Baas-dochter Renovatie van raadhuis Schandalige gang van zaken rond koffiedrinkers Goudse Kamer wijst op werkgelegenheid W’veen werkt samen Overhandiging van cheque Kritiek van J. Baas sr: In nieuw heibedrijf Diefstal fietsen Show met 388 vogels weer beter In reactie op Gouds rapport Vocaal ensemble AF-centrum Sinterklaas bij de RTW Dertien tweewielers verdwenen Lions-actie schenkt tien mille aan Somalië Directeur Milieudienst Midden-Holland Mailing-actie voor Sophia Kinderzieken huizen ROTTERDAM t 01828 - 18708 GAAT U VERHUIZEN? ERKENDE VERHUIZERS Wilt u informatie? ASSCHEMAN WADBINXVEEN s - Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 2 december 1992 en werden Gerno Kwaks van de Nederlandse organisatie voor ontwikkelingssamenwerking NOVIB (rechts Oostpotderweg 9 2741 MD Waddinxveen Dan s’aan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompieet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis- auto pakmateriaien en diverse hulpmiddelen WADDINXVEEN - Ondernemer J. Baas sr, president-directeur van Baas Bedrijven aan de Wilhelminakade (Waddinxveens grootste werkgever), heeft met grote verbazing en irritatie ken nis genomen van de pogingen die ouderen en hun organisaties in dit Gouwedorp al een heel poosje moeten ondernemen om gere- Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen WADDINXVEEN - In het 2. 2sportvereni- ld de Wad- baas. De Stichting Welzijn Oude ren Waddinxveen (voorzitter A. Both) huurt voor 70.000 gulden per jaar (een derde deel van haar budget) de vermaakruimten. Daar valt ook de recreatiezaal onder maar die gaat op zondag op slot en er brandt dan ook geen verwar ming. De medewerkers van het ”AF- centrum” hebben verschillende werkgevers (SWB en SWOW) en staan zo het hen uitkomt op hun rechten en plichten. Dat betekent dat voor het koffiedrinken geen gebruik gemaakt kan worden van de keuken en dat het buffetluik gesloten moet blijven. Je weet maar nooit wat die ouderen en hun vrijwilligers allemaal voor rommel in die ruimten kunnen aanrichten. Dus blijven ze lekker dicht. Na heel lang zeuren en acties be sloten de ouderenbonden ANBO en KBO in samenwerking met de SWOW afgelopen zondagmorgen de eerste koffieochtend voor ou deren te houden. De opkomst was overweldigend: 70 personen. Maar het was behelpen. De ruim te in het bibliotheekgedeelte van de recreatiezaal was eigenlijk te klein. De koffie moest in te kleine apparaten gezet worden. Tot over maat van ramp sloegen ook de stoppen nog door. De keuken kon zoals aangegeven niet worden gebruikt, zodat voor het afwassen van de kopjes een provisorische voorziening getrof fen moest worden. Ook het buf fetluik bleef dicht in de recreatie zaal waar zich tijdens het koffie drinken overigens geen bestuurs leden van de Stichting Waddinx- veense Bejaardenhuisvesting heb ben laten zien. De ouderen, de ouderenbonden, de SWOW en de tientallen vrij willigers zijn vast van plan door te Wijngaarden. Hij houdt zich nu weer met andere zakelijke activi teiten in Moordrecht bezig. architect ir. Bob C. van Beek voor de zomervakantie zal hebben af gerond. Het is de bedoeling dat de buiten kant van het voor dit Gouwedorp karakteristieke pand, dat tot in 1978 in gebruik was als raadhuis en daarna het onderkomen vorm de voor de opgeheven Stichting Streekmuziekschool Waddinx veen (ondergebracht in het cen trum voor kunstzinnige vorming ’’Kreater”), geheel in tact blijft. De wijzigingen in het pand be treffen alleen het interieur, zij het dat de binnenkant van het in 1911 gebouwde ’’herenhuis” uit de tijd van burgemeester G. van Dort Kroon nog voldoende herkenbaar zal blijven. eplantingen en wa de rijkswegen 7 en 33 in de provincie Groningen. In opdracht van het ministerie van Verkeer en Waterstaat houden zich daar gemiddeld 3 man op jaarbasis mee bezig. WADDINXVEEN - Fietsendief stallen gaan in Waddinxveen elke week onverminderd door. Gestolen werden er fietsen vanaf de Sniepweg (beige lichtmetalen