardevolle Aarhof-waardebonnenboekje: 52 SUPERAANBIEDINGEN èn de kans op een auto op de koop toe èn duizenden guldens aan Aarhof-waardebonnen! o (i Workshops Toekomst CORSA Pagina 9 Woensdag 22 april 1992 Weekblad voor Waddinxveen Het winkelcentrum Dorpstraat, met links in het midden het winkel- en bedrijfscomplex van ft WADDINXVEEN/BOSKOOP -De Boskoopse wethouder me vrouw drs. H.C.M. van de Wete ring is benoemd tot voorzitter van het algemeen bestuur van het Re creatieschap Gouwebos. WADDINXVEEN - Uit de Wad- dinxveense gemeentekas komt ƒ1.000,- voor de Promotiecampag ne Beroepsonderwijs 1992. Van der Linde Textiel Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De gemeen te wil tien mille uitgeven aan het Kleikade-pand van de Stichting Muzikanten Collectief Waddinx veen. Het gaat hier om een krediet van ƒ4.000,- ten behoeve van verbete ring van parkeervoorzieningen aan de voorzijde van het gebouw Klei kade 1 (onderkomen van de Stich ting Muzikanten Collectief Wad dinxveen) en om een krediet van ƒ6.000,- om binnen het gebouw de hoognodige zaken te kunnen ver beteren. Deze bedragen kunnen ten laste worden gebracht van de ’’reserve stadsuitleg”. Ondanks het feit dat de huidige huisvesting van de Stichting Muzikanten Collectief nog slechts van tijdelijke aard is doen B. en W. de raad dit voor stel omdat het verzoek hiertoe van de stichting reeds geruime tijd is aangehouden, het zich laat aanzien dat vervangende huisves ting niet eerder dat in 1993 kan worden gerealiseerd en een aantal werkzaamheden nauwelijks uitstel bedoogt. WADDINXVEEN - In Waddinx veen is de vakantieregeling voor het schooljaar 1992/1993 voor de openbare scholen en de Prof. Kohnstamm-mavo vastgesteld. De overige Waddinxveense scholen zal worden verzocht hierin een zelfde lijn te volgen. De vakantieperioden luiden als volgt: Herfstvakantie: 19 t/m 23 okto ber 1992; Kerstvakantie: 21 de cember 1992 t/m 1 januari 1993; Voorjaarsvakantie: 1 maart t/m 5 maart 1993; Paasvakantie: 9 april t/m 12 april 1993; Mei-vakantie: 30 april t/m 7 mei 1993; Hemel- vaart-vakantie: 20 en 21 mei 1993; Pinkstervakantie: 31 mei t/m 4 juni 1993 en Zomervakan tie: 5 juli t/m 13 augustus (voort gezet onderwijs t/m 20 augustus 1993). van gezinsverzorging, alpha-hulp e.d.; - de kosten van aanschaf van voor zieningen waardoor men zich zo lang mogelijk zelf thuis kan red den en daardoor (nog) geen opna me in een bejaardentehuis of ver pleegtehuis hoeft plaats te vinden. Bijvoorbeeld: aanschafkosten dou- chestoel, po-stoel, electrisch hoog- laagbed, anti-decubitus-matras' (tegen het z.g.n. doorliggen), een electrische driewieler of -rolstoel en andere dergelijke kosten; - kosten van kinderopvang bij het opdoen van werkervaring, bij werkaanvaarding of bij het volgen van noodzakelijke scholing ter vergroting van de kansen op een betaalde baan en de eventuele stu diekosten voorzover deze niet reeds vergoed worden; - kosten van (gedeeltelijke) wo ninginrichting en verhuizing in verband met echtscheiding; - relatief hoge woonkosten in af wachting van huursubsidie of het verkrijgen van andere en goedko pere huisvesting. De bijzondere bijstand is niet al leen bedoeld voor mensen die ”in de bijstand zitten”. Ook personen en gezinnen die andere inkomsten hebben zoals loon, een werkloos heidsuitkering, een Ziektewetuit- kering, een AAW/WAO-uitke- ring, een uitkering op grond van de Algemene Weduwen en We zenwet of de Algemene Ouder domswet, kunnen in principe voor bijzonder bijstand in aanmerking magazijnfunctie. De beoogde uitbreiding past niet binnen de bepalingen van het voor dit perceel geldende bestem mingsplan ’’Dorpstraat”. De gron den ter plaatse zijn bestemd voor ’’woondoeleinden en kantoren” en ”erf”. Voorts ontbreekt ter plaat se van de uitbreiding de aandui ding dat daar winkels zijn toege staan. en Woninginrichting BV, dat fors zal worden uit gebreid. (Foto: