De Gouwe-heren winnen van koploper Damtournooi Kees Kramp Aeolus presteert weer goed Massakamp tussen WSV en Internos Zwemmers De Gouwe stap hoger Eerste winst Be Fair E-6 Damjeugd Excelsior wint dubbel Flyers- junioren excelleren Goed bezet tournooi WSV1 wint weer WADDINXVEEN - Ook in de derde wedstrijd in de competitie van de Rottérdamse Schaakbond heeft het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV een ruime overwinning kunnen boeken. Deze keer was gastheer Nieuwerkerk 2 (een po tentiële titelkandidaat!) het slachtoffer. Jeugdtitels Florida - Uitstekende prestaties Aeolus Florida 1 wint van Delft 3 Florida mist veel kansen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE I I Be Fair Tweede teams WSE Dames 1 Uitslagen Waddinxveen-zo Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 2 december 1992 WSE en Be Fair blijven in de top weer de lokatie waar dit pi lijk damtournooi wordt geh< 1 V Berg even later nog 7-4; maar we derom vergrootte OZ PC de marge (8-4). Vlak voor tijd scoor de Sandra Berckenkamp 8-5, het geen tevens de eindstand beteken de. Pagina 25 verhoudingen in. Bij Unio knakte zichtbaar iets. WSE daarentegen kreeg de vleu gels die tot dan toe gekortwiekt waren. Een kwartier voor tijd stoomde Willy Beelen op vanuit de WSE-defensie, 35 meter voor het doel legde hij aan om vervol gens de bal als een streep in de bovenhoek te zien verdwijnen (2-0). Na deze tweede tegenvaller voor Unio duurde het even voor men zich herpakte en wanhopig de souverein keepende Bert v.d. Kaa opzocht, verder dan een schot op de lat kort voor tijd kwam men niet. Een fortuinlijke overwinning voor WSE op een zeer sterk spelend Unio. WSE verdient echter wel een compliment voor de vechtlust in de tweede helft. Vechtlust die men zondag nodig zal hebben in de uitwedstrijd tegen Unio. De borsten van de oranje-zwarten kunnen nat gemaakt worden, im mers Unio zal zich willen revan cheren. Ook WSE is nu gewaar schuwd. Bij winst voor WSE pakt men overigens en passant de le perio de titel mee, naast overname van de koppositie van Unio. Bij ver lies neemt WSE plaats in de wachtkamer. WSE hoopt op een grote aanhang in Oudewater, aan vang 14.00 uur. Evenals in de eerste wedstrijd hebben Be Fair en Schoonhoven de punten gedeeld en is de score ook identiek. Ook in deze wed strijd had Be Fair een optisch overwicht maar als zo vaak werd ook nu weer verzuimd dit veldo- verwicht in doelpunten uit te drukken. Met name in de eerste helft wis ten de aanvallers zich weer enkele goede mogelijkheden te scheppen, maar de Schoonhovense doelman wist met enkele goede reddingen een achterstand van zijn teams te voorkomen. Het verlies van heren 2 tegen lijstaanvoerder PSV was ingecal culeerd, doch de uitslag van 14-1 geeft al aan, dat de Gouwe-heren geen poot aan de grond kregen in Eindhoven. Niek de Leeuw nam de totale produktie van de Wad- dinxveners voor zijn rekening. Dames 2 deed het beter. Zij won nen in een spannend duel met 4-2 van het eveneens gepromoveerde Alkemade. Aanstaande zaterdag speelt da mes 1 van de Gouwe-waterpolo thuis in Gouwebad "de Sniep" te gen ZPB/Profus uit Barendrecht. waarbij aangemerkt moet worden dat de verschillen nog steeds erg klein zijn. Zoals in de vorige ronde al bleek, werd ook dit keer de grootste winst weer door de jongens ge boekt. Bij de heren waren het Mark v.d. Zijden en Jan-Willem v.d. Hoek die op de 400m wissel slag uitstekende prestaties lieten zien. Jan-Willem won dit nummer in een nieuwe PR-tijd van 4.40.8 hij werd op 0.8 sec gevolgd door Mark v.d. Zijden 4.41.6 die het zilver opeiste. Ook Mark bleek zijn oude vorm weer hervonden te hebben want hij realiseerde even eens een PR met -1.0 sec. Bovengenoemd duo zou later op Deze weken staan voor de WSE- hoofdmacht in het teken van het ’alles-of-niets’ tweeluik met Unio. Unio fiere koploper, moest eerst in Waddinxveen bestreden wor den. Op een zwaar veld, waarop eerder op de dag WSE-2 Esto-2 met 2-1 aan de zegekar bond, nam Unio direct het initiatief en hield dit een uur lang vol. Op alle, maar dan ook alle fron ten, werd WSE door een agressie ver Unio