Notariskantoor wil schoolgebouw kopen J. Willemstein Bejaarde kater de HAARVERLIES? hort op iMïïinn MARIJT voor bedrijven en particulieren... Goud voor Open dag jeugd bij W’veen- voetbal Gewond bij oversteken Raadpleeg politie bij colportage Gouwe College aan Prinses Beatrixlaan PIANO’S OPRUIMING Informatie- balie bij Kruiswerk Midden- Holland 3^ *3^ ■k* HAARTENDENS! Twijfel.....Twijfel Profiteer snel!!! Tevens unieke keyboard aanbiedingen... Showroommodellen Zfe*. AUTO- POETS- n d CENTRALE Autodiefstal ALLE RIJLESSEN 38,50 (60 min.) Afbouw Opening Poging inbraak Jachtgeweer Inbraak tel. §hooi- 20^ O'S 828 Kantoor ’’Roosje Vos” Te vroeg weg Achterop gereden Gier Total loss 1 0A&5< V» g >«E Pagina 9 Woensdag 12 augustus 1992 Weekblad voor Waddinxveen Vakbeurs Plantarium veelzijdig basiseducatie”, BOS- voor na ANTWOORDBON Naam Adres Postcode Woonplaats Telefoon Volop keus - Volop voordeel!! MO Betrapt op heterdaad KERKSTRAAT 2 28, BODEGRAVEN TELEFOON 01726 12541 Leidsestraatweg 155b 3443 BT Woerden Telefoon03480 - 33 1 66 Telefax 03480 - 33 1 71 WADDINXVEEN Op Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur Toen de Koningin Wilhelmina- MAVO - die nu deel uitmaakt van de christelijke scholenge meenschap voor MAVO-LHNO- LTO ”De Wadde” (Sniepweg) - het schoolgebouw verliet en het Gouwe College erin trok is name lijk bepaald dat bij vertrek het complex weer in handen zou ko men van het ministerie. Het door de Stichting Gouwe College verlaten schoolgebouw aan de Preinses Beatrixlaan 4. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Dit bord herinnert nog aan de dagschool voor volwassenen die Waddinxveen tot deze zomer in de Oranjewijk heeft gekend. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/ZOETERMEER Het hoveniersbedrijf van de Waddinxvener J. Willemstein heeft op de wereldtuin- bouwtentoonstelling Florida in Zoetermeer goud gewonnen met de inzending voor de door de Utrechtse commissaris der Konin gin officieel geopende binnententoonstelling ’Tuinieren’. WADDINXVEEN - Notariskantoor mr. P.L. van der Meulen en mr. J.A.M. Koek is de eerste en enige gegadigde voor de aan koop van het aangrenzende complex van de oude Koningin Wil- helmina-MAVO aan de Prinses Beatrixlaan 4, waarin tot de zo mervakantie de opgedoekte Waddinxveense dependance van de dagschool voor volwassenen, het Gouwe College, gehuisvest is geweest. Met de op handen zijnde transactie, die deze of volgen de maand haar beslag moet krijgen, is ongeveer 400.000 tot 450.000 gulden gemoeid. Over de overname van het pand, het door groen overwoekerde schoolplein en de bijbehorende grond werden door het notariskan toor al in 1991 heldere afspraken gemaakt bij de aankoop van een stukje grond voor het in de toe komst realiseren van extra eigen parkeerruimte. Bij het in twee woonhuizen onder gebrachte notariskantoor kunnen cliënten immers alleen voor de deur hun auto’s parkeren. Op ei gen terrein bestaat die mogelijk heid niet en daarin wilden de bei de notarissen verandering gaan aanbrengen, te meer daar in de toekomst de Prinses Beatrixlaan drukker zal worden en over de laan ook nog eens een busroute voert. Want waarom zou u blijven twijfelen als de oplossing zo makkelijk is. Een team van ervaren haarwerkspecialisten kan u een oplossing bieden voor uw haarprobleem. Wij bieden u diverse mogelijkheden voor uw kaalheidsprobleem/kaalhoofdigheid. Alle up-to-date maathaarwerken en bevestigingsmethoden van hoge kwaliteit, betaalbare prijzen, uitstekende service en discretie zijn het handelsmerk van HAARTENDENS. ke vereniging van hoveniers ’de