Archief - werkzaamheden ontmoeten uit planologische overwegingen geen bezwaren. In de in het kader van het actualiseringsprogramma op te stellen herziening van het be stemmingsplan voor de Abraham Kroesweg kan het dan geldende gebruik worden opgenomen. dll'- I WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorge steld een krediet beschikbaar te stellen van ƒ25.000,-, ten laste van de ’’reserve stadsuitleg” ƒ20.000,- en de ’’reserve verkeersveilig heid” ƒ5.000,-, ten behoeve van de voorbereidingswerkzaamheden1 voor het eventueel aanleggen van een voet-/fietspad langs de On derweg, alsmede tussen het pro vinciale fietspad 96 en hetf Gouwebos. i WADDINXVEEN - A. Morijn van de Overtoom 13 wordt het nieuwe lid van de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur, die wordt voorgezeten door wet houder Karei van Soest (VVD). Door het terugtreden een lid van de commissie voor kunst en cul tuur is in deze commissie een va cature ontstaan. Teneinde in deze vacature te kunnen voorzien, is in de gemeentelijke rubriek van het Weekblad voor Waddinxveen van 19 februari jl. een oproep tot kan didaatstelling geplaatst, waarop één reactie, waarin een kandidaat werd aanbevolen, is binnengeko men. Het voorgestane uitbreidingsplan ontmoet bij de gemeente uit pla nologische overwegingen evenwel geen bezwaren. Het feit dat het bedrijf daar al jaren is gevestigd en dat van geen bezwaren van de gebruikers/eigenaren van omlig gende percelen is gebleken, heb ben bij deze beoordeling meege wogen. Ten aanzien van de planologische aspecten merken B. en W. op dat de plannen van Van der Linde BV niet in overeenstemming zijn met het (verouderde) bestemmings plan ’’Dorpstraat”. Dit houdt in dat een artikel 19 WRO-procedu- re noodzakelijk is, nadat de raad hiervoor een voorbereidingsbesluit heeft genomen. WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 15 april is op de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg een themamiddag gehouden over het onderwerp ’’sociaal emotio nele problemen op school”. Veertig leerkrachten van basisscho len en scholen van voortgezet onderwijs uit de Goudse regio wa ren naar de Samenwerkingsschool gekomen om in drie work shops met elkaar van gedachten te wisselen over het desbetref fende onderwerp. De themamiddag werd georgani seerd door het overlegplatform dat bestaat tussen het basisonder wijs en het voorgezet onderwijs, de Bovo-commissie. Deze commissie heeft onder ande re als doel aanbevelingen te doen voor een zo optimaal mogelijke aansluiting van het basisonderwijs op het voortgezet onderwijs. In dit kader houdt de Bovo-commis- sie jaarlijks een themamiddag. De middag werd geopend door de voorzitter van de Bovo-commissie, Ch. te Raa, directeur van de Wil lem van Oranjeschool te Wad dinxveen. Na alle aanwezigen van harte welkom geheten te hebben, refereerde de heer Te Raa kort aan enkele Bovo-activiteiten uit het afgelopen schooljaar. Leerstofafspraken over het vakge bied Engels, een (herzien) formu lier dat het basisonderwijs over een leerling invult voor toelating tot het voortgezet onderwijs het tijdstip van advisering naar het voortgezet onderwijs. Ook signaleerde de heer Te Raa dat de Bovo-commissie zo nu en dan signalen uit het veld opvangt dat de prioriteiten in onderwijs land momenteel niet bij het Bovo- werk liggen. Blijkbaar ligt die prioriteit meer bij het schaalvergrotingsproces in zowel het voortgezet- als basison derwijs en het Weer Samen Naar School-proces. Dit Weer Samen Naar School- proces is een proces met als doel stelling de stroom naar het speci aal onderwijs te stabiliseren en zo mogelijk te doen verminderen. Maar, aldus de heer Te Raa, daar laten we vanmiddag niets van merken. Hopelijk zal deze mid dag de aanwezigen weer wat sti muleren. Na deze inleidende woorden ver spreidden de deelnemers zich over de drie workshops. Het voor komen van sociaal emotionele