SSW beheert Werken aan t Suytende schoolfusie Tekening contract Raadtsaam Vernieling aan auto’s Afvallende buis NEUF zwem- en Poloclub "de Gouwe" Pwll beschadigt auto w Kwartaalbrief PCO In diverse straten Controle op fiets verlichting Klaverjassen Nieuwjaar bij de RTW I d Corporatie mede-eigenaar 9 Seniorenhuizen met gemeenschapsruimte en atrium De Gouwestem repeteert in de Bethelkerk Aandacht voor parkeerklacht Tijdelijk VOORDEEL van Schiesser P P E OLIEBOLLEN APPELFLAPPEN enz. Bestuurder rijdt door Peiling naar ritmisch zingen SchiesserS Ondergoed voor mannen die kwaliteit en pasvorm willen voor een betaalbare prijs. 100% katoen in 3 kleuren. Slip of q -| 95 singlet 2 Stuks Z, J. Smjmmïil 0| o KOUD/WARM BUFFET doorlopend van 17.00 tot 20.00 uur f37,50 p p. fa rm nan mridimrtirn - zaterdag 02-01-1993 rrmr rrari PASSAGE 57 WADDINXVEEN 12127 Alcoholcontrole Aangehouden Criminelen illBH In sloot HOTEL-RESTAURANT TV’s ingeschakeld Verzoek Wooncomfort Kop-staart Fietster Doorgereden Bromfietser Aardappelen ’t Suytende Hond >i| wn l aiIO, rti rr-1 tbti Specialist Recreatieruimte -nwi ..E—.DJ I a 0 a ^SSti Pagina 9 Woensdag 30 december 1992 Weekblad voor Waddinxveen 'A, ILIbsïI Iwlsis tijdig bestellen gratis thuisbezorgd Oliebollenkraam Raadhuisplein Boskoop Hoofdsponsor: O. S. van der Panne (Alphen a.d. Rijn) Sponsors: v.d. Berg aann.bedrijf Zwammerdam, Boon- stoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo v. Ginkel, Heemskerk Electra, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep BV. per omdat hij is doorgereden na een aanrijding op zaterdag 19 de cember op de Oranjelaan. Daar kwam de Boskoopse automo bilist in aanrijding met een fiet ser. De autobestuurder verklaarde haast te hebben en gaf snel zijn naam en adres op, die bij controle niet bleken te kloppen. De fietser was echter zo slim ge weest het kenteken van de auto te noteren zodat de bestuurder als nog kon worden achterhaald. WADDINXVEEN - De wijkker- keraad Noord van de Centrale Hervormde Gemeente heeft de in het Weekblad voor Waddinxveen gepubliceerde klacht van een om wonende aan de Tesselschadelaan over het parkeergedrag van de zondagse bezoekers van de Bet helkerk (Bilderdijklaan) serieus genomen. De kerkeraadsleden betreuren de klacht WATERPOLOTOERNOOI voor DAMES 1 en HEREN 1 om de ”0 S v.d. Panne Trophee” gevolgd door de NIEUWJAARSONTVANGST in de bar van het Zwembad ”de SNIEP Ook u bent daar van harte welkom!! WADDINXVEEN - Woensdag avond 30 december om acht uur wordt in het clubgebouw De Lansbrekers van WSE-voetbal de vierde klaverjasavond van dit sei zoen gehouden. nieuwjaarsdag: schuif aan bij ons Reservering gewenst. Wooncomplex met 71 appartementen J Uitgegleden Een bewoonster van de Noordka- de is met hoof- en beenletsel over gebracht naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (lokatie St. Jo- zef). Zij was op woensdag 16 december op de trap van haar portiek uitge gleden. In de avond van woensdag 16 de cember heeft de politie een kleine alcoholcontrole uitgevoerd op de Kerkweg-Oost. Zow<^ in- als uit- Naar aanleiding van een tip van oplettende buurtbewoners kon de politie op maandag 21 december een tweetal mannen aanhouden, die vermoedelijk kort daarvoor getracht in te breken in een wo ning aan de Fazantdreef. Eén van de daders bleek een goe de bekende van de politie te zijn. De mannen hadden respectieve lijk de Libanese en Spaanse natio naliteit. Tijdens het verhoor ontkenden zij ook maar iets met de inbraak uit te staan te hebben. Het tweetal is bij de