Kring Tuin- en Landschapsvoor- ziening’ te Zeist garandeert, dat grote en kleine projecten uitge voerd worden door vakbekwame medewerkers. Ook met particulie ren wordt in overleg het ontwerp gemaakt en gerealiseerd. Het dynamische hoveniersbedrijf verheugt zich in vele opdrachten in Waddinxveen en wijde omge ving. Onlangs is een onderhouds- opdracht ontvangen van de ge meente Almere in het nieuwe vil lapark Almeerderhout. De met goud bekroonde inzen ding is tot zondag 23 augustus te zien in het exposarium op de Flo- riade. De inzending van hoveniersbedrijf Willemstein met nog twee colle ga’s uit Vlist en Leiderdorp is door de jury bekroond met een gouden medaille. Deze hoge onderscheiding is ver kregen voor de uitstekende reali sering van vaste plantenborders voor de particuliere tuin, uitge voerd in de kleuren wit, paars blauw en geel. Hoveniersbedrijf Willemstein opgericht in 1985 maakt een snelle ontwikkeling door. Het ver zorgt aanleg en onderhoud van tuinen en groenvoorzieningen van particulieren, overheidsinstanties en bedrijven. Het lidmaatschap van de landelij- te partij sportschoenen werd hier bij ontvreemd. In de nacht van dinsdag 4 op woensdag 5 augustus werd een bewoonster van de Marga Klompehoeve wakker van ver dachte geluiden. Toen zij uit het raam keek, zag zij, dat twee man nen in haar auto zaten. Kort hier na vluchtten de mannen. Later bleek, dat in de Boekweit- akker en de Zuidplaslaan auto’s het doelwit van onverlaten waren geweest. Waarschijnlijk ging het hier in beide gevallen om pogin gen tot diefstal. WADDINXVEEN Op donderdag 6 augustus werd door de rijkspolitie bij het An ne Frank-centrum een uit Utrecht afkomstig echtpaar gecontroleerd, daar zij aanbo den tegen vergoeding scharen te slijpen. Daar zij niet in het bezit van een vergunning wa ren, heeft de politie hieraan een einde gemaakt. Menigeen zal gehoord hebben, dan wel eens meegemaakt heb ben van het aan de deur verko pen van lappen stof, horloges, zilveren cassettes, dekens, dek bedden en tapijten. In een aantal gevallen kan dit gepaard gaan met methoden van verkoop, waaraan soms moeilijk weerstand kan wor den geboden. Ook worden diensten aangeboden als het opknappen van de tuin, schoorsteenvegen en het slij pen van scharen, messen en tuingereedschap. De politie adviseert in voorko mende gevallen goede afspra ken met betrokken verkopers te maken en vooraf prijzen vast te stellen. De colportagewet biedt be scherming tegen deze vormen van verkoop en het aanbieden van diensten. Vraag altijd naar een vergunning. Men kan al tijd de politie raadplegen. iedere maandagavond theorieles ook voor 17 - jarigen Rijschool 'Bijna' Graanakker 84 2743 EL Waddinxveen Telefoon 01828-19852. b.g.g. 15950 In 1990 besloot de Stichting Gou we College de activiteiten in Waddinxveen. te gaan afbouwen. De afnemende en uiteindelijk te geringe belangstelling voor deze vorm van onderwijs lag ten grond slag aan het besluit - dat het ge meentebestuur met financiële steun nog heeft willen rekken - om te komen tot een afbouw van de lesactiviteiten per 1 augustus 1992. Waddinxveense volwassenen, die geïnteresseerd zijn in één of ande re vorm van educatie, zullen voortaan moeten uitwijken naar de hoofdvestiging in Gouda of de nevenvestiging in Alphen aan den Rijn. Sinds bekend werd dat het Gou we College de onderwijsactivitei ten definitief weer in Gouda zou gaan concentreren overlegt het Waddinxveense notariskantoor, waar bijna een jaar geleden nota ris J. in ’t Hol met pensioen ging, met het Goudse stichtingsbestuur van de dagschool voor volwasse nen en