WSE en Be Fair staan in de top Rowah handbal klaar voor de competitie Clubtitels bij Florida Florida- jeugdin de prijzen Verlies voor dames, winst voor heren TOOS op vakantie Nieuwe lichting Gouwe- masters Inge Rehorst houdt kamp in Oudewater Sjoelen op 21 oktober Familieavond NIVON bij schutters Club uit Oranjewijk kandidaat periodetitel Heren Flyers overtuigend winnaar Theatergroep in koffiebar Trainings kamp van De Gouwe Streek Start winter competitie hengelaars HSW Parkeerverbod op de Nesse ■VMM TEL:01720 - 7 51 55 ■MM DE SCHANS 25 ALPHEN A.D. RIJN WSE PERSONENWAGENS 9-PERSOONS BUSJES Zeer concurrerende tarieven. Het ruimste aanbod BESTELWAGENS tot 20 m3 inhoud Be Fair Heren 1 Tweede teams Waddinxveen Dames 1 Dames AUTO HUREN? Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 21 oktober 1992 De door de sponsors van De Gouwe in een nieuwe outfit gestoken leden van diverse ploegen van Gouwe laat zich zien 1 V WADDINXVEEN - De Waddinxveense handbalvereniging Ro wah begint aanstaande weekeinde de eerste competitiewedstrij- LSL IS EEN AKTIVITEIT VAN BV LIAM WADDINXVEEN - Zaterdag 24 oktober start de wintercompetitie van de Hengelsportvereniging Waddinxveen HSW. Er worden 10 wedstrijden gevist. De 8 beste wedstrijden tellen mee voor het eindklassement. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ12,50. Hier van worden de 4 kasconcoursen bekostigd. Leden van de HSW die geïnteres seerd zijn, kunnen zich zaterdag 24 oktober melden aan het sta tion. Vertrektijd is 06.30 uur. De eerste wedstrijd wordt gevist in de Leidsche Vaart. In het eerste compititieduel sinds decennia startte WSE tegen Berg ambacht overdonderend. De gas ten werden in de Oranjewijk te ruggedrongen en kregen geen en kele kans op uitverdedigen. Na vijf minuten speelde Jan Wil lem v. Triet Willy Beelen vrij. Deze aarzelde geen moment en schoot de bal buiten het bereik van de keeper via de binnenkant van de paal binnen (1-0). WSE bleef drukken. Vijf minuten later was het weer raak. René Moons brak door op links en lobte (met zijn nieuwe schoen) de bal over de laatste man heen precies op de slof van Willy Beelen (2-0). WADDINXVEEN - Het is aantrekkelijk de Waddinxveense voetbalclubs te volgen. Vierdeklasser WSE versloeg Bergam bacht met 2-0 en staat met 9 punten uit 6 wedstrijden mede- kandidaat voor de eerste periodetitel. Afdelingsclub Be Fair ver sloeg met 2-0 SPV en staat met 9 punten uit 6 wedstrijden op de derde plaats van boven. Waddinxveen-zondag verloor met 2-3 van Nieuwerkerk en moet het met een voorlaatste plaats onder aan doen (3 punten uit 7 wedstrijden). Be Fair heeft opnieuw een over winning behaald en wel tegen het bezoekende SPV uit Polsbroek. Evenals bij vorige wedstrijden ontwikkelde de thuisclub vanaf het begin van de wedstrijd een groot veldoverwicht. Ook in deze wedstrijd wisten de voorwaartsen te weinig doel te treffen. Reeds in de 3e minuut kopte Leon Konijn uit de eerste hoekschop net naast het vijande lijke doel. Vervolgens kreeg de doelman van SPV voldoende mo gelijkheden om zich te onder scheiden. Zo wist hij een schot van Otto Kempkes op fraaie wijze te stop pen en trad hij ook goed op bij schoten van Richard Karsten, Pie ter van Herk en John van Beek en mocht hij dan al gepasseerd wor den, dan werd hij tot tweemaal toe door een verdediger op de WADDINXVEEN - Wereldwijd wordt bij zwemwedstrijden voor masters een indeling gemaakt in leeftijdsgroepen van vijf jaar, te beginnen bij 25 t/m 29 jaar en dan 30-34, 35-39 enz. Omdat de behoefte bleek te be staan aan wedstrijden voor de groep van 20 t/m 24 jaar, is on der andere in Duitsland deze groep al jaren