officier van justitie in Rot terdam voorgeleid. De Waddinxveense rijkspolitie heeft op dinsdag 22 december as sistentie verleend bij de aanhou ding van twee criminelen, die kort daarvoor betrokken waren bij een snelkraak in Woerden. De politie van Woerden achter volgde de auto van het tweetal over rijksweg A 12. In een geza menlijke actie van de politiekorp sen van Woerden, Gouda en Wad dinxveen werden de daders aange houden. De buit, die uit zonnebrillen be stond, werd in de auto aangetrof fen. WADDINXVEEN - Bewoners van de Bosboom Toussaintsingel, de Busken Huëtlaan, de Vondellaan, de Linzenakker, de Brede- rolaan en de Overtoom hebben bij de rijkspolitie de afgelopen week aangifte gedaan van vernieling van hun auto’s. gaand verkeer werd gecontro leerd. Een 20-tal autobestuurders legden een blaastest af. Niemand blek (overmatig veel) alcohol gedron ken te hebben. Van de auto’s werden ruitewissers en antennes omgebogen. In één geval werd een complete zijruit van een auto ingegooid, terwijl in een ander geval een achterruit werd vernield. Ook werden voer tuigen bekrast. Op de Brederolaan werd over een geparkeerde auto gelopen, zo maakten schoenafdrukken op de motorkap duidelijk. Van een op de Marga Klompéhoe- ve geparkeerde Opel-personenau- to werden tussen vrijdag 11 en za terdag 12 december een tweetal wieldoppen ontvreemd. In de nacht van donderdag 24 op vrijdag 25 december werd ge tracht in te breken in een op de Eikenlaan geparkeerde bestelbus. Er werd niets vermist. Barendstraat, 2771 DJ Boskoop, Tel. 01828-12031 De woningbouwvereniging SSW, in 1985 ontstaan uit een fusie tus sen de christelijke woningbouw vereniging ”Ons Begin” (1952) en de rooms-katholieke woning bouwvereniging ”St. Joseph” (1960) realiseert eerst en vooral gesubsidieerde woningbouwplan- nen in de sociale huursector. De corporatie beheert over een verspreid gebied (van het Gouwe- bos tot aan de gemeentegrens met Rotterdam-Zevenkamp-Om- In de namiddag van 21 december belandde een inwoonster van Bergschenhoek met haar auto in een sloot op het bedrijfsterrein Doelwijk aan de Bredeweg. Tengevolge van de aanrijding raakte de vrouw bekneld in haar auto en is ze door de vrijwillige brandweer uit haar benarde posi tie bevrijd. De vrouw werd met schouderlet- sel en een lichte hersenschudding overgebracht naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (lokatie Bleuand). Z> '^^JlTITljl I:1;eH H De rijkspolitie heeft vier jongens onderhouden omtrent hun gedrag. Zij schakelden namelijk met een tv-afstandsbediening van buitenaf televisietoestellen in, die op ’’stand-by” in woningen stonden. De jongens verklaarden het leuk te vinden om plotseling televisies in woningen aan te laten springen. Op het moment dat de politie de jongens trof werden zij achter volgd door een boze buurtbewo ner. i,I atrium zal een wintertuin worden gecreëerd. Ook hier zullen de ga lerijen met vloerbedekking wor den bekleed. Het gebouw voor senioren heeft twee entrees em twee liften. De woningen zijn zodanig ingericht dat senioren er langdurig kunnen verblijven. Van het woongebouw zal een ge meenschapsruimte deel uitmaken. Deze gemeenschapsruimte zal dienen als ontmoetingsplaats voor de bewoners. Daar zullen diverse activiteiten georganiseerd kunnen worden. WADDINXVEEN - Voor het door de Waddinxveense woning bouwvereniging ’’Samen Sociale Woningbouw” (SSW) uit te voeren beheer van het aan de Zuidplaslaan te bouwen wooncom plex ”’t Suytende” met 71 luxe koop- (30) en huurwoningen (41) voor 55-plussers zal een