Heropening van de Theo Thijssenschool Echtpaar nam deel aan 7 rallys I 21 kil Geen deelname aan Parijs-Kaapstad Chemisch bedrijf in Waddinxveen Bureau- coördinator gastouders Geen polio- vaccinatie in W’veen Coornhert- rede door Van Mierlo Nationale Auto Pas groeit door Eerste Kamer lid bij NCVB GLASBEEK 2 1 FOCWf AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Vrijstelling Autosport Veiligheid Eenmaal CO-gehalte A uH mmnm Jk Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 11 november 1992 Kees en Mieke blijven thuis Gas Air Products heid. rallyspecialist Kees Tijster- r besloten om af te zien van deelname aan de tweede editie van Parijs-Kaapstad, de voorzetting van de roemruchte rallyraid Pa- Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CE RROSSE RIE BE DRIJF overal naar toe meer bekendheid gebruiken. Van daar de deelname aan de beurs in Bleiswijk, waar Air Products haar produkten zal tentoonstellen. Ook gaat Air Products op 31 ok tober meedoen aan de open dag van de chemie. Voor het eerst zal het bedrijf die dag de deuren open zetten voor publiek en de monstreren wat hier gebeurt. Zo is Air Products bezig om ook in de eigen regio wat meer aan de weg te timmeren. Een blik in de werkplaats van man aan de Mercuriusweg in Waddinxveen. (Foto: Autosport- Kees Tijsterman). Met de voortgang van de techni sche ontwikkelingen is het tegen woordig mogelijk om de afstelling van de motor veel milieuvriende lijker te maken dan dat vroeger het geval was. Voor een goed on derhouden, redelijk moderne per- ning van de gemeente Waddinx veen op. Een jaar later (1986) veroverden ze een 42e plaats toen ze de woes tijn doorkruisten met een Mitsu bishi Pajero. Het Waddinxveense rally-echtpaar behaalde in 1987 opnieuw een I2e plaats. Dat werd in 1988 een 7e plaats, in 1989 een 5e en in 1991 - ze reden toen voor het eerst in een Toyota - een I6e. Kees en Mieke Tijsterman heb ben in de loop der jaren ook di verse andere rallys in en buiten Europa gereden. Ze waren daarin bepaald niet onverdienstelijk en behaalden soms mooie topplaatsen en aantrekkelijke klasseringen. De beste prestatie blijft echter die in de zware en tot de verbeel ding sprekende woestijnrally Pa rijs-Dakar van januari 1989 toen ze met z’n tweeën een 5e plaats in het algemeen klassement verover den. Men kan zich door de eigen huis arts laten vaccineren. Tot maan dag 23 november kan men dage lijk tussen 15.00 en 16.30 uur op afspraak terecht bij de GGD Midden-Holland, Thorbeckelaan 6 te Gouda, telefoon 01820-80000. Mocht men vragen hebben omtrent vaccinatie dan kan men terecht bij de GGD Midden-Holland op het vermelde telefoonnummer. j sonenauto geldt doorgaans een waarde van 1 tot 2 procent. Met de nieuwe APK-eisen worden personenauto’s dus wat strenger op uitlaatgasemissies beoordeeld. ”Dat is maar goed ook”, zegt Tij sterman, ’’want als auto’s beter kunnen, waarom zouden we dan met minder genoegen nemen?”. De begin dit jaar van kracht ge worden milieu-eisen gelden dus voor alle auto’s die APK plichtig zijn, dus personenauto’s en lichte bedrijfswagens tot maximaal 3500 kilogram toelaatbaar totaal ge wicht. Voor een aantal categorie ën gelden de eisen overigens niet. Voor auto’s gebouwd vóór 1974 zijn er helemaal geen eisen van toepassing. Voor auto’s die zijn gebouwd tussen 1 januari 1974 en 1 januari 1990 en voor auto’s die op LPG rijden, blijft het ’oude’ percentage van maximaal 4,5 pro cent CO-gehalte gehandhaafd. Voor voertuigen met een geregel de driewegkatalysator, in gebruik sinds 