toegevoegd aan de masterwedstrijden, waarmede be reikt wordt dat meer jonge zwem mers behouden blijven voor de zwemsport. Ook de zwemclub Breda heeft zondag op het eerste open Bra bantse mastergala de inschrijving opengesteld voor de jongere deel nemers. De Gouwe-inschrijving werd hiermede gelijk verdubbeld. Naast de gerenommeerde masters Judith van Berkel, Nic Geers en Hans den Boer waren nu ook drie 20-jarigen van de partij. Wanda den Boer, Wilco van de Broek en Jan Willem van den Hoek hadden elk op drie nummers ingeschreven en zij zwommen zeven medailles bij elkaar: Wanda en Wilco ieder een gouden en een zilveren en Jan Willem drie gouden. De gevestigde orde deed er nog een schepje bovenop met elf me dailles: Nic en Hans vier gouden en Judith drie, waarbij Hans vier nationale en Judith een Europees record verbeterde. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen zijn van plan aan de westzijde van de Nesse een parkeerverbod in te stellen vanaf de tunnel onder de Kerk- weg-Oost tot de Nesse 16. helft, waarin de verdediging vol gens een ander systeem speelde en het de vierdeklasser nauwelijk kansen bood. Vanuit die defensie creeërde de Waddinxveense dames beter dan in de eerste helft hun kansen en waren ook gretiger en doeltreffen der. Het eindresultaat, de winst met 7-9 mocht er zeker zijn, maar het was niet het belangrijkste winst punt van de wedstrijd. Het en thousiasme en georganiseerde spel van de tweede helft was veel be- langrijker. De tweede oefenwedstrijd tegen de derdeklasser Cosmos was een zeer zware partij. De technisch sterke dames van Cosmos leken in de eerste helft gemakkelijk weg te lopen van de Waddinxveense ploeg. Ondanks een. hechte verde diging, die in feite op de zelfde leest was geschoeid als tegen Ro da, liep Cosmos bij rust naar een 4-1 voorsprong uit. De tweede helft speelde Rowah het echter heel bekeken. Met nog meer aandacht voor de defensie, en een aantal snelle tegenaanval len werd een uitstekend 4-4 resul taat geboekt. Een resultaat die de verwachtingen voor het komende seizoen hoog stelt. De Waddinxveense heren van Ro wah, die dit jaar in de vierde klas se uitkomen zullen het ook dit jaar weer heel zwaar krijgen. Vo rig jaar wist Rowah zich ternau wernood te handhaven in deze zware klasse met veel geroutineer de teams. De herengroep, die geleid zal worden door aanvoerder/coach Lex van Ham, bestaat uit Aad de Vos, Rob Jongkind, Lex van Ham, Kees Hoffmans, Leo de Bruyn, Hassan Mrabet, Ton Verk- ley, Lex Verwaayen, Simon Krol, Ruud Sloof en Tim Beckers. In de eerste oefenwedstrijd van de Rowah-heren tegen een gecom bineerd team van het eerste en de reserves van Cosmos, op derde klasse nivo, zat het in de eerste twintig minuten niet goed in el kaar. Zowel in de aanval als de verdedi- WADDINXVEEN - Op het open jeugdtournooi van badmintonclub Rijnland in de sporthal De Sprin gers in Gouda behaalde de uit 13 meisjes en jongens bestaande Flo- rida-deelnemersgroep 5 eerste prijzen, 2 tweede prijzen en 7 hal ve finale plaatsen. In de groep tot 10 jaar speelden Fedde v.d. Weij, Robert v.d. Kooy en Karsten v.d. Vlist voor het eerst een ’echt’ tournooi. Het verst kwam Fedde -finale HE en samen met Karsten een hele ster ke -finale HD. WADDINXVEEN OUDEWA TER - Waddinxvener Ine Rehorst houdt deze week bij de 60-jarige voetbalvereniging Oudewater- OVS van woensdag tot en met vrijdag een driedaags mini-keep- erskamp voor 8-18-jarigen. Onderdeel van dit kamp is de wedstrijd voor de beste jeugd keeper uit Zuid-Holland en Utrecht. Gasten zijn op vrijdag middag 23 oktober Feyenoord- keeper Ed de Goey (penaltybo- kaal) en betaald