GEMEENTE WADDINXVEEN Inbrekers in Nieuwe range Scout ’93 Gastouder project is gericht op kerntaak nieuwe woning Koppelenvan vraag- en gastouders Aan de Kastanjelaan Waterpolo- toernooi De Gouwe Klaverjassen voor ouderen Water overlast in flat Hoge snel heden op twee wegen Waddinxveen wint toernooi Deze week in Waddinxveen geen koopavond TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN AFSTEKEN VUURWERK SPREEKUREN UITNODIGING NIEUWJAARSBIJEENKOMST SECTIE BURGERZAKEN OP DONDERDAGA VOND 31 DECEMBER 1992 GESLOTEN In verband met de viering van de jaarwisseling heeft de sectie Bur gerzaken donderdag 31 december 1992 geen avondopenstelling. GLASBEEK Noordkade 24 BOUWVERGUNNINGEN WIJZIGINGEN HUIS VUIL OPHAALDIENST INZAMELING KERSTBOMEN VOORBEREIDINGSBESL UIT VERGA DERINGEN BEKENDMAKING 01828 - 18708 12570 01820-16066 010-4362244 I 1 FOCM/f GAAT U VERHUIZEN? 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! VERHUIZERS Wilt u informatie? Tarieven Gouwebad Geldkistje rV/lSSCMHH KAJy WADDINXVEEN Kantoor Pagina 3 Woensdag 30 december 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Stationsstraat 38 Otto-erf 13 Schaepmanhoeve 57 Brederolaan 5 Henegouwerweg 1b vrijdag 1 januari u Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur Dan staan u verschillende mogelijkheden Ier beschikking kompieei verzorgde verhuizing huur verhuisauto mei chauffeur/verhutzer zeil-verhuizmg met gebruik van verhuts- auto pakmatenalen en diverse hulpmiddelen De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Volgens de gemeentelijke Afvalstoffenverordening mag het huis vuil uitsluitend op de ophaaldagen aan de Reinigingsdienst worden aangeboden. U wordt derhalve dringend verzocht de minicontai ner, danwel de plasticzakken, danwel het grofvuil op de daarvoor aangewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders veel zwerfvuil zal ontstaan in de gemeente. Nadere informatie kan worden verkregen bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, onder telefoonnummer 14433 of 12926. In Waddinxveen geldt een Verordening gevaarlijke stoffen met voor al een aantal bepalingen over vuurwerk. Vuurwerk mag uitsluitend worden afgestoken tijdens de jaarwisseling en wel tussen 23.00 en 01.30 uur. Het is verboden vuurwerk te ontsteken indien dat ge vaar, schade, hinder of overlast kan veroorzaken. Dit houdt in dat in ieder geval verboden is vuurwerk af te steken op trappen en gale rijen, in portieken, gangen, passages en wachtruimten van het open baar vervoer, in trein en bus, op plaatsen waar veel mensen bij elkaar zijn op straat en op punten die door de burgemeester kunnen wor den aangewezen. Vuurwerk mag alleen op 30 en 31 december wor den verkocht en alleen aan personen die 18 jaar of ouder zijn. Deze bepalingen betreffen overigens niet het onschuldige vuurwerk als klappertjes en dergelijke. De politie zal verbaliserend optreden te gen overtredingen. Overtreding van de bepalingen van de verorde ning kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogste 300,-. Op maandag 4 januari 1993 vindt in de raadzaal van het gemeente huis Waddinxveen de gebruikelijke Nieuwjaarsbijeenkomst plaats. Inwoners van Waddinxveen, vertegenwoordigers uit het bedrijfsle ven en het verenigingsleven en leden van het gemeentebestuur heb ben dan de gelegenheid om elkaar hun goede wensen voor het nieuwe jaar over te brengen. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen nodigen iedereen die belangstelling heeft van harte uit hierbij aanwezig te zijn. De bijeenkomst begint om 16.30 uur en duurt tot 18.30 uur. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw is afwezig van 23 december 1992 tot 4 januari 1993. Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Kastanjelaan 5b 14433 14433 14433 (toestel 159) Neem kontak! op en wij kunnen u middels esn bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen Bij FOCWA garantiebedrijf Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NFDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HEt CARROSSERIE BE DRIJF wordt het groente-, fruit- en tuin afval (groene container) en de bedrijfscontainers van vrijdag 1 ja nuari 1993 opgehaald; wordt geen GFT-afval en bedrijfs containers opgehaald. tx WADDINXVEEN - Het in de sporthal ”de Sniep” gehouden jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi van Massa Sport (Nesse) is gewonnen door het team van Waddinxveen. Tweede werd Massa Sport, derde Kozakken Boys, vierde WSE, vijf de Groeneweg, zesde Reeuwijk, zevende Be Fair en achtste Flore- ant. In de finale speelde Massa Sport met 0-0 gelijk tegen Waddinx veen, dat echter de strafschoppen beter nam. ken vrij van styreen, de toegepas te lijmsoorten in de diverse ver bindingen zijn vrij van isocyana- ten, het basisframe van de carros serie is vervaardigd uit RVS-304 in plaats van gegalvaniseerd con- structiestaal en de basiskleur van de tent is iets donkerder uitge- AARD VAN HET BOUWPLAN: het geheel vernieuwen en het ver groten ven een jongvee- en var kensstal. het gedeeltelijk veranderen van een winkelpand. het gedeeltelijk vernieuwen van een koeienstal. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. WADDINXVEEN - De Stichting Gastouderproject Waddinx veen en omstreken gaat met een nieuwe voorzitster en een nieu we secretaresse een nieuwe koers varen. In het nieuwe jaar wordt prioriteit gegeven aan de allerbelangrijkste taak van de stichting, het koppelen van vraag- en gastouders. Binnengekomen bouwaanvragen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: BOUWPERCEEL: Zuidelijke Dwarsweg 14 WADDINXVEEN - De Gouwe houdt zaterdag 2 januari van 17.00 - 22.00 uur in het Gouwe bad ”de Sniep” weer een goed en sterk bezet waterpolotoemooi. Dit toernooi wordt financieel mo gelijk gemaakt door Quality j- Service Van der Panne BV uit Al- I phen aan den Rijn, dat zich bezig houdt met het ontwerpen van printplaten, en drogisterij-parfu- merie ’’Mieke” (Juliana van Stol- berglaan). In verband met aanstaande Nieuwjaarsdag zullen de volgende wij zigingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilophaaldienst: donderdag 31 december den per uur per kind gerekend. De buitenschoolse opvang (met uitzondering van schoolvakantie en ziekte) bedraagt f 4,- per kind per uur. Bij het bepalen van het uurtarief wordt eerst uitgegeaan van de plaats van het desbetreffende kind in de opvangrij en van de aard van de opvang. Peuterspeel- zaaluren gelden niet als buiten schoolse opvang. WADDINXVEEN - Bij een inbraak in een nieuwe woning aan de Kastanjelaan werd onder andere een Giromaatpas gestolen. De daders wisten na forcering van een achterdeur binnen te ko men. In de woning werden diverse ruimtes doorzocht en over hoop gehaald. Ook werd ingebroken in een wo ning aan de Wingerd. Hier werd een portefeuille met geld gesto len. Vermoedelijk hebben de da ders zich met behulp van de ’’flippermethode” toegang tot de woning verschaft. Bij een ’’flippermethode” wordt een dewur van buitenaf geopend, terwijl deze niet op het nachtslot zit. WADDINXVEEN - Op dinsdag 22 december heeft de rijkspolitie een snelheidscontrole gehouden op het Noordeinde en de Beetho venlaan in Waddinxveen. De overtreders zijn op de foto vastgelegd en zullen binnenkort schriftelijk bericht van de overtre ding kunnen verwachten. Op het Noordeinde werden 64 overtreders gefotografeerd met een hoogste snelheid van 115 kilo meter per uur. Op de beethovenlaan werden in een half uur tijd 32 overtreders betrapt. Hier lag de hoogste snel heid op 84 kilometer per uur. Dorpsstraat in Zevenhuizen. Hier wordt elke