TOOS tweede in Korbis-korfbal eervol tenonder W SE verslaat op nippertje ONA Be Fair A-l maakt kans op A-jeugdcompetitie Gewonnen duel f895 werd veldslag turncompetitie Aeolus 10 Dames 2 De Gouwe Spanning stijgt bij Flyers ZVH wint volleybal- thriller De Gouwe-waterpolo eveneens kampioen WADDINXVEEN - In de voor laatste competitie week heeft ook het tiende team van de Waddinx veense badmintonclub Regio Effekt/Aeolus het kampioenschap behaald. In navolging van het le, 2e en 6e team is dit het vierde team van de vereniging dat op overtuigende wijze de titel in de wacht wist te slepen. Vergadering van de ANBO TZM deelt de punten UNIEKE TOURINGCARREIS NAAR PELHRIMOV EN PRAAG TOOS turnde kampioenschap Regio Gouda Trainingspakken voor meisjes BI FLOREANT - SPORTLUST ’46 (zaterdag) (Woerden) Tine Valenkamp leidt A-klasse WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE W OMTZIGT V van 17-26 mei a.s. - voor slechts Passage 222 - Waddinxveen - 01828-17522 Boskoop Voetbal Promotion In samenwerking met de stichting Vriendschaps band Waddinxveen-Pelhrimov en het Weekblad voor Waddinxveen organiseert Van Ginkel Vakan ties i.s.m. de bekende reisorganisatie De Jong Intra Vakanties deze prachtige 10-daagse reis. Programma, informatie en reserveringen bij: Heren 1 Tweede teams WSE Zaterdag 20 februari Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang: 14.30 uur Pagina 23 Woensdag 17 februari 1993 Meisjes BI van de hockeyclub Waddinxveen kregen trai- opgcricht 1 september 1945 De spelers van ZVH wisten van te voren dat het een heksenketel kon zijn in de WRVZ-hal te Zwolle. Weekblad voor Waddinxveen Nova World B.V. doet het Neder lands agentschap voor China Re sources, een Europees import- en exportbedrijf met het hoofdkan toor in China. Ze handelen o.a. in sportkleding, vis uit blik en karao- kebanden. Binnenkort starten zij met de import van zijde. dingen voor de mensen” maar de aandacht van het publiek was niet altijd op de wedstrijd gevestigd. Meest positieve punt voor Fly ers was dat de niet-basisspelers tijd en ruimte kregen om zich waar te maken. Eric Lammerts van Bueren, Marcel Pentier, Coen van Wilgen en Mark van Es droe gen hun steentje goed bij aan de 112-76 overwinning. Dames 1 ontving Midland, de ongeslagen koploopster, en de sta tus van de tegenstander spreekt boekdelen. Hoewel Flyers de vori ge ontmoeting eigenlijk maar net- aan verloor, liet de Utrechtse ploeg nu zien echt een maat te groot te zijn. Na een 09 start was het ei genlijk al gebeurd voor Flyers. Weliswaar kwamen de Waddinx- veensen na rust 2137, nog iets terug, maar toen trok Midland het spel weer helemaal naar zich toe om met een 45-77 overwin ning naar huis te kunnen gaan. Flyers punten kwamen groten- Mariël Peeters kwam ’s middags uit in de C-lijn en wel in categorie 1 (16 jaar en ouder). Met een goede sprong, waarvoor zij 8.25 punten kreeg en 7.80 punt voor haar balkoefening kon zij zich on verwachts handhaven bij de eerste tien turnsters, die zich kwalifi ceerden voor de Voorwedstrijden, die op 27 en 28 maart in Zeven- aar worden gehouden. Met een to taal van 30.10 punten eindigde zij uiteindelijk op een uitstekende achtste plaats. A-2 verloor met 7-1 bij Moerka- pelle. B-l won met 7-1 van Groe neweg. C-2 verloor met 5-0 bij RVC. Cl en C-3 wonnen met 7-0 van Haastrecht. De pupillen werden weer uitgela ten op de groene velden en niet zonder succes. Be Fair had er al les aan gedaan om ze warm te houden. D-3 liet dit zeer goed merken. Met 11-0 werd van Roh- da gewonnen. Pieter