het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen in Zoeter meer over de overname. Plantarium wordt gehouden van 20 tot en met 23 augustus. Woensdagavond wordt de opening verricht door ir. ing. Herman de Boon. Hij kan terugzien op een mooie staat van dienst binnen de sierteelt en geldt als een deskun dige op het gebied van marketing en logistiek. In 1988 ontving hij de Harvard-Berenschotprijs voor de beste Nederlandse publicatie op managementgebied, ’Strategi sche veranderingsprocessen in co öperatieve ondernemingen’. Plantarium is op donderdag en vrijdag geopend van 9.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur, zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De laatste twee dagen zijn bedoeld voor particuliere tuinliefhebbers, maar deze kun nen ook de eerste dagen een be zoek brengen. Tijdens de pu- blieksdagen is er voor de liefheb ber volop informatie te krijgen. Oriënteerde Plantarium zich eer der al internationaal, dit jaar wordt voor het eerst ook de volle- grondsteelt erbij betrokken. Een logische stap daar de teelt in vol- legrond de containerteelt in getal overtreft en altijd een belangrijke rol zal blijven vervullen. Boven dien maakt het van Plantarium een komplete boomkwekerijbeurs. „De enige echte boomkwekerij beurs en één van de grootste van Europa”, zoals voorzitter T. Reitsma van de Stichting Vak beurs met een tikje trots vaststelt. Met 209 deelnemende bedrijven en organisaties 14 meer dan vorig jaar zit de groei er nog steeds in. Een groot deel van de deelnemers schrijft meteen weer in voor het komende jaar. Onder de deelnemers bevinden zich 162 kwekerijen en exportbedrijven. In een aparte hal zijn de organisaties te vinden die zich bezigheden met onderzoek, voorlichting, on derwijs, keuringen en de toeleve- ringsindustrie. De gooi naar een internationale status heeft de beurs geen windei eren gelegd. Uit het buitenland meldde zich een kwalitatief uit stekend deelnemersveld uit Bel gië, Denemarken, Duitsland, En geland, Frankrijk, Hongarije, Po len en Tsjechoslowakije. Ook Bel gië, hoewel daar tegelijkertijd een sierteeltbeurs wordt gehouden. Plantarium wordt dit jaar een week eerder gehouden, om zo- doende buitenlandse bezoekers die een tentoonstelling op de Flo- riade bezoeken, in de gelegenheid te stellen ook Plantarium ’mee te pakken’. In totaal zijn er 25 buitenlandse inzendingen op Plantarium en voor het eerst doen er Oost-Euro- pese landen mee. Dat biedt moge lijkheden kennis te nemen van het aanbod uit deze landen, hun pro blemen, de mogelijkheden en het uitwisselen van informatie. Ing. J. Mulder stelde in opdracht van het Produktschap voor Siergewassen een marktonderzoek in en rappor teerde daarover. Het is de bedoe ling op Plantarium een discussie los te maken. Doelbewust wordt er naar ge streefd van Plantarium meer te maken dan alleen een vakbeurs. Het publiek wordt er nadrukke lijk bijgehaald. Onder meer door een gekombineerde inzending van hoveniers. Onder het motto „Tuinkunst door Tophoveniers” wordt het publiek getoond wat de bij Tophoveniers aangesloten ho veniers in hun mars hebben. Voor de vakmensen wordt op de avond van donderdag 20 augustus een internationale workshop over logistiek gehouden. Daarbij wordt ook Oost-Europa betrokken. Het bijwonen hiervan is vrij. Vrijdag avond 21 augustus wordt een bij eenkomst georganiseerd over de ontwikkelingen in Oost-Europa. Het rapport van J. Mulder zal hierbij zeker van invloed zijn. In dit deel van Europa zijn er beslist mogelijkheden op boomkwekerij- gebied. De Waddinxveense hovenier J. Willemstein