Klachten over zondagparkeren Jeugdcentrum in De Boog Groen licht voor Groene Hart-regio Burgemeester krijgt twee kussens als dank WVC-staatssecretaris vraagt steun leiders geloofsgemeenschappen ra zelden? jammer eigenlijk Bijna 50 polio- patiënten Kerstbal ouderen Na opening vernieuwd pand Van der Linde L6L. Allerlei vernielingen in Victorwijk C LEZERS SCHRIJVEN A 31 I AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! WEEKBLAD-CARTOON I VAN ELIAS AUTO HUREN? PERSONENWAGENS 9-PERSOONS BUSJES* Zeer concurrerende tarieven. Het ruimste aanbod BESTELWAGENS tot 20 m3 inhoud <4^ Samenwerking Knelpunten DE SCHANS 25 ALPHEN A.D. RIJN TEL.:01720- 7 51 55 Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 2 december 1992 de SPANNING OM OE BOOG' Bij FOCWA garantiebedrijf t GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CA RROSSE RIE BE DRIJE Stithting LEZEN. Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam M. - ISMH en IGOR zien de samen voeging als een belangrijke stap op weg naar een Groene Hart-re gio. Later kunnen ook andere Groene Hart-gemeenten zich bij deze regio aansluiten, zoals de ge meenten in West-Utrecht. Wij willen in deze ingezonden brief even klagen over de zondag in Waddinxveen. Nou zult u zeggen dat wij niet de enige zijn en dat er nu eenmaal weinig te doen is in dit Gouwe- dorp op zondag. Maar wij zouden het heerlijk vinden om, na een week werken, op zondag iets te ondernemen. Nou dan doen jullie dat toch, hoor ik u zeggen. Maar daar wringt ’m nou juist de schoen of liever gezegd de bumper! Wij moeten namelijk ’s ochtends thuis zijn om het parkeergestuntel in onze toch al overvolle straat aan te zien en zonodig in te grijpen om schade te voorkomen, veroor zaakt door de mensen die naar de hervormde Bethelkerk aan de Bil- derdijklaan gaan en bij ons in de straat hun auto parkeren (komt hier de term zondagsrijders van daan?). Wanneer we dus eindelijk om 11.15 uur weg durven gaan moe ten we er wel voor zorgen dat we vóór 18.00 uur weer terug zijn, want anders kunnen we de bocht niet meer door vanwege de dub bel geparkeerde auto’s (denk eens aan een brandweer- of een zieken auto). Maar we zijn niet al te somber want soms hebben we het geluk dat we er wel doorheen kunnen. Zijn we bijna thuis en willen we onze auto parkeren dan is dat ech ter jammer. Alle plaatsen blijken bezet te zijn door mensen van de ze kerk, die het liefst hun auto zo dicht mogelijk bij de kerk parke ren, zodat ze dan helemaal niet meer hoeven te lopen. Wanneer we dan eindelijk onze kalmte herwonnen hebben is tot Een glamourfoto van het nieuwe winkelpand van Morgana Slaapkamers en Van der Linde Interieurverzorging aan de Dorpstraat in Waddinxveen. (Foto: Peter de Ruig - Architecten bureau Roggeveen BV). DEN HAAG/WADDINXVEEN - Het aantal gemelde polio-pati- enten in Nederland loopt tegen Uit handen van bestuurslid J.C.M. Heemskerk van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland (links op de foto) kreeg H. v.d. Linde (72) de gouden speld van de Goudse Kamer uitgereikt. (Foto: Sjaak Noteboom). Als dank voor de officiële ope ningshandeling kreeg burgemees ter Van der Linden twee ultra moderne kussens mee uit de slaapkamerspeciaalzaak van Van der Linde. Morgana Slaapkamers is een keten van speciaalzaken die over het gehele land zijn ver spreid. Hoog in het vaandel staan service en kwaliteit. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder l pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J Open brief aan het college van Burgemeester en Wethouders en de gemeenteraad van Waddinx veen. jongeren hoogstens daarop aan spreken. - B. en W. ijveren al jarenlang voor een disco in Waddinxveen. Nu dit niet lukt zal de druk van de kant van de jongeren en de ge meente (beheert subsidiekraan) toenemen om in het enige cen trum voor jongeren van 12-20 jaar dat Waddinxveen rijk is disco achtige evenementen te organise ren. - Wanneer de twee welzijnswer kers, die het centrum in de buurt moeten introduceren, Waddinx veen over een aantal jaren verla ten, worden zij opgevolgd door andere werkers, die daar geheel anders over kunnen denken (de introducties in de buurt zijn dan immers een gepasseerd station). Uit dit alles moge duidelijk zijn, dat wij als bewoners geen enkele boodschap hebben aan dit koe koeksei. De houding in deze kwestie van het college van B. en W., met als eerst verantwoordelijk wethouder K.W.Th. van Soest, heeft bij de bewoners veel wan trouwen en verontwaardiging ge wekt. De bewoners zijn pas bij schrijven van respectievelijk 11 en 13 no vember 1992 door de Stichting Werknemerspool Waddinxveen en het gemeentebestuur, van de plannen op de hoogte gesteld, ter wijl de raadscommissies, waar de bewoners in principe hun stem hadden kunnen laten horen, op 2 en 5 november 1992 vergaderden. Hierdoor is inspraak van de bewo ners onmogelijk gemaakt, omdat zij op de raadsvergadering van 25 november 1992 niet het woord mogen voeren over onderwerpen die op de agenda staan. Hierbij zij opgemerkt dat de pu- blikatie van de agenda van de be treffende raadscommissie in de wekelijkse rubriek van de ge meente in het Weekblad voor Waddinxveen beslist onvoldoende was om adequaat te kunnen reage ren (té summier en té kort tijd). In de Gemeentegids Waddinx veen 1992 lezen wij op pagina 31 een prachtig verhaal over de in spraakmogelijkheden die de ge meente haar burgers op tal van punten zou bieden. Waarom heeft wethouder Van Soest dan de bewoners zo laat in gelicht, zodat inspraak in feite on mogelijk is geworden en waarom heeft hij dit pas gedaan na aan drang van de raadscommissie On derwijs, Personeel en Sociaal-Cul- tureel Werk en de Stichting Werknemerspool Waddinxveen? Wanneer een verkeersdrempel wordt aangelegd of een plantsoen opnieuw ingericht krijgen de be woners tijdig bericht, zodat zij adequaat kunnen reageren. Waarom is dit niet gebeurd met de plannen voor het jongerencen trum in de Vondelwijk, die nog veel sterker het leefklimaat van een buurt benvloeden? Waarom is voor de bewoners van de Peter Zuidlaan en omgeving wel een hoorzitting georganiseerd over de mogelijke huisvesting van een jongerencentrum in hun buurt en niet voor de omwonen den van De Boog, terwijl de laat- ,sten zelfs dubbelgepakt worden: namelijk met betrekking tot hun leefklimaat én hun portemonnee (waardedaling woningen)? Is hier wel sprake van gelijke be- De vorming van een Groene Hart- regio is belangrijk voor het meer landelijk middengebied tussen de grootstedelijke regio’s rond Rot terdam, Den Haag en Utrecht. Een eigen bestuurlijke autoriteit is, vooral met het oog op de ruim telijke ontwikkeling in de westelij ke Randstad, gewenst. IGOR en ISMH, elk met meer dan 20 jaar ervaring met regiona le samenwerking, bereiden zich al enige tijd voor op de komende sa menvoeging. Al in 1991 zijn zij gestart met onderling overleg. Nu het besluit van de provincie is ge vallen, hebben de samenwerkende gemeenten tot 1 januari 1997 de tijd om hun samenwerkingsorga nisaties aan te passen. De gemeenten in Midden-Holland en het IGOR zullen opgaan. Daarnaast zullen zoveel mogelijk andere intergemeentelijke samen werkingsverbanden binnen nieuwe grenzen in het nieuwe ver band opgaan. Een gezamenlijke ambtelijke pro jectgroep van IGOR en ISMH zal met voorstellen komen. Dit gebeurt onder begeleiding van een bestuurlijke groep, aangewe- WADDINXVEEN - Dansschool Van der Lubbe organiseert in sa menwerking met Stichting Wel zijn Ouderen Waddinxveen (SWOW) een kerstbal voor oude ren vanaf 50 jaar. Dit kerstbal zal worden gehouden op zaterdagavond 12 december in de dansschool aan de Sniepweg in Waddinxveen. Tijdens dit bal zal een dansdemonstratie worden ge geven. Alle ouderen vanaf 50 jaar zijn van harte welkom. De entree voor deze avond bedraagt ƒ5,- per per