1986, geldt een limiet van 0,5 procent. Auto’s met een die selmotor zijn ook vrijgesteld. Overigens wordt er nog gezocht naar een geschikte meetmethode van deze uitlaatgassen. Als uitvloeisel van de maatregelen die er binnen de EG met ingang van 1994 van toepassing worden, moeten alle auto’s van dat moem- Het niet deelnemen aan de ko mende Rallyraid Parijs-Kaapstad wil geenszins zeggen dat Kees en Mieke hun helmen aan de wilgen hangen. Voor het komend jaar staan verschillende evenementen in binnen- en buitenland op het programma. Het programma dat wordt voorge steld is ambitieus en met name Mieke houdt zich bezig met de contacten met mogelijke sponsors. ”De belangstelling voor ons pro gramma voor 1993 is goed te noe men, het zal echter nog wel wat tijd nemen voordat we bekend kunnen maken op welke wijze wij ons volgend jaar zullen presente ren”, zegt Mieke die zich inmid dels ook in het gesprek heeft ge mengd. ’’Uiteraard hebben de auto- en terreinwagensport onze grote inte resse, maar door te investeren in nieuwe testapparaten en het APK-Keurmeester certificaat kunnen bestaande en nieuwe klan ten van ons bedrijf nog beter tot dienst zijn”. ’’Gezien de aard van ons bedrijf moeten wij aan veiligheid extra aandacht besteden”, erkent Van der Horst. ”We zijn hier dan ook altijd bezig met een veiligheids programma. Veiligheid gaat hier voor alles en al onze mensen zijn daarvan doordrongen. We houden ook bij hoeveel ongelukken hier gebeuren en ik kan u verzekeren: minder dan in andere bedrijfstak ken”. Deze zomer vierde Air Products met enig feestvertoon het feit, dat er 3000 werkdagen voorbij zijn WADDINXVEEN - Het bekende Waddinxveense rally-echt paar Kees en Mieke Tijsterman blijven dit jaar gezellig thuis met de feestdagen. Na uitvoerige discussies werd vorige week tn jaarlijks een APK-keuring on dergaan. Het is ook bekend dat nog niet alle lidstaten die ver plichtingen bekrachtigd hebben. ’’Bovendien zijn er nogal wat ver schillen in procedures en uitvoe ring, maar dat terzijde”, zegt Tij sterman die iedereen natuurlijk uitnodigd om eens in zijn werk plaats rond te kijken en kennis te nemen van de zaken die zich alle maal rond zo’n keuring afspelen. gegaan zonder dat er een ongeluk is gebeurd, dat verzuim tot gevolg heeft gehad. ’’Drieduizend werk dagen, dat is tien jaar!”, bena drukt Van der Horst. ”Wij houden dat bij en we vieren zoiets ook, om onze mensen er continu mee bezig te laten zijn”. Air Products is in Waddinxveen gevestigd aan de rand van een woongebied, maar volgens Van der Horst is dat geen enkel pro bleem, juist vanwege de strenge veiligheidsrichtlijnen binnen het bedrijf. Air Products Nederland is onder deel van het wereldwijd opere rend Amerikaanse concern Air Products Chemischs Ine, het vierde gasproducerende bedrijf in de wereld dat jaarlijks een omzet van drie miljard dollar draait. De Nederlandse tak bestaat, naast het hoofdkantoor in Waddinx veen, uit nog drie vestigen en twee luchtscheidingsfabrieken, in Rozenburg en Terneuzen. In totaal werken in Nederland 250 mensen voor Air Products en de Nederlandse tak behaalt een jaarlijkse omzet van 220 miljoen gulden. In de fabriek in Rozenburg wor den de verschillende soorten gas (stikstof, waterstof, zuurstof, heli um enz.) geproduceerd. Daarvoor gebruikt men als grondstof overi gens de ’gewone’ lucht die ons da gelijks omringt. De gassen in de lucht worden ge scheiden, gecondenceerd, zodat het vloeibaar wordt, en vervolgens met tankauto’s naar Waddinxveen gebracht. Hier worden de gassen