Voorstelling van Kerngroep in het gemeentehuis s Verkoop kinder- zegels SGP-jeugd praat over Indonesië Florida de mist in Bingo in AF-centrum Provinciale prijs voor kinderwerk in De Boog WADDINXVEEN - De in de zo mervakantie in het buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan) gehou den Kunstenaarsweek heeft de eerste prijs gewonnen in een door het provinciaal jeugdwerkadvies- bureau Jan Zeuven georganiseer de wedstrijd. Klaverjassen in De Boog Jaap van Leeuwen van Van Leeuwen Truckservice: c Ojfers .>4" sJJ Reageren Ver trouwen Inspelen Frans Swartelé Pleintje Uitslag Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 11 november 1992 Bouw in spiegelbeeld De nieuwbouw van woningen en winkels aan de Zuidplaslaan vordert gestaag. Dansen om de seniorencup en en 'positieve vrijwilligers van het plaatselijk co- scoorde ”Die 24-uursservice is bittere noodzaak. Want als zich na zes uur ’s avonds iets voordoet, moet je toch kunnen reageren”, zegt di recteur Van Leeuwen, na terug keer in zijn kantoor, vanachter een bruin bureau. wagen niet al te veel verliesdagen te hebben”. Om het service-plaatjé helemaal af te ronden: de Truckservice kent ook een 24-service om ge strande chauffeurs weer op weg te helpen. verloop. En dat is voor mij toch een teken dat je het goed doet”. Danswedstrijden in de dansschool Waddinxveen rinvlaan. (Foto: Dansschool Waddinwopn} WADDINXVEEN - In Waddinx veen zijn weer Kinderpostzegels In het gemeentehuis brengt Frans Swartele' dinsdagavond 17 november de theatervoorstelling ”De wereld in een mand”. (Fo to: Werkgroep Ontwikkelingsssamenwerking Maarssen). De eerste partij gaf een prachtige en Trits Meisenbacher van DKC. Frits, ooit enkele malen jeugd kampioen van Florida, versloeg Van Leeuwen Truckservice BV, dertig medewerkers en een van de vijf onderdelen van Van Leeuwen Beheer BV, verkoopt jaarlijks zo’n 110 zware trucks. Nieuwe exemplaren wel te verstaan, die bij MAN tussen de 63.000 en 400.000 gulden moeten kosten. Daarnaast worden per jaar ook nog eens meer dan honderd ge bruikte vrachtwagens verkocht. Maar ook de cijfers van de acht tien medewerkers van de werk plaats liegen er niet om: per dag worden circa dertig ’werkplaats doorgangen’ genoteerd, van het vervangen van een eenvoudig on- WADDINXVEEN - Voor de tweede maal is bij de dansschool Waddinxveen aan de Staringlaan gedanst om de seniorencup van Waddinxveen. Vorig jaar was er bij wijze van ex- Zelf zegt hij ervan: ”Ik weet dat er weinig mensen zijn, die dat zo voelen. De Club van Rome schreef al in 1972, dat het be wustzijn van de meeste mensen, uitgedrukt in tijd en ruimte, te herleiden is tot de problemen die zich voordoen binnen 24 uur en dan ook nog voornamelijk op hun werkplek, hun keuken en hun tuin”. tuur is prima, er zijn uitstekende uitvalswegen en een spoorlijn die op termijn kan worden uitgebreid. Ruimte voor bedrijfsuitbreiding is volop aanwezig. Dijkshoorn meent dat betrokken heid van de leden voorwaarde is voor een goed funtioneren van het ICW. ’’Samenwerking is een must. Door ■onze gezamenlijke presentatie op de bedrijvenbeurs laten we zien dat de Waddinxveense bedrijven best als een geheel willen overko men, hoe divers hun werkzaamhe den ook mogen zijn”. Als de komende cluster een suc ces wordt - en daar twijfelen de heren niet aan - staan de bedrij ven volgend jaar in de rij!” aan de Sta- De basis van goede samenwerking