met de oorkonde, die behoort bij de door hem met de gezamenlijke inzending "Tuinieren” op de Floriade in Zoetermeer behaalde gouden medaille. (Foto: J. Willemstein). Zij bleken reeds eerder met politie en justitie in aanraking te zijn ge weest. Een hoeveelheid inbrekersgereed- schap werd in beslag genomen. Zij hebben bekend in ongeveer 10 auto’s te hebben ingebroken, te weten één keer in de gemeente Moordrecht en de andere inbra ken op de carpoolplaatsen in Waddinxveen en industrieterrein Waddinxveen-Noord. Eén van de auto’s bleek twee keer door hen te zijn opengebroken. Enkele door hen ontvreemde goe deren konden door de politie wor den achterhaald. In de nacht van donderdag 6 op vrijdag 7 augustus werd in de Acaciastraat een 32-jarige Hage naar aangehouden na een melding van een poging tot inbraak in een woning. Na alarmering van de po litie trachtte de man zich aan aan houding te onttrekken door zich onder een geparkeerde auto te verbergen. Hij heeft bekend met een andere man in 3 gevallen te hebben ge probeerd in een woning te komen. Er is niets ontvreemd. Het onder zoek naar de verblijfplaats van de 2e verdachte wordt voortgezet. Op dinsdag 4 augustus werd een bewoner van het Noordeinde be keurd in verband met diverse overtredingen van de Jachtwet. Vanuit een slaapkamerraam schoot de man een duif, welke dood neer viel achter enkele wan delaars. Bij de komst van de politie bleek de duif panklaar te zijn. Het slachtafval was in een krant ge wikkeld en in een sloot achter de woning gegooid. Het jachtgeweer en ca 300 stuks munitie werd in- beslaggenomen. In de nacht van woensdag 5 op donderdag 6 augustus werd inge broken in een bedrijf op het be drijfsterrein Coenecoop. Een gro- WADDINXVEEN De jeugd commissie van de voetbalvereni ging opent het seizoen ’92-’93 met een kennismakingsdag voor de jeugd uit Waddinxveen en om geving. Iedereen is welkom en kan actief deelnemen aan deze dag op zater dag 15 augustus wanneer de jeugdcommissie deze kennisma kingsdag organiseert. Een dag bestemd voor alle jon gens en meisjes tussen de 6 en 17 jaar die belangstelling hebben voor voetballen. Het programma ziet er als volgt uit: 10.30 uur training, 12.30 uur- lunch, 13.30 uur mix-wedstrijdjes (4 tegen 4) en 15.30 uur einde kennismakingsdag. Iedereen die interesse heeft is welkom, dus ook de ouders en grootouders. Wie actief mee wil doen, moet er voor zorgen om 10.30 uur startklaar te zijn. Zoals het er nu naar uitziet wordt het een grandioze dag en wordt een grote opkomst verwacht. WADDINXVEEN Op vrijdag 7 augustus alarmeerde een attente getuige de rijkspolitie in Waddinxveen, dat bij de carpoolplaats aan de IJsermanweg werd ingebroken in een personenauto. Kort daarna kon den twee broers (21 en 19 jaar) uit Zoetermeer worden aangehouden. De notarissen mr. P.L. van der Meulen (links) en mr. J.A.M. Koek voor hun huidige kantoor aan de Prinses Beatrixlaan. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDDINXVEEN KOOP Een 17 jaar oude, ge castreerde kater uit Zwolle heeft na een vakantieverblijf in Wad dinxveen in Boskoop de benen ge nomen en is tot nu toe spoorloos. Het dier is vermoedelijk van Waddinxveen naar Boskoop op het chassis van een auto meegere den. Het beest logeerde bij fami lie in Waddinxveen. Na een auto ritje sprong de kater op de Zuid- kade onder de auto weg en nam de benen. Witte katteharen op het chassis wezen uit hoe het dier was meegereisd. De opsporingsorganisatie voor die ren Amivedi wil graag inlichtin gen over de verdwenen kater, her kenbaar aan een witte vacht, een spitse kop en donkere