Kwaliteitscertificaat voor Anton Verboom Korbis op schot tegen DVS: 13-8 VANAF I DECEMBER NU OOK IN BOSKOOP 28.50 24.50 PCC Rotterdam BV krijgt ISO 9002 Bijzondere aanpak vuurwerk- misbruik Expositie Individuals in Gouda Nieuwe gids Zevenhuizen- Moerkapelle Verplichte routering vervoer van plofstoffen Super is de beste winkel Op eerste zondagse koffieuur 75 mensen Auto Baas blij met titel voor Nissan Micra Pietenmiddag wijkschool St. Jozef Themadiensten in hervormde kerken W’veen Cursusaanbod van Kreater is compleet Praktijk voor fysiotherapie ’’Heuvelhof’ F Veiligheid centraal bij Kruiswerk Open Cirkel over lofprijzing en verootmoediging Soirée over wijncultuur Zwarte Pieten in bibliotheek AKTIEPRIJS fast court Knippen, wassen, ge' I FLOREANT1 - GOUDA 1 (zondag) WEEKBLADCARTOON VAN ELIAS OMTZIGT FOEI iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde vericoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ HET MAKKELIJKE VAN FAST HAIRFASHION IS, JE KUNT ZO BINNENLOPEN. EEN AFSPRAAK IS NIET NODIG. Expositie BOSKOOP-REYERSKOOP 71 TELEFOON: 01727 -15149 (volop parkeermogelijkheden) K. Straver Ter Aar a 01722-31 33 Zondag 6 december: 3e ronde DISTRICTSBEKER Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang14.00 uur Korbis 2 Begin MP y Kerstuitvoering I VOOR DAMES: 1 VOOR I HEREN: Uitvoering Tussenstap Weekblad voor Waddinxveen Pagina 19 Woensdag 2 december 1992 l WADDINXVEEN - Na de bekerwinst van donderdagavond te- Midden-Holland in Gouda wordt systeem. In december gebeuren elk jaar werk en fonduen, frituren. over veilig oliebollen bakken, be te doen (7-11). Toen was de eind- vuurwerk. i opgenchl 1 september 1945 Jan Cor Olie, Jordie Olie, Samuel W 11 11 I I I I I I I I 1 I I I I I I I I I Ook dit jaar is er weer werk van de Waddinxveense Kunstkring te bewonderen in de bibliotheek. Dit jaar rond het thema muziek. er weer Zwarte Pieten op bezoek van vrijdag 20 november, met zich mee brengt. De Wet Vervoer Gevaarlijke Stof fen, de opvolger van de Wet Ge- van de mutatiebon uit de laatst verschenen gids i i i i i i i i i i i i Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij de hoofdsponsor van Floreant: AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw I 1 I I I i I i I i I H I I I I I I I I enhanddrogen’ DEN HAAG/WADDINXVEEN - Gemeenten en provincies moe ten in de toekomst vaste routes uitstippelen voor vervoer van ge vaarlijke stoffen via de weg en over water. Dat is de voornaamste verandering die de nieuwe Wet lingen waarin de internationale voorschriften worden vertaald. Anders dan de huidige wet regelt de nieuwe wet het stoffenvervoer integraal. De wet maakt een betere coördi natie mogelijk tussen de activitei ten van verschillende diensten die met de controle op het vervoer van gevaarlijke stoffen zijn belast. Verder worden de sancties die rusten op overtredingen van de wet meer in overeenstemming ge bracht met de grote veiligheids risico’s die daaraan verbonden zijn, hetgeen wil zeggen dat de strafmaat strenger wordt. Het vervoer van radioactieve stof fen wordt overigens geregeld in aparte wetgeving, zodra de door lichting van de Kernenergiewet is afgerond. Ook het vervoer van ge vaarlijke stoffen door de lucht en over zee is in de nieuwe wet bui ten beschouwing gelaten. Aan vei ligheid van transport over deze wegen zijn al eisen gesteld in aparte internationale verdragen. WADDINXVEEN - Op donder dag 12 november werd Unigro’s winkelformule Super uitgeroepen tot de beste Nederlandse super markt van 1992. De bijbehorende onderscheiding, het zogeheten Formule