is vertrouwen in een goed en con sistent beleid. Promotie van Wad dinxveen staat voorop. De moge lijkheden zijn legio, want de ge meente met ruim 25.000 inwoners staat er goed voor. De infrastruc- Iedere ongeplande stilstand is funest: afspraken lopen in de soep, de chauffeur zit tijdelijk zonder werk. Zulke zaken moet je zoveel mogelijk zien te voorko men”. Verder gaat het over Indonesië als vooruitstrevend ontwikkelings land, over ”de afwijzing van Pronk” en de rol en plaats van de christenen. Iedereen, maar in het bijzonder de Waddinxveense jongeren zijn van harte welkom op deze avond. WADDINXVEEN - In verband met het 22-jarig bestaan van het Anne Frank-centrum wordt dins dag 17 november om 19.30 uur een feestelijke bingo gehouden voor alle ouderen in Waddinx veen. Tevens wordt een grote verloting georganiseerd. Gezien de te ver wachten grote belangstelling gaat de zaal om 18.45 uur open. Voor de bingo bestaat in het An ne Frank-centrum altijd al een be hoorlijke belangstelling. Maar voor deze feestelijke bingo-avond wordt een overgrote meerderheid verwacht. Daarom zijn er ook schitterende prijzen te winnen. De entree is ƒ3,25 per persoon. taris had zich dan ook tot doel ge- Het paar De Wit van dansschool Waddinxveen, dat voor het eerst sinds vele jaren weer eens een wedstrijd danste, deed mee in de klasse S6 en wist zowel in de stan- daarddansen als in de Latijns- Amerikaanse dansen de 4e plaats te behalen. Ook dit keer waren de paren weer vol lof over de wedstrijd met de goedkoopste entree, de grootste kleedkamer en waar het langst ge danst werd. Deze avond hoopt C. Janse het land Indonesië, de ’’Gordel van Smaragd” in kaart te kunnen brengen. Hij is in de periode van 1981-1991 werkzaam geweest als zendeling in Indonesië. Over In donesië kan niet alles in één avond gezegd worden, dus zullen alleen de belangrijkste en interes sante punten aan de orde komen. Hoe het vierde land (aantal men sen) met zoveel verschillende vol ken, culturen en talen toch één natie kan worden is één van de ge spreksonderwerpen. WADDINXVEEN - ”De vervoerder moet plannen, laat het wa genpark maar aan ons over”. Dat zegt Jaap van Leeuwen van Van Leeuwen Truckservice BV tegen het kwartaalblad ’’Onder nemen in Midden-Holland” van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Tijdens een wandeling over het zonovergoten complex aan de Piasweg in Waddinxveen herhaalt Jaap van Leeuwen de bedrijfsfilo sofie van Van Leeuwen Truckser vice BV. ”Het bieden van nazorg is ontzettend belangrijk”, stelt de 44-jarige directeur. ’’Bij ons is het een volwassen onderdeel van ons pakket, want vergeet niet: voor een vervoerder is het in feite de belangrijkste afdeling”. Service is van enorm belang in de vrachtautobranche, vervolgt Van Leeuwen. ”Een auto verkopen is niet zo moeilijk; het verkopen van de tweede is al veel lastiger. Kijk, een personenwagen wordt emotio neel gekocht, vaak in overleg met de wederhelft. Met een vrachtwa gen ligt dat anders: een truck is het gereedschap vor een vervoer der. Die man wil niets anders dan rijden en wij moeten daarvoor zorgen”. Funest voor een vervoerder is on geplande stilstand, zoals Van Leeuwen dat noemt. Het meest simpele mankement kan enorme gevolgen hebben: lading te laat af geleverd, zoeken naar andere vor men van transport, en meer van dat soort zaken”. WADDINXVEEN - Donderdag avond 12 november om kwart voor acht