de Borst (3x), Joris van Dorp (3x), Lennart Rijlaarsdam (2x), Dirk Drechsler, Anton Koren en Martin Beukema scoorden. Be Fair’s E-l speelde 2-2 bij Unio E-L Peter Klomp en Remmy van Zetten scoorden. Vincent Coevert stond in het doel. De F-groep presteerde uitstekend. F-l won met 4-0 van Soccer Boys. Sander Bosman scoorde driemaal. Elon van Meerveld was niet te passe ren. F-2 verloor met 4-1 bij CVC. Danny Noorlander scoorde de eni ge goal. het nippertje de winstpunten in de Waddinxveense Vondelwijk te moeten laten, zodat de wedstrijd nog uit de hand dreigde te lopen. De scheidsrechter smoorde echter een en ander door enige minuten later af te sluiten. De komende twee weekeinden is er geen competitievoetbal voor het eerste team van WSE. Wel wordt er uiteraard geoefend om na de winterstop deel twee fris van de lever de laatste fase van de KNVB-competitie in te gaan. Het 10e team mag dan wel het laatste team van Aeolus zijn, het is echter allerminst het zwakste team. Gedurende de gehele com petitie heeft het team - bestaande uit Marjo Appel, Rietje Compeer, Tea Lagrouw, Harry Heikamp, Henk Plooy en Onno de Wit - slechts concurrentie te duchten gehad van het 10e team van Sio uit Leidschendam. In het duel voorafgaande aan de beslissende wedstrijd om het kam pioenschap trof men hetzelfde Sio in Leidschendam. Net als in de thuiswedstrijd besliste het 10e team van Aeolus de wedstrijd met 5- 3 in haar voordeel en nam daar mee een voorsprong van vier pun ten met nog twee wedstrijden te spelen. In de beslissende wedstrijd ont ving men in sportzaal De Duike laar het 10e team van het even eens Waddinxveense Florida. In een boeiende wedstrijd wist men de zenuwen echter knap in be dwang te houden. Uiteindelijk won het team van Aeolus de wed strijd verdiend met 6-2. Het kam pioenschap in de 8e klasse, afde ling 107 is daarmee een feit, het geen nog eens werd onderstreept met bloemen uit handen van voor zitter Fred Kruit. Het le team van Aeolus - be staande uit Natasja van Es, Viola Scheijen, Tjeerd Hillerts en Mar co Overes - bevestigde in haar laatste competitiewedstrijd nog eens haar suprematie in de 4e klasse Bond, afdeling 16. In de uitwedstrijd te Schoonho ven tegen het le team van Schoonhoven liet men opnieuw geen steek vallen. Alhoewel het team van Schoonhoven het enige team was dat in deze competitie in de buurt van het team van Ae olus kon blijven, verloor het op nieuw kansloos met 6-2. Een team dat het eveneens niet onverdienstelijk doet in haar klas se is het 9e team van Aeolus. Het team - bestaande uit Mariëtte v.d. Linden, Anneke Sleeuwenhoek, Alfred v.d. Haak, Karei Lukassen en Cor Voskuilen - strijdt welis waar niet mee om de le plaats in de 7e klasse, afdeling 95, doch staat stevig op de derde plaats. In de voorlaatste wedstrijd thuis tegen het 3e team van Mata Hari uit Zoetermeer, dat op de tweede plaats staat, leed men een 6-2 ne derlaag. Hierdoor is de kloof met de nummer 1 en 2 onoverbrug baar geworden. De uitslagen van de wedstrijden van de andere teams luiden als volgt: Aeolus 2-Pijnacker 2 7-1; Onder Ons 2-Aeolus 3 3-5; Flori da 5-Aeolus 4 2-6; Saturnus ’68- Aeolus 5 3-5; Aeolus 6-Zigo 6 6- 2; Aeolus 7-Apollo 6 4-4; Lobby 4-Aeolus 8 2-6. Nova World zocht een sponsor mogelijkheid ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van het be drijf. Het sponsorcontract is voor twee jaar afgesloten. Daarna be kijkt Kevin Lau opnieuw de pres taties van het team. Onder leiding van trainster Francien de Rooy hopen meisjes BI ook dit seizoen een