GEMEENTE WADDINXVEEN Vereniging Oud-leerlingen bestaat vijftig jaar Informatie bibliotheek Bliksemstart Van Wouden berg BOUWVERGUNNINGEN L OZINGENBESL UIT VOORGENOMEN VERKEERSBESL UIT OPENINGSTIJDEN BURGERZAKEN OP TWEE VRIJDAGEN BEPERKT SPREEKUREN COLLECTEVERGUNNING VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 01820-16066 010-4362244 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Weekblad voor Waddinxveen Pagina 3 Woensdag 21 oktober 1992 Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Binnengekomen bouwaanvragen het Regionaal Educatief Plan Verleende bouwvergunningen Tentoonstellingen Op de agenda van dinsdag 27 oktober o.a.: - Beantwoording algemene beschouwingen door het college.’ Op de agenda van donderdag 29 oktober o.a.: - Voortzetting behandeling begrotingen dienstjaar 1993: a. begroting van de dienst Openbare Werken b. begroting van het Gemeenschappelijke Antennesysteem- bedrijf c. begroting van de Samenwerkingsschool voor Mavo/Athe- neum U ontvangt dan een brochure waarin een en ander wordt uitgelegd. Ook wordt u dan op de hoogte gesteld van de consequenties van het van kracht worden van dit besluit. Onder een ’’lozing” verstaat het besluit: het definitief in de bodem brengen van vloeistoffen. Het gaat hier om een ruim begrip, varië rend van incidentele tot geregelde lozingen, van kleine tot grote hoe veelheden en van schijnbaar onschuldige huishoudelijk afvalwater tot uitgesproken milieu-onvriendlijke stoffen. Iedereen die vloeistoffen op of in de bodem loost, krijgt te maken met het besluit. Dit geldt voor zowel particulieren als voor bedrij ven en instellingen. Het besluit verbiedt in principe alle rechtstreekse lozingen die op of in de bodem plaatsvinden. Op 1 juli 1990 is het lozingenbesluit bodembescherming in werking getreden. In dit besluit zijn specifieke regels voor de omgang met de bodem opgesteld. Binnen 14 dagen na deze publicatie kunnen belanghebbenden hier op reageren door contact op te nemen met de sectie Voorberei- Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. In verband met in het gemeentehuis uit te voeren werkzaamheden zal de sectie Burgerzaken op vrijdag 23 oktober 1992 en op vrijdag 13 november 1992 slechts voor het publiek geopend kunnen zijn van 08.30 uur tot 11.45 uur. Van maandag 26 oktober 1992 tot en met donderdag 29 oktober 1992 en vanaf maandag 16 november 1992 zal de sectie weer in staat zijn haar diensten te verlenen gedurende de normale openingstij den te weten: van 08.30 uur tot 12.30 uur alsmede donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. In de week van 25 oktober tót en met 31 oktober 1992 zal er gecol lecteerd worden door de Nederlandse Brandwonden Stichting Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeente bestuur worden gebracht. de vereniging Deze oi Ook particulieren, bedrijven en instellingen die gevestigd zijn in een gebied waar wel riolering ligt, maar die daar nog niet op zijn aan gesloten, vallen onder het besluit. Iedereen waarvoor het vorenstaan de geldt, dient contact op te nemen met de Milieudienst Midden-Holland. Het adres luidt: Milieudienst Midden-Holland, Hoge Gouwe 31, 2801 LB in Gouda, telefoon 01820-28011. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen De lozingen worden vooral veroorzaakt door particulieren, bedrij ven en instellingen die in het ’’buitengebied” gevestigd zijn waar nog geen riolering aanwezig is. Deze particulieren en bedrijven zul len middels een brief van de gemeente op de hoogte worden gesteld. Wie nog geen brief van de gemeente heeft ontvangen, wordt ver zocht contact op te nemen met de Milieudienst Midden Holland. ding/Verkeer van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Indien na 14 dagen niet gereageerd is, wordt het besluit als hierboven genomen. BOSKOOP - In een tijd dat de belangstelling voor de club wat tanende is en het bestuur niet