Vereniging van Eigenaars worden opgericht, waarin ook weer de SSW deelneemt. De Vereniging van Eigenaars wordt straks voor de eigenaren van een appartementsrecht en de SSW op basis van een goede stemverhouding opgezet door het Waddinxveense notariskantoor Van der Meulen Koek (Prinses Beatrixlaan). In een acte zullen de verantwoor delijkheden en het beheer van de Vereniging van Eigenaars, die voor het gehele woongebouw gaat functioneren, worden omschreven. In de Vereniging van Eigenaars WADDINXVEEN - In het ge meentehuis zijn vorige week dins dagmiddag 22 december in een korte officiële bijeenkomst de contracten getekend tussen Raadtsaam Vastgoed BV en het gemeentebestuur van Waddinx veen. Burgemeester C.M. van der Lin- Eind 1991 verzocht het gemeen tebestuur van Waddinxveen de woningbouwvereniging SSW om in het centrumgebied van de wijk Zuidplas een woongebouw te ont wikkelen waarin zowel huur- als koopwoningen voor ouderen (55- plussers) zouden kunnen komen. De SSW heeft daarop Treffers en Polgar BV uitgenodigd om aan de hand van de stedebouwkundige uitgangspunten een gebouw te ontwerpen waarin naast sociale huurwoningen een gemeenschaps ruimte en vrije sector koopwonin gen zouden zijn opgenomen. Na de eerste ontwikkelingsfase is met het Stolwijkse bouwbedrijf, dat ook het tweede deel van het woon- en winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan in aanbouw heeft, een samenwerkingsovereen komst gesloten. In deze samenwerking, waarbij ook het gemeentebestuur werd betrokken, werd het nieuwe woon project daadwerkelijk en met suc ces vormgegeven door architect Kees Jongelie van Treffers en Polgar. Aan het ontwerp werden hoge ar chitectonische eisen gesteld, om dat het gebouw goed moet aan sluiten bij de bestaande woningen en woongebouwen, zoals de een gezinswoningen, het woon- en winkelcentrum van architectenbu reau Stuurman Partners BV en de zes woontorentjes van architecten bureau L. Roggeveen BV. Het gedeelte waarin de huurwo ningen zijn gesitueerd bestaat uit drie bouwlagen. De koopwoningen zullen in twee bouwblokken wor den gerealiseerd. Eén bouwblok zal uit vier lagen bestaan en één bouwblok zal trapsgewijs oplopen van twee tot vijf bouwlagen. Het gebouw heeft voor Waddinx veen unieke aspecten. Naast de hoogwaardigee architectuur, zul len aan het woongebouw extra ’’wooncomfortabele” zaken wor den toegevoegd, die nog niet eer der in dit Gouwedorp zijn toege past. Van de koopwoningen zullen de galerijen bekleed worden met vloerbedekking en afgeschermd zijn met een glazen wand. In het koopgedeelte is een viertal pen thouses (dakwoningen) opgeno men, waarvan één penthouse op scholen zelfstandig zullen doorgaan als gevolg van nieuwe richt lijnen van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Dat schrijft het bestuur van de 125 jaar oude Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Waddinxveen in de derde kwartaalbrief aan de leden en de ouders van de leerlingen. Een belangrijke stap voor het schoolbestuur is de gebouwkeuze. Voorst gaat het om het opnieuw vaststellen van de schoolgrenzen. "Op dit moment is dit nog geheel onduidelijk, omdat keuzes ge maakt moeten worden in overleg met de andere schoolbesturen, die WADDINXVEEN - Het is nog geheel onduidelijk welke pro- testants-christelijke basisscholen in Waddinxveen zullen moeten worden samengevoegd en welke van de in totaal vijf bijzondere Bij een kop-staart aanrijding op woensdag 16 december tussen de Zuidelijke Dwarsweg en het Gou- we-aquaduct raakten de vier be trokken