opgeslagen. Vervolgens worden de gassen eventueel gemengd en onder hoge druk in cilinders gepompt. In to taal worden 200 soorten gas ge produceerd. Vanuit Waddinxveen gaan de ci linders naar klanten in het hele land. Maar juist in de eigen regio kan Air Products nog wel wat WADDINXVEEN - Bij de Stich ting Gastouderproject Waddinx veen e.o. is een nieuwe bureau- coördinator begonnen. Haar naam is Marjoleine Steensma en zij woont in Boskoop. Bij het Gastouderproject, dat in 1986 is gestart, waren tot voor kort drie coördinatoren werk zaam. Bij het vertrek in septem ber van Annemieke Bonthuis ont stond een vacature. Er is toen voor gekozen om naast de twee overgebleven coördinato ren, Wies Keulen en Marjolein v.d. Linden, een bureaucoördina- tor aan te stellen die wordt belast met de dagelijkse leiding van het Gastouderproject. Het Gastouderproject bemiddelt tussen ouders die opvang zoeken voor hun kind op tijden dat zij werken of studeren en gastouders die het leuk vinden één of meer dere kinderen bij hen thuis op te vangen. Dit wordt gedaan voor ouders in Waddinxveen, maar ook in de ge meente Zevenhuizen-Moerkapel- le, waar een dependance van het Gastouderproject is gevestigd. Naast de- bemiddeling wordt er ook veel energie gestoken in het ondersteunen van de gast- en vraagouders. Zo worden de ou ders op gezette tijden bezocht om in een gesprek na te gaan of de opvang naar tevredenheid ver loopt en er worden regelmatig koffieochtend en thema-avonden georganiseerd. Naarmate een instelling als het Gastouderproject groter wordt en meer aandacht gaat besteden aan zaken naast het bemiddelingswerk gaat er meer tijd zitten in de alge mene leiding en organisatie. Door het aanstellen van een bu- reaucoördinator hoopt het Gastou derproject de bij haar aangesloten ouders in de toekomst nog beter van dienst te kunnen zijn. ris-Dakar. ”Uit de ons beschikbaar gestelde informatie zoals bijvoorbeeld de te volgen route, hebben Mieke en ik besloten een jaar over te slaan”, meldt Kees Tijsterman vanuit zijn werkplaats aan de Mercuriusweg. Op de vraag of ze er geen spijt van zullen krijgen, merkt Kees la coniek op dat hij zich nu eerst eens zal oriënteren op de prijzen van kerstbomen en vuurwerk en daarna zien ze wel weer. Bovendien hebben ze het in de werkplaats druk met het ’winter- klaar’ maken van allerlei auto’s. ”We zijn tegenwoordig gecertifi ceerd om ook APK-keuringen te verrichten en dat heeft voor het nodige extra werk gezorgd”, zegt Kees die samen met zijn eerste monteur Jaco Sekeris drukdoende is om een onwillige motor goed af. te stellen. ”Eén van de meestgestelde vra gen is of die APK-keuring niet gewoon uitgelegd moet worden als ’weer-zo’n-geldverslindende’ aktie van de garagehouders. Dat is écht onzin, want die APK-keu ring geeft juist aan of alles goed is met die auto. Bovendien wordt de APK meer en meer groen”, legt Tijsterman uit, terwijl hij aanvult dat je nu niet gelijk moet beginnen over autosport en milieu want dat is een andere zaak. De milieukeuring, die tegenwoor dig gelijk met de APK-keuring wordt uitgevoerd is inmiddels door iedereen geaccepteerd. Nog even ter herinnering; de overheid besloot in 1990 dat een milieu keuring wel degelijk nodig is. Dat resulteerde in een aanpassing van de APK-keuring wat ook onmid dellijk tot een verhoging van de tarieven zou leiden. De APK-keuring die door duizen den bij de Bovag-aangesloten au tobedrijven wordt uitgevoerd, heeft zich de laatste jaren bewe zen. Het is een goed systeem waaraan hoge eisen worden ge