Dames Be Fair volleybal winnen SSW betaalde opknap beurt vijf flats zelf Tweede plaats voor Letteke Broekman De Gouwe-zwemmers zijn weer klasse I I Muziekavond Zevenhuizen Sing-Inn koffiebar Opbrengst Welfare Prijs voor elke sjoeler Muzikale kerstman bij Moons Opbrengst collecte Voor 21 kandidaatjes diploma- B Schrijven voor Amnesty Concert van Carmen in hal Gouda ZVH razend snel langs Radius Antilope zoekt atleten L- it ii is 3,5 miljoen gulden aan verbeteringen in de Vondelwijk De Gouw 1 18.30 uur WW M ZWEM- EN POLOCLUB ”DE GOUWE” zaterdag 05-12-92 thuiswedstrijd Heren Kleuren Tien jaar A-Klasse C-Klasse Goudacross ZPB/Profus 1 dames, uit Barendrecht ZVH 2 ■H T X PW Pagina 23 Woensdag 2 december 1992 Weekblad voor Waddinxveen op- 5 2 17 n- t li jf. n n V id D. N- 31- or De heren van Be Fair-volleybal - een middenmoter in de promotie klasse - hebben afgelopen zater dag in de uitwedstrijd tegen Ren- tokil ZVH 3 wederom een neder laag te verwerken gekregen. Met de setstanden 9-15, 12-15, 15-13 en 6-15 werd met 1-3 verlo ren. In de eerste set werd Be Fair met plaatsballen geconfronteerd waar op zij in onvoldoende mate een antwoord hadden. BOSKOOP - Nota bene op de verjaardag van Sinterklaas zal de kerstman zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur op de kerstshow van Europatuin Moons aan het Rijne- veld in Boskoop vertoeven. Bovendien zal hij gewillig poseren voor en met mensen die een foto toestel meenemen en ook met hun kinderen op de foto gaan. Ook leuk voor kinderen is dat deze kerstman regelmatig laat zien wat hij allemaal met ballonnen kan en hoe je daarmee leuke figuurtjes kunt vouwen. Wellicht dat sommige mensen de ze muzikale kerstman al eens in een andere gedaante hebben ge zien. Het gaat namelijk om Kees Aalbers uit Veenendaal die nor maliter nostalgische tijden laat herleven met zijn unieke hand- WADDINXVEEN - Het bestuur van de Waddinxveense wo ningbouwvereniging SSW heeft aan het eind van de maandag middag burgemeester C.M. van der Linden, wethouder J. Neele (PCW), enkele gemeenteraadsleden van CDA en D’66, gemeen teambtenaren, architecten, aannemers en bewoners in de Von- delwijk laten zien wat er deze zomer en in het najaar is opge knapt en verbeterd aan vijf woongebouwen. Na deze rondleiding was er een bijeenkomst in restaurant Bibelot aan de Limaweg met toespraakjes van SSW-voorzitter H.G. van den Dool en Waddinxveens eerste burger. De grootscheepse opknapbeurt betreft één flatgebouw aan de Busken Huëtlaan, twee flatsge- bouwen aan de Tesselschadelaan en twee flatgebouwen aan de Von- dellaan. Met het hele kwarwei is ongeveer drie en een half miljoen gulden gemoeid geweest. De drie rechthoekige flats aan de Tesselschadelaan en de Busken Huëtlaan hebben in enkele maan den tijd een ware gedaantewisse ling ondergaan. De entree’s zijn helemaal veranderd en de aange brachte luifels hebben het uiter lijk gemoderniseerd. De woongebouwen aan de Tessel schadelaan kregen nieuwe en op vallende kleuren. Het woonge bouw aan de Busken Huëtlaan zal volgend jaar op dezelfde manier in de kleuren worden gezet. De centrale entree’s van de be treffende flats zijn niet alleen ver groot, ze zijn ook afsluitbaar ge maakt en de verlichting is verbe terd. Om tot de uitvoering van de grootscheepse opknapbeurt aan de woongebouwen van de Vondellaan te komen, is er heel wat water door de Gouwe gestroomd. Dit werk heeft een lange voorberei dingstijd achter de rug. Het maken en uitvoeren van deze plannen lag heel wat gecompli ceerder, dan het maken van de plannen voor de Tesselschadelaan. Dat aan de Vondellaan sprake is van twee gestapelde woongebou wen met een galerij is in feite de enige vergelijking die met andere woongebouwen van de SSW op gaat. De gebouwen hebben elk vier woonlagen met in totaal 108 geva rieerde woningtypes. Vanaf een tweekamerwoning tot