in de hervormde Bethel school (Heggewinde) heeft de SGP-studievereniging Jongeren Perspectief uit Waddinxveen weer een deskundige spreker in haar midden. In de twintig jaar van het bestaan heeft Van Leeuwen Truckservice BV driftig op al deze ontwikkelin gen ingespeeld. Neem het wagenparkbeheer, waardoor de vervoerder zich voor de volle honderd procent kan richten op de taak die hij zich ge steld heeft: het vervoeren van goederen. Of neem het feit dat bij Van Leeuwen Truckservice de werk plaats ook ’s zaterdags is geopend. ”De meeste werkzaamheden zijn op één dag te verrichten, zodat de betreffende wagen ’s maandags weer inzetbaar is. Op die manier hoeft een ondernemer met zijn Op het programma staat het thea terprogramma ”De Wereld in een Mand”, uitgevoerd door Frans Swartelé van het Belgisch Cen trum voor Munidale Vorming. Ook wordt die avond, na deze voorstelling, de jaarlijkse Wad dinxveense bijdrage voor het CI- DIAG-werkgelegenheidsproject in Peru overhandigd aan een ver tegenwoordiger van NOVIB. Met het programma ”De Wereld in- een Mand”, verwierf Frans Swartelé bekendheid in heel Vlaanderen en zelfs over de gren zen heen in Nederland en in Duitsland. ”De Wereld in een Mand” kan het beste omschreven worden als een soort mondiaal vormingsthea ter, dat gebaseerd is op een dia loog met het publiek. Het publiek doet actief mee aan de voorstel ling. Uitgaande van een grote mand vol intrigerende, de fantasie van de toeschouwer prikkelende, voor werpen uit het dagelijks leven van mensen uit andere culturen pro beert Frans Swartelé de negatieve beeldvorming die wij, vaak zonder dat we het beseffen, hebben over mensen in ontwikkelingslanden te doorbreken. Hij noemt dat het opwekken van ’’positieve nieuwsgierigheid”. Want wie nieuwsgierig wordt, stelt zich open voor nieuwe in drukken en ervaringen. Frans Swartelé heeft zich altijd, ook als kleine jongen al, in de eer ste plaats wereldburger gevoeld. Voor de meeste mensen is dat maar een abstract begrip, maar voor hem is het iets dat hij dage lijks aan den lijve ervaart. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 17 november om acht uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis de jaarlijkse openbare avond van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinx veen worden gehouden. De benadering van Van Leeuwen Truckservice BV blijkt aan te slaan. De dealer van MAN- en VW-bedrijfswagens in het rayon Aalsmeer-Woerden-Sch- oonhoven-Capelle aan den IJssel- Den Haag stijgt met de verkopen behoorlijk ver uit boven het lan delijk gemiddelde. ”De klantenkring - overigens zit ten de meeste cliënten in Wad dinxveen en omgeving - is bijzon der hecht. We kennen heel weinig ’’Terwijl de grote uitdagingen waarvoor wij staan, zoals de we reldwijde milieuproblemen, de Noord-Zuid-relaties, armoede, 'honger en overbevolking, proble men zijn die echt niet binnen 24 uur op te lossen zijn. Toch zullen er binnen de komende 20 A 30 jaar wereldwijde oplossingen voor deze problemen moeten komen, anders loopt het spaak”. ”Er is dus een groot conflict tus sen de wijze waarop het dagelijks bewustzijn van de meeste mensen funktioneert en de manier waarop het zou moeten werken, willen we tot oplossingen komen. Ons wes terse consumptie-model is wereld wijd gezien zowel ecologisch als sociaal vernietigd en als voorbeeld voor de ontwikkeling van derde wereldlanden volstrekt onge schikt. Ook