soon. De avond begint om 20.30 uur (zaal open 20.15 uur) en duurt tot middernacht. te breiden en complete slaapka mers aan het assortiment toe te voegen. Naast het gedeelte waar alles voor het interieur te verkrijgen is, is op de eerste verdieping van het pand aan de Dorpstraat de slaapkamer speciaalzaak Morgana Slaapka mers Van der Linde te bewonde ren. Met de komst van Morgana Slaapkamers is het assortiment van Van der Linde aanzienlijk uit gebreid. Naast (rol)gordijnen, stoffen, ophangsystemen en tapijt treft men op de eerste verdieping alles voor de slaapkamer aan: van complete slaapkamers tot matras sen en dekbedovertrekken. Rijnstreek (IGOR) en het Intergemeentelijk samenwerkingsor gaan Midden-Holland (ISHM) stemmen in met besluit. zen uit en door de dagelijkse be sturen van IGOR en ISMH. Ta ken, bevoegdheden en organisatie van het nieuwe samenwerkings verband zullen belangrijke discus- sie-punten worden voor de betrok ken gemeenten. De gemeentebe sturen bepalen uiteindelijk hoe het samenwerkingsverband er uit komt te zien. ISMH en IGOR zullen de ko mende tijd extra werk moeten verzetten om dit in goede banen te leiden. Daarbij doet zich een fi nancieel knelpunt voor. Anders dan zij gemeentelijke herindeling is er bij de regionale herindeling geen sprake van een financiële compensatie voor de betrokken gemeenten. Naar oplossingen voor dit financiële probleem wordt nog gezocht. Een ander knelpunt is de afwij kende regionale indeling van bij voorbeeld politie, brandweer, ove rige hulpverlening en arbeidsvoor ziening. Daar is sprake van afwij kende gebiedsindelingen. Voor de betrokken gemeenten, maar zeker ook voor de burger, is een eenduidige regionale indeling van belang. Er mag geen onover zichtelijke lappendeken van rege lingen blijven bestaan. Rijk en provincie kunnen dit knelpunt op lossen door ook de regionale inde ling op andere beleidsterreinen in overeenstemming te brengen met de nieuwe 5-deling van Zuid-Hol land. heid (NRV) gevraagd hierover te adviseren. Onderwerp van het gesprek was om de mogelijkheden te bezien om in gesprek te komen en te blij ven met gewetensbezwaarden te gen vaccinatie. De heren Douma, Maas en Moer kerken denken aan verschillende mogelijkheden. Zij willen de ge- loofsgemeenschapen erbij betrek ken waartoe de Gereformeerde Gemeenten behoren, de Gerefor meerde Gemeenten in Nederland, de Oud Gereformeerde Gemeen te, de groepering rond het blad ’Bewaar het Pand’ en de groepe ring rond het blad ’Het gekrookte Riet’. Daarnaast wordt concact gezocht met scholengemeenschappen met overwegend leerlingen uit ge noemde geloofsgemeenschappen en met de SGP-fractie en -hoofd bestuur en de SGP-jongerenorga- nisatie. de 50. Eén patient is ten gevol ge van polio overleden. Alle patiënten die tot nu toe zijn gemeld zijn in het verleden niet gevaccineerd. Van de poli- opatiënten komen er 20 uit Zuid-Holland, waarvan 1 uit Waddinxveen. De huidige epidemie beperkt zich tot nu toe tot de groep mensen die om principiële re denen neit zijn ingeënt. Er is op dit moment geen aanwijzing dat polio zich voordoet buiten deze groepen. Ook bij eerdere epidemieën in ons land heeft niemand buiten deze groepen polio gekregen, sinds het rijksvaccinatiepro- gramma is ingevoerd. Het aantal gevallen is in de af gelopen weken sterk toegeno men. Er is een ruime versprei ding van het virus binnen de groepen, die vaccinatie om principiële redenen afwijzen. Daarom zullen de GGD-en het contactonderzoek intensiveren. Dat houdt in dat op ruimere schaal dan voorbeen inentingen wordt aangeboden aan mensen uit deze groepen, ongeacht de leeftijd, die mogelijk in con tact zijn geweest met bekende besmette personen. Nog steeds geldt dat iedereen van 41 jaar en ouder, die niet behoren tot groepen, die uit geloofsovertuiging vaccinatie afwijzen, vrijwel allen door vroegere inenting of op natuur lijke wijze tegen polio be schermd