Manhatten aan de Gouwe? S In Boskoop woon- cluster voor acht mensen met handicap De Gouwestem en Quatro samen in één concert J Open huis fysiotherapeuten Officieel einde Actie Tankslag «AU?.h m Columbus ontdekte eiland in 1492 Belgische spreekt voor Kunst Kring Voortgang Zuidplas ’90 Opbrengst collecte Klaverjas- toernooi Hotel Vos 1 BS Koos Dankers secretaris van Woord en Daad 6= Kerngroep een vereniging FANTIEK1 LEZERS SCHRIJVEN IB| i VI POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. K. Straver - Ter Aar a 01722-31 33 Folder /JUKT Leskisten Geschiedenis Republiek Helpen Nieuw Haïti? Aristide uimaal - MIMI (Tl Haïti wordt door armoe geteisterd Het Boskoopse trombonekwartet Quatro". (Foto: Paul Buis). BOSKOOP - Het Philadelphia Wooncluster Gouweland gaat Voor de Kring lende organisatie voor de hulpver- Te Haitian Association of WADDINXVEEN - Aan het Lions-concert in de Ontmoetings- kerk op vrijdagavond 20 november om acht uur doet niet alleen het Christelijk Waddinxveens Mannekoor De Gouwestem mee, maar ook de organist en pianist Ben Kramer en het trombone kwartet Quatro uit Boskoop. of hulp verlenen steun betekent voor de militaire junta. De Neder landse organisatie ’’Woord en Daad” (St. Reformatorische Hul- paktie), die reeds gedurende tien jaar in dit land werkzaam is, is van mening dat waar mogelijk toch met de hulpverlening moet worden doorgegaan en doet dit via de Haïtiaanse zusterorganisa tie ’’Parole et Action”. Er zijn vier afdelingen en wel voor noodhulp, voor onderwijs en financiële adoptie, voor medische zorg en voor landbouw en irriga tie. Alle stafleden en de ongeveer 40 medewerkers zijn Haïtianen. De direkteur is Nederlander. Het bestuur van deze organisatie be staat voor het merendeel uit Haïtianen. Er is een overkoepe lende org: lening, de Voluntary Agencies. Voorshands kunnen we slechts ho pen dat bij een verbetering van de politieke situatie deze organisaties dit land kunnen helpen bij de op bouw van een betere toekomst. WADDINXVEEN - De 17-ja- rige Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen wordt begin 1993 eindelijk een vereniging. Dat heeft de Kern groep laten weten in de laatste uitgave van het kwartaalblad Toma-Lima- Nieuws. Aan de omzetting in een ver eniging is door de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen jarenlang gesleu teld. De nu door het notaris kantoor Van der Meulen Koek te bekrachtigen statuten waren al in 1982 in ontwerp gemaakt, maar ze verdwenen weer voor een lange tijd in een la. De Kerngroep heeft voor de verenigingsvorm gekozen om op die manier, ook officieel, open te staan voor alle in spraak van leden en donateurs. Met het verkrijgen van rechts persoonlijkheid verdwijnt offi cieel, op verzoek van het Wad- dinxveense gemeentebestuur, het vervullen van de voorzit- tersfunctie in de Kerngroep door een lid van het gemeente bestuur. Achtereenvolgens zijn de wet houders A.H. van Gent (PvdA), L.M. Oosterbroek-Waagmees- ter (VVD) en P.F.J. van Schie (CDA) voorzitter geweest van de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen. De Kerngroep heeft dezer da gen een nieuwe wervingsfolder voor donateurs het licht laten zien. ”In den beginne was daar niets dan woestijn. Nu leven er mensen” staat er op de voorpa gina. Die tekst slaat op een woes- tijn-kuststrook 19 kilometer ten zuiden van Lima waar sinds 1971 de sloppenwijk Vil la ei Salvador ontstond. Op een uitgestrekte zandvlakte werd dit in verlerlei opzichten een voorbeeldwijk met een eigen gemeentebestuur (cuaves), rio lering, onderwijs, gezondheids- WADDINXVEEN - De nationale collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting in Wad dinxveen heeft ƒ4.128,70 opge bracht. De Nederlandse Brandwonden Stichting dankt, mede namens de plaatselijke collecte-coördinator, de gulle gevers en de collectanten die voor dit mooie resultaat heb ben gezorgd. De opbrengst van de collecte zal worden besteed aan verbetering van de behandeling van brand- wondpatiënten, voorlichting aan diverse