afgetroefd. Vrijwel alle duels werden verloren of leverden vrije trappen op voor Unio. Het wachten leek dan ook op de openingstreffer van Unio, die zon der meer in de lucht hing maar daar eigenlijk nog steeds hangt want tot scoren kwam men niet. Voor rust kon WSE slechts spora disch gevaarlijk worden. Willy Beelen raakte daarbij het zijnet. Na rust (0-0) trachtte WSE het tij te keren door de aanvankelijk gepasseerde Erwin Pleus in het veld te brengen voor Arnold Staarthof. WSE brokkelde inderdaad meer in de melk, won meer duels. Gaande weg de tweede helft was er zelfs sprake van licht oranje- zwart overwicht. Na 25 minuten demareerde Jan Willem van Triet op links en zette afgemeten voor. Robert Kerkhoff kopte de bal vervolgens hard ach ter de Unio-goalie (1-0), eigenlijk Sjoerd Duik. GD-B Ellen Kooyman/Hugo v. Bergeijk - Ingeborgd Dijkstra/Fedde v.d. Weij 15-0 15-1. Derde plaats. Davina StalderZJeroen den Duik. Mini’s (met wisselende partners): 1. Rogier Poldner 141 p., 2. Lean ne v. Lint 92 p., 3. Esther Hof man 61 p. de 200m vrije slag er nog eens een Gouwe-onderonsje van ma ken. Ook hier won Jan-Willem het goud (1.56.1) en Mark werd tweede in 1.56.9 (PR -0.6). Bij de meisjes ’80 had De Gouwe Inge v.d. Schrier, die op de 100m vlinderslag beslag wist te leggen op het zilver in 1.16.1 (PR -1.7). Op de 100m rugslag bleek Inge niet te kloppen, hierop won zij, met ruime voorsprong, goud in 1.14.8. Op de 100m vrije slag jongens ’78 verging het De Gouwe ook uitste kend. Mark Nahon tikte in 0.59.0 als eerste aan (PR -0.8) en Bob de Bruijn pakte het zilver in 0.59.4 (PR-1.5). Tenslotte was er ook op de 200m vlinderslag bij de jongens ’74 nog een bronzen plak voor Christiaan de Groot (2.19.7). Bij de estafette onderdelen be haalde de De Gouwe-ploeg, be staande uit Wouter Steller, Mar lijn v.d. Maagdenberg, Mark v.d. Zijden en Jan-Willem v.d. Hoek, een bronzen plak op de 4x100m vrije slag in 3.35.9. WADDINXVEEN - Zaterdag 24 april 1993 wordt voor de 39e keer de jaarlijkse damdag van Excelsi or gehouden. Café-restaurant De Unie is dan weer de lokatie waar dit persoon lijk damtournooi wordt gehouden. Evenals in 1992 het geval was, kunnen clubteams (viertallen) meedingen naar de jaarlijks te winnen Kees Kramp-beker. WADDINXVEEN - Zondag 29 november werd in het Sportfond- senbad te Amersfoort alweer de derde ronde van de landelijke A- zwemcompetitie afgewerkt. De Gouwe-zwemmers bonden hierbij de strijd aan met koploper en thuisploeg AZPC, het Dordtse Nautilus en LZ 1886 uit Leiden. Nadat de ploeg van Trudy Ver meulen met wat tegenslagen aan het begin van het seizoen onder aan de ranglijst moest starten, be gint he er gaandeweg steeds beter uit te zien voor de door Van den Berg Kabel gesponsorde Gouwe- zwemmers. Na een aantal uitstekende presta ties in de tweede ronde, waarbij de jongens een achtste plaats rea liseerde, klom de totale ploeg van De Gouwe naar de 14e plaats. Ook dit keer bleken De Gouwe zwemmers er weer niets aan gele gen te laten om nog verder op te klimmen, hetgeen uiteindelijk bleek te lukken want nadat alle landelijke uitslagen waren geteld staat de Waddinxveense zwem ploeg nu op de dertiende plaats gaat de winterstop in. De confrontatie in Oldenzaal van De Gouwe tegen OZ PC is voor de De Gouwe-dames niet goed afgelopen. In plaats van een gaatje te slaan van vier punten zag het team van trainer/coach Jan Middendorp OZ PC langs zij komen. vrije trap werd echter door Wad- dinxveen-doelman Wilco Vermeij bekwaam onschadelijk gemaakt. Drie minuten later konden de Sniepbewoners voor de eerste maal juichen toen Arjen Waltman zijn ploeg na goed voorbereidend werk van Tim Bunnik op een zeer verdiende 1-0 voorsprong zette. Hoewel Waddinxveen hierna nog kansen kreeg om de voorsprong uit te bouwen bleef de stand tot de rust ongewijzigd. Zoals verwacht begon Nicolaas Boys de tweede helft met een stormachtig offensief. Waddinx veen liet zich hierdoor in het ge heel niet van de wijs brengen, men profiteerde zelfs dankbaar van de ontstane ruimte. In de 54e minuut was het wederom Arjen Waltman die vanaf de middellijn alleen op de keeper afging, en