voetbal-grens- rechter Rob Overkleeft (lezing over nieuwe spelregels op vrijdag avond 23 oktober). WADDINXVEEN - De volley- balheren van Be Fair hebben met 3-0 het Zoetermeerse Zovoc 2 verslagen. De Waddinxveners be zetten daarmee in de promotie klasse de tweede plaats (7 uit 3). De dames van Be Fair verloren met 3-2 nipt van Delta 2, maar staan er even comfortabel voor als de heren van CVB Bank-Be Fair. In Delft moesten de dames van Be Fair tegen de eveneens onge slagen ploeg Delta 2 spelen. Mar lies van Ringelenstein was aan Waddinxveense zijde afwezig: Marion van Willigen uit het 2e team mocht Be Fair versterken. Marion startte in de basis en deed dit heel goed. De strijd ging ge ruime tijd gelijk op, aan het eind van de le set nam Be Fair toch het heft in eigen haden en haalde deze set binnen (10-15). De 2e set werd er aan beide kan ten hard gewerkt voor elk punt. Dit resulteerde vaak in lange rally’s. In de slotfase van de set speelde Be Fair angstig en gaf het spel uit handen (15-12). In de 3e set ergerden de Wad- dinxveensen zich meer aan de scheidsrechter en aan de tellers, zodat er van hun spel niet veel te recht kwam. Delta bleef echter wel geconcen treerd spelen en liep over Be Fair heen (15-6). Na enige aanwijzin gen van coach Tjibo vd Werf en een spelerswissel, Eva Tuik kwam in het veld, had Be Fair de zaak weer onder controle. Er werden veel combinaties ge speeld en Be Fair toonde karakter (6-15). De 5e en laatste set liep Delta door een goede serve gelijk uit tot 5-0. Be Fair kon nog wel iets te rug doen, maar het was te laat (15-9). Zaterdag 24 oktober speelt Be Fair tegen Voy in de sporthal Groenswaard. Aanvang 16.30 uur. Het WSE-publiek ging er eens lekker voor staan. Immers, een hoge score leek in de lucht te hangen gezien het prima spel van WSE en de onmacht van Bergam bacht. WSE volhardde nog wel maar enige goede kansen gingen verlo ren. Jan Willem van Triet en Marcel Valk schoten net over en Ron Scheurwater kreeg enige kansen uit vrije trappen on de rand van het strafschopgebied. Vincent van Staveren had de mooiste kans. Robert Kerkhof gaf de bal goed voor, waarna Vincent de bal a la Bep Bakhuis inkopte. Hij vond echter de keeper op zijn weg. Na een half uur ebte het WSE-of- fensief wat weg. Derhalve werd de rust bereikt met een 2-0 stand. Na rust was de wedstrijd niet meer het aanzien waard. WSE speelde rommelig en leed zeer veel onnodig balverlies. Bergam bacht probeerde het wel maar was niet bij machte de WSE-defensie in gevaar te brengen. De tweede helft kende dan ook weinig hoogtepunten. Erwin Pleus (nog steeds niet 100%) verving Willy Beelen en Jeroen Kok de buteerde voor Jan Willem v. Triet. WSE won volkomen verdiend met 2-0 verzuimde echter met ruime cijfers afstand te nemen. Zondag de kraker tegen Unio, uit in Oudewater. Unio won zondag met 5-1 van koploper Donk en mag zich (met WSEI kandidaat voor de eerste periodetitel noe men. benutten van de kansen. Hierdoor kon Alliance enigszins weglopen. De stand na drie perioden was dan ook 6-3 in het voordeel van Alliance. Voor De Gouwe scoor den Gillian van de Berg (2x) en Astrid Coene. Ondanks deze ach terstand gaven de dames zich niet gewonnen en gaven zeker geen doelpunten kado aan de tegen stander. In de laatste periode waren het Wendy de Frankrijker en Mirjam Overdam, die de eindstand op 8-5 brachten in het voordeel van de Zaandammers. De dames lieten wel zien dat ze sterker waren dan vorig jaar en ongetwijfeld meer punten gaan behalen. Heren 1 was ook voorzien van een nieuw outfit. Quality en Service van der Panne uit Alphen a/d Rijn had de heren voorzien van een nieuw