aan een vijf- kamerwoning. Er zijn woningty pes volledig gelijkvloers, maar ook maisonnettes. Verder is geen lift en er is minder woonopper- vlak. Behalve een bouwkundig onder zoek was hier een marktonder zoek noodzakelijk. Het bouwkun dig onderzoek werd uitgevoerd door architectenbureau Treffers en Polgar BV van de Middelburg- seweg in Waddinxveen en het marktonderzoek werd verricht door Kolpron Adviseurs BV uit Rotterdam. Uit het Rotterdamse marktonder zoek bleek dat er op het gebied van flats en met name huurflats voor (jonge) gezinnen in Wad dinxveen het punt van verzadi ging is bereikt. Er moest een belangrijke keuze John Droog loopt als echte lief hebber nog menige cross. Ook za terdag wist hij de Goudacross met zijn aanwezigheid op te sieren. Hij doet het duidelijk wat rusti ger aan, gezien zijn tijd van 41 minuten en 4 seconden. Tenslotte liep Bram Lindhout een bekeken wedstrijd bij de vetera nen III. Hein Zethof heeft hem de gehele wedstrijd zijn hielen la ten zien, maar in de laatste ronde heeft Lindhout versneld en ein digde hij in 37 minuten en 5 se conden op de le plaats. WADDINXVEEN - Op dinsdag 24 november is in het Gouwebad De Sniep te Waddinxveen weer diploma-B gezwommen. De exa mencommissie bestond uit de he ren C. Slagter en R. Hogerbrug- ge- Alle 21 kandidaatjes zijn weer ge slaagd. De namen van deze kinde ren zijn: Robbert van Heiningen, Dominiek Peters, Arco Molenaar, Alexander Schot, Priscilla van Groot Battavé, Pieter Moerman, Krystel Termorshuizen, Marjolijn van Elleswijk, Nathalie Noorlan- der, Kristiaan Asscheman, Marvin Pelupessy, Joanne Tellegen, Me lanie Vos, Jasper Vlaardinger- broek, Peggy Tijsma, Maartje ten Barge, Sharon Kreeft, Mark Hof man, Anne Riemke Prins, Lisa de Bas, Marloes Korving. aard de bekende kerstsongs te ho ren zijn. Het belooft een vrolijk spektakel te worden op de kerstshow die al sinds november op is en nog tot aan de kerstdagen duurt. Tijdens de weekends is er meestal een evenement. Eeder al, op vrij dag 4 december, kan het winke lend publiek weer kennismaken met de kunst van het geurschik- ken en zal Lenie Stolk laten zien je kaarsen kunt beschilderen. Naast de muzikale kerstman zijn er zaterdag demonstraties geur- schikken en kerststukken maken. Op vrijdag 11 december staan op nieuw kaarsen beschilderen en kerststukjes- alsmede strikken maken op het programma en op 12 december strikken- en poppen maken. GOUDA - Donderdag 3 decem ber zal de Amerikaanse gospelar- tiest Carmen Dominic Licciardel- lo naar Nederland komen. Car men zal één concert geven in de sporthal De Mammoet in Gouda. Het conert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is f15,-. Kaarten zijn te reserveren bij het EO-landelijkreserveringsbureau, tel. 08380-23334. De Evangeli sche Omroep zal opnames maken en deze volgend jaar in het mu ziekprogramma ’Highlight’ uit zenden. Carmen is één van de weinige zangers die het gelukt is om black gospel en popmuziek te combine- WADDINXVEEN - De in Wad dinxveen gehouden collecte voor het Diabetes Fonds Nederland heeft ƒ10.936,- opgebracht (bijna ƒ500,- meer dan vorig jaar). Hermee subsidieert het DFN we tenschappelijk onderzoek naar voorkoming van complicaties als blindheid, nierziekten, hart- en vaatziekten, die uit diabetes kun nen ontstaan en onderzoek naar voorkoming van jeugd- en ouders- diabetes. Diabetes is een aandoening die nog steeds ongeneeslijk is en vol gens deskundigen de komende de cennia zal toenemen. Zij die de collectanten gemist hebben en het onderzoek willen steunen kunnen hun bijdrage overmaken op giro 5766 of bank nummer 70.70.70.805 t.n.v. Dia betes Fonds Nederland te Amers foort. De entree’s en de kleuren zijn aangebracht naar een ontwerp van architectenbureau L. Roggeveen BV van de Tweede Bloksweg in Waddinxveen. De uitvoerder van de werkzaamheden was bouwbe drijf Frans