zijn. WADDINXVEEN - Met veel feestelijk vertoon, een open huis en aanbiedingen voor de klanten is vorige week woensdag de ver nieuwde vestiging van Van der Linde Interieurverzorging en Morgana Slaapkamers aan de Dorpstraat in Waddinxveen offici eel in gebruik genomen. De officiële openingshandeling was in handen van burgemeester C.M. van der Linden. Hij onthul de op de voorgevel van het door architect ir. Jan Roggeveen ont worpen pand de beide logo’s van de twee zaken onder één dak. De 72-jarige H. van der Linde werd na de officiële opening ge huldigd door bestuurslid J.C.M. Heemskerk van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, die de succes volle onderneming een gouden speld en oorkonde aanbood. De onderscheiden Waddinxvener stapte 54 jaar geleden in de zaak van zijn vader. Het familiebedrijf zelf bestaat 107 jaar. De Goudse Kamer zag in het ondernemer schap van ”het oudste personeels lid” (zoals zijn zoon Kees van der Linde hem noemde) opnieuw aan leiding dat met een speld te belo nen. Burgemeester Van der Linden fe liciteerde Henk van der Linde en zijn ondernemende zoons met de nieuwbouw, uitbreiding en moder nisering aan de Dorpstraat. Hij vond het een prachtig pand, ’’ei genlijk te mooi en te luxe voor het wijkwinkelcentrum Dorp straat”, dat daardoor volgens hem wel nieuwe impulsen had gekre gen. ”De Dorpstraat en natuurlijk ook Waddinxveen - met of zonder hoofdwinkelcentrum - is verrijkt met een fraai winkelpand. Het hoofdwinkelcentrum dreigt een fata morgana te worden. Lucht spiegelingen hebben ons op vele plaatsen zo’n centrum al laten zien. Toch mag zo’n centrum geen luchtkasteel worden. Er wordt hard gewerkt aan de oplos sing. Het is heerlijk als je als zelf standig ondernemer op eigen ge zag knopen kunt doorhakken”, zei hij met een knipoog naar de fami lie Van der Linde. Waddinxveens eerste burger om schreef de Van der Linde’s als een ’’uitgeslapen” familie met da dendrang en werklust. In het pand aan de Dorpstraat zijn al drie generaties in de weer met textiel en interieurverzorging en nu ook met een uitgebreide col lectie complete slaapkamers. Harde werkers en vindingrijk wa ren ook de omschrijvingen die het aannemingsbedrijf Bontenbal - dat er geen geheim van maakte vaker in Waddinxveen aan de slag te willen - gebruikte om aan te ge ven hoe zij tegen de familie Van der Linde aankijkt. Mede-eigenaar Kees van der Lin de gaf in een toespraakje aan wat er allemaal was gebeurd voordat tot de verbouwing en vernieuwing werd besloten en wat er zoal tij dens de bouw van zes maanden was gebeurd. Ook architect ir. Jan Roggeveen stond daar even bij stil. De uitbreiding werd snel werke lijkheid toen Kees van der Linde vorig jaar naar een andere pand in de Dorpstraat verhuisde. Daarna kon het huis waarin hij, zijn ou ders en zijn grootouders hadden gewoond worden afgebroken. De plannen werden in sneltrein vaart uitgewerkt en na veel wik ken en wegen werd besloten de zaak met 800 vierkante meter uit De heren Douma, Maas en Moer kerken proberen binnen elke ge noemde geloofsgemeenschap een contactpersoon te vinden, die be reid is om mee te werken aan de organisatie van bijeenkomsten waarin zowel over de medische als de godsdienstig-ethische aspecten van vaccinatie gesproken wordt. Voorts willen zij de SGP-organi- saties vragen mee te werken aan een enquête, die inzicht moet ge ven in hoeveel mensen nu wel of niet gevaccineerd zijn en waarom. Ter ondersteuning van de discus sie verschijnt een publikatie, me de bestemd voor scholieren, met daarin feitelijke informatie over polio en vaccinatie en informatie over de voordelen en de bezwa ren. Daarnaast zoekt het ministerie naar mogelijkheden om op de ge noemde scholengemeenschappen voorlichtingslessen te geven over de betekenis en wenselijkheid van vaccinatie. Deze initiatieven sluiten aan bij het advies van de Gezondheids raad uit 1982, dat pleitte voor sys tematische voorlichting binnen deze geloofsgemeenschappen. De extra aandacht voor bedoelde geloofsgemeenschappen vindt plaats naast de werkzaamehden van de GGD’S die het vaccinatie beleid daadwerkelijk uitvoeren. De verder discussies binnen de geloofsgemeenschappen zullen buiten de openbaarheid plaatsvin den. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Staatssecretaris drs. H.J. Si mons van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC), heeft vorige week dinsdag 24 november prof.dr. J. Douma, prof.dr. P.F. Maas en ds. A. Moerkerken ontvangen naar aanleiding van de huidige polio-epidemie, die ook in Waddinxveen één slachtof fer heeft. Zij hebben zich bereid verklaard om te proberen vanuit hun eigen deskundigheid in gesprek te ko men en te blijven met mensen, die om godsdienstige redenen moeite hebben met vaccinatie. Prof.dr. J. Douma is hoogleraar in de Christelijke Ethiek aan de Theologische Universiteit van de Gereformeerde Kerken te Kam pen en prof.dr. P.F. Maas is hoog leraar Parlementaire Geschiedenis aan de Universiteit te Nijmegen. Ds. A. Moerkerken is predikant van de Gereformeerde Gemeente te Gouda en docent aan de Theo logische School van de Gerefor meerde Gemeenten te Rotterdam. Ds. Moerkerken behoort persoon lijk tot de kring van gewetensbe zwaarden tegen vaccinatie. Staatssecretaris Simons toont zich zeer erkentelijk voor de inzet en steun, die hij van hen krijgt. Het kabinet zette onlangs nog vraagte kens bij de vrijwilligheid van vac cinatie tegen ernstig besmettelijke ziekten. Vooralsnog blijft de eigen verant woordelijkheid uitgangspunt voor vaccinatie. Inmiddels is de Natio nale Raad voor de Volksgezond- WADDINXVEEN - Een op de St. Victorstraat geparkeerde auto werd op zondag 22 november door de eigenaar met schade aan getroffen. In het rechterportier zat een deuk. Het is onduidelijk of het hier om een doorrijder dan wel een vernieling gaat. Diezelfde dag werden nog meer auto’s met schade op de St. Vic torstraat aangetroffen. De politie onderzoekt de zaak. Later in de week werden ook de nodige vernielingen aangericht bij de wijkschool St. Jozef aan de Kanaalweg in de St. Victorwijk. Hier werd een muurtje omgetrapt en de gevel met verf beklad. Een deur liep de nodige brandplekken op. De ruit van de telefooncel op de St. Victorstraat werd op vrijdag 27 november vernield door rond vliegend glas. Dit glas was afkom stig van een door middel van vuurwerk tot ontploffing gebrach te glazen pot. De afstekers van het vuurwerk zijn achterhaald en zijn doorverwezen naar het Buro Halt te Gouda. Onbekenden hebben in de nacht van maandag 23 november een ruit vernield van een pand aan de Zuidkade. De ruit werd met een steen ingegooid. De politie heeft op donderdag 26 november een 14-jarige jongen aangehouden wegens een door hem gepleegd vandalisme in de flat aan de Eksterdreef. Bewoners ondervinden daar al enige tijd last van kleine vernielingen in en rond de flat. De plannen voor de huisvesting van een jongerencentrum in De Boog (C. Huijgenslaan) en de ver plaatsing van de activiteiten van De Boog naar de voormalige Klaas de Vriesschool (Herman Heijermanslaan), hebben bij de buurtbewoners tot grote ongerust heid geleid. Gevreesd wordt dat deze plannen, zeker op termijn, het leefklimaat in de buurt ernstig zullen aantas ten en de waarde van de woningen (vrijwel allemaal in eigendom) sterk zal doen dalen. De informatieavond van de Stich ting Werknemerspool Waddinx veen (Stichting Waddinxveens Welzijnswerk i.o.) in De Boog op woensdag 18 november 1992 heeft deze vrees nauwelijks kun nen wegnemen. Volgens de twee informanten op deze avond (teamleider respectie velijk jongerenwerker Stichting Werknemerspool Waddinxveen) zou het nieuwe jongerencentrum geen Bonkelaar, disco, houseparty of café worden. Het zou een kleinschalige voorzie ning zijn voor jongeren van 12-20 jaar uit geheel