voertuigen zwaar bescha digd. De aanrijding ontstond doordat een automobilist van achteren in reed op drie stilstaande voertui gen, waarvan het voorste voertuig af wilde slaan. Van twee auto’s werden de kentekens ingenomen gelet op de schade. Niemand werd gewond. Op de hoek van de Prinses Bea trixlaan en de Prins Bernhardlaan vond op woensdag 16 december een aanrijding plaats tussen een Eetster en een automobilist. De bestuurder van de auto reed, komende van de Prinses Beatrix laan, linksaf de Prins Bernhard laan op en kwam daarbij in bot sing met de fietster die over de Prins Bernhardlaan in de richting van de kruising reed. De fietster liep een gebroken onderbeen op. De politie heeft een proces-ver- baal opgemaakt tegen een Bosko- k Op dinsdag 22 december vond een aanrijding plaats op de Hene- gouwerweg waarbij een bromfiet ser gewond raakte aan armen en benen. De bromfietser, die ophet fiets pad reed en de weg werd afgesne den door een afslaande auto, moest voor onderzoek naar het ziekenhuis worden gebracht. Een tot nu onbekend gebleven boer is op dinsdag 22 december een lading aardappelen verloren in de bocht van het Noordeinde bij de Dorpstraat. Een groot gedeelte van de aardap pelen was inmiddels tot puree ver reden door passerende auto’s. De gemeentelijke dienst Openba re Werken en Bedrijven heeft de aardappelen opgeruimd. den en algemeen directeur J.P. van Stoop van Raadtsaam Vast goed BV uit Deventer hebben in aanwezigheid van de Waddinx veense notaris mr. P.L. van der Meulen hun handtekening gezet onder een acte van levering voor ongeveer 10.000 vierkante meter grond op het bedrijvenpark Coen- ecoop. Raadtsaam Vastgoed BV koopt de grond aan om daarop een nieuwe vestiging te realiseren voor Veveo Coatings BV uit Schiedam. Inmiddels is de eerste paal voor het nieuwe bedrijf reeds geslagen door het bouwbedrijf Metabouw BV uit Deventer. moment 26 sociale woningen ge- realiseert! De SSW beschikt sinds 1985 aan de Mercuriusweg in Waddinxveen over een modern kantoor met werkplaats en magazijn, welk complex in 1989 werd uitgebreid. Bij de woningbouwvereniging werken 16 mensen. Van deze 16 zijn er elke werkdag 6 werkzaam als timmerman, metselaar en schilder voor het oplossen van on derhoudsklachten. De herbouwwaarde van het onroe rend goed van de SSW bedraagt 202 miljoen gulden, de reserves en voorzieningen komen neer op 15 miljoen gulden en het balans totaal omvat 135 miljoen gulden. Voor het woongebouw in de wijk Zuidplas, welke wijk is gelegen in de ruim anderhalve eeuw geleden drooggevallen Zuidplaspolder, is de naam ’t Suytende gekozen om dat ongeveer op de plek van de bouwplaats vroeger een weggetje met die naam liep. Dat bleek uit onderzoek in het streekarchief in Gouda. Meerdere namen passeerden de revue, maar uiteindelijk werd gekozen voor de Oudhollandse benaming van het weggetje in de polder met het laagste polderwaterpeil ter we reld. WADDINXVEEN - Het Christe lijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem repeteert met in gang van het nieuwe jaar in de hervormde Bethelkerk aan de Bil derdijklaan in Waddinxveen. De repetities zijn elke maandag avond van 19.45 - 22.00 uur en staan gewoontegetrouw onder lei ding van dirigent Adriaan Ver hoef. Vanaf de oprichting op 7 septem ber 1981 repeteerde De Gouwe stem in de aula van de christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg. Door gebrek aan akoestiek in deze ruimte is omgekeken naar een an dere lokatie, waar nog meer aan de kwaliteit van de zang kan wor den gewerkt. Het