Vink en Zonen BV uit Moordrecht. De kosten van de de ze opknapbeurt bedragen ruim 500.000,-. In de voorgaande jaren zijn er nog enige belangrijke ingrepen ge daan, zoals reparatie van het be ton, de bekleding van de galerij- vloeren, de vernieuwing van de liften, de vervanging van het dak en het energiezuiniger maken van de installaties voor de centrale verwarming. De kosten hiervan bedroegen ruim één miljoen gul den. Met het oog op de sociale veilig heid in en om de flat heeft de wo ningbouwvereniging SSW beslo ten om de woongebouwen afsluit baar te maken. De bewoner kan nu via de huistelefoon kiezen wie hij tot het gebouw toelaat. Alle onderhoudswerkzaamheden zijn zonder overheidssubsidie uit gevoerd. Dat betekent dat het karwei volledig uit eigen midde len is gefinancieerd. Ook behoe ven de huurders geen huurverho ging te betalen voor de afsluiting van de centrale entree’s. ”Er kan niet genoeg gewezen wor den dat een woningbouwvereni ging SSW daartoe alleen in staat is als ze financieel gezond is. Is ze dat niet, dan is verpaupering meestal het gevolg. Gelukkig is deze woningbouwvereniging fi nancieel gezond, zodat wat nu uit gevoerd is, ook allemaal mogelijk was”, aldus de SSW, zich daarbij richtend tot de Waddinxveense gemeenteraadsleden die steeds klaar staan om een greep te doen in de ruime reserves van de wo ningbouwcorporaties. WADDINXVEEN - De bovenaan in de promotieklasse staande dames van CVB Bank Be Fair hebben met 3-1 van het Oudewa- terse Jupiter gewonnen. De heren verloren met 1-3 van het Ze- venhuizense ZVH 3. Ondanks dat de dames van Be Fair nog geen nieuwe trainer heb ben gevonden, blijven de dames de punten wel binnenhalen. Afgelopen zaterdag werd er tegen het lager geklasseerde Jupiter uit Oudewater met 3-1 gewonnen. Hans van Vark had wederom de taak van coach op zich genomen. In de le set waren beide teams aan elkaar gewaagd. Jupiter staat bekend om haar stugge verdedi ging en dat lieten de dames uit Oudewater keer op keer zien ook. Zowel de harde aanvallen als de ’bekeken’ ballen werden door Ju piter goed verdedigd. Desondanks haalde Be Fair toch de le set bin nen (15-11). De 2e set gaf een compleet ander beeld. Cora Bos haalde met een gevarieerde serve 7 punten op rij binnen (10-3). Bij Jupiter kwam de pass niet goed bij de spelver- deelster aan, veel aanvallen verlie pen hierdoor over de buitenkant. Be Fair reageerde hier heel attent op. De bal werd aan Waddinx veense zijde goed verwerkt en door aanvallen van Antoinette Wijker afgerond (15-4). Jupiter ging de 3e set goed van' start en nam een 1-7 voorsprong. Jupiter scoorde veel door het mid den en Be Fair had hier geen ant woord op. Bij de stand 4-13 werd Anneke Verwoerd wederom in het veld gezet. Zij kon nog wel enkele punten op haar naam schrijven, maar niet voldoende. Jupiter trok deze set gemakkelijk naar zich toe (8-15). De 4e set draaide Be Fair weer als vanouds. De spelverdeelsters speelden veelvuldig de midden- aanvalsters aan en die scoorden - ondanks het drie-’mans’-blok - alle punten op rij (15-5). Zaterdag 12 december om half vijf speelt Be Fair in de sportzaal Groenswaard een hele belangrijke wedstrijd tegen de nummer 2 van de ranglijst VCS. Als Be Fair wint blijven ze bij de top mee draaien. draaiorgel dat de naam De Pio nier heeft. Aalbers, die veel op braderieën, tuinfeesten, boottrips, beurzen en andere feestelijke gelegenheden optreedt, kan met zijn buikorgel bijna alle gewenste muziek laten horen. Van jazz, tot pop en dixie land tot moderne dansmuziek. Tijdens de kerstshow zullen uiier- WADDINXVEEN - Al vele ja ren heeft Antilope diverse loop groepen voor dames en heren van verschillende niveau’s. Met veel plezier volgen zij de trainingen op de baan, heerlijk in de buiten lucht. Door de trainingen gaat de alge mene conditie enorm omhoog en zo komt het dat door diverse