NKF Kabel Terugval n in economie W’veen loopt in de pas met ’’afval apart Eerste paal kantoorcomplex Zaterdag fietsenkijkdag I Hoveniers samen verder Wereldwinkel: kringloopglas Guatemala Dominee spreekt in bibliotheek Curiosa en rommel Concordia Stichting Brandwonden zoekt collectanten Milieuwethouder geeft informatie Rommelmarkt TOOS levert Nelleke Noordervliet in Zevenhuizen meer op Extreem Nettowinst Baten en lasten Markten Vooruitzichten Afvoer Afvaltips Bedrijfsresultaat Columbus Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 21 oktober 1992 juli en augustus een vrij abrupte vermindering van de vraag af- folz-önf Het aan de Limaweg in aanbouw zijnde SOC Business Cen- van A. ;evraagd Hülsta Leolux Gelderland Pastoe Castelijn Montis Artijbrt Minotti Herma De ver- daar dan meteen aangifte van bij de politie; - Zorg dat gegevens van de fiets bekend zijn. Men kan op het bu reau een fietsregistratiekaart afha- HOAVEUNG WONSF® tre, waar kantoorunits vanaf 20 vierkante meter met volledige service te huur zijn. (Foto: Sjaak Noteboom). \8' de netto-omzet, lager _iden 1991 door gunstiger fiscale port projecten. Mede hierdoor nam de post belastingen met ƒ4,0 miljoen af. De netto-winst van ƒ20,1 miljoen vertegenwoordigt 6,7% van de omzet of 15,0% van het gemid delde eigen vermogen en bleef daarmee - gegeven de moeilijke marktcondities - binnen een aan vaardbare bandbreedte. Niette min is in vergelijking met vorig jaar sprake van een daling met ƒ4,5 miljoen. De vaste activa namen verder toe door de bouw van een laagspan- ningsfabriek in Delft. De vlotten de activa namen met ƒ27,1 mil joen af, voornamelijk door een af name van de vorderingen als ge volg van de lagere omzet in de maanden juli en augustus. Het eigen vermogen nam toe door de winst over het lopende jaar, de conversie van obligaties en het in aandelen uitgekeerde dividend over 1991. Hoofistraat 187 2406 GH Alphen a/d Rijn tel. 01720-75871 De directe voordelen van de ster ke balansverhoudingen van NKF Holding NV komen tot uitdruk king in een positieve bijdrage van ƒ4,6 miljoen als saldo van de fi nanciële baten en lasten. Dit is ƒ2,7 miljoen lager dan in dezelfde periode van 1991, onder meer door verminderde bijdragen uit een aantal buitenlandse vesti gingen. In de vergelijking moet ook wor den betrokken dat de bijdrage van Kaiser, Duitsland, vorig jaar een eenmalige, opwaartse aanpassing bevatte. De belastingdruk was, als percen tage van dan over de eerste acht maanden van 1991 door gunstiger fiscale condities bij de uitvoering van ex- In het bureau van de Waddinxveens?~rijks'^)titie aan de Mo- zartlaan wordt komende zaterdag weer een fietsenkijkdag ge houden. Op de achtergrond een van Waddinxveense vrouwelijke politiemensen. (Foto: Sjaak Noteboom). Het vreemd vermogen was ƒ46 miljoen lager dan op 31 december 1991, met name door lagere reser veringen en crediteuren. Tijdens de verslagperiode werd onder meer een opdracht verwor ven voor de levering van telecom- kabels ter waarde van ƒ10 miljoen aan Rwanda. De mogelijkheid te kiezen voor een stockdividend werd benut door 97% van de aandeelhouders. Van de 6,25% converteerbare obligatielening van ƒ35,- miljoen is tot dusver 44% van de obliga ties aangeboden voor omwisseling. De falcons, die in 1987 werden uitgegeven en die geldig waren tot en met 30 juni 1992, zijn in middels allemaal uitgeoefend. Het laat zich aanzien dat de marktcondities die zich in de zo mer van 1992 hebben voorgedaan, zullen leiden tot een lager omzet niveau voor het gehele jaar 1992. NKF verwacht dat dit zal resulte ren in een nettowinst