Profiel, werd uitgereikt door mr. M.J. Roos, directeur van het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel. Naast Super werden nog twee winkelformules bekroond. De for mule Konmar, behorende tot het Vendexconcern, kreeg een For mule Profiel vanwege ’het beste assortiment’. De formule Cl000 van Schuite- ma, ontving een Profiel omdat zij de klanten de beste service biedt. De uitreiking van de Formule Profielen vindt elk jaar plaats op initiatief van het levensmiddelen vakblad FOOD Personality. Er ligt een onderzoek onder 4500 huishoudingen aan ten grondslag, uitgevoerd door marktonderzoek bureau Trendbox. j le adspiranten/juniorenteam, be staande uit Teun van der Krol, Vincent en Raymond van Es en Lucien Claessen en het le pupil lenteam, waarvan deel uitmaakten Dick Berghout, Arie de Mik, Maurits van den Bosch en Ronald van den Bor. Geen wonder dan ook, dat mede door de goede resultaten van het varing op te doen. Alle medewer kers werden op de hoogte gesteld van de beleidsmatige aanpassin gen en gevraagd mee te denken over procedures en instructies om men. Een bedrijf, dat niet alleen grote ervaring op het gebied van invoering van kwaliteitssystemen heeft, maar tevens goed bekend is met de branche, waarin PCC ope reert. Bennink Concultants maakte dui delijk dat het behalen van een ISO 9002 certificaat slechts een stap behoort te zijn naar een ho ger doel. PCC diende het interne reilen en zeilen tegen het licht te houden. Dat leidde tot bijstelling van het beleid. De directie gaf derhalve de hoogste prioriteit aan afstemming van de eigen bedrijfs organisatie op de elementen van de ISO-norm. Om niet te overhaasten viel het besluit gedurende 1991 eerst er- eveneens integreren in hetzelfde kwaliteits- WADDINXVEEN - Om vast he lemaal in de stemming te komen voor het Sint Nicolaasfeest werd op donderdag 26 november een Pietenmiddag georganiseerd op de wijkschool St. Jozef (Kanaal- weg). De groepen 1, 2 en 3 werkten on der de leiding van een aantal hulpouders een groot aantal acti viteiten af. Er waren diverse spelletjes die de kinderen konden doen, maar ook moesten zij een Pietenmuts en -kraag maken en mochten zij zich laten schminken als Zwarte Piet. Een ’lekkere’ activiteit was het versieren van een speculaaspop die aan het eind van de middag natuurlijk mee naar huis mocht worden genomen. Toen op het eind van de middag alle kinderen verkleed waren als Pietjes, werd in een optocht door de school gelopen, zodat ook de andere groepen de leuke Pietjes konden bewonderen. Het was een zeer geslaagde mid dag. Het wachten is nu nog op Sint Nicolaas zelf, want hij be zoekt op vrijdag 4 december met zijn Pieten de wijkschool St. Jo zef. ZEVENHUIZEN - De voorberei dingen voor de officiële gemeen- tegids Zevenhuizen-Moerkapelle worden binnenkort gestart. De nieuwe uitgave wordt weer ver- vertïsing bv uit Den Helder. De gids zal april ’93 verschijnen. De werving van advertenties voor de komende uitgave start binnen i enkele weken. De heer B. Ambri- gnCHTINC \J bejaa-rmn vjADOIH«vA GOUDA - Van vrijdag 11 decem ber tot 24 januari is in Stedelijk Museum het Catharina Gasthuis in Gouda de tentoonstelling Indi viduals te zien. Van negen Nederlandse beeldhou wers wordt in Individuals werk getoond: Hans van der Ban, Henk van Bennekum, Bert van Loo, Marc Ruygrok, Juul Sadée, Ar- janne van der Spek, Carel Visser, Fredy Wolf-Wubben en Ton Zwerver. De deelnemende kunstenaars ma ken onderling sterk uiteenlopend werk, al stemmen ze overeen in hun onorthodox combineren van materialen. De tentoonstelling reisde in