met een simpele beweging zette hij de sluitpost op het verkeerde been: 0-2. Twee minuten later was het lin kermiddenvelder Erik Frikken die na schitterend voorbereidend werk van Willem Hoogendoorn de derde Waddinxveense treffer op het scorebord bracht. Nicolaas Boys zette alles op alles om de ne derlaag af te wenden. In de 66e minuut kende scheids rechter Bosma de Nieuwveense ploeg een strafschop toe nadat een speler in het 16-metergebied ten val was gebracht. Gerry v/d Hoorn benutte dit buitenkansje, hoewel doelman Vermeij in de goede hoek zat: 1-3. Waddinxveen toonde aan over ge noeg veerkracht te beschikken, want in de 69e minuut was het weer Erik Frikken die scoorde en de stand op 1-4 bracht. Dezelfde speler kreeg nog kans om het ver schil verder te vergroten maar zijn inzet werd gestopt door de Nieuwveense goalie. Een kwartier voor tijd kregen de moegestreden Arjen Waltman en Willem Hoogendoorn een pu- bliekswissel, zij werden onder ap plaus vervangen door Marcel van Leeuwen en Richard de Jeu. In de 82e minuut kwam Nicolaas Boys toch weer terug in de wed strijd door een doelpunt van Frank Leuneveld, en men ging nog meer druk op het Waddinx veense doel uitoefenen. Dit resulteerde vlak voor tijd in nog een doelpunt, toen Ron Rom berg uit een hoekschop 3-4 scoor de. Dit was tevens de eindstand, waardoor de geelzwarten hun tweede overwinning van dit sei zoen binnenhaalden. Waddinxveen. Met Gaby Kuijer in de hoofdrol won Flyers met 46-41. Wellicht een aanzet tot een hoge klassering. Die hoge klassering is er al voor dames 4 want het team doet het dit seizoen bijzonder goed. Zo ook in de wedstrijd tegen Argus. In de gaandeweg steeds spannend ere wedstrijd was het weer ’miss winning score’ Carina de Bruijn die de wedstrijd in Flyers voor deel besliste: 30-29. Monique Noordhoek en Jesca van Loo wa ren topscoorster. Dames 3 draait ook aardig mee maar tegen Dunkinn stak een be kend Flyers fenomeen de kop op: na rust ging het een stuk minder dan ervoor. Verlies derhalve met 36-45. Francisca de Jong-Over- dam was topscoorster. Ook het eerste herenteam kwam afgelopen week in actie en wel te gen De Schiestreek. De confron tatie leverde geen verrassing op want het sterkere Flyers deed wat verwacht was: winnen. Voor rust was het al ’kat in 't bak kie’ voor Flyers. Mede door het erg goede spel van Mike Heer- kens (o.m. 21 punten) was de ruststand 43-26. Na rust kwam de Schiestreek nog wat terug maar dat gaf eigenlijk alleen een wat geflatteerde eind stand van 89-81. Aan deze over winning droegen zoals gewoonlijk René Hazelaar (met 23 punten topscorer) en Robbert Kaufman (18 punten) veel scores bij. Een blik op Flyers’toekomst, de jeugd, leert dat er heel wat in het verschiet zit. De kadetten bijvoor beeld, zowel de meisjes als de jon gens lieten afgelopen week heel wat zien. De meisjes wonnen mooi van Gymnova 69-32. Marchien Heer- kens, Jolanda Geurts en Ymke Troost scoorden het meest. De jongens BI moesten zowaar hun meerdere erkennen in Jum pers maar dat was met een klein verschil 59-71. De jongens B2 speelden zeer sterk en overklasten Rijnvalken bij vlagen 94-59. Scores: Maan Mathot 37, Ilja Hoogerbrugge 32 en Mark Klimczak 19 punten. WADDINXVEEN - Het afgelo pen weekeind werden er door zes van de tien teams van badminton club WBC Regio Effekt/Aeolus opnieuw goede prestaties gele verd. Alleen het 5 e en 7 e team van de Waddinxveense vereniging bleven aan de negatieve kant van de score, terwijl het 3e en 8e team de punten deelden. Het le team ontving zondag in sportzaal De Duikelaar het le team van Pijnacker voor de twee de retumwedstrijd in de 4e klasse van de Bondscompetitie. In de uitwedstrijd had men destijds een ruime 7-1 overwinning behaald. Ditmaal boekte het team van Ae olus een maximale overwinning van 8-0. Aanstaande zondag speelt men om 13.00 uur in Rotterdam tegen het 4e team van Ommoord. Een team dat het beduidend min der voor de wind gaat is het 5 e team van Aeolus. Het seizoen ging men van start met Aitze Bouma, Theo van Grieken, Ricar do Lamberts, Jacqueline van Grieken en Jolanda Swart. Inmid dels heeft men echter Aitze