steld en dankzij vakbekwame keurmeesters en steekproefsgewij ze controles van de Rijksdienst voor het Wegverkeer, ook een wa terdicht systeem. ”Dat biedt de eigenaar ook ver trouwen”, meent Tijsterman die door middel van een voor een leek complexe testkast controleert wat er op dat moment onder de mo torkap gebeurd. Met het oog op die milieukeuring was het nodig om de eisen met betrekking tot de APK-keuring te herzien. Door het inpassen van de nieuwe milieu-eisen binnen de APK-keuring kon de prijsverho ging voor die complete keuring beperkt gehouden worden. Die implementatie van de milieu- eisen heeft zo zijn voordelen. Als eerste natuurlijk dat er nog slechts eens per jaar een verplich te keuring behoeft te worden uit gevoerd, die nu zowel de ver keersveiligheid als de milieu-as- pecten van de auto controleert. ’’Stel je voor dat de milieukeuring niet in de APK was opgenomen, dan had je als eigenaar van een auto ouder dan drie jaar voortaan tweemaal per jaar een verplichte keuring moeten ondergaan. Ik moet er niet aan denken, autorij den is zo als duur genoeg”, zegt Tijsterman alsof het uit de grond van zijn hart komt. De automobilist is zijn auto nu niet vaker kwijt en hij hoeft maar één keer het keuringstarief te be talen en kan in feite beide keurin gen, desgewenst gelijk met een onderhoudsbeurt uit laten voeren. ’’Zo’n combinatie spaart tijd en geld. De bij de Bovag aangesloten bedrijven hebben namelijk beslo ten dat, ondanks het feit dat de APK-milieukeuring wat duurder is geworden 92,50) bij een gro te beurt de keuring toch gratis wordt gedaan. Het enige wat wel moet worden betaald zijn de ’af- meldkosten’ die ƒ8,90 bedragen”, legt Kees uit. Uiteraard worden bij de APK-mi- lieukeuring alle verkeersveilig- heidspunten van de auto, zoals dat al sinds 1985 wordt gedaan, ge controleerd. Evenals een reeks milieu-aspecten zoals de controle op lekkages van vloeistoffen en gassen. Nieuw zijn de eisen, die aan uit laatgassen worden gesteld. Tot september 1990 mocht er maxi maal 4,5 procent koolmonoxyde (CO) in de samenstelling van de uitlaatgassen zitten. Die algemene eis is vervangen door specifieke eisen per autotype. Voor iedere auto is een maximaal CO-percen- tage vastgesteld bij een voorge schreven toerental. kaar poffertjes. Na het eten ver sieren ze fietsen, steppen, driewie lers en bolderkarren en gaan ze in optocht de wijk door. Bij het ge meentehuis zullen zij onder toe zicht van de wethouder van on derwijs K. van Soest, ballonnen oplaten voor de ballonnenwed strijd. De heer Van Soest zal het start schot hiervoor lossen. Bij slecht weer worden de ballonnen zater dag opgelaten en is er op donder dagmiddag een alternatief pro gramma. Vrijdags worden de leerlingen ge- tracteerd op een echte ouderwetse film uit de voor-oorlogse tijd. Óp zaterdag 14 november is het dan zover. Om 10.00 uur zal Wad- dinxvener Anne van Gent, oud- leerling van de Theo Thijssen school (zijn vaders vader was zelfs enige tijd leerkracht op onze school) de heropening verrichten. Na de heropening is er voor ieder een de gelegenheid de school te bezichtigen. Er is onder andere een tentoonstelling van oude- en nieuwe onderwijsmethoden. Er zijn spelletjes uit de tijd van Ot en Sien. De leerlingen geven twee keer een voorstelling met hun eigen groep, de kinderen kunnen wor den geschminkt en opgemaakt er is een handvaardigheidsstand en er zijn veel informatiestands van Gastouderproject, kinderopvang De Boemel, de kinderboekenwin kel uit Utrecht, VOO en de bi bliotheek. Voor elk