trainingspak en tas van het Van der Panne-logo. Na de presentatie aan de pers en het publiek kon de wedstrijd be ginnen tegen Warande uit Ooster- hout. Warande is de nieuwkomer in de eerste klasse, maar kon niet voor een verrassing zorgen. De heren speelden zeker in de be ginfase een teleurstellende wed strijd. Door het missen van de ve le kansen ging de wedstrijd zeer gelijk op. Alleen keeper Arie Sta lenburg wist door een aantal goe de acties zijn niveau te halen. Na twee parten was de stand 4-4 door doelpunten van Meije Lam mers, Arco Verboom, Cees Boon- stoppel en Remko Overdam. Na de tweede periode was het gedaan met Warande. De Gouwe liet zien waarom het bij de bovenste 4 wil eindigen en liep uit tot 8-4. Doelpuntenma kers Paul van Doorne, Meije Lammers, Cees Boonstoppel en Jaco de Jong. De heren kregen de smaak te pak ken en zetten de goede lijn in de laatste periode voort. Door een zuivere ’hatrick’ van Mark Faber en doelpunten van Jaco de Jong en Arco Verboom wisten de heren uiteindelijk met 15-4 te winnen. De echte vorm is bij de heren nog niet aanwezig, maar een plaats bij de bovenste 4 moet dit jaar toch zeker haalbaar zijn. De tweede teams van De Gouwe werden volledig in het feest opge nomen. Beide teams werden ge sponsord door rijschoolhouder Henk van Erk en waren voorzien van een nieuw outfit. Hier tegeno ver stond dat de beide ploegen wat moesten laten zien, na de slechte prestaties van vorige week. Dames 2 won door doelpunten van Gabrielle de Groot en Elly Middendorp met 2-0 van de IJs- selduikers. Heren 2 liet zien dat het wel de gelijk kan poloën en won overtui gend met 7-0 van AZC 3. Doelpuntenmakers in deze wed strijd waren ’good old’ Niek de Leeuw (2x), Remco de Frankrij ker (2x), Wilfred Bontje, Rob v.d. Meer en Marcel Ribbens. doellijn gered. In de 35e minuut was het toch raak, toen John van Beek uit de 8e hoekschop met een prachtige kopbal in de kruising wist te sco ren. Ook hierna kreeg de thuis club nog enkele kansen, waarvan een schitterende kopbal op de lat van Leon Konijn een beter lot had verdiend. Na de rust ontwikkelde Be Fair zö mogelijk een nog groter veldo verwicht dan in de eerste helft. Ook nu waren er weer voldoende kansen, maar de een na de ander kon niet worden benut. In de 22e minuut was het dan toch weer raak, toen een als voorzet bedoeld schot door iedereen verkeerd werd beoordeeld en pardoes in het net verdween. De maker van dit curieuze doelpunt was Leon Hogenelst. Kort hierna werd Leon Konijn ge wisseld voor Martin van Tol en mocht de A-junior Ralf Erkelens vijf minuten voor afloop de ge blesseerde Richard Karsten ver vangen. Aan de score deden deze wissels niets meer af. Wanneer Be Fair de zelf gecre- eerde kansen nog beter weet te benutten, dan zal aanstaande za terdag in en tegen Schoonhoven weer gewonnen kunnen worden. Waddinxveen-zondag heeft in een aantrekkelijke en gelijkopgaande wedstrijd tegen Nieuwerkerk niet de punt(en) gekregen waar men volgens het spelbeeld wel degelijk recht op had. Na 90 minuten was de stand 2-3 in Nieuwerkerks voordeel. Qua veldspel had Waddinxveen vrijwel voortdurend een over wicht. Toch lukte het Nieuwer kerk om tweemaal uit een dood spelmoment te scoren. In de 12e minuut mocht spits Teus van Herk uit de eerste Nieuwerkerkse hoekschop ongehinderd de 0-1 in koppen. Een kwartier later werd het zelfs 0-2 door Edon van Dam, die een vrije trap keurig in de kruising trapte. De Sniepbewoners lieten echter de moed niet zakken en vijf minu ten later werd Bas de Zwart onre glementair gestuit in het vijande lijke strafschopgebied. De toege kende strafschop werd koelbloe dig door