Bou ma moeten afstaan aan het 3e team en kampt Jacqueline van Grieken met een vervelende rug blessure. Haar plaats wordt thans ingenomen door Caroline Sloot jes. Ondanks deze tegenslagen lijkt het team langzaam uit het dal te kruipen. Kwam men er in de thuiswedstrijd tegen het 10e team van Delft niet echt aan te pas, dit maal moest het Delftse team wel degelijk rekening houden met het Waddinxveense team. Deson danks kon men niet voorkomen dat het team van Delft met een 5-3 overwinning wederom met de eer ging strijken. De uitslagen van de andere teams luiden als volgt: Nivo 5 - Aeoleus 2 0-8; Aeolus 3 - Florida 4 4-4; Aeolus 4 - Lobby 2 5-3; Mij drecht 6 - Aeolus 6 1-7; Zigo 7 - Aeolus 7 8-0; Aeolus 8 - Nieuw koop 6 4-4; Voorburg 13 - Aeolus 9 1-7; Voorburg 15 - Aeolus 10 0-8. Naast de bonds- en districtscom- petitie wordt er dit jaar voor het eerst een starterscompetitie geor ganiseerd door de NBB. In deze competitie komen beginnende se nior competitiespe(e)l(st)ers uit. Ook Aeolus is in deze competitie met een team vertegenwoordigd. Na een aarzelende start begint het team van Aeolus, bestaande uit Marja en Rob Hoek en Jannie en Paul Verschoor, op toeren te komen. In de eerste twee wedstrijden leed men nog nipte nederlagen (2-6 en 3-5), doch in de thuiswedstrijd af gelopen zondag tegen het starters team van Nieuwkoop kwam de ommekeer. Met 5-3 werd het Nieuwkoopse team aan de zege kar gebonden. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV speelde een massakamp te gen het Boskoopse Internos. Een massakamp is een schaakwed strijd tussen behoorlijk wat men sen. In dit geval betrof het aan de ene kant 27 leden van de Waddinx veense schaakvereniging en tegen over hen 27 leden van de Bos koopse schaakvereniging Internos. De wedstrijd werd voor de derde keer gehouden. Boskoop had de vorige twee edities gewonnen dus was WSV wel verplicht om de be ker, die door WSV beschikbaar was gesteld, een keer in Waddinx veen te houden. Na het openingsbord van WSV- voorzitter G. Torenbeek, konden de 54 spelers hun strijd aanbin den. Als eerste was Brongers klaar die een punt voor WSV scoorde, waarschijnlijk heeft dit stimule rend gewerkt op de rest van de Waddinxveners want de einduit slag was 15,5-11,5 voor WSV. Dit was wel een streep door de re kening van de Boskopers want nu moesten zij alsnog de wisselbeker uit Boskoop gaan halen. Kennelijk ging men er vanuit dat de beker toch wel in Boskoop zou blijven. De eerste drie borden van Bos koop wonnen overtuigend, daarna was er het sterke middenrif van WSV dat de basis legde voor de overwinning. In de staart werden de punten broederlijk verdeeld. De voorzitter van Internos sprak van een leuke en gezellige avond en overhandigde de wisselbeker aan WSV. Wordt vervolgd, vol gend jaar in Boskoop. Van te voren stond vast dat het voor heren 1 een zware wedstrijd zou worden. De Ham speelde de laatste weken sterk en nam hier door terecht de koppositie in. De Gouwe daarentegen speelt ook niet slecht en wist tot nu alleen van Damixa/Ravijn te verliezen. De ploeg is in vorm en wilde in de laatste wedstrijd voor de win terstop laten zien dat De Ham nog lang niet klaar is voor de hoofdklasse. Paul van Doorne wist de Gouwe op een 1-0 te brengen door een goed afstandschot. In de tweede periode speelden de Gouwe-heren sterk. De Albert Spijker-equipe liet zeer degelijk waterpolo zien. De ploeg werkte hard voor elkaar, waardoor het een sterke collectieve eenheid vormde. Door doelpunten van Meije Lammers, Marc Faber en Paul van Doorne kwam De Gou we op een 1-4 voorsprong aan het einde van de tweede periode. In de derde periode verzwakten de heren enigszins. De ploeg kreeg een aantal man-minder situ aties, waardoor De Ham terug kon komen. Aan het einde van de derde periode werd de stand 5-6, nog steeds in het voordeel van de Waddinxveners. In deze periode waren het Meije Lammers en Cees Boonstoppel die voor de sco res zorgden. In de laatste periode was de span ning te snijden. Keeper Arie Sta lenburg wist twee strafworpen te stoppen, maar kon niet verhinde ren dat De Ham 6-6 aantekende. In de slotfase was het