groeperingen over het voorkomen van brandwonden, we tenschappelijk onderzoek en het beheer van de Nationale Huid- bank. GOl DSESTRAATWEG 34. Ot DEWATER TEL. 03486-3422. Een paar jaar geleden kreeg het enige bekendheid door het optre den van een nieuwe president, Aristide, maar na diens verdwij ning vorig jaar september ver dween dit door politieke onstabili teit en armoe geteisterde land weer uit het nieuws. mooiste weggelegd. Naast de Bij enkorf denken wij natuurlijk evenals Amsterdam en Rotterdam aan een World Trade Centre, want ook in Waddinxveen worden geweldige zaken over de grens ge daan. Dit Centre dient in de plaats te komen van het huidige gemeente huis. Liefst met 13 verdiepingen. Het Gemeentehuis verplaatsen wij naar het Gouwebos, alwaar het bestuurscentrum voor het Groene Hart van de Randstad ge vestigd zal worden, dit laatste na tuurlijk uit te breiden tot de ge hele Randstad. Onze burgemeester wordt bevor derd tot gouverneur van dit ge bied, uiteraard met een directe verantwoordelijkheidsplicht aan Hare Majesteit. Dergelijke belan gen kunnen niet aan de democra tie worden overgelaten. De heren Lubbers, Patijn, Van Thijn en Peper en de respectieve lijke volksvertegenwoordigingen zijn gewaarschuwd! A. VAN DIJK De Visserhoeve 7 Drie Waddinxveense jy. links naar rechts W.E. de (Foto: Sjaak Noteboom). Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het W eekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder I pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Wie voor deze donatie van ƒ20,- een toegangskaart voor het con cert ontvangen moet dat nadruk kelijk op de overschrijving ken baar maken door het vermelden van het adres waarnaar deze kaart moet worden verzonden. Voor elke ƒ20,- donatie kan men - mits apart vermeldt - een toegang skaart thuisgezonden krijgen. Men helpt een medemens en be zorgt zichzelf een hoogst muzika le avond. Men kan ook in de Ontmoetings- kerk een toegangsbewijs kopen a ƒ12,50. Bedenk echter wel dat er maar 500 plaatsen beschikbaar zijn! ”Het is een goede methode dat de mensen daar elkaar hel pen”, aldus de Kerngroep, die de financiële hulp daarbij van individuele Waddinxveners een noodzaak noemt, eenmalig of als donateur. Ter aanbeveling zegt de direc- teur van CID1AG, Oscar Bal- buena: ”De wetenschap dat er aan de andere kant van de we reld mensen zijn op wie je een beroep kunt doen, sterkt ons om door te gaan. In voor- en tegenspoed”. De Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen, waarvoor laatst in de Remon strantse Kerk (Zuidkade) is ge collecteerd, werkt in dit nieu we schooljaar op acht basis scholen met leskisten, die gaan over het opnieuw gebruiken van afval in de Derde Wereld, over Burkina Faso en over Pe ru. De studiegroep ’’milieu” van de Kerngroep werkt aan de totstandkoming van een duur zame verjaardagskalender, in gedeeld volgens de jaargetij den. Deze kalender - waarvan de verschijningsdatum nog onbe kend is - laat zien hoe in Wad dinxveen, Lima (Peru) en To rna (Burkina Faso) omgegaan wordt met energie, water, groen en afval. zorg en het begin van een be drijvenpark waar al 500 ver schillende produkten worden gemaakt. Bij het ontwikkelen van het park met kleine bedrijfjes (voor 3.500 gezinnen een mid del van bestaan, er moet in twee jaar tijd 15.000 arbeids plaatsen komen) helpt de Peru aanse ontwikkelingsorganisatie CIDIAG, waarmee de Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen (giro 3560360) vriendschapsbanden onderhoudt. ZEVENHUIZEN - In hotel Vos aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen houdt de gelijknamige klaver- jasvereniging van het hotel op za terdag 28 november aan koppel- klaverjaswedstrijd over vijf partij en volgens de NKU-reglementen. Het toernooi begint om elf uur ’s morgens. Er zijn weer vele fraaie prijzen te winnen. De kosten van deelname bedragen tien gulden per koppel. Voor meer informatie of aanmel den kan men bellen naar H. Wijn (01802 - 1801) of Hotel Vos (01802 - 1205). ’’Waddinxveen wil 3.700 huizen