Willem Hoogendoorn be nut: 1-2. Dit was tevens de ruststand. Een paar minuten eerder was Nieu- werkerk-speler Arjo Verschoor per ambulance afgevoerd, nadat hij bij een poging een schot van Bas de Zwart te blokken ernstig aan de knie geblesseerd raakte. Ook in de tweede helft bleef de strijd gelijk opgaan. Na een kwar tier spelen kreeg Willem Hoogen doorn een goede kans, zijn schot stuitte op de keeper. Tien minuten later vergrootte Nieuwerkerk de marge. Vrije ver dediger Rob Flier, die licht ge blesseerd aan de wedstrijd was be gonnen, werd op snelheid geklopt door Cornelis van de Poel. Zijn schuiver was doelman Wilco Ver- meij te machtig 1-3. Trainer Janssens bracht Chiel Boer in het veld voor Rob Flier en verving Erik Frikken door Marcel van Leeuwen. Hierdoor ging Waddinxveen met vier spit sen spelen. Het resultaat was tien minuten later al te zien. Na een goede aktie van Karei Binnendijk kwam de bal bij invaller Van Leeuwen. Zijn inzet betekende 2-3. Ondanks een wanhopig slotoffen- sief, waarbij zelfs keeper Vermeij de aanval kwam versterken kreeg Waddinxveen niet wat het ver diende. Een punt was gezien het vertoonde spel zeker verdiend ge weest. WADDINXVEEN - Zondag hield Florida-badminton in de sporthal De Sniep de clubkampioenschappen heren- en dames- dubbel. Ditmaal was de deelname kleiner dan anders: 10 dames- dubbels en 18 herendubbels, waarbij de met afstand sterkste twee damesdubbels bij de heren meededen. slissend. Na 15-12 gewonnen te hebben, kregen Nel en Nel zoveel zelfvertrouwen, dat zij de 2e game duidelijk een tempo te hoog speelden voor Debby en Jolande. 15-5 voor de nieuwe dubbelkam- pioenen Nel Horsman en Nel Bouwman. Bij de prijsuitreiking kreeg Dick van Teylingen een herinnerings- wandbord uitgereikt wegens het spelen van 175 competitie-wed- strijden (max. 14 per jaar) voor Florida. WADDINXVEEN - Woensdag avond 21 oktober om zeven uur (vanavond) kan er weer gesjoeld worden in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. Voor vier gulden mogen de bezoe kers tien keer gooien. Om in aan merking te komen voor een van de prijzen behoeft men niet bij de eersten te eindigen. Om het voor sjoelers aantrekke lijk te maken vallen er namelijk ook prijzen op de nummers 4, 5 en 6 of 7, 8 en 9. Het eerste dames team van De Gouwe was door reisbureau Van Ginkel voorzien van een nieuwe outfit. Met enige ’élégance’ show de de dames hun nieuwe badpak ken, tassen shirts voorzien van het Van Ginkel reisbureau logo. De dames stonden voor een zware opgave. Twee weken geleden wer den de Waddinxveense dames nog uitgeschakeld voor de beker door hetzelfde Alliance. De dames wa ren dus gewaarschuwd. De nieuwe keepster van de da mes, Elise Kortekaas, wist in de eerste periode een straf worp te stoppen, maar moest toch toe zien hoe Alliance in de eerste periode op een 2-0 voorsprong kwam. De dames, onder leiding van de nieuwe coach Jan Middendorp, speelden zeer gretig waterpolo en vochten voor wat ze waard waren. Helaas waren de dames nög niet zo trefzeker, en faalden ze in het WADDINXVEEN - Zaterdag was het weer een groot feest in het Gouwebad De Sniep. Een aantal ploegen waren door de sponsors van De Gouwe-waterpolo in een nieuw jasje gestoken en werden voorgesteld aan de pers en publiek. Dit alles werd in geleid door de Waddinxveense Cormula’s. De prestaties waren redelijk te noemen. Alleen dames 1 verloor na een spannende strijd met 8-5 van titelkandidaat Alliance uit Zaandam. Heren 1, heren 2 en dames 2 wisten hun eerste thuis wedstrijd in winst om te zetten met respectievelijk uitslagen van 15-4, 7-0 en 2-0. WADDINXVEEN - Gedurende deze