Paul van Doorne die vanuit een overtal-si- tuatie De Gouwe op een 6-7 voor sprong bracht. Deze voorsprong werd niet meer uit handen gege ven. De Gouwe neemt door deze overwinning de koppositie over en WADDINXVEEN - WSE heeft in de vierde klasse de eerste wedstrijd tegen het Oudewaterse Unio met 2-0 gewonnen. Zon dag volgt de uitwedstrijd tegen dezelfde club. Unio staat boven aan met 16 punten uit 10 wedstrijden en WSE bezet de vierde plaats met 15 punten uit 10 wedstrijden. In de Goudse afdeling deed het op de tweede plaats (17 punten uit 12 wedstrijden) staande Be Fair de punten 1-1 met Schoonhoven. Het bijna on deraan staande Waddinxveen (6 punten uit 11 wedstrijden) won met 3-4 van Nicolaas Boys. In de derde divisie van de B-juni- oren verloor Be Fair met 4-0 van SVV. Ze hebben in de onderste regionen 7 punten uit 12 wedstrij den verzameld. In de eerste klasse van de A-junioren kwam Be Fair (9 punten uit 10 wedstrijden) niet in actie. WADDINXVEEN - Het Sinter klaas tournooi van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen, gehouden op zaterdag 28 novem ber, was een goed bezet tournooi met 40 deelnemers. De 20 equipes werden door loting gevormd. Daardoor was het een complete verrassing wie met wie speelde. Dat leidt dan soms ook tot verrassende winnaars, zo ook deze keer. Eerste werden Digna Joziasse en Hans v.d. Klis, tweede Pieter Wijbenga en Anneke v.d. Akker. De derde plaats was voor Adriaan Warmelink en Rob van Dijken. De overige uitslagen luiden als volgt: 4. Arie Poot en Edward Springer, 5. Henry van Wagenin- gen en Rita Flipse, 6. Christa Gi- ancaspero en Jan Kooistra, 7. Car la Wijbenga en Willem Hendriks, 8. Corrie ’t Hart en Betsy Lan- ting, 9. Hans van Woudenberg en Barend Monster, 10. Piet v.d. Made en Elly Nieuwland, 11. Kees de Lange en Pieter van Oos ten, 12. Betty Wervers en Jan Hielema, 13. Corrie Monster en Jasper v.d. Winkel, 14. Dino Gi- ancaspero en Thea Springer, 15. Erik-Jan Hoogendoorn en Marco Janssen, 16. Joop van Eek en Ruud v.d. Akker, 17. Wim van Bockom Maas en Hanna de Wil de, 18. Conny Arkenbout en Nel de Lange, 19. Ben Sas en Norbert Schifferling, 20. Herman Wielen- ga en Maikel van Leeuwen. WADDINXVEEN - Twee Wad dinxveense jeugddamteams heb ben op zaterdag 14 november in Alphen aan den Rijn bij danswed strijden twee keer de eerste prijs behaald. Het knappe resultaat kwam tot stand op de jaarlijkse provinciale jeugddamdag, welke dit jaar werd georganiseerd door de DMH (Dambond Midden-Holland). Ter nagedachtenis aan de in 1991 overleden Dirk van Spengen, jeugddamleider te Bleiswijk en destijds stuwende kracht binnen de voormalige Goudse Dambond, was door de familie voor de totaal sterkste damvereniging (jeugd) een wisselbeker beschikbaar ge steld. Twee eerste prijzen dus voor het le adspiranten/juniorenteam, be staande uit Teun van der Krol, Vincent en Raymond van Es en Lucien Claessen en het le pupil lenteam, waarvan deel uitmaakten Dick Berghout, Arie de Mik, Maurits van den Bosch en Ronald van den Bor. Geen wonder dan ook, dat mede door de goede resultaten van het 2e pupillenteam, bestaande uit Jan Cor Olie, Jordie Olie, Samuel Bekx en Herman van den Bor de ze fraaie wisselbeker in Excelsiors prijzenkast mag prijken. WADDINXVEEN - Het E-6 team van Be Fair-voetbal heeft af gelopen zaterdag haar eerste over winning behaalde. Uit bij Donk in Gouda werd knap met 0-1 gewon nen. Reden voor veel blijdschap. Niet alleen bij de spelers, maar ook bij leider en A-l speler Mark van Harskamp, die Robert Jan Hogerbrugge de goal zag scoren en Marcel Flux niet zag passeren, waardoor de punten definitief voor zijn team waren. Weinig voetbal afgelopen zater dag. Slechts enige pupillenteams konden thuis en uit voetballen. Alleen B-l speelde voor de com petitie uit in Schiedam bij SVV. Thuis werd hiervan nog verras send met 3-2 gewonnen, nu werd het een 4-0 nederlaag. Zaterdag zijn zij vrij van competi tie en spelen om 12.45 uur thuis een oefenwedstrijd tegen Floreant uit Boskoop. Daarna volgt de be langrijke wedstrijd voor een hoge re plaats in de landelijke competi tie tegen Quick Boys. A-l speelde