donderdag van 14.00 - 15.00 uur spreekuur gehouden. De tarieven van het Gastouder project bedragen in 1993 voor de uren tussen 7.00 en 23.00 uur f 3.50 per uur voor het eerste kind, f 3,- voor het tweede kind en f 2.50 voor het derde kind. Voor het ontbijt, lunches en warme maaltijden lopen de vergoedingen uiteen van f 1,50 tot f 3,50. Voor de nachtelijke uren tussen 23.00 en 07.00 uur wordt 10 gul- Op woensdagmiddag 6 januari 1993 van 13.00 tot 16.30 uur wor den op de volgende lokaties in de gemeente Waddinxveen kerstbo men ingezameld: 1. Parkeerplaats/grasveld hoek Wingerd-Weidezoom 2. Parkeerplaats aan de W. de Zwijgerlaan (bij A.H.) 2. Bouwterrein hoek Mina Druckerhoeve-Zuidplaslaan 4. Grasveld aan de Overtoom Om milieutechnische redenen worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar versnipperd. De grote rookontwikkeling, die met het verbranden gepaard gaat, is een vorm van luchtverontreini ging, die niet in overeenstemming is met het gemeentelijk milieu beleid. Grote partijen (meer dan 50 stuks) kunnen door de dienst Openba re Werken en Bedrijven worden opgehaald. U kunt hiertoe telefo nisch contact opnemen met de dienst op telefoonnummer 12926. Voor elke ingeleverde boom ontvangt u een lootje en een sinaasap pel. Aan de verloting zijn 40 prijzen verbonden in de vorm van waardebonnen, te weten: 1 eerste prijs van ƒ50,- 4 tweede prijzen van ƒ25,- 35 derde prijzen van ƒ10,- De uitslag van de verloting wordt bekend gemaakt in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 20 januari 1993. Een bewoner van de Stations straat heeft op maandag 21 de cember melding gemaakt van diefstal van de verlichting uit een kerstboom, die voor zijn woning stond. Kort na de diefstal heeft de aan gever twee jongens hard zien weg rennen. AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een woonhuis met kantoorruimte en een garage. het gedeeltelijk veranderen van een woning met kantoorruimte in een kantoorruimte. het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak. het gedeeltelijk veranderen van een woning. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw.van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen wor den gevraagd. Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burge meester en wethouders voornemens zijn om met toepassing van ar tikel 50, lid 6, van de Woningwet en na ontvangst van de benodigde verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: 1. Noordkade 104 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 1) dat burgemeester en wethouders hun beslissing op bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe reidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Ar tikel 50, lid 6, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaar- de voldoet het vorenstaande bouwplan. Het bouwplan ligt met ingang van 31 december 1992 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ie der ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 16 decem ber 1992 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: 1. het Landelijk Gebied Oost; 2. een gebied ten noordwesten van de Abraham Kroesweg. De datum van inwerkingtreding van deze besluiten is bepaald op 31 december 1992. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1. Commissie voor de Financiën op donderdag 7 januari 1993, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Subsidie 1991 Platform Gehandicapten Waddinxveen. - Begroting 1993 van de Protestants Christelijke Stichting Bejaar dentehuis ’Souburgh’. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van bouwtechnisch on-, derzoek naar de woningen Brugweg 12 tot en met 20. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van het wegbeheerpro- gramma 1993. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van vervanging geluids installatie in de trouwzaal. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van te actualiseren bestemmingsplannen in 1993, die ten laste van de algemene dienst komen. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de continuering van de schuldhulpverlening door Planpraktijk voor de duur van vooralsnog één jaar. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van het opstellen van een rioleringsplan. - Incidenteel subsidieverzoek Stichting Tropenbos. Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 6 ja nuari 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Aanbieding van het Wegbeheerprogramma 1993. - Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het opstel len van rioolbeheerplan. - Krediet uit te voeren werken openbare verlichting 1993. Uit jassen die tijdens het les zwemmen in het Gouwebad ”de Sniep” hingen werden op donder dag 17 december twee sleuitel- bossen ontvreemd. Vermoedelijk is met één van de sleutelbossen een op het parkeer terrein van het zwembad gepar keerde auto opengemaakt. Voor alsnog wordt er niets uit de auto vermist. Een dag later werd in de avondu ren een zwarte jas uit het Gouwe bad gestolen. De jas hing in de kleedruimte. Ook werden de afgelopen week een zwarte rugtas, een portefeuil le met bescheiden en een porte- monne uit deze kleedruimte ont vreemd. De rijkspolitue adviseert bezoe kers van het Gouwebad met klem om geen spullen onbeheerd achter te laten, maar gebruik te maken van de ruim aanwezige kluisjes in het zwembad. De burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter openbare kennis dat met ingang van heden gedurende drie maan den bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven, Raadhuisplein 1, alhier, van 08.30 tot 12.30 uur voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de door de raad in zijn vergade ring van 16 december 1992 vastgestelde Verordening verhuis- en herinrichtingspremies bij stads- en dorpsvernieuwingsactiviteiten. Deze verordening regelt het verstrekken van bijdragen ineens in verhuis- en/of herinrichtingskosten die bewoners maken als gevolg van stads- en dorpsvernieuwingsactiviteiten. De verordening is met terugwerkende kracht vanaf 1 juli 1992 in werking getreden. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood WADDINXVEEN - Woensdag middag 6 januari om half drie wordt in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen voor alle Waddins- veense ouderen een prijsklaverjas- wedstrijd gehouden. De toegangsprijs bedraagt drie gulden per persopon. Zoals altijd zijn er ook deze keer weer prach tige prijzen te winnen. In de avond van woensdag 15 de cember is een geldbedrag ont vreemd uit een geldkistje van een autbedrijf aan de Mercuriusweg. Er werden enkele honderden gul dens en bescheiden buitgemaakt. Hoe één en ander heeft kunnen gebeuren is onbekend. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen OosipoWnoeg 9 - Z741 MD Wa<Mmveen WADDINXVEEN - Een bewo ner van de Tesselschadelaan be merkte op zaterdag 26 december (Tweede Kerstdag) dat er via een ontluchtingskanaal water in zijn keuken sijpelde. Een door de rijkspolitie ingesteld onderzoek leerde dat van een bo venliggende flatwoningen van de woningbouwvereniging SSW, waarvan de bewoners niet thuis waren, een waterafvoer verstopt was. In deze woning had het overstro mende water al voor een aardige puinhoop gezorgd. Een blik op de nieuwe range Scout-vouwkampeerwagens van Mulder Waddinxveen BV aan de Dorpstraat. Op de foto Niels Mulder. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). voerd zodat minder pigmentstof- fen aan het doek zijn toegevoegd. Tevens zijn delen als vloerplaat en dekblad van de keukenunit voor 100% te recycelen. De remvoe- ringen van de Scout-kampeer- vouwwagens tenslotte zijn vrij van asbest. WADDINXVEEN - Tijdens de Kerstshow bij Mulder Waddinx veen BV aan de Dorpstraat, die tot en met zaterdag 2 januari duurt, wordt door het bedrijf haar nieuwe range van drie Scout ’93 vouwkampeerwagens gepresen teerd. Met een ervaring van dertig jaar in het fabriceren van Scout-vouw kampeerwagens heeft Mulder, Nederlands grooste fabrikant van vouwkampeerwagens, inmiddels een ruime voorsprong op haar concurrenten opgebouwd op het gebied van kwaliteit, duurzaam heid en betrouwbaarheid. Marktonderzoeken hebben vol gens het Waddinxveense bedrijf uitgewezen dat de vouwkampeer wagen op dit moment bijzonder geliefd is bij een groot deel van de kampeerders. Een vouwkampeerwagen past bij de trekkracht van een kleinere personenauto en het kostenplaatje is aantrekkelijk voor de gemiddel de kampeerder. Bovendien spreekt de leefruimte iedereen aan en zijn er diverse voordelen van een vouwkampeerwagen bo ven een tent. De nieuwe range Scout ’93 vouw kampeerwagens, die is afgeleid van de succesvolle Scout Pivo, valt op door de nieuwe materiaal keuze en bouwwijze. Alle ’93-mo- dellen (Tracker, Pivo en Routier) zijn standaard voorzien van aller lei gemakken en zijn met diverse accessoires leverbaar. Bij het ontwikkelen van de nieu we generatie Scout-voorkampeer- wagens hebben de constructeurs van Mulder Waddinxveen BV - dat ook beschikt over een gespeci aliseerde reparatieafdeling voor schadereparaties en onderhoud en ook Scout-vouwkampeerwagens verhuurt - het voortouw genomen als het gaat om een verantwoorde omgang met het milieu. Zo is de coating van alle plaatwer- Bij het Gastouderproject zijn in dienst bureau-coördinator Marjo- leine Steensrria, de coördinatoren Wies Keulen en Marjolein van der Linden, en de administratrice Liesbeth Kronenburg, die tijdens haar zwangerschapsverlof worclt vervangen door Jannie Verschoor Het Gastouderproject houdt in Waddinxveen kantoor in het An ne frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Alle werkdagen is er van 9.00 - 11.00 uur (telefonisch) spreekuur. In het kantoor is een kleine bibliotheek over kinderop vang en opvoeding aanwezig. In Zevenhuizen-Moerkapelle be schikt het Gastouderproject sinds kort weer over een dependance in het gebouw van de peuterspeel zaal ”De zeven dwergen” aan de WADDINXVEEN - In verband met Oud en Nieuw is er deze week in Waddinxveen geen koop avond. De wekelijkse weekmarkt is van daag - woensdag 30 december - gehouden, omdat het vrijdag Nieuwjaarsdag is. In Waddinxveen worden er vrij dag 1 januari (Nieuwjaarsdag) geen groente-, fruit- en tuinafval en bedrijfsocntainers opgehaald. Dat gebeurt nu een dag eerder op donderdag 31 december. Het kiezen voor deze kerntaak heeft tot gevolg gehad dat in de afgelopen maanden andere activi teiten, zoals koffieochtenden, des kundigheidsbevordering en de nieuwsbrief voorlopig eventjes wat naar de achtergrond zijn ge raakt. In de loop van 1993 zal daar weer aan gewerkt gaan wor den. Bij het Gastouderproject is voor zitter Nita van Bruggen de ver trokken Rob Kempkes in die functie opgevolgd. Zij is de derde voorzitster van het sinds 1986 met gemeentelijke subsidie en fi nanciële steun van het ministerie r van WVC functionerende gastou- deropvang in Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle. Met Rob Kempkes vertrok ook secretaresse Mieke Scheurkogel- Vervlossen. Haar functie is over genomen door Caroline Uphof. In het bestuur heeft verder zitting penningmeester Cees Kieft. De drie zittende bestuursleden zijn op zoek gegaan naar twee nieuwe (gastouder)bestuursleden, die (ongeveer) eenmaal per maand (af en toe vaker) wilen meedenken en meepraten over het beleid en de koers van het Gast ouderproject en alles'wat daarmee te maken heeft. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3