Waddinxveen (cir ca 1.800) en speciale groepen (mi granten, meiden, jongeren met be paalde problemen). Het zou daarbij gaan om cursus sen (zoals muziekles), workshops, huiswerkbegeleiding, jongerenin formatiebalie en het bieden van ontmoetingsruimte (zonder bar, maar wel met een uitgiftepunt voor koffie, thee, fris en bier). Deze activiteiten zijn echter min der onschuldig, dan zij op het eer ste gezicht lijken. Zelfs al zou slechts een fractie van de potent iële groep jongeren dit centrum bezoeken, dan is al te vrezen voor ernstige verstoring van het leefkli maat in deze kleine, rustige buurt. Te denken ware onder meer aan overlast door: - Te luid afgestelde audioappara- tuur in het niet-geïsoleerde De Boog (jongeren onder elkaar zul len zich in hun vrije tijd zeker niet inhouden); -Het komen en vooral gaan van talrijke jongeren (fietsen, brom fietsen, motoren, auto’s); - Feesten tot laat in de nacht; - Samenscholing rond het gebouw van gefrusteerde jongeren, die niet worden binnengelaten (de lei ding wil bepaalde jongeren weren, bijvoorbeeld van buiten Waddinx veen). De buurtbewoners hebben geen reden te twijfelen aan de goede bedoelingen van de twee welzijns werkers met betrekking tot het beperken van de overlast voor de buurt. Toch blijkt telkens weer dat zelfs goedwillende en professionele krachten het jongerenwerk voor deze moeilijke leeftijdsgroep uit de hand laten lopen. Opgemerkt zij verder: - De jongerenwerker kan niet al tijd aanwezig zijn. Dit betekent dan beheer door jongeren zelf of vrijwilligers. - De jongerenwerker is, volgens zijn zeggen, niet verantwoordelijk voor het gedrag van de jongeren buiten het gebouw. Hij wil de DEN HAAG/GOUDA - Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben op donderdag 19 november besloten om het aantal sa- menwerkings-regio’s in deze provincie terug te brengen van 12 naar 5. Midden-Holland en de Rijnstreek worden samengevoegd tot één nieuwe regio. Het Intergemeentelijk Overlegorgaan LSL IS EEN AKTMTEIT VAN BV LIAM handeling van burgers? Waarom is wethouder Van Soest niet ver schenen op de informatieavond in De Boog van 18 november 1992, terwijl hij toch de eerst verant woordelijke wethouder is voor het aan de gemeenteraad gedane voor stel met betrekking tot de huis vesting van het jongerencentrum? Is dit niet het ontlopen van ver antwoordelijkheid? Ieder mens voelt toch op zijn klompen aan (en zeker een goed bestuurder) dat met een schrifte lijke kennisgeving van de zijde van de gemeente niet volstaan kan worden wanneer het een zo gevoe lige materie betreft. Ligt aan dit alles misschien boos opzet ten grondslag, omdat wet houder Van Soest zich een twee de mislukking met betrekking tot de huisvesting van dit centrum niet kan permitteren en dus in het geheel niet geïnteresseerd is in een directe confrontatie met de bewoners en het laten meetellen van hun opvattingen bij de be sluitvorming? Het jongerencentrum is een min of meer centrale voorziening, be stemd voor jongeren uit geheel Waddinxveen. Juist vanwege de kans op overlast dient een situatie gezocht te worden die minder ge voelig is voor dit euvel (het gaat tenslotte niet om kinderen tot 12 jaar, maar om jongeren van 12-20 jaar en ouder, die in hun vrije tijd bepaald niet zelden problemen veroorzaken voor omwonenden). Een dergelijke voorziening hoort niet thuis in een klein, rustig buurtje aan de rand van Waddinx veen. Het zou beter geweest zijn wanneer wethouder Van Soest dit van te voren overwogen had. Nu worden in het wilde weg, en gespeend van elk planologisch in zicht met betrekking tot de effec ten van bepaalde situeringen, voorstellen gelanceerd, die de rust in de ene na de andere buurt ver storen. Dit is geen weloverwogen beleid, maar paniekvoetbal. De bewoners hebben korter of langer geleden gekozen voor Waddinxveen en deze buurt. Zij hebben zich door de aankoop van hun woning ook aanzienlijke