koor is erg ingenomen met de mogelijkheid om wekelijks in de Bethelkerk te kunnen repeteren. De Gouwestem is een interkerke lijk mannenkoor met meer dan 80 leden, onder wie een groot gedeel te uit de Goudse streek afkomstig is. WADDINXVEEN - De lokale RTW-radio houdt in de Nieuw jaarsnacht van 1 januri tussen 01.00 en 03.00 uur open huis in de studio aan de Staringlaan in Waddinxveen. Iedereen is dan vanharte welkom om met de RTW-medewerkers te proosten op een luisterrijk 1993. Luisteraars kunnen op de middag van Nieuwjaarsdag vanaf 12.00 uur terecht voor het uitspreken van Nieuwjaarswensen. Bellen mag ook: tel. 01828 - 10379. WADDINXVEEN - Wijk Noord van de Centrale Hervormde Ge meente gaat de lidmaten volgend maand naar hun mening vragen over het ritmisch zingen in de we kelijkse eredienst. De enquete wordt tegelijk gehou den met de jaarlijkse actie Kerk balans ’93 ”U telt mee en jij ook!” tussen 10 en 24 januari. De peiling wordt gehouden omdat de kerkeraad van mening is dat hij niet de vrijmoedigheid heeft zomaar zonder meer een besluit te nemen. Wel zijn de kerkeraadsleden van mening dat het ritmisch zingen geen principieel punt is en dat de eventuele praktische bezwaren op losbaar zouden moeten zijn. WADDINXVEEN - De rijkspolitie is op zoek naar de bestuur der van een groene Mercedes pick-up, die op de Oranjelaan in Waddinxveen een stalen buis van zijn auto verloor. De afvallen de buis beschadigde een andere auto. De bestuurder van de pick-up is na het voorval gestopt, heeft de buis opgeladen en reed door. De eigenaar van de beschadigde auto heeft nog wel een achtervol ging ingezet, maar raakte de Mer cedes kwijt. Wel wist deze man een gedeelte van het kenteken van de pick-up te noteren: 57-FB-??. De bestuurder van de Mercedes wordt verzocht contact op te ne men met de politie. Op woensdag 16 december werd op het Noordeinde een grijs-brui- ne hond aangereden, die plotse ling de rijbaan overstak. Het dier moest de aanrijding met de dood bekopen. Tot op heden weet de rijkspolitie in Waddinxveen niet wie de eige naar van de hond is. De eventuele eigenaar wordt verzocht zich bij het bureau aan de Mozartlaan te melden. WADDINXVEEN - De initi atiefnemers van het woning bouwproject ”’t Suytende” in de wijk Zuidplas (tegenover het winkelcentrum Zuidplas) noemen dit geheel van drie woongebouwen met 71 appar tementen voor 55-plussers een complex dat ”qua inhoud, in deling en architectuur zijn ge lijke niet kent in Waddinxveen en omgeving”. De verwach ting is dat de woningen in de periode februari - april 1994 zullen worden opgeleverd. j Bij het bijzondere appartementen- project voor senioren van archi- 1 tect Kees Jongelie, waarvoor zoals vorige week al kon worden be richt Zuidhollands gedeputeerde Ted F.J. Jansen (VVD) vrijdag middag 8 januari om half vier de officiële bouwstart verricht, zijn betrokken bouw- en aannemings bedrijf Boogaerdt Schmidt BV uit Stolwijk, woningbouwvereni ging SSW, architectenbureau Treffers en Polgar BV (Middel- burgseweg in Waddinxveen), het - gemeentebestuur van Waddinx veen en De Pater Makelaardij BV (Schielandweg in Waddinxveen). Op de bouwplaats langs de Zuid plaslaan bij het medisch kinder dagcentrum ’’Zuidplas” zullen twee woonblokken van 19 en 11 koopwoningen (in prijs variërend van 158.500 tot 395.000 gulden, vrij op naam, inclusief btw) en 40 sociale huurwoningen met een ge middelde huurprijs van 680 gul den per maand (exclusief service kosten) worden gebouwd. Het gehele project, waarvoor Booogaerdt Schmidt met de SSW