die sterk la ger zal zijn dan in 1991. De solide financiële positie, de positieve ef fecten van de rationalisatie- programma’s en de bestaande marktposities van de werkmaat schappijen geven de mogelijkhe den, verder te werken aan de ver hoging van onze concurrentie kracht, zodat in de toekomst ten volle zal kunnen worden geprofi teerd van gunster marktomstan digheden. WADDINXVEEN - De Wereld winkel Waddinxveen bij het Ko ningin Wilhelminaplein verkoopt kringloopglas uit Quezaltenango in Guatemala. SOS-Wereldhandel importeert verschillende produkten uit Gua temala, allemaal van de oorspron kelijke Indianen. Van de coöperatieve Copavic wordt geïmporteerd een selectie kringloopglas van zacht blauw ge tint, soms met helder blauwe rand: vazen, karaffen en een glas servies gemaakt van blauwe Cola flessen. Het kringloopglas dat naar Neder land komt wordt gemaakt door Indianen en door de andere bevol kingsgroep. Begin jaren 70 leed de coöperatie grote verliezen, maar nadat de werknemers de fa briek overnamen is het beter ge gaan en nu is er werk voor 60-70 mensen. Als een inwoner van Guatemala frisdrank of bier koopt levert hij eerst z’n lege fles in. Pas dan kan hij een nieuwe fles meekrijgen. De lege flessen worden herge bruikt, beschadigde gaan bij het afval. In Quezaltenango is het echter een tweede leven beschoren: het wordt opgekocht door glasblazers van de coöperatie Copavic. De glasblazers maken wat van hun fabriek. Ze komen steeds met nieuwe ideeën en omdat het glas werk stuk voor stuk wordt ver vaardigd, is ieder stuk uniek. Ver geleken met andere fabrieken zijn de arbeidsomstandigheden goed. waar ook ons Waddinxveens GFT- afval gecomposteerd zal gaan wor den in 1993. van de G.J. Daar- Wijsman de da- ig en treedt G.A. rechterhand en len. Ook kan men op de aankoop- bon diverse kenmerken noteren zoals een framenummer-postcode, merk en slotnummer; - Laat de postcode in een fiets graveren. Dit kan bij de rijwiel- vakhandel. Een postcode zal een diefstal niet direct voorkomen maar is wel zeer handig voor de politie om een fiets terug te be zorgen. WADDINVEEN/DELFT - NKF Holding BV, welke kabelfa- brikant ook in Waddinxveen (Noordkade) een vestiging heeft, meent dat onder invloed van de groeiende onzekerheid over de economische ontwikkeling en de daaruit voortvloeiende vermin dering van de investeringsbereidheid, zowel bij de industrie als bij energie- en telecommunicatiebedrijven, zich in de maanden ZEVENHUIZEN - Op woens dagavond 4 november van acht tot tien uur in de reeds traditio neel geworden schrijversavonden in de bibliotheek Zevenhuizen dit jaar een bijzondere, zeer getalen teerde en veelzijdige vrouw: Nel leke Noordervliet. Zij verzorgt dan een literaire avond waarbij haar eigen werk, li teratuuronderwijs, de achttiende eeuw, Multatuli, de Franse Revo lutie en Belle van Zuylen onder andere aan de orde zullen komen. Nelleke Noordervliet werd gebo ren in Rotterdam op 6 november 1945. Na haar gymnastiumoplei- ding wilde ze naar de toneel school, maar het werd een studie Nederlands te Leiden. Tijdens haar studententijd speelde ze veel toneel, en schreef ze tektsten voor het cabaret, waar ze ook in zong. Toneel bleef belangrijk voor haar. Twee jaar geleden kreeg ze de op dracht een toneelstuk te schrijven over Belle van Zuylen, ter gele genheid van de opening van het Belle van Zuyleninstituut van de Universiteit van Amsterdam. Nel leke Noordervliet speelde in dit door haar geschreven toneelstuk zelf de hoofdrol. In 1983 sloot Nelleke Noorder vliet cum laude haar doctoraalstu die Nederlands af. Ze had onder tussen