wat wils dus. Ook voor de inwendige mens wordt goed gezorgd. Daarvoor kan men terecht in de gemeen schapsruimte. Als afsluiting van de feestelijke dagen is er een disco voor de leer lingen verzorgd door disco Eye Like Lights (voorheen Starlight). Iedereen die belangstelling heeft voor de vernieuwde openbare ba sisschool is van harte welkom. bedrag van ƒ100.000,-. De Coornhertprijs werd in 1990, het herdenkingsjaar van de 400e sterfdag van Coornhert, uit han den van de minister van Binnen landse Zaken voor het eerst uitge reikt. Winnaar was de heer dr. A.M. Versloot, als onderzoeker verbonden aan de Rijksuniversi teit van Utrecht. Met de Coornhertprijs 1990 werd een belangwekkend onderzoek mogelijk naar de praktijk van le- vensbeschouwlijke vorming in openbare en bijzondere scholen. Gelet op de actualiteit van scho lenfusies heeft dr. Versloot’s on derzoek een bijzondere waarde. Problemen zijn in kaart gebracht en oplossingen daarvoor werden in het rapport aangedragen. Weer standen tegen het onderzoek naar dit soort processen zijn er de oor zaak van dat het onderzoek zich over een periode van bijna twee jaar heeft afgespeeld. In relatie tot een geslaagd voorbeeld van in tegratie zal de heer Versloot tij dens de persconferentie ook op deze weerstanden ingaan. De Coornhertstichting, opgericht in 1983, heeft al doelstelling de denkbeelden van Dirck Volckertzoon Coornhert (1522-1590) op actuele wijze vorm te geven. Zij tracht op deze wijze een bijdrage te leveren aan de democratisering van onze hui dige samenleving. Belangrijke ac tiviteiten van de Stichting zijn het organiseren van de tweejaar lijkse Coornhertprijs en van de eveneens tweejaarlijkse Coornher- trede. GOUDA/WADDINXVEEN - De jaarlijkse Coornhertrede, een initiatief van de Coornhertstich ting waarvan de Waddinxvener dr. A.A. de Bruin voorzitter is, op vrijdagavond 20 november wor den uitgesproken door D’6- 6-Tweede-Kamer-fractie-voorzitt- er mr. H.A.F.M.O. van Mierlo. De Coornhertrede 1992 draagt als titel ”De burger en de politiek”. Met dit thema wordt ingegaan op de noodzaak tot relatieverbetering van alle betrokkenen binnen ons democratisch stelsel. Op vrijdag 20 november wordt in de Goudse Schouwburg ook de Coornhertprijs voor sociale ver nieuwing 1992 voor de tweede keer uitgereikt. Dit gebeurt op nieuw door mevrouw drs. C.I. Dales, minister van Binnenlandse Zaken. Tijdens een persconferentie op donderdag 12 november in Den Haag wordt de winnaar bekend gemaakt en toegelicht aan welke projecten het geld zal worden be steed. Opnieuw gaat het om een WADDINXVEEN - Er komt geen polio-vaccinatiecampagne in Waddinxveen, waar een 16-jarige niet-geënte jongen uit Waddinx- veen-Noord met verlammingsver schijnselen is opgenomen in het Goudse Groene Hart Ziekenhuis. In het Weekblad voor Waddinx veen van woensdag 28 oktober maakten B. en W. melding van het overleg met de GGD Midden- Holland om op korte termijn te komen tot een datum waarop de mogelijkheid geboden zou worden om in Waddinxveen tegen polio gevaccineerd te worden. In afwijking van het aangehaalde bericht van 28 oktober zal er in Waddinxveen geen vaccinatie- campagne georganiseerd worden. B. en W. hebben, in overleg met de GGD Midden-Holland, beslo ten af te zien van vaccinatie in Waddinxveen daar het nog slechts een klein aantal personen betreft die niet of onvolledig zijn gevacci neerd. Daarnaast kan bij een dergelijke éénmalige vaccinatiemogelijkheid de anonimiteit van de te vaccine ren personen niet gegarandeerd worden. Wie om welke reden