de loop van 1992 langs vijf verschil lende musea in Finland. Individu als is in Museum het Catharina Gasthuis in Gouda, als enige mu seum in Nederland te zien. Individuals is samengesteld door mevrouw Païva Kiiski, directeur van het Wainö Aaltonen Museum in Turku, Finland. Het is interes sant te zien welk beeld een Finse conservator schetst van de heden daagse Nederlandse beeldhouw kunst en in hoeverre dit beeld overeenkomt c.q. afwijkt van ons eigen verwachtingspatroon. De organisatie van de tentoonstel ling was in handen van de Stich ting Dutch Art International en de Rijksdienst Beeldende Kunst. Bij de tentoonstelling is een cata logus uitgegeven, geschrven door Ans van Berkum en vormgegeven door Hans Kentie (ƒ75,-). In het Stedelijk Museum het Ca tharina Gasthuis zijn de openings tijden: maandag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. Op 25 december en 1 januari is het Goudse museum gesloten. WADDINXVEEN - Het cen trum voor Kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat in Waddinxveen Kreater heeft een heuglijk feit bereikt: zowel voor kinderen als voor volwassenen heeft Kreater een cursusaanbod in alle gangbare kunstvormen gecre- eerd. ’’Ofwel, we zijn compleet”, aldus directeur Roel van Schra- vendijk. Nieuwe loten aan de stam van Kreater cursussen zijn het 3-in-l- pakket, instrumentenverkenning en tekenen en schilderen voor kin deren. Het 3-in-l-pakket is bedoeld als kennismaking met verschillende kunstzinnige disciplines. Op de basisscholen van Waddinxveen gaf Kreater al een serie lessen in verschillende kunstvormen: Beel dende vorming, muzikale vorming en drama. Het 3-in-l-pakket gaat dóór: eerst 12 weken beeldende vorming (we kelijks 1,5 uur les), daarna weke lijks dramalessen en daarna mu ziek. Het eerste gedeelte is gegeven door beeldend kunstenaar Josiah Onemu. Josiah Onemu geeft ook de Kreater-kindercurssusen beeld houwen en boetseren. Claar van Liemt, docente bij de jeugdthea- terschool zal het tweede gedeelte van het 3-in-l-pakket voor haar rekening nemen. Instrumentverkenning is een cur sus in de breedte. Kinderen krij- WADDINXVEEN - De hervorm de ontmoetingskring De Open Cirkel houdt woensdag 9 decem ber in Het Anker aan de Nesse weer een avond. Wilma van der Vlist uit Bodegra ven zal de bezoekers van De Open Cirkel iets vertellen over lofprijzing en verootmoediging, twee dingen die in het leven van een christen een belangrijke plaats dienen in te nemen. Aan het einde van de inleiding en voor de pauze wordt er gelegen heid gegeven om vragen over het onderwerp te stellen. Na de pauze zullen lofprijzing en verootmoedi ging beoefend worden onder lei ding van de inleidster. Dit zal voornamelijk gebeuren door het zingen van een aantal lie deren die op het onderwerp be trekking hebben. Iedereen is, zoals gebruikelijk, weer vanaf acht uur welkom. Het programma begint om half negen. WADDINXVEEN - In de kerk gebouwen van de Centrale Her vormde Gemeente, de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost, De Hoek steen aan de Esdoornlaan, de Bet- helkerk aan de Bilderdijklaan en in de dependance in de Zuidplas, de Rehobothschool aan de Sper- werhoek, worden zondag 6 de cember themadiensten gehouden met als thema: ”Op weg naar kerst”. Over dit thema zullen respectie velijk ds. A.W. v.d. Plas, ds. H. Schipaanboord, ds. J.W. Goossen en ds. J. van Doorn uit Strijen spreken naar aanleiding van ad vent. De diensten beginnen om 9.30 uur. Na afloop is er gelegenheid om nog wat na te praten en een kopje koffie te drinken. Voor de kinderen is er een crèche. Op