voor onszelf zal het onhoudbaar blijken te zijn”. ’’Daarom is het goed eens zonder vooroordelen te kijken naar onze eigen levensstijl en die van andere culturen. Zoiets kan leiden tot heel verrassende inzichten en con clusies. In mijn programma pro beer ik daarom op een zo onder houdend, vrolijke en spannende manier de mensen in de zaal zo ver te krijgen, dat ze zich voo: nieuwe ideeën opstellen”, aldu: Frans Swartelé. De ruimte past perfect bij een man die dagelijks met trucks leeft: modelauto’s op de kast, kleurrijke foto’s van veel-wielige mastodonten aan alle wanden, sta pels vakliteratuur voor het grij pen. ”In de werkplaats, open van ’s morgens zeven tot ’s avonds zes, is overigens altijd de chef of diens plaatsvervanger aanwezig, ook op zaterdag. Dat hebben we vanaf de eerste dag gedaan. Je moet iets meer doen als een ander, dat vraagt de markt nu eenmaal”. WADDINXVEEN - De novem- bermaand is voor de Florida-bad- mintondames wel erg somber be gonnen. Voor het eerst deze competitie ging de gehele top onderuit en ook in de lagere regionen werd slechts door enkele van de 12 teams gewonnen. WADDINXVEEN - Waddinxveen is prominent aanwezig op de volgende week dinsdag en woensdag te houden bedrijvenbeurs in Bleiswijk. Op initiatief van het Industrieel Contact Waddinx veen (ICW) zullen liefst dertig bedrijven van diverse pluimage zich gezamenlijk presenteren. Er komt een ’Ondernemingspark Waddinxveen’ op 650 vierkante meter, herkenbaar door getor deerde zuilen (’wokkels’) met veel groen en een centrale plek waar de standhouders hun relaties kunnen ontmoeten. Samen ben je sterker dan in je uppie, maar deze bundeling van krachten was vooral ingegeven door de wens van ICW om de saamhorigheid binnen het Wad dinxveense bedrijfsleven weer wat te versterken. ICW is één van de drie onderne mersverenigingen in Waddinx veen. Daarnaast heb je de mid- denstandsvereniging (KNOV) en de Stichting Meubelstad Wad dinxveen. Het ICW is gesprekspartner voor de gemeente en de Kamer van Koophandel en overlegt van tijd tot tijd met planologen, verkeers- deskundigen en de Energieraad Rijnland. De voormalige ’borrelclub’ heeft veel expertise in huis en gebruikt die vooral om door instanties seri eus te worden genomen en toe komstige problemen via overleg met de lokale overheid het hoofd te bieden. In Kees Dijkshoorn, voormalig raadslid en marine-officier, heeft de industriële ondernemersclub trouwens een prima regelneef. De telefoon is in zijn handen een geducht wapen. Dijkshoorn’s tele foonrekening wordt door de PTT altijd liefdevol verzonden. Hij belt Jan en alleman en bezoekt met graagte ’ontrouwe leden’. ”Dat motiveert me enorm”, zegt Dijkshoorn. ”Ik begrijp ook wel dat niet alle ondernemers tijd hebben voor hun belangenvereni ging, maar met een beetje overre dingskracht en een goede plan ning van de activiteiten halen we ook de moeilijke gevallen over de streep. Ik probeer de samenkoms ten aantrekkelijk te maken door van tijd tot tijd gastsprekers uit te nodigen. Van Veen van het VNO is geweest en professor Diepen horst, bekend van de RSV-story, heeft en boeiende spreekbeurt ge houden in Waddinxveen”. Dijkshoorn is meld- en regelka- mer tegelijk. De uitvoerend secre- steld om in het najaar van ’92 kos te wat kost dertig bedrijven te bundelen tot een 'representatieve cluster Waddinxveen. Ruud Teller, directeur van Teller Reclamestudio, beaamt de