dan ook, nog niet is gevaccineerd tegen polio wordt verzocht zijn of haar stand punt ten aanzien van wel of niet vaccineren nogmaals te overwe gen. Burgemeester CM. van der Linden zwaaide Kees en Mieke Tijhsterman eind 1985 uit bij een officieel afscheid op het ter rein van de tuinbouwveiling aan de Bredeweg. (Foto: Archief - Sabel en Daniels). eindigde, met teleurstellende mo- torpech vroegtijdig het strijdto neel verlaten. Dit was het sterke en sportieve tweetal nog niet eer der overkomen. Het niet deelnemen aan de twee de editie van Parijs-Dakar bete kent dat de Waddinxveense auto- sportmonteur en zijn vrouw met hun 1-jarige zoon Tim weer met de Kerstdagen en Oud en Nieuw thuis kunnen zijn. Dat was we gens sponsorproblemen ook al tij dens de jaarwisseling van 1989-1990 het geval. Kees en Mieke Tijsterman heb ben in totaal aan zeven edities van Parijs-Dakar meegedaan en aan één aflevering van Parijs-Kaap stad. Ze namen in 1985 voor het eerst aan Parijs-Dakar deel met een eigen Mercedes 300 GD. Hun veelbelovende 12e plaats in het algemeen klassement leverde hen in dat eerste jaar de legpen- WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond (NCVB) houdt woensdagavond 18 november om kwart voor acht een ledenvergadering in De Hoek steen aan de Esdoornlaan. Mevrouw B.F. Bos-Beernink uit Katwijk, lid van de Eerste Kamer, is spreekster op deze avond over het onderwerp ’’Europa”. Het aandachtsveld van de lande lijke NCVB zal deze avond cen traal staan. WADDINXVEEN - In de herfstvakantie is de openbare Theo Thijssenschool aan de Kerkweg-Oost opgeknapt. Plafonds wer den vernieuwd, een nieuwe keuken kwam erin en alles werd heel licht geschilderd. Het team en de kinderen willen dit feit niet ongemerkt voorbij la ten gaan en hebben met behulp van vele ouders een drie-daags feest georganiseerd. Donderdag 12 november komen alle kinderen en het team ver kleed als leerlingen en leerkrach ten in de Ot- en Sientijd. Er wordt die ochtend ook les gege ven zoals in de dertiger jaren. Tussen de middag eten ze met el- DEN HAAG/WADDINXVEEN - Van ruim 85% van het Neder landse wagenpark is inmiddels de kilometerstand geregistreerd in de ook bij de Waddinxveense autobe drijven bekende Nationale Auto Pas, de centrale databank ter voorkoming van kilometerfraude bij personenauto’s. Het aantal kentekens groeit nog steeds. De verwachting is dat eind 1993 alle auto’s in Nederland, jonger dan 10 jaar, met minimaal 1 kilometerstand geregistreerd zullen zijn. Door middel van dit Nationale Auto Pas registratie-systeem krijgt de consument bij aankoop van een gebruikte auto zekerheid over op dat moment aanwezige ki lometers. Iedere keer dat een geregistreerde auto in de garage komt (bij APK- keuring, schade, onderhoudsbeur ten, controles, veiligheids- en mi- lieu-inspecties) wordt de kilome terstand doorgegeven aan de data bank van Nationale Auto Pas. Op deze manier ontstaat van een auto een kilometerhistorie die be trouwbaar is. Bij de 4 miljoen kentekens zijn inmiddels bijna 9 miljoen kilometerstanden geregis treerd. Op dit moment heeft elke gere gistreerde auto dus gemiddeld meer dan 2 kilometerstanden op z’n kenteken staan en wordt de ki lometerhistorie voor deze auto’s geleidelijk zichtbaar. En juist deze kilometerhistorie zorgt ervoor dat het terugdraaien van kilometertellers niet meer rendabel is: de fraude wordt im mers zichtbaar. Bij bijnal 5.000 BOVAG-autobedrijven en alle ANWB-technostations zijn kilo meterstanden op te vragen. Nationale Auto Pas is vooralsnog het enige