weg naar een hopelijk goed competitieresultaat boekten de Korbis-reserves uit tegen Thor 2 een zeer kostbare 6-7 zege. Goed spelend wisten ze ook in de enerverende slotfase Thor nipt voor te blijven. Met 4 punten uit twee wedstrijden kan van een goe de competitiestart gesproken wor den. fase eigenlijk al begonnen en was het nog tweemaal raak voor Kor bis. Eenmaal nog via de hand van Pieter Slootweg (8-12) en de laat ste treffer kwam via een ’tip-in’ op naam van Frits Visser. uur geopend. Bezoekers zijn daar welkom, maar bellen kan ook. Nadere informatie bij de Gezond heidswijzer, tel. 01820-29466. gen les op 4 instrumenten: blok fluit, drums, keyboard, gitaar. In de lessen wordt hetzelfde be handeld als in de zogenaamde amv-lessen, maar alles wordt op instrumenten uitgevoerd. De bedoeling is dat de leerlingen op deze manier niet alleen een goede basis krijgen om later door te gaan met een instrument, maar ook dat ze kennismaken met ver schillende instrumentgroepen. Dat laatste aspect is in de amv- lessen minder sterk vertegenwoor digd. Medio mei zal voor zowel de leer lingen ’’algemeen muzikale vor ming” als de ’’instrumentverken- ners” de jaarlijkse Instrumenten parade worden gehouden. Daarbij worden alle instrumenten waarop bij Kreater wordt lesgegeven be handeld op één ochtend. Tekenen en schilderen voor kinde ren dekt niet helemaal de lading. Er wordt meer gedaan dan teke nen en schilderen. Er worden ook druktechnieken behandeld zoals linoleumsnede en naar kunst ge keken en er over gepraat. Haast alle aspecten van twee-di- WADDINXVEEN - De eerste koffieochtend voor ouderen op zondagmorgen in het Anne Frank-centrum is een groot succes geworden. Niet minder dan 70 belangstellenden waren aanwezig. De koffieochtend wordt geor ganiseerd door de ouderenbond in samenwerking met de Stich ting Welzijn Ouderen Wad dinxveen (SWOW). Vrijwilligers van de ANBO en de KBO verzorgden het geheel. Het zetten van de koffie ge beurde wat provisorisch met kleine koffie-apparaten, mede omdat de stoppen waren door geslagen, omdat de Stichting Waddinxveen Bejaardenhuis vesting voor dit doel de bar niet in gebruik wilde geven. Het buffetluik bleef dus dicht. Veel van de aanwezigen kon den deze houding niet begrij pen. Als er een goed buffet is, waarom wordt dat dan niet in bruikleen gegeven en moeten de vrijwilligers zo tobben met deze koffiezetapparaten, was de algemene vraag van de aan wezigen. Hetzelfde was het geval met het afwassen van de kopjes. Ook hiervoor moest gebruik worden gemaakt van een zeer provisorische voorziening. Maar het was toch een succes. De vrijwilligers zijn echter niet ontmoedigd. Over 14 dagen, dus op zondag 13 december, is in het Anne Frank-centrum de volgende koffieochtend van 11.00 tot 13.00 uur. Gehoopt wordt dat de opkomt dan nog groter zal zijn, omdat een ieder ervan overtuigd is dat in een grote behoefte wordt voorzien. Gehoopt wordt even eens dat het buffet dan in bruikleen zal worden gegeven door de Stichting Waddinx veense Bejaardenhuisvesting. het beleid in de praktijk gestalte te geven. Daardoor verschoof de certificeringsdatum naar de twee de helft van 1992. WADDINXVEEN - Met ingang van maandag 7 december gaat de Waddinxveense rijkspolitie weer werken met de regeling Bijzonde re Afhandeling Vuurwerkvanda- lisme (BAV). De regeling is tot stand gekomen 'in samenspraak met de Officier van Justitie te Rotterdam en het Buro Halt te Gouda. De regeling is van toepassing op diverse vuurwerkovertredingen, zoals het afsteken van vuurwerk, het voorhanden hebben van vuur werk en