bouwen. Inwonertal groeit door naar 35.000” meldt het Weekblad voor Waddinxveen vorige week op de voorpagina. Naar aanleiding daarvan zou ik het volgende naar voren willen brengen. Sinds 1977 woon ik in Waddinxveen. Vanaf die tijd ben ik (en met mij de rest van de in woners) geteisterd door een groot aantal plannen met betrekking tot de groei van het inwonertal en de omvang/locatie van het winkel centrum. Onze dorpsbestuurders gaat geen zee te hoog; althans wat de plan nen betreft. Het aantal inwoners moet naar de 35.000, voor een winkelcentrum moet de oude kern van het dorp worden afgebroken of een sportcomplex worden ver plaatst zonder een concrete eco nomische invulling van het plan (het liefst een Bijenkorf natuur lijk, want de Hema zit al in het armzalige Gouda en Blokker ge lukkig in Boskoop. Nee, voor Waddinxveen is het al leen het allergrootste en aller- WADDINXVEEN Waddinxveense Kunst Kring houdt de Belgische kunsthistorica Sisca van Beele woensdagavond 18 november om acht uur in het Vrouwenraadhuis de Vlieger aan de Staringlaan in Waddinxveen een dia-lezingavond over de volop in de belangstelling staande im pressionisten. Sisca van Beele studeerde kunst geschiedenis aan de Katholieke Universiteit van Leuven. Ze stu deerde af op het academisme te Antwerpen tijdens de 19e eeuw en meer specifiek de historieschil der Micaise de Keijser. De Belgische is als wetenschappe lijk medewerkster verbonden aan de Educatieve Dienst van het Ko ninklijk Museum voor Schone Kunsten in Antwerpen. Zij begeleidt daar groepen bij permanente collecties en wisselen de tentoonstellingen. Bovendien geeft ze cursussen voor volwasse nen over Vlaamse primitieven, kleding en mode. De laatste jaren werkte Sisca van Beele mee aan de voorbereiding en de organisatie van een grote tentoonstelling gewijd aan Ameri ka, een expositie die eerder dit jaar werd gehouden. In september begeleidde Sisca van Beele leden van de Waddinx veense Kunst Kring tijdens een bezoek aan het Museum voor Schone Kunsten in Anmtwerpen. De groep volgde met belangstel ling haar toelichting over de expo sitie ”De avant-garde van België”. Volgens de geschiedenisboekjes landde Columbus op 5 december 1492 in het uiterste Noordwesten van dit land. De plaats waar hij aan land kwam, heet daarom al tijd nog Mole St. Nicolas, naar de heilige van die dag. Het eiland droeg de naam Ayti, dat ’’bergachtig land” betekent. Columbus noemde het Hispanio la, Klein Spanje, en het werd de eerste Spaanse nederzetting in de Nieuwe Wereld. In die tijd woonden er ongeveer een miljoen Indianen, de Taïnos, die op hun beurt uit Zuid-Ameri- ka waren gevlucht voor een ande re Indianenstam, de oorlogzuchti ge Caraïben. Er werden ongeveer een half mil joen negerslaven naar dit vrucht bare land gebracht, dat een eeuw lang het bestuurscentrum zou vor men van de Spaanse kolonies. Aan het einde van de zeventiende eeuw deden de Spanjaarden af stand van het westelijk deel van het eiland Hispaniola. Dit deel, een beetje kleiner dan Nederland, is het tegenwoordige Haïti. Suiker-, koffie-, cacao-, in digo- en katoenplantages maakten dit land tot wellicht de rijkste ko loniale bezitting ter wereld. Nog voor een groot gedeelte over dekt met prachtige bossen en om zoomd door schitterende stranden kreeg het de naam van ’’parel van Caribisch gebied”. In 1791 kwamen negers en mulat ten gezamenlijk in opstand tegen de blanken. De onafhankelijkheid was een dochter van de Franse Revolutie. Na jaren van onlusten en geweld werd deze Franse kolonie in 1804 een zelfstandige republiek. De eerste dekolonisatie; Haïti werd de eerste vrije negerrepubliek ter wereld. De vrijheid bracht echter geen einde aan de onlusten en het eens zo rijke land werd door de vele burgeroorlogen steeds armer. Tus sen 1914 en 1934 was Haïti bezet door de Amerikanen. door KOOS DANKERS WADDINXVEEN - Haïti heeft de twijfelachtige eer het arm ste land van het Westelijke halfrond te zijn. Veel mensen weten van dit land weinig of niets. Af en toe komt het in