voort varendheid van de marineman, voor wie geen zee te hoog gaat. ”Als hij zijn prooi te pakken heeft, laat hij niet meer los. Het leuke is dat Cees zijn leden op een sympathieke, doch indringen de manier benadert. Je kan ge woon geen ’nee’ tegen hem zeg gen”. ICW had een dergelijke volhar dende figuur hard nodig, want al in januari van dit jaar bestelde de Waddinxveense ondernemerskring liefst 650 vierkante meter ruimte voor de bedrijvenbeurs bij de Ka mer van Koophandel. Kale meters wel te verstaan, want op dat moment telde de ’Cluster Waddinxveen’ slechts een handje vol participerende bedrijven, die van de commissieleden Van Noort, Teller en Van den Hondel. ”Tja”, zegt Teller. ”En dan maak je een begroting, die duurder uit valt dan de voorgaande jaren. Om dit Waddinxveens initiatief meer reliëf te geven, moesten we uiter aard investeren in kwaliteit. In het verleden lieten onze stands wel eens te wensen over. Zaten we bij wijze van spreken op een gammele stoel en een wiebelende tafel voor onze produkten. Gaf geen pas, vond ik”. ”In ons streven naar uniformiteit besloten we een potje temaken, waarvan de advertenties, de ver lichting en zelfs de catering wor den bekostigd. Vroeger zat je met een thermoskan koffie of een ijs kast te klungelen. Als ik nu een relatii ontvang, vraag ik aan de dames van Van den Berg Party Service of zij ons een drankje kunnen aanbieden. Dat werkt toch veel soepeler? Zeg nou burgervader wil altijd graag op de hoogte zijn van plannen en kan je desnoods in bepaalde zaken advi seren. De realisering van het On- dernemerscentrum Coenecoop en de oprichting van de Stichting Waddinxveens Ondernemers Cen trum zijn voorbeelden van een ge zamenlijke aanpak van gemeenten en bedrijven!” De prijs van het Provinciaal On dersteunend Orgaan omvat naast een fraaie orkonde, die een mooi plaatsje heeft gekregen in de hal van De Boog, een geldprijs van ƒ400,- welke besteed kan worden voor een theateroptreden in de zo mervakantie 1993. De prijs, de Kindervakantie Kan jer 1992, is bedoeld als stimule- ringsprijs en wordt elk jaar door Jan Zeuven toegekend aan een, in de provincie Zuid-Holland, actie ve instelling welke activiteiten or ganiseert in de zomervakantie. Jan Zeuven is een provinciaal jeugdwerkadviesbureau, die in- stelling - welke werken met kinde ren - ondersteuning biedt. Speci aal voor de stimulering van kinde- rvakantieweken heeft Jan Zeuven een prijs - de Kindervakantie Kanjer - ingesteld, bedoeld voor instellingen die de zomervakantie- aktiviteiten een stimulans hebben gegeven. Dit jaar hebben de vrijwilligers, van het buurtcentrum De Boog deze prijs in de wacht gesleept. Op de, bij de prijs behorende, oorkonde vermeldt de jury over de Kunstenaarsweek dat het een in vorm en inhoud origineel en fantasievol uitgewerkt programma was, waarin door gebruik van ver schillende vormen van creatieve expressie, zoals beeldende vor ming, toneel, muziek en dans, de kinderen veel mogelijkheden kre gen om hun fantasie vorm te ge ven. Uitgebreid aandacht was er in Waddinxveen voor de leef- en be levingswereld van de kinderen bij het invullen van de verschillende onderdelen van het weekprogram- ma. De speciale aandacht bij de vrij- willigerswerving voor vrijwilligers ging uit naar etnische minder heidsgroepen. De toekenning van de prijs is voor de vrijwilligers een echte opste ker, temeer daar de kinderactivi- teiten van De