vandalistisch gedrag en baldadigheid met vuurwerk. Overtreders krijgen in principe een proces-verbaal. De boetes hiervoor bedragen voor de 12- tot 16-jarigen ƒ50,- en 16-jarigen en ouderen ƒ100,-. Minderjarigen van 12 tot 18 jaar worden doorverwezen daar Halt en hebben op die manier de gele genheid voor hun boete alternatie ve werkzaamheden te verrichten. Voldoen zij hier niet aan of willen zij niet naar Halt dan kunnen zij binnen afzienbare tijd een schik kingsvoorstel van de Officier van Justitie tegemoet zien ter hoogte van de genoemde bedragen. Met de regeling hoopt de politie de overlast van en door vuurwerk terug te dringen. Vorig jaar werd voor het eerst met de regeling ge werkt en die voldeed op een paar schoonheidsfoutjes na aan de ver wachtingen. De huidige regeling is aangepast met de evaluatiege gevens van vorig jaar. Op Sinterklaasmiddag 5 decem ber om vier uur speelt Korbis in de Sniep z’n tweede thuiswed strijd tegen Esdo. Bij een goed re sultaat wordt de koppositie ge handhaafd. WADDINXVEEN - De drie nu zelfstandig werkende vrouwelijke fysiotherapeuten, waarover het Weekblad voor Waddinxveen twee weken geleden in een artikel met foto berichtte, maken deel uit van de nieuwe Waddinxveense praktijk voor fysiotherapie ’’Heu velhof’ (telefoon 01828-10844). Deze praktijk is ondergebracht op het adres Heuvelhof 33, waar fy siotherapeute L.F.M. Kaaijk-Slot woonachtig is. Op dit praktijk- adres zijn ook werkzaam E.C. Leenheer-Fraterman en W.E. de Vries-Heijmenberg, welke laatste wij in onze krant ten onrechte het woonadres Heuvelhof 33 toedicht te. De praktijk ’’Heuvelhof’ is zater dag 7 november met een open huis van start gegaan. De drie vrouwelijke fysiotherapeuten maakten tot voor kort deel uit van de maatschap rond fysiotherapeut R. Gaykema aan de Van Meck lenburg Schwerinlaan. Hij stopt eind van dit jaar met zijn 30-jari- ge praktijk. De wegen van de leden van deze uitgebreide maatschap hebben zich door tussenkomst van advo caten van beide partijen en een geschillencommissie moeten scheiden. Mevrouw L.F.M. Kaaijk-Slot: ”De geschillencommissie heeft in- WADDINXVEEN - Nissan-dea- ler Auto Baas van de Zuidelijke Dwarsweg, die ook een vestiging heeft in Gouda, is er zeer mee in genomen dat de Nissan Micra is uitgeroepen tot ’Auto van het Jaa 1993’. Een jury van 58 vakjournalisten uit negentien Europese landen koos de nieuwe Micra uit een deelnemersveld van twaalf nieuwe auto’s. De in het Engelse Sunder land, bij Nissan Motor Manufac turing (UK) Limited gebouwde Micra is de dertigste ’Auto van het Jaar’ en de eerste winnaar van een Japans merk. De Nissan Micra kreeg 338 van de maximaal 580 te behalen pun ten. Alle juryleden kenden de Mi cra punten toe, waaronder veel negens en tienen, zodat een beslis sende voorsprong kon worden op gebouwd. Op de tweede plaats eindigde de Fiat Cinquecento (304 punten), derde werd de Renault Safrane en de plaatsen vier en vijf waren voor respectievelijk de Mazda Xe- dos 6 en de Mazda 626/MX6. De belangrijkste criteria die bij de verkiezing van de ’Auto van het Jaar’ worden gehanteerd, zijn de styling van de auto, het aange boden comfort, bedieningsgemak, rijplezier, ’value for money’ en de mate waarin de auto vernieuwend is. De Nissan Micra voldeed van alle twaalf kandidaten het beste aan deze eisen, al zal ook het feit dat de Micra, net als de Primera, in Engeland wordt vervaardigd bij de jurering hebben meegespeeld. Bij de bouw van de Micra wordt gebruik gemaakt van meer dan 80 procent aan Europese onderdelen (local content). De bij de onderscheiding ’Auto van het Jaar 1993’ behorende tro fee wordt op maandag 1 februari 1993 uitgereikt aan de heer Y. Kawana, President van Nissan Europe. Dat gebeurt aan de voor avond van de Personenauto-Rai in Amsterdam. gen Succes met de sprekende cijfers 24-10 was iedereen be nieuwd of ook in de uitwedstrijd tegen DVS’69 deze trend vast gehouden zou worden. Dat bleek inderdaad het geval te zijn want met een duidelijke 13-8 zege wist Korbis-korfbal aan het langste eind te trekken. Een dui delijke zege derhalve die zich evenwel in de eerste helft nog niet aftekende. Te onzeker spel zorgde ervoor dat het toen .fysiek goed spelende DVS tot een 2-0 voorsprong kon uitlopen. In die beginfase moest het Waddinxveense achttal beslist nog op gang komen. Eigenlijk was het de hele eerste helft zo dat Korbis niet lekker in het spel kon komen. Toch liet men de tegenstander niet al te ver uitlopen, integendeel, want nadat Jaco Wineke en Pieter Slootweg 2- 2 hadden laten aantekenen, kon DVS voor de laatste maal dichter bij komen (3-3), nadat Yvonne Visser met een bekeken balletje Korbis op voorsprong had gezet. Nog voor rust bracht een afstand schot van Pieter Slootweg Korbis op een krappe 3-4 voorsprong. Ondanks het feit dat na de pauze Korbis beslist beter speelde kwam dat in de score niet onmiddellijk tot uitdrukking. Na 3-5 via Pieter Slootweg - die trouwens met 5 treffers een groot aandeel had in de produktie - en 3- 6 via Marko van Leeuwen kon het gebeuren dat DVS ’69 tot 5-6 terug wist te komen. Een demarrage van Korbis-zijde zorgde echter voor wat meer lucht. Verantwoordelijk daarvoor waren opnieuw Pieter Slootweg en Marko van Leeuwen; de laatste via enkele van zijn bekende af standschoten. Na 6-9 was in feite het pleit be- slecht. Evenwel bleef DVS nog I i2„'...o goed tegenspel bieden hetgeen Vervoer Gevaarlijke Stoffen, goed echt niet kon verhinderen dat uit gekeurd door de ministerraad van goed combinatiespel Jaco Wineke 6-10 kon aantekenen. Na 7-10 was het Miriam de Boer die ook een duit in het zakje wist i-i 11\ vaarlijke Stoffen uit het begin van de jaren zestig, vormt als kader- wet de basis voor uitvoeringsrege- i GOUDA - In het centrum ”Ge- f zondheidswijzer” van Kruiswerk Midden-Holland in Gouda wordt i één keer per maand een gezond- heidsthema extra onder de aan- J dacht gebracht. In december gaat het om het thema ’’Veiligheid”. In samenwerking met de Stich- ting Consument en Veiligheid - biedt de Gezondheidswijzer tips en informatie om ongelukken te voorkomen en de gevolgen van ongelukken zoveel mogelijk te be perken. t Speciaal de traditionele decem- bergevaren krijgen de aandacht. In december gebeuren elk jaar t veel kleine en grote ongelukken. Bijvoorbeeld met kaarsen, vuur- werk en fonduen, frituren. i Bij de Gezondheidswijzer zijn tips en informatie te verkrijgen J over veilig oliebollen bakken, be- handeling van brandwonden, vei- lig speelgoed en omgaan met 1 vuurwerk. i De Gezondheidswijzer van Kruis- werk Midden-Holland is een vrij toegankelijk centrum voor infor matie over gezondheid en gezond heidszorg, gevestigd in het kan toor van Kruiswerk Midden-Hol- r>- land aan de Spoorstraat 2 te Gou- I Het centrum wordt beheerd door i rter zake kundige vrijwilligers en is elke werkdag van 9.00 tot 17.00 i i i i i i i i i i i WADDINXVEEN/WILLEMSTAD - De Waddinxveense on dernemer Anton Verboom van Protective Coatings Contractors PCC Rotterdam BV (industriële straal- en schilderwerken) heeft vrijdagmiddag tijdens een officiële bijeenkomst in het Noord- brabantse Willemstad het felbegeerde ISO 