samenwerkt, bestaat dus uit - de bouw van 71 gestapelde wonin gen. De huizen zullen worden voorzien van een gemeenschaps ruimte. eveneens gebouwen moeten slui ten”, aldus voorzitter D. Rose- boom en secretaris T. Bekooij- Reijneveld van het PCO, die nog eens benadrukken dat de daad werkelijke fusies van andere scho len in Waddinxveen op dezelfde datum zullen plaatsvinden. Voor de zomervakantie van dit jaar heeft het PCO-bestuur de in tentie uitgesproken om de Groen van Prinstererschool (Tollenslaan) en de Koningin Julianaschool (Pe ter Zuidlaan) te laten fuseren. Om dit proces goed te bewaken en vorm te geven heeft het schoolbestuur aan beide medezeg genschapsraden gevraagd advies te geven over het intentiebesluit, het plan van aanpak en het stap penplan. In het plan van aanpak wordt aan gegeven hoe de nieuwe samenstel ling zal zijn van de stuurgroep en de werkgroepen. De navolgende drie werkgroepen zullen gefor meerd worden: Onderwijs, Schoolorganisatie en Manage ment, Beheer en Schoolomgeving. Het stappenplan zet hier vervol gens een aantal acties bij die het bestuur gaat uitwerken en voor het geheel worden data van be sluitvorming genoemd. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense rijkspolitie blijft op treden tegen het ’s avonds en ’s morgens vroeg zonder licht deel nemen aan het verkeer door fiet sers en bromfietsers. Vooral in de avonduren zijn tot nu op diverse plaatsen verkeerscontroles uitge voerd. Er zijn al regelmatig bekeuringen iutgedeeld. Zeer jeugdige fietsers werden niet bekeurd, maar moes ten hun fiets met gerepareerde verlichting ter voorkoming van een boete op het politiebureau aan de Mozartlaan komen tonen. Na de Kerstvakantie zal de politie doorgaan met deze verlichting- scontroles. Speciaal zullen de ko mende tijd controles worden uit gevoerd op de schoolgaande jeugd, die in de ochtenduren in het duister naar school fietsen. Automobilisten, die gebruik ma ken van de Onderweg, hebben zich meerdere malen beklaagd over de slechte zichtbaarheid van scholieren, die vanuit Zevenhui zen en Moerkapelle naar Wad- dinxven komen, terwijl zij geen of nagenoeg geen verlichting op hun fiets voeren. De politie doet nogmaals een dringend beroep op de ouders om regelmatig de verlichting van de fietsen van hun kinderen op een goede werking te controleren. Voor slechts enkele guldens kan een bekeuring van enkele tientjes worden voorkomen. Het belang van het verkeer en de veiligheid van de jeugd is er mee gedied. 4'TWI'I [HHp, Boven een beeld van de westgevel van één van de drie woonge bouwen en onder een beeld van de oostgevel van hetzelfde woongebouw. (Tekening: Architectenbureau Treffers en Pólgar BV). de vierde etage bijzonder royaal van afmeting is met naast een groot terras op het zuiden nog een balcon gericht naar de Zuidplas laan. Dit penthouse beslaat een volledige verdieping. De 41 sociale huurwoningen zijn verdeeld in twee tegenover elkaar staande woonblokken. Deze twee woonblokken zullen door middel van een overdekt middenterrein met elkaar worden verbonden (’’atrium”). De overkapping zal doorzichtig zijn, zodat daglichttoetreding tot zijn volle recht zal komen. In dit Het voornemen bestaat dat de wo ningbouwvereniging de bestuur der (administrateur en uitvoerend beheerder) wordt. De SSW, die immers beschikt over een profess- sioneel werkapparaat, ziet zichzelf als specialist, omdat het beheren van woningen en woongebouwen een dagelijkse bezigheid is. De Vereniging van Eigenaars zal alleen het exterieur (dus het cas co) in