goede prestatie neer te zetten. WADDINXVEEN Met het einde van de basketbalcompetitie, al enigszins in zicht, begint de spanning in de Flyers-gelederen behoorlijk op te lopen. Met 7 respectievelijk 6 wed strijden nog te gaan moeten de dames- en herenselectie het nu echt gaan doen want er mag voor de zekerheid niet meer verloren worden. Het belang uit zich in twee bin nen Flyers levende vragen: „Blijft heren 1 bij de top om zodoende te kunnen promoveren?” en „houdt dames 1 aansluiting bij de mid delmoot of komen ze in de degra- datiegroep?” Afgelopen weekeinde gebeurde er bij de wedstrijden van boven genoemde teams niets verras sends. Vrijdag won heren 1 als verwacht ruim van Deca Eagles 2 en zaterdag was dames 1 ook als verwacht een maatje te klein voor koploopster Midland. Flyers 1-Deca Eagles 2 was niet bepaald een verheffende basket- balwedstrijd. De Waddinxveense heren konden eigenlijk niet in hun spel komen en de ploeg die uit Maassluis was gekomen was ge woon te zwak. Goed, er waren een paar mooie scores te zien, het samenspel liep af en toe best lekker en verder waren er best nog wel wat „leuke WADDINXVEEN - In Lekker- kerk zijn de turnkampioenschap- pen van de KNGV-regio Gouda gehouden, waaraan ook door TOOS-gymnastiek is meegedaan. Het was een drukbezette wed strijd, waarin 165 turnsters in ac tie kwamen. In de ochtend waren de turnsters in de D-lijn aan de beurt. Nog voordat de wedstrijd was be gonnen, zat de schrik er bij de TOOS-turnsters er al flink in, na dat Marlies Asscheman met een gebroken pols was afgevoerd naar het ziekenhuis. Desondanks turnde Krista Burg man in categorie 2 (14/15 jaar) een goede wedstrijd. Met een tweede plaats bij balk en vrije oe fening eindigde zij in het totaal- klassement op een vierde plaats met 28.90 punten. Met dit resultaat kwalificeerde zij zich voor de Provinciale Kampi oenschappen, die op 13 maart in Waddinxveen worden gehouden. In categorie 3 (12/13 jaar) ein digde Ivonne van der Vaart als beste TOOS-turnster op een ne gende plaats. Zij kwam 0.85 punt te kort voor plaatsing. WADDINXVEEN - Het tweede damesteam van de Gouwe-water- polo heeft in Vleuten met 10-3 gewonnen van IJsselduikers 1 WADDINXVEEN - In een zeer spannende wedstrijd heeft Al van Be Fair-voetbal zaterdag bewezen volgend seizoen nog alijd kans te maken op promotie naar de landelijke A-jeugd-competi- tie. De B-regionalen van Be Fair speelden ditmaal met 1-1 gelijk tegen Alphense Boys na eerst van deze ploeg met 3-1 gewonnen te hebben. De A-l-concurrent voor de derde plaats (tevens promotieplaats), Lisse A-l, werd door be Fair A-l met 4-3 verslagen. Zeer veel kan sen werden onbenut gelaten, waardoor Lisse in de laatste minu ten van 4-1 tot 4-3 terug kon ko men. Aangezien de scheidsrechter bijna tien minuten te lang liet spelen werd de spanning om te snijden. In de eerste helft scoorden Wim v.d. Starre en Fabian Aldequer. De rust werd met 2-1 ingegaan. Na rust scoorden Raymond Erke- lens en Cees Sol. In de komende drie weken zullen zij tweemaal de Alphense Boys A-l (de nummer twee) ontmoeten. Deze twee wedsrijden zullen zeer belangrijk zijn. B-l speelde in Alphen aan den Rijn met 1-1 gelijk. Edwin Kraan opende de score. De Waddinxve- ners blijven daarmee op de tiende plaats staan. Nummer 9 promo veert nog C-l haalde uit tegen Gouda (8-0). Een zeer tevreden coach Jan van Rijn kan zich nu opmaken voor de confrontatie met Nieuwerkerk, dat door gelijk te spelen slechts één punt voor sprong heeft. Komende zaterdagmiddag om half drie wordt Nieuwerkerk