het nieuws, als er weer een staatsgreep plaatsvindt. dicale priester Jean Bertrand Aristide het roer van dit zinkende schip in handen. De hoop van de arme bevolking was op hem gevestigd. De arme bevolkingsmassa’s hadden hem een geweldige verkiezingswinst bezorgd. Hij voerde zijn verkiezingsstrijd onder het symbool van de ’’lava las”, een vloedgolf, die alles wat in de weg komt wegspoelt. Het was het symbool voor de lawine van het volk, die als een stortbui het land zou schoonspoelen van onderdrukking en corruptie. De dag van zijn inhuldiging noemde de nieuwe president ”de dag van de Tweede Onafhanke lijkheid” en de vreugde van het volk kende geen grenzen. In zijn toespraak noemde de bis- schop van Haïti Aristide een tweede Mozes, die geroepen was zijn volk te bevrijden. Aristide sprak het volk toe in het Creools en niet in het Frans. Een boerin hing hem de blauw-ro- de sjerp om. Zijn ’’lavalas” liet hij op staande voet beginnen. Een aantal generaals en officie ren, uitgenodigd voor de plechtig heid, werden met name genoemd en met pensioen gestuurd. Het volk is uitgelaten van vreugde. Een nieuw Haïti scheen geboren. In september van het vorige jaar werd Aristide tot aftreden ge dwongen en moest ook hij, even als vele van de vorige presidenten het land verlaten. De macht is nu in handen van een militaire junta. Pogingen om tot overeenstem ming te komen met de verdreven Aristide hebben tot nog toe ge faald. Haïti is voor de zoveelste keer uit het nieuws verdwenen en opnieuw zijn de arme massa’s weer dupe. Ook dit blijkt niet eenvoudig te zijn. In een artikel in Trouw, waarin het boek ’’The hidden cri sis in Development” van Quarles van Uffort werd besproken, las ik: ”De NOVIB faalde in Haïti, toch een straatarm land, door het abso lute gebrek aan infrastructuur ter plekke. We konden gewoon geen aansluiting krijgen bij de plaatse lijke organisaties”. Onder de huidige omstandighe den is hierbij de vraag gekomen In 1956 werd de plattelandsarts Duvalier president van dit land. Hij ontpopte zich spoedig als een dictator, die zijn macht uitoefen de door middel van de beruchte geheime politie, de ’’Toutons Ma- coutes”. Zijn zooh, Jean-Claude Duvalier, ook bekend als Baby Doe, volgde zijn vader op en moest de 7e fe bruari 1986 het land verlaten. Hij had tijdig gezorgd dat vele miljoenen dollars voor hem ter be schikking bleven en hij leeft tot op dit ogenblik in ballingschap in Frankrijk. Op 7 februari 1991 neemt de ra- constateerde verontreinigingen bij de olietanks gesaneerd. Deze verontreinigingen waren in nagenoeg alle gevallen het gevolg van morsen tijdens het afvullen van de tanks. Waddinxveen is de eerste gemeente, die ook alle ge constateerde verontreinigingen bij woningen heeft gesaneerd. Door het tanksaneringsbedrijf Laura-Recylean werd, na de offi ciële handeling, aan de wethouder een ’’certificaat” overhandigd, omdat Waddinxveen de eerste ge meente is die niet alleen alle aan gemelde tanks onschadelijk heeft gemaakt, maar ook alle geconsta teerde verontreiningen bij wonin gen heeft gesaneerd. Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem met dirigent Adriaan Verhoef, ge fotografeerd in de hervormde Bethelkerk. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Wad dinxvener Koos Dankers van de Prinses Beatrixlaan is sinds 1986 lid van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen. Hij maakte ver schillende malen als secretaris van de Reformatorische Hul- paktie ’’Woord en Daad” rei zen naar het Middenameri- kaanse eiland Haïti. Koos Dankers, die anderhalf jaar geleden onderscheiden is als Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, is in 1989 ver vroegd uitgetreden als adjunct- directeur en conrector van de reformatorische scholenge meenschap De Driestar in Gouda. Hij was sinds september 1952 in het onderwijs werkzaam ge weest (Den Haag, Giessen- Niewkerk, Zierikzee, Gouda). De Waddinxvener is SGP-ge- meenteraadslid in Zierikzee geweest, was in die plaats voorzitter van die partij, was bestuurslid