op kunstgras tegen Nieuwerkerk (volgend seizoen waarschijnlijk ook regionaal), de Nieuwerkerkers waren niet opge wassen tegen het reeds regionale Be Fair A-l. Het werd een 2-5 overwinning voor de Waddinxve ners. E-2 won thuis met 3-2 van Haas trecht. Richard, Edwin en Marcel scoorden en F-2 verloor de derby tegen het F-l team van Waddinx veen met 2-0. WADDINXVEEN - In de sport hal De Sniep speelden 43 koppels van Florida om het clubkampioen- schap in het meisjes-, jongens- en gemengd dubbelspel. Een leuk tournooi in verschillende leeftijds-sterktegroepen, waarbij iedereen meerdere partijen mocht spelen. Veel echte verrassingen deden zich niet voor. Enkele meisjes echter speelden als invaller in het HD mee, waardoor Linda Hart- wijk (10) met Hugo van Bergeijk (11) eerste werden in de HD-B. HD-A Dennis Steenland/Patrick v. Esse veld - Roel Kalkman/Fabian van Minnen 15-5 15-11. 3e plaats Reinard Knop/Ritsert Harsveld. GD-A Lisette Kijpers/Dennis Steenland - Maaike v.d. Weij/Fabian van Minnen 15-2 15-7. Derde plaats: Wendy Hoogerbrug/Patrick v. Esseveld. DD-A Maaike v.d Weij/Madelon Gelderblom - Marieke Zaat/Davine v.d. Vlist 15-5 15-7. Derde plaats: Esther Passchier/Michelle de Vries. DD-B (poule) 1. Linda Hartwijk/Ellen Kooyman, 2. Da vina Stalder/Laurie Passchier. HD-B (poule) 1. Linda Hartwijk/Hugo v. Bergeijk, 2. Sjoerd Göddeke/Jeroen den Van Woudenberg opende de score aan het 4e bord door met zijn fa voriete Caro-Kann verdediging snel in het voordeel te komen en dit tot winst uit te bouwen. Ook Philipse, aan bord 4, wist zijn (Siciliaanse) verdediging spoedig in een aanval om te zet ten, die hem stukwinst en de par tij opleverde. Ook Smitskamp aan bord over rompelde zijn tegenstander in een variant van de Damegambiet en vervolgens wist ook Hennink wel raad met de hem voorgeschotelde Aljechin verdediging en won. Zo was WSV op een hoopvolle 4-0 voorsprong gekomen. Claas sen wist aan bord 5 een Franse verdediging minder goed te ontze nuwen, kwam in tijdnood en ver loor. Het tegendeel gebeurde aan bord 8 waar de tegenstander van Van der Starre te veel tijd gebruikte en een foutje maakte, waarna Van der Starre een stuk wist te winnen en met een mooie combinatie de partij won. De winst voor WSV was nu dus binnen! (5-1) Winst van Kardol i aan bord 4 en verlies van Reus aan bord 7 bracht de eindstand tenslotte op 6-2. Het vierde team van WSV had minder succes in een thuiswed strijd tegen Overschie 5. Winst van V.d. Hoek, Brobbel en Brink- I horst, verlies van Alblas, D.J. v. Offeren, De pater en Kleinhoon- i te, en remise van Willemen bracht de eindstand op 3-4 in het nadeel van WSV 4. WADDINXVEEN - Van het bas ketbal dat de meisjes-junioren van Flyers tegen OSG lieten zien mag gerust gezegd worden dat het ex cellent was, want de Flyers won nen van het Utrechtse team, één van de sterkste meisjesteams van Nederland. In een vooral tactisch sterk ge speelde wedstrijd wisten coach Robbert Kaufman en zijn meiden een voortreffelijke overwinning te behalen. Hoe goed het behaalde resultaat is blijkt uit de uitslagen van de voorgaande ontmoetingen van Flyers en OSG. Toen kregen de Waddinxveensen namelijk tel kens dik klop. Dat nu met 3 punten verschil werd gewonnen was zeker ook het terechte, gevolg van het feit dat alle Flyers-junioren een prima wedstrijd speelden. Ze bewezen hun rayon-klasse! Nog meer ongekend succes was er namelijk voor de 2e damesse- lectie. Zij moest in Delft uitko men tegen koploper Fun en dat werd geen ’’heerlijk avondje” voor de Delftsen. Het beste basketbal-gedrag was namelijk dat van Flyers en het mooiste ’pakje’, dat van de over winning, ging dan ook mee naar WADDINXVEEN - In Heer- hugowaard kwam Florida 1 in een ijskoude hal niet in ZOn spel, ver loor met 2-6 en verzuimde ge bruik te maken van de onver wachte nederlaag van koploper DKC 2 tegen Velo 4. Pearl-Heerhugowaard nam re vanche voor de 5-3 nederlaag in Waddinxveen. Alleen Karin van Pel was succesvol. Winst in de DE en DD met Mirande v.d. Zij den. Florida 2 kon de 5-3 overwinning op ’t Gein 3 thuis niet herhalen. Johan v.d. Ree won als enige z’n enkelspel. Winst