ont vangen. Het kampioensgevoel komt opnieuw bij dit elftal terug. De mooiste goal was de achtste. Imad scoorde a la Marco van Bas ten middels een omhaal. ningspakken van Nova World BV. (Foto: Hockeyclub Wad dinxveen). WADDINXVEEN Zaterdag ontvingen de meisjes BI van hoc keyclub Waddinxveen trainings pakken uit handen van hun nieu we sponsor, Nova World B.V. De directeur van Nova World B.V., Kevin Lau, deed dit in bijzijn van de coaches van de meisjes, G. van de Hoeve en B. Kodde. De meis jes BI hadden hun pakken zelf mogen uitkiezen. Aanleiding voor directeur Kevin Lau om de hockeymeisjes BI te sponsoren was de sportieve presta tie die dit team neerzette. Vorig seizoen werd afgesloten met een le plaats in de competitie. Daar mee schoven zij door naar een sterkere poule. WADDINXVEEN Afgelopen weekeinde speelden de ho- ge^teams van De Gouwe uitwedstrijden. Zaterdag verloor da mes 1 in een spannend duel met 47 van Alliance 1 te Zaan dam. Heren 2 wonnen in een ware veldslag met 108 van Langhout/AZC 3 in Alphen a/d Rijn. Ten slotte maakte zondag een incompleet heren 1 geen fout tegen De Waranda in Ooster- hdut en wonnen met 69. Van te voren had trainer/coach Jan Middendorp mogelijkheden gezien voor De Gouwe-dames om van het op de derde plaats staan de Alliance één of meer puntjes af te snoepen. Kennelijk had hij zijn team daarvan kunnen overtuigen. Im mers, de Gouwe-dames begonnen de eerste periode voortvarend. Een uitbraak van Gillian van den Berg leverde al gelijk 01 op. Doch even later bracht Alliance de stand weer op gelijke hoogte. In de tweede periode kwam Al liance op een 21 voorsprong door een benutte viermeter. Gouwekeepster Elise Kortekaas, die overigens de hele wedstrijd prima speelde, verrichtte enkele fraaie reddingen. Fraai was ook de achterwaartse bal van Mirjam Overdam, die De Gouwe weer langszij (22) bracht. De Waddinxveensen leken in de derde periode doör te drukken. Een schot van Marion van Hooft bracht De Gouwe op een 23 voorsprong. Niets was echter min der waar. Alliance kwam weer op gelijke hoogte en kreeg daarna nog tweemaal een man-meer en benutte die ook, zodat De Gouwe aan het einde van de derde perio de tegen een 53 achterstand aankeek. Even veerden de Gouwedames in de vierde periode op, toen Marion van Hooft uit een man-meer 54 scoorde. Hierna kwam De Gouwe zwaar onder druk om de gelijkma ker te scoren. Dit resulteerde weer in slordigheden, die door Al liance werden afgestraft, zodat de eindstand op 74 uitkwam. De heren hadden op papier een makkelijke tegenstander. Hekke- sluiter Warande stond afgelopen zondag op het programma. De Gouwe miste vooraf 2 basisspelers en moest zodoende de hulp inroe pen van Ed den Boon en Marcel Ribbe ns. De Gouwe opende de wedstrijd Ook F-3 verloor met 1-4. Bart Veen scoorde. F-4 won bij Donk met 2-6. De goals waren van Bart (2x), Wouter, Jan Chris, Dennis en Jeroen. Het debuterende F-5 liet zich goed zien en presenteer de zich als een hecht team. Olympia kreeg de eerste klop met opnieuw ,4-1. Jeffry Zwinkels scoorde alle goals. Marco Breeedijk en Stefan Plugge waren om beurten de keepers. ZEVENHUIZEN - Het eerste volleybalteam van Rentokil-ZVH wist vorige week woensdagavond in een spannende vijfsetter van Kuipers/Zwolle te winnen. WADDINXVEEN De afde ling Waddinxveen van de Alge mene Nederlandse Bond voor Ou deren (ANBO) houdt op maandag 22 februari haar jaarlijkse leden vergadering in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Aanvang om 14.00 uur. Na de officiële vergadering zal