9002 certificaat uit gereikt gekregen. De uitreiking was in handen van het Bureau Veritas Quality Inter national. ”Ons bedrijf werd reeds formeel gecertificeerd per 26 ok tober van dit jaar en heeft hier mede een nieuwe mijlpaal bereikt als één der eersten op ons vakge bied”, aldus het op het industrie terrein Dintelmond in Fijnaart ge vestigde bedrijf van de onderne mende Waddinxvener, bij wie ook zijn zoon Bill werkzaam is als cul- culator-werkvoorbereider. Het ISO 9002 certificaat bete kent dat PCC in Nederland één van de eerste industriële straal- en coatingsbedrijven is, dat voldoet aan deze hoge kwaliteitsnorm. Voor de afnemers biedt dit certi ficaat de zekerheid, dat de gele verde produkten voldoen aan de gestelde eisen. Aan de certificering ging het no dige vooraf. Het vergde van het hele bedrijf, in feite van iedere af deling en elke medewerker, flinke inspanningen. Eigenlijk ook meer dan tevoren was ingeschat. Al in het voorjaar van 1991 be sloot de directie van PCC een kwaliteitsborgstysteem op te zet ten, met als doel eind 1991 het ISO 9002 certificaat te behalen. De reden ligt voor de hand, steeds meer opdrachtgevers vragen daar om. Eerst werd een kwaliteitsmanager aangesteld. De persoon in kwestie droeg tot op dat moment al de verantwoording voor de inspectie en controle op de aflevering van de projecten. Tevens had de kwa liteitsmanager een opleiding ge volgd voor het opzetten en invoe ren van een kwaliteitssysteem. Omwille van effectief werken werd adviesbureau Bennink Con sultants in Breda in de arm geno- WADDINXVEEN - De Alliance Francaise in Waddinxveen-Bos- koop houdt zaterdagavond 12 de cember om half acht in de her vormde Ontmoetingskerk aan de Prinses Beatrixlaan een soirée met Marie Thérèse Rouillard over ’La viticulture en France’. Dit is een boeiende lezing over de Franse wijncultuur, de verschil lende gebieden en de wijnetiquet- te, verlevendigd met dia’s. Daarna wordt gezamenlijk een goed glas wijn geproefd en wordt er geluisterd naar Franse drinklie deren, zoals ’Les Chevaliers de la Table Ronde’. De entree van de avond die om tien uur eindigt bedraagt ƒ7,50 voor leden en cursisten en ƒ10,- voor introducées (inclusief wijn, kaas en stokbrood). Velen kennen Frankrijk als een mooi vakantieland, als land van herkomst van heerlijke produk ten, zoals Franse wijn, Franse kaas. De Alliance Francaise biedt nog veel meer gelegenheid kennis te maken met Frankrijk, taal en cultuur. De soirée van 12 december is een goede gelegenheid eens te komen kennismaken met het werk van de Alliance Franchise in Boskoop, Waddinxveen en Zoetermeer. zorgd door uitgeverij Holland Ad- x/orticino Vxxr nif Dan T-Tolrlor- TA a middels uitspraak gedaan. Wij weten waar we ons aan te houden hebben. Verder kan onze advo caat hierover meer vertellen”. ola, vertegenwoordiger van Hol- i Twee eerste prijzen dus voor het land Advertising, zal contact op- nemen met zaken/bedrijven uit de gemeente. Adverteerders kunnen ook recht streeks contact opnemen met de uitgever via tel.nr. 02230-55666. De organisaties, instelling, vereni gingen en dergelijke uit het re dactionele gedeelte zullen binnen kort door een medewerkster van Holland Advertising worden be- 2e pupilïenteam, bestaande uit naderd. Zij kunnen hun wijzigin- ZZ..Z gen ook doorgeven met behulp Bekx en Herman van den Bor de ze fraaie wisselbeker in Excelsiors prijzenkast mag prijken. t fimale milieuzorg.