herfstvakantie worden er door de gymnatiekvereniging TOOS geen gymnastiek-, aerobic- en jazzlessen gegeven. De leiding maakt gebruik van hun welverdiende rust. In z’n alge meenheid kan gezegd worden dat TOOS de vakanties aanhoudt van de Waddinxveense basisscholen. Op maandag 26 oktober vangen alle lessen bij TOOS weer aan. WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse betreedt vrijdag avond 23 oktober een oude beken de het podium. De klein-theatergroep ’’Voetlicht” zal dan optreden met het nieuwe theaterstuk ”Op water en brood”. Dit programma gaat over het le ven van alle dag, leven in geloof en delen. Dit thema wordt uitge werkt met liederen, sketches, be wegingsspel, dia’s, verhaal, confe rence en poëzie. De deur van De Schaapskooi gaat om kwart voor acht open voor ie dereen van 15 jaar en ouder. ging moesten de heren nog wat op elkaar inspelen, liepen de combi naties niet goed, en werden er in de defensie nog wat kleine foutjes gemaakt. Daarna ging de Rowah-motor ech ter beter op gang komen. De aan vallen werden lang uitgespeeld, en werden een aantal malen keurig vanaf de cirkel afgerond. Ook de tweede helft draaide Ro wah heel acceptabel: alleen in de laatste tien minuten ging de con- ditite wat meespelen. Het resul taat 17-13 voor Cosmos was ook alleszinds acceptabel. De tweede oefenpartij van Ro wah, tegen TOG uit Berkel leek vooraf een hele zware. De Berkel- se formatie staat momenteel hoog in de derde klasse en had enkele dagen eerder in hun competitie met groot verschil tegen Cosmos gewonnen. Rowah draaide in de wedstrijd te gen TOG bijzonder goed. De Ber- kelse formatie wist in de tweede helft een kleine voorsprong op te bouwen, met name door een aan tal snelle tegenaanvallen, maar in het reguliere aanvals- en verdedi- gingsspel was Rowah zeker niet de mindere van de derdeklasser. De tweede helft, waarin Rowah een aantal zeer fraaie treffers plaatste ging niet alleen in het spel maar ook qua score precies gelijk op. De einduitslag 22-17 mag dan ook als een prima resul taat worden beschouwd. De dames en heren Rowah lijken met andere woorden klaar voor hun competitie. De dames lijken goede kansen te hebben om in de bovenste helft van de poule mee te draaien en mogelijk zelfs te strijden voor een promotieplaats. De heren, moeten zich kunnen handhaven in de vierde klasse. Voor de heren schuilt echter een gevaar: de selectie van Rowah is niet bijzonder breed. Dus in geval van blessures - waar de formatie natuurlijk niet op hoopt - zal het extra zwaar worden. Daarom zou extra aanvulling bij zonder welkom zijn. Dames en heren, die mee willen trainen met de Waddinxveense handbalvereni ging Rowah kunnen informatie krijgen bij het secretariaat of een van de trainingen bezoeken. De dames en heren trainen in de Groenswaard op de woensdag avond van 19.00 tot 20.00 uur. In groep 4 (10-12 j) won Patrick v. Esseveld de HE finale in 3 games van clubgenoot Emiel v. Boxtel. Deze name revanche in het GD. Met Karin Waegemakers van de BC Flair won Emiel in 3 games de finale van Linda Hart- wijk en Patrick v. Esseveld. Bovendien wonnen Patrick en Emiel samen het herendubbel en waren daardoor de succesvolste deelnemers. In groep 3 (12-14 j) bereikte Maaike v.d. Weij de -finale in het DE en met Jeroen v. Boxtel ook de -finale GD. In groep 2 (14-16 j) won Dennis Steenland op uitstekende wijze het HE en werd samen met Liset te Kuijpers eveneens eerste in de GD na een zeer spannende 3 games-partij. Met partners van andere clubs be reikten beiden de -finale in HD respectievelijk DD. Ook in het DE kwam Lisette tot de -finale. Een hoopgevende start voor de Florida-jeugd