er bingo worden gespeeld over een aantal ronden. Ook ouderen die (nog) geen lid zijn van de ANBO, maar wel belangstelling hebben voor het werk van deze ouderen bond, zijn van harte welkom. deels voor rekening van Anita van Unen, Gaby Krijger, Gea Kok en Wendy Posthumus. MA 2 had niet al te veel tegen stand aan Rijnvalken, bij vlagen speelden ze de tegenstander van het veld. Ondanks 2 mindere pe rioden werd het een ruime 54-28 winst. Ynke vd Boon, Marion Houweling en Henriëtte Crielaard scoorden het meest. MC 1 was onvoldoende opgewas sen tegen Leiden 1 maar de speel sters lieten desalniettemin heel mooie acties zien. Het werd 30-52. Joyce Kars en Emma Streng speelden een leuke wed strijd. Dankzij een werkelijk grandio ze 3e periode (34 punten!) haal den de jongens C2 van Flyers, te genstander Forwedans in om goed verder gaand met 8560 te win nen. Topscorers Tie Wai Lam 30, Dennis de Jong 18 en Boudewijn Gerts 14 pnt. De Flyers W. „dubbel-dubbel- den” Dunkinn want het werd 8721. De almaar groeiende groep welpen doet het dus goed. Scores: Rene Oudijk 32, Hans Pe ters 18 pnt. Heren 4 verloor de wedstrijd die omwille van de eer gewonnen had moeten worden: 4953 voor Jumpers. Peter Kraaijenbrink en Jeroen waren topscorer. STICHTING? voortvarend. Door een zuivere ’hattrick’ van Paul van Doorne stond De Gouwe al snel op een 03 voorsprong. Door een snelle aanval van Jaco de Jong wist de Albert Spijker-equipe zelfs de eerste periode af te sluiten met een 14 voorsprong. Na deze goede periode was de fut weg. De Gouwe speelde dui delijk onder zijn niveau en sprong slecht met zijn kansen om. In de tweede periode waren het Ed den Boon en Cees Boonstoppel die tot scoren kwamen. Tussenstand De derde periode was niet veel beter. Degradatiekandidaat Wa rande was in vele opzichten feller dan de Waddinxveners en kwam in de derde periode goed terug tot 56. Even leek Warande voor een sensatie te gaan zorgen door te winnen van de koploper. Marc Fa ber maakte hieraan definitief een einde. Ook hij scoorde een zuive re ’hattrick’ en bepaalde zo de eindstand op 69. Met dit resul taat blijven de Waddinxveners hun koppositie behouden. Het tweede herenteam van De Gouwe sleepte tegen Langhout/AZC 3 een zwaar be vochten zege uit zwembad De Thermen in Alphen a/d Rijn. De wedstrijd, die overigens met 108 door de reserves van De Gouwe werd gewonnen, werd, mede door een slechte leiding en jury, ontsierd door vele overtre dingen en vele persoonlijke fou ten. Dames 2 speelde in Vleuten .te gen De IJsselduikers en wonnen overtuigend met 310. Doelpun tenmakers: Astrid van Galen, Marloes Boerenboom 3x, Astrid Cornelissen, Helen Cornelissen, Gabrielle van de Loo en Elly Middendorp allen 1 maal. Aanstaande weekeinde zijn de De Gouweteams in verband met het camaval vrij. I WADDINXVEEN - Het tweede turnteam van de Waddinx veense gymnastiekvereniging TOOS haar eerste turncompetitie- wedstrijd gehad in de E-poule van de turncompetitie van de KNGB Regio Gouda. In een thuiswedstrijd, in de gymnastiek zaal aan de Staringlaan, moest TOOS haar krachten meten met Pro Patria uit Zoetermeer, Heres uit Bodegraven en Hou Vast uit Hazerswoude. Voor een in grote getale opgekomen publiek in de gymastiekzaal werd een vlotte wedstrijd gedraaid en een tweede plaats behaald. In de E-poule, waar de jongste meisjes uit de Goudse regio in tumen, had TOOS vorig jaar ook al meegedaan dus de jongste meisjes van TOOS konden praten over een kleine ervaring tijdens dit soort wedstrijden. Dus er kan dit seizoen wat van de