ver schuivingen de zaterdagochtend- groep best wat nieuwe lopers en loopsters kan gebruiken. Speciaal voor beginnende lopers en loopsters en zij die weer actief willen worden is de zaterdagoch- tendtraining onder leiding van Maarten Abrahamsen een uitste kende gelegenheid om aan de con ditie te werken. Ook de damesgroepen kunnen nog wel wat nieuwe leden gebrui ken. Het is gebruikelijk dat men bij Antilope een aantal keren meedoet zonder enige verplich ting om lid te worden. Voor infor matie Huub Kraan, tel. 01828-14008. De tijden zijn als volgt: dames: maandag 13.45-14.45 uur, dins dag 20.00-21.00 uur, donderdag 09.00-10.00 uur. gemaakt worden. Er zijn door de SSW is samenwerking met archi tectenbureau Treffers en Polgar en het Nederlands Christelijk In stituut voor Volkshuisvesting NCIV (de koepelorganisatie voor woningcorporaties als de SSW) diverse scenario’s uitgewerkt. Volledige renovatie was, bouw kundig gezien, de beste oplossing, maar bleek financieel onhaalbaar. De kosten zouden zo hoog ge weest zijn, dat er voor hetzelfde bedrag een nieuwe woning ge bouwd zou kunnen worden. De huren zouden in dat geval ook drastisch verhoogd moeten wor den, zodat de huisvesting van de doelgroep niet meer mogelijk ge weest zou zijn. Zuiver financieel gezien was aan de Vondellaan sloop en dan ver vangende nieuwbouw de beste op lossing. Na diepgaand overleg, ook met het college van Burge meester en Wethouders, is het be stuur van de woningbouwvereni ging SSW tot de conclusie geko men, dat het maatschappelijk nog niet aanvaardbaar was om tot sloop over te gaan. Uiteindelijk is er voor gekozen om de flats in stand te houden, waarbij is uitgegaan van een pe riode van voorlopig 10 jaar, waar na opnieuw een overweging volgt. Voor alle duidelijkheid: In deze periode zullen de gebouwen op een goede en verantwoorde wijze worden onderhouden. Geen verval en geen achteruitgang, aldus de SSW. In de periode juni - oktober van dit jaar is aan de Vondellaan voor een bedrag van ruim twee miljoen gulden uit eigen middelen be steed om de twee woongebouwen daar op te knappen en een beter aanzien te geven. Een aantal werkzaamheden wa ren: de vervanging van de ketels voor de centrale verwarming met veel aandacht voor een betere energieregeling, de reparatie en vervanging van houtwerken, een nieuwe bekleding van het loop vlak van de galerijen, de vervan ging van de balconhekken, verbe tering van de ventilatie, verbete ring van de centrale entree’s (te gelwerk, luifel, schilderwerk) en andere kleurstelling van de gale- rijhekken (zwart/wit). Het was helaas financieel niet meer haalbaar in de woongebou wen liften te plaatsen, hoewel het technisch mogelijk was. Het pro ject is bouwkundig uitgewerkt door architectenbureau Treffers en Polgar uit Waddinxveen, de werkzaamheden zijn uitgevoerd door bouw- en aannemingsmaat- schappij Boogaerdt en Schmidt uit Stolwijk. De bewoners zijn voorafgaande aan de uitvoering van het project uitvoerig geïnformeerd, hoewel tijdens het werk andere berichten in de regionale pers zijn versche nen. ”Van de bewoners horen wij inmiddels lovende woorden over hetgeen gerealiseerd is”, aldus de SSW. Het resultaat is maandagmiddag getoond. Het is een resultaat dat, naar de mening van de woning bouwvereniging SSW, gezien mag worden, Niet alleen voor de bewo ners, maar ook voor de woonom geving. WADDINXVEEN - Onderwijzeres en atlete Letteke Broekman van Antilope deed zaterdag mee aan een wedstrijdloop over 10 Engelse Mijlen, georganiseerd door het Rotterdamse PAC. De Waddinxveense liep gelijk haar snelste tijd op deze afstand van dit jaar en eindigde als 2e da mes veterane in een tijd van 1 uur en 12 minuten en 34 seconden. Daarmee is zij echter nog ruim af van haar persoonlijke record van 1 uur 7 minuten en 13 seconden. nuut als 4e, terwijl broer Peter iets langer nodig