van de Hervormde Schoolvereniging in Waddinx veen en was bestuurslid van de Nederlands Zuid-Afrikaanse Werkgemeenschap (NZAW). Voorts bekleedde hij diverse bestuursfuncties in het onder wijs. Sinds 18 januari 1974 is Koos Dankers bestuurslid van Woord en Daad en sinds 1978 secretaris van deze stichting. Uit hoofde van die functie is hij nauw betrokken bij diverse vormen van wereldwijde hulp verlening in de Derde Wereld, alsmede bij de adoptie van ruim 10.000 kinderen. De Waddinxvener voert gere geld overleg met regerings functionarissen van India, Haïti, Guatemala, Honduras, de Filippijnen en Sri Lanka over grote ontwikkelingspro jecten, waarbij onderwijs en gezondheidszorg de primaire aandachtsvelden zijn. Derde Wereld kunnen blind wor dende mensen weer ziend ge maakt worden. Maar daarvoor is ieders hulp hard nodig. Voor elke twintig gulden die men overmaakt op bankrekening 50.70.71.689 of op postgiro 1720344, beiden t.n.v. Lionsclub Waddinxveen onder vermelding van Sight First, helpt men één blinde. WADDINXVEEN - Drie Wad dinxveense fysiotherapeuten, die tot voor kort deeluitmaakten van de maatschap rond fysiotherapeut R. Gaykema aan de Van Meck lenburg Schwerinlaan, hebben za terdag drie uur lang open huis ge houden in hun eigen nieuwe prak tijk. Op het praktijkadres Heuvelhof 33 kregen familie, kennissen, vrienden, buren, collega’s en pati ënten volop de gelegenheid rond te kijken in de nieuwe accommo datie van de nieuwe praktijk voor fysiotherapie ’’Heuvelhof’. Daar werken thans in een samen werkingsverband samen de drie vrouwelijke fysiotherapeuten L.F.M. Kaaijk-Slot, E.C. Leen- Drie Waddinxveense fysiotherapeuten hielden open huis in hun praktijk ’’Heuvelhof’. Van Vries-Heijmenberg, E.C. Leenheer-Fraterman en L.F.M. Kaaijk-Slot. heer-Fraterman en W.E. de Vries- Heijmenberg. Bij de door W.E. de Vries-Heij menberg bewoonde woning werd een modern ingerichte praktijk ruimte, spreekkamers en ont vangstruimte gebouwd. Er wordt daar uiteraard gebruik gemaakt van eigentijdse apparatuur en hulpmiddelen. kortverblijffunctie bieden in Boskoop aan geregeld acht mensen met een verstandelijke en/of meervoudige handicap. Voor hen worden vijf huizen gebouwd. Het Philadelphia Wooncluster Gouweland maakt deel uit van Protestants-christelijk Stichting Philadelphia Voorzieningen. Dit cluster biedt nu al gevarieerde woonfuncties aan 32 mensen met een verstandelijke of meervoudige handicap op verschillende lokaties in Alphen aan den Rijn, namelijk in de hoofdlokatie Dukdalf aan de Julianastraat, nevenvestigingen aan Klepperman, Zadelmaker en een dependance aan Bronkhorst. Halverwege volgend jaar wordt de dienstverlening aan ouders met een verstandelijk gehandicapt kind uitgebreid, omdat dit cluster Gouweland wordt uitgebreid met een kortverblijfvoorziening voor 8 personen in Boskoop. De Stichting Philadelphia Voor zieningen heeft nu in Bennekom een kortverblijfvoorziening (Den nenoord) die een landelijke func tie vervult. De stichting streeft ernaar de zorg voor mensen met een handicap zo dicht mogelijk bij de ouders aan te bieden. Daarom is voor Dennenoord een herspreidingsplan ontwikkeld. Mede op verzoek van de besturen van regionale Ouderverenigingen Philadelphia en het feit dat nu veel ouders uit Zuid-Holland ge bruik maken van Dennenoord, ko men in het kader van de hersprei- ding ook in Boskoop 8 kortver- blijfplaatsen beschikbaar. Binnen de gehele provincie Zuid- Holland kunnen de ouders van de nieuwe voorziening gebruik ma ken. De kortverblijffunctie is be stemd voor ouders die tijdelijk om een of andere reden niet in staat zijn hun verstandelijk gehan dicapte zoon of dochter te verzor gen. Hierdoor kan behoefte zijn aan: tijdelijke uithuisplaatsing in ver band met ziekte van één van de ouders, tijdelijke crisisopvang vooruitlopend op een definitieve uithuisplaatsing, tijdelijke verzor ging in verband met vakantie van ouders. Maar het kan ook gaan om af en toe een paar dagen, een weekend of een week logeren zo dat de ouders