herenfiets), het Stationsplein (groene Batavus damesfiets), de Sniepweg (groene Gazelle sport damesfiets), de Sparrengaarde (groene Fongers Topper dames fiets), het Stationsplein (witte MAD damesfiets), de Sniepweg (groene Batavus damesfiets), het Stationsplein (donker groene Sparta damesfiets), het Stations plein (blauwe Gazelle herenfiets) en de Sniepweg (rode damesfiets van onbekend merk). Aangetroffen werd op de Prins Bernhardlaan een groene Union Savoy damesfiets. Het oude raadhuis aan de Zuidkade staat volop in de steigers, omdat dit karakteristieke ge bouw wordt gerenoveerd. (Foto: Sjaak Noteboom). Er blijkt thans voldoende ruimte te zijn om in het voormalige raad huis nog een ander bedrijf onder te brengen. Midden-Holland Con sult, waar 6 mensen werken, is daar als nieuwe huurder mee be zig, omdat anders de huurpennin gen een onoverkomelijke bottle neck zullen vormen. Voorlopig is er nog wel enige tijd gemoeid met de ingrijpende reno vatie, die menige Waddinxvener niet zal zijn ontgaan. Verwacht wordt dat bouwbedrijf Van Kam pen uit Voorhout het karwei naar een ontwerp van de Oegstgeester In het pand wordt te zijner tijd het kantoor gevestigd van het Goudse Midden-Holland Consult (werving, selectie, organisatie, ad viezen, opleidingen), dat destijds werd opgericht door de Waddinx- veense ondernemer J.H. van wereldeconomie is er juist nu alle reden om zuinig te zijn op de bij drage van Midden-Holland aan de BY Nederland. Het is dan ook te wensen dat de gemeenten in Middenm-Holland gezamenlijk op de bres staan om een gezonde regionale economi sche ontwikkeling te waarborgen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland vindt dat het eigen rapport ’’Groeien in het Groene Hart” hier een uitstekende leidraad voor is. gaan met de veertiendaagse kof fieochtenden voor ouderen van elf tot één uur. De eerstvolgende kof fieochtend in het Anne Frank- centrum is op zondag 13 decem ber. De koffieochten zijn volgens de organisatoren nog maar een klein begin om alleenstaanden en ver eenzaamde ouderen uit hun isole ment te halen en het weekeinde een beetje te doorbreken. Op de koffieochtenden zullen straks ook (kaart)spelletjes gedaan kunnen worden ter versteviging van de bestaande of nog te leggen sociale contacten. letin van de Baas Bedrijven aan de Wilhelminakade in Waddinx veen. In de nieuwe onderneming heb ben Schoonderwoert Hei- en Wa terwerken (Waddinxveen), Herre- wijnen Heiwerken (Spijkenisse), Stalen Damwand Van Kooten (Gouda) en Van Splunder Funde- ringstechniek (Rotterdam) het specialisme van elk bedrijf onder gebracht. Onder de naam Silent Piling Ne- WADDINXVEEN - Schoonderwoert Hei- en Waterwerken BV - een dochtermaatschappij van Baas Bedrijven - heeft samen met drie andere bedrijven op het gebied van funderingstechnieken een nieuwe onderneming gevormd. Dat meldt het Informatiebul- derland BV (SPN) zijn de krach ten van de vier participanten ge bundeld om een bredere toepas- singsmarkt te creëren voor het tri- lingvrij en geluidarm inbrengen en uittrekken van stalen damwan- den. SPN beschikt voor deze werk zaamheden over de meest moder ne uitvoering van de Silent Piler, namelijk de GP F150. Bij deze machine wordt het indruk-, res pectievelijk uittrekproces van de wanden automatisch geregeld door een chip waardoor de werk- snelheid aanzienlijk is verhoogd. Deze machine kan, afhankelijk van de bodemgesteldheid en het type wandprofiel, indruk- en uit- ruksnelheden tot 12 meter per mi nuut halen. De compacte Silent Piler met een relatief laag ge wicht van 8 ton is vervaardigd door de Japanse fabrikant Giken. het traditioneel heien met behulp van het luidruchtige valblok of de slaghamer wordt in de bebouwde omgeving steeds minder geaccep teerd en behoort in de binnenste den praktisch tot het verleden. Het alternatief, het ’’stille” hy draulische trilblok, heeft inmid dels ook al weer een nagenoeg trillingvrije opponent gekregen. Op sommige