had en in 5.06 minuut op de 6e plaats eindigde. Erik de Bruyn, Jeroen Koppes en Menno Hoogendoorn deden vol enthousiasme mee en eindigden op de 8e t/m 10e plaats. Ook bij de jongens D 2e jaars lie pen enkele Antilopers zich in de prijzen. Erik Diederiks behaalde een prachtige 2e plaats in een mooie 4.39 minuut, waarmee hij Mark Boon (4.41 minuut) net voorbleef. Arno Koppenaal finish te in 7 minuten en 3 seconden. Vincent Boere moest bij de jon gens C 1.500 meter lopen en dat is toch gelijk de helft van de nor male 1.000 meter meer. Dat hij dan toch in 7 minuten 7 seconden op de He plaats eindigde dwingt respect af. De jongens B liepen ongeveer 3.000 meter. Zowel Robert Lan genhuizen alsook Ferry Boon de den hier hun uiterste best. Robert finishte in 12 minuten en 5 secon den, terwijl Ferry er 50 seconden langer voor nodig had. Bij de dames deed Margreth Vis ser het goed, door in 22 minuten en 52 seconden over de 4.500 me ter als 14e te finishen. In Hans Boere heeft Antilope er een sterke veteraan I bijgekregen. Over 9.000 meter liep hij 31 mi nuten en 52 seconden, waarmee hij beslag wist te leggen op een mooie 6e plaats in de eindrang schikking. De klasse prestaties van de pupi- len van trainster Trudy Vermeu len werden een zaterdag behaald op de 400m wisselslag, dames en heren. Natascha Matheeuwsen eindigde in 5.55.9 als tweede en bij de he ren gingen alle ere plaatsen op dit nummer naar de Gouwe. Jan-Willem v.d. Hoek won het goud in 4.48.1 gevolgd door Mar- tijn v.d. Maagdenberg in 4.50.5 als tweede en op de derde plaats Wouter Steller die voor zijn bron zen plak 4.53.0 nodig had. Op zondag was het voor eigen pu bliek in het zwembad De Sniep weer een prijzenslag voor De Gouwe. Allereerst pakte Danny Matheeuwsen de derde plaats in de eind telling na drie derde plaatsen te hebben behaald op respectievelijk de 100, 200 en 50m vlinderslag (1.15.0, 2.48.0 en 0.32.9). Bij de jongens in dezelfde groep was er brons voor Mark v.d. Schr- ier na een tweede plaats op de 50m en een derde plaats op de 200m rugslag (0.31.8 en 2.30.3). Antoine Calis liet er bij de jon gens onder de 16 jaar geen twijfel aan bestaan, hij pakte het goud na drie eerste plaatsen op de 100, 200 en 50m rugslag (1.02.9, 2.18.1 en 0.30.2). De dames van De Gouwe legden op de 100, 200 en 50m vlinder slag beslag op de totale prijzen- pot. Sandra Berckenkamp won uiteindelijk het goud na een 2e tijd op de 100m (1.09.9) en twee eerste plaatsen op de 200 en 50m (2.32.0 en 0.30.2). De tweede plaats ging naar Mari on v. Hooft, le op de 100m en 1.08.4 en twee tweede plaatsen op de 200 en 50m in 2.34.9 en 0.30.8. Tenslotte ging het brons naar Natascha Matheeuwsen (1.11.7, 2.42.4 en 0.32.7). Ook bij de heren, op de rugslag, was al het ere metaal voor de Gouwe. Jan-Willem v.d. Hoek pakte het goud na drie overwin ningen in respectievelijk 0.59.6, 2.10.5 en 0.28.2. Het zilver was voor Mark v.d. Zijden die op alle onderdelen als tweede wist te eindigen in 1.01.3, 2.10.6 en 0.28.8. Tenslotte was het brons voor Wouter Steller na een derde tijd op de 200m, 2.18.3. Tot besluit was er bij de meisjes onder de 12 jaar een zilveren me daille plaats voor Inge v.d. Schr- ier op de 100m vlinderslag in 1.16.3 en een bronzen plak voor Wendy Zirkzee die in 1.28.7 als derde aantikte. WADDINXVEEN - De sjoelclub Waddinxveen nodigt iedereen uit om woensdagavond 2 december te komen sjoelen. In verband met het Sinterklaas feest gaat elke sjoeler met een prijs naar huis. De avond is vanaf 19.00 uur in het gebouw van de schuttersvere niging Waddinxveen aan de Al- berdingk Thijmlaan. Het centrale blok kon niet dat verweer bieden dat nodig was om de middenaanvallen van ZVH te stoppen. De wissel van de spelverdeler Dirk Pijpers in plaats van Mare van Yperen in de tweede set kon geen ommekeer brengen in de aanvalskracht van Be Fair. In de derde