Boog pas in maart van dit jaar opgestart. Het kinderwerk in De Boog was ook het eerste project van de soci aal cultureel werksters, Astrid de Weerd en Petra Reef, die in dienst zijn van de Stichting Werknemerspool Waddinxveen, zij hebben de vrijwilligsters van De Boog ondersteund bij zowel de totstandkoming van het program ma als de uitvoering. scheiding gemaakt tussen dansers van boven de 50 jaar en dansers mijn van 35 jaar en ouder. De senioren u~- boven de 50 jaar kunnen starten in een speciale seniorenafdeling. Vorig jaar was er ook één open klasse. Nu is deze afdeling inge deeld in de klassen S3 t/m S6, waarvan de S6 de laagste klasse is voor de beginnende wedstrijddan- sers en S3 de hoogste klasse. Ook werd er gedanst in een klasse 25-35 jaar Standaard en een klas se Latijns-Amerikaans boven de 35 jaar. Dat dansschool Waddinxveen een uitermate geschikte gelegenheid is voor een dergelijke wedstrijd bleek ook dit jaar weer. Op mu ziek van de nieuwste cd’s van dansorkesten, zoals Gunther No ris, Ross Mitchel en Ambros Seelos, werd de wedstrijd een de monstratie van wat mogelijk is voor een beginnende en een ge vorderde wedstrijddanser. Op de dansvloer werd door de he ren in rokkostuum en de dames in een bonte mengeling van prachti ge lange jurken in allerlei kleuren de wedstrijd gestreden. Via voorrondes en herkansing konden de paren zich plaatsen voor een plaats in de halve finale. Bedrijfsleven W’veen prominent op de beurs WADDINXVEEN - Vrijdaga vond 13 november is er weer kla verjassen in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan. Er wordt deze avond weer ge speeld over 3 ronden. De avond begint om 21.00 uur en de zaal gaat open om 20.30 uur. Vrijdagavond 27 november 1992 is er in De Boog een koppelkla- verjasavond. Men kan zich opge ven als koppel en individueel. De ze avond begint ook om 21.00 uur. derdeel tot het verrichten van een grote onderhoudsbeurt. In die moderne werkplaats wordt ook nieuwbouw gepleegd: zo wor den onder meer 600 litertanks op gebouwd, schotels op trekkers ge plaatst, cruise-control ingebouwd en wagens aangepast voor het ver voer van gevaarlijke stoffen. Dat daarnaast ook APK-keurin- gen, een tachograafdienst en een remmendienst tot het assortiment behoren, zal eigenlijk niemand meer verbazen. ”De vervoerder besteedt gelukkig steeds meer uit. Gelukkig, omdat hij zich dan meer kan bezighou den met zijn eigenlijke taak. Hij moet rijden, wij moeten ervoor zorgen dat hij dat - ook financieel gezien - zo aantrekkelijk mogelijk kan doen”, stelt Jaap van Leeu wen. ”Hij moet plannen, hij moet be zig zijn met zijn logistiek. En laat het wagenpark dan maar aan ons over”! Het kan volgens Ruud Teller ’be- re-gezellig’ worden op het pleintje in de Ondernemerspark. Hij heeft nog wat schade in te halen, want vorig jaar moest hij nogal eens verstek laten gaan, omdat hij ’tot zijn kruin in het werk zat’ (80.000 krantjes drukken voor de jubilerende Sterrenborgh). Niettemin heeft Teller tijd gevon den om zitting te nemen in 'de commissie van de ondernemers kring. Dat kost de nodige inspan ning. ’’Nieuwe leden komen niet zomaar op je af. Je moet er vaak op uit om die mensen voor de ac tiviteiten van het ICW te interes seren”. Terugblikkend op de nu negen maanden durende cluster-actie zegt hij: ”We wilden graag de schouders er eens onder zetten. Waddinxveen moet er uit sprin gen. Je hebt hier prima bedrijven