lokaties kan een damwand echter alleen met volko men trillingvrije apparatuur wor den geplaatst en verwijderd om ieder schaderisico aan belendende gebouwen te voorkomen. De hiervoor vereiste technieken en machines vragen zeer hoge in vesteringen en bovendien is de produktiesnelheid van deze me thode laag. De toepassing van de volkomen trillingvrije methode was daarom tot nu toe niet breed. De ruime ervaring van de vier be drijven, gekoppeld aan een gede gen opleiding van de machinisten en de technische ondersteuning van Giken Europe BV, garandeert dat trillingvrij en geluidarm in drukken en uittrekken van dam- wanden nu deskundig en econo misch kan gebeuren. Meer nieuws van de Baas Bedrij ven: Het lekvrij tanksysteem van Mi- tac BV heeft een plaats gekregen op de milieulijst van het ministe rie van Volkshuisvesting, Ruimte- WADDINXVEEN - Maandag avond 7 december om acht uur houdt de culturele commissie van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen weer een culturele avond voor alle Waddinxveense ouderen en gehandicapten. Dit keer is het een muziekavond. De commissie probeert in het ge hele seizoen een gevarieerd pro gramma te brengen, waarbij alle ouderen aan hun trekken kunnen komen. De ene keer is het toneel, de andere keer muziek. Maandagavond treedt op het vo caal ensemble Cantiamo uit Reeu- wijk onder leiding van Akke La gendijk. De dwarsfluit wordt be speeld door haar dochtertje Akke Lagendijk. Het vocaal ensemble brengt een gevarieerd programma van mooie liederen uit opera’s en operettes met koor, solozang en muzikale begeleiding. Onder meer worden liederen ten gehore gebracht uit Die verkaufte Braut, Das Driemadelhaus, My Fair Lady, Die Lustige Witwe en nog tal van liederen die voor velen erg bekend zijn. Het belooft een prachtige avond te worden. Vorig seizoen trad dit vocaal ensemble ook op voor de ouderen en die avond werd een groot succes. Op aandringen van veel ouderen om dit ensemble ook in dit seizoen te laten optreden is aan dit verzoek voldaan. 1 Voor de pauze worden een vijf tiental liederen en muziekstukken ten gehore gebracht en na de pau ze veertien. Het slotstuk is een gedeelte uit Die Fledermaus. Het is een hoogstaand programma vol afwisseling. De zaal gaat open om half acht en de entreeprijs is ƒ3,- per persoon. Een introducée als begeleiding is toegestaan. Degene die niet op eigen gelegen heid kunnen komen en waarvoor vervoer nodig is kunnen de avond ook bijwonen, mits nummer 01828-15555 wordt gebeld. Zij worden door de hand- en span diensten dan thuis gehaald en na afloop weer teruggebracht. Vooral omdat deze avond de laat ste avond is van 1992 is dit uit zonderlijk mooie en hoogstaande programma gekozen ter afsluiting van dit jaar. WADDINXVEEN/GOUDA - Onder verwijzing naar Waddinx veen, de ’’tweede gemeente in Midden-Holland” waar 1.000 be drijven met 7.000 arbeidsplaatsen actief zijn, heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda commentaar geleverd op het rapport ’’Gouda: Bouwen of bar sten?”, dat in opdracht van de gemeente Gouda is opgesteld geld op zondagmorgen koffie te kunnen drinken in de recreatie zaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. ”Het is ronduit een schande. Ik begrijp niet dat wij allemaal dit zomaar laten laten voortduren. Het is onbegrijpelijk dat onze ou deren gewoonweg dwars wordt ge zeten in hun heel begrijpelijke po gingen te komen tot gezellige kof fieochtenden op zondagmorgen. Er is een zichtbaar gebrek aan soepelheid van anderen om aan eventuele organisatorische proble men zo goed mogelijk het hoofd te bieden”, aldus Waddinxvener Joop Baas in een aan hem ge vraagde reactie. ”Als de ouderen behoefte hebben aan een doelmatig koffiezetappa raat kan en wil ik ze die zo geven. Dat is het punt niet. Ik blijf me iedere keer opnieuw verbazen dat we onze ouderen zo in de kou la ten staan. De recreatiezaal blijft om de veertien dagen op slot en het buffetluik mag onder geen