set ging het spel be ter. Er werd sterk gericht geser veerd op de verdediging van ZVH. Dat had effect. De bal werd me nigmaal dermate slecht gestopt dat er niets meer mee te beginnen was. Be Fair kwam in de set voor te staan. Mede door het goede ver dedigingswerk van Joost van Ave- ndonk kon deze set uiteindelijk gewonnen worden. In de laatste set ging het weer mis. ZVH had orde op zaken ge steld en liet zich niet meer bespe len. De volgende wedstrijd voor de he ren is op zaterdag 12 december thuis tegen VCS 1 in sportzaal Groenswaard. Liefst 29 leden van Antilope lie pen zaterdag 28 november mee met de 35e Goudacross. Met dit aantal bereikte men goede resulta ten. Vooral de jeugd presteerde zelfs hier en daar uitstekend. Antilope had voor bijna 9% van het totaal aantal deelnemers van 326 gezorgd en dit is voor zo’n kleine vereniging opmerkelijk te noemen. Bij de meisjes pupillen B zege vierde Marieke de Leede in 5 mi nuten 8 seconden over ongeveer 1.000 meter voor clubgenote Ma- rije te Raa, die in 5 minuten 12 seconden beslag legde op de 2e plaats. Bij de jongens pupillen B lief Ste fan Graafland een regelmatige race en finishte als 5e in 5.58 mi nuut. Ook de jongens pupillen A legden ongeveer 1.000 meter af. Ook hier heersten 2 Antilopers en leg den beslag op de eerste twee ere plaatsen. Luuk Schwiebbe ging in een prachtige 4.39 minuut als winnaar over de finishlijn, terwijl Ronald den Hertog met een mooie 4.55 minuut achter hem als 2e eindig de. ■Peter de Leede werd hier 4e, San der van As 5e, terwijl Michiel Bu- né beslag wist te leggen op de 10e plaats. Bij de jongens pupillen A 2e jaars kwamen wederom twee Antilo pers zeer sterk tevoorschijn. Joost Blokland werd hier winnaar in 4.42 minuut, terwijl clubgenoot Tjeu van Haaren in 4.55 minuut uitstekend tweede werd. Jan Mat- ze liep een goede wedstrijd en wist zich op een mooie 5e plaats te nestelen. Bij de meisjes D le jaar wist Car la Graafland zich met 5.36 mi nuut in de prijzen te lopen. Zij eindigde als zeer goede 3e. Ook Ellen Boere deed het weer goed bij de meisjes D 2e jaars en liep in 5.28 minuut naar een sterke 5e plaats. Bij de jongens D le jaars deden de Antilopers ook weer duidelijk van zich spreken. Sven Metsema- kers eindigde in 4.45 minuut als 2e, Michiel v.d. Leede in 4.58 mi- Hoofdsponsor: Q S van der Panne (Alphen aan den Rijn) Sponsors: v.d. Berg, aan n. bedrijf Zwammerdam, Boon stoppel Autobe drijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo v. Ginkel, Heemskerk Electra, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep BV. WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse is het vrijdagavond 4 december weer tijd voor een Sing-Inn. ”Het enige wat je dan mee moet nemen is je stem. Je mag natuur lijk je vrienden en bekenden ook meenemen”, aldus het koffiebar- team. Iedereen van 15 jaar en ouder is welkom. De deur gaat om 19.45 uur open en om 20.45 uur begint het programma. WADDINXVEEN - Op zaterdag 21 en zondag 22 november heb ben de zwemmers en zwemsters van De Gouwe deelgenomen aan A- en C-klasse wedstrijden waar bij zij hun klasse weer eens duide lijk aantoonden. De door Van den Berg Kabel gesponsorde Gouwe- zwemmers leverden een aantal uitstekende prestaties. Op zaterdag werd oor de aller jongste Gouweleden deelgenomen aan de derde ronde van het lande lijke Speedo-tournooi wat, in deze groep, bepalend is voor deelname aan de nationale finales. De Gouwe had bij deze wedstrij den weer een paar debutantjes, bij de meisjes ’83-’84 zwom Arianne v.d. Valk haar eerste wedstrijd. Op de 100m vrije slag liet zij een tijd van 1.50.7 noteren. Haar clubgenootje Kim Middendorp zou op dit nummer als derde ein digen in 1.27.7 waarbij zij haar PR met -4.9 sec verbeterde. Bij de jongens in dezelfde leeftijd debuteerde Mike Facey en Roy Zirkzee op de 100m vrije slag lie ten zij