in DD en HD gaf hoop, maar Dick v. Teylingen/Liesbeth v. Bergeijk werden kansloos verslagen en Jean Lamaison/Herma v.d. Hei den lieten winst in de 2e game glippen (11-15 14-17). Eindstand 3-5. Voor de derde maal op rij verloor Florida 3 (le kl. Z.H.) met 3-5. Tegen het Leidse Veglo 3 kwa men vooral de dames te kort. Rémon v. Gemeren won als enige z’n enkelspel en met Thea Fenne- bleef ongeslagen eerste in de 4e klasse ZH. Echt gemakkelijk ging ’t niet, le heer Wim de Jong won 17-15 17-14 en verder kwam er nog 4x een 3e game aan te pas om Delft 14 te verslaan. Tenslotte toch ruime winst 7-1. Met 17 punten uit 9 wedstrijden zijn Wim, Nel, Maarten v. Arkel, Dick Schaap, Jolande Bosman en Lisette Kuijpers het succes volste Florida-team. Nieuw in Zuid-Holland is de star terscompetitie voor beginnende spelers (max. 2 jaar ervaring). Het Floridateam o.l.v. de zeer en thousiaste Leen Groenewegen v.d. Weiden ging na een zeer gelijkop- gaande en leuke wedstrijd met 9-10 tenonder tegen Ouderkerk a/d IJssel. Verdere uitslagen: Florida 9 - Delft 19 5-3, Florida 11 - Mij drecht 10 7-1, STC 5 (Den Haag) - Florida 8 3-5. Programma voor zondag 6 decem ber vanaf 12.00 uur in de sporthal De Sniep: Florida 1 - SIO 2 (Leidschendam) en de teams 4-7-8-10-12. De beste kans was voor Pieter van Herk, die een vrije schop van Le on Hogenelst in een keer op zijn schoen nam, maar de lat voor kwam een verdiende voorsprong van de Waddinxveners. Evenals in de uitwedstrijd wisten de bezoekers kort na rust wel te scoren, toen de spits een afgesla gen bal buiten bereik van Ralph Boonstoppel in het doel schoot. Hierna verhoogde Be Fair de druk op het doel van Schoonho ven, maar men wist de doelman voorlopig nog niet te passeren. Kort voor tijd wist Richard Kars ten alsnog de meer dan verdiende gelijkmaker te scoren door een diepte pass van Dirk Griffioen be heerst in te schieten. Ondanks verwoede pogingen van de gasthererf kwam er in de stand geen wijziging meer. Aanstaande zaterdag hoeft Be Fair niet te spelen omdat er een inhaalprogramma staat gepland. Het eerste zondagelftal van Wad dinxveen heeft een uitstekend re sultaat neergezet door het op de tweede plaats bivakkerende Nico laas Boys op eigen veld met 3-4 te verslaan. Vanaf het eerste fluitsignaal was al duidelijk dat de pupillen van trainer Bas Janssens zich wilden revancheren voor de slechte resul taten van de afgelopen weken. De duels werden met een gezonde dosis agressie aangegaan en de Waddinxveense aanval, zonder de geblesseerde spits Bas de Zwart, gaf door middel van goede combi naties en fraaie individuele akties van onder ander John Schijff en Tim Bunnik haar visitekaartje af. Toch kwamen de Nieuwveners in de 23e minuut dicht bij het ope- tegen de tof dan toe heersende ningsdoelpunt, de ingeschoten - WADDINXVEEN - Het afgelo pen weekeinde werden er door acht van de tien teams van bad mintonclub Regio Effekt/Aeolus opnieuw uitstekende prestaties ge leverd. Alleen het 5e en 8e team van de Waddinxveense vereniging bleven aan de negatieve kant van de score. Het le team reisde zaterdag af naar Rotterdam voor de eerste re tumwedstrijd in de 4e klasse van de bondscompetitie tegen het 6e team van BCR ’91. In de thuis wedstrijd had men destijds een ruime 7-1 overwinning behaald. Ditmaal moest het team van Aeo lus aantreden zonder de eerste da me Natasja van Es. Doch dankzij een goede invalbeurt van Ilse van Steijn (2e team) won het Wad dinxveense team opnieuw ruim met 6-2. Aanstaande zondag ont vangt men om 12.00 uur het le team van Pijnacker in sportzaal De Duikelaar. Een team dat het beduidend min der voor de wind gaat is het 5e team van Aeolus. Het seizoen ging men van start met Aitze Bouma, Theo van Grieken, Ricar do Lamberts, Jacqueline van Grieken en Jolanda Swart. Inmiddels heeft men echter Aitze Bouma af moeten staan aan het 3e team en kampt Jacqueline van Grieken met een vervelende rug blessure. Haar plaats wordt thans ingenomen door Caroline Sloot jes. Ondanks deze tegenslagen lijkt het team langzaam uit het dal te kruipen. Kreeg men in de uitwed strijd te Delft tegen het le team van Sweti