meisjes verwacht worden. In een turncompetitie draaien 5 meisjes een oefening en de beste vier cij fers tellen voor het groepstotaal. TOOS moest haar wedstrijd be ginne bij het sprong over de kast, de meisjes lieten stuk voor stuk allen een goede sprong zien zodat er een puntentotaal van 28,5 punt werd gehaald. Dit was gelijk goed voor de eerste plaats met een voorsprong van 0.9 punt op num mer twee. Het tweede toestel voor TOOS was de lange mat, meisjes in de E-poule draaien namelijk nog geen vrije oefening. TOOS liet hier goede oefeningen zien die ge waardeerd werden met hoge cij fers, het groepstotaal kwam dan ook op 33,3 punt. Echter de meisjes van Heres uit Bodegraven draaiden net iets constanter en haalde 1 punt meer met hun oefeningen. TOOS was dan ook de eerste plaats kwijt ge raakt aan Heres met een achter stand van 0,1 punt. Het derde toestel was de balk, al tijd een van de moeilijkste onder delen daar de balk maar een breedte heeft van 10 cm. De meisjes draaiden goede oefenin gen en maar één meisje hoefde de balk voortijdig te verlaten. Een heel goed resultaat en goed voor een puntentotaal van 31.4 punt. De concurrent Heres haald hier maar 30.45 punt, dus TOOS stond weer op de eerste plaats met een voorsprong van 0.85 punt op Heres. Het laatste toestel de brug zou voor de dames beslissend zijn of ze hun voorsprong konden behou den, echter de brug is voor de z’n verdiende strafworp kreeg toe gewezen die helaas werd gemist. De tweede speelhelft was nog maar kort begonnen toen Excelsi or naar 610 wist weg te lopen. Achteraf betekende die demarra ge de nekslag voor Korbis, want eigenlijk mag het niet gebeuren dat de ploeg een tegenstander van 64 achter laat terugkomen tot 610 voor. Dat gebeurde echter wel en dat was toch een bewijs dat Excelsior het betere spel had. Gelukkig liet Korbis zich niet wegspelen want met inzet wist men zich terug in de wedstrijd te spelen. Via 710 werd het met nog zo’n 10 minuten te spelen 911. Op het moment zat een verrassing in de lucht want de betere kansen waren toen voor Korbis. Zoals zo vaak valt de goal dan aan de ande re kant (912). Toch gaf Korbis het niet op en de toeschouwers kregen dan ook een spannende slotfase voorge- schoteld. na 913 werd de stand 1113 en opnieuw leek een stunt te gaan gebeuren. Enkele loepzuivere afstand schoten van Excelsior maakten aan de Waddinxveense illusies een einde. Toch gaf Korbis het niet op en in een laatste offensief lukte het om de stand naar 1315 te brengen. Dat betekende tevens het einde van een voor de toeschouwers aan trekkelijke wedstrijd. Door dit re sultaat behoudt Korbis toch de tweede plaats op de ranglijst. Of deze plaats nog recht kan geven op promotie kan zeer wor den betwijfelt; toch blijft die kans bestaan maar dan dient de komen de wedstrijd zeker tot winst te worden gebracht. Dat zal dan de wedstrijd tegen ODS worden op 27 februari in Rijswijk om 17.50 uur. Korbis II tenslotte bleef op het pad der overwinningen. Met 107 werd Weidevogels 2 versla gen. Met rust (44) zag dat er niet naar uit maar in de tweede helft werd het aanvankelijk nog tegenstribbelende Weidevogels resoluut opzij gezet. Door dit resultaat behoudt de ploeg van Rob Poldervaart de eer ste plaats en tevens de promotie naar de hoogste afdelingsklasse. De overige wedstrijden werden wegens de dichte mist afgelast. WADDINXVEEN - Vierdeklasser WSE heeft zondagmiddag in de Vondelwijk met 1-0 het Goudse ONA verslagen. De Wad dinxveners bezetten met 21 punten uit 16 wedstrijden de derde plaats van