pro blemen, faalangst en cultuurver schillen als oorzaak voor sociaal emotionele problemen waren de onderwerpen die in de workshops besproken werden. Na een pauze wisselden de deelnemers van workshop, zodat iedereen aan het eind van de middag twee work shops bij gewoond kon hebben. De themamiddag werd afgesloten met een hapje en een drankje. Er kan worden teruggekeken op een geslaagde middag. Echter de op komst was niet overweldigend. Veertig leerkrachten uit de hele regio mag als mager gekwalifïci- eerd worden. Of heeft dit te ma ken met de door de voorzitter in zijn inleidend woordje aangehaal de signalen dat de Bovo-activitei- ten nu minder prioriteit hebben dan de schaalvergroting en het Weer Samen Naar School-proces? Maar dan zou juist het onderwerp van deze themamiddag een hot- WADDINXVEEN - Aan de Wil- helminakade 58, in een deel van het voormalige bedrijfscomplex van speelgoedfabriuek Okkerse BV bij de Noordringdijk, heeft zich gevestigd Vermaas Woonse- lektie. Het bedrijf, dat in Gouda aan de Lange Groenendaal een winkel heeft, opende zaterdag de ruime showroom pal naast de Coeneco- opbrug. Vermaas Woonselektie (meube len, verlichting, gordijnstoffen, vloerbedekking, accessoires) pre senteert in Waddinxveen moderne meubelen en verlichting. De ope ning ging gepaard met een aantal aanbiedingen. Voor het basisonderwijs en de toe komstige basisvorming worden kerndoelen van kracht. Men kan zich afvragen of de werkwijze die de Bovo-commissie tot nu toe ge volgd heeft, gecontinueerd moet worden. Of moet het accent ver legd worden? De tijd is voorbij dat een leerling wordt verwezen naar het speciaal onderwijs, omdat de zorg die deze leerling nodig heeft alleen op een school voor speciaal onderwijs kan worden geboden. Het beleid moet erop gericht zijn om deze zorg binnen de reguliere basisschool of school voor voort gezet onderwijs aan te bieden. Hier kan een taak voor de Bovo- commissie liggen. Het is immers nog steeds zo dat de aanpak bin nen het basisonderwijs verschilt met die van het voortgezet onder wijs. De werkzaamheden van de Bovo- commissie zouden zich kunnen gaan richten op de afstemming van de begeleiding van de leerling en de zorgverbetering binnen de verschillende schooltypen. Een op zich langdurig en moeizaam pro ces maar een eerste aanzet hiertoe is al gegeven door het houden van deze themamiddag. WADDINXVEEN - Voor de in zameling van klein chemisch afval (KCA) is ƒ41.000,- uit de Wad dinxveense gemeentekas nodig. Het gaat hier om een krediet van ƒ5.000,- ten behoeve van de huur bij de Roteb van twee extra con tainers voor de opslag van KCA en om een krediet van ƒ37.000,- ten behoeve van de benodigde aanpassingen om de garagebox van het KCA-depot geschikt te maken als sorteerruimte. Het structurele huurbedrag van ƒ5.000,-, alsmede de uit de inves- teirng (ad ƒ37.000,-) voortvloeien de kapitaallasten van ca. ƒ15.660,-, (gebaseerd op een 3-ja- rige afschrijving en een rente van 9%) kunnen ten laste worden ge bracht van de post voor onvoor ziene uitgaven. Bij de eerstvolgende tariefsverho ging per 1 juli 1992 zal worden voorgesteld deze kosten door te berekenen in de tarieven van af valstoffenheffing e.d., waardoor de post voor onvoorziene uitgaven weer zal toenemen met eenzelfde bedrag. ALPHEN AAN DEN RIJN - Komende zaterdag 25 april houdt de Baptistengemeente Alphen a/d Rijn het Alphens Gospel Festival. Een festival waar vooral de lief hebbers van goede, wat ’stevige’ gospelmuziek van Nederlandse bodem volledig aan hun trekken zullen komen. Maar liefst drie bekende Neder landse gospelrockgroepen zullen die avond optreden: No Shame, Back From Eternity en Tear Down The Walls. Door de hoge kwaliteit van de muziek die deze groepen brengen zal het een festi val worden wat zijn weerga in Al phen en omgeving niet kent. Individueel hebben diverse band leden gespeeld met Larry Nor man, Marcel Mc