twee kinderen gekregen, was politiek actief, maakte een se rie televisieprogramma’s voor de Ikon (over poëzie), en gaf les aan de Werkplaats Kindergemeen- schap te Bilthoven. Verder was ze toen begonnen aan haar eerste roman, die in 1987 bij uitgeverij Meulenhoff verscheen: ”Tine, of de dalen waar het leven woont”. Deze debuutroman is een gefingeerde biografie over het le ven van Tine, de vrouw van Mul tatuli (Eduard Douwes Dekker). Nelleke probeerde hiermee het beeld van de muizige zielige vrouw van Multatuli te nuance ren. De roman is een zeer boeien de levensbeschrijving die op knap pe en historische verantwoorde wijze het onstaan van de ”Max Havalaar” uitlegt. In ’’Millemorti”, haar tweede ro man (1989) vertelt ze de gebeur tenissen in een Zwitsers dal, waar politieke meningsverschillen con flicten in een dorpsgemeenschap doen oplaaien. De Franse Revolutie is het decor van haar derde roman ”Het oog van de engel” (1991), waarin een Haarlemse vrouw in Parijs samen met een arts het volk bedriegt als Zieneres van Parijs. Door een oogziekte heeft ze een zeer opvallende en vervaarlijke blik gekregen. "Het oog van de engel” leverde Nelleke Noorder vliet in 1992 een nominatie voor de AKO-literatuurprijs op. De schrijversavond in de biblio theek Zevenhuizen wordt georga niseerd in samenwerking met de culturele stichting De Zeven Mu zen, een samenwerking die al ja ren uitstekend bevalt. De toegang voor deze schrijversavond is gra tis. Er is plaats voor ongeveer 75 mensen. Bel van te voren even naar de bi bliotheek Zevenhuizen (tel. 01802-1782), of kom even langs om een plaats reserveren (adres: Dorpsstraat 87, 2761 AA Zeven huizen). WADDINXVEEN - De gescheiden afvalinzameling loopt in Waddinxveen in de pas met landelijke ontwikkelingen, want bij na de helft van het huishoudelijk afval in dit Gouwedorp bestaat De inzameling in Waddinxveen van restafval en GFT-afval is in maart 1991 gestart. Gegevens over een heel kalenderjaar zijn nog niet te geven. Een enkele con clusie is voorzichtig wel te trek ken. Als gekeken wordt naar alleen de laagbouw dan valt op dat zowel in de maanden maart tot en met de cember 1991 als in 1992 tot nu toe de verdeling restafval en GFT-afval respectievelijk 57,5% en 42,5% bedraagt. Daarmee loopt Waddinxveen in de pas met de officiële cijfers dat bijna de helft van het afval uit GFT-afval bestaat. Voor héél Waddinxveen zijn deze gegeven niet geheel hanteerbaar, omdat het volgende meespeelt: - De hoogbouw, ongeveer een der de van onze woningen, kent nog geen gescheiden GFT-inzameling. Wettelijk zal dit vóór 1 januari 1994 gebeurd moeten zijn; - Via het grofvuil wordt veel tuin- vuil ingezameld dat zoveel moge lijk met het GFT-afval naar de VAM wordt afgevoerd; - Veel vuil wordt door de burgers zelf bij de Noordkade afgegeven. Als men al deze cijfers meetelt dan ligt de verhouding restafval GFT-afval op ongeveer 75% res pectievelijk 25%. Welke afvalstoffen horen waar ook al weer thuis? 1. Deze huishoudelijke afvalstof fen horen in de groen minicontai ner: - loof, schillen en resten groente-, fruit- en tuinafval: - etensresten; - eierschalen; - doppen van pinda’s en noten; - koffiefilter en koffiedik, theebla deren en theezakjes; - snijbloemen, kamerplanten, gras, stro en bladeren; - snoeiafval en plantenmateriaal uit de tuin (geen grond); - verder nog jus, vet, botjes, vis graten, kaaskorsten, krantje van het aardappelschillen, kleine hoe veelheden potgrond (aan plant). 