onderhoud nemen. Het gaat hierbij om onderhoudswerkzaam heden en vervangingen (daken, buitengevels, fundering, galerijen, balcons, entrees, hout- en metaal werken, hekwerken, liften, trap pen, schilderwerk). Voor het onderhoud van het inte rieur (CV-installatie, mechanisch ventilatiesysteem), hang- en sluit werk, binnendeuren, keukenin- richting, badkamer) dient de eige naar zelf zorg te dragen. De Vereniging van Eigenaars zal verder opdracht geven voor het schoonhouden van de entrees en de algemene ruimtes, draagt zorg voor de verlichting van deze ruimtes, zorgt voor een opstal- en glasverzekering en laat het onder houd van de gemeenschappelijke tuin verzorgen. De argumenten om het gehele woongebouw door één Vereniging van Eigenaars te laten beheren hebben alles te maken met de ge zamenlijke entree, het bewaren van de eenheid in het exterieur van het woongebouw en het kun nen beschikken over een professi onele beheersorganisatie. De bijkomende maandelijkse ser vicekosten voor de uit te voeren beheers-, administratie- en onder houdswerkzaamheden en de ex ploitatie van de recreatieruimte zijn voorlopig begroot op een be drag van 195 gulden gemiddeld per appartement per maand. De gezamenlijke gemeenschaps ruimte moet gaan dienen als ont moetingspunt voor de bewoners. Er kunnen daar door een op te richten commissie van mede-eige- naars en huurders ook diverse ont- spanningsactiviteiten gehouden worden. Te denken valt daarbij aan het houden van lezingen, kaartmidda- gen- of avonden (bridge, klaver jassen), dammen, schaken, bingo, andere spelactiviteiten, St. Nico- laasviering, Kerstviering, zang- en (volks)dans, muziekuitvoeringen op kleine schaal, teken- en schil derlessen en bloemschikken. Tussen de twee woonblokken van 41 sociale huurwoningen is een overdekt middenterrein (’’atri um”) gedacht. De overkapping hiervan is doorzichtig, zodat dag lichttoetreding tot zijn volle recht komt. In het atrium zal een win tertuin met zitje worden gecre- eerd Een impressie van de drie woongebouwen met 30 koop-appartementen en 41 huur-appartemen- ten voor 55-plussers, zoals die door de Stolwijkse aannemer Boogaerdt en Schmidt BV en de wo ningbouwvereniging SSW naar een ontwerp van architect Kees Jongelie van het Waddinxveense architectenbureau Treffers en Polgdr BV aan de Zuidplaslaan tegenover het woon- en winkelcen trum "Zuidplas” zullen worden neergezet. Het gaat om drie woongebouwen met links tussen twee woongebouwen een met glas overdekt "atrium" en in het midden een gemeenschapsruimte voor alle bewoners. (Tekening: Kees Jongelie Treffers en Polgdr BV). moord) 1.658 naoorlogse wonin gen, garages en winkels in Wad dinxveen en in Zevenhuizen- Moerkapelle. Het woningbezit is gevarieerd. De huurprijzen lopen uiteen van 330 tot 890 gulden per maand. Ge zichtsbepalende woonobjecten van de SSW zijn de 31 seniorwonin- gen op de hoek Juliana van Stol- berglaan-Prins Bernhardlaan, de cirkelflats aan de Havikhoek en het Floriserf en het woon- en win- o okelcentrum Zuidplas. In Moerka- neemt de SSW deel voor 41 soci- pelle-Zevenhuizen worden op dit ale huurwoningen en de op de grens van het koop- en huurge- deelte te realiseren volledig inge richte gemeenschapsruimte van 145 vierkante meter. Dit is de plek waar de drie woongebouwen met in totaal 71 koop- en huurwoningen voor senioren langs de Zuidplaslaan in de wijk Zuidplas zullen worden gebouwd. (Tekening: Architec tenbureau Treffers en Polgdr BV). I--1 MANNENMODE I

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 9