respectievelijk 1.48.1 en 1.55.9 noteren. De overwinning op de 100m vlin derslag bij de meisjes ’81 ging dit keer naar Wilke v.d. Valk, die in 1.27.9 het goud veroverde. Op de 200m wisselslag zou zij eveneens niet te kloppen zijn, hier won zij in 2.55.8 wat een verbetering van haar PR betekende van -13.7 sec. ren. Op deze manier bereikt hij een zeer gevarieerd publiek. Eén van de belangrijkste motie ven voor zijn optreden is ”om een atmosfeer te kweken die het mo gelijk maakt de nabijheid van God te ervaren”, aldus Carmen. Carmen werd geboren als jongste uit een Italiaans gezin met drie kinderen. Zijn vader was uitbe- ner, zijn moeder muzikante. In de band van zijn moeder leerde Car men drum spelen. Op twintigjarige leeftijd verlaat Carmen de clubs van New Jersey em vertrekt hij naar Las Vegas. Terwijl hij wacht op de ’grote doorbraak’ bezoekt hij vaak zijn zuster die getrouwd is met een dominee. Na de vele gesprekken besluit hij zich totaal te wijden aan de gospelmuziek. Hij wisselde zijn rock ’n roll hits in voor gos pelsongs. Begin jaren tachtig stapt hij de christelijke wereld van de muziek binnen. Al snel wordt hij gekozen tot beste christelijke mannelijke vocalist door de lezers van het magazine ’Charisma Christian Life’. Met zijn vijftien maanden duren de ’Land World Tour’ door de Verenigde Staten, heeft hij voor meer dan 1.000.000 mensen opge treden. Carmen heeft naast de acht platen twee gouden platen op zijn naam staan: ’Carmen live Radically Saved!’ en ’Revival In The Land’. WADDINXVEEN - In de laatste maand van het jaar zijn de schrijf- gelegenheden van Amnesty Inter national in Waddinxveen op de volgende tijden en plaatsen: - maandagmiddag 14 december vanaf 13.30 uur bij Lieve v.d. Meerschaut, Noordeinde 55, tel. 18489; - maandagavond 14 december vanaf 20.00 uur bij Anja Dijkhui zen, Klaverveld 23, tel. 17640; - dinsdagmiddag 8 december van af 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Roosje Voshoeve 31, tel. 16229; - woensdagavond 9 december van af 20.00 uur bij Hannie Okkes, Chopinlaan 26, tel. 16078; - maandagavond 21 december van 19.00-20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievitdreerf 19, tel. 10082; - woensdagavond 16 december vanaf 20.00 uur bij Sjaan Feen- stra, Alpherbrink 25, tel. 17328. Bovendien kunnen voorbeeldbrie ven meegenomen worden na de kerkdiensten in de Immanuel- kerk, de Ontmoetingskerk en de St. Victorkerk op zondag 20 de cember. Door de voorbeeldbrieven over te schrijven en te versturen kan men vrijlating vragen voor of onder zoek vragen over: - de voorzitter van de politieke groepering ’Beweging van de Har monie’ (de MAR) op Cuba. Hij werd schuldig bevonden aan ’re bellie’ vanwege zijn aktiviteiten voor de MAR en werd veroor deeld tot tien jaar gevangenis straf; - een Jehova’s getuige in Rusland, die wegens dienstweigering ver oordeeld werd tot twee jaar dwangarbeid; een Koron/onderwijzer in Tsjaad, die met vijf andere men sen op slag werd gedood toen le den van de Nationale Gendarme rie het vuur openden op een groep mensen die Koranlessen bij woonden in een moskee. WADDINXVEEN - De c_- brengst van de vrijdag 27 novem ber in het Anne Frank-centrum gehouden verkooptentoonstelling van het Welfarewerk is ƒ2.750,-. De prijzen op de loterijnummers 184, 112, 55, 185, 186, 8, 5 en 1 zijn op woensdagmorgen af te ehalen van 10.00 tot 11.30 uur bij de Welfare in het Anne Frank- centrum. WADDINXVEEN - In de streek- derby tegen het Goudse Metal Bouwkonsort/Radius van afgelo pen zaterdag kende de Zevenhui- zense volleybalvereniging Rento- kil-ZVH geen enkel pardon en wist binnen 48 minuten met 3-0 te winnen. ZVH miste bij de selectie nog steeds Marijn van Schaaijk en moest zaterdag ook Cees van Opijnen missen, die vrijdag een lichte enkelblessure opliep tijdens de training. Het basiszestal Arnold van Ree, Brecht