Arthur, Andry Pratt, Oasis, Peter Vlug’s ’Power Praise’ band, Candy Dulfer, Dan iël Sahuleka en anderen. Ook hebben zij op het podium van o.a. Flevofestival, Green Belt en Gos pel Holland gestaan. De toegangsprijs voor dit gospel festival bedraagt ƒ7,50 per per soon in de voorverkoop en ƒ10,- aan de zaal. De toegangsprijs kaarten zijn verkrijgbaar bij de Alphense VVV (01720-95600) en boekhandel ”Het Anker” in de Hooftstraat 253. Het festival zal plaats vinden in Alphen aan den Rijn en wel in de Triomfatorkapel aan de Molen- werfstraat 1. Om 19.15 uur gaat de zaal open en vanaf 20.00 uur zal de eerste groep optreden. gebied I - ie herziening”. Bij de gemeente Waddinxveen is namens mevrouw H. Sterkenburg van de Abraham Kroesweg 19 een verzoek ingediend, dat in feite ge richt is op het wijzigen van de planologische bestemming van de destijds (eind jaren 70) gebouwde agrarische loods op dit perceel ten behoeve van de firma Steenbergen/Zwijgers, groothan del en transport in aardappelen, groente en fruit. Het bedrijf is ontstaan door een fusie tussen de firma Zwijgers, gevestigd aan de Dorpstraat te Waddinxveen en de firma Steen bergen, gevestigd in Stolwijk. De vestiging aan de Dorpstraat zal worden opgeheven. Volgens het huidige bestem mingsplan mag de loods uitslui tend worden gebruikt ten behoeve van agrarische doeleinden. Reeds jaren is ten aanzien van het ge bruik van deze loods een gedoog beleid gevoerd voor gebruik ten behoeve van opslag van goederen. Het gebruik, zoals door de combi natie Steenbergen/Zwijgers wordt uitgeoefend, kan volgens de gemeente gekarakteriseerd wor den als een agrarisch afzetbedrijf. Een dergelijke activiteit kan, wor den gelijk gesteld met een agra risch hulp- of nevenbedrijf, welke bedrijfsuitoefening in buitenge bieden door toepassing van een wijzigingsbevoegdheid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan worden toegelaten. Het geldende (verouderde) be stemmingsplan kent deze wijzi gingsbevoegdheid evenwel (nog) niet, zodat, indien aan het verzoek medewerking zal worden ver leend, een procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vereist is. Op deze wijze komt een eind aan het gedoogbeleid. De functie van het pand wordt dan juridisch ge regeld en vastgelegd. Dit biedt vervolgens zowel mevrouw Ster kenburg enige zekerheid omtrent het toe te laten gebruik, alsmede biedt het de gemeente de moge lijkheid daadwerkelijk op te tre den indien sprake is van een strij dig gebruik. Het voorgestane gebruik en de daarbij komende verbouwings- WADDINXVEEN - Om de nieuwbouwplannen in het Wad dinxveense Brugcentrum achter de Zuidkade bij het gemeentehuis niet te frusteren hebben B. en W. de gemeenteraad gevraagd weer een voorbereidingsbesluit te ne men ten behoeve van het Brug- centrumgebied. Door de raad was op 24 april 1991 al een voorbereidingsbesluit genomen voor het gebied van het Brugcentrum om ongewenste ont wikkelingen te voorkomen, en an derzijds om adequaat te kunnen inspelen op nieuwe ontwikkelin gen in dit gebied. Gezien de spe cifieke situatie van het smederij- bedrijf Roskam is dit bedrijf bui ten het voorbereidingsbesluit ge houden. In verband met de discussie om trent de omvang en de aard van de invullingen in het Brugcen- trum-gebied is het de gemeente niet mogelijk gebleken de voor deze nieuwe invullingen vereiste procedures binnen de termijn, waarvoor het voorbereidingsbe sluit geldt, af te ronden. Een nieuw besluit is mitsdien noodzakelijk teneinde een beslis sing over het verlenen van vrij stelling juridische grondslag te geven. Voorts verzoeken B. en W. de raad in verband met de te voeren procedures de afhandeling van verzoeken om vrijstelling - voor zoveel betrekking hebbend op het gebied tussen het Raadhuisplein en Jan Dorrekenskade-Oost - te laten afdoen door het college. WADDINXVEEN - Voor alle Waddinxveense leerlingen in het voortgezet onderwijs