vlekken op rug en staart. Tel. 12568 in Bos koop. ”De Stichting Gouwe College had graag gezien dat de transactie per 1 augustus jl. rond zou zijn, zodat aan de exploitatie een einde zou kunnen kpinen, maar dat is niet gelukt”, vertelde ons notaris mr. J.A.M. Koek. ”Ik verwacht dat deze of volgende maand de zaak rond is”. Bij de gemeente Waddinxveen, die het schoolgebouw wegens vol doende accommodaties zelf niet wilde verwerven, heeft het nota riskantoor mr. P.L. van der Meu len en mr. J.A.M. Koek zich er van vergewist dat de aan te kopen plek aan de Prinses Beatrixlaan een openbare bestemming heeft en houdt. Het geldende bestem mingsplan ’’Oranjewijk” laat een bedrijfs- en kantoorbestemming toe. Indien de transactie haalbaar is en werkelijkheid wordt zal het nota riskantoor de eerste jaren nog geen gebruik maken van het nieu we eigendom. Mede op dringend opgeld. Verder betreft het verzoek van het gemeentebestuur - J r- -- zal de Goudse Stichting Volwas- senenducatie Midden-Holland ’’Roosje Vos” in het schoolge bouw de komende 2 a 3 jaar ge huisvest kunnen blijven. Tussen ’’Roosje Vos”, het Gouwe College en de gemeente Wad dinxveen werden in 1991 princi- pe-afspraken gemaakt over het ge bruik en de huur van het school gebouw. ”De stichting gebruikt inmiddels bijna alle 7 lokalen voor Laat uw twijfel varen en overtuig uzelf. Telefoneer of vul onderstaande bon in en stuur deze op voor een vrijblijvende afspraak en/of meer informatie. BOSKOOP Veelzijdiger van opzet en met meer deelnemers dan ooit, lijkt de tiende vakbeurs (en publiekstentoonstelling) Plan tarium opnieuw records te gaan breken. Met dit jaar voor het eerst ook de vollegrondsteelt en een aanzienlijke hovenierspresen- tatie gaat Plantarium haar tiende editie tegemoet. Aanleiding voor een feestelijk ’bomenbal’ na af loop. Na drie jaar gebruik te hebben gemaakt van de Joh. Stolwijkka- vel wordt nu voor het eerst de tentoonstelling opgebowud op het ITC-terrein aan de Hoogeveense- weg. Goed bereikbaar ter hoogte van de sportvelden en met vol doende parkeerruimte. De oude lokatie noopte tot een langgerekte vormgeving, op het ITC-terrein is ruimte voor een kruisvormige opbouw, waarbij de verschillende hallen zijn gegroe peerd rond een centraal ’plein’ met aangrenzend terras en restau rant. GOUDA WADDINXVEEN De afdeling Kruiswerk Ge zondheid Service van Kruiswerk Midden-Holland heeft in juni een informatiebalie voor het publiek geopend. Iedereen kan daar op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur terecht met vragen op het terrein van ge zondheid en gezondheidszorg. Geschoolde vrijwilligers beant woorden de vragen en verwijzen zonodig naar de juiste instantie. De vrijwilligers werken onder lei ding van een professionele kracht. De informatiebalie werkt onder de naam Gezondheidswijzer en is gevestigd in het centrale kantoor van Kruiswerk Midden-Holland, Spoorstraat 2 te Gouda, tel. 01820 - 29466. De Gezondheidswijzer heeft in de eerste plaats een voorlichtings- en wegwijzerfunctie. Mensen die goed geïnformeerd zijn, kunnen hun gezondheidsproiblemen beter aan; ze weten de weg om oplossin gen te vinden en zelf de zaken ter hand te nemen. Van de vrijwilligers wordt ook verwacht dat zij signalen met be trekking tot algemene of individu ele gezondheidsproblemen opvan gen en doorspelen naar de profes sionele medewerker. Deze zal, af hankelijk van de situatie, verdere stappen nemen. De vragen die gesteld worden zijn erg verschillend. Vaak gaat het om vragen over een bepaalde ziekte of een patiëntenvereniging. Andere voorbeelden zijn vragen over