2. Deze huishoudelijke afvalstof fen zijn restafval (grijze minicon tainer): - plastic, luiers, kattebokkorrels, melkpakken, stofzuigerzakken, vogelkooizand, koud openhaardas, asbakinhoud, hout. 3. Deze huishoudelijke afvalstof- -ijwillige voor de WADDINXVEEN - Met in gang van 1 januari 1993 gaan ae Waddinxveense hoveniers bedrijven G.J. Wijsman en Gerts tuinarchitectuur samen verder. De vaste relaties zijn van deze stap reeds schrifte lijk op de hoogte gesteld. Bei de bedrijven oeschikken sa men over ruim 50 jaar erva ring. fen maken deel uit van het grof vuil: - puin, grond, metaal (geen blik). 4. Overige huishoudelijke afval stoffen: - papier naar school, vereniging of papierbak; - glas naar glasbak; - blik naar blikbol; - textiel naar inzamelactie of tex tielbak; - schadelijke stoffen naar chemo- car of gemeentewerf. ’’Neem een compostvat. Met een compost vat kan je voorkomen dat afval in de grote afvalstroom te recht komt. Dit is de reden dat de gemeente compostvaten verkoopt met een subsidie van ƒ50,-”, aldus milieuwethouder Karei van Soest (VVD). ’’Minder afval heb je zelf in de hand. Meer afval geeft een verho ging van afvalstoffenheffing en vervuiling, dus een beter milieu begint bij jezelf’. WADDINXVEEN - Zoals aange- kondigd houdt de Waddinxveense muziekvereniging Concordia op zaterdag 31 oktober weer een cu- riosa-rommelmarkt in het clubge bouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1. Deze curiosa-rommelmarkt gaat om 9.00 uur van start en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Zowel binnen, als het weer het toelaat, als buiten, zullen er diver se kraampjes staan met daarin al lerlei bruikbare spullen, die tegen een redelijke prijs gekocht kun nen worden. Bruikbare spullen, waaronder al lerlei huishoudelijke artikelen (geen meubels en kleding), kun nen nog tot vrijdagavond -30 okto ber ingeleverd worden bij De Ho ge Noot of men kan even bellen naar 01828-18150 of 01820-24412. uit groente-, fruit- en tuinafval (GFT). Dat blijkt uit mededelin gen van milieuwethouder Karei van Soest (VVD). In het huishoudelijk afval komt een grote verscheidenheid aan soorten afvalstoffen voor. Veel van deze soorten zijn geschikt voor hergebruik. Het is een ver spilling van grondstoffen (en slecht voor het milieu) om deze soorten afval naar de verbran dingsovens te laten brengen. Voor sommige soorten kan ver branding zelfs grote (negatieve) gevolgen hebben. Hierbij gaan de schadelijke stoffen zo de lucht in en komen na verloop van tijd weer terug op de bodem. Daarom is het belangrijk dat iedere soort op een juiste manier wordt afge voerd. In opdracht van de provincie Zuid-Holland is er dit jaar een on derzoek gehouden naar de erva ringen met de gescheiden inzame ling van huishoudelijk afval. Enkele uitkomsten: ruim 94% van de burgers vindt de geschei den inzameling zinvol; 80% is te vreden over het om de week inza melen van de groene en de grijze bak en als het afval iedere week opgehaald zou worden hoeft dit niet voor 36% van de mensen wanneer dit daarvoor duurder wordt. De gescheiden inzameling mag in Nederland geaccepteerd worden genoemd. Men ziet de noodzaak ervan in. Echter de stijgende kos ten als gevolg van toename van de hoeveelheid afval en de dure ver werkingskosten maken het steeds moeilijken In de komende jaren zullen steeds meer afvalstoffen apart ingeza meld moeten gaan worden volgens het nationaal Milieubeleidsplan. Dit heeft tot gevolg dat er een heel systeem van inzameling moet worden opgezet waarbij gekeken wordt naar het ophalen bij en naar het wegbrengen door de bur gers. Om dit enigszins efficiënt op te zetten en ook om de kosten in de hand te houden zal veel op regio nale schaal moeten worden uitge voerd. Een