systeem in Europa dat op een effectieve geautomatiseer de manier probeert de fraude met kilometerstanden te voorkomen. Voor dit projekt werken ANWB, BOVAG en RAI sinds 1990 sa men met het ministerie van Justi tie. WADDINXVEEN - Een jaar ge leden (1991) werd bij Toyota-im- porteur Louwman Parqui in Raamsdonksveer nog krachtig verzekerd dat Kees (39) en Mieke Tijsterman (37) van de Mercuri usweg zeker gedurende een aantal jaar dit Japanse automerk sportief zouden vertegenwoordigen in de ’s werelds zwaarste woestijnrally P.arijs-Kaapstad. Voorlopig is dat niet het geval, want het aan de rallysport ver slaafde echtpaar liet vorige week plotseling weten wegens onvol doende voorbereidingstijd en an dere prioriteiten de tweede editie van Parijs-Kaapstad tenminste voor een jaartje te willen over slaan. Kees en Mieke Tijsterman moes ten zoals bekend in januari van dit jaar, tijdens de eerste editie van deze vernieuwde Afrikaanse rally die tot en met 1991 in Dakar WADDINXVEEN - Gas van het Waddinxveense chemisch be drijf Air Products gaat overal naar toe, meldt het kwartaalblad ’’Ondernemen in Midden-Holland” van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland. Air Products Nederland BV is een chemisch bedrijf, waarvan het hoofdkantoor met 85 werknemers in Waddinxveen is gevestigd. Vanaf de Noordkade in het Gouwedorp worden hoogwaardige en speciale industriële gassen ge leverd aan een uitgebreide klan tenkring. Die klanten worden ge vonden in bijna elke bedrijfstak. ’’Overal is gas nodig”, verklaart ir. A.G. van der Horst, directeur van Air Products. ’’Niet alleen in de chemie, maar ook bijvoorbeeld in metaalverwerkende bedrijven voor lassen en snijbranden, in la boratoria, ziekenhuizen, tuin bouwbedrijven en in de levens middelenindustrie, voor diepvrie zen, maar ook voor het gasverpak ken van bijvoorbeeld een zakje chips”. Uit deze opsomming blijkt al dat Air Products de in cilinders of tanks verpakte gassen en gas mengsels niet alleen levert aan grote industriële bedrijven in het hele land, maar ook aan het mid den- en kleinbedrijf in de regio. Dat is dan ook de aanleiding voor Air Products om deel te gaan ne men aan de bedrijvenbeurs van de Kamer van Koophandel in Bleis wijk. "Wij willen eigenlijk laten zien wie wij zijn en wat wij doen. Dat juist het midden- en kleinbedrijf voor ons een doelgroep is en dat wij service hoog in het vaandel hebben staan”, aldus Van der Horst. Onder service verstaat hij dan vooral snelheid van leveren en ac curaat werken. Om die service nog verder te verbeteren, is de or ganisatie onlangs omgevormd, waardoor de aandacht meer speci fiek gegeven kan worden aan het segment cilinders. De heer J.Th.M. Leijen is sinds 1 oktober als business-manager ci linders verantwoordelijk voor alle beleidsmatige en sturende cilin- deractiviteiten in Nederland. Veel aandacht dus voor service binnen dit bedrijf, maar het allermeeste wordt toch gehecht aan veilig- Kees en Mieke Tijsterman zijn in het bezit van de gemeentelijke legpenning. Zij kregen die in het gemeentehuis van burgemeester C.M. van der Linden na hun prestaties in Parijs-Dakar van 1985. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Kees en Mieke Tijsterman toen ze nog samen met vrachtwa genchauffeur Jan de Rooy uit Son deelnamen aan de Spaanse baja Rally. (Foto: Archief Mitsubishi). 1 De terreinwagen van Kees en Mieke Tijsterman wordt dit maal niet ingezet voor Parijs-Dakar. (Foto: Archief - Sabel et Daniëls).

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11