be ding in het weekeinde Open. Het is eigenlijk te gek om los te lo pen”. Joop Baas, die zich destijds ook inspande voor het kleine houten onderkomen voor ouderen aan de Nesse, wil zich niet verdiepen in allerlei verantwoordelijkheids- en organisatieproblemen die van di verse kanten op tafel schijnen te worden gelegd om aan te tonen dat er op zondagmorgen niet ge makkelijk koffie in het Anne Frank-centrum geschonken kan worden. ’’Voor mij telt dat wat er nu ge beurt anno 1992 niet kan en zon der meer een schande genoemd kan worden”, vindt de onderne mende Waddinxvener in een ver rassend openhartige bui. Feit is dat er in het complex aan het Jan van Bijnenpad allerlei ’’bazen” rondlopen. De Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisves ting (voorzitter L.M. Ooster- broek-Waagmeester) is de huis- De bedrijfstaak waarop we met z’n allen zitten, moet in Midden- Holland immers niet worden ge snoeid en zeker niet worden afge zaagd. Gezien de ontwikkeling van de stofkosten met bijna de helft kon den worden teruggebracht en er sprake is van een minder milieu vervuilend verbrandingsproces. De cheque werd overhandigd tij dens de door de Kerngroep geor ganiseerde theateravond met een optreden van Frans Swartelé van het Belgische ’’Centrum voor Mondiale Vorming”. Hij bracht het programma ”De wereld in een mand”. lijke Ordening en Milieubeheer (VROM). Het Waddinxveense systeem is onder nummer 250 op de Milieul ijst gezet. Na de stortgaswin- ningsinstallatie (nr. 600) is het lekvrij tanksysteem het tweede bedrijfsmiddel van Mitac dat vol doet aan de door het ministerie van VROM gestelde criteria. Mitac richt zich met het lekvrij tanksysteem met name op de transportsector. Het systeem van Mitac is uitgerust met de zoge naamde ”vapour-lok”, dat speciaal ontwikkeld is voor het afvoeren van diesel- en benzinedampen die tijdens het vullen van de tank vrijkomen. Hiermee voldoet Mi tac nu al aan de bepalingen die vanaf januari 1995 wettelijk van kracht worden. Ingenieursbureau Coenecoop BV heeft het eigen originele idee van twee jaar geleden voor het volgen van treinen met optische massadetectie-apparatuur verder voor de Nederlandse Spoorwegen uitgewerkt met TNO-Delft. Om de veiligheid op het spoornet te waarborgen, werkt de NS met een zogenaamd blokbeveiligings- systeem. Hierbij mag zich in elk blok (van bijvoorbeeld 1.200 me ter) maar één trein bevinden, waarbij het gebruikelijk is dat er tussen twee treinen één blok leeg blijft. Door de treinen nu niet meer in blokken te laten rijden, maar op een veilige (minimale) afstand, kan de capaciteit van het net fors worden uitgebreid. Daarvoor is echter een detectiesysteem nodig dat continu plaats en snelheid van treinen kan meten. Ingenieursbureau Coenecoop BV heeft een systeem ontwikkeld waarmee nu nog meer signalen via optische glasvezels kunnen wor den overgebracht. Het systeem is gebaseerd op zeer moderne com municatietechnieken en biedt door het toepassen van de ISDN- standaard (Integrated Services Diugital Network) ongekende mo gelijkheden. Bagaco Waddinxveen BV reali seerde in samenwerking met de NS een vernieuwd systeem voor wisselverwarming voor de spoor- wissels nabij Station Kleiweg in Rotterdam. Het vernieuwde systeem vervangt het al jaren in gebruik zijnde ou de systeem dat bestaat uit bovem- grondse leidingen op een warmte bron met waakvlam en open ex- pansievat. Dit station is de eerste plaats in Nederland waar het systeem is geïnstalleerd. Ook de CV-kast, waarin de warmtebron is ge plaatst, heeft een nieuwe outfit gekregen. De vernieuwde kasten zijn voorzien van verlichting en een wandcontactdoos, ook de in stallatie is beter bereikbaar ge maakt voor het verrichten van kleine reparaties. Het hart an de installatie is een waakvlamloze verbeterende rendementsketel voorzien van een ingebouwde ge schakelde circulatiepomp. Geheel nieuw is het Bagaco-con- trolesysteem, dat het mogelijk maakt de werking van de