van de belangrijkste ontwikkelingen daarbij is de bouw van een regionale composteerfa- briek in Alphen aan den Rijn tekent. De positieve ontwikkelingen ge durende de eerste vier maanden van 1992 zetten zich hierdoor niet voort in de periode mei tot en met augustus. De geconsolideerde netto-omzet over de eerste acht maanden nam toe met 2,1% tot ƒ301,3 miljoen, maar in dit cijfer zijn acht maan den omzet van Monette, Duits land, opgenomen. In de cijfers over de eerste acht maanden van 1991 waren slechts twee maanden omzet van Monette verwerkt. Hiervoor gecorrigeerd, nam de netto-omzet af met 8,1%. De omzetdaling deed zich zowel voor in de thuismarkten als in de export, waar de uitvoering van projecten werd vertraagd door procedurele problemen. Dankzij het op efficiency-verho- ging gerichte beleid en de daaruit voortvloeiende maatregelen (zoals de concentratie van de telecomka- bel produktie van NKF Kabel BV op één locatie) kon de druk op de verkoopprijzen effectief worden beantwoord. De vermindering van het volume weerspiegelde zich echter duide lijk in de bedrijfsresultaten. Het geconsolideerde bedrijfsresultaat nam af met 20,2% tot ƒ22,9 mil joen (ƒ28,7 miljoen). Operationele aanpassingen aan de omzetontwikkeling zullen worden gerealiseerd binnen de kaders van de reeds ingezette beleids programma’s, die zijn gericht op kostenverlaging en voortgaande rationalisatie. vrijwillige bijdragen en de in zet van vrijwilligers. Verbran dingen behoren tot de afschu welijkste verwondingen die een mens kan oplopen. Ze kunnen blijvende gevolgen hebben door invaliditeit en ontsierende littekens. De be handeling is vaak langdurig en pijnlijk. Per jaar komen zo’n 40.000 slachtoffers bij de huisarts, terwijl 12.000 patiënten poli klinisch moeten worden ge holpen. In 400 van deze geval len zijn de verwondingen zo ernstig dat behandeling in één van drie brandwonden centra nodig is. De Nederlandse Brandwon- denstichting verbetert de be handeling van patiënten met brandwonden, laat weten schappelijk onderzoek ver richten, voert voorlichtings campagnes uit ter voorkoming van brandwonden en beheert de Nationale Huidbank. BOSKOOP - Contactpersoon Pauline van Zalingen zoekt voor de nationale collecte voor de Nederlandse Brandwon- denstichting (25 tot en met 31 oktober) nog enkele collectan ten. Het gaat daarbij om de straten Bosweg, Vogellaan, Tuinstraat, Midaelburgseweg, Biezen, Laag Boskoop, Lin- naeusweg, Ènterij, St. Jans- hof, Rijneveld, Emmakade en Babsloot. Van de vaste ploeg van 67 mensen, die jaarlijks collecte ren voor de Brandwonden- stichting, hebben zich 28 af gemeld. Aanvulling is derhal ve nodig. Mensen die bereid zijn wat vrije tijd af te staan voor dit doel kunnen contact opnemen met Pauline, Nieuwstraat 104, tel. 12679. De jaarlijkse inzamelingen zün enorm belangrijk voor de Nederlandse Brandwonden- stichting, daar deze organisa tie volledig afhankelijk is van WADDINXVEEN - De rommel markt die op zaterdag 19 oktober door de gymnastiekvereniging TOOS werd georganiseerd heeft een klein succesje opgeleverd, want de opbrengst aan het eind van de dag bleek meer dan ƒ650,- te zijn. Dit was in vergelijking met vorig jaar bijna ƒ100,- meer. De Toosoos aan de J.W. Frisoweg was omgetoverd in een klein wa renhuis, compleet met koffiehoek en grabbelton. Tijdens de gehele rommelmarkt, die om circa 13.00 uur begon en om 16.00 uur afgesloten was, wa ren er altijd wel een paar belang stellenden aanwezig en ging bijna niemand met lege handen naar huis, want iedereen kon wel wat bruikbaars vinden. Echter de tota le belangstelling viel