even ’op adem’ kun nen komen. Deze nieuwe mogelijkheid voor ouders in Boskoop en omgeving past helemaal in de nieuwe ont- WADDINXVEEN - Dinsdagmiddag 10 november heeft milieu- wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) de Aktie Tankslag offici eel afgerond. Hij beëindigde de aktie door middel van het vol blazen van een tank met zand in de voortuin van het pand Van Mecklenburg Schwerinlaan 11 te Waddinxveen. De Aktie Tankslag is in juni 1991 gestart, nadat een inventarisatie is gehouden van nog aanwezige niet meer in gebruik zijnde (onder grondse) olietanks. In totaal heb ben ongeveer 85 tankeigenaren zich aangemeld om hun onder grondse olietank onschadelijk te laten maken. Het tanksaneringsbedrijf Laura Recyclean heeft in samenwerking met Milieutec BV uit Nieuwer- brug de olietanks onschadelijk ge maakt. De meeste tanks zijn ge reinigd en afgevuld met zand, ter wijl ook enkele tanks geheel zijn verwijderd. Tevens zijn (vijf) ge- Grote kollektie excl. stukken Eigen import Gegarandeerd authentiek min 150 jr. oud Gratis thuisbezorgd WADDINXVEEN - Aan het col lege van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zal door Waddinx veen worden verzocht om, ten be hoeve van de voortgang van de voorbereiding van het ontwerp-be- stemmingsplan Zuidplas ’90, de procedure afwijking kernpunt streekplan te starten. wikkelingen in de zorg voor men sen met een handicap. Immers, de ouders krijgen de ge legenheid in hun directe omge ving gebruik te maken van ander soortige hulp en begeleiding dan nu voorhanden is. Ouders hebben nu vaak alleen de keuze tussen volledige verzorging thuis of defi nitieve uithuisplaatsing. De Ziekenfondsraad heeft inmid dels de officiële toestemming ge geven voor de uitwerking van de plannen. Na de totstandkoming van de huisvesting zal de kortver blijffunctie halverwege volgend jaar in Boskoop worden aangebo den. De nieuwe voorziening, bestaande uit vijf woningen, wordt gebouwd aan de Voorofschepolder in Bos koop, Burgemeester en Wethou ders van Boskoop hebben alle me dewerking verleend en deze prachtige lokatie beschikbaar gestel.d Vervolgens heeft de Woning bouwvereniging Onze Woning dit initiatief spontaan opgepakt. Zij bouwt de woningen en verhuurt deze aan Philadelphia. Medio ok tober is begonnen met de bouw, in het voorjaar 1993 zijn de wo ningen gereed. Ouders die belangstelling hebben voor deze nieuwe mogelijkheid kunnen contact opnemen met me vrouw A.M. Speerstra, clusterma nager van ons kortverblijftehuis Dennenoord, telefoon 08389-16000, omdat zij (vooruit lopend op de nieuwe situatie in Boskoop) ouders wellicht alvast binnen het huidige Dennenoord kan helpen. Het concert houdt de Lions Club Waddinxveen-Boskoop ten bate van ’’Sight First”, de internatio nale actie van de wereldwijde Li- ons-organisatie ter bestrijding van blindheid in de Derde Wereld. Het Christelijk Waddinxveense mannenkoor De Gouwestem werd opgericht op 7 september 1981 en telde toen veertig leden. De plaats van oprichting was Waddinxveen, maar inmiddels is het koor uitgegroeid tot 85 leden, die ook afkomstig zijn uit Gouda, Boskoop, Moerkapelle, Zevenhui zen, Bergambacht, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel en Zoetermeer, zoadt nu met recht gesproken kan worden van een streekmannenkoor. Beperkte het repertoire zich in den beginne uitsluitend tot gees telijke liederen, allengs is dat uit gebreid met populair klassiek en volksmuziek. Dit alles onder de bezielende leiding van de dirigent van het eerste uur, Adriaan Ver hoef. Er is vorig jaar, ter gelegenheid van het tienjarig bestaan, zelfs een CD gelanceerd en met suc ces. Dit koor is hard op weg zich onder de bekende koren te scha ren. ’’Sight First” is een mondiale ac tie tegen blindheid in De Derde Wereld. Met een soms betrekke lijk simpele ingreep is te voorko men dat miljoenen mensen in In dia, Nepal en Bangla Desh blind worden. Zulke oogoperaties kos ten soms maar twee tientjes. In de

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 17