van 16 t/m 19 jaar zal nog dit jaar in het ka der van de bevordering van de verkeersveiligheid een bromfiets cursus worden verzorgd. Het ligt in de bedoeling zowel een theorie- als een praktijkcursus te organiseren. Omdat de praktijk cursus echter uit praktische over wegingen nog niet voor alle leer lingen realiseerbaar is, zal worden getracht dit in ieder geval wel voor de 16-jarigen te regelen. De cursus zal worden verzorgd door de heren Henk van Erk en John Mimpen, beiden rijschool houder in Waddinxveen en tevens lid van het Waddinxveense afde lingsbestuur van Veilig Verkeer Nederland. komen. Of en hoeveel bijzondere bijstand in een concreet geval wordt toege kend, hangt ondermeer af van de zogenoemde draagkracht. Dit is in de regel 35 procent van het verschil tussen het feitelijk inko men en de voor de aanvrager/aanvraagster geldende bijstandsnorm, beiden op jaarbasis berekend. Dus ook als men een inkomen heeft boven het bij standsniveau kan men in principe voor bijzondere bijstand in aan merking komen. De kosten waarvoor men bijzon dere bijstand vraagt moeten wel meer bedragen dan het zogenaam de drempelbedrag, momenteel ƒ183,- per jaar. Zijn de bijzondere kosten lager dan dit bedrag dan kan men door de rekeningen of nota’s te bewaren op een later tijdstip in het betreffende jaar aantonen dat men in dat jaar als nog meer dan ƒ183,- aan bijzon der noodzakelijke bestaanskosten heeft gemaakt. In dat geval kan men wellicht alsnog voor bijzon dere bijstand in aanmerking ko men. Het is niet mogelijk alle wettelij ke bepalingen weer te geven. Men kan ook geen rechten ontlenen aan deze voorlichting over de bij zondere bijstand. Voor nadere informatie, voor de toezending van een aanvraagfor mulier of een uitgebreide brochu re of voor het maken van een af spraak kan men contact opnemen met de afdeling Sociale Zaken, sectie Bijstandsmaatschappelijk werk van de gemeente Waddinx veen. Deze sectie is daarvoor tele fonisch bereikbaar tussen 09.00 en 10.00 uur op iedere werkdag (telefoonnummer 01828-14433). item moeten zijn. Want door de huidige en toekomstige ontwikke lingen zullen alle leerkrachten in zowel het basis- als voortgezet on derwijs geconfronteerd worden met leerlingen die problemen hebben op sociaal emotioneel ge bied! WADDINXVEEN - De inko mensgrenzen om in aanmerking te komen voor leerlingenvervoer wordt in Waddinxveen aangepast. Dat blijkt uit het voorstel dat B. en W. aan de gemeenteraad heb ben gedaan tot vaststelling van de ’’Verordening tot tweede wijzi ging van de verordening leerlin genvervoer gemeente Waddinx veen”. In Waddinxveen is op basis van de modelverordening van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten de gemeentelijke veror dening leerlingenvervoer vastge steld. Dit op grond van de Wet op het Basis Onderwijs) en de Inte- rimwet op het speciaal onderwijs en het voortgezet speciaal onder wijs. Deze verordening is in werking getreden op 1 augustus 1987 en eenmaal herzien op 20 september 1989. In belangrijke mate zijn daarbij de bepalingen van de mo delverordening overgenomen. Thans heeft de VNG besloten twee artikelen in de modelveror dening te wijzigen ten gevolge van de invoering van de ”Oort- wetgeving” en als gevolg van een uitspraak van de afdeling Recht spraak van de Raad van State. De ook in Waddinxveen voorge stelde wijzigingen houden globaal in dat de inkomensgrens op grond van de ’’Oortwetgeving” is ver hoogd tot ƒ34.000,- en vervolgens op grond van het indexcijfer van de regelingslonen tot ƒ35.000,- mag uitlopen en dat in de bijdra ge, die de gemeente vraagt in ver band met het draagkrachtbegin sel, de verplichte eigen bijdrage is verdisconteerd. WADDINXVEEN - Het ge meentebestuur van Waddinxveen heeft in een persbericht aandacht gevraagd voor de twee soorten bij standsuitkeringen, die de Algeme ne Bijstandswet kent: de algeme ne bijstand en de bijzondere bij stand. 