toch wat te gen, in totaal hadden er meer mensen kunnen komen. Dat bleek wel aan het einde van de middag toen er nog een hele boel bruibare spullen over waren. Deze werden gesorteerd in echt bruikbare spullen en zullen op een zaterdag worden verkocht op de vlooienmarkt aan de Brede- weg. Na afloop was toch iedereen te vreden en met evenveel vrijwillige inzet van de medewerkers is de rommelmarkt in een iets andere opzet volgend jaar zeker voor her haling vatbaar. Burgemeester C.M. van der Linden heeft de officiële eerste paal geslagen voor het kantoorge bouw van SOC Business Centre aan de Limaweg. Voor hem de Zwijndrechtse aannemers A. en J.A. Breur. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Burgemees ter C.M. van der Linden heeft vo rige week vrijdagmiddag aan de Limaweg de eerste officiële paal geslagen voor het vier bouwlagen tellende kantoorgebouw van SOC Business Centre uit Capelle aan den IJssel. Het tegenover restaurant Bibelot neer te zetten complex, waarvan de bouw al in het voorjaar van 1991 werd aangekondigd, wordt in negen maanden tijd gebouwd door aannemingsmaatschappij A. Breur en Zn. BV uit Zwijndrecht. De oplevering is dus in juni 1993. Na de officiële handeling spraken Waddinxveens eerste burger - die een half uur te laat kwam - en aannemer P.A. Breur, die de dag daarop met vakantie naar Zuid- Afrika ging, een kort woordje bij een drankje en een hapje. Burgemeester Van der Linden toonde zich blij met de komst van het nieuwe kantoorcomplex, dat nu gerealiseerd kan worden met de komst van de Grontmij NV Zuid-Holland als een van de be langrijke huurders. Hij wees er op dat de helft van de Waddinxveen se beroepsbevolking pendelt en dat helft daar weer van op kan toor zit. Het nieuwe in gevelsteen en zon werend glas uit te voeren kantoor gebouw omvat drie lagen en een penthousekantoor. Met de bouw is een investering gemoeid van 4,5 miljoen gulden, exclusief btw. Naast en achter het pand worden 55 parkeerplaatsen aangelegd. Het bruto vloer oppervlak van het in aanbouw zijnde kantoorpand, dat naar een ontwerp van Blom en van Overbeek Architecten BV uit Breda wordt voorzien van een zeer aantrekkelijke, ruime en groene entree, bedraagt 1.896 vierkante meter. Een 40-tal bedrijven zullen zich er in kleine kantoorunits, die zijn voorzien van centrale dienstverle ning, kunnen huisvesten. Grontmij. huurt de tweede dieping (derde bouwlaag). Aannemingsmaatschappij Breur en Zn. BV is een Zwijn- drechts familiebedrijf dat in 1947 werd opgericht. Er werken 87 mensen. WADDINXVEEN - De rijkspolitie Waddinxveen houdt zater dag 24 oktober weer haar traditionele fietsenkijkdag. Belangstel lenden kunnen terecht op het bureau aan de Mozartlaan 46 tus sen 10.00 en 15.00 uur. Speciaal worden die mensen uit genodigd die de laatste tijd aan gifte hebben gedaan van diefstal van hun tweewieler. Ook mensen die al enige tijd geleden aangifte hebben gedaan of in naburige ge meenten aangifte hebben gedaan zijn van harte welkom. Mensen die komen, worden ver zocht om het hun verstrekte af schrift van het aangifte proces verbaal mee naar het bureau te nemen. In het fietsenhok van het bureau aan de Mozartlaan staan momen teel een kleine veertig fietsen waarvan de eigenaar op geen en kele wijze te achterhalen is. Hoewel een aantal fietsen rijp is voor de sloop is het merendeel van de fietsen nog goed bruikbaar en dus van waarde voor de gedu peerde eigenaar. Dat de fietsen niet terug te bren gen zijn op een eigenaar betekent veelal dat van de diestal-vermis- sing geen aangifte gedaan is of dat het framenummer-postcode in de fiets