boven. Be Fair, bovenaan met 23 punten uit 15 wed strijden, kwam zaterdag in de Goudse KNVB-afdeling niet in actie. Ook Waddinxveen-zondag (één na laatst met 8 punten uit 15 wedstrijden) speelde niet. Bij de A-junioren in de eerste klasse versloeg Be Fair met 4-1 Lisse en staat daarmee in de mid denmoot met 15 punten uit 14 wedstrijden. In de derde divisie B speelde Be Fair met 1-1 gelijk te gen Alphense Boys. Be Fair staat in deze competitie met 8 punten uit 17 wedstrijden op een derde plaats van onderen. WSE is evenals het Goudse ONA stroef uit de startblokken na de winterstop gekomen. Beide teams vergaarden slechts met enige moeite punten. Ze wilden dan ook doorgaan met punten verzamelen, zodat ONA van de rode lantaarn WADDINXVEEN Na de slechte wedstrijd tegen RWR was Korbis-korfbal er natuurlijk op uit tegen koploper Excelsior iets recht te zetten. Een goede uitslag zou duidelijk maken dat de misser tegen RWR als een incident moet worden opgevat. Het werd uiteindelijk een klei ne 1315 nederlaag en gezien het spelbeeld een terechte uitslag aangezien Excelsior over het alge meen wat completer spel liet zien. Een wat beter schot en dito af vang zorgen uiteindelijk voor de volle Delftse winst. Toch verdient Korbis een pluim voor de wijze waarop de ploeg Excelsior partij wist te geven. Geen moment kon de kampioen zich verzekerd weten van een goe de afloop, want hoewel Excelsior meestal aan de goede kant van de score stond kon Korbis met fraaie doelpunten goed bijblijven. Zelfs was het voor rust zo dat een 63 voorsprong kon worden genomen en als scheidsrechter Bongaards toen die strafworp wel had gegeven dan had Korbis mis schien kunnen stunten. Dat gebeurde echter niet en Excelsior kon professioneel profi teren van enkele ogenblikken van onachtzaamheid waardoor de stand vlak voor rust op 66 kon worden gebracht. Zelfs werd het nog 67 toen Korbis eindelijk meisjes een moeilijk onderdeel en zoals verwacht zou Heres hier be ter scoren. Alleen was de vraag of de voor sprong groot genoeg zou zijn. De meisjes draaiden allemaal een re delijk tot goede oefening wat werd beloond met een puntento taal van 31.95 punt. Concurrent Heres draaide beter en alle meisjes van Heres haalde een cijfer boven de acht. Hun to taal werd dan ook 34.85 punt, ruim voldoende om de eerste plaats te halen. In het eindklassement werd Heres dan ook verdiend eerste met een puntentotaal van 127.20 punt, TOOS werd tweede met 125.15 punt, Hou Vast werd derde met 121.25 punt en Pro Patria vierde met 120.90 punt. In het individu ele klassement viel er voor TOOS ook nog een succesje te vieren, Danitsja Krayenstein werd met 31.65 punt tweede. Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij: AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw WADDINXVEEN Tine Valenkamp, vijfde in het klasse ment van de sjoelclub Waddinx veen, is in de A-klasse eerste ge worden met 1420 punten. Tweede werd Wim Slingerland jr met 1402 punten en de leider in het klassement Jan Kersbergen scoorde 1400 punten. Vierde werd Cees Kuijpers (1373) en 5e Dick Dros (1341). De stand is: 1. Jan Kersbergen (139,363); 2e Wim Valenkamp (138,628), 3e Cees Kuijpers (138,125), 4e Wim Slingerland jr. (136,343) en 5e Tine Valenkamp (134,617). B-klasse: 1. Ed den Drijver (1324), 2e Peter van Leeuwen (1292), 3e Cor van Herk (1268), 4e Bas Koppenaal (1263) en 5e Pascal van Gils (1243) punten. Stand: 1. Peter van Leeuwen (126.650), 2e Pascal van Gils (125.612) en 3e Ed den Drijver (124.800). C-klasse: 1 Cor Kersbergen (1167), 