echt goed weet waar het allemaal zal eindi gen, viert de Vereniging Oua-leerlingen Tuinbouw- onderwijs, de voorloper van de huidige studieclubs, deze maand naar 50-jarig be staan. Op vrijdag 30 okto ber a.s. is er in de Rozen burcht een receptie met aansluitend een feestavond. BOSKOOP - Voor belangstel lenden organiseert de openba re bibliotheek een informatie ve ochtend op woensdag 11 november. Het is de vijfde keer dat een dergelijke och tend wordt gehouden. Daarbij wordt aan groepen mensen uitleg gegeven over de werking van de computer met een rondleiding door de biblio theek. Daarbij is ook gelegen heid tot het stellen van vra gen. De informatieochtend duurt anderhalf uur en is gratis bij te wonen. Opgeven kan in de bibliotheek. Nesse, parkeerverbod Het is gewenst in de Nesse aan de westzijde een parkeerverbod in te stellen vanaf de tunnel onder de Kerkweg-Oost tot perceelnum- mer 16. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. bouwcursus’. Deze cursus werd voor de oorlog gegeven in de openbare school aan de Burgemeester Colijnstraat. Voor wie het niet (meer) weet, die school stond op de plek waar nu ’t Gouwecentrum is. Later startte in deze school de Lagere Tuinbouwschool, die zich nu langs de Zijde be vindt. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Vanaf 10 juli 1947 verlaat de vereniging Tasma en keert weer terug naar Neuf. Half september 1947 viert de ver eniging het eerste lustrum. Dat deed men samen met de Avondcursus, die toen 50 jaar bestond. In samenwerking met de Koninklijke Neder landse Maatschapppij voor Tuinbouw en Plantkunde, af deling Boskoop, organiseerde men een kleine tentoonstel ling in café Tasma. Later worden er grotere tentoonstel lingen gehouden in de toen malige Boskoopse veiling. Hier huist nu de firma Mar chant in. Verreweg het boeiendst is het accent dat de vereniging legt op het onderling uitwisselen ver lezingen te organiseren. Daarbij moet dan ook plant- materiaal meegebracht wor den. Voorzitter van de vereni ging werd A.J. de Graaf, C. Verboom secretaris en P. de Vogel penningmeester. Verder maakten A. Ravenstein en M. van Teylingen deel uit van het bestuur. Naast de oprichters speelde op de achtergrond J. Zwarten dijk, hoofd van de Planten- ziektekundige dienst een ui termate belangrijke rol. Zo be langrijk was diens rol dat Zwartendijk, die de avondcur sus gaf, meteen benoemd werd tot ere-voorzitter. De vereniging startte vol goe de moed met 87 leden. Bijeen komsten werden gehouden in hotel Neuf, dat echter op 31 mei 1943 afbrandde. Een ’nieuw’ onderkomen werd ge vonden aan de overkant van de Gouwe, in café Tasma. Dat café stona bijna recht tegeno ver Neuf in Den Ham op de plaats waar men nu de Tun nel van de Alphenseweg in duikt (of verlaat). Het doel van de vereniging - het uitwisselen van vakkennis - was niet zo’n gek idee, want in die tijd werden aan de op leiding van boomkwekers bij lange na niet zo veel eisen ge steld als tegenwoordig het ge val is. Een diploma van de avondschool was voldoende om je boomkweker te mogen noemen. Oorspronkelijk heette de ver eniging dan ook ’Vereniging Oud-leerlingen van de tuin- Boer geven daarna voorlich ting over groeistoffen. In deze tijd, waarbij er nog geen spra ke was van studieclubs, speel de de vereniging op praktij k- gebied een niet te onaerschat- ten rol. Het is heel aardig om te lezen dat er in die tijd ook aandacht is voor chrysanten en dahlia’s. Op 7 juni 1947 werd er een pi oenenavond gehouden. De le den brachten een dertigtal verschillende soorten bijeen, al gebiedt de eerlijkheid te zeggen dat Wijnand Beken kamp 25 van de 30 soorten voor zijn rekening nam. De pioen is dan kennelijk al niet zo populair meer, want in een verslag staat te lezen: ”Het is jammer dat de jongeren de pi oen nauwelijks meer kennen, want ze zorgden voor veel kleur op de kwekerij. In de eerste week van juni