wissel verwarming te controlerenm via controlelampen op een schakelpa neel in de CV-kast. De CV-kasten worden geheel in eigen beheer door Bagaco in de werkplaats gemonteerd en ver- zendklaar gemaakt. Op het em placement Rotterdam Kleiweg zijn inmiddels drie van deze ver nieuwde installaties in bedrijf. Voor het warmtetransport heeft Bagaco in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen en Ecoflex een nieuw leidingnet ont worpen. Dit net bestaat uit twee geïsoleerde kunststof leidingen, waar een stevige kunststof ont manteling omheen zit. Al meer dan tien jaar onder houdt A.J. van den Berg te Assen de bermen, be, tergangen van c t_ J opdracht van het ministerie van Het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam gaat door middel van een uitge breide mailing proberen geld bij een te krijgen voor de nieuwbouw van het ziekenhuis en de bouw van een nieuw ouderlogeerhuis, het Ronald McDonald Huis So phia Rotterdam. Bij deze actie worden ruim één miljoen huishoudens in Zeeland, Noord- en West Brabant en grote delen van Zuid-Holland benaderd. Het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam - het grootste kinder ziekenhuis in Nederland - is in de loop der jaren uit zijn jasje ge groeid. Daarom is nieuwbouw noodzakelijk, aangevuld met de bouw van een nieuw ouderlogeer huis. Het ziekenhuis beschikt echter niet over voldoende geld om dit plan waar te maken. Dus vraagt de inmiddels opgerichte ’Stich ting Fondsenwerving Nieuwbouw Sophia Kinderziekenhuis en So phia Logeerhuis Ouders’ de be volking om steun. De mailing bevat een brief met een aangehechte acceptgirokaar en een folder. Vanwege het sym pathieke doel én omdat met nieuwbouw voor het Sophia Kin derziekenhuis de kwaliteit van de gezondsheidszorg voor kinderen is gebaat, heeft Goudse Verzekerin gen besloten de actie financieel te ondersteunen. De mailing is echter niet de énige actie van de Stichting. Zo kunnen ook beeldjes luisterend naar de naam ’Sophietje’ en ’Binkle’ - ont werpen van kunstenares Corry Ammerlaan - worden besteld. De opbrengst komt geheel ten goede aan de nieuwbouw voor het So phia Kinderziekenhuis. WADDINXVEEN - Zoals be richt heeft de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinx veen in het gemeentehuis de jaar lijkse cheque van 60.000 gulden overhandigd aan Gerno Kwaks, medewerker van de Nederlandse organisatie voor ontwikkelingssa menwerking NOVIB. Het geld, bijeengebracht door een forse gemeentelijke subsidie en de opbrengst van donateursgelden, is WADDINXVEEN - Toen in de laatste dagen van december vorig jaar het oude raadhuis aan de Zuidkade 8 in Waddinxveen via de gemeente en Noorlander Be heer BV uit Leiderdorp voor 55.000 gulden in handen kwam van een projectontwikkelaar uit Lisse stond het karakteristieke pand al vrij gauw in de steigers voor een grootscheepse opknap beurt. WADDINXVEEN - De Stich ting Kinderhuipaktie Wad dinxveen heeft ƒ10.000,- be schikbaar gesteld voor het SOS-kinderdorp Mogadishu in Somalië. De noodsituatie in Somalië is zo groot, dat het SOS-kinder dorp daar .als een soort SOS- kliniek functioneert. Er komen van heinde en ver moeders met kinderen om hulp voor hun zie ke en ondervoede kinderen. Naast de eigen activiteiten voor de jonge weeskinderen van het SOS-kinderdorp zelf, is er veel geld nodig om deze extra taak, zowel voor voedsel als medicamenten, te kunnen realiseren. Voorts heeft de Stichting Kin derhuipaktie Waddinxveen nog 9 persoonlijke peetschappen in Guatemala, Peru, Kenia, Bangladesh en India en 2 dorpspeetschappen in Egypte en India. De Stichting Kinderhuipaktie Waddinxveen is opgericht door de Lionsclub Waddinxveen, die jaarlijks voor dit doel de Kindermarkt op Koninginne dag organiseert. De baten van de Kindermarkt, van zowel de kinderen zelf als de activiteiten van de Lions club en de sponsors, worden beschikbaar gesteld aan de Stichting Kinderhuipaktie Waddinxveen. WADDINXVEEN - Komende zaterdagmiddag