en een uitstekend ondernemerskli maat. Van de economische reces sie merken we weinig”. ’’Van de 111 bedrijven, die nu bij het ICW zijn aangesloten, hebben er 24 ingeschreven. Op reguliere samenkomsten komt ongeveer de helft opdagen. Dat zijn onredelij ke cijfers, maar het kan natuurlijk altijd beter. En daar is ons streven ook op gebaseerd”. Ook de gemeente Waddinxveen wordt vanzelfsprekend in het pro ject betrokken. Burgemeester en Wethouders worden veelal ge vraagd om ICW-bijeenkomsten bij te wonen en acties te onder steunen. Ook het clusterplan werd door gemeente-ambtenaren geap precieerd. Met name de heer Kooien heeft zich volgens het ICW ingezet om de bedrijven op een lijn te krij gen. ’’Contacten met B. en W. zijn nooit verkeerd”, zegt Teller. ”En ik moet zeggen dat Kees van j der Linden zich nauw betrokken 1 voelt bij het wel en wee van de WADDINXVEEN - Aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen wordt volop doorgebouwd aan het tweede deel van het woon- en win kelcentrum Zuidplas, een spiegel beeld van het bestaande complex. Noorlander Bouw uit Leiderdorp bouwt hier sinds dit voorjaar naar een ontwerp van het Waddinx veense architectenbureau Stuur man Partners BV 48 appartemen ten. Het gaat om diverse 3- en 4-ka- merappartementen, die worden verkocht door De Pater Makelaar dij BV. Alle woningen hebben een balkon op het zuiden en zijn met een lift bereikbaar. De prij zen bedragen vanaf 150.000 gul den vrij op naam. Op de begane grond is ruimte voor enkele winkels. Over de in vulling daarvan hebben de kandi- daat-winkeliers nog steeds geen overeenstemming bereikt. De ondernemers vinden de te be talen prijs veel te hoog. De ge meente Waddinxveen meent dat de uiteindelijke koopprijs een zaak is van de bouwer en streeft er vooralsnog dan ook alleen naar om de overeengekomen branche- verdeling overeind te houden. Het ondernemerspark telt liefst vijftien nieuwe deelnemers. Teller en Dijkshoorn benadrukken dat zij de laatste maanden al volge boekt waren. ”We zitten nokkie-nokkie”, be weert Ruud Teller. ’’Mijn stand moest er zelfs aan geloven. Jan maat Klokken vroeg op het aller laatste moment of hij kon mee doen. ’’Natuurlijk”, zei ik. ’’Achteraf realiseerde ik me dat er eigenlijk geen meter ruimte meer over was. Ik heb nu onder dak gevonden in de stand van het ICW, waar zich tevens de infor- matie-desk bevindt. Ach, daar moet je de humor van inzien en ik heb toch weer een medemens ge holpen.”. Medemensen helpen ook Ruud Teller, want hij betrekt jaarlijks een redelijk aantal klanten via de bedrijvenbeurs. De verbale kwali teiten worden door de besnorde reclame-man ten volle benut. ”Het is als in de middeleeuwen; je moet je waren verkopen door je babbel. Door het ontmoeten van I periment in de seniorenklasse een mensen op een beurs kun je aan trekkelijke relaties aanknopen. Ik heb zelfs opdrachten van i collega-standhouders weten te be machtigen. Daarom zeg ik tegen elke Waddinxveense ondernemer ’join the club’. Je wordt er nooit minder van”. Kees Dijkshoorn heeft dan ook de traditionele kwartaalbOrrel in het Ondernemerspark gepland. ”Op de tweede avond is iedereen van harte welkom”, zegt de secretaris. ”Het is immers onze bedoeling om zoveel mogelijk bedrijven bij onze cluster te betrekken. Daar voor heeft het ICW in januari de nek uitgestoken. Het was aanvan kelijk niet zo eenvoudig om dertig ondernemers over