Rodenburg, Ronald Kooij- man, Rini Boutens, Edgar Tink- hof en Hans Foekens begon sterk. Door een zeer moeilijke service op Radius los te laten, haalde ZVH mogelijk aanvalsgevaar weg en kon de Zevenhuizense blokke ring de aanvallen gemakkelijk ke ren. In de eerste set nam Radius nog een 5-7 voorspiong. Coach Van der Burgt bracht bij deze stand Pieter Nobel in voor Ronald Kooijman, om een langere blokke ring te hebben. Dit resulteerde in punten, mede door het serveren van Rini Bou tens. Bij 10-7 werd de service door Radius teruggehaald en kwam Kooijman voor het stoppen weer in de ploeg. Door het sterke blok was het gebeurd met de weerstand van Radius en werd de eerste set met 15-8 gewonnen. Ook de tweede set werd door een aanvallend sterk ZVH gewonnen met 15-7. De derde en tevens laatste set was voor ZVH een walk-over. Zonder enige echte te genstand, vooral de pass bij de Goudse heren liet het afweten, wist ZVH met een sterk acteren de Brecht Rodenburg in acht mi nuten tijd deze set met 15-1 te winnen. Door deze overwinning weet ZVH zich duidelijk geplaatst voor de kruisfinales op zaterdag 19 de cember. Voor ZVH betekent dit dat zij om 16.00 uur in het Del- talloyd Sportcentrum spelen te gen de nummer twee van de ande re poule. De andere kruisfinale zal gespeeld worden in de TDK-hal te Breda aanvang 21.00 uur. De laatste poule wedstrijd voor Rentokil is op dinsdag 1 december in Zwolle tegen het team van Kuipers/Zwolle. Zaterdag speelde ZVH 2 heren in eigen huis het topduel in de eer ste divisie tegen de nummer twee VTC Woerden. Het team met ge- legenheidscoach Rob van Leen startte goed en wist de eerste set met 15-8 te winnen. In de tweede set hielden de twee ploegen elkaar goed in evenwicht en kon Woerden op het eind de set met 14-16 binnenhalen. ZVH liet in de volgende twee sets zien wat ze nog in huis hebben en met 15-4 en 15-6 als setstanden werd de wedstrijd gewonnen. En staan nu met vier punten los al leen aan kop. ZEVENHUIZEN - Er komt weer een muziekavond, voor en door amateurs uit Zevenhuizen en omgeving, op zaterdag 13 februa ri 1993. Al drie keer eerder orga niseerde De Zeven Muzen zo’n muziekavond telkens met veel succes. Het enthousiasme van de deelne mers was aanleiding er mee door te gaan. Voor degenen die nog nooit zo’n muziekavond hebben meegemaakt, volgt hier in het kort de gang van zaken. Amateur muziekbeoefenaars spe len meestal alleen, thuis, voor zichzelf. Maar het kan zoveel ex tra plezier geven om de eigen vaardigheid eens met anderen te delen. Oorspronkelijk werd ge dacht aan het organiseren van huisconcerten. Maar daarvoor is het aantal spelers en luisteraars te groot. Daarom worden de avon den gehouden in de ’balletzaal’ van het dorpshuis in Zevenhui zen. Het repertoire is overwegend klassiek, enkele stukken komen uit het lichtere genre. Er zijn op tredens van solisten, duo’s, trio’s, kwartetten, in allerlei combina ties. Het belangrijkste is dat men een stuk serieus instudeert. Daar om wordt dit bericht geplaatst ruim voor de komende muziek avond. Wie mee wil doen moet snel een keus maken, wat hij of zij zou willen uitvoeren, alleen of in een ensemble. Kies een stuk dat men aankan. Grijp niet te hoog. Het gaat niet om de moeilijkheids graad, maar wel om een goede uitvoering. Maak er iets moois van, zodat anderen met plezier zullen luisteren. Aanmeldingen bij Peter Lelieveld (01793-1829), uiterlijk tot 1 janu ari 1993. Een rondgang langs de opgeknapte flats in de Vondelwijk. Temidden van de bewoners van rechts naar links CDA-fractievoorzitter J.A. Hielema, wethouder J. Neele (PCW), SSW-secreta- ris A.L.M. Boer, CDA-raadslid W.S.J. Waterreus-de Vries en SSW-voorzitter H.G. van den Dool. Op de achtergrond is nog zichtbaar D'66-raadslid W.L.J. de Wit. (Foto: Sjaak Noteboom). 8. r'.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 23