^“Het bedrijf WADDINXVEEN - Vanmiddag pt dat dc overheid oor. r.or... woensdag 2 december - kwamen ontwikkelt voor het milieu. Dat c. Z.._„ Ti maakt invoering van een systeem in de Openbare BÏbliohteek eenvoudiger en wellicht is het mo- Waddinxveen. gelijk eveneens de milieuzorg Je Het programma begon om één uur en was om half pen. Zwarte Piet las eerst een ver haal voor over het schip van Sin terklaas in de storm. Alle kinde ren konden komen luisteren en voor zoete kinderen had hij na tuurlijk ook iets lekkers in zijn zak. Daarna konden kinderen die zich daarvoor hadden opgegeven een mooie stoomboot maken van pa pier, die ze ook mee naar huis mochten nemen. Ook had Zwarte Piet een prijs voor de inzender van de ’slimste smoes’ van het leesprogramma slimme streken. mensionale vormgeving komen aan bod. In januari start er een vervolgcursus. Hiervoor kunnen ook nieuwe deelnemers aanmel den. De docent is Jeroen Dijkhui zen. En ook de Jeugdtheaterschool is van start gegaan. Docente Claar van Liemt geeft op woensdagmid dag toneel- en theaterles aan twee groepen kinderen, in de leeftijd van 5 tot 12 jaar. Er kunnen nog kinderen geplaatst worden. Op de laatste lesdag van het jaar geeft Kreater in het eigen cen trum traditiegetrouw de kerstuit voering. Dit jaar is dat op vrijdag 18 december om 4 uur ’s mid dags. De kerstuitvoering is een gezelli ge, kleinschalige voorspeelmid- dag. Voor en door leerlingen zou je kunnen zeggen, maar natuurlijk zijn vrienden, vriendinnen, vaders en moeders, opa’s en oma’s, ooms en tantes, neven en nichten, kort om heel Waddinxveen, van harte welkom. Het programma staat nog niet vast. Naar verwacht zullen diver se kerst- en andere liedjes ge speeld worden op gitaar, blokfluit, dwarsfluit, saxofoon, piano en an dere instrumenten. Ook de amv- leerlingen zijn gevraagd om een lied mee te zingen! De toegang is gratis. voetbalvereniging floreant Aan twee dingen houdt PCC sinds begin 1992 nadrukkelijk vast in het veranderingsproces. Dat zijn Verbetering Manage ment (VM) en Totale Kwaliteits zorg (TKZ). In beide gevallen dienen de inspanningen te leiden tot kostenbesparingen. Al in februari 1992, bij de opstel ling van de nieuwe procedures en instructies, bleek hoe belangrijk in dat opzicht praktijkervaringen zijn. Aan de hand van interne au dits werd de nieuwe systematiek voor kwaliteit beproefd op duide lijkheid en toepasbaarheid. Niet elk puzzeltje viel direct op de goede plaats, maar na de nodige bijstellingen kwam er structuur in. De eigen bedrijfscultuur bij PCC was op een goed moment van dien aard dat iedere medewerker let terlijk werd gegrepen door de voordelen van het kwaliteitssys teem en al snel en enthousiast leerde als team ook door te gaan kijken naar de eigen functione ring. De belangrijkste conclusie was dat met een goed doortim merde en op elkaar ingespeelde organisatie geld valt te verdienen. Het ISO 9002 certificaat is een tussenstap. De directie en mede werkers van PCC gaan nu door op de weg naar Verbetering Manage ment en Totale Kwaliteitszorg. Het traject omvat in grote lijnen de volgende doelstellingen: Medio 1993 het behalen van het veilig- heidscertificaat, medio 1994 af ronding van een milieuzorgsys teem en eind 1994 het behalen van minimaal twee procent kos tenbesparing op de omzet. Hoewel PCC al geruime tijd bij diverse opdrachtgevers werkt met het ’’veiligheidshandboek”, maak te het ingevoerde kwaliteitssys teem al duidelijk dat verbeterin- gen nodig zijn en dat het van be lang is de zorg voor veiligheid op te nemen in een totaal systeem. Verder voert PCC met de regio nale overheid overleg over een op hoopt dat de overheid een norm

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19