goed speelgoed, hulpmidde len voor slechtzienden, cursussen ziekenverzorging en blaastraining, verwarmd zwemmen, etc. Ook studenten die een werkstuk moe ten maken kloppen nogal eens aan bij de Gezondheidswijzer. De vrijwilligers van de Gezond heidswijzer beschikken inmiddels over uitgebreide documentatie om allerlei vragen te kunnen beant woorden. Deze informatie bevindt zich in geautomatiseerde databe standen, boeken, onderwerpmap- pen, folders en brochures. Vanaf het najaar worden regelma tig gezondheidsthema’s onder de aandacht gebracht, indien moge lijk met informatiebijeenkomsten over dat onderwerp. Deze thema’s worden steeds van tevoren aange- kondigd. het geven van weet mr. Koek. Dit onderwijs, dat oorspronkelijk van start is gegaan in het buurt centrum ”De Boog” (C. Huijgen- slaan), richt zich op volwassenen die weinig of geen opleiding heb ben genoten. Het omvat de vak ken Nederlands, rekenen, Engels en maatschappelijke oriëntatie. Naast intensieve taalcursussen voor allochtonen (6 groepen) werd in het afgelopen cursusjaar ook gestart met een basisgroep voor Nederlanders (1 groep). In verge lijking met het cursusjaar daar voor is er zeker sprake van een in tensivering van het cursusaanbod, dat tevens meer specifiek op de Waddinxveense situatie gebaseerd is. ’’Overigens zit het er niet in dat wij het pand voor eigen gebruik zullen gaan opknappen”, voorspelt notaris mr. Koek. "Het is waar schijnlijk praktischer, efficiënter en goedkoper om het te zijner tijd af te breken en er een nieuw kan toorpand neer te zetten”. Overigens zal de transactie van het schoolgebouw hoe dan ook plaats vinden in een wat onzekere economische periode. Op komst is immers een nieuwe wetgeving voor het notariaat met ruimere vrije vestigingsmogelijkheden. Voorts is er sprake van een toene mende concurrentie. Bovendien moeten de twee notarissen met hun medewerkers na het vertrek van ereburger J. in ’t Hol volledig hun eigen weg zien te vinden, al lijken ze daarin heel goed te sla gen. Maar twee dingen zijn wel zeker. Ten eerste doet het aloude spreekwoord dat buurmans huis maar één keer te kopen nog altijd t een nieuwe bedrijfs- en kantorenloka- tie op de plek van het huidige schoolgebouw, die ook in de toe komst zijn onroerend goed waarde ten volle zal blijven behouden. dins dag 4 augustus werd een’8-jarig kind op de Nesse aangereden, toen het plotseling tussen twee geparkeerde auto’s door de rij baan opliep. Het kind is per am bulance naar het Bleulandzieken- huis gebracht. Op donderdag 6 augustus reed een automobilist te vroeg weg uit een parkeervak aan de Prins Bern- hardlaan. Hierbij zag hij een ach teropkomende bestuurder over het hoofd. Een toevallig passeren de arts verleende medische bij stand. Een kop-staart-aanrijding deed zich voor op de Henegouwerweg bij de kruising hefbrug. Twee auto’s stonden voor het verkeers licht te wachten. Bij het optrek ken rolde de voorste auto iets naar achteren en reed tegen de achter ste auto. Op maandag 3 augustus moest de brandweer er aan te pas komen om een behoorlijke hoeveelheid gier van het wegdek van de Es- doornlaan te spuiten. De beveili ging op de gierkar (van een Stol- wijks loonbedrijf) bleek te zijn gebroken. Op maandag 3 augustus reed de bestuurder van een personenauto op het bedrijfsterrein Coenecoop achterop een vrachtauto (lesauto). De bestuurder van de vrachtauto kreeg les in achteruitrijden in de bocht. Nadat deze halverwege de bocht stil stond, volgde de aanrij ding. De personenauto werd afge sleept. - jsfc'

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 9