komt tijdens het lokale RTW-radioprogramma ’Middag Mystery’ van Ron Men ke en Dave Hipke Sinterklaas om de hoek kijken. Sinterklaas heeft gezegd dat hij tussen 14.00-14.30 uur de studio zal aandoen om kinderen de kans te geven hem nog een handje te geven voordat hij weer naar Span je vertrekt. Ook krijgen kinderen die niet naar de studio kunnen komen, de kans even naar Sinterklaas te bel len. Het telefoonnummer is 01828-10379. Tevens zit er in het nieuwe pro gramma ’Middag Mystery’ het popjournaal, een menu voor zater dag en wordt er met diverse men sen gesproken over onderwerpen die de mens bezig houdt. op de foto) krijgt uit handen van penningmeester Ko Krösschell ge bouw van de duivens[~‘- ging De Sperwer hield de Wad dinxveense vogelvereniging De Vogelvrienden een geslaagde drie daagse tentoonstelling met 388 vogels en zeer veel bezoekers. De kwaliteit van de vogels, die ge keurd werden door de keurmees ters van de bond, was weer beter als verleden jaar. De algemene kampioen werd een kleurkanarie van de heer A. van Schoneveld uit Waddinxveen. De ze won het door de vogelliefheb bers felbegeerde bondskruis. De andere kampioenen waren: J. Westdijk met een bruine kleurka narie, J.C. Zirkzee met een rode kanarie, L.J.W. Laseroms met een Gloster consort (Postuurkana rie), M. de Heer met een Goulda- mandine, F. Versluis met een zil- verbekje (algemeen kampioen tro pen), H. Broer met een grijze grasparkiet, J. de Vries met een agapornis, P.C. van Ruitenburg met een Elegant Parkiet (Kampi oen Kromsnavels), M. van Ofwe- gen met een japanse meeuw, W. Heuvelman met een bergparkiet, P. Dullaard met een gordelgras- vink, H. Dullaard met een dwerg- kwartel, W. Buitelaar met een Pa- relhalsduif. De jeugdkampioen werd R. Metselaar met een prin cess of wales parkiet. Het klassement van de 5 beste vo gels werd gewonnen door P.C. van Ruitenburg uit Benthuizen. Op vrijdagavond was de trekking van de grote verloting: De prijzen zijn gevallen op de volgende num mers: 1437, 2675, 2343, 2914, 0080, 0152, 2293, 0914, 0554, 2986, 1916, 0917, 2331, 0879, 2058, 3442, 0315, 2819, 3111, 2691, 2475, 0312, 0015, 2775, 2820, 1771, 3114. De prijzen zijn af te halen bij W. Buitelaar, Julianastraat 30, Wad dinxveen. bestemd voor de Peruaanse ont wikkelingsorganisatie Cidiag in Lima en wordt besteed aan de ontwikkeling en verbetering van werkgelegenheid in de krotten wijk Villa El Salvador. Gerno Kwaks vertelde dat enige tijd geleden in de sloppenwijk een fabriek is neergezet, die steenkool verwerkt tot briketten. Deze steenkool vervangt de veel duur dere petroleum, zodat de brand- door de Faculteit Bestuurskunde van de Technische Universiteit van Twente. In het rapport wordt door oud- Waddinxvener prof.dr. P.B. Boor- sma geconcludeerd dat het bou wen in de Moordreechtse Zuid- plaspolder de beste optie is om de regionale centrumfunctie van Gouda goed te kunnen uitvoeren, om de sociale structuur niet aan te tasten en om regionaal wel- vaartsverlies te voorkomen. Waddinxveen en Moordrecht wil len dat daar niet wordt gebouwd en stellen de eigen gemeentegren zen open voor het neerzetten van maximaal 3.700 van de 4.700 Goudse huizen. De Kamer van Koophandel onder schrijft een bebouwing van de Zuidplaspolder met Gouda-West, zoals ook de Vierde Nota op de Ruimtelijke Ordening dat moge lijk maakt. Met het oog op een gezonde eco nomische ontwikkeling van het bestaande regionale bedrijfsleven dient echter met name ook in de Zuidplaspolder voldoende bedrij venterrein beschikbaar te komen, aldus de Goudse Kamer, die niet wil dat het bedrijfsleven op dit vlak kan barsten. Verwezen wordt in dit verband naar het rapport ’’Groeien in het Groene Hart”, waarin de beleids visie van de Kamer van Koophan del wordt verwoord door dr. H. van der Cammen. De aanleg van een transferium bij Moordrecht (overstapstation voor automobilisten en treinreizigers), de ontwikkeling van een bedrij venterrein ten westen van ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid en een verdere uitbouw van het vei- lingterrein Doelwijk aan de Bre- deweg in Waddinxveen tot een re gionaal transport- en distributie centrum met goede uitvalswegen naar de rijkswagen Al2 en A20 zijn hierin begrepen. Verbazingwekkend vindt de Goudse Kamer het dat in het rap port ’’Gouda: Bouwen of bar sten?” de belangrijke regionale positie van de bedrijvigheid in Gouda nauwelijks wordt belicht. In het Goudse rapport wordt vol staan met het belichten van de detailhandel en horeca en het ver- meldenm dat ’’Gouda ook qua be drijfsleven een centrumpositie in neemt”. De regionale centrumfunctie van het bedrijfsleven in Gouda is een voudig te illustreren met gege vens uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel. In Gouda zijn ruim 2.500 bedrij ven gevestigd die werkgelegen heid bieden aan meer dan 18.000 personen. Dit is een kwart van het aantal bedrijven in Midden-Hol land en een derde van het totaal aantal arbeidsplaatsen bij het be drijfsleven in de regio. Gouda telt 220 exporterende bedrijven. Ter vergelijking: de tweede ge meente in Midden-Holland, Wad dinxveen, telt bijna 1.000 bedrij ven (10%) en 7.000 arbeidsplaat sen (12%). Het aantal exporteren de bedrijven ligt hier op ruim 140 (12%). De Kamer van Koophandel be treurt het dan ook ten zeerste dat het rapport van de Technische Universiteit van Twente niet me de met gegevens van de belangrij ke positie van de bedrijvigheid in Gouda is onderbouwd. De gedachte hierbij is al gauw dat het bedrijfsleven kennelijk kan barsten. De Goudse Kamer gaat ervan uit dat dit zeker niet de be doeling is geweest. GOUDA - Ing. J.A. van de Griend uit Maassluis wordt de nieuwe directeur van de Milieu dienst Midden-Holland, waarmee ook de gemeente Waddinxveen samenwerkt. Hij volgt ing. C.F.E.R.G. Janssen op die op 1 juli 1993 met pensioen gaat. Jaap van de Griend is momenteel hoofd van het Bureau bijzondere bedrijven en opsporing van de af deling Handhaving van de Dienst Water en Milieu van de provincie Zuid-Holland. Voor hij in 1979 bij de provincie ging werken was hij negen jaar werkzaam bij het Unilever Research Laboratorium. Hij is 45 jaar oud. De heer Van de Griend zal waar schijnlijk per 1 maart 1993 in dienst treden. De huidige direc teur, die vanaf 1978 heeft ge werkt aan de oprichting en uit bouw van deze (voor ons land vrij unieke) intergemeentelijke mi lieudienst, zal zijn functie na een inwerkperiode van enkele maan den officieel overdragen. Het dagelijks bestuur van het In tergemeentelijk samenwerkingsor gaan Midden-Holland heeft de heer Van de Griend benoemd na consultatie van de Bestuurscom missie Milieudienst (waarin de ge meenten van Midden-Holland ver tegenwoordigd zijn) op voor dracht van een selectiecommissie waarin het bestuur, de ambtelijke leiding en de medewerkers verte genwoordigd waren. Er hadden zich 55 kandidaten aangemeld voor de vacature, die half september in twee vakbladen heeft gestaan. WADDINXVEEN - Week-in- week-uit worden er in Waddinx veen (brom)fietsen gestolen gevonden. Gestolen werden een zwarte bromfiets (Puch Maxi, frame nummer 8165493), een bruine Sparta-bromfiets (framenummer 2743EW of 1741 TB), een rode bromfiets (Puch Maxi, frame nummer 9549571), een grijze'he renfiets (Atlas), een zwarte da mesfiets (4306 CW4), een bruine herenfiets (Union, 2742 EC 15), een witte racefiets (Peugeot), een grijze herenfiets (Graaf Floris), een zwarte herenfiets (Gazelle), een bruine herenfiets (Sparta, framenummer 608693), een groe ne damesfiets (Union Safari), een zwarte herenfiets (Windsor, 2741 VN664) en een groene damesfiets (Batavus). Gevonden is er een goudkleurige herenfiets (Batavus). De afgelo pen week werden verder 5 fietsen gevonden en teruggegeven aan de respectievelijke eigenaren. van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen een cheque van 60.000 gulden. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11