van het nieuwe wedstrijdseizoen. j de zwem- en waterpoloclub De Gouwe in het Gouwebad "de Sniep". (Foto: Sjaak Noteboom). De krachtsverschillen in de poules waren bij de heren groot, maar daarna waren vele spannende, leu ke wedstrijden te zien. In de zeer spannende halve finale poules wisten Dick v. Teylingen/Pieter Slits hun be langrijkste concurrenten Erik Besemer/Gert Bogaards met 15-12 18-14 te verslaan. Gert en Erik wonnen de 3e prijs na een 10-15 15-10 15-13 op Johan v.d. Ree/Rémon v. Gemeren. Johan en Rémon was eerder de weg naar de finale verspreid door Ton Horsman/Ronald Struijs met 12-15 12-15. In de finale toonden Dick en Pie ter zich duidelijk sterker dan Ton en Ronald. 15-4 en 15-3. Voor de nieuwe clubkampioenen Dick v. Teylingen en Pieter Slits. Bij de dames 2 poules met een fi nale tussen de winnaars. Nel Horsman/Nel Bouwman toonden zich zeer duidelijk de sterksten in hun poule. In de andere poule hadden Debby Pietjouw/Jolande Bosman meer tegenstand, o.a. van Henny van Lint/Joke Hogendoorn, die later met 15-11 15-8 de strijd om de 3e prijs wonnen van Christa v. Ham/Mary Steenland. In de finale was de le game be- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek heeft in de herfst vakantie een schaatstrainings- kamp georganiseerd voor zijn le den. De jeugdleden gaan naar de bekende ijsbaan De Thialf in Heerenveen. Drie dagen lang wor den er trainingen gegeven die met de schaatssport te maken hebben. Dit is de tweede keer dat er een schaatstrainingskamp is georgani seerd, vooral de laatste keer sloeg het aan. Een paar uur nadat het officieel bekend was, stroomden de aanmeldingen binnen. De li miet van twintig deelnemers, was al binnen een paar dagen bereikt. Samen met vier begeleiders (waaronder drie trainers) gaan de jeugdleden op donderdag 22 okto ber met de auto naar Heerenveen. De deelnemers zijn ingedeeld in twee groepen, zodat ze op hun ei gen niveau training krijgen. Eén groep is voor de pupillen en één voor de junioren. Naast drie ijstrainingen op de ijs baan zelf worden er ook nog ande re trainingen gegeven die met de schaatssport te maken hebben. Zo worden er ook bostrainingen gege ven. De verblijfplaats zelf is een mo derne, omgebouwde boerderij. Daar hebben de leden de moge lijkheid om gebruik te maken van een zwembad en een fitnessruim te. Al met al belooft het een ge zellige en vooral ook een sportief kamp te worden. den van dit seizoen. Met vier teams, dus eentje meer dan vorig jaar, neemt Rowah deel in de afdeling Rotterdam. De afgelopen weken heeft de Waddinxveense vereniging zich goed voorbereid op de komende klus. De jeugdteams (welpen en mini’s) hebben in de afgelopen weken al hun oefenwedstrijden met groot verschil gewonnen. Dat betekent dat ze goed mee zullen gaan doen in de competitie. De heren en damesgroep hebben de afgelopen anderhalve week een zwaar oefenprogramma afge werkt, waarin de teams tegen ster ke tegenstanders zich prima heb ben gepresenteerd. De dames van Rowah komen dit jaar net als vorig jaar in de vijfde klasse van de afdeling Rotterdam uit. Vorig jaar misten de dames op een haar na de promotie naar de vierde klasse; een doel die ook dit jaar voor de dames is gesteld. Het team van coach Simon Krol is dit jaar versterkt met Henny de Schipper en Irma Verkley, maar moet het de komende maanden stellen zonder Hanneke Gomes (enkel) en Babs Beckers. Zodoende bestaat de selectie van Simon Krol dit jaar uit Annema- rie Verwaayen, Karin Jongkind, Nathalie Zweers, Jolanda Hoff mans, Sandra Troost, Carola Doeleman, Jaqueline van der Krans, Hanneke Gomes, Josephi ne Top, Katherina de Vos, Babs