niet bekend was bij de aangifte. Elke fiets die op het politiebureau wordt binnengebracht wordt ver geleken met het aangiftebestand. Als binnen het eigen computer systeem geen vermissing geno teerd staat, worden de gegevens doorgegeven aan HKS (Herken ningsdienst Systeem) te Leider dorp. Op deze afdeling worden de gege ven vergeleken met de aangifte- gegevens uit de regio Hollands Midden waaronder de diverse buurtkorpsen zoals Alphen aan den Rijn en Gouda vallen. Het is in de praktijk al enkele ma len voorgevallen dat op deze wijze fietsen konden worden terugge bracht bij de rechtmatige eige naar. Met het vorenstaande mag het duidelijk zijn dat een aantal pun ten essentieel zijn om kans te ma ken om een gestolen fiets weer te rug te krijgen: - Als een fiets gestolen wordt, doe BOSKOOP - De bekende do minee Hans Visser komt op donderdag 5 november in de openbare bibliotheek van Boskoop vertellen over zijn werk in de Rotterdamse Pau- luskerk. Dat werk bestaat vooral uit het opvangen van mensen die buiten de maat schappij staan; illegalen, vluchtelingen, drugsgebrui kers etc. Dominee Hans Visser zet zich sinds 1979 in voor deze ’rand groepen’. Zijn opvatting is: In een stad moet ook voor een zootje ongeregeld een kerk zijn.” Hij spreekt regelmatig over zijn werk voor radio en televisie en houdt ook ook le zingen, die steevast een boei ende avond opleveren. De avond in Boskoop wordt georganiseerd door de Vrou wenpraatgroep in Boskoop, waarin vrouwen van verschil lende kerken. Begonnen wordt om 20.00 uur, de entree is vrij. Wel wordt een vrij bijdrage ge-J Pauluskerk. In 1492 ontdekte Columbus Ame rika en dat had grote gevolgen voor de oorspronkelijke bewoners: de Indianen. In Guatemala leven nog oorspron kelijke Indianen, vooral op het platteland en in het hooggebergte leven ze volgens de oude cultuur. In de steden heeft er een vermen ging plaats gevonden tussen de Indianen en Spanjaarden. De problemen voor de Indianen zijn groot, het leger heeft de afge lopen maanden tientallen jonge Indianen opgepakt, gefolterd en vermoord. Vorige week kreeg een jonge vrouw uit Latijns-Amerika de no- belprijs voor de vrede: Rigoberta Menchu uit Guatemala. Al ruim tien jaar reist ze stad en land af om het verhaal van Guatemala te vertellen. ’’Laten we hopen dat de nobel- prijs er voor zorgt dat het land van de eeuwige lente veranderen zal en in plaats van geweld er vre de en recht voor iedereen komt”, aldus de Wereldwinkel. Gerts Tuinarchitectuur gaat als bedrijf, met personeel, ver huizen naar de lokatie aan de Tweede Bloksweg waar het hoveniersbedrijf Wijsman is gevestigd. De samenvoeging van deze twee bedrijven moet, aldus de directie, een positief effect hebben op service en kwaliteit. Het pakket dienst verlening vult elkaar goed aan. Hiervan zullen de klan ten profiteren. Behalve dit zal er mets veranderen. Dezelfde mensen blijven het werk doen. De heer G.A. Gerts, die het bedrijf aan de Noordkade leidde, verhuist mee. Hij heeft geen opvolger en is er in ge slaagd de juiste persoon te vinden om zijn levenswerk voort te zetten, waarbij de be langen van zijn relaties ge waarborgd zijn. Het vernieuwde bedrijf blijft gevestigd op het adres Twee de Bloksweg 42a in Waddinx veen. Na samensmelting de twee bedrijven blijft naam Hoveniersbedrijf Wijsman gehandhaafd, bij heeft G.J. gelijkse leidin; Gerts op als adviseur. 1 ontspannen in de veelzijdig verstelbare z x 'Xertoix, zitgroep van Herma. Eén van de vele gedurfde woonidëèën- die van Houweling Woonsfeer mag verwachten. L TE HUUP!

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15