gebeurde het namelijk vroeger vaak dat de veiling te klein was en de karren buiten stonden.” Praktijkgericht Dat de tijd een belangrijke speelt bij ae keuze van de on derwerpen die besproken wor den, blijkt uit de lezing die op 28 juli 1943 gehouden wordt. Zwartendijk bespreekt de ta baksteelt. Veel aandacht be steedt hij aan variëteit Slits nr. 25. Dat moest een buiten gewoon goede variëteit zijn, waarvan de heer Slits, de ont dekker, aannam dat dit pro- dukt nog ver na de oorlog ge rookt zou worden. Op zaterdagmiddag 28 okto ber 1944 komt de vereniging voorlopig voor de laatste maal bijeen. Voorzitter De Graaf voelt dit aan als hij zegt: ”Wij zullen elkaar niet zo dikwijls meer zien in de toekomst”. Zijn oproep om de vereniging toch trouw te blijven, mist de uitwerking niet, want op 3 juli 1945 komt men weer bijeen. Het is interessant om in de notulen te lezen dat er daarna in hoog tempo vergaderd wordt en dat er steeds nieu wigheden gemeld worden. Al in augustus 1945 meldt Jo van den Berg het bestaan van het nieuwe wondermiddel DDT. Hij heeft hier zelf al proeven mee gedaan en hij heeft er hoge verwachtingen van. De meeste oud-leerlingen horen hier voor het eerst over DDT. Ir. Kruit en mejuffrouw De Uit de oude doos. Een groep cursisten van de Vereniging Oud-leerlingen Tuinbouwon derwijs in de jaren vijftig. Staande tweede van rechts J. Zwartendijk, hoofd Planten- ziektekundige dienst, en vier de van rechts Kees Verboom. Zuidelijke Dwarsweg het oprichten van een woonhuis en een ma- 13bis chineberging Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Brug Wie zich verdiept in de histo rie van de vereniging ziet dat deze club een opmerkelijke periode overbrugd heeft. Ze is in zekere zin een brug tussen de jaren dat de boomkwekerij nog maar net de aardbeien- en vruchtbomenteelt heeft la ten varen en de jaren dat er op een geavanceerde manier met een geprogrammeerde cultuur op wetenschappelijke basis gewerkt wordt. De tijd dat de Boskoopse boomkweker eenzijdig ontwik keld was, zoals C. Verboom tijdens de oprichtingsvergade ring opmerkte, is - als we over het boomkwekeriivak praten tenminste - voorbij. Daarbij heeft de vereniging Oud-leer lingen Tuinbouwschool een niet te onderschatten rol ge speeld. Het 50-jarig bestaan wordt welhaast traditioneel gevierd. Na de receptie op vrijdag 30 oktober a.s., aanvang 19.30 uur, in de Rozenburcht, gaat de avond vanzelf over in een feestprogramma. Voor dit feestprogramma tekende, ook weer volgens traditie R(ien) Bakhuyzen. Er is toneel met de groep ’De Schijnwerper’, muziek en zang door ’Country Side Jazz Band’ en ’Irene Al lard’ en op de avond wordt ook nog aan cabaret gedaan door ’J.J. Co’. Sjaak Blaazer Hoewel de vereniging met bij na 250 leden niet klein te noemen is, blijkt de vraag of ze nog wel bestaansrecht heeft, moeilijk te beantwoor den. Echter, zodra er met het bestuur over het bestaans recht wordt gepraat, komt er gaandeweg toch een aantal ar gumenten op tafel, waaruit blijkt dat er toch nog tal van redenen zijn om de toekomst optimistisch tegemoet te zien. Voorzitter Bram van Bockel: ”Het is natuurlijk waar dat de Vereniging van Oud-leer lingen Tuinbouwonderwijs een voorloper is geweest van de verschillende, later opge richte studieclubs. Wat dat betreft hebben we misschien wel een trend gezet. Op het gebied van de studieclubs, die vaak heel specialistisch bezig zijn, kunnen en willen wij niet concurreren. Bovendien krijgen de kwekers heel veel informatie via de overheid en specifiek op de boomkwekerij gerichte organi saties. Wij proberen echter breder bezig te zijn. Niet al leen aandacht voor het com merciële aspect, maar ook aandacht voor de milieu- en afvalproblematiek. Door middel van ’het tuinen’ (het bezoeken van collega- kwekers) wordt onder meer de liefde voor het vak gestimu leerd. Kwekers kunnen heel boeiend en met zeer veel lief de