Beckers, Sonja van Ham, Irma Verkley en Henny de Schipper. Na een periode, waarin de dames zich met name met trainingen hebben voorbereid op de competi tie van dit jaar, hebben de dames in de afgelopen twee weken nog enkele oefenwedstrijden gespeeld. Afgelopen zondagmiddga speel den de dames tegen Roda, die in de vierde klasse uitkomt: afgelo pen woensdagavond stonden de dames van Cosmos uit Capelle aan de IJssel op het programma, die in de derde klasse uitkomen. De wedstrijd tegen Roda in Rot terdam kende twee gezichten: een eerste helft, waarin de verdedi ging slecht funtioneerde en er aanvallend weinig creativiteit werd getoond, en een tweede WADDINXVEEN - Het NI- VON-Waddinxveen houdt vrij dagavond 23 oktober om acht uur de traditionele familieavond in de kantine van de schuttersvereni ging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan). Naast een competitie gezelschaps spelen kunnen de bezoekers onder begeleiding van schutters probe ren in het hart van een kaart te schieten. Vorige week woensdagmorgen hield het NIVON een koffieoch tend en zondag voor een week werd een bezoek gebracht aan het Goudse museum Het Catharina Gasthuis. Op het NIVON-programma staat volgende maand een koffieoch tend op woensdag 4 november op het adres Meidoornstraat 39 in Waddinxveen en een handenar- beidavond onder leiding van Diny Bakker in het buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) op maan dagavond 16 november. WADDINXVEEN - Het eerste basketbalteam van Flyers behaal den met 80-70 een zeer overtui gende overwinning op het voor heen altijd sterkere Cangeroes. Dames 1 kreeg een teleurstelling te verwerken door hun nederlaag tegen Cady’73 56-62. Vrijdagavond speelde Flyers voor een per definitie uitzinnig publiek tegen Cangeroes uit Utrecht. Vorig seizoen moest Flyers twee maal de meerdere erkennen in de ze tegenstander, dus de vraag was hoe de vernieuwde ploeg het zou doen. Het antwoord op die veraag was duidelijk: uitstekend. Halverwege de eerste helft hiel den de teams elkaar nog in even wicht 21-20 voor Flyers maar van af die stand was het Flyers wat de klok sloeg. Met bij vlagen perfect spel zéker in de voorste verdedigingslijn, pakte Flyers Cangeroes min of meer in. De score welke daardoor op het bord kwam spreekt boek delen: 45-24 voor Flyers! Na rust werd het niveau van de wedstrijd helaas beduidend min der. Scheidsrechterlijke beslissin gen leverden veel commotie op en te veel (onnodig) verbaal geweld. Flyers gaf de wedstrijd absoluut niet meer uit handen. Het teams- pel, zoals bijvoorbeeld verzorgd door Mike Heerkens, en in het bijzonder het fabelachtige schie ten van Robbert Kaufman (31 pnt) bezorgden Flyers een uitste kende 80-70 overwinning. Een resultaat dat zeker ook op het conto van coach Rudy van Eijck geschreven mag worden want hij heeft in korte tijd het team opgebouwd. De dames van Flyers leken zater dag tegen Cady’73 op eenzelfde resultaat af te stevenen als de he ren. Ook in deze zeer defensieve wedstrijd stond het halverwege de eerste helft gelijk en wist Flyers de tegenstander met uitstekende verdedigend werk af te troeven. Het uitermate gevarieerde Flyers- spel leverde een gunstige 28-19 ruststand op. De hoop op de eer ste winst werd na rust wegge vaagd want Flyers zakte, onver klaarbaar in elkaar. Door de vele persoonlijke fouten werd het overigens een echte strafworpenwedstrijd. Flyers liet de laatste mogelijkheid op winst daar écht liggen terwijl Cady er juist toesloeg. De 56-62 nederlaag betekent dat Flyers vrijdag (20.45 uur) thuis tegen Argus gewoonweg moet winnen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 25