1. De algemene bijstand. Dit is een maandelijkse uitkering die be doeld is voor de algemene dage lijkse bestaanskosten bijvoorbeeld die van voeding, kleding, gas en licht, water en de aanschaf of ver vanging van allerlei gebruiksgoe deren zoals een koelkast of een wasmachine. Voor deze vorm van bijstand komt men in aanmerking als men door bepaalde omstandigheden (zoals echtscheiding, verlating of ontslag), niet meer over (voldoen de) eigen inkomsten beschikt om in de bovengenoemde kosten zelf te kunnen voorzien. De bijzondere bijstand. Dit is een bijstandsuitkering die bedoeld is voor de betaling van noodzakelij ke kosten waarvoor men zich min of meer onverwachts geplaatst ziet of die door bijzondere om standigheden zijn ontstaan. Het betreft meestal kosten die een an der in de regel niet heeft. Enkele voorbeelden: - extra waskosten in verband met een ziekte of handicap; - extra voedingskosten in verband met een medisch voorgeschreven dieet of het betrekken van warme maaltijden (’’tafeltje dekje”); - de meer-kosten van kleding als gevolg van extra slijtage van de kleding door het dragen van een prothese of door incontinentie of door sterke toename of afname van het lichaamsgewicht; - de eigen bijdrage in de kosten WADDINXVEEN - Waddinx veense gemeenteambtenaren kun nen goede ideeën voortaan kwijt in een eigen ideeënbus. B. en W. hebben de gemeenteraad ter vast stelling een heus reglement van 7 pagina’s voor de ideeënbus voor gelegd. Wie waarvoor hoeveel geld krijgt gaat de ideeënbuscommissie ge meente Waddinxveen uitmaken. De ideeënbus moet de creativiteit van het gemeentepersoneel bevor deren. Goede ideeën, die wezenlijke be sparingen en naar kwaliteit ople veren worden minimaal beloond met 100 tot 1.500 gulden. De maximale beloning bedraagt ƒ15.000,-. De toekenning gebeurt op basis van een puntensysteem. Ter stimulering van de medewer kers van de commissie aan B. en W. voorstellen eens per kalender jaar een idee extra te belonen. Het gaat dan om het idee dat er van alle dat jaar ingediende idee- en bovenuit springt. In het gemeentelijk beleidspro gramma 1990-1994 hadden CDA, PCW en VVD al de bereidheid uitgesproken om een ideeënbus voor het personeel van de ge meente te starten. In het reglement zijn het indie nen, de behandeling en de belo ning van het ingediende idee ge regeld. Wat betreft het laatste zijn twee mogelijkheden uitge werkt, namelijk als het idee op geld is te waarderen en indien het profijt, dat invoering van het idee oplevert, niet in geld meetbaar is. Dit geschiedt aan de hand van een wegingsschema, waar door middel van scoren op een aantal aspecten als originaliteit, taakin- vloed etc. een puntentotaal wordt bereikt, dat men als faktor han teert bij het vaststellen van de be loning. Mocht de raad ten aanzien van het voorstel voor een ideeënbus positief besluiten, dan zullen B. en W. na verloop van een jaar na invoering de voorziening op zijn merites bezien. De beide mede zeggenschapscommissies en de commissie voor het Georgani seerd Overleg hebben met het re glement ingestemd. WADDINXVEEN - Voor de vol- wasseneducatië in de Goudse streek gaat de gemeente Wad dinxveen enkele taken en be voegdheden en de voorbereidende en coördinerende werkzaamheden daarvan overdragen aan het Inter gemeentelijk Samenwerkingsver band Midden-Holland in Gouda. Dat gebeurt in het kader van de Kaderwet Volwasseneneducatie. Als gevolg hiervan zal een Be stuurscommissie Volwassenenedu catie worden opgericht, die zich bezig gaat houden met de opstel ling van een regionaal educatief plan en de uitvoering daarvan be geleidt. Op 1 januari 1992 is de Kaderwet Volwasseneneducatie in werking getreden en zijn gemeenten pri mair verantwoordelijk geworden voor de inzet van middelen voor de volwasseneneducatie. De activiteitenplanning die hier aan verbonden is, dienen gemeen ten gezamenlijk tot stand te bren