Day geen poot aan de grond (8-0 verlies), ditmaal bood men uitstekend tegenstand. Des ondanks kon men niet voorkomen dat het team van Sweti Day met een 5-3 overwinning wederom met de eer ging strijken. De uitslagen van de andere teams luiden als volgt: Aeolus 2-Delft 7 7- 1; Saturnus ’68 2-Aelous 3 2-6; Veglo 5-Aeolus 4 3-5; Aeolus 6- Saturnus ’68 5 6-2; Aeolus 7-Me- renwiek 9 6-2; Bodelo 1-Aeolus 8 8- 0; Aeolus 9-Excelsior 3 5-3; Ae olus 10-Nationale Nederlanden 4 6-2. WADDINXVEEN - Zondag be haalde het eerste team van Flori da badminton een regelmatige ze ge op Delft 3 (6-2). Pieter Slits versloeg Nick Dom burg (ex Vederlicht-Bodegraven) en invaller en competitieleider Ronald Struijs zorgde, evenals vo rige keer, direct voor 3 winstpar- tijen doordat z’n tegenstander ge blesseerd raakte. Bij 3-8 in de 3e game ’liet’ Ro nald hem zover reiken bij het net, dat een liesblessure verder spelen niet toeliet. Karin van Pel had een 3e game nodig voor winst in de DE, maar verloor met Mirande vd Zijden de DD en met Pieter de GD. Winst van Mirande in haar enkel bracht de eindstand op 6-2. In Utrecht begon Florida 2 de tweede comeptitie-helft met een 2-6 nederlaag tegen Iduna 1. Di verse partijen in 3 games en winst van Johan v.d. Ree in zijn HE en van Liesbeth van Bergeijk/Herma v.d. Heiden in de DD gaven toch hoop voor de komende wedstrij den. In Leimuiden verloor Florida 3 nogal ongelukkig. Niet voor de eerste keer deze competitie. Te gen Smahs ’80 1 won Erik Bese- mer en verloor Gert Bogaards de beslissende 3e game HE. Samen wonnen zij de HD. De dames verloren enkel- en dub belspel. In de GD’s wonnen Deb by Pietjouw en Gert, maar Thea Fennema en Erik verloren met ge ring verschil in de 3e game. Eindstand 3-5 en een duikeling naar de onderste helft van de ranglijst in de le klasse distrikt Z-H. Verder uitslagen: Florida 7- Nieuwveen 1 (4-4), Florida 8- Vlietwijk 4 (3-5), Pijacker 7-Flori- da 9 (2-6), Florida 10-CWP 3 (1-7), Florida 12-Sh’woude 8 (6-2). Zondag 29 november vanaf 12 uur in de sporthal de Sniep: Flori da 2-’t Gein 3 (Nieuwegein) en de teams 3-5-6-9-11. ma ook een GD. Gert Boogaards/Erik Besemer brach ten de eindstand op 3-5. Florida 5 (3 kl.ZH) speelde de langste wedstrijd van de dag. Met alle teams reeds in de kantine streden Jos v.d. Heiden en Dennis Steenland (14 j) nog voor de ze ge, maar de zeer ervaren tegen standers wonnen nipt (18-15 12-15 15-18) en sleepten daarme de een gelijkspel voor Veglo 5 uit de strijd. In het enkelspel hadden Dennis en Jos beiden in 3 games gewon nen. Ineke v.d. Knaap won 11-7 12-11, maar Janneke v.d. Knaap verloor 9-11 in de 3e game. Hierna werd helaas slechts één dubbelspel (Janneke met Dennis) gewonnen. Florida 6 o.l.v. Nel Bouwman WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelde De Gouwe- waterpolo door het hele land uitwedstrijden. Dames 1 moest za terdag tegen OZ PC in Oldenzaal en verloor de uiterst be langrijke wedstrijd kansloos met 8-5. Heren 2 speelde in Eindho ven tegen de koploper PSV en verloor dik met 14-1. Heren 1 moest zondag naar Wormerveer tegen koploper De Ham en won met 6-7. Door deze overwinning namen de De Gouwe-heren de koppositie over in de eerste klasse van de KNZB. Dames 2 won met 4-2 in Leiderdorp van Alkemade 1 Beide teams staan nu met vijf punten uit acht wedstrijden op een gedeelde 7e plaats, echter mét de hete adem van nog vier ploegen in de nek. Juist door de uitslagen van afgelopen weekein de zal het nog een zeer spannende competitie worden. OZ PC opende de score, doch even later was het Karen Beuke- ma, die de stand op 1-1 bracht. Hierna liep OZ PC uit naar 3-1. In de tweede periode werd het zelfs 4-1, voordat Gillian van den Berg 4-2 kon aantekenen ,8 j0 uur De derde periode was geheel voor 6 OZ PC, dat uitliep naar 6-2. Het te late offensief van De Gou we in de vierde periode mocht echter niet meer baten. Via een doelpunt van Diana van der Zijden werd het weliswaar 6-3, doch toen OZ PC even la ter ook de tweede viermeter (6-3) benutte was het pleit beslecht. Toch scoorde Gillian van den

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 25