de streep te trekken, maar nu we dit bereikt hebben, is ongetwijfeld meer mo gelijk”. worden ook series, de eerstedag- envelop, het postzegelmapje en een uitgebreide collectie wens kaarten te koop aangeboden. Het thema van de zegels di jaar is ’Kind en Muziek’. Afgebeeld zijn striptekeningen met kinderen met grote instrumenten: saxofoon, pia no en bas. De Stichting Kinderpostzegels Nederland maakt zich al meer dan 65 jaar sterk voor de kinderen overal ter wereld. Met de opbrengst - rond 14 mil joen per jaar - steunt zij projecten voor kinderen die om één of ande- Liesbeth v. Bergeijk in haar enkel re reden geen kans krijgen nor maal te leven. Straatkinderen, werkende kinderen en geestelijk of lichamelijk gehandicapte kin deren. In Nederland maar ook in Oost- Europa of derde wereldlanden. Ook hebben speelvoorzieningen in Nederland aandacht, waarbij de integratie van gehandicapte en al lochtone kinderen een belangrijke rol ’’Vervoerder moet plannen, wij doen het wagenpark” 25-35 jaar: le plaats: hr. Rijk en mevr. Meeusen, 2e plaats: hr. en mevr. Jolie, 3e plaats: hr. en mevr. Vink. Senioren S6: le plaats: hr. en mevr. Zondervan, 2e plaats: hr. en mevr. Gerritse, 3e plaats: hr. en mevr. Snelders, 4e plaats: hr. en mevr. De Wit, 5e plaats: hr. en mevr. Baas, 6e plaats: hr. mevr. De Vries. Senioren S3: le plaats: hr. mevr. Rijkers, 2e plaats: hr. en mevr. Kuijvenhoven, 3e plaats: hr. en mevr. Schuurman. Latin 35+: le plaats: hr. Baas en mevr. Oentrich, 2e plaats: hr. en mevr. Luitze, 3e plaats: hr. en mevr. De Vries, 4e plaats: hr. en mevr. De Wit. De zes beste paren plaatsten zich i- voor de finale. Helaas waren niet alle klassen vol- ledig bezet, zodat de jury, be staande uit Corrie Siereveld uit Rijswijk, Ed Ditters uit Noord- wijkerhout en Wim van Twist uit Zaanstad een aantal paren allen bekeken konden worden in de ’General Look’, een soort voorron de waarin alle paren dansen en waar de jury een indruk krijgt van de paren zonder dat zij een echt voordeel vellen, en daarna in de finale. De telecommissie bestond uit de heer en mevrouw Kamkes. Zij hadden de taak alle plaatsingen op een rij te zetten en daarna uit te reken welke paren uiteindelijk in de finale belanden. Florida 1 verloor in De Sniep met liefst 1-7 de strijd om de eerste plaats in de 2e kl. NBB van DKC 2 uit Den haag. te koop. In het postkantoor aan de strijd te jrien tussen Pieter^Slits Kerkweg-Oost is een stand waar rwr' mité de zegels verkopen. kampioen van Florida, versloeg Behalve velletjes Kinderzegels Pieter met 17-18 in de 3e game. - Invaller Dick van Teylingen kon geen wonderen verrichten en te gen de zeer ervaren DKC-dames kwamen Karin v. Pel en Mirande v.d. Zijden tempo en atletisch vermogen te kort. Ook de dubbels werden vrij dui delijk verloren, maar Pieter en Karin wonnen de GD met 18-15 in de 3e game en Dick en Miran de deden het ook goed, al werd met 14-17 in de 3e game verloren. Florida 2 verloor uit met 2-6 van Culemborg 4, dat zeer sterk speelde. Winstpunten en met de snelle Herma v.d. Hei den in de DD. Shuttle ’74 2 was in Ter Aar Flo rida 3 (le kl. ZH) met 5-3 de baas. Florida 4 (2e kl.) verloor thuis met 2-6 van Flair 6 (Alphen). Flo rida 7-Don Quishuttle 1 (Zeg veld) 1-7, Florida 8-Eridos 15 (Zoetermeer) 6-2, Florida 10- Morgenstond 5 (Den Haag) 2-6, Florida 1 ?-A?rlanderveen 4 4-4 S> is®

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 23