of fers moeten getroosten. Dit alles in de veronderstelling dat het hier rustig en prettig wonen zou zijn. Tot voor kort was dit ook het ge val. De laatste jaren worden zij echter telkens opgeschrikt door gemeentelijke voorstellen die het leefklimaat in de buurt ernstig kunnen verstoren, de waarde van hun opgebouwd woningbezit ver minderen en het woongenot ver zieken (motorhome Staringlaan, woonwagencentrum groenstrook Da Costaweg, jongerencentrum in De Boog, uitbouw buurtcentrum tot centrale welzijnsvoorziening op locatie Klaas de Vriesschool). Voorstellen die op zodanige wijze gepresenteerd worden dat het maar toeval is als je daar als be woner op tijd achter komt. En wat wacht ons straks weer wan neer nog meer schoolgebouwen vrijkomen? In plaats van dat de gemeente over de belangen van de burger waakt, hem rechtszekerheid biedt en tijdig waarscliuwt voor plannen die het leefklimaat in de buurt kunnen beïnvloeden, moeten wij thans voortdurend alert zijn op slinkse streken van de gemeente om voorzieningen, die moeilijk plaatsbaar zijn in onze buurt of onmiddellijke omgeving te depo neren. Elke ouder wordende buurt bergt het gevaar in zich, dat zij achter uit gaat. Wanneer de neergaande spiraal van verloedering eenmaal heeft toegeslagen, is er geen hou den meer aan en moeten deze buurten met zeer veel gemeen schapsgeld weer enigszins leef baar gemaakt worden. Het ware beter deze verloedering te voorkomen door tijdig passende maatregelen te nemen die het leefklimaat opkrikken in plaats van deze buurten te gebruiken als vergaarbak van allerlei het leefkli maat aantastende elementen. In verband met dit alles verzoe ken wij het college van Burge meester en Wethouders en de ge meenteraad van Waddinxveen met klem het voorstel om te ko men tot de vestiging van een jon gerencentrum in De Boog en de verplaatsing van de activiteiten van dit centrum naar de voormali ge Klaas de Vriesschool op te schorten in afwachting van een door de gemeente te organiseren inspraakavond over deze materie. Mocht de gemeenteraad uiteinde lijk toch instemmen met het voor stel van B. en W. dan zullen wij niet schromen onze argumenten voor te leggen aan hogere instan ties. Deze brief is voorzien van onge veer 140 handtekeningen van de b ewoners aan de C. Huijgenslaan, Justus van Effenlaan, Jacob Cat- slaan en Da Costaweg. BEWONERS OMGEVING DE BOOG p/a B.A. van den Wijngaard, Da Costaweg 27, 2741 BK Waddinx veen. overmaat van ramp de kerkdienst afgelopen en het gestuntel van het wegrijden uit de parkeervakken begint weer. Zoontje lief hangt met zijn hoofd naar buiten en wordt geacht de achterkant van de auto in de ga ten te houden. Hij roept dan te gen zijn vader: ”Ja, kom maar, kom maar, kan nog iets verder....” en dan moeten wij weer snel naar buiten rennen om tussen de auto en de naderende bumper te gaan staan om erger te voorkomen. Toen in het verleden de mensen hun auto’s parkeerden langs de Staringlaan kwamen er klachten. Automobilisten hadden op die plaats in het verkeer geen goed overzicht meer. Dus legt de ge meente een parkeerverbod op en verplaatst daarmee gewoon het probleem naar de Tesselschade- laan en omliggende straten. Een brief aan de gemeente Wad dinxveen om de groenstrook in de straat iets te versmallen, zodat de parkeervakken wat groter worden of om de parkeervakken schuin te maken, heeft niet geholpen. Maar de schades die verschillende gezinnen al gehad hebben en die ze op niemand kunnen verhalen, willen ze ook niet betalen. Van daar ons directe verzoek aan de kerkgangers. We praten niet alleen namens ons zelf als we de bezoekers van de Bethelkerk vriendelijk doch drin gend vragen: benut de grote par keerplaats achter het NS-station Waddinxveen-Noord. Dat is mak kelijker parkeren voor u en het is even ver lopen. A. RENS Tesselschadelaan 11, Waddinx veen 4^ 'K.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15