gen. De Kaderwet Volwassenene ducatie schrijft voor dat gemeen ten moeten samenwerking op grond van de Wet gemeenschap pelijke regelingen. Dit betekent dat de samenwerken de gemeenten een nieuwe ge meenschappelijke regeling moe ten treffen of moeten aansluiten bij een al bestaande gemeenschap pelijke regeling. Het Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland (IS- MH) wil de voorgeschreven sa menwerking ten aanzien van de volwasseneneducatie met name richten op de voorbereiding van het zogenoemde regionaal educa tief plan. Uit de verschillende organisatori sche mogelijkheden is door het ISMH een keuze voorgesteld die erop neerkomt dat de voorberei dende taak en de bijbehorende bevoegdheden worden overgedra gen aan het samenwerkingsor gaan, dat deze vervolgens neerlegt bij een Bestuurscommissie Vol wasseneneducatie waarin alle ge meenten vertegenwoordigd zijn. Hiertoe dient de Waddinxveense raad enige bevoegdheden over te dragen om de voorbereiding van het plan te kunnen coördineren. Tevens dient de raad een verkla ring van geen bezwaar af te geven tegen de instelling van de be stuurscommissie. WADDINXVEEN - Een loods aan de Abraham Kroesweg, die in feite tegen de voorschriften in jarenlang is gebruikt voor de opslag van goederen, zal door de nieuwe firma Steenbergen- Zwijgers gebruikt mogen gaan worden voor de opslag van aard- appelen, groenten en fruit. B. en W. hebben de gemeenteraad met het oog hierop gevraagd hiervoor de benodigde planologi sche besluiten te nemen, rond het bestemmingsplan ’’Tuinbouw- WADDINXVEEN - Waddinx veen wordt lid van de Centrale Post Ambulancevervoer Hollands- Midden (CPA). Bij dit samenwer kingsorgaan komen PCW-wethou- der Joop Neele (osciale zorg en volksgezondheid) als lid en wet houder Karei van Soest (VVD) als plaatsvervangend lid in het be stuur. Met de toetreding van Waddinx veen wordt beoogd de fusie te re aliseren van de CPA Zuid-Hol- land Noord en de CPA Midden- Holland. Deze fusie is per 1 juli 1992 noodzakelijk ter uitvoering van het besluit van Provinciale Staten van Zuid-Holland, waarbij de gemeenten in de regio’s Mid den-Holland, Bollenstreek, Leidse regio en Rijnstreek werden aange wezen als één ambulance-regio, waarvoor één regionale CPA tot stand moet komen. Het bestuur van de CPA Zuid- Holland Noord is met het dage lijks bestuur van het Interge meentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland overeengekomen dat de gemeenschappelijke rege ling CPA Zuid-Holland Noord zoadanig wordt gewijzigd, dat CPA-dienstverlening op kwaliteit verantwoorde wijze voortgezet kan worden voor een groter ge bied. Hierdoor wordt toetreding van de gemeenten uit het gebied Midden-Holland mogelijk. De fu sie zal geen gevolgen hebben voor de bedrijfsvoering van de betrok ken ambulancevervoerders, waar onder de GGD Midden-Holland. De besturen van de CPA Zuid- Holland Noord en het ISMH gaan uit van kostendekkende ta rieven. Indien Waddinxveen be sluit tot toetreding betekent voor de gemeenten dat er een eind komt aan de verplichte jaarlijke bijdrage in het exploitatietekort van de CPA Midden-Holland. De ze bijdrage betreft 23 cent per in woner, in totaal ƒ5.842,46 per jaar. De gemeente kan dit geld dus anders besteden. WADDINXVEEN - Van der Linde BV (textiel en woningin richting) krijgt van de gemeente Waddinxveen toestemming de winkel en het bedrijf aan de Dorpstraat 38 fors uit te breiden. De gemeenteraad is door B. en W. voorgesteld hiervoor de nodi ge besluiten te nemen in het ka der van het bestemmingsplan Dorpstraat. Van der Linde BV had enige tijd geleden bij de gemeente een ver zoek ingediend tot het scheppen van een juridisch planologisch ka der om de bestaande winkel-show- room uit te breiden door middel van het wijzigen van de huidige woonfunctie van een gedeelte van het pand in een winkel-showroom-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 9