3e Erwin Pleus (1166) en 3e Frans Butyer (1165). Stand 1 Dirk Jan van Drunen (116,800) 2e Erwin Pleus (116,014), 3e J. Blom (115.486). D-klasse: Cees Krijgsman (1079), stand: A. Reijngoudt (105.100). E-klasse: Lies van Beek (947), stand: Arjen de Jongste (96.600) punten. De volgende sjoelavond is woens dag 24 februari. ZEVENHUIZEN Het tweede team van de tafeltennisvereniging TZM uit Zevenhuizen-Moerka- pelle speelde op maandag 8 febru ari de derde wedstrijd in de twee de klasse van de Goudse tafelten- niscompetitie in het dorpshuis „Op Moer” tegen het tweede team van NTTC uit Nieuwerkerk a/d IJssel. Na twee keer verlies voor TZM werden dit keer de punten gedeeld, 55. Uitblinker voor TZM deze avond werd weer Jos Schmidt met drie winstpartijen. De Zevenhuizenaar is deze competitie zeer goed op dreef in deze tweede klas. Schmidt begon de avond wat moeizaam tegen R. Braakhuis met een zwaar bevochten drie-ga- mer. Na een zeer spannend wed- strijdverloop eindigde de derde game uiteindelijk in een 2422 voor Schmidt. Zijn tweede partij tegen M. de Winter leverde duidelijk minder problemen op: 2117 en 2115. Ook de laatste partij voor de TZM-er tegen J. Lavooij moest in drie games beslist worden. Die derde game werd met de ruime cijfers 211 ook in winst omge zet. Leopold Verhoef zorgde namens TZM voor 1 winstpartij. R. Braakhuis moest het onderspit delven tegen een beheerst spelen de Verhoef: 2110 en 2115. Tegen Lavooij lagen er ook goede winstkansen, maar met 2022 in de derde game ging de partij naar de speler van NTTC. Ruud Vermeegen kon na een hardnekkige rugblessure nog niet voluit gaan in deze partij. Nog steeds enigszins gehinderd door dit ongemak, kon hij alleen in z’n eerste partij van de avond enige indruk maken. Tegen Lavooij lagen er zeker goe de winstkansen, maar na een ge lijk opgaande derde game ging de partij met 2022 naar de tegen stander. De dubbel voor TZM werd ver zorgd door het duo Verhoef/ Schmidt tegen Braakhuis/Winter van NTTC. Deze partij leverde weinig problemen op voor de boys uit Zevenhuizen: 2117 en 2115. Door dit resultaat heeft het tweede team van TZM nu 1 punt uit 3 wedstrijden. kon wegblijven en WSE nog eni ge aansluiting zou kunnen houden met de top. Beide voetbalelftallen speelden met veel inzet, zonder dat grof geweld gebruikt werd. Wel trachtte Marcel Valk de grens van het toelaatbare te bereiken. Met een gele kaart op zak werd hij door de geplaagde WSE-coach Ad van den Herik gewisseld om erger te voorkomen. Martijn v.d. Wal (niet in de basis omdat hij zich versliep) verving hem. Voor rust dwongen ONA en WSE weinig kansen af, zodat 0-0 een terechte afspiegeling was. Ook in de tweede helft leek het volkomen terecht een echte 0-0- wedstrijd te worden. Dat veran derde tien minuten voor tijd. Er ontstonden toen plotseling wat kansen voor WSE. Allereerst was er de door de ONA-defensie verkeerd beoor deelde bal, die Erwin Pleus over de Goudse keeper op de doellat lepelde. Even later schoot Ron Scheurwater de bal hoog over na goed vrijgespeeld te zijn door Re ne Moons. Ook ONA kreeg een dot van een kans. Rob Revet kop te de bal echter meters naast. Juist voor het einde viel dan toch een treffer. Na eindelijk een vloeiende aanval (WSE kan het wel) kwam Ron Scheurwater met een goed loopactie. Hij kreeg de bal mee van Jan Willem van Triet, waarna hij Erwin Pleus voor het doel vond. Op de valreep 1-0 voor de Waddinxveners. Het frustreerde ONA danig op voetbalvereniging floreant

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 23