over hun vak of over be paalde bomen praten. Het is ook aardig om dan te merken dat het niet altijd uit te leg gen is waarom een kweker succesvol is met een bepaalde plant. Vaak is het Fingerspit- zengefühl.” WADDINXVEEN - Onder slech te weersomstandigheden reisden de schakers van de Waddinxveen- se Schaakvereniging WSV III naar Hoogvliet om te spelen tegen Ashtapada I. Stam en Smit scoorden voluit, Prins, Ritter en Kloet maakten re mise met als gevolg dat Waddinx veen verloor met 4,5-3,5. Dat het die avond niet alleen bui ten donderde, ondervonden de schakers Wiersma (6), Hennink (7), Stouten (13) en De Niet (14), die door Van Woudenberg (1), V.d. Born (3), Kardol (2) en Van den Oord (5) ernstig werden ge troffen. In de interne competitie heeft Van Woudenberg inmiddels zulk een grote voorsprong genomen dat hij zich een verliespartij kan veroorloven: een rinate positie en een buitengewone prestatie na 6 ronden. Heren Prins (4), Stam (8), P. v. Offeren (9) en V.d. Hoek (10) houden een dringende Smitskamp (11) net uit de top-10. De 7 e ronde zal zeker niet zonder wrijving verlopen.. Deze wordt morgen gespeeld. ke boomkwekerijen en han- delsondememingen bezocht, men gaat ook verder van huis. Naar Osmocote in Heerlen, naar het Gimbompark met de beroemde botanische tuin en naar Schulte Lestraeden in Limburg. Bij de dat laatste bedrijf, dat gevestigd was in een enorme fabriekshal en waar volgens de hypermo dernste methoden werd ge kweekt, kwamen de leden van de Vereniging een beetje timi de vandaan. ”We voelden ons sufferdjes, die de zaken compleet ver keerd aanpakten”, zegt Bram van Bockel, de huidige voor zitter van de Vereniging Oud- leerlingen Tuinbouwschool. ”Het verschil is alleen dat de ’sufferdjes’ er nog zijn, maar dat Schulte en Lestraeden al tijden failliet is”, zegt hij breed lachend. In de overgangsfase, als de vereniging nog zoekt naar de juiste vorm, wordt er ook aan dacht geschonken aan zaken die niet direct met de boom kwekerij te maken hebben. Zo komt in 1975, kort na de olie crisis, de toen behoorlijk aan de weg timmerende Willem Drees Jr. naar de Vereniging. Hij besprak met de kwekers het onderwerp: ’De invloed van de Arabieren op onze Westerse economie/ Ook komt de dan in Boskoop wo nende Herman de Haan op draven om over zijn befaamde Tellem-expeditie te praten. Gemeenteraad op maandag 26 oktober 1992, aanvang 20.00 uur, voort te zetten op dinsdag 27 oktober 1992, aanvang 19.30 uur en vervolgens op donderdag 29 oktober 1992 aanvang 10.00 uur. Op de agenda van maandag 26 oktober o.a.: - Installatie van de heer W. Neutel tot lid van de gemeenteraad. - Vaststelling van de besluitenlijst van de vergadering van 16 sep tember 1992. - Algemene beschouwingen begrotingsbehandeling 1993. - Mededelingen en ingekomen stukken. - Voorstel met betrekking tot eindrapportage Landsschapsstruc- tuurplan Zuidplaspolder e.o. - Voorstel tot vaststelling van de raamovereenkomst tussen het Re gionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening Rijnstreek en de Midden-Hollandgemeenten. - Voorstel tot vaststelling van (R.E.P.) - Voorstel tot aanwijzing van de Welstandscommissie Stad en Landschap als commissie van deskundigen ingevolge de Wo ningwet. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van aanvullende kredieten ten behoeve van de realisering van de grondexploitatie van diverse bestemmingsplannen 1992. - Voorstel tot aankoop van twee percelen grond met opstallen gele gen op de hoek Kanaaldijk/Zuidelijke Dwarsweg. - Voorstel met betrekking tot invoering Beleids- en Beheersinstru mentarium (B.B.I.). - Voorstel tot omzetting van de garantie ten behoeve van de Prot. Chr. Stichting Bejaardentehuis ’’Souburgh”. - Voorstel tot benoeming van leden in commissies en dergelijke. - Voorstel tot wijziging van de Verordening, regelende de instel ling, samenstelling en bevoegdheden van de commissie voor de bezwaar- en beroepschriften (derde wijziging). - Voorstel tot herziening van de exploitatie-opzetten van de com plexen ’’Zuidplas ’80-plus”, ’’Oostpolderwijk”, ’’Coenecoop I” en ’’Coenecoop II” van het grondbedrijf. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. van resultaten. Maar er wordt meer gedaan. Bijvoorbeeld aan onderzoek, kweekwed- strijden en het kennismaken met nieuwe ontwikkelingen. Zo wordt 19 mei 1949 als een historische datum gezien, want op die dag vertelt Arie de Graaf dat het in de toe komst mogelijk is om onkruid chemisch te bestrijden met selectieve middelen. Wel houdt De Graaf een slag om de arm door te zeggen: ’’Maar we kunnen het vuilrapertje nog niet voorgoed vaarwel zeg gen.” Naast onkruidbestrijding houdt de vereniging zich ook bezig met het probleem van bodemmoeheid, met econo mie, boekhouden en de no menclatuur. Er worden zelfs nomenclatuurwedstrijden ge houden. Vanaf de oprichting beschikte de vereniging over een biblio theek. Deze bibliotheek breid de zich door tal van schenkin gen steeds uit en momenteel heeft de vereniging vele boe ken in haar bezit. Jarenlang was C. Verboom de bibliothe caris en anno 1992 houdt Wim van der Werf zich hier mee bezig. Het onderling uitwisselen van resultaten verdwijnt in de loop van de geschiedenis naar de achtergrond. Dat komt doordat er steeds meer voor lichting komt van en via al lerlei instanties. Informatie is volop te krijgen en bovendien worden de boomkwekers over speeld met vergaderingen van standsorganisaties en studie groepen. Het aantal bijeenkomsten van de vereniging wordt daarom drastisch teruggebracht. Er voor in de plaats komen ex cursies naar allerlei bedrijven. Niet alleen worden plaatselij- Tijdens de viering van het 45-jarig jubileum in 1987 werd Kees Verboom onder scheiden met de' eremedaille in goud verbonden aan de or de van Oranje-Nassau. Eer der, in 1982, ontving hij de erepenning van de gemeente Boskoop van de toenmalige burgemeester J.H. Reinders. (Foto: archief GK) Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen d. begroting van het Grondbedrijf e. gemeentebegroting, inclusief wensen- en middelenpakket. - Voorstel tot verhoging van belastingen, tarieven en rechten voor 1993. - Voorstel inzake meerjarenbegroting 1993-1997. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van uitbreiding I.B.M.-computer AS400. De Vereniging Oud-leerlingen Tuinbouwonderwijs werd op 14 oktober 1942 opgericht om dat er behoefte was aan het uitwisselen van vakkennis. Het tijdstip van oprichting is wat merkwaardig, want net was midden in de oorlog. Niet ieder kon zich in die tijd vol ledig bezig houden met het boomkwekersvak. Noodgedwongen werden in Boskoop destijds ook zaken verbouwd als mais, tabak, fruit en rogge. Hoewel het doel het verbreiden van vak kennis was, kostte het toch vaak veel moeite om van de Duitse autoriteiten toestem ming te krijgen voor bijeen komsten. Ondanks de oorlog ging het werk toch door, want veel kwekers waren vrijgesteld voor de arbeidsinzet. Uit de notulen van de oprich tingsvergadering valt te lezen dat men, ondanks de moeilij ke tijden van toen, iets anders wilde. Velen droomden van vernieuwing. Een van hen was initiatiefnemer en de latere secretaris en voorzitter C. Verboom. Zijn toespraak getuigt van een zekere visie. Tijdens de op richtingsvergadering zegt hij: ”De doorsnee Boskoper is erg eenzijdig ontwikkeld. Hij weet weinig van fruitteelt, van vas te planten, van een- en twee jarige zaaibloemen en de